Coś ostatnio modne się staja imprezy górskie z naszymi milusińskimi big_smile. I bardzo dobrze. Tobi i sprocket73 coś dla Was na pewno big_smile, ale każdy myślę będzie mile widziany na Potrójnej ! smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV86Pi9wl370EAiyD7zp3hnUhRTBtE8BrI8vGVv8W3RllvrO13slxZIUuDi_fsZXPJEGSs_6q8QMX3XuQ1E1ISSO-pVapf0jLy9JWcYtixXdFgUUtQU9TJcTyYq7lL6LzmJEG3K1zNe1jaYfqTT-37Z1d=w702-h565-s-no

Kocierz DogTrekking

Łapy w góry

252

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Super ! big_smile

253

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

he he trafiłeś big_smile Zadajesz smile

258 - sprocket73
204 - kisiel
111,5 - nena
97,5 – Cyberniok
92,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - cwiartka11 , teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
3 - Jiff
2,5 - wizjoner, kris_61,Janusz
2 - kanton

254

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Zdjęcia mega, jak z pełni zimy big_smile

255

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Przyspałam ... wink

Gdzie zostało zrobione to zimowe zdjęcie ?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfjTvZZO_N0e7oLiaEgihTunF-ZdDeBfZU-3FWk8vPHo2_7HrqkxTT-fENR9NXWrW2V5fZrkK42SSgavf7E0gUZEntw7X-DZmbBegCtaJudNa7eKO3xgEqMXMlt7OgT3ZGzcvDYWkvObW7P7MuhLyPs=w1920-h865-s-no

256

(103 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Dziś znalezione na FB smile

https://www.facebook.com/lubiewadowice/ … tid=YxdKMJ

257

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Czy ta zimowa sceneria to może Potrójna ?

258

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Dokładnie, apogeum złotej jesieni już za nami. Dzisiaj byłam na spacerze i wiele drzew jest już ogołoconych z liści. Wiatr halny zrobił swoje. Nastał czas rudych dywanów smile.

Ta fota jest niesamowita !

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfHAzCly9xkIHlHky29WSFdWhqxN80YQYODMqSloqmjqZR3VBapTZT1gW_27KtTDWpA80ITiemKpRiz-iN_nvlPj-Ra0YA7Rlbv-3EejeQBYgf2iT1nybF7mvufannM-vDx6nl_FBaeDxAA0KElM-S2Xg=w1154-h768-s-no

259

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Piękne jesienne kolorki  cool

sprocket73 napisał/a:

Wpadłem na pomysł, że może opuszczę stanowisko pracy i w ramach 15-minutowej przerwy rozpocznę spacer trochę wcześniej.

Nie macie tam czasem jakiegoś wolnego etatu sprocket73 ? big_smile

260

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak jest ! Zadajesz smile

257 - sprocket73
204 - kisiel
110,5 - nena
97,5 – Cyberniok
92,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - cwiartka11 , teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
3 - Jiff
2,5 - wizjoner, kris_61,Janusz
2 - kanton

261

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Pytanie:

Jak się nazywa zbiornik wodny widoczny w dolinie ?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHduThaLXNAzyWunAoWLZxWEdC-NeCIeuJu81cBBnTlH8CjfDlbPc1gqboUcuVcYWpOT84StijH9FnJ_zAYnCqbT7WmAk0aiElRMyOyLdK-uYA39m6FxLwInqNNja8-gKYcsQlrcltxP5Fh8LN0ooUsN=w1209-h907-s-no

262

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Uwielbiam taką jesień smile. W tym roku wszystko wskazuje na to, że w listopadzie jeszcze będzie sporo liści na drzewach i kolorowa jesień jeszcze trochę z nami pobędzie. W innych latach o tej porze to bywało, że już mieliśmy nagie konary.

sprocket73 napisał/a:

Ale też powstają nowe - np. Porębski Groń smile

Póki co, ale młode drzewa na Porębskim bardzo szybko wybijają do góry. Ani się obejrzymy i widoczki zostaną nimi ograniczone.

Najbardziej te różnice widać, jak się nie było w jakimś miejscu przez dłuższy czas. Powoli zarastają punkty widokowe.

265

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Pałac Czeczów w Kozach

266

(2 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

sprocket73 napisał/a:

Co to za wiosenna zieleń w samym środku jesieni? wink
Nadrabiasz zaległości na forum?

Nie wiosenna, tylko wczesnoletnia big_smile. Dokładnie, jak znajdzie się chwila to próbuje coś wrzucić smile.

267

(2 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Mała Bukowa (641 m) to nieduże zalesione wzniesienie w Beskidzie Małym. Najszybciej zdobędziemy je wychodząc zielonym szlakiem z )( Beskid Targanicki (562 m). Wybraliśmy je na krótki niedzielny spacer. Jakoś nigdy nie miałam okazji wychodzić od strony tej właśnie przełęczy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfsmWnTsW6lV2i0I8oDSWJeD6ADTFqM1obLPHfjB7nI69AwP_wK5xVZFHrZX2qwG_FquW-srZbBN9AVkl95M96fWkTUwjPrVQdtfEZ0ImeQXMzZiVOPRj-QRIXjcYOZ0vfFmNrMnqs2FWiLB75MFopJug=w1209-h907-s-no

Samochód zostawiliśmy niedaleko zabudowań, przy leśnej drodze. W górę prowadzi dosyć stromo kamienista ścieżka. Wije się wśród pól i łąk.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHe93tIgJeZ2M43poeqHwyJF1jXsj098gK05E73X9svFzGMidbLTqP1NaBO7IPbNiw9p12EXsU-tO5VYjOcX9tTHaEEEnJMsfS89fj6j2Er6hKAHzDyV6p8QjXgPOReC-TQ3yRJM2hAbzQikJQoV2kdghQ=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdMR8HmBesVTM19adW-jH8UoluPC5jI3wnwTQMw-YxwQbNcx4tlOO_jjhv1dpHDao_bHW9__blPpoo9K97hSgX6VB_6GG2ZF7f5r_MPzr8D88CVRF-rq3fkusdkfeSpiRss2m6OXNyn-PgNyUFdHFoYZA=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfp4eoUZj3T6zpFwUTlNM7GtuLclCzuqLoC_lo6rly1d7UMIhNEkpqGgMKgs4LShq-iy7sya22_YS-ILwLKh1UGMg3Jg_-Acs92Vq_CA-NsH_OK-JdkQYVW0V8QocK86WTEPP6qLrxjKMOuMcqIUJVQxg=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHd2FPVnKL8ucRqSmVZejNe43_Q0nabUBbn80PpD5w9a6eo8xALgqu-mFrzQUqbUVp2JNhGIPoVw_QxWhml2sbDysdyKoj1KcYXxc4Ql7cSH5R_HbSWy24ejllPrF13v-HLXJ3KInNrZPxjrBtVDM_zSDg=w1209-h907-s-no

Dopóki nie wejdziemy do lasu, dopóty towarzyszyć nam będą ładne widoczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdcnab7jsuqOjuO-CRQg6WHc1AxzoECPLW0n4PIiGJMjO4blXoE1H54z2NlW8pkv6nE6oAk6jPlEK76b9ldcgb8J1Wz5bKaEP1EvFOYsrgOFznXlSUTYtjwLqQ7zX41OWze7IpTe6c6TzisF8xeuPtPLA=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfoTZLotSeokrhirn29lm4mpkStA0ltEuZwMcS0xjeTq-beV9I1eFZOSSRdnMQmEbToVfVcYRDMK-nzspW11Cj5DJKXMxnFZuI1pnWiLcIDe30mXsbdJ0pyMKo5kEqu2rHVJnaV2cSlJCQJwf2t-aj10w=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHeaVDyUFtqXveq9JFwym4ZatmEGN8x7SWZLk_ycLDNubeX-G99b2HcOODr9Qv_NbQc97v6oNMNRKvCFCPNq2FnkjgZtRP8Kttg4dr5maCSR5B77J9EeyrsUE21t18MwWCDEYxttI2fRKhTlK34hwHIG9Q=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHezVjWq7hZ-iThpqfHQbAVMqQiEgR_mb0YmJTBZZMVJnzP8Q9K3f4G13oeJc9NFfbNYAK3mVE5iDplhrW4sQdv0qYIlVU_aRrBBiZAnKMMLXh92D3SMmPeRdWHfIEqXbMB-GhuT9op6LgUf6CMVQERwJg=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHeNRFQZTb1nz2x9Y8_b9GqV6Xwg7aIysIC2cWVQY1fWjKoMtPssALkn3SEY5wGqhZpAzzzg3DcSSBLgfi6_BQv-kHcuuIr_bFUoDBPr9IawUzVO5Fumeu3tdYVNjmTtPqSVXqDrYGItnuEQeHNUMCGyWQ=w1209-h907-s-no

