Strona główna  /  Informacje  /  XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę

XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę

XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę

 

Marcin Kubica i Justyna Adamus-Kowalska zwyciężają w XVI Biegu na Hrobaczą Łąkę.

 

W niedzielę 3 czerwca 2018 w Kozach odbyła się szesnasta już edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę. W tym roku organizator, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, przygotował nową 14-sto kilometrową trasę z metą na szczycie Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. Do tegorocznych zmagań swój udział zgłosiło 151 osób, ostatecznie z powodu trudnych warunków atmosferycznych, w zawodach wystartowało 113 osób.
 
Trasa o długości nieco ponad 14 km miała przewyższenie 469 m. W zawodach najlepiej poradzili sobie: Marcin Kubica z Bielska-Białej z czasem 1:02:04, który przybiegł przed Bartoszem Misiakiem. Tym samym został ustanowiony rekord nowej trasy wynoszący od dzisiaj: 1:02:04. Trzeci na mecie zjawił się Józef Koźmiński reprezentujący gminny LKS ?Orzeł? Kozy.
 
Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Adamus-Kowalska z Imielina z czasem 1:22:53, która pokonała Julię Honkisz i Dorotę Jonkisz.
 
Wszyscy biegacze na mecie otrzymali piękne okolicznościowe medale oraz posiłek regeneracyjny w Schronisku na Hrobaczej Łące.
 
?Cieszę się, że tak licznie biegacze zawitali do Kóz. W tym roku zaproponowaliśmy sportowcom nową ciekawą trasę. Mam nadzieję, że organizacja i poziom zawodów spełnił oczekiwania wymagających biegaczy. W Kozach mamy piękne tereny do biegów górskich. Beskid Mały oferuje wiele ciekawych tras i ścieżek zarówno do biegania i spacerowania. Serdecznie zapraszam do Kóz?. ? mówił na mecie Konrad Hamerlak ? dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.
 
Impreza bardzo podobała się uczestnikom, którzy wyrazili swoje opinie na profilu FB. 
 
Zwycięzca, Marcin Kubica, po biegu napisał: "Świetnie bieg zorganizowany, super trasa, na której można było mocno powalczyć. Chętnie wrócę w przyszłym roku i zawalczę o złamanie 60 min."
 
Organizatorzy już zapraszają w przyszłym roku na kolejną edycję biegu, która zwyczajowo odbędzie się w ramach obchodów dni Kóz.
 


 Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać sugestię
Tagi: 

Podziel się z przyjaciółmi:


Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


zwyciezcy-konkursu-ii-oblezenie-warowni-inwald

Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd

konkurs-ii-oblezenie-warowni-inwald

Konkurs - II Oblężenie Warowni Inwałd

sprzeciw-dla-strefy-przemyslowej-w-lipniku

Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku

konkurs-foto-majowka

Konkurs - Foto majówka