451

(39 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Macieks napisał/a:

To dobrze, że na Opacznem jest już dobra atmosfera i klimat. Jakiś czas temu przechodziłem obok niedaleko położonego schroniska "Zygmuntówka", niestety było ono zamknięte na 3 spusty..

Tak się składa , że miałem wątpliwą przyjemność wraz z Gennaro i Memezio poznać tą "dobrą atmosferę i klimat". Czy coś się zmieniło??? Nie sądzę zważywszy na wpisy na FB. Choćby takie:

4 stycznia 2012

DOM WARIATÓW!! właściciel alkoholik, tańczący na boso na stole, pijący naszą wódkę z gwinta, rzucający szkłem w żonę i grożący, że wybije nam zęby, 4 letnie dziecko biegające wszędzie bez opieki, wchodzące do naszych pokoi, używające wulgarnych słów, BRAK WODY!!! TOTALNA PATOLOGIA a niby ludzie tacy wykształceni, jedzenie paskudne, ogniska nie było, prawdziwe zakłamanie....

2 października 2012

wyjątkowo przykre miejsce. Nie wiedziałem ze można tak wtopić. Jedzonko fatalne i drogie. Straszny bałagan w odejściu. Ciagłe dąsy właścicieli którzy zupełnie nie mają pasji do prowadzenia takiego miejsca. Omijać łukiem szerokim polecam.

A jest tego więcej - wystarczy dobrze poszukać na fejsie.

Co do Zygmuntówki - własnych doświadczeń nie mam, ale nie zamierzam się tam pokazać po relacji znajomych z forum beskidzkiego, których nie wpuszczono do środka zimą po zmroku.

452

(39 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

I było publikować zdjęcia Piotruś??? Wydało się!!! Ściemniasz z tym wyjściem na Jałowiec!!! Ślady na śniegu mówią same za siebie. Czołgiem tam wyjechałeś. Jeszcze lufą o wiatę zawadziłeś tongue  lol

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/7500/27535/p17gqrvqr4ej11053a8s3t1kph1.jpg

453

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

Najbardziej dla problematyki regionalizacji kraju zasłużył się Jerzy Kondracki. Początki jego prac sięgają 1955 r., kiedy to opublikował w "Przeglądzie Geograficznym" artykuł pt.: Problematyka fizycznogeograficznej regionalizacji Polski. U podstaw jego regionalizacji legła ostatecznie klasyfikacja regionów fizycznogeograficznych świata w układzie dziesiętnym zaproponowana w 1964 r. na Międzynarodowym Kongresie Geograficznym w Londynie. Propozycje regionalizacji Polski zostały zmodyfikowane 2 lata później w czasie międzynarodowego sympozjum zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Geograficzne i Zakład Geografii Fizycznej Uniwersytetu Warszawskiego. W 1987 r. po uzupełnieniach i poprawkach nazwy regionów zostały standaryzowane przez Komisję Ustalania Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych przy Urzędzie Rady Ministrów i opublikowane w oficjalnym wydawnictwie Nazwy Geograficzne Rzeczypospolitej Polskiej (1991).

Niewielkie modyfikacje w regionalizacji fizycznogeograficznej Polski zostały wprowadzone kilka lat później na mapie Regiony fizycznogeograficzne autorstwa Jerzego Kondrackiego i Andrzeja Richlinga opublikowanej w Atlasie Rzeczypospolitej Polskiej (1993-1997, Warszawa: Główny Geodeta Kraju).

Podział według Kondrackiego na regiony fizycznogeograficzne jest podziałem ściśle naukowym, w niektórych przypadkach odbiegającym od powszechnie przyjętych regionów (brak tu np. Niziny Mazowieckiej, Niziny Wielkopolskiej, czy Pojezierza Suwalskiego). J. Kondracki zdając sobie z tego sprawę chciał opracować wersję swojej regionalizacji przystosowaną dla zwykłych ludzi, a przede wszystkim nadającą się dla szkół. Nagła śmierć nie pozwoliła mu na realizację tego zamierzenia.

I mapka - klik daje większy rozmiar.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7c/Physico-Geographical_Regionalization_of_Poland.png/565px-Physico-Geographical_Regionalization_of_Poland.png

źródło - oczywiście Wiki.

454

(39 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Oj tam zaraz wku@!#$%rw. Fajnie się miałeś. A ja to se mogę tylko pozazdrościć i się wku@!#$%rwić tongue

455

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

piotr napisał/a:

Byłem dzisiaj na Jałowcu w B. Żywieckim.