Sam szczyt Małej Bukowej usytuowany jest w lesie i chociaż nazwa wskazywałaby na to, że powinny go porastać buki, to przeważają tu potężne, smukłe jodły. Aż dziw, że się ostały … .

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcWEQpvMsGUdOFRzDJt7fAGsPdZjLL5TG8HJOcKsegViYCL1TbL200aBw7QjVaZhHul6urkQpt7-QTjycArTcJxQ5_ucfm_5vWH8nGc63Y0IGQYIIIHXCp3QDUOSWHr8jSeOv7BquLqL6qV_T2eFdh38A=w1209-h907-s-no

Gdybyśmy podążyli dalej zielonym szlakiem doszlibyśmy do kapliczki na Trzonce, a następnie do )( Bukowskiej, Trzonki, Bukowskiego Gronia, Palenicy i Wielkiej Puszczy. Nie mieliśmy aż tyle czasu więc po zejściu z Małej Bukowej poszliśmy w kierunku Porębskiego Gronia wzdłuż ul. Palenica, którą przebiega granica między woj. małopolskim i śląskim.
Mijaliśmy po drodze zabudowania i ciekawe domki letniskowe, położone w ładnych widokowo miejscach.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfMuM0psZ3TAM5u-41AXteUeGBwe2GmfPZMlS8nlXe_Ns1P0hr598Gamef53ExCQ3d-JKfidkxnkNyPWxFfMcGELNpAdcU1mmo6CJSiw1HJ-wbMyk-jNcs6Ck6KWu7gyvAWosKOy3Mz2POi11n9TCGHMA=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfRzMxqRvkLRcR0rW7NTllOHfRCJXaodGc6keVy9c9_C2My99t3omfJUxHjz3rG4OM0UO0MtZCbSwZnZ7F2DrDeusnyrQmRHnVJNbTKUWDnQW8T4_8rffeOpId2PSfBVu_-V74ZumbJOrswK3zCur3vzA=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcUor3OFGyZsAh6Y9d1aeUaBgLWoHiEAQkhDFBR48LI97-N8ibUDn0eEhne7dNm3_Vz63AQAsTbe8CpZiSIabi80-JpYqZFPiMWnR6QWfbjHepNH0tbyu_1ZK_LOF9UwnrZimCqsQlmNBlaqh37FlhJdQ=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfjihCNbtRbgY7X2b0-54eCBnlVh-SJbJbBPYosdKo-Ah28aieE8_gsKZYGd23jp4VFY7gJKVxevAKF3LI2Uu2Y5mt1APtMjrJC4p5hD9y48mWHJd7D8T55x2S_MpFs7Lc_2lhSKkvtE5yVi7H0SR6h-g=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHf276ol0_uDgN2o_HBNQSP99cgBd8LG0mGPzzO3oCizu6cdVvm9UZXqmTvBNw0H3fHcOFfkGk3sA4lgDd_auGyqsbe5ux0ymRONY-LvGxTbTVqqy3sbN9bXxhfGWUB34zsoJP2bG9gCA7HPKof-3W-dBg=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfiuP7LadgVKmebwfpY9eKqFOlUNT3kZS2aLwW9bFEsctkDypyTBqu-3sWSonOskN0Eh45G7ByUSP0LXkg4wvWYdwzEu9PNZQTOLNOvFr0OtMbFq9IL0ND4_XBY1FfVVtMXabUlvPUlisKZwJhi_AFOcw=w1209-h907-s-no

