601

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Suchy Wierch?

602

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Łysa Góra tongue

603

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

96 - sprocket73
65,5 - kisiel
42,5 - baca
35,5 - jolanta
26- Gustek
20,5 - Dariusz Tlałka
20 - darkheush
19 - nena
17,5 - MK
14,5 - MF
13 - Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
11 - Cyberniok
10 - łysy z łysiny
9,5 - 740715
8,5 - tomkos
6,5 - Miluś
6 - rufi
5,5 - lowell79,
5 -  Macieks
4,5 - Klimek
4 - , kruwad, teksanski
3,5- jardo
3 -  mały pikuś, bcFan
2,5 - marekk500, Tomrod
2- wizjoner
1 - Inga, Paweł, piotr
0,5 - kris_61, stary, wawri

Tak! Bodajże to las Morskie Oko, nazwa być może pochodzi od tego oczka wodnego.

604

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Na dole, pod drogą znajduje się mały staw, charakterystyczny dla tego miejsca.

605

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To nie tam tongue

606

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gdzie to jest?

http://i61.tinypic.com/2n8vlog.jpg



ps.
Tomkos skąd zrobiłeś  zdjęcie z Twojej zagadki?

607

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Bukowski Groń???

608

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Jawornica?

609

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Stadion z powodzeniem mógłby startować również w kategorii "Stadiony w lokalizacji, której byś się nie spodziewał" lol
Pytanie bardzo proste ale zasłużony punkt dla kisiel'a

96 - sprocket73
65,5 - kisiel
42,5 - baca
35,5 - jolanta
25- Gustek
20,5 - Dariusz Tlałka
20 - darkheush
19 - nena
17,5 - MK
14,5 - MF
13 - Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
10 - Cyberniok
10 - łysy z łysiny
9,5 - 740715
7,5 - tomkos
6,5 - Miluś
6 - rufi
5,5 - lowell79,
5 -  Macieks
4,5 - Klimek
4 - , kruwad, teksanski
3,5- jardo
3 -  mały pikuś, bcFan
2,5 - marekk500, Tomrod
2- wizjoner
1 - Inga, Paweł, piotr
0,5 - kris_61, stary, wawri

610

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Kategoria: "Stadiony Beskidu Małego", gdzie znajduje się ten?

http://i60.tinypic.com/c26b5.jpg

611

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Żurawnica i Gołuszkowa?

612

(5 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Dzwonnica znajduje się w centrum przysiółka Stryszawy - Wsiórz.

613

(5 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

W pierwszym tygodniu maja odwiedziłem pasmo Jałowca. Początek marszrutki w Koszarawie a koniec w Lachowicach. Długość szlaku to około 17 km jednak odniosłem subiektywne wrażenie, że było trochę więcej smile .

W związku z rozbiórką mostu w Żywcu dojazd był dość kłopotliwy, w efekcie byłem zmuszony zmienić pierwotne plany i startowałem na mecie czyli w Koszarawie Kępkach gdzie dowiózł mnie żywiecki PKS.

http://i61.tinypic.com/e0nbqf.jpg

Pogoda zapowiadała się nieźle, na początku szlaku pojawiły się widoki na Romankę.

http://i59.tinypic.com/2jbuzva.jpg

Przy drodze na Lachów Groń stoi nieźle zachowana chatka.

http://i57.tinypic.com/2eyuw74.jpg

A powyżej rozpościerają się piękne widoki od Pilska po Romankę.

http://i58.tinypic.com/28rmstf.jpg

A w błotku można pooglądać odciśnięte ślady jakichś zwierzaków;

http://i57.tinypic.com/71r3bs.jpg

http://i61.tinypic.com/ok8z09.jpg

Lachów groń.

Widok na Pilsko;

http://i60.tinypic.com/av0r68.jpg

Beskid Mały i Makowski;

http://i60.tinypic.com/1jonb5.jpg





Hala na Lachów Groniu, w tle cel wycieczki - Jałowiec;

http://i62.tinypic.com/rucpxs.jpg

Hotel na Lachów Groniu

http://i59.tinypic.com/125j72d.jpg.

