Tag: Hrobacza Łąka


XVIII Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę

XVIII Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę

Autor : Martens kategoria:

XVIII Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę zachęca piękną trasą i świetną organizacją. W sobotę 6 czerwca 2020 w Kozach odbędzie się osiemnasta edycja Biegu Górskiego na Hrobaczą Łąkę. Bieg w ubiegłym roku otrzymał nagrodę - Brązową Kozicą - w plebiscycie Najlepszy Bieg Górski w roku 2019 w kategorii bieg alpejski. Dlatego też, od tego roku bieg posiada wysoką kategorię (S) w ATTIQ Lidze Biegów Górskich organizowanej przez portal biegigorskie.pl.

Dom Turystyczno-Rekolekcyjny Chrobacza Łąka

Dom Turystyczno-Rekolekcyjny Chrobacza Łąka

Autor : lowell79 kategoria: Schronisko

Schronisko na Hrobaczej Łące, jest schroniskiem prywatnym. Znajdujące się w Beskidzie Małym, w paśmie Magurki Wilkowickiej. W kierunku północnym od szczytu znajduje się miejscowość Kozy, najefektywniej zaludniona wioska w naszym kraju. Od strony południowej miejscowość turystyczna Międzybrodzie Bialskie nad Jeziorem Międzybrodzkim. W roku 2002, na szczycie, wzniesiono 35 metrowy, stalowy Krzyż III Tysiąclecia. Ze szczytu można oglądać niesamowite widoki na Wyżynę Śląską, Sudety Wschodnie z dominującym Jesionikiem Wysokim, zachodnią część Magurki Wilkowickiej, Pasmo Policy, Babiej Góry i Pilska w Beskidzie Żywieckim, przy ładnej pogodzie dostrzec można Turbacz i część Gorców. Od strony południowej widoczny jest Hawrań w Tatach Bielskich, parę szczytów Tatr Wysokich i Tatry Zachodnie. Porą zimową można oglądać ze schroniska wschód słońca, natomiast okresem letnim, z widokowego punktu, zachód słońca tuż za Jesenikami. Tuż obok schroniska, na łące jest ogólnodostępna wiata i wydzielone miejsca na ogniska. Do schroniska można dotrzeć samochodem z Międzybrodzia Bialskiego.

Żarnówka Mała (zapora w Porąbce)  - Zasolnica - Hrobacza Łąka - Przełęcz u Panienki

Żarnówka Mała (zapora w Porąbce) - Zasolnica - Hrobacza Łąka - Przełęcz u Panienki

Autor : lowell79 kategoria: Szlaki

Żarnówka Mała (zapora w Porąbce) - Zasolnica - Hrobacza Łąka - Przełęcz u Panienki

Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Autor : lowell79 kategoria: Szczyty

Hrobacza (Chrobacza) Łąka jest szczytem ciekawym i chętnie odwiedzanym przez turystów. Miejscem, które warto odwiedzić dla pięknych panoram, dla wielkiego, 35-metrowego Krzyża Trzeciego Tysiąclecia. Niejednego turystę zaciekawił widok Krzyża, który po zmroku jest oświetlony. Na Hrobaczej (Chrobaczej) Łące znajduje się także schronisko.

2005-2019, www.beskidmaly.pl © by 2morrow