Rozległa polana z widokiem na Królową Beskidów. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfKMbcAKfm1RprLlJ3m0z8rdjej6NIyR2qkcyHPPIS-bWhVXKNQAfDbtUOxl1ltEQbhDPGXTw6P9uEPwFskO2wG061CRz4SiEKqa9rgjx3bSebg6dzbbRMSbHQgPeHjWZFfnucSl6Ff1rqyfoo4zObM5A=w1680-h766-s-no

Tak sobie drepcząc wśród leśnej czerwcowej zieleni dotarliśmy do Porębskiego Gronia.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHe4FucRDRQlCQ8QVky5e0-Gx651r9v0dMjM_1u3jpo1fN-Otzbu41BvUZoJ68c6CZJ39OSPybfXc4aDtD7jZFlX8DNlv9Um6omW-WaKi7ASfvbBHJ05c9R8UydomnKPicpP_tpaWj_P3zeNvFBxryWamw=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdKnouQZ84ctsJ1EH6J3A4wsctqAkYPmKqmCC4P2BI_YwIJPlWOcbrRhAsQ5C9B20s-IUJL2ZRjuv-1t3Giakad8Cd5kjHYGy7Mtyy-a8CxtHWFbOqfnBWL6PFkCCnGxd-qT9eqjwnWM84p1xJciqXc1Q=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHehI5e1o_rwnxqlr053p9BfS4lTbSXof9cZ2BVYJt1tyf2V4EEayADuJ1dy9glUHhaQEH7cdjmOx_WmYWD9Ij1gJY8jayQwKI-LgZwzaQzAMv-bf9wVYnGZZVdPdgn1kC_88UTKWWJE7VuEHrm9DHu6cw=w1680-h704-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHebhKEZYeo91PGaKpcClEGjX9E1KdjOvsQX-PODARhxLUiTyKmNUKTX5Q1RhI1IAivo3Mq-49v_w5Iwp7Jsm-fVBCXGhrkB0yz3SRzu-Q90956xrO1Rl8OJynBB9jwZOZUpUG8PD7331pFBmVuuurhN7A=w1209-h907-s-no

Troszkę żałowaliśmy, że wyszliśmy zbyt późno, ponieważ pogoda sprzyjała wędrówce i można było zrobić w tym dniu dłuższą trasę. Podsumowując, przy okazji krótkiego spaceru poznałam ciekawy odcinek szlaku i nowe miejsca w Beskidzie Małym. smile

sprocket73 napisał/a:

Ten remont wciąż trwa? To już kilka lat. Omijam tą drogę od dawna, bo parę razy wpakowałem się korki i zakazy sad
Czas płynie i znane szlaki się zmieniają. Przez 20 lat drzewa potrafią sporo urosnąć. Starzy już jesteśmy wink

Niestety końca nie widać. Przez całą drogę wahadełka, omijanie głębokich wykopów, dziur itp. Co do drzew, to wiele znanych nam z wycieczek miejsc pozarastało bardzo. Nie trzeba daleko iść, wystarczy się przejść szlakiem serduszkowym na Groń JP II. Na początkowym odcinku jest nie do poznania.