Ruszam dalej, po drodze mija mnie "zmotoryzowany turysta ". Nastepnie ja mijam "zmotoryzowanego turystę", który zagrzebał się w błocie aż po sam bak big_smile

http://i62.tinypic.com/otm244.jpg


http://i58.tinypic.com/e62b2h.jpg

Od Suchej Góry zaczynają się pojawiać prześwity na Babią Górę;

http://i59.tinypic.com/2likg0y.jpg

W miarę zbliżania się do powoli zarastających hal Jałowca widoki na Babią są coraz ładniejsze;

http://i61.tinypic.com/2qapmk9.jpg

Po chwili osiągam szczyt Jałowca, szybki lunch kilka fotek i spadam niebieskim szlakiem w dół big_smile

http://i57.tinypic.com/29e6o9f.jpg

I jeszcze tylko ujęcie na Baranią, Skrzyczne i Klimczok

http://i59.tinypic.com/fp06px.jpg

Strome i błotniste zejście ze szczytu dało się we znaki moim kolanom;

http://i59.tinypic.com/29x20i.jpg

A moje oczy nie mogły nasycić się ogromem wiosennej zieleni emitowanej przez buczynę wink

http://i61.tinypic.com/8yt5zp.jpg

Ostatnim celem mojej wędrówki jest przysiółek Stryszawy - Wsiórz.

Pierwsze zabudowania robią niezłe wrażenie;

http://i59.tinypic.com/24yn1ht.jpg

Dom ma mieszkańców, na progu stoją buty.

http://i60.tinypic.com/116mfwm.jpg

Drogowskaz chylący się ku upadkowi;

http://i61.tinypic.com/4i0ygj.jpg


Najbardziej smutny widok sprawia zabytkowa dzwonnica loretańska. Pozbawiona gospodarza, zarasta krzakami i drzewami, bez pomocy z zewnątrz szybko przestanie istnieć.

http://i57.tinypic.com/35ddszk.jpg

I jeszcze dwa ujęcia na góry; (Beskid wyspowy i Diablak)

http://i61.tinypic.com/24wanno.jpg

http://i60.tinypic.com/2zpqeyb.jpg

Szybkie zejście do Lachowic, szlak wiedzie przez brzeziny i łąki, jest bardzo ładny.

http://i61.tinypic.com/2rc97pf.jpg


Trasa jest piękna, obfituje w cudowne panoramy i wiedzie przez niezwykłe miejsca, które nieuchronnie przestają istnieć.

614

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Bliźniaki?

615

(80 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Zacne melodie, doprawdy. Już ćwiczę jak zagrać tą psychodelię na bałałajce przy ognisku big_smile

616

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Madeje?

617

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

puk...puk...puk, łysy?

618

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Targanice?

619

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

93 - sprocket73
59,5 - kisiel
42,5 - baca
34,5 - jolanta
24- Gustek
20,5 - Dariusz Tlałka
20 - darkheush
17,5 - MK
16 - nena
13,5 - MF
13 - Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
9,5 - 740715
9 - łysy z łysiny, Cyberniok
7,5 - tomkos
6,5 - Miluś
6 - rufi
5,5 - lowell79,
5 -  Macieks
4,5 - Klimek
4 - , kruwad, teksanski
3,5- jardo
2,5 - marekk500, Tomrod
2- wizjoner, mały pikuś, bcFan
1 - Inga, Paweł, piotr
0,5 - kris_61, stary, wawri

Daję punkcik choć do Zasolnicy jest jeszcze parę metrów, to raczej jeszcze stok Bujakowskiego (las Morskie Oko).

620

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To nie to miejsce.

621

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Co to za górka i skąd zrobiłem zdjęcie?

http://i58.tinypic.com/10wqiie.jpg

622

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

W Sułkowicach, na stokach Jawornicy?

623

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Hrobacza Łąka?

624

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Okolice Potrójnej, pomiędzy Smrekownicą a Leskowcem?

625

(13 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

kisiel napisał/a:

jak byłem na Kiczerze pod koniec grudnia, widoczne były stopy fundamentowe chyba pod jakąś platformę widokową

Raczej nadajnik radiowo-telewizyjny czy inny przekaźnik. Trudno wyobrazić sobie nie komercyjne inwestycje w dzisiejszych czasach.