Dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że młodzież połknęła bakcyla wędrówek górskich i będzie jeszcze chciała się gdzieś ze mną wybrać. big_smile

852

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak, to spałowanie. Ślady po osmykiwaniu wyglądają trochę inaczej. Eugeniszu zadajesz.  smile

200 - sprocket73
144,5 - kisiel
72,5 - Cyberniok
71,5 - jolanta
66,5 - nena
65 - Gustek
57,5 - Eugeniusz Kępiński
45 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
17 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
11 - mały pikuś
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
3 - cwiartka11
2,5 - wizjoner, kris_61
1,5 - Janusz

Piękna sceneria smile

854

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

W jaki sposób powstają takie "wzorki" na drzewach i jak to się fachowo nazywa. ?

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/4a/93/585bdbf1c9cfe_p.jpg?1483086594

Źródło : Internet

W tym roku szkolnym prowadzę zajęcia przyrodnicze z grupą 8 uczniów gimnazjum w ramach zajęć dofinansowanych ze środków UE. Zajęcia noszą nazwę „Młodzi tropiciele – odkrywamy przyrodę wszystkimi zmysłami”. Muszę powiedzieć, że jest to dla mnie całkiem nowe wyzwanie i ciekawe doświadczenie. Wiele się od młodzieży uczę, wiele też muszę się nauczyć lub douczyć, żeby móc takie zajęcia prowadzić.

Wiedząc, jaki niedobór kontaktu z przyrodą ma dzisiejsza młodzież, postanowiłam niedawno zorganizować mojej grupie, swoją drogą bardzo sympatycznej ósemce młodych osób, dwudniową wycieczkę w góry. Za cel wybrałam Potrójną, z noclegiem u Ani i Rafała. Ucieszyłam się, bo od razu spotkałam się z pozytywnym odzewem wśród młodzieży na moją propozycję. Nigdy nie byli w Chatce na Potrójnej, większość również na szczycie, co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ wszyscy mieszkają w Rzykach. W takim razie postanowiłam utrudnić zadanie, bo jak się bawić, to na całego. big_smile

Wyruszyliśmy w piątek 12 stycznia, późnym popołudniem po godz. 17.00. Było już ciemno. Niestety pogoda nam tego dnia średnio sprzyjała. Z powodu gęstej mgły, widoczność była ograniczona, w wyższych partiach gór prószył zmarznięty śnieg. Od Rafała dowiedziałam się tuż przed wyjściem, że niestety na osiedlu na szczycie jest awaria prądu i wszystkie latarnie, które oświetlały szlak nie działają. Po prostu nic nie widać. Niestety było za późno, żeby wszystko odwoływać. Postanowiłam nie odwoływać wycieczki, ponieważ teren po którym mieliśmy się poruszać, oraz miejsce do którego się udawaliśmy były mi bardzo dobrze znane … Przez 3 lata chodziłam tą trasą regularnie dwa razy w miesiącu tam i z powrotem. Zabrałam ze sobą busolę, mapę, dwa naładowane telefony, 2 latarki , czołówkę, zapas baterii, wszystkie niezbędniki, o których mi/nam nieraz mówił Staszek np. zapałki sztormowe, korę do rozpalania ognia, krzesiwo, nóż, numery tel. do wszystkich służb ratowniczych, termos z gorąca herbatą, opatrunek (a w plecaku była jeszcze wielka apteczka big_smile) , dodatkowy polar, skarpety, a nuż komuś będą potrzebne … . Na szczęście nie były, ale lepiej nosić, niż się prosić. Okazało się więc, że mój plecak był największy i najcięższy ze wszystkich big_smile wink. Prawie jak na wyprawę na Camino lol. Ja jednak byłam spokojna, że w razie czego, mam w miarę wszystko, co może się przydać w sytuacjach awaryjnych. Mając pod opieką dzieci (na dodatek, nie własne) człowiek robi się nadzwyczaj podejrzliwy i ostrożny smile.

Młodzi spisali się prawie na medal. Wszyscy zaopatrzyli się (po wcześniejszych oczywiście instrukcjach) w odpowiedni sprzęt: latarki , czołówki, busole. No… , może miałabym parę uwag co do ubrania i obuwia. Nie wszyscy ubrali się tak jak prosiłam. A prosiłam również rodziców o pomoc w przygotowaniach … sad. No cóż … Na szczęście (ale mogło być przecież inaczej), temperatura, w której wychodziliśmy była dodatnia. Kolejnego dnia już nie było tak przyjemnie. Podczas podchodzenia było sporo błota. Ci co zabrali nie takie obuwie, jak prosiłam, trochę to odczuli. Po prostu je wybrudzili i zmoczyli. Dobrze, że trasa niedługa i można było w cieple kominka w chatce obuwie wysuszyć.

https://lh3.googleusercontent.com/VlKanqOuN4WaWLlB4HAr4N26VE57DGZ7fdHrgEatOitAwcby9JSBBVwbMSuaqUEng5u7BrexsW9hnNmSqkf0oXqpVWGcGlAJ68F2D9wJ_E4TMOmdCu9H6dRRcsxKWg2VFRwaVTjuY6kYSo5MkXHPsD4c4K8no8-p8TL_3iXLb50I2LExBQN6gxfjRt3K6DpMwobt4jwyJSjuuGAKOSxa7G3aobot99P2epbEz5ZKZof7KyyyyipXi4DoKTj4rVhOZ4DZNBZUlZg8ty4iiQxPazQEHF0jhjrSiaAuUnVQm7Zm0j2p4rXs7HCu6ECUE6ugJpL4k-yVkfe7NiepbJ-PZDdTMAgR6IPXB-ejNuAMH-xHRIVjqXGW3nYDEziWtGHV0pTQPV7b0mCgwEwXVSBKYsNHNvD7PVtiJxFlUFtpcgOpHLKP0W_RcMVaxf2rghQGp8VkUnPNTG_nsDtFU1bt178-0y675Wxew5Rrb8WSYRKNgtufaiNPfOLXpK94VEwtVeUDd5vbOF9h7ebDP0PzwxMafBc6aWluz4cKVhb00VrmXHyur3fqsyJAXAO0wGCoTtLXqsOqkXp7a5Z_OLdCfAnx7KlxOeSmMs2yhNcI4glKdi1npyjCoVnxH2P-ZdFXb_hMku6ZqUsrA7X3ctA5Ug8dSBeNMki3=w1196-h898-no

Ruszamy w gęstej mgle z pętli w Rzykach Praciakach. Jest całkiem przyjemnie, bezwietrznie, nawet ciepło. Podchodząc mgła coraz bardziej gęstnieje, jest dużo błota. Trzeba szukać miejsc, żeby się w nim nie zapadać. Latarki i czołówki bardzo się przydają. Dochodzimy do zabudowań na os. Potrójna i na tzw. Hatalówkę. Rafał miał rację – jest zupełnie ciemno, nic nie widać. Postanawiam iść na skróty przez łąkę. W tym miejscu demonstruję moim podopiecznym jak można w takich trudnych warunkach (noc, gęsta mgła) wiedząc w którym miejscu się znajdujemy, korzystając z mapy, wyznaczyć azymut na punkt, do którego mamy dotrzeć.

https://lh3.googleusercontent.com/zXNEXGI9mrasUgaIVoo8G-Bgg_X8t6kNzDr2iLnRwFvzzQiEa5H8AF-iAIgdcOh7rKOgKx_nEEdvPye2Cah4ZITXvY2H62LxB20v181N1dKbMR2UKn_NLo1h_VKrrv55y3hOor4mNOKteMKxK-V_OEoxVwioOfL4_wOmkH6NUTy3HkZ1ITTyrTCVkfLJnZoRuio0CxmMFrGmlvdaBC9DCSm8xl3CxfD4f6pHWsla9t0BhcfvAIuXYBl2wJoyzkPP9-pufldgX3Fs0aCiYU7vJ5bNzrfsg19RMOAU8XPvIa-mEkNmU3XHhZOJDpLMGy9bvm6737ZBpA2SUxyPpqu8oo3qqaV2389J3_EwLyNFeNrBtLFGg8ey6ByYiCHUarte_A9kzsdk0jwHfBPiP-tS_21BvR-zon4TCM10jEmmHne4QLPm8aZr_smaypDm7ZexGjYkum1SeqgQM9VjP0qkV2V2IoFVxq4vzMwZRtjFBLv886iBbRLcn7Zj9789xKgvgXuANOXWVTHl1KnBHYhUqfYr7BB8cgY_QRhnpoa3amIhs0lkmijD9Gi-CmnOqMkYt2jf7k6KFH7WJkfuLoXtfxQur7iuF0mjqkH8kivW0VMWN501yHHjZ4tOwpPkLKF7FeDA-GUSolo2vUOS-efdQwadf4WXqNFD=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/jxe5-xMYZj0d94PpQdS27nTDzWTjAR-O-Xwn3ljrqPI5DlVbSGd3F_ri_w9Kde6zbOAabLSduy3G2UAjXkNE5S5CTAl3KAgYN5inuSSQSllyH3Bfv9s6NYbTt03jSiPIA5dahmPX09Qr7-J3CWzRfSKKtXTKAoPAYHIyrDwYkdEoSHeWNehLLnJOc13fmgPjVUeEuPTRwAEVjLemX7OjpzD2R3tns6FQ3Am2MFP2SWSUgbLnql7ZHbu4W2wYI-sY2p3_ReCgLKqKJFdXtZnQ-LX65S6VjuSFpaOZXBmO-3pGcoTcW32tYjf5OgdeAP7phHQZcfKLTomxdlw9dUQaNmtmEqvSpyhtyCxBolGpfdbbbPpOPccshdC162mLhduJ3v32zUHIyqRma2HhwvkarQRanqIzG3P4hc9ZAgeXur64d9DIJtzmW8NqUAi0M_DNHTQCiSPxDFBPzT9e5NrsQrCeGGOZFJamLnFcYgJUkQRoqIK9iLc_yOMbugsG2ezcP5D4x0TTRYf5aF13wNoEsDk6BY1zkz2jq0r-WjEAORLnrLupPRYVmvmayxIinNg6-9S5EI4D0BFlI05U6_T6Ttj0S27QAK2LAxs4YrLKyq49LSOyoi6_yeH4MYjMXWFUltLFJpqNJifiQiY5Q5v4XNJTeb6kXApu=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/fGAshHWXyHiWCxNixRXsYYzm3sPHez1CVw4k-dEMJjz-bj79VvzLv2FyEp7QEBjnRC_gHhBOaBTgziZLShEOwI3cMbZwJ78bSIuOLIlWNC0WzWKd7Be_PlamhV58kJIWjbptlAu8tjpMq14l1v87qPTETNhVopklaJNYPMw764xL56opa3k79kSXk0hTpj5-aZzZY5B3nRKH6xwDPVc03KAta7tRqYK_SkdAxVLs_H0qeQNJJhnXHyfVd8ycnomcXYSsGEWSln8mJHwl0vVP-W7rVsYdUHScdFP3RdUZ3CIRuJnrw5TP0kLZ0G0L7d_ngzMBc5ysKoGtfeXtzlHFWYDDb8e1KlpHvhQsxt9N1oAJ27NFWTk9waDVxoVy7Usr3mq_bP8vKXr3McB3aV9UTWlCLqgKwp4inBcIDsSufGdHGuqdiLR1cGIl77KvaHCL6sk94uDp3NcjEYQKlsdXyifp3wk-3K5MXKNLl4Bofkwpjc6MYAXx3DSntgNURDoGhmFRY4aQA5YvtpyXhn9iHZvabPGM8-oSFTFPjQ_SKRVRrtmk1U4tJ_Y7JWjrCJLD1jQE76q2Kw7b--JaKmAK8T_vkIVBnRkOF1GFWEZgi4qiBlkfyRx-vBX1JdWiiIBTbIyouZ-ylOaaLX4AIFztBwxfwT0zbE0l=w1196-h898-no