269

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zgadza się , że  z Kiczery big_smile, ale na południe ... ???
sprocket73 zadajesz smile

256 - sprocket73
204 - kisiel
109,5 - nena
97,5 – Cyberniok
92,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - cwiartka11 , teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
3 - Jiff
2,5 - wizjoner, kris_61,Janusz
2 - kanton

He he pies miał nosa big_smile . Cudowne widoki i to zestawienie rudego z błękitem nieba. Maga wycieczka ! smile

Poniżej odsyłam do ciekawego artykułu "Gdy Wołosi przybyli na nasze ziemie" autorstwa Jakuba Marcjasza. Jest to rozmowa z dr Michałem Sobalą, adiunktem w Instytucie Nauk o Ziemi na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, doktorem nauk o Ziemi w zakresie geografii. Zajmuje się on badaniem historycznego i współczesnego użytkowania ziemi na górskich polanach i halach, które objęte są zjawiskiem porzucania gruntów.

http://naludowo.pl/wp-content/uploads/2014/04/Sza%C5%82as-w-Beskidach.jpg

Źródło:naludowo.pl

Gdy Wołosi przybyli na nasze ziemie

Październik powitałam na Kiczerze. Właściwie to jechaliśmy na Magurkę Wilkowicką, ale widząc w jakim stanie jest droga i ile czasu zajmuje teraz dojazd w kierunku Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego postanowiliśmy zjechać w kierunku Żaru.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHc9TdYEmw_nLqrIWzzJN-KBdBc6LJ-NJ6NQrp1N5JX2PzVyUwCkGtlMm1w4z6QVuvOui6v9hsq71kEOIJpBEAUaoexV54Gf7qB9D96CDwQFL97sYz4RPIui6ZD-XHRiTgQMUg7BZ03rUxWOvLpSz21x=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfUHcz7qmyAkM9nPEKAQhuXzLdNS855FOX_1eVLVjX243fzu6N8PdmmbPdWvHLT6nhfkhL8tc0VKVBtyBzSCbJgMtiNnFPNglYFviMojMFBrsKbq8xWgjMhDNmPNSA_av5ncA2tXgo3v0xbKTD9yKqg=w1209-h907-s-no

Samochód zostawiliśmy na ostatnim parkingu (za 15 zeta), tuż nad dolną stacją kolejki i spacerkiem asfaltem ruszyliśmy w górę. Osobiście asfaltingu bardzo nie lubię, ale w tej sytuacji innego wyjścia nie było.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHflT84pO4TkGmehAVXod9PNhZV2m1LUndahe-oDdpc-bZuKBAmqTrEUbTHByqxUOAa-mNnByEy-RcIFXD_44-q7AjYC_fv-oY3b7aIsvMon_iCOgM7X1eRedKlxG0Kva86dKsJmegBj6RqTm-QBEq5m=w1209-h907-s-no

               https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdzTrfGBqG7HI3ZrSbPjSMjRU5-4dpd39ufqxzvu9NQ-JYdTlrbTVaS05owrn_6rpayZ6cm4Hn5yIxpHoh-OQKzmiTivnca-rhcheQ8M9Ew68bhxOftbxfW7wfWv-L61IpQItaPMn0sqh4UzNQg97zc=w680-h907-s-no

Wyjechaliśmy grubo po południu. Było ciepło, praktycznie bezwietrznie, lekkie mgły unosiły się nad górami, słońce próbowało się przebić przez chmury. Była szansa, że przy zachodzie mu się to uda.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHeXZ3R7JUecDQ6mKYJ04p-346lEa8OqISpImnBKFwzUaITZ-irJSREMu1DztJBvVWTC9jO9k2VxCp1LCeV0d9UqW0beoCl9NzW7Z8SgMJmwDNMKIWLuCIbo0I6iFAiZbqyT_1IUg_gSbB8FcrD2RRcn=w1209-h907-s-no

                https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHf43WrLv7hHIGS6yFXVdbgSQ0AMqxZoT3vV0AVJNoVWHPv8_bFd9CTl59qwuGMFKe_qwoSCgOnde01Mfonjlmy3padLanaN0kfaXAtAALu9jHgwwDeHGOASPJY9Q5LjpM5OpN6YQyrsooVHPRWhOd5X=w680-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHd4-eGdTZD8ZYHqmwAD3JC5CMf603WLQCnAScmLC1ji1-C3qc4SAlRl-wpwEaR_SfYVFOLZcCqu9naB0IQCEY_YgZBUBb2dRBsD7o2UksmJiJyvenpt1TMx4lycO0JEyn7It3SznPI2F68qGzUkAYSo=w1209-h907-s-no