Będę polemizował - Jałowiec wg. Kondrackiego to Makowski vel Średni big_smile

456

(39 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Wku@#$iaj dalej big_smile

W sumie to może i dobrze, że nie polazłem na te Adamy. Pierońska świńska mnie dopadła. Dziś ledwo zipię, a jutro lekarz. Śpik mi wisi po kolana mad

Piotruś - gratki za Jałowiec smile Szkoda, że nie miałeś widoków na Śląski, Żywiecki i... Małą Fatrę. Ale jak Cię znam jeszcze nadrobisz wink

Na pocieszenie - z przed roku Stoch i Rozsutec z Jałowca tongue

https://lh6.googleusercontent.com/-0gUefE0IEqE/TuToYDaVk6I/AAAAAAAANPA/Y-gcM7w5wGg/s800/DSCN0949.JPG

457

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

Na Babiej ogłoszono lawinową "dwójkę"

Grupa Beskidzka GOPR

458

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Widzę baca, że dość dobrze kojarzysz (i chyba lubisz) mokre, śliskie i ciasne miejsca lol

Twoja kolej...

54,5 pkt - sprocket73
31 pkt - baca
21,5 pkt - jolanta
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
18,5 pkt – kisiel
18 pkt - darkheush
13 pkt - MK
11 pkt - Gustek
10,5 pkt - nena, harnaś wołoski
7,5 pkt - MF
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - łysy z łysiny, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1,5 pkt - marekk500,
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, wawri

459

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Pozostańmy w temacie dziur. Z jakiej Groty się wyczołguję???

https://lh5.googleusercontent.com/-xORuz-RiwMw/SJW5SwtEo3I/AAAAAAAAFMQ/ESqBttTb4xg/s800/S7302225.JPG

460

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Koniec Dziury pod Bukiem???

461

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Akall napisał/a:

zaś dzioucha z Czornego Slonska wink witomy Cię Aniu !

Hanysy pierońskie!!! big_smile A dyć tak po nasymu, po górolsku - witejcie Aniu hejj!!! smile

bcFan napisał/a:

wielu z Was mijałem "anonimowo"na szlakach (o czym jestem przekonany)

Jak spotkałeś gościa w czarnym polarze z piwem w ręku, to zapewne to byłem ja lol Witaj w klubie!!!

Miało być na ostro. Z tzw. "grubym pierd**nięciem". Czyli miał być szczytowy łomot od Królowej Beskidów na zakończenie sezonu 2012. Jadąc na Krowiarki z Tomem i Memezio nie liczyłem na to, że Królowa potraktuje mnie jakoś ulgowo. No i nie przeliczyłem się, ale tym razem padłem pod ciężarem własnych słabości...

https://lh5.googleusercontent.com/-rNvu80p-Y80/UN6tnYyxs6I/AAAAAAAAFFk/3-oU1ytIGt4/s576/DSCN7741.JPG

Niestety - świąteczne obżarstwo i rozpusta (Jasiu Wędrowniczek poprzedniego wieczora) w sposób znaczący wpłynęły na moją kondycję. A właściwie na jej brak hmm Zrobiłem wycof z Brony... Ale czułem, że mogę chłopakom zdechnąć gdzieś po drodze. A trochę siary narobiłbym sobie, gdybym znalazł się w kronice GOPR big_smile

Moment decyzji o wycofie. (foto: Tom)

https://lh3.googleusercontent.com/-jfNhKJoGbO0/UN6tyZk7ztI/AAAAAAAAFGU/n5jh5MetBzA/s800/DSCF6720.JPG

Schodzę do Markowych. Wcześniej umawiam się z chłopakami, że jak będą już ruszać ze szczytu w stronę Lipnickiej, to mają dać znać. Ja wtedy wyjdę z Markowych niebieskim na przełęcz. No cóż - Baba tym razem nie dla mnie.

Na Markowych nie mogę się doczekać kontaktu. Wychodzę ze schroniska "na pałę" około południa. Tak to sobie jakoś wyliczyłem, że musieli tam dotrzeć jakieś 20 minut wcześniej i zaczęli schodzić. Dzwonię - "abonent chwilowo niedostępny" - e no bez jaj!!! Przecież tam na górze jest wszędzie zasięg!!!

W okolicy skrętu na Perć Akademików oddzwania Memezio - "Schodzimy"... i komórka znów milknie - "abonent chwilowo niedostępny" sad

Ja idę. Łaskawa Pani traktuje mnie nawet w lesie wiatrem. A co mają powiedzieć ci na górze???

https://lh4.googleusercontent.com/-crq9I2Q5lRc/UN6tvXbIXTI/AAAAAAAAFGE/pUA3FhzZRV4/s576/DSCN7743.JPG

Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co się dzieje na grani Królowej. Lepiej nie, dziś i tak bym nie dał rady. Dochodzę na Lipnicką. Godzina oczekiwania. Telefon milczy. Nagle sms - "Jeszcze 10 minut". No to OK. Dochodzą. Byli na szczycie. No i git chłopaki!!!

(foto: Memezio)

https://lh4.googleusercontent.com/-QoJCm0e1U8E/UN6t1a70FMI/AAAAAAAAFGk/UK8NmDcWOps/s800/20121226.jpg

Pakujemy się do auta, wracamy w doliny. Przychodzi refleksja - "darkheush - czy to był nieudany wypad???". Nie, chyba nie. Na pewno nie. Co prawda nie byłem na szczycie, ale wiedziony własnym doświadczeniem, wiem że wolę się wycofać 10 metrów za wcześnie, niż iść o krok za daleko i zrobić sobie krzywdę. A Babcia poczeka na lepsze czasy smile

P.S. Panowie, to był piękny wypad. Dziękuję i do następnego... w 2013 big_smile

463

(159 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Akall napisał/a:

mam wszystkie na dysku

Jo tyż big_smile Teraz pracuję nad tym, aby sobie to przerobić na dewede big_smile

464

(159 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Ma ktoś chwilkę wolnego czasu??? Dokładnie około... 6 godzin big_smile Jeśli tak, to polecam świetnie zrealizowany dokument Discovery o polskim himalaizmie. Wszystkie 8 odcinków dostępne na YT wink

Konto zostało skasowane ze względu na naruszenie praw autorskich. Na szczęście DM nie robią jeszcze "cyrków" . Enjoy smile

Ehhhh - "Bar pod Cyckiem" na Gruszowcu. Klasyka Wyspowego wink

Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy jak zobaczyłem poniższe zdjęcie to powrót z Biesów we wrześniu. Okupowaliśmy dokładnie ten sam stolik big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/-hBB9mYlUYD8/UNd9kHPr0sI/AAAAAAAAJLg/55DJqJ5GrBo/s640/29.Turysci%2520w%2520Barze%2520pod%2520Cyckiem-Przelecz%2520Gruszowiec%2520%2528660%2520m%2529.JPG

Piękna wyrypa chłopaki!!! Wyspowy rulez wink

466

(26 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

I ja się dołączę do życzeń. Trochę nietypowo.

A więc, Wesołych Świąt. Bez względu na to, co to dziś znaczy...

467

(33 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

wink

468

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gancarz???

469

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tyle, że zdjęcia nie widać hmm

470

(33 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

Temat podzieliłem i przeniosłem we właściwe mu miejsce wink Ordnung must sein wink

A tak a propos Piotr co się dziwisz??? A można w jakiejś relacji opisać "wiatr biegnący ku połoninom"??? wink

Aaaaa i jeszcze jedno kol. Piotrze - dziadek jest tylko jeden tongue  big_smile

471

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

I dobrze Ci "wygląda" wink

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
19,5 pkt - jolanta
18,5 pkt – kisiel
17 pkt - darkheush
12 pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
9 pkt - Gustek
7,5 pkt - MF
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - łysy z łysiny, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

472

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Już, już. Trochę mnie nie było wink

Wieczorne chmury nad... ???

https://lh3.googleusercontent.com/-B8T9unuaDY0/TPe4xhDJSHI/AAAAAAAAGAE/Wg0Buf01U1w/s800/DSCN6321.JPG

473

(33 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

Opłatek był, wyżerka na maksa była, trochę pokolędowaliśmy dzięki Piotrowi, trochę podarliśmy ryja przy bieszczadzkich klasykach dzięki genaro, w nocy chatkę nawiedziła istna apokalipsa za sprawą świdra, bladym rankiem pojawili się i kisiel i ferdynans, ten ostatni oczywiście z najsłynniejszym bucikiem w BM wink

Chwilowo tylko kilka zdjęć:

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6500/26716/thumb/p17eiko5qjad71kuj1lpm3441cul1.JPG

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6500/26716/thumb/p17eikq75t7al13s31s1jqa61n0d2.JPG

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6500/26716/thumb/p17eikrqah19l51jtbarrl6o1g6b3.JPG

Reszta będzie jak się wyśpię big_smile

474

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Andrychowie wink

475

(243 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Nie żebym się chwalił, ale zamieścili cool

dalekieobserwacje.eu