Dalej poruszmy się już wg wyznaczonego azymutu i wychodzimy idealnie na szczyt Potrójnej.

https://lh3.googleusercontent.com/lIynW3rrsDHm8xtHczOZt9DldDqRJREQJ7x2s64ZBQfy3i0nOZyF9qsPv1JhFUGeoFwl5ZPDG3B-PegVdZpJhyFgwsEHF1NOFmBeUA6bvvOFLDVM9HkD-csqylr8AlHwizSvLe13USYDMLM1k2cKwGRpPgqlEPNbrILZixgiWGWi3Ca5ksMjwsTQB-WEmxHXYiaduCd2yQvSpZ-_CHMksSSOxK7fGrrb-j9U35afgoxFgAgk8SvTuBCjY50pF7pXSK-GgIG-OElji5x2dNASTBIycNedU73L13t3iPG4dCpnsP4MC9B1I1c02H5hSpx2josDqRF9IzhUlczHQNT_eteooxYGov-9-lZhhbrycaAOmwhW2RetFrWQb8pweAo2Y26Ud25MarukQ_tp7zilN4G6bgAA7aD5Krz1tW3iyBMwZIo3b6ynzw1ikQ-CwrmYjBd7jciH_ljr5055yL-bSX3-zp-tV6fDt9B-9CSqP5smETM2JE5smtFHZUxRNprl3YkVhcBFX5KforWdZx101qjDqaz99aEDduEUmLjo5Nv8iTZCmhGnO61HAWymRiGFQjUT9haAoSmNbHomE5uPXjyfiJVk_ZPqNpMFZheCGG8wie0zb6iB1uJJHDw_O4eAqxleYyxxwY2PRWmcOenuzxKwQzVB7SU9=w1196-h898-no

Powiem szczerze, że przy podchodzeniu na sam szczyt była już tak gęsta mgła, że praktycznie widzialność spadła do kilku metrów. W takich warunkach i zupełnej ciemności człowiekowi wydaje się, że chodzi po omacku, w kółko. Parę razy sama dodatkowo wyciągnęłam busolę upewniając się, czy aby idziemy w dobrym kierunku. Naprawdę się bardzo przydaje !. A ponoć miejsce było mi bardzo znane... Mając pod opieką dzieci, trudne warunki, trzeba być podwójnie skoncentrowanym i ostrożnym.

Po dotarciu do szczytu robimy pamiątkową fotkę smile. Niestety mgła i drobny zmrożony śnieg całkiem ją zepsuły. hmm  Stąd już tylko rzut beretem do ciepłej Chatki Ani i Rafała.
     
                   https://lh3.googleusercontent.com/8aWIeYQTb9kpVaYAL3b3BTVhoQzl2eJTaoKzrdkhtHXfvOtqt6XYZLMLaPc0zmN89O6PxT5f6rv4ahMsTA25PyzxnGhq_kA5uUuwL58QAXGnx4IFWB9xKE6tyXymavkTy0_hWy0aubqVkto1P4o-MJ35LEUhWPATVfqvybJ0p7C4WGZsSsdYWPctkO8qXhKXEwlut4bupTahePAZSGwALIaygUcqJlaYhXjSIYLtswYXJOHez_-cyDKAMYV6x2Zlf2HzOs5R3kqhPfS24X1XIU-_WdvlZMLpmsYuHDgbL8vpKeZmXvK6LJ1wewUOZhWVcBvfk_grkAld-fOxiN2N2fZGwlmfUxNWdprQR0kgDYT_N7EkrTOeY_ykXjoQz6HAP9H3OkukvIzmLWjmpTDtWy_HnaZeAZjGMOOsekRV5Rys7R266vaPaMVS0pA_F_N02ULAjDgq0wZFtDYpb2__l7AbIidZ-1uET57zlGwhmGSWN55omxcRlTUc4JpYJce8nsP6RoRX4j0Tmr8NeqK8nFs8Jvi_iLbITEC-FOuKf74KkmhGPHs0YO8KbyUgc1QXN_x1t1FF7HHquYJqYDtnysehvaLb6pzVe2Px1AGYf6bH2YtUlQX5P-N7fVHpNJWCuw2lrDdEYjOWYdTbQdz-3p2CslO2KnGs=w673-h898-no

Ale dzieci jak to dzieci. Tuż przed skrętem do Chatki dwóch uczniów wpada w błotnistą kałużę tak, że moczy buty i skarpety. Na szczęście kominek blisko smile, ale … .

Do Chatki docieramy ok. 19.30.  Ania z Rafałem i Marcinkiem smile już na nas czekają. Młodzieży chatka bardzo się spodobała, szczególnie poddasze, które tej nocy było dla nich w całości.
Po rozpakowaniu przyrządziliśmy sobie pyszną kolację. Próbowaliśmy smakołyków przygotowanych i wyniesionych na górę przez uczniów: krokiecików z grzybami, mufinek czekoladowych, piernika smile. Na kolację zjedliśmy żurek z kiełbaskami mojej roboty. Wszyscy przeżyli big_smile.

https://lh3.googleusercontent.com/avjWtc1RhlTskY2IWUwsbw7FwqulcYiE40FhyWbInGzCMbxj_VWFbZy_neFRp1QppWuv1N04k5kCi9KFbX506PevbSD_LeQrRcBryZIV3UX1wM_LJCmns2Hs8wBYY3NM1Xu0wHumIKRjAB9B5Cys3d6xwqWK5rHs-e_p05CvWXmZFZfKQJ2TA43uxAyEEu9gf23XbcFRnZDeUEqDOEz-aZXCTKiGcLjPC5o-dc_tjDtz6svbh-MHHGVIbr6j82LE1Wj-1CKMULTb8xUgYDK44ZCDhzhA8z6MNUGbSAYoQu9ftTbVVJRl3D1HdYj1JcJrGb2zSMIYZvWburkzZl2EoD3WEfsTp00OLFEFUxWyGCYMr_oum4Knbr7_Uhylgatiwyv8JBMgZPTnwnrBDE8OkFkcpphhFY91mQPXJZTL433yCctalSBJq1hsuEIY2Uyj7Q5qUOSQFy5SyAmsH4Ak1IcrSv0Mh0MxhiHug5Pbo2WJR1EDpMiw1Z0-fM9o3mj1hVUZcZzgivAFaEemcb_qy-thLKV1muEBL6ZLSDn0QP2ZF3ceGNIffdDBfCTEk7RRb7iKNbZTovqWtHoV83HYD_qvJy-qXd2Axb7OBFLzx8rilU0WncQK3Wv7MOTfOInUzfppeP515Rw8a-0shNvGtNVYzzZ1azLP=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/MvxR_o4NaBWWHTYmNkSOV7VXGyyOIxaCQ5enfRPFYs-FOutnlk9KOC2Dwt3wQ4ViBurxNn9dv8r9dGWCowSKdsRU3i-gSyyKZqK3O2tB7a-w2rzwv84p5b5Yln7HeadBZ3k02YGTuDNmuKpGYt0d6fs7kP4AL7ytc1ltCOJxcV9C6G50dGN_3WJ2suGq4MUydX9EqRLixB7_8P5tjEwa81Mg1dQdlFNi_qpKPCP9S4VeD1wbw5b0eAOgRRaVqJlrneVYDbdfGX5ELRR1KkZ_97hAf5rwn1b1m-HfMZE6xoW048iUTbmLMSH5qreTHil5RbPQONB6euHMIHNQvgyCnxe25s99o7bYli-DRrE6EldQPhdjBY9SVfuSD07H7ljVXEI1ZBh1k_h25Gy5OtEKfZ5I4Hi5XB9GRn_agdIQRJIQV8LmOy3PEAyhp7VPVxRJqCPHOpUQsfnCCqCRHJ5AyA8NTFZTB-Mml5VfkI0im4HPZ21QwBo2hN9HOckEQ7lqrlQ9GEtC57aeYTgI4MtzCS8pWlL_6qD88f8X4xPz_HZuCOVEpPmAMl5jMHheuF7ppHgRIDVw6rkWPMnLHQ-adTh0L6InKrJeaVR6c1sL6WKsQbrxw-i8gAUAzsxdIBLL-PO16QxEIAKR3MmjT94QXy4kT5NnZkRH=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/P7aDg8-uD_5oCE8n8GjohlSqOWLoQ1PFgsQ5TLAG9EOFi9QQ2C4nu9Pw3oFqNjW1IEdKck8ATe0uUh8MQEbgGmsC5OTUyRg3Q9o6KX6EcuqZRYlFXJRHqEvjhkOSvfcC6uiW80H4xKqNQre4dld35B8WPyicmCCd8TMi6cjCeb63mhI5GoF-JpBjeNg-9AKXRuHb7CEAPzsWRhiXeFH7yaCvl02mXh85hWz3xnGfmtCXlU0orqCxgBH9rCs-9rBDXhTv9Tin5yMj7GZ-CaiYWaunh5LdsubXXEXZrtLi73znNHhPgSbNZZG7-oSJ9P_AJ5xNuycAREPk5fl-A36jX6N6daBBkWnzqwX4cqOjC8Wsqghm8hbUWlysJ-kVXVNsTzU0eht3JjotAyQ7bWWLZU-tIepJbPOIGXnM1ucog6tNpVaX7UVAz_EPeIAzmnXemnSwZDJXsoqphb9EdEu3JIbq96Hk6373awUKweWPpVFwvNsEuBMIsii4_aO80XNLWJCG_361rE3n3PnKOxtvlGeZA2uxHEXoonWe8MTnSN2iASJLvHx4YNowWydNlK_FiV4cnnZP1j6-vTurncEiRfZe7VlR2rP02MCKnpKKRrAz-XkIjmKCVmLJPZIUAt2TLmhzh069ThI18iO3G3WekwTPyBgYswtX=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/CEh6cyVaNyi28EfdH4kF-ZwzoGcCtDLJdMbtjGWF3sXsEyqevMLsDQCSDHfiRxdZQz17IZLO6CAgiIem5F_AJGx8VLaG_1le9EmNV_xj1fi7STLViPFqXICnfh-1j0i58jwFXZnP7ea5ClrAdbTRqIhYuLCJGhRTuo2ZJNADCv2eSUDw7RFlJvV77ko-hMVW_h3Yyxb8Of2qBgbVzulD5bvJENCQXboD68xjic6s0wEQkbnNTVEsPXa8TdQGtmPLjn9a_ciJI3Zaw28D-lhn-UOQ3nln3v-wBIza98xFFTfOKuGB0uNdM9hqMA1_oGvzY6kBvvf_ltcCcASd4UNHUwwCN1FjZYycrq63pwRgASBX2dffa6939hayiezP2pFI6r2oBdpqF_dgvu5JEfaDw_6JRPvFIotkX_5Yosj6N2tjKC6Mq8b2UczZxHjM9Us2-OKJHnvNZRk3rg9eRyhUaQoyAuShCVfdhNBrpmcgCYtjDaAGG-Q6akjA1fOH0sR0B38YSZirpD365JEUB1llGnhN5qg0CgT8QwAvK4t0uxM1x4Qq6i8CYEOm7XMtSae226bT0CbH8yUxNue2W-4-E4aYdterkbxMgd2H_XHOxcCO8dhDPqsz8qZt-xZP6JLJTM7u7Mth27YhJZv-YNeMu_bn37qA7FTu=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/vFdAro6hP20dyaVbG70KF2GjEPKRf68gdE1OsPhpBJi64IDoumiJjV81dojVhZFW8H7PvLYihysAtfxtVfkXrC4fijKuqinWFqieieK7xBXAhTQ4vr5mt-BgUclaI6pWEsva7hT-3qNEkwddUOtsnlZaZAUziOOFWyQlP-5O1BMRcg--HS3VldE5RulTIUBnaPgeKudejodkBqXiHfBLegFpyYut6J3fDYH4MZK3Zv91PED_4pULYI_-iiwZlAtshNiBmIWUVuCgeek-xswVV1n43qgP3oGXv46V9AhDrEktFTfMbkDcqRIX_EkzFCCWBeQfms4cZWEV1ufrLalNkhioMA0nt_TDy6wO0FkMGDui4B3z4TNoSGkfNfaYADq20XoXX6cpPEu9ht0NfoP7NhLaky2yEK7R9Ek0W8cmQqSck8moXj738ZK3AW9cOk4eGriyOw1BPoJmwGbDS6aP83oYtdTeOYYmqR-4Y0Mwi9dd-uKlJZFFmBSU01AGO_5nCNU8kwEcH3nzBP9exONm8COeT88cT0WgnFO9kPf2pnIN8e4yKq-8tibD7xuhnHheFujeXn7gdFqO1g_0n6VkZZGvr1_ELumKhKwtkEcspIlXTnfvF2p3jp49eqN5e_cFPhK8BCoLUOxkSzVdRRoL7kRgC6rGoQCJ=w1196-h898-no