Pozmieniało się nieco na czerwonym szlaku.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdJsEmeO3Lgv6T85Wb1WNqh5RRUPi6eEG5N07W11sjib2NMZ-PxV3M_NkyAYHlAE_6bTuaKqaxRshFrjfH9svoSOteaqaKH32A2efv45F2YGVfMGxc-miFDw9GUanfSMR6ZxuhrpnpRb8shkifgXcGE=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdTLeCwFCDMS7laUpwhdkNzokyVSw70rKP-sjWfyHg6c7K173udl3TNfiWdO0T82Gpy2SVdHnUmz1cTuhfY1trJPEXXWJfgbkvE0xIiHG69Vpy37-V1WWJANN-Di1DBpLF9DBmHk4nyNTZOm_gL6J_8=w1209-h907-s-no

W wielu miejscach jest mocno rozjeżdżony i błotnisty. W zagłębieniach utworzyły się rozległe kałuże.

               https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcOHQ_1f7nlr4dfwTD-G9O60xbt-hgM4HXLkQ5JHrlpUykUnOwruUwIA45uOjDK8h6ojHo0srNbu5rT9_TIHd88s9UUDp1F8GVC85dsToS51GwVTCysIkofJuKzaiSrC6Ap_GXjfGhVDoPIbPGk0Czr=w680-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHd09hBHR2h8JpNelcAAVNU5GBKi9JIJIbkQjmz_pG8K4LXAKE4iCRYaZ9utwkfM4xbdepv6_XazMFiQ3YkOo6vcDiY7pClmaMoJrpj0pU_257jwwR08M1xmFS6uNwITLiyEp86jH54nsy3X7Jq9TP2b=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHeY6R-XRgHoH1yf63cBNbg4PA6B1nxDvofn354QkMmkt9xb3cxazgXDWR8D9gGjVaEStkqO2DJ1TXQlAT6rzHo9J5614nFoHWN6py3i_OM4QUspkrx-FJiMCB8vS5zt2KeuiJpLegVp8CgirBO_GsdB=w1209-h907-s-no

Na drzewie, które, jak pamiętamy, podpalono, wisi nowa kapliczka.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcDewM04_vaAlfr7WmsgCGmu9FP88SoTHYxn0aXfz1dcPYlA4BU0nB3U8rgsPtpbZvfCu0dmDw2HezxdXcKwU-7J_BfedZ4rVtultX94f6bOooP9SHhEo0WN4ODd3d8V1dfEw4Cdcx_cyvkr35l-r-S=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcrl12Z-ms2H9GfgYkMVF80NYjG0qRfvSyvZQVGWzjLSHMEg5tgPAalhZSt38P9Vqn-ta2z7yqbuWBG2xMo_ryxAv4AjSuGyR0wWq6wHh3GJ-LAwaBwnFhFj5DAXeckrBepEE-5Jtb-JNF5qi_V4R5E=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfzBl69gCiuxM3bg5kD41TTMs78njs1SUhSxzD7zYpDeAD07IbDp4j93olGZWseQ5cGLebI0NnZZTROQLpJYt5JGQ0KTnbfYbwqLzb_euj2QQO8_ptjKe8BFaNwMbLR7J03aLP8Pn6KmoDRRaFH6FXU=w1209-h907-s-no

Na Kiczerze, od strony zachodniej postawiono tablicę informacyjną, stoliki i ławeczki. Prawie przy każdej ławce jest palenisko. Pytanie, po co przy każdej, skoro na samym szczycie na polanie jest specjalnie w tym celu wybudowana wiata z przygotowanym miejscem na rozpalenie ogniska. Im więcej takich miejsc, tym niestety więcej też pozostawionych w nich po imprezach śmieci.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHf-XwAxZOAFEcU6oNxRryJIEMhwaR6B4idfybuUzqjE16Hqb-oMPQjFGLkEZFRo65tK2wwroR4Nx3ElCUAvDJmY2b-Mw4TtA2_LNu8gQj_TKvZVuR8yWIPqtlpxTwJRkyAka6mXKmO2XRwVvqTfioY_=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdWopNdjzgn2UDlXeu440fuEmvR1BiIxFZu0GqkXc0AJvs_rXHNXAaVz91bmTI4KtWGOXk1DCkDBd06JqdKwxjOV8udtKjx93fJJ6DUEJdHVkTwWFJSfa93V0YAk4U0pXKeOXeKDUSt4EY2jHeqxcwn=w1209-h907-s-no

Udało się słoneczku przebić przez chmury, dlatego mogliśmy oglądać ładny zachód słońca i podziwiać na horyzoncie skąpane w złocistej poświacie szczyty Beskidu Śląskiego. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHda7YNT82niSM9iSWtG5NFTaEHnNwDR0agg470kv796l0D06Yn3g8nvFxYti6JA2RECNUUOYFB6HEGqz8baflq7FEXSo1L0BHktyDfuBioShVRVP5VxL3HmPDlQ9yButJmNr02-wv1DlrJ_cweXxrmg=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcs_PXbBbtAhb1rxVo4nHiZXRTyW_AK0bLQYPR3ZjDwECRqXjFlkLzIOBKKwLDn0Q2ixAsYHqjVvPRH4FyE1p4EyWr4BNOFJ21lXL9w8QVT5eUnQgecLrAlfQQP2WACB38RgB5b5oDjo-fH6Ugdcux3=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcJgy7pNgJ6OIGzvkHeRVSwSyWBYiBHJvJzv7fSIL_rtDZS2cBaYxXZQUbTLRUH94wsGg6JVNMlC-DCSye8dfgI0fIfkUxkpxwSem9hqZCxNN4GAh9_MVIKkIoZb0P0y-UlCrDsr_3UjOCArzV1N7SO=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfZxUT1g35qn8YY8h0n4Iw0S-f_Rp0N9JyuKuLwx0OT5JOSYHdNebtVmC5Ex6n5pXnEj2M59p11ZPlnTFcp_Edr56x7GZfDnSrnHbsV_-5bfMOgTiQt030hCNnwb7cnqIzRLe3BDOmReaHZp3BRFxKB=w1209-h907-s-no

Po wschodniej stronie również było co oglądać.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdLfgAyxsTpPiSO_5xh0dVxQ5VaT5URUSeUlwR_b_p0_qctCrgmmlTJV48QNd8VSPANyTwQZha4SiXSAHAlC8kA7vII2xfsyLqm2y5ONEIP2NtsIfoEliI0HxRULDM3IyJJ3oLMuc8qeWy9wWZ_yZtB=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHfsmvoEnfDkhb3FAs3JI3B7-9r7ME9nJsXeESzdiLqb7wIbeX572hJ57mVnxB6XqH8SrPocjfbo97BQ8815kpz5ML5wFB8G8_YH87INadCQuEVSuVjoJTIVSxz4JVDGJW-LayD2CTSbMtGy9hgW1WcX=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHchTJSZmZ6scYZZ3WSNlOaJEpAmSWGIT1T4nfFScKftcC0p-Nniy5XVpHCFGUuu-MFA_6FTEQAWsaOk-luqWrC4T5Q8tC50WV0Ng0lPG0Yhd802ugDODdBdmXiw-bqlK2xa9txLEmQ9-0rbxXc8NfHz=w1209-h907-s-no

Po zachodzie zmierzch zapada szybko i zanim doszliśmy do zbiornika na Żarze, było już ciemno.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHewI_XDt9rT-ZnIKnbM8-8YAZ61xyL7gMHLGmw7JNn_GRD4P_jTWNfCCaDjRCzPiV6JCJoIn1NoVOUdiVtz_u3B3T0SFGbFVuVvxlYMerjL1POV8cbENk925ydxDqxAaGzu02vux5i1IeK-zLtRmKlu=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdB1A9pYDi6o00ct-aOif-aE0OZ7Q4ZzIwj0Gf0WHpJd8QH3-T1RiVyKSD6Avsydc5bUgHWlNzdB6Ev7R_U72_Dr8x4uEqBmcW25ZETNG_uBb5muzEBSdhNzeudW17g4rKWgMYlR5QtDvEC-MKrA5y4=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHcYhshioRWFnr0l0K7OOQh_5glKVdCmnUue0HWtacK62hRvQVwW-NdpTbYKsVAEVifsz4M7Mpp61njHkOmEIXq1eWvblwtncibueGQ-eHZDcJic7TO5TMBUaOmnzufJWbBuaItCnPUSGlcFgV-ajMa6=w1209-h907-s-no

