Kocierz Moszczanicki
651 2019-12-27 21:05:06
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
652 2019-12-23 21:26:28
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Tak jest ! ![]()
215 - sprocket73
171,5 - kisiel
82,5 - Cyberniok
79,5 - nena
78,5 - jolanta
74 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks, pbsk
4,5 - marekk500
4 - kruwad, cwiartka11
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
653 2019-12-23 10:50:07
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
hmm... nie widzę zdjęcia...
hmm... dziwne , bo u mnie się wyświetla , zarówno na kompie jak w smartfonie ... . Może teraz, jeszcze raz wrzuciłam.
654 2019-12-23 00:15:33
Temat: Boże Narodzenie 2019 (1 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Życzę Wszystkim pięknych rodzinnych Świąt ! ![]()
655 2019-12-23 00:10:26
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Brakuje tego białego bardzo, szczególnie teraz
Piękne foty ! ![]()
656 2019-12-23 00:07:36
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Można by było coś jeszcze pozgadywać, bo trochę nudno na forum się zrobiło
Zgadzam się z Tobą sprocket73 w 100 %
To zgadujmy dalej !
Pytanie : Fragment czego przedstawia zdjęcie ?
657 2019-10-07 18:50:35
Odp: Spokojny wrześniowy urlop bez napinki (25 odpowiedzi, napisanych Pasma pozakarpackie (Alpy, Kaukaz, Apeniny ect.))
Przeczytałam całość ! Rewelacja !
Świetnie to spisałeś i podałeś ! ![]()
658 2019-09-20 13:51:31
Odp: XII Festiwal Górski Adrenalinium (3 odpowiedzi, napisanych Wydarzenia w Beskidzie Małym)
Nie ma za co
. Też będę w któryś dzień
.
659 2019-09-18 20:59:16
Temat: XII Festiwal Górski Adrenalinium (3 odpowiedzi, napisanych Wydarzenia w Beskidzie Małym)
Festiwal Górski Adrenalinium 2019, Kino Janosik, Żywiec
Festiwal Górski ADRENALINIUM to trzydniowe święto dla wszystkich aktywnych, lubiących ruch, sport, podróże, a przede wszystkim adrenalinę. Widzowie mają okazję obejrzeć najlepsze filmy z festiwali górskich, podróżniczych i ekologicznych oraz uczestniczyć w spotkaniach z ludźmi z pasją: alpinistami, wspinaczami, podróżnikami. Oprócz spotkań i filmów w kinie, co roku warsztaty dla dzieci, gra miejska, wydarzenia muzyczne i koncerty. Festiwal rokrocznie się rozwija, zmienia, podobnie jak punkty programu, ale jedno pozostaje niezmienne - wyjątkowa atmosfera ADRENALINIUM
. W trakcie Festiwalu będzie wystawa fotograficzna.

660 2019-07-29 11:50:47
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Pięknie teraz kwitnie krwawnica pospolita (Lythrum salicaria )
, a wycieczka, jak zawsze – bardzo udana
!
661 2019-06-14 14:09:03
Odp: Fajne Babki (5 odpowiedzi, napisanych Tatry (polskie i słowackie))
Prześlicznie mieliście, oj prześlicznie
, a prymulki i zawilce narcyzowe (Anemone nracissiflora) – boskie
662 2019-06-11 19:26:26
Odp: Mała Fatra... na dziko (3 odpowiedzi, napisanych Karpaty (czeskie, słowackie, ukraińskie ect.))
Pięknie
Miło było sobie powspominać ![]()
663 2019-05-30 13:19:10
Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami (127 odpowiedzi, napisanych Forumowe akcje)
Przerażające jest to jak nie szanujemy cudzej pracy, wysiłku, a także wspólnego mienia. Zauważam to często wśród młodej części społeczeństwa, ale nie tylko. Skąd się biorą tak negatywne zachowania ... ?
664 2019-05-28 14:54:24
Odp: Dryopteris x complexa nothosubsp. transsilvanica nowy takson dla nauki (21 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)
BRAWO ! Gratuluję Darku !!! ![]()
665 2019-04-15 17:56:15
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
to też strzelę
- Nowa Wieś ( Targanice )
666 2019-04-10 20:42:59
Odp: Wiosenna objazdówka Szlakiem Architektury Drewnianej (4 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Fajna wycieczka SAD.
Wiele ciekawych obiektów się na nim znajduje. Lubię takie objazdówki.
PS. Gratuluję nowego członka rodziny ![]()
667 2019-04-02 19:36:47
Odp: W poszukiwaniu olkuskich widliczy (4 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Piękne okazy tego widlicza Darku.
Czekam aż wstawisz nam tu tego cyprysowego ![]()
video: Dariusz Tlałka
668 2019-04-01 22:41:40
Odp: (T00012) Przełęcz Bukowska - Złota Góra (5 odpowiedzi, napisanych Ulubione szlaki Beskidu Małego)
O rany, wygląda to strasznie ... ![]()
669 2019-04-01 22:40:34
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Ze szlaku z )( Przegibek na Magurkę Wilkowicką ?
670 2019-04-01 10:54:05
Odp: Szukali, szukali... znaleźli! (7 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Pokazałaś Jolu Zaolzianom na tym szlaku to co najpiękniejsze i jak Cię znam, to wszystko im pięknie jeszcze słowem okrasiłaś !
To skarb mieć takiego Przewodnika ! ![]()
Sponiewieraliśmy się dokumentnie schodząc do parteru
Takie sponiewieranie to sama przyjemność, zwłaszcza dla oka ! ![]()
Nigdy do tej pory nie nocowałam w tym schronisku.
Ja też nigdy nie miałam okazji nocować w schronisku pod Leskowcem. Rzeczywiście pokoiki przytulnie i „domowo” wyglądają
.
Szaleństwo niedźwiedziego czosnku w okolicy Gorzenia
Istne szaleństwo, niesamowita zieleń, a i pewnie czosnkowy zapach unosił się w powietrzu. ![]()
Pogoda Wam dopisała, buzie uśmiechnięte i rozśpiewane, tak to można wędrować bez końca ! Brawo ! ![]()
671 2019-04-01 10:38:26
Odp: Orawskie klimaty (4 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
Taterki miodzio.
Warto czasem się pomęczyć, żeby potem oglądać piękne panoramy
. A tak w ogóle, to ciekawe okolice i może dobrze, że jeszcze nieskomercjalizowane i niezadeptane przez turystów, przez to zachowały swój oryginalny orawski klimat .
Kolejna świetna wycieczka sprocket73 ! ![]()
672 2019-04-01 10:25:35
Odp: "Młodzi Tropiciele" odkrywają Beskid Mały i nie tylko ... (15 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Ależ Wam siadła pogoda!
Tak, dzień wcześniej i dzień po, padało i to mocno.
Darku Jak wytropisz tego rzadkiego widlicza to pochwal nam się koniecznie ! ![]()
673 2019-03-29 21:23:53
Odp: "Młodzi Tropiciele" odkrywają Beskid Mały i nie tylko ... (15 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Dawno nie byłam na Kiczerze, dlatego postanowiłam udać się z młodzieżą do Międzybrodzia Bialskiego, na Żar i Kiczerę.
A jak Żar to czemu nie połączyć tego ze zwiedzaniem Elektrowni Szczytowo – Pompowej. Wiemy, że warto ją zobaczyć od środka. ![]()
Do tego dorzuciłam jeszcze korony zapór w Czańcu, Porąbce i Tresnej oraz spacer nad Jezioro Żywieckie i wyszła z tego całkiem fajna jednodniowa wycieczka. ![]()
Udało się nam wstrzelić w ładny dzień. Rano był przymrozek, ale w ciągu dnia marcowe słońce grzało mocno i opalało. Chłodu praktycznie się nie odczuwało i wędrowało się bardzo przyjemnie.
W stronę Żywca widoczki były nieco gorsze.
I biegiem na Kiczerę, bo na niej ławeczki były …
Widoki były tego dnia bardzo ładne i dalekie.
Młodzież zadowolona. Przy okazji poćwiczyliśmy troszkę wyznaczanie azymutów, ponazywaliśmy okoliczne szczyty, szukaliśmy śladów wiosny. W wyższych partiach gór wegetacja jeszcze nie ruszyła. Oprócz kwitnących wierzb, nie znaleźliśmy praktycznie żadnych innych oznak wiosny. Niżej jest znacznie lepiej.
Jeśli ktoś by się wybierał teraz na Żar kolejką to informuję, że jest do 5 kwietnia nieczynna z powodu wiosennego przeglądu.
674 2019-03-25 12:04:35
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Te różowe przylaszczki są cudowne ! ![]()
675 2019-03-19 17:55:29
Odp: Gałganiarze w Galicji. (5 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Nie ma jak porządna inspiracja !
Super relacja, jak zwykle, zaczytałam się bardzo
! Wrzucajcie coś częściej
!
Fajnie, że rekonstruują zamek w Rytrze ! ![]()