Następnie były obowiązkowe zajęcia, które były częścią naszej wycieczki, a dokładnie ćwiczyliśmy „marsz na azymut” w warunkach domowych, czyli rysowaliśmy przebieg trasy wg podanych azymutów. Młodzież pojętna, bardzo łatwo poradziła sobie z tym zadaniem smile.

https://lh3.googleusercontent.com/84kZPw9ETVHcCE8fFBCFse_MFByzXlJ2K1oPg0bbyS832tDYAQ1z1lOiFaJdC7OIl5clwiziD7lPXlBSyXNa9IK-XaL2V_pJuwQ-tRW__ldhdecaeQZn-bD75YeG_7FHHolo118rwRc71dI3HgqhFiYjuCym2P3T5JG5_V-j9avrh7qdEnzA5Kp1oRpFxY4jJmzFwtGFTukB8YG4E5KW-sbAn3c5PnbH3oByYbd8kX0MFjIBoMnOsgnJHzV251bqTxPi3ZwFD6HF2sNTqhYzBEgISab8o9zExG-M0F3b_QSd2Qj4oTMGx-oXPBjd5RCqgpb9mA7-GAbYqPTvQEuS69LQzC1iJKHkK9IsNGb2zxyfDm8e-u5xA18_S_yp2xU8nwn4oCMbPyVz582tniwwCnHhH1I61qGct6NC992-jjmh53pmXmREq_34JUUoc-TBPFUPi9C9zApui2cOTRN0yq5G217Xe_jxhVrXCX_sR7--adeeTAtOlPYkaLwH2dDaK85lh7Bb5eqSoh7d2jshfLxouWISogrYEpD4u1PqNZxem76odhvkzrTTybdKzb894X4YU0nVMiCm150EcBA1IKWUHXOdxHcys18QAF4-fkoeAcjcocM39Uds6sNMS6aQDtMWAMCBv0AwXkIhtrfTB8t-OuUFNSG2=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/t7YSnf73x7mGzApNLHn-t3hiGInCfdHcIbL2gBCjq4erSKrUvCk1vDbeIGMP8iAWRGwqhK7RwnbU_ppkmOL_SDWB7X7vvFkcNU20A8oyZCHZWi_8uAl9dgzOMcuvFCeMP6GSqurxFTU6GxifR8M8kQZbnzat8a8zFV2HPj9INv7m5yfY2EWmyEleFBR_jvcb8jXJUSyWhwB4Ys_1Xo4sChhi-a0T_Y2WUWGUszaA4Nt9r7h7HL5IJJucI6GZnDzm2PFMX8Xm_7Ss1suqUk31ZByT0yJqdS_yst69G2aMBlNpP3hT6M3CIzM71ho-YcoK0DX1F4ZCdDO7nqBn-NelTUIRQV7qp9JpYXI5gxcmb0U6squz-7iNtde6Pb8yx5B236selTVX31mmL6eNseZweCcH1RHa7v67DIMzhpcCy41Co3nRKkW8kIqbMWn1BunNIuSS0Yy1XZZKcEiI73vbeiwCjn_nduWKEs4qbMvNPnkOofJoUNl1M1oRlB0zBkbdtD0W2PfDfqWY4EQw2GQQA78iupskG48rV-GUBo9SWrcl1JYOkDdr5Y0fiHLCkm-GbwywahenbeNoQeZjS9iXd1K2hjVglEC8ctbp5i-a3yr4xNJeNEpLB0Ic1GG-Ttomig901sz7hkUK_9EcmZWuatV3gprPy-dk=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/E5oYrioYvM0IyNz_wT4GxQXwZMIY6_QLtwlmBvHfqNJpnNz0vsJkrCqu_de427MWbw_KgsR9ouDRmxuHQzrlbvyN64gIh-TT7lmE_ajwU0WSGrhBMJPzlDBiif2N1HJkp1VfSW2rGFi482HFsPsasczQTG6dkIxMLJ25xZR3LS_l01yX_aetXqqg12Aan1MM4FC4ghwLqcdTPT4X06TXf1vSl0NX3VSaYT0mp6zjXskoJ62t1CXgsCxw-_cok3djGdQWdB9GJIhlhzNSYG68quKP4_OVN4R_SLANbGfaN0FcYrOIA46aJgCguDA1U2Pp2I5yBE4OvIVZIjYbGFghE4H2AbyGTUWnOj3dpoKNxqgb7r-oykSZjAJ-l5FOnVLducsfP4nRD5qX48RmAjpLrbGIKWCzD3_PRldPWe2UB3NApclClqPQHwurAmBSrT6MH1eExMeZO4g--CC17a1c8B3CBRqH_rxgpkC6b6rQ1tuWEJjlijfB0hmtl_qtstq34q45H-ZhYMZwjj54OmgGVtTdR1UdsBiuVtu_xnGJEVT55x-7Afw7K6ob08JG0H6fQjEHRMQVPgz2aV9fQYD18pp9lNxTpaSHrjxPphF3hmfiuImMtQMXiPNYtf9rL-sYeWlLol2JAH9iBfmZIaCdzw_IExBifwfk=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/Muv96TB0k0jAP-9QIdzJejjf0hSwh2cyMTP9sGyTgaSm_HG7c6cmSIxbFOBeCFzqqE2b2sSHn2lruU-ZQZW_a-2TAfjHPrgi2MYSylLkUv9ad1wRLJCiAER0LwksYNj5HVh-D6jWTIwcwBuTBwU0GbFIqxjmHIvZep93zUMCgkzRkiJSe9t2w1W7yvu2tPiIKNjxOEPsLU0e-LbGw4xQT-42ghG556aqmTSVEspcsg14ifTjN9XJV3xq_ALIUg6svF7O6hKBngzbrUCnNxiIg-ifaG5T9C47LOWUs8Gpe3d1W9X0-w0Xy93C7df-qLmWhF6jWmUgs8_Zi2Gsr0tFdHzrSBeRdIcQMJAKJNThvqJLPb3nob5y3UKSIVd3M_k4rGx4SM4iksxgQQNY-7N9HjAe0gW8kWrRSSpBdyVtk3tCIVtG9J9gx8hp3705PcH80783MozcdsGLpeyaqDSsbFKd9uV03Jpyn-GjabrZNENLvmHYOqBemeH7hVIqKHIDdkAaj_ZowhhOJQ-IgIuIyO78r5bZKpU5xa2RhLc4mNq4S9R36L3VrlGgf2L962ss8vwdkP47muMqmgmwAEFA3ePeqNjlDX_Wqh6AB_JHpaeQUzeFYyIkIg95dS8pftcrXYPZsBBJ69TPfcrels4k59jpu10e6oeE=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/PGc371wL-YYR9SPncrRkYnaIjNzEvJ_n5IRtUAhVliHILGw45rgQIgcutRWpkQq0DWkz05T_prwYEDFGAFlbNztl8YIXokPk1rBFwNGqjGJGputcrhZuDQxrIt3TChv58UoXZljJrCFo28FB6cB5pBN58DSuHEQbLI0_IG530lG3KzPC8wrhuOJV1677u-s2Fl6uihSkE3grd-NGm3LihX92LZ1Y8aiAv6_QEsy09s_fjx24HylAW7vpEMeDRcVZbigkcmehCz2yoK5d7_IYrksjQ9rMBcvrhYdHOQmE7P3SuEu5FTAFNtCTJD7meACVQdhaKGC2oUBZd6DSYEfcMBZPqFuSvVPYKTi98t77FSs-a_fHraPAhPrZDSY8Nvy8gc2SFaF7G9IgurRrR-brb6AFVj0PsKBMLy3dYToPSnfxOeL9AGAsEmQdybLPF3Sz4pRtYFvjQJ0yxFiikQCFTTsKzON_JHb2fUrGcdwABFM-bQ1JPg2i0qSj2ZoHVqAFBCC90TF6-GqCCmRo6XbSKnssGnSssoh3Kb9VY0OSvxsw9blqhaGdPF24KxnP1CWbVTUPEw9_iJ9kPvBsF1RHjMiC5rqwH3_halnj7qQ8w6uPjb5KAHKkm51t5qcP8EiHlC01gIpqu7ouIbodMyvdqK_EpuQqO9Dn=w1196-h898-no