Asfaltingu już nam się nie chciało powtarzać. Po krótkiej wizycie na szczycie Żaru, na którym spotkaliśmy głównie osoby mówiące po ukraińsku, zeszliśmy do samochodu wzdłuż wyciągu narciarskiego.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdHBTGLGWA4UN2WS2rl6gsn-Fx-nUUtgrnluBREaONAlGVwFH-OO7fETTMAClNqSocdrl-CpDHokDm3M1WDxuxZHVsy9bSoX-ZVfPG3_RHMOoR_SBS7CxVXa9UN-q2LgJhgRTzKanlI5xJzBPCxBdmM=w1209-h907-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHdUNa71Xfeg2IHZb38AEniFwH0tZFBapb9y62xI_GTAq_OHbqlJn_SzaXrccyt3X2tdAPgxZuFc2YfBADjLNB1MIL1MZVlo4HudWEsU7SffDTgAyVgKb7vLmFD9TUMce7EMi99z4TJOfeZtJPeVvbBl=w1209-h907-s-no

273

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Ponieważ zagadka okazała się chyba zbyt trudna … big_smile zamieniam ją na coś łatwego . Mam nadzieję, że Jiff mi wybaczy. wink

Pytanie: Skąd taka panorama ?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ADCreHf3Tmq1cRvNxa_xDsDh7sV_4A6VzSwacSAUxHDGMIKnsknEVsoIsLSM-IrVeO2e2GaF3DrPRx-Yu2x0DQiTgLdqZcHiQzcLV2OGTj4EEr2NKwxkGNAQdysR12V7VsFa5331JzcJEQXgv5RjdIzcMfnc=w1680-h648-s-no

Spotkanie z Agnieszką Kerr - 6500 MIL MORSKICH ŻEGLUGI PRZEZ PACYFIK
OD PANAMY DO NOWEJ ZELANDII

Pani Agnieszka na stałe mieszka w Roczynach, cztery lata temu kupiła tam dom. Wspólnie z mężem, który pochodzi z Australii, mają dwie córki Zoey (6 lat) i Emilię (4 lata), które są dzielnymi towarzyszkami podróży.

                  https://cdn.radioandrychow.pl/uploads/2023/10/Klub-P.-2023.10.24-A.-Kerr-plakat-638x900.jpg

Gdzie : Sala bankietowa Restauracja na Starym Tartaku w Andrychowie
Kiedy : Wtorek 24 października godz. 18.00

Agnieszka Kerr zabierze nas w podróż wodami Oceanu Spokojnego od Panamy poprzez Galapagos, wyspy Polinezji Francuskiej, (Markizy, Tuamotu, Bora-Bora, Tahiti), Wyspy Cooka, Samoa, Tonga, Fidżi, aż do Nowej Zelandii. Odwiedzimy wyspy znane z oszałamiającego naturalnego piękna, bogatego dziedzictwa kulturowego i unikalnych ekosystemów. Każda ma własne tradycje, języki i zwyczaje, a wiele z nich jest domem dla rdzennych społeczności. Będziemy podróżować śladami Darwina, Kapitana Cooka. Będziemy odkrywać podwodny świat – nurkować z wielorybami, rekinami, płaszczkami i wieloma innymi fascynującymi stworzeniami morskimi.

Wstęp wolny.

275

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Super smile Widać, że jesień nabiera kolorów smile Na pustyni też , jak widać, może być ciekawie ! big_smile