701 2012-03-17 17:34:28
Odp: "Umarłem" - ze śmiechu ;) Żarty, dowcipy i inne takie ;) (129 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
702 2012-03-17 16:35:33
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Przy jakim szlaku (skąd-dokąd) stoi ta chałupka???
703 2012-03-17 10:02:38
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Widok z (okolic lub samej) Warowni na Trakcie na Targanice-Nową Wieś. W tle Złota Górka i Bukowski Groń???
704 2012-03-17 07:21:20
Odp: W poszukiwaniu wiosny w Beskidzie Małym (23 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Podbiał i lepiężnik już jest, a ja w ogródkach widziałam kwitnące przebiśniegi czyli przedwiośnie mamy pełną gębą.
Ciekawe, czy wyżej w Małym już się pojawiły ? Czy ktoś widział ?
Amigos mają zamiar jutro sprawdzić ![]()
706 2012-03-11 20:04:44
Odp: Beskid Sądecki 31 marca/1 kwietnia (10 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)
Nie wiem, czy moja wątroba to by wytrzymała, ale kusząca propozycja(...)
Ja swoją profilaktycznie zostawię w domu przed wyjazdem na (Z)Bereśnik ![]()
707 2012-03-11 19:13:53
Odp: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
lowell79 napisał/a:Wielka Racza
Ale to chyba nie ten konkurs
Nie ma to jak spostrzegawczość
Jeden punkt dla Ciebie.
Nie ma to jak off-top w ............. Off-Topie ![]()
708 2012-03-11 19:07:28
Odp: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Wielka Racza
Ale to chyba nie ten konkurs
Zawsze taki dowciapny byłeś Ojcze założycielu, czy ostatnio Ci się tak porobiło??? ![]()
709 2012-03-11 19:03:58
Odp: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Znalazłem jeszcze małe podsumowanie w necie.
710 2012-03-11 18:55:15
Odp: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Nie zawiśniesz, bo nie wiemy której...
Mówi Ci to coś??? ![]()
711 2012-03-11 18:47:34
Odp: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Teraz przeczytałem, że Hajzer organizował tę wyprawę.
Pewnie za to zawisnę na najsuchszym smreku małobeskidzkim, ale mogę zdradzić, że Hajzer to sąsiad (dosłownie przez płot) pewnej naszej forumowiczki ![]()
712 2012-03-11 18:43:27
Odp: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Są już w Base Camp
713 2012-03-11 18:36:25
Temat: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy (35 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Może nie wszystkim wiadomo ale...
9 marca 2012 roku, około godziny 08:30 czasu lokalnego Adam Bielecki i Janusz Gołąb dokonali pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068m n.p.m.) w Karakorum, w Pakistanie.
Wejście odbyło się tak zwaną drogą japońską od strony północno zachodniej. Zdobywcy dokonali wejścia bez użycia aparatury tlenowej.
Więcej tutaj
P.S. Dlaczego tytuł "9/14"??? A dlatego, że dziewięć z czternastu ośmiotysięczników zdobyli zimą Polacy. ![]()
714 2012-03-11 14:44:55
Odp: Północna granica góralszczyzny w Beskidzie Małym (72 odpowiedzi, napisanych Etnografia Beskidu Małego)
Nie daleko szukając każdy z was może go zobaczyć w Tatrach na drodze między Halą Gąsienicową a Czarnym Stawem Gąsienicowym na płycie pamiątkowej poświęconej Mieczysławowi Karłowiczowi, który bardzo lubił ten znak (przypominam, że kompozytor zginął pod lawiną w 1909, czyli na długo przed dojściem do władzy nie tylko Hitlera, ale nawet Mussoliniego)
Przepraszam za lekki off-top. Mało tego Piotrze. Symbol ten można zobaczyć nie tylko na tatrzańskim głazie upamiętniającym Karłowicza. Przy okazji wizyty w Murowańcu polecam zwrócić uwagę na wykończenia zdobień schodów prowadzących na piętro.

A i tu wspomniany przez Ciebie kamień pod Małym Kościelcem

715 2012-03-11 13:33:11
Odp: Beskid Sądecki 31 marca/1 kwietnia (10 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)
Nie ciesz się na zapas. Nie będę sam ![]()
716 2012-03-11 12:54:29
Odp: Beskid Sądecki 31 marca/1 kwietnia (10 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)
Ja się (w)stawię. Obowiązkowo ![]()
717 2012-03-10 19:46:03
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Trzeba mieć czas i siedzieć na necie
Inaczej. Trzeba się nudzić na L4 w domu ![]()
Sorry za O-T ![]()
718 2012-03-10 19:29:26
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Targanice - Nowa Wieś??? Na stokach Jawornicy???
P.S. Strzał absolutny ![]()
719 2012-03-10 18:56:59
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
W Zagórniku przy czarnym szlaku z Inwałdu do Rzyk.
Nie do końca jest to prawda. Z tego co mi wiadomo, znakowanie i konserwacja szlaku na odcinku Zagórnik-Rzyki została zarzucona przez wadowicki oddział PTTK. No ale w drodze wyjątku uznam odpowiedź
8 pkt - sprocket73
4 pkt - MK
3 pkt - darkheush
2 pkt - jardo, MF, jolanta
1,5 pkt baca
1 pkt - teksanski, Inga
0,5 pkt - kisiel
Aha jeszcze jedno.
Ludziska!!!!!!!!!!!!!! Gonić leadera!!!!!!!!!!!! ![]()
720 2012-03-10 17:55:37
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Gdzie, przy jakim szlaku (skąd - dokąd) znajduje się ta kaplica???
721 2012-03-10 17:51:20
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Niedobrze... powinieneś mieć pewność
Nigdy go nie widziałem w wersji "live". Skojarzyłem dzięki zdjęciom MK w jego picassie
Dobra idę szukać czegoś na zagadkę ![]()
722 2012-03-10 17:45:05
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Chyba Żurawnica, ale pewności nie mam.
723 2012-03-06 20:32:39
Odp: NGGD "Tres Amigos" - I Walne Zebranie, historia... (10 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Dostałem powołanie na następne spotkanie
![]()
Potwierdzam. Prawdopodobnie już w maju coś powalczymy wspólnie ![]()
724 2012-03-06 19:03:12
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Dokładnie MF. Dajesz następną
4 pkt- sprocket73, MK
2 pkt- darkheush
1 pkt- teksanski, Jolanta, jardo, MF
725 2012-03-06 18:40:35
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Gdzie znajduje się ta kapliczka???