Po zajęciach były gry, słuchanie muzyki i pogaduchy aż …. do  5 rano … big_smile Cóż, taki przywilej młodych smile

https://lh3.googleusercontent.com/R3diBtzgZDJmGWYcVfEc-_jde3ET4l7uhJfddJcPebPAJKKt5VndVmam9Zua5v7HdYsjiv5lx-3mw05BIkTX14IkIlASIhgYdlP8lHcwGyN80FN6JAZ_ovyP-sTMJltH-BolHJlNkFmj5qqU92pDpu58Ezh2zTQQ4daZkph4BQzxpulBUUioYF02fouWy6NusubrXfrkIH0fld-dD3OxWL3sCC_QABLH81duPnFcY-8UTynVmg1ettvkoYrq2I78wKlZA1jEQAa_Z84BiDWkDLcmxyCjOXKcHpP-C2JbceS9EayB0X54C1sV0pJwQ_T-YIH76TE1fZPPvdjhdFN4JsPcaNS1k5pdznt1izwxfcj4p3BEx7VQr6L8KgKBypClw8E_tb0OhUspPbWZgxq0GMUMNN45vm6MQrYjx_tJdusZSPwtT1wWRryjJRAnEAfHFhyeAuhbM555seQbm13xB6zadxq2f_R_-GpMdz8o-WYRNqKjFl9fT_VU_dontiBdmd_KNbHWuLw2YCFLWuEF0fqgQHYpvzZhEZlAYhc_IOBAGmThoW-V_eizHhsCiLl8Tl2QnVh_aPRRrBKejWNFXeDH5KjQb9RiZiU1ccoB0hLnYMZE7YXkFz1LjRTGNhlsoayg0mTKimr747ieRFaNz5pds3pQJitR=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/CC_B5qM1zK7K1-pe06Dj_797mDOi6Oz57tVrKZ4sg5Xm3b7pZDQpkw61TbiLC8OHl4evFk5GO0sBA5d99uFQQ9BySGzGF_sAQGW3NfqQ9BuEKhjAT7K2nU9JVC22NHxqPjAIqJOrgLGunRdfyA5bxtNi6SrolqoxWcUNZml--L3b83_XlEHNwRiUHx04KA9GL3qnWbrFH2wrXt5LXOopYBHnk6lx5xNawp0sMrn3dGvVXjQIO4MJSj6UOnmvq9TrNuF22MT_HJtlUkHtrKkt3jwHhyMcNt3loM6cnsGHSNvA1QCV5v_Wov6UqC83ZraecWdqfxGKz5PQpegjHlDu0Yf5sj_suggNPawpfLZYZRa0caIo3MixazPqv-g7iLa2tAQI0KgF0BXGmWdxVmUXPWlYTD8SHJ3WutMWiMKC84nDLLeL8WgVsUFiO1No4zcJfvesNc5np6cXPBhd0u1GNOZm12Us22Jg0cRD8E2Y7Db0xMTHcYe22Klrw8jQ8ATebjSwrh3vMWgWw4hpuumFHIUoM3pdhtdIuWFGqlBECVm187xH6b7Uez_XbQjGIz3NgOYBGTaTW7hjRL5DLHVrgirGS6A7zVSXphmOnklMtoS0mAFARi_okIgD8Zz7pYGYxa40OpuKeYcDbSBCak8uLJTBCqdEURL9=w1196-h898-no

Noc, a właściwie poranek … big_smile, szybko minął i obudziliśmy się w prześlicznej zimowej scenerii. Za oknem nie było jednak śniegu. Wczorajsza gęsta mgła i duży spadek temperatury nocą spowodowały, że świat pokrył się szadzią. Zjawisko to było tak intensywne, że wydawało się, jakby w nocy spadł śnieg.

https://lh3.googleusercontent.com/sx7ZNJAtAOWj1OxaNROJy6mOOlp_cP7HmiqUOr_y67q2DPQxGtXfAdCuNrt9k3vXKi7Fb_5SyhfDJfpS2OcePANHfP8aQYY7rv8XsmXyuls9eSS7Krdj-jMqy_u42hoHmHA-IO80MX5OxrZGAS1hXT-7Q8hfilpeXy1o8QlohaMwlqGHD1YRMv5mlqbYjLIxNXUiClcFbHlUGjdyMIn0a5VhWmtrPQyrRbBIZKX86MFnKumvhuscVccSolGAx6AZsbL5cOzwC7qwszWHbX_eBoRK3aMDi6xhU2Rjf0dwMLMgJXHV4URVtL7M1tO_Zhv8wGIDU4O4v35NgvLrWvhUIQAyPJi5rPpA2XSopqJgyZIN5Qum3HuINkaPwjNaLt0J_gjyRdbbJVSltH_vqkLJfOqTfh39NH9RE7oNuFFg560xf5E0AjL-cOuBRaP2TvausHvbJfRcCY2Kz5eClBgBoYEN_XBt_pkDHfPoqBWvUvTiGsf8u4VDRxj2w11uye91QTsty1cNij9GusRFYkYeDxoJwKQSgs4SJUxv0S62BrARRKFSWB73Q_IKz4lQlsrOMwb4Mzo_NzYUgKfcR78RSZA5DRR4fLRITMBeA2sxxpSE1OeRdiynwdCcZxVJdCsAN1Iz0WGK5gPmDNNKzUk5OV-9MNUnAOgH=w1196-h898-no

Po śniadaniu, ok. godz. 10.30. wyruszyliśmy w drogę powrotną. Było zimno. Ok. –8 stopni. Do tego na szczycie wiał wiatr. Oczywiście nie sposób było tego pięknego, zimowego dnia nie wyjść na szczyt, a nawet na dwa szczyty Potrójnej. Większość z dzieci nigdy na nich nie była. Wychodząc zachwycaliśmy się szadziowymi cudami przyrody.

https://lh3.googleusercontent.com/A19VGXnADpR3gBl9h9njNQMzJ-v39aJr2xRkeW100EBCP1adxtLwFFEzupbooy2p_EqQMR2bQohHeV8E3x7dtLcmPQKfFrV9CMLEe9fiLMwpGi_AmMMB416nA56qlNkAQqmOAoBPMJbbZlSW1wdCheIzDZv1WJ_EkpBu6N-kspv04rftJNO0Ybh7cLsJehMS1JZJIeBjY49TPoLVskzgWsCw5r6qkQAreUfLBuqEnvwHjx_Mubzcfvra4AZPlczZhDEaK5pPnMtixbcRbJuFFJx_0rXHIdLaIX-9Ix9MsxAWrvxY0CGIZBc6HSioEFwDpqsS3RTk0gWAkStRxyd4w0V-9rXeucLK38_r97L1zTwhIT4QsaUHB0qoVzykZk3_u7UY5ZqOetQf8aSJrB4qZe1qFlIwZ2u6x2hHW-99xF5Rl62p4jRIjCBsVlqmfR1FMrysuC24FOPSeh173iC5D3uJrSCrDhT7TsB70Za-1dpbeIqGhDa6Ty-WSSn1juHba2N7PB3Cax605FaL6en8aZZWl-dgpn3ytJN87W19_Skmlh5pOrjjlcBW4pxQXVHW3KcWQD29aV2WL4Z2VmkRyf6RiJYcyYAdl9YNdHxCSiCOaObggiBOSkgqdaCQrzGhhGDFw-Cpkh6Ml68FOi4eri5rI7ce1AoH=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/UHHAfEixx15WWWyGT801rjsnZ5UcEQx1N0Pf5Okj6G2Vm-XTePcjttB6bTZnfrv55_cO1btdyMJqSAHswZFBhqngWcJ9ckJIRXQVLcfCTN7-o1GBKoNdrAelJlaG2bGi7bZbUwlbVkVZCXig2paZZKzofAlbtEfItCkOsaikiaMJcP5L9WodrhzbZPuC3cKomMZweB75VMGy0lskyuEdy63_KqkJL2ReriLknxUbNc0kIkvKNYsBV37k2XgQ1qeJJqucFIftYDcZxT7OkOAjTKMIqYsIShjTpIekjsCkvJp42JR1x_v8_OI1c-PN9mEW7qVhTMOlW_2lXyv2F69kWfPDd1DlWZD653MtevOGXKvPGcg7UIJN9qrUOD_WFWgemrBq_cMPFKNTleg5nokiIY-WZODteh1MZ67ZD_JMIrfsdH-cG4z4y1fVhnIQBmk6DjKv02jJvObflfeuC6HxH5rBKY7_5fhOEBj8y01DMcAkVIVyGj1hqr1Pzh_svAP9m3Dvos1eMGYqyZOLwmisorr5TKlvg4aJJyYQ7tcIwU2uUa4UPefbPNk3aLJbY_46LPQX03rnPVWpbtBghOayLgN4tY5Xz2gkrDz7FPfzDYiOlT0yLtkhJO6LJ3SZLH2OOVJ1WAqL171IRbb2H2TcsX4Bw7gj65DB=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/Dad7qR3jrraa41kfdLEpU9EjMJ87jMIlit4tnv5CkHh1uLv38_P5SDurDeXv45rfNRC9ESzPyrvBFr276Tq_tgmmu4rTNEvKV35SMs-T6SzeHq4TYH4pA3FVUsDM_n4hOVUe7cdKvgm6MdOERyDHQ1HoW2y5BtgI8xqT9Dx0n0HY8a0zXp_5gcJWx8XwOR1AeMYjj_VaC4BIqvohz7JxThM56qXxIyiZ2Dg-GJHv2K3NYn3aT0X9zt7OdrXZi2Nx9gNsVBPg_DdWPlMPfp2KzYoInVJX4fYbnOlkqvz0HhMymvTXlrMZdZvUEK9GV8rIEIDTOevt3g3YAH8Yei_cJg0Ml_5gV7j9CK3iRrTduUqZ4bv9oriNIKmGGWAr_T8pxEKIIJOCEttq-TD2jTqDSc9siJNJdFVxorLRoBFh8g6NKRnhLHFVf2AciPPUWNZqkhSfXLo3hB1teKGS0W0VJsSqZonEsWFT1Fv1ZoclR3wSqWnPhtCr0n-peood1UgZQqg6g3qUFQ8c6vsncyfhCVFN4zgXaONT1cng3xWRaif0rAauUuq6GtmT7ytweBLPP7o8L3Ab8gOMLDZuAiAeGYQtMHX-BRKcjNMbPN0ZJ547dfOGyVnrYqTZfHmogWqLi82c5Eh1YrLgmc5vNpoJslmSneZFfQj_=w1196-h898-no

                                     https://lh3.googleusercontent.com/gPSQdx-xbNsIk_Vm3e6cRQ3BS09v9gSiebagy73tdarXC6cyvJJZyGm4LAiq8QQs332GDu_CSBUElp_jGc2KRBVeT4YFHX00WmW6vnAEb_OkQ0QqeP8pht1DEYCYLLObMeE3voNFy42W1dOxZ0rvV9cfUeWXh4KJtNHh4hYSbBtPlmcUscTduvNAsuWI_yZjez-pqNpYmWZYgJq9zNEN9aNorrv0GauwAvMxh6neSp0xcsyw7qE-BdrL_aBnXqYFYrNFQueggLRsbuXVFLfi5oKF5cdKzYVQhQt-FCbNDwMulTwsAVnP7S8V_NpMKz_EYYP0ZSVdFpfom0ncIciodWCMZKjbsNlH8xSYjRU9Z7kRZk4f4fB4sB_BzQwMhMyqo0I6xQRgBcdcEuV86G8YJ1szfeiZ81cUcYQBFNYvYWBvNmy0BcID88gIRoetkLn1DvOVuiQrqJEabpL-DTVbx89FDJWyzeRDZGbEhwWk8dQ9nCxiVJ5XlgqQYS1T3KBd8MtiLRQctriF-EwgteCNimeSYaDYl-p72vtrywmZXMS-p6lUN_O_R7p64_i-nuHPhQIWSVAIbj_ysnJl9klR-J7tz8CX4BWdMQ61V1VjE95RLoVokZhBDc3b4CiqgaxNxMEPUE89PB0vqK9UQw5Fg6bfi1JeVSMn=w673-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/zbm1KiIoO6n-86sFi0443RhNP9UCyBvW-1P6-finBiWrCaIl1dLX4QRslapYy7XV0VqDaD6fAHjaNGQekCfaSApi3lZmJhx9wB9AtX0a6flvjJ7Guh9vjkQtbS4Ed8nV_MLpAtFYYfcy9Udh4FujmqcSkm61N76VYvpnczNQhqeytzTZJFKJglXWdHhSwiocNVFybuGjus7phqG0_XenfCNp17E7IX-TBE6xJVNgROL9QBqZdVSJMnGtou3e7UTOGCgrY80qXX553gMTojVSTxwyqjlmKQ3fjzKzRKR3m4ZvxXIF361qyjOHoTFlUITYs4BNZV5BCm3pDQwkwe0MGSDNfmFMSR5u9hMeT6-7i3sWSL6inasVSRk5fOUK47SfgcWf1KhKoE7yx-b46DNnMYkubFkdufksu66Cdm4PLhCpe581isYft1AWVAqEgLU5mQYuddxRLv_9cJ8lC1UNVb-DQWTyztZXVOmbcMYmMtqUX3rAcUXzP5Vz2GAJQkKuac2BWjaY4AeKU1UHnAPI6McbnTrm_XxesGcjfDfqouAhagMTCtePVGwm5LVOttvT6LDuCWsKQIOa-IjDGsZNtVHCxjCDWhi-Sp_r70eI3QGi9-owDgEavav5bYQoe7sRnhSc5O9GMCrp6HpLnLYKYs013dN1zRAo=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/FuCC0q7zufBfhMjZ4JEMrKSl6k724TEcIMHhhscnPO8rfnm2VtnHcyMJG4gp01tQYrI2Ag5i2ncuKEbzHDBmLMnsS0Oc3F3uuVLTvCVhXSjTP-fa8t8LaZPfCXg5eAMtbUwLtHUCeMQvKUii5QWV1b1DLR7lPfwCisBATG54h4MX1mVzTBhObdLXuf0ZjBFvJMp2fSpYk3fxfeXAx6LzFcp5jQBV0NhupVjSwxaZ6P8EdW8g_f336b5kgCNwmX_fPqsSPAnOVLvn-yWvn9dYYARl_-4kuFuJNoMe6h7_gKwqBYHB63QUQ7sixKRrgCa3w355R2Mq3y8xo90qyeZWkL_mciI8N3gFr8U6Xn0F_BaMTO8AQEKUbqi0YiB7FX5rZlsA8dr3P4n_U37lcWQycylz20-Bl7VvxhQlRCbO6XKJlXGPz8SxJG4hqYZWPNI005Lfm8GuwfvzCU8YKQLPC7iicMnu4ebrTgHUzW6MBWLJbfCNjkuv2c9hpP2AyxG8dPWtAF-FIPlDvuixZrdTz2W6iFFGP94tlN6zJuNbsDcS4cg6b4W416lo-4jNO0BkpR5TcNLb0BzkKHA_OMSAhgo0mjZlrHMqGcCXIhclunjRgbhk6NeIyNB-8S-c5l8edSWiS1QoVC4xAzr0qEk5neVWnXaIKqyc=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/trnYkPKLyBrfusyHnIJGfGiTd48sEvXAgZ6wVqsBjjaH1XUhZeMM1LfLWEZU7msccWQNTFp4T3z6IfInkIMOFVIdq1fXEejEAnKE2M67X7v6PCCWYlrNx52_ejdXjv3uebDRGr4IT0zJrqJ6EGP7EIIH9aAGM9Os9hwk4mSeOtKcaqHTS2wB2anpo6ljlRgb2MWZPe-uhaT4igOeppDzSHbbzbXtn1rvj7GWyYHznTa79f2PhdFB0Kd7nqak_NuhkwQfo8wiW4rkXknW7KkYQGG2an8mdEGXCQ79d_aai7KJdh5cVeaozLnCo2ZvF4bvt8VgY53OXHGc7MMLrpE2Tw_JNAfrMyb6vQiylRinfHalze3LeI0VILWX8CUfUInQmDxzrWa7vC49ozxxol2cVodtnG3F4auuVi6XzBdiT7tFM1xaNID_YWxbWsff-QDKupqNMgNe129tIEGVZgAPx3wNz-YG8jEEh0bBgtgNu-QFqPZ2E4Ndk51QaBei2BiEouLSNhFEMJ2ONuDzbgWaViNbteE1BnZU6JsXXn2B8H-tGx--r2XeXPZa65ZJ6v_0GmQt0SqDQ93R2tguTLh-MdgwgFw8eed3nER0lRvK55WFiADGeJ5DV1Bv162vPmGBMM2u3AgMIGezF5hku21mvRrO5HOdiWPt=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/B2FVP9gkv8V7kMbldSOmyCZq1rEatub-m1QvqOYLKxrI78q1obpducGg2QeZzuy3ydNd9T_sgIMWc3OISY9y1OEvIeYR_2oTplxbhbiV5AbWTf6cMnt_ZEeFnjvW162LsJSQ0s5e_2rm_Fo2TBFb_V4gBbhoxnk9riPO-dEu9BKpuLr0NjKa1lClZUiD8hKeEHX6opdbbC9yIxlnq6-5qbMU0yt--RBsxmKr6JMgYenMnrQH7IgGRIik3T7J__Ws4W-7OpbGZQXbVNDWY4Gl0-AlLdhyMPUkGCywUJ_quK6javgvFnXFv71XVbRz_LfKHUWKn7wki2B_XINk0XHshgtSd_zn2gjRbF8rFFSso6aL83wMcFYLvo1rRGgUKqfoOMvocT9jbQUHN-8vPnO92WkvR1bSCDDydazKrVVdrBOLK7k6lFTdBNzGqiUJRwHICmjn5aqaHNkAXeC9TA0Qre0lqBLcbOlNpbVEf6UE6dkEfRe3R37wiorzN8XtGaPnT8vWQTQAvWbiOzdfCY-8IYGoLkwZjlJWpML2WwPubrvabz5LMKkWvZRqFDBsSt1xyzWDBffirHEu_bTLERBGIxDyQbYMhjXz7ktMBpFbAfgHpoxMmrvcA0aZqMrD0Lz9DVw50-Q6IRJp3MH5KBaqvqGKQ02Ora6P=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/3FWVzzj6uSRzfSZ_IrvcjhFiacpHO84cz_Zk51sE3fufH7EcM3r2ewoC3xmOUBGzAJSXz5Nhr40zmTZJnD67OmiQ5OMseHafVai8U4LBAhwrkVbLZZvXJwNMPzYOiHPS21ed_-llT_NoRges1RxPej47cDvYBd2vM_e3nJpJtkxXg4ymtIuANo2QMCd6iaeynwvz9KBoASMs1omQKgyyd4LAMUjwKlT121FPrLaUJ7nPXDJ45n27LGPn5EHbEyiY91RcvVWRNy34D1A077ztt7sJcIOOoNuLgCjxw7vAj-o3SJyxcghNk3Uy16eVGyQXAIsYRzCRxNZnIn6v4-rHmHVBf44-36lhbe61iLTVzXMhUbkBtYwmUv6-_IkBePKx7O2W70rBqtAsAuW-ei5p6LRdlae32_GP4w9ikKnIlzvRX--shSoUM0XOevetEGYHMf0adv5tGSiBu7oNtxDQ7tFw2LOs-HJC9VkED8dzf5QceF0kRE7tu5OXiQnsS3kMg5-HsyAgm97gW0QHjVQWLuz0l009HAjxJSMhHAotM5E9s-EsCvY7_9IH6STrojDouOGVykRtLpefIskpO5OdUm6Y6kP1Bfr7Dh_iCSOWNU6dxXJQw7bkimtRsT6qyoK9iYXlf5jQcOCnBn3v3cVV5GkqUabJuWQA=w1196-h898-no

Przy schodzeniu, na ścieżce udało nam się zauważyć piękny lód włóknisty.

https://lh3.googleusercontent.com/p8-x23C8YPvp93cmapp1BqGWi1w4tunt_wspGEx--mrWrBRuiB_tpSx9FiSNvHsRr-iii0GQUuxAaJSjB1YhmYOD7GtcPhZWAu-s7XpuUibi-JKTlbDFn0BgxYoc1mMKfP9kCbVj2Z6-tQ9e7szp4xvw_t7QOE8Iy87wIVxyo-PmGvmbKmdlmIonf5Qmg17oLsN8v4TEG0LAEBPB-N3iXTOAE5XdDvabBoLZMdC9prA0nhQRV0riI9kfHXkA088_Vk9CYcaMwTBCqLOIvDnikS_UoGQP-SimI6Cm6o58kDs9mIPNJDLpk7sUP3zCd4ijrClCmGchcGfokRKE8WzAPnau3v08OlFTgJFR0MqyKo-JZrSVtW2xMfedZLSsiFmj9JNGIKviBzoAka8lLrVs9F7v5RDkbkUtS_hBeYjJL6JY-v0k5_ZhRpC-8Rx7pE_rR9FNtPWsxOlMP4Jxfkps4YcwamVmhl6PIcZMj0FsWk2Jm2KpU5-tuiB11FjKRrA2TkBXdtYnGcgFbvrMNF4fSfdLm2iLbqA7dKCsseuMVWKTbE47NxLudepYz4yyTKQMw6e66CXKtWBGhtZWNelHe34GF0qvTq2WhlLuQPqZHKnWWRPyUvKrX9xhrDxZ_k3d49rX_86UunTcA3diLGI2Qw-DR11f2nGy=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/DIds3I-9CxFZD29CiKq7aBkKwCyauukupwlXhuFyKceMn3JPThNFR8Vdx_RTo2QAmTwdpkUkofe4IvsQ_rVuPhOJzUwYdmmwnel55rVkmCWc_80vcXwkXljveWm-jtMPrZk3Cc5-HMPkjelz8vMs9Z4Th5z_aBA-rcqnH6BwmnSh6A27cQGQfZvpwtc3NZjSBYdtRqCyvLwtXf98baR8UwF-0lmgkq-SGQszgDoL9p0-wMN20SFvHKRACSnUgMHz-5d2OUX0IQc6FyseOGNQ882yqMZPShRy5ueCbyxGwuDXL9FxECIiPgO9sOtOTUbF1yz6PMHlzIhI3GBtG5USVlBzQiYG8d5R1hiMd4kkKyV1izmnE1fY6dLiYaJfavk0QMF_t5airfkcK4rfQRHqI-AB0WxC1874mHolfdVvs-EULY0FJ7OAQrBCOmP6PUfXX9LDajCkcotvHy_yP_ubKErN1O-p88qTXzBQt5EDKHAZ1uv_Yd0I1Ao93AW8CFDROBeg1EIDBKA0kFz4yymL-9d8pclCg9HFwkOEvx-_3LOvvzFmmEemWi5Lb88kX521-wZfL-EgWm4hRka5U0hjOA6E6Fis_65tfgU4k4_eAvFDqVSlruLxdJ9o5jB3PDVTcLJmL-HTL5s_cCpQS4QCK3tpzH-E55zn=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/b7D8X5R1LCd7c0KN1IwgyqpUYoIzEQhBgnoUhLkb0dC5ehUUYtLmzj2v4ObhKUu6wbBlh3VlFacCJXvgFpCjW-cFWtLH3hrNKjTGY0UIpu8Moh6I2UmjEsYueN_qd_w-m64jkC24sqmcPXGwbvCFAPhEhdbK-LT_j9Rt7BZIe6rRH667Fhv4iC0iP6C91vnICO2xrWkggFa1beT4U4TA3GFp11PvkFnmCdF1uBOL_gXQbDUjB4iiL3k2kSeKeDM54otG1olRT23w--uJ7FBt3OjPRSjUA11m9oquZAV5oldtD6rllT4A9yRdpIJ6DoOSJ8uPlG640Z1FhTudCWIOhSlB6-B1ctaLMO1jEspmQl9DRGr0j7zkicbRqc5VqapkbLEp-bGkLGRxVCzgam7tI_YclKJE-WkRxctpQJWeXme14l97s9LN-SSml2xNda6Yajop2iXfZVqVDb7BiST_634sG_LLsD0s9d8hXzd0-Qc6T0pKcQqKZuYo6If6WZp5cR4w2rdUBFHDi14aD8qfSFyxCNq2gx1IgaHPG2i3BqskahrHGhKjn5xOax7A-yw3yKbWSf49SKfsQ8bTO1bKNIrfht0j2OaSiY7CrrvFdPkbK-qydQz05_heJ9FmE7Nr-h8PYcqvuL8bWqqoBn77yXsWFmCmG7NF=w1196-h898-no

Lód taki pojawia się najczęściej jesienią, wiosną lub zimą, gdy na podłożu nie ma śniegu. Woda zamarzająca w przestworach glebowych tworzy kryształy przypominające włókna lub igły, które „rosną” ku górze. Wychodzą one z gleby nawet na kilka centymetrów unosząc często jej fragmenty czy korzenie roślin. Jest to naturalny proces kształtujący rzeźbę terenu w górach. Proces ten intensywnie występował w Tatrach w czasie epoki lodowcowej na terenach, które nie były pokryte lodowcami. Dzisiaj możemy go zaobserwować często w pobliżu ścieżek czy szlaków turystycznych. Lód włóknisty niszczy strukturę gleby , przyczyniając się do jej erozji. Gleba traci zwięzłość a jej fragmenty są później przemieszczane przez wiatr lub wodę.

A potem było już tylko upajanie się pięknym krajobrazem, malowanym szadzią i szronem, aż do samego zejścia na przystanek na pętli w Rzykach Praciakach.

https://lh3.googleusercontent.com/BVl9J9tmSn8sTFP54MwEl-Vz9DmIpDDA_0TIsSg2mGo1oSMbLWlu2TFl41LutGoAMWKD5FuGPslDO39XKYZcDqIcPZAwIsZ1XFPPWhlhzidMgnfoy_elc969uYsTIPVdxgV74-e2bsEvv9QwGsIUzg5r60TR7y6PJ64VBNFgNVeNAEOgdQ87QLP0Xt_V5lesu9-h-DnijfqYRd1gkzf4aBgKANqFxLfRhztdvfIiD3wwwfT9boFIhLMRv1A3n2_l_Nb5pWr1mHKW0dJYiHpYpEfKXTYnimiL6LTqvxjRZ1X0i_2PEATWxlOy1XmMhKZHny27jGHTjZHKx1gndr08AgMDYQgrsvV9FMNtsns3j-a2u87miASxrFKtcTmrnLTdGxEP-V0y_HAPHR8USOWFubZQKugIwKQXEEj35W82uqGaJBrLm1-4oKJtzGViznLWDE-wMogYMe3h9cppMixa8sIkeF2sCoI2ulRrqEoJXHJW1Q-fe0S78UriZtd6g_DTTvpwsrw32hTtUpUt_Hr4tJS7-C1vY6JfayGCD9KH_a-6yUPvMmJl-ThWPKql7aRNrwD3R3ppZo6gk0Dt3fNCbrvpb49zyWqwhIE5jgkn66ATEar1cUeyr-oybgvWiQQgpjYET1oUShq1w1u02cu6IEb7xBH-rg4-=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/Ssa5NC8f5NwyzHhgCl6zfQrm9u6SeQLX2pAFwKN3eCHlQ80572xJw09Jpv56t50-vyvLPy7UJY6XPHsq3RvDWV8i526klT33q0jQ02cLhMERHrxJ3QItprQhLjmFh_ijOLezWgqbfMNe8Iye7pOzTkAE_tNKRlx-kwM-U7RHzMhc5RqaERpZGMPJH7jAUHlH1XiYO_CYUEFITwPBeQfRdGM3JkRyAvz_I80B4drECj1VrMES5T8QPNHQIUJR13v5rr8OS7dRy0BUtKN0K0ziVO_F-BJOXG-NIa2mHWpj2GByigFWPsqArILVYuSS4N7lU71Ek5D7jCXUv93U_9eLeDxF-iMxNx9nFqYarS4F7qdGz8TsI3gqKaD4UXdPgCYjygPGfxa1QAe-0leTun_AEz_JNqeiC0Bgo9rn-2DqZce3YkTE0IfnUDMGS2t0Xnv13fCzbt_wAcAYaEIm0MhjAHRhrCzyKfXwpUYm0CqEaLA7abJ54ATpS7R9e_mtHVX8EEpdHkYDOC4Y6vfgpor9p-nuVVBrPZfS8FMQCKqrOLKCRWgC_3O5TGkZiQtMsa7CXWt_1cmWgCGouGNoly1KN9VInaua-c-GeZQyr_mbxD-HyCBcbYF-seNbcG25QTMa0HSOyS-jc_rDlE2veCjbTEwcbZ6-l8yV=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/moxR2l4Y-RifjxxENfrtxWc2_k5UATy6mrRx8glKtzgBYmA19j8DuXhReG668ftI8CUj55HsI-HaF6s5jo13eSGuEl2tTrGVOuoSmT9jhjtRicHhM04-zKH4SJ-xanLuxkhztkpeTNDMGk7wypHieupvsD7Iri5bkxmkk0tEn2dKHADCWfGIAyOCesYUhpSTr-ORszoSr2n7mXroWlk8u78ki9vl5uVB_BRyFRE1cZE_f7DZNdyqzM1MDeGAcmWlCdKNe6BK6aWqPKw9sm17wUkIlXd1wX2SFJGlJXMb7upWdfIxrYJ1IY4wRiy3GQlb_a8vkhuEp6olUiIN9F54LhH05Kiu01tqE8tqpy7nlJKipIwy77A-lZ-shdOWgziU7HhQuwCEfHX6UyItMTqB1fljalPp4pWGXmfYgAyPH7gM56jc6aQgvIyZw8Sf7gyt07RPJtUxhY1oKA_ptkH9p7iTv-Am1SaQMiUazbZfA-FWN0bEShVrzlM0F5c4wQCEMobyW6m_ncF6NpabbcHNBagBNUgLZm8yN3lU0076jnwd0hfixF-9_EEz35OBD4-AjHNc4XhdzJUrq9Otj7RAb5SfbDU92fO-mVSDRXNq5TVOYGaA6WVvhDcSlsKvL2rze3cP3dJOn9xlXj1g7SeZb2sz4iw6ZTzV=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/R08ilehcy1YG6aRx-JvMA3Ur_FDEcmrDqdvOeek_zb0ETW8c-faX5Fir9e-B2dwqBUxCFDE1IQH1FQcXH0K5sR-xIRPPAqX-E39GtaE6lRY9zQnF1HnITRMvgANuOpSLGTO5R59aAlJ7ZIPpsd41-2wHbnA3A-X42gzdfNQ3jQb92ogn0MlemEAAlaHv8iaNP9dWkcXjJgv3hLUlNbXd2TbG5yAr11eh18wGdVKzjoWahMKoT7lvQBIhjmPPD1r2CwpUAumBQau2YIvMeQihsQ55xtDyrDgjU5CyhYf-j5ZKJIHUZcIgeiP58GK9IDfNdYeYQ79mF0_zeIZn9g7Vxxx06bdF0dTf7mPJ28_rTb7f6dkF8VhL0-xvdjeHOK9VuV4Wt6afWFsAbzTGfrjZpcOGTx3KMnfscvc4T9azZn5wmF2_0N3BrSHZCUXPCb3mUyzjjiqllmAaboik2Q4K5Za_8Gj_BHQHJFH6Bopvu4iMIb-8GLJyL7dwDQo6ME6SRVFtGrNBlcQsyGMNs1lgvzl-H_TpQc_-mOeufmEiS7piZV2RbY5-VukPPRJ9bnjiTDPaVak-dbefeFVh5juB9ZjWER4bAg13SIyPjG2sVscw16StL6_heK84t9f8Gtms3AgY1WD37z0HtkJBo-NthSPOxjvyM0Sr=w1196-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/eD3_fbEG0dxwA4bVczV_4sJrY5Ly8mCao21o6JiJtkkgUziiTeSXoBFbdMyVSNwrofiZvL_WCIrJGIZxNimKgWwZWQ13lK7McxA_IALLPEtooqBZNopPww46dLxH_YSATa6fmjwcWVmk2ZSVqvq4cYOYn0MXUJkZqYwQTAIGGsAhWQUKLkDzt3lac_xgbLQeKmVR98d8o9nYltk9MuRnj_DwIISsyXffq6LKlIaKt8IGydeE8wEgyn0gsHq56qojvo3sCYJo0tZhYMbZ6o6s4h_XV1nwvkOdZ_HGOYsBxao0IrB5f0WVgcw_xs6dJmCASch04heDtWPerCrHE7A3mrdWtTT87DCCkAzks3J1kDV7odYHNLPiXqoBg3xLBeM-NyDZrLqEqh1FZhmZpMprCIMtdcw7mwvDAsN8tvRU5n7IRFGIN6FdxkSKed5twqtcITW01nPenjq0Mn6EQBp3ykV5-APbGeEcOiSkYsuAyg8FV-wKJ39AQ2hFMPWqhVKrIUOaDF_F2N8YiD1R1wDy63im-9nbb15msqJ-b6aJOOakhbjQmVenqmOWycippHN-TSMK_P-3jzfzncoiCjQmJQZjYdlPy-Y2N7oeQ7UpCKN0hOHEu5RuDTLcV3ZLCPtBDFYYZpdbX9NhJWz3Yj4kRpd7wHepGu39=w1196-h898-no

Młodzież wróciła może trochę zmarznięta, ale zadowolona i mam nadzieję, że trochę bogatsza w wiedzę z czego się bardzo cieszę. Ja może trochę zmęczona, ale szczęśliwa, że wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy do domu. big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/WfCOf-0vQzobF8hIP-9DJXgX7opKd4Ro-nu9sCfraKLMR3ZrdMC76SQUGDnJFJc0RhAlMsg4nfo3Zo6kHv8DAAKNWaXSAQSbe2MM-NbdV2WP7pdFrkSe8BJSJEQEJ-xc7SCE6usw_-qGFT5sLtByIO76fiir3kcaezMH4Jw5HC5SzOiDSYI94VQdf6xBLGRwpL2j5yiepiP-tII81MiMTaeUxgX1h-_yMEEQ_dipXHujdUNo2jYka1qdiGlmkFKvWptu6POY5OLBFCGwIQJ4wlbC5mRin5VCcn00nQo_282Olp0aNeScDKdTLvxT2isRHySq6oaUznb0QHTMrwxMnA9WUZhnScMs1svD5KmZBNLD_IS2F7HH9cqvug8zZTUsrMZlz4Sb_K1YoNFzu8v2vu7X9osnlC6TQIcKgGcm_lw7gNtkruGPyrzTgXtkweXN36C6yhwycLYNp-ursoDW5jLIeW9x-gNgNlOHFIf4kOMv3ld5Hg1_GGDNbH-o8tJQ9FUISFtuQ4pkfsTGDHU7aPmFCT30CqvT79K1Dj2DBrWgNabjghh6CYVIzkI1wEYxtTDt8PUkCEG64nbFl1dD_QL24efzpvUU_f4zHjQwgFJfteR33H2mALQRsgP_7nblFzTH64HwWWRhnUekKtaXBoMu8CGro0TB=w1196-h898-no

Ostatnio Lasy Państwowe wydały świetną książkę – poradnik  „Leśny survival”. Publikacja zawiera mnóstwo porad i wskazówek dotyczących wędrówek i obozowania w lesie i nie tylko. Jestem już w połowie czytania tej  książki. Polecam wszystkim, którzy zainteresowani są tą tematyką, jak również tym, którzy na co dzień chodzą po górach. Instrukcje w niej zawarte są uniwersalne i przydatne nie tylko podczas wędrówek, ale również w codziennym życiu. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, w formie dialogu. Nadaje się również idealnie jako ciekawa lektura dla młodzieży. Można pobrać ją w wersji pdf. ze strony LP.

Pod obrazkiem książka w wersji PDF.

                                        http://surwiwal.edu.pl/wp-content/uploads/Le%C5%9Bny_Survival_1.jpg

Tak nawiasem, jednym z autorów książki jest nasz Forumowicz. Może się przyzna … ? wink.

856

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

No to u mnie na mapie BM -u  (galileos) jest to droga  S 69 , u Ciebie S1, o której wspomniałam w odpowiedzi. Nie wiem dlaczego są  inne numery.

857

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

no to może wzdłuż linii brzegowej Zbiornika Mucharskiego

858

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Ad. 1
Nazwa : gabion
Ad. 2
Można podawać wiele takich miejsc np. wzdłuż drogi prowadzącej wzdłuż Zbiornika Mucharskiego, Dolina Kocierzanki, na Rzyczance , wzdłuż drogi S 69

Prześliczne smile Dzień wcześniej nie było słońca, za to szadź podobna smile Ze słońcem dużo piękniej smile !

860

(341 odpowiedzi, napisanych Zwierzęta Beskidu Małego)

jolanta napisał/a:

Nie znam się za bardzo na ptakach... znajomy gołębiarz mówił mi kiedyś, że szczygły syberyjskie są hodowane jak gołąbki i takoż obrączkowane... może to taki przypadek?  hmm

Też mi się wydaje, że jest to szczygieł syberyjski z hodowli.

861

(3 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

https://lh3.googleusercontent.com/d_E6sY5Ubx3YvnQoGc6PbgAeZbNWD_N9bOHNqcxFDq98YA7IGUJpXPjctzydoZGqtwyOW_iY5Iy50WIeulvoLVg13JsBE0a_wEctWYbIsMWH12GmX7kQqkI7y1_lXUDEel79_z5oflQCmLTDZMOdLfO6AMWLKFQhVD_bgw-KZcg2K2uj-HmL1BHwZwMjtbmSKE2686obUNiAs1UcNKY20IUaueQELzuWWj7LQJZGZXw9Fougks9Q5TWmi1BoQcsMCkc8rT2ZjFPb-qp64YidPmjxp9EROHgW2dwyCokSq6eAl7Pq4aEueJwCTWXBl22xWK5m06SW5lpM7j06pinqdyIV3k_cNyjkRRc9Dc1h3P0mmHLzYxhxZ09ptF1La54EcW1NSFmkORpO1NnxA-f4gfDsEf7Cisaay_Wf4KcTqIMZwKb5jnAQpdy-7lz91fexYOM5mzhZbeVBjoOXy_88fpeWo-YMQ_WEfDDHiDC33NTTQ_l9uTdNVyWOeahEsNPrN4A4ezXHmtLfsOj1DWvsAwTtEljiHm4HM2GSxVrd-lZ5d0Si-hYOvsqBSpepvFIvfddh2VNMf2_Tue6HJDTW2GiVzxUq9lIgsFOJlnw=w1202-h901-no

862

(22 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

Piękne foty wschodu kisielu, z tymi różami i złotem. cool Każdy z nas w innym momencie go uchwycił ! big_smile

863

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak smile, Twoja kolej Cyberniok

197 - sprocket73
142,5 - kisiel
69,5 - jolanta , Cyberniok
65,5 - nena
62 - Gustek
52,5 - Eugeniusz Kępiński
43,5 - baca
41 - MF
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
17 – Karo
12,5 - harnaś wołoski
11,5 - 740715
11 - mały pikuś
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
3 - cwiartka11
2,5 - wizjoner, kris_61
1,5 - Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

864

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Jaką górę przedstawia zdjęcie ?

https://lh3.googleusercontent.com/QrjyAoKkBzmgl2s7SzEYjCWEAoVN6W9G6VmYpM5oUlfny9PVqTl540mZX0AzMLsgM0KXn0hj8Yd6JZLh3-bkqJmyygMDMncGYDb24DKCK8SbML6QGZ96xnGskVCtufwGZlMGZ-lKbuvzVTLyjcLGoDb4jHsqc1FFe2WA8HrvNRJA_itIZNhHZA7UeHjjKTVcuAZEIh8nxXw8tkj6Xyqho7wjtgxd6zPw2hoC5Y-k_RqJz95-aeZFLatpTZu0aInGWVpx45RAe38HTVAn28kDzsxat8KBokSbEA5UHreNe0Jm8Fgem0phSOAP6j3LcSVKEoyuPRyKd7YZEcUpsTXxWDlx5ao-rlxob3XPV3N3G-eVMBdsvtggJZVn6w_w3wRKWctbMRsIwPQpYF7_c4isqoJcDGrG9KzLoeL8d9uKkdrbbHHOIvLRTpv88OS3eJY-ExhBmFaRBzBfLDxA6iMYw1g7GU4GufLHyffMSYYUpoBBI9xVV1MAfs5Ciiqn-kTgPqSNWQsxakTiZp3GfyQiQAwIqs31FHDirMIduORcLiX4KPlh_QyP9EsFAQKOIkZuX1ZCt89f4lHp_vELug2xK-lvHsyq6eZLWl3l91t_mw=w1186-h889-no

865

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nie znam Kóz, pewnie gdzieś z centrum.

866

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Strzelam : Kozy

867

(2 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

No super to wygląda, gratuluję bogatego roku i aby następny był jeszcze lepszy ! big_smile

868

(22 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

mirek napisał/a:

Serce pęka z żalu gdy oglądam takie foty, zrobicie kiedy jaki zlot w tygodniu tak co ja bym mógł się zjawić?

Tak Mirku, jest czego żałować. Taka pogoda i takie zimowe krajobrazy teraz rzadko się zdarzają.
Ze zlotem w tygodniu może być niestety problem ...  hmm

869

(17 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

marekk500 napisał/a:

Zgrałem już zdjęcia, relacja się pisze....  ale przez wiatr wracam późno do domu..... cierpliwości....  tongue  big_smile

Spokojnie Marku, jak nie będzie prądu to nie będzie netu, jak nie będzie netu to nic nie zobaczymy ani poczytamy big_smile

870

(17 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

lowell79 napisał/a:

Super! My w przyszłym roku mam nadzieję pojawimy się z młodym forumowiczem wink

Super big_smile ! Cieszymy się bardzo, szczególnie z młodego Forumowicza ! big_smile wink

871

(22 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

Jolanta napisał/a:

Piękna niespodziewanka!
I pogodowa i towarzyska big_smile

Bardzo się cieszę i dziękuję Wszystkim, że mimo różnych życiowych przeszkód udało nam się w ten weekend spotkać i to w całkiem sporym gronie ! smile . Jak widać bardzo brakowało nam tego spotkania, skoro niektórzy czekali z nadzieją aż do niedzieli, a inni z nią szli … big_smile. Niespodziewanki wszelkiego typu lubimy najbardziej big_smile wink ! Spotkanie myślę, udało się bardzo ! big_smile !

Jolanta i Darek Wam już relację zdali big_smile, ja dodam tylko, że szkoda nam było, że nie zostali dłużej smile, ale następnym razem tak łatwo ich nie puścimy big_smile.

sprocket73 dodał piękne niedzielne fotki big_smile Jakże miło, że postanowiliście tego dnia zawitać całą czwórką na Potrójnej smile. Fajnie było zobaczyć znowu wesołe psie pyski. big_smile Po raz kolejny mieliśmy szczęście do pogody. Na Potrójnej była piękna zimowa aura. Naprawdę warto się było w ten weekend wybrać w wyższe partie gór. Śniegu sporo i trzymał lekki mróz.

https://lh3.googleusercontent.com/i8tckCoe0io5D_Iffh_QUrvm7VX5VjgJvw0j84FNz-BPj8yZ_DRrmjbBm-yMHrQIvqfPuzHosqEKKNi7knuhaeXX7xNGUGdM-1dd_NixT0cJLAAxfbOa7XM_RyP2eHw-ItBV-3HAnbniXMvs2EJtTnrkTid7miRigQQl1mRFzBWy2ZHL69Vp3WPWlYKEVGWEmBx0mysJA8z-xVBfU5Vn8KSjXpl3eT1BpNBg2kapVIRIf6VTLlY3CI9lXR15eTCHY2wcVxCPOmDQTfI6mzZtnq8U8926fclaUo4FIxDhZPyA0nJPZ523yATwK8RB1GdNTcBlmoNn9yzPpS-1esW6aop_E58g6nd1SybxRFQFJ_VXxqqF_RmKFTaYqSDN802aJpBqxCARWUfh4OrO19ADjPdWvQxHf1UyciuIO9zZu2zJeup5DjmN6FJuHq2Sif7aBYmyKjDAMsCW-Zh9MS09xzDo2NTIhnBXaRU_8qgy4PzGCTD1TLK8UrKhdzuzwfM76d33HcWgJCgUHVyU4ENgLNJ2J0_k0j2i80dGWOXPs14ug6PJF2r2UWD1cNfV2oKm-dBItp87CXKfRR01E-QokrT5gg3ZjdJtnjLJfti6qA=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/1gIiAgzEZkz7IyeoY6tzKTAfei4FNAWNDm8WyyIPEAGqHJU6QWBsoZPkTprb7n-TKZ7wgfeZ3HcQQGqxg2tqnnEB1e8OqvgHyfFN8xOcDmEHruKDRXjoNVkxDxI4OCU0zAVk3e6Lc3SzBIRjCL1MW_KCfA8vzBi5wC3ad4OcVmSH5mbob2kfsxBqS-X0XCbs-8kBOtpbSW2raOmIVVx1hs2Wun9QX_w-TqkGcYqdkFQKPTbm1SnOrQ75GHnQjoVvDuQaf3EJian9MOa6XBcaKF69S3rErwJfxKb46SIEkRsihBpJsIPsDxlfL8BuEc87aovPaJWXhhF74B0BkQhtyihR61V21ml1haviLyMAVBh7jA5w4Q5v0jxb2zgLjiIHaKQbmMFSbgHK1bRCK16LzIL6L1Ht4YDlkQ5zloGsQs--lcLTsO5WT_ngfGK9v8iaSIQB4KVa4ek-QWmOIRb3w1io4fTbjzLNFpC76ZiPe8PhSxPbcOPNkPmGN7x81WYJKFwY2YjKiH2oc7hxamBuxPrM7LAY1EP3PktSlMxlxuZymPd6dfk4BZUVFqWCJ4VBf9gDg1T76u_dqMVchoBkGWQ_dEpJ7JOMV2YwdOy0wA=w1186-h889-no

To ja troszkę o tej części spotkania, o której mniej tu napisano … big_smile.

Po słodkim początku, upiekliśmy pyszne kiełbaski na Rafałowym grillu big_smile.

https://lh3.googleusercontent.com/aKpJ5aVqis-sOlyYDtBwCSEkwZHyhHovsJyfC4APVrpRaBQB022SxNiqcQRecy9FjlnPbBx5Bm19jHQ3njo3fogX7JaWPcKlbJUIiDcAyT6wKeSWJqC3f7hviS-FIbpOUhpIp9YSouNprvEsGabzoyfkM_qQJL6Bx-rDTUfvnOViMbdE0xDFnDLm64dd1m0VsNzkiQtc5r3GM5DMwqPV-ktzxvPcHEftlUiGMMR52-wCS8o7nh4qCm4YhtJ0wMQf_wF3ChijHZtmLCykF0TPvvBsp6DvMl8YicXJA6koC-DqTY9grvY_uftidkBxj4ugzgVMhRUkdRc1yRVyEczpng_qu-98HxD4kGviUpjL0w_yeMLtQRADj3AJJ6fvnInGZtTICZ6BXAsihm5Q1x-F7FuyRjcktpmZx28m4u8e7Wk_AvxPOe0-vE1PpuGhTNYY8Mwb4qE9UNposNBxuq4NN_mcBS2EL7QX0zIYBiaKmuBEvjnMkh3c5v6SX5xlY21IXP9Bmj4OiFQxzfZXhRbv2JLj6YccCEHqLB9sYz6Q5PP0EbZZ6TzKCAdrlW7qYsIXUMixu8klQqidL0q6OoUFMBcrC_rGrW1s_hH90n90zA=w1186-h889-no

Z godziny na godzinę przybywało w chatce ludzi i przy każdym stoliku rozkręcała się impreza … . big_smile Każda insza … lol Biesiadujemy więc milutko, popijając słodkie owocowe płyny, cytrynóweczkę i pyszną miętóweczkę Ali, wznosząc toasty za obecnych i nieobecnych big_smile , a czas "umilają" nam hiciory, a właściwie jeden hicior, dobiegający do naszych uszu z pobliskiego stolika. big_smile

Grany w różnej tonacji big_smile i z coraz to większą częstotliwością, siłą rzeczy zapadł nam tak głęboko w pamięci, że w niedzielę rano już go wszyscy jakoś niechcąco nuciliśmy pod nosem … lol Mnie nie chce wyjść z pamięci do dzisiaj …  big_smile. Czy ktoś z obecnych na spotkaniu ma tak samo ? big_smile

„Rapapara, rapapara  … lol

Po 1. w nocy nastała błoga, wyczekiwana przez wszystkich, cisza big_smile. O 6.30 wyrywa nas ze snu (tych, którzy spali … big_smile)  dźwięk kolejno włączających się telefonicznych budzików. big_smile Po czym staje jedna z grup. Ale okazuje się również, że marekk500 wczoraj nie żartował. big_smile Wstaje razem z ową grupą i obiecuje nam piękny wschód słońca na szczycie. Jak tu w niedzielę o 6.30 wyskoczyć z ciepłego śpiworka ?. Na dworze mróz, jakieś -6 stopni, słońca nie widać. Marnie to widzę ..., ale marekk500 niejeden wschód widział, więc trza mu wierzyć. big_smile wink W końcu udaje się nam zebrać i wdrapać o świcie na szczyt. Warto było smile, ponieważ wschodzik, mimo kłębiącego się nad Babią i Tatrami wału fenowego, był prześliczny smile. Robiąc fotki cały czas wypatrujemy na horyzoncie kisiela, który przecież obiecał wpaść o wschodzie ... neutral

https://lh3.googleusercontent.com/aGlDFZG-a1h_6OtYMyise4k9rO1qi6_0QaRLemAqaYLoFFJoWE69uKaluqvrqQCVfg1MllX5ADJELRahX_1JWD-d6E-maSEsBU9aXzOItz8yFixh4gK_tifgZpjximiYJQFJLiwyLta8UXaZqAPPp35QcF1F4K8H3HBptvUaH1rzqpMBdBkHaFAHopQkkmCZMVrAkIYWFzjiPFNgp2h-aHY1UunDlqPEes369cU4uhF-uWPbQZ6_vci_h1B28qEMyTQnEcz740B8XGMQcGQua81EhFbRd7MTbL88M0wW0XJxz3rcw3b4mmy49WWQcgkmPh0w4anPO3KtWxFLUuPUIHpC79Dqjjzta8kX9FD6p15575sneGMeSLhEjL_FYEOQPWW2jidNYoET2XNlixx9KQByocjYOKEZbjknq7YXcfWZLN-a21cdHUmghH0cUk2yFUTY1OxFjgukVaqhZEs8oWhPFZppbq5FPtapQQIMvriNbI2IW_HBCSU3BKLV5H8d0-DXDkLwEF5EHom5aD74-_cUaSuBlmhiB-Z8aK4lnUiu2iYo7fGvlMcTtM9kOfbNmlDQI3fBAQ7Skb-bSgf5mRl4V-DKZiwmiTZl7jlSLg=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/BWUijzxOLUqD50bTSV0-FwI0lAD43UEVLxvnE0Ebf_KWUdvIeuL1ruBMnCS4AI-NjHIkrPSonHNLnW9WYd4imQx_oMOUH6awsz-lR8IfBPcf8W1vMyh4jKD0DnFxWb1aavgp9e6xkAb-50r61irSmaRaZA2mXw3DzKbmY1ZyfVnB6B3PxmYkMnF2lCv8HY9-2zGxInriVl6-iRjAyCuCUdHkjtMT7zC_O4mtqOQDP9BX1GjBVLNJAz2P3kGLzsKqE-XqTT6xD7HPVvSoJW0Pg5v5KaJ2mIGG60tnmarbOlskVLqjBtBz12OtLcbBACzbelCTCmyiA4gG3sIp8tE4VhpSYb1eu4o3SlfkmU9nN_6sr_pJxENVjUyZI5tNhMkCKH9IpeqLFQrt4paXYlnKY4c3bOvmp_R3v67sPu-7MJOm9AiTjX-CJxrRtdSR5-i2H3NoEf7xvxqIQ2YS24MxK3KJ4hfCnKDOcomp9RaWhmuFoAyjqulmMFoB3cWrgFHJVaCaJkGn2QzgYe4RmXeyg8tGOJ1FjuIASSz3Ol7sRKbwqsAQWvpxyxSjr4zkgybb3isHOKIP3TDjaG30s-5xIrbfyBKATMEUL9dTgmW8lg=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/YVeyW6BpW6_0GuREX9fcyj0i14SLLCKvQo6QB1VXmcgeBl1vaLYYLyE2bJgqwOvoOpLeE7POqWM3TzEV_nzmD4BueXFwKCHMM9NG96zG30Uemok6O4xFUecRWGeHJVNLCNY7FI5gIHJNLnDUuOUIZ7hFZH5mWz3U284CFWV_48KjTvx_msAraLgZVoSKvDdb5MXyEEhZjQc9L5Y6jJoFVMq538xJFwJKhTpihT0eTMUFlvNPX2Veodyye22SBF6S9l5zqBw5xsnIDONZWbkuJp47pr7rMKeg9t8SCMSuosg1kEGwqFMejMnLvI2SBwIyUlWs6sgkXofj6k3RazHG776wk1Dt4xNJkGWDGXlBKHAZyq0AfkyoN4rKy2p7l_SQgRYraidP2vnpWZyAovwoDd_TP-3eJlUFJAz930_qWFn-o9kJW20aLqmCDpd8v6m1tCFsf2CbHZo9xTsvQAUNVEgOBKYj7slHJH5z99qt45EklvODXLJD7AU71B3pbaV85zWOltMO8KrxQPAsDZhCnpO9JzdZXW3QvCoBVDWel8DjwKKyEpKtO-v68tp_KzQosKGAJxdviUPll3ldPhwnj5EIepW9E-cFfLv8KQwNMg=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/lkg-Qt2hB_HAL5eHowmeN22uARYTvv1YgBnP_O-4y_FVKexrXPv7-bxa-nZRVduo4fwK7IJvIcqW6EvooCz3bQicLKxMndjacdTDBpA72cwq-9p4ywgABw2bDS69j5Ayz39UPCAd2s5kr-jY4I923uICGEljq0nddFQNt3AR3piWS9AeCXh_RtkXMeuPAISvTilv28Tt95RGNEUk6XaDn2dMq5qOU-EcpOB4h5tpJi9ohVSTbXQwNA8LoMgFLrnAmZmOV_cADYmtrOTmixLf6C8Z76qxiF13FFQiZCXenqUSoN0hgjVtQvZsDG4-keg-oVgB9ShTh2CqEW3sCFLqUMV5T3Un0cqf0_6owOVMto3bdz2ZJnr-oRD2LeQLgZ6D1_zImZPOz9X8ewA0x6v12TRECw81s24fvTfhnGCjlOvTll2qsiH0zdknUtvsY5gBSMK9jpdWnLk_S_0OTMzQ4BzYloKm3FRV-LYHJ0mt42