626

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak jest ! big_smile

222 - sprocket73
172,5 - kisiel
84,5 - nena
83,5 - Cyberniok
79 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
29,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp
14 - pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff

627

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

big_smile to zagęszczenie drzew sugerowało, że musi to być w którymś z tych miejsc ...


Moja zagadka: Gdzie to jest ? lub z którego miejsca taki widoczek ?

https://lh3.googleusercontent.com/RM8Kw3yRpyHxNhI0xqvT7dSBw0ooocqhIB2ptoYy9nkDMQm0UqnkzN8E23B1k8BQlXGvzsehsW_a3Q89dn8nqxwCHitHlZ2c5OF32r4YRx8sVj6EEpodKL040PZYbeOXWvf4rXdTMrg=w937-h703-no

628

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

No ciężko sprecyzować, może to coś nowego na szlaku serduszkowym na zejściu z Leskowca do Rzyk Mydlarzy ?

629

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To też strzelę. big_smile To coś nowego chyba ... Może schodząc z Leskowca ścieżką w stronę drogi do Zielińskiego ?

630

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Złota Góra ?

631

(2 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Mariusz Hatala to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Podobnie jak jego brat Sławomir, jest żołnierzem zawodowym, podoficerem. Wyzwania nie są mu obce, jako żołnierz zawodowy odbył już 3 misje stabilizacyjne. Jedną w Iraku oraz dwie w Afganistanie.
To także himalaista i pasjonat gór. Pod koniec stycznia 2019 r. wraz z Piotrem Krzyżowskim zdobył najwyższy szczyt w Kazachstanie - Chan Tengri. Są pierwszymi Polakami w historii, którzy dokonali tego zimą.
We wrześniu 2019 roku Mariusz był na Lhotse (8516 m n.p.m).  Wyprawa na Lhotse, jak cała ekspedycja Batura Sar ma na celu przygotowanie i wyłonienie grupy wspinaczy, jaka na przełomie 2020 i 2021 roku podejmie próbę zimowego wejścia na K2 (8611 m) jedynego niezdobytego zimą ośmiotysięcznika.

Obecnie Mariusz dokonuje pierwszego zimowego wejścia na szczyt Batura Sar (7795 m) w paśmie Karakorum w Pakistanie.

Trzymamy kciuki ! smile

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/84353479_1243288112727832_1077995400696168448_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=MBOwXxfZyy8AX8l4Yal&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&_nc_tp=6&oh=d16d84b75cf116c2ac73e9bb4a6072bf&oe=5EC254B8

http://www.mamnewsa.pl/!data/newsy/news_23368.jpg?v=1551005835

Źródło: materiały pochodzą z portalu mamNewsa.pl

632

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

pbsk zaliczone smile. Po prawej zza drzew widać drogę krajową numer 781.

220 - sprocket73
171,5 - kisiel
83,5 - nena
82,5 - Cyberniok
78,5 - jolanta
78 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
29,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp
14 - pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff

633

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

pbsk napisał/a:

nena nie wyświetla się zdjęcie zagadki.

Musisz inaczej wygenerować link:
1/ Z poziomu swego konta Google klikasz na zdjęcie -> wyświetli się na pełnym ekranie, a w prawym górnym rogu pojawią się opcje edycji, udostępniania itp. -> klikasz w ikonkę <Udostępnij>
2/ W oknie, które się pojawi klikasz <Utwórz link> i kopiujesz go.
3/ !!! Wylogowujesz się z konta Google !!! KONIECZNIE
4/ Wklejasz skopiowany link do przeglądarki
5/ Klikasz na zdjęcie -> pojawi się na całym ekranie, na czarnym tle
6/ Na tym zdjęciu klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz <Pokaż obraz>
7/ Dopiero teraz w pasku adresu jest link, który wklejasz na forum.

smile


pbsk próbowałam wszystkiego i ciągle mi te długie linki wychodziły sad . Ja zdjęcia u siebie widzę. Dziękuję za szczegółową instrukcję. Taką mi trzeba było podesłać od razu big_smile tongue . Mam nadzieję, że teraz wszystko w porządku. smile !

634

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gdzie to jest ?

https://lh3.googleusercontent.com/C_BNo8yQgrqVRxNzMOx6VeX_0Iw40ANXyOUBYRaPc_oxRYXUeRelG8JC8zI0ToH0UwxuuWIw15_01ht0h2vnTr6LWkksLjcoItd4IDqzHPlQe943CgJ1iAQLrgbckzvGDmAKo0yW27Y=w1232-h693-no

635

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gancarz

636

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Sorry, ale strasznie ta zagadka niekonkretna ... wink Pokazanie na zdjęciu kawałka drogi z obu stron zarośniętej lasem mało co komu mówi .... Takie zdjęcie, jak się postaram, a może nawet nie .. wink, zrobię wszędzie. Nie wiem, ale takie jest moje pierwsze wrażenie ... . Może dla innych Forumowiczów zdjęcie jest jednoznaczne i dla tych kciuk w górę big_smile ! To coś z lewej strony przy drodze może być podpowiedzią, dlatego też sobie strzelę - droga na os. Praciaki z pętli autobusowej Rzyki - Praciaki  ?

637

(2 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Zapewne czytaliście o wczorajszym pożarze na os. Potrójna małego domku mieszkalnego w sąsiedztwie „Chaty Gołębiówka.”

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p640x640/58380580_1272017903000090_6038540962374877184_o.jpg?_nc_cat=103&amp;_nc_ohc=OIKoWZHIvoYAX95MVfW&amp;_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&amp;_nc_tp=1002&amp;oh=3208c9c4ed5c10665214724a3db08b4b&amp;oe=5E9FBFD4

Poniżej kilka zdjęć ze strony OSP z Targanic Górnych z bardzo trudnej, z powodu m.in. braku wody i dojazdu, akcji ratowniczej, a także apel mieszkańców os. Potrójnej do władz samorządowych o zapewnienie im zbiornika na wodę niezbędną do gaszenia pożarów oraz odśnieżania w okresie zimowym dojazdu do domów.

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/82756234_1511428082345607_7293809222658031616_o.jpg?_nc_cat=101&amp;_nc_ohc=JSuFDnOXsmIAX_Vqkq2&amp;_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&amp;_nc_tp=1002&amp;oh=0262865d828891479218c5ff79b9c32e&amp;oe=5E8FFD96

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/82075745_1511428202345595_7334685130788700160_o.jpg?_nc_cat=110&amp;_nc_ohc=aRUvudDHJxoAX9RBNNl&amp;_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&amp;_nc_tp=1002&amp;oh=b4426371c9a837b92da430b0e44a52aa&amp;oe=5EA63E04

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/82234896_1511428352345580_3049268450485600256_o.jpg?_nc_cat=107&amp;_nc_ohc=8jWIeH8523AAX-0JCq2&amp;_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&amp;_nc_tp=1002&amp;oh=6a800b27347bed33d706ab4da0e61104&amp;oe=5EA05690

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/83302666_1511428065678942_6387231391288918016_o.jpg?_nc_cat=109&amp;_nc_ohc=yC38r6F6eWcAX850pu7&amp;_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&amp;_nc_tp=1002&amp;oh=863a44114ebcedc6d44de66f4443bc4a&amp;oe=5E9533EF

Niestety budynek spłonął całkowicie.  sad

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/82035174_1511428425678906_4114101112154357760_o.jpg?_nc_cat=103&amp;_nc_ohc=94wt84bNQTQAX9akfS-&amp;_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&amp;_nc_tp=1002&amp;oh=d7a441956cdbdd8d9bcd544e3043662a&amp;oe=5ED46774

Żródło informacji: mamNewsa i OSP Targanice Górne

638

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Jakiż wielki kontrast z przedostatnim postem, a to niespełna kilkanaście dni  smile.

639

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Przy czerwonym szlaku na Leskowiec ?

640

(4 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Świetne podsumowanie ! Zazdraszczam !!! wink big_smile !

641

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Oczywiście ! smile

219 - sprocket73
171,5 - kisiel
82,5 - Cyberniok, nena
78,5 - jolanta
76 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan, pbsk
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61

642

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Skąd taki widok ?

https://lh3.googleusercontent.com/jHydsFUwWxNpLC2SDdmITrpCaF0NlLGoXlzD8tMcTvI-IR951sS7taxs97TPd5alkuLg3nGgn7e5RPNas0LNZggH2ruzk_UpmPea3-5SAg1_5joe7BMycrNs08WWFn6k_10KDkjmnXMloTz9cJLZP75PQ_da0DQQYpxQZht-BjllvOagKkmi90UO8gkQmZUe0Eo6A9kNWrVN42yrx7tmRDpW5YJMOvWfa5GRKdcqOojR9ze2Iz3Cfbmhzyb9CwwbX-oqyxk2ocUs14w4dozx7T5D-M_DQQ8LpnG3DNOoZv0wD_kYwaZpvln_0Tr5TLFIfghVPoqvT-hQKGznPfrEFi-GJL2gxSklwP9fNhhgfwD9jK1F7WKva3DsVK1kfJluTCT2_3w04IwuzMz9CqGvc6Zm1ljOFisk3GXSZobBYItNX03CGJ-iEl-vWEvqyWoBd1QjYBKAZz-M9bt16NSrEuuLXuujVAMYvsUs85jwH-g4N3r-CaUwRU94dfIrwtJt4lJe_Gy_ExTNTf6y-jw8B-JthSLgEItgTzIg1-mimC4NlRky64eC_Iom3_R8P6bTWZJKUKKD75nBlIaJJAjUUrQa12kWbr4knv4-M9DyJnSfcqe2ECwd6R5e1GIODpwo0gY1P_f1N7fy6ztKNLw5Ufz5S-JqFdTeIAwncUe9MxNMN2NGnKkbAIq1rUiBEirFbE1aZLb49iouRNlJXUqHgss7m6yw7I0tpq4H7O9vk_23bxr3jQ=w1280-h720-no

643

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Strzelam - Leskowiec

644

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

sprocket73 napisał/a:

No w sumie mam metodę, bo widzę, że linki neny są to tzw. długie linki, które nie działają na wszystkich forach.
Ja robię tak, że generuje sobie link do całego albumu, a następnie wchodzę przez ten link inną przeglądarką, gdzie nie jestem zalogowany do googla. Tam klikam na zdjęciu prawym i wybieram "kopiuj adres obrazu". Wtedy mam tzw. krótkie linki, które działają dobrze.

Nie wiedziałam, że to ma znaczenie. Spróbuję Twojego sposobu sprocket73  smile

645

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

pbsk napisał/a:

U mnie nie wyświetlają się zdjęcia neny, czy ktoś ma podobny problem? mad

Nie mam pojęcia dlaczego jedni widzą zdjęcia, a inni nie ...  neutral

646

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Brawo Gustku ! Zadajesz smile

217 - sprocket73
171,5 - kisiel
82,5 - Cyberniok
81,5 - nena
78,5 - jolanta
76 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski, pbsk
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61

647

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Skąd taka ładna panorama ?

https://lh3.googleusercontent.com/dK_4vzoyCz4bhxc7WGBPdJuc1T5xmQDb5MlFFdAbcTPt727F_oJEtMbBCo7b0_UxU7MhYxuncuUNjWTB_SopYrVEGClyzp1Pa3VieL0aV0fZBhNmBsxgce-KotTxSItqgOtkkO7to_ltOgscNTRrhcN3j6Eh8J-FEstItkPxpnLqJBMYOGlXcID5Z80729dD6kusTAN1I398-NpGdQ-T5tYV5KIFIIvmYXVpnbEcck8YpiGbqc2ZfQjheq2w7APqjoqS0SQxr8Bg754-j8UY1qwkmBPvjfT-YKxG5AaPHneA2_FSk55f6LERgR_AvNOuDyz6Y5VCHIBK5QOfV812wsuBhGDK5NpLRUr7g0XnTCSU7FpzRJhnICod9DchgR0KiikjQj-sjGXldCxGBj2wUnZVJbQASpMm29p7Vo-mOpUzi6NC9aiOgikW9R7INgODVSRs7Q5jaNrjN-jD69RmQAM2vaDLurq7ej0Hf9kQw-0AI0IBiqZg98Pafkss4upx_0YLV6yR0mWBrS2xHWNBjHv1Gb-na0vFxkhzG99v3hRLDkUYZpsDkZVjFhBBiQOEZeVS9tOjq300zCdZzUE7t6pvfev0gaAsvXr_8EEv74UB_MHyHwVeCXS0x5zhyXjnY02kT3F3WjdeMRYGISClzhrSd8Qbh8qGXzzeJq9EM3KtvkIAYqS-_dCj=w871-h268-no

648

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Kiczora

649

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak, to J. Czanieckie. smile sprocket73 zadajesz big_smile

217 - sprocket73
171,5 - kisiel
82,5 - Cyberniok
80,5 - nena
78,5 - jolanta
75 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski, pbsk
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61

650

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

pbsk napisał/a:

Myślałem, że będę musiał wrzucić jakąś podpowiedź, bo to miejsce poza szlakiem, a tu niespodzianka. tongue

Dla mnie podpowiedzią było drzewo - pomnik przyrody. Tak szukałam odpowiedzi.  big_smile

Moja zagadka. Jaki zbiornik wodny widoczny jest na zdjęciu. ?

https://lh3.googleusercontent.com/beZy9UIgal_upvPWs3BF6Qxx9B4AH3AShs0MNhzoGvk-p2SYtHK3l-vrre0ViDQMM55ij4zN9_3AVe575OD4sonOHNkkPZseTk809_hWEr3UXuBZSX5YlXBtEl9xTmzRbw2YS47Lkstf8CddPRNAZMUsao00fiAhfEbcDA9hv8ao4q9lzwwy8RM7_DYgxLBtrQAkYDkxY4UZFcD-W5VLh1B2ioCHnrF0CF5y5YcZiMA_9YTlT19F3XgP2xEj-Y4qZJauSffF0Uk8864p0Ulv9vOMMd5Mf4TzL44twrBYiHWEMJPLQBr8QyRMmU5CvhD7X7xFnxeFVZ-Sm2iBfyb1MCKPdt3A7xSi5TROe9LpvNwU4lzN6TgxFdD0CQXlJ_XWhoTCfCt2h_SmhmmNb6HQifEvb6xtL-GBgsrvvfqTkco7I6Ma6Fk6JQPHOprL1QpAAWp0HajiTLONKrnS0cGua0ol9KSmuCmvEm5d2b3KrcDZJL7ZGIpaI7sAOZa_Iic0qg4U3BDb-ESeoaE23Zacea6QlMnXHhvYmSsoRZ8t7LEzZO6yygxe7ZgZz0xi9_9w0me-yZAKaA8Yk1Jpm8dURl0tV6mem_w-_Pmpb0vJKdHXjNig3NIskeeQLSrdxPUfbH7NVMXAIbTcJhN0O4cslSP_-Bf96yUHDjRu3ZWaWEJymZbt9ebEeVeU=w1280-h402-no