Dokładnie Cyberniok, to jest bardziej spałowanie, niż osmykiwanie.
Różnica polega m.in. na tym, że te „wzorki” na drzewie zrobiły siekacze jeleniowatych i to dolne, bo górnych nie mają. Obdzierają korę zębami pocierając nimi z dołu do góry i ja po prostu zjadają. W ten sposób uzupełniają sobie brakujące składniki pokarmowe w organizmie.
Natomiast osmykiwanie polega bardziej na niszczeniu kory drzew, a nawet łamaniu gałęzi przez uderzanie np. porożem, ocieranie ciałem lub wycierania scypuły, czyli pozbywania się skóry, która porasta poroże podczas jego wzrostu np. coś takiego

234 - sprocket73
188 - kisiel
95 – Cyberniok
90,5 - nena
84 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
29,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff