Strona główna  /  Miejsca  /  Schronisko PTTK Magurka

Schronisko PTTK Magurka

Schronisko PTTK Magurka

 

Na szczycie Magurki Wilkowickiej znajduje się bardzo urokliwie położone Schronisko PTTK "Magurka". Posiada ono imię prof. Józefa Grzybowskiego, propagatora turystyki pośród młodzieży. W schronisku znajduje się 45 noclegowych miejsc w pokojach 2-6 osobowych. Panuje tutaj wyjątkowy klimat. Od 9.00 do 19.00 otwarty jest także bufet, w którym możemy zjeść posiłki oraz zakupić napoje i produkty spożywcze.

 

Pierwsze schronisko zostało wybudowane w roku 1903. Pomysłodawcą była niemiecką organizację Beskidenverein. Póżniej obiekt nazwano schroniskiem arcyksiężnej Marii Teresy na Górze Józefa (Josefsberg, tak Niemcy nazywali Magurkę). W 1908 roku powstała w tym miejscu stacja meteorologiczna. Schronisko na Magurce zostało spalone 22 marca 1912 roku. W roku 1913 powstaje kolejne schronisko w formie górskiego hotelu z 64 miejscami do spania. W latach 1972-73 budynek doczekał się kompleksowego remontu, zmodernizowano sanitariaty i wydzielono niewielkie pokoje dla turystów.

 

Schronisko górskie PTTK NA MAGURCE Magurka Wilkowicka 7 43-365 Wilkowice tel.(033) 817-04-21 e-mail:info@magurka.beskidy.pl

Zobacz również:

Schronisko PTTK Magurka na forum Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać sugestię
Tagi:  schroniskonocle

Podziel się z przyjaciółmi:


Dodaj zdjęcie

 Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać zdjęcie

Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


czarne-dzialy

Czarne Działy

przelecz-kocierska

Przełęcz Kocierska

skala-czarownic

Skała Czarownic

formy-skalne-lamana-skala

Formy skalne Łamana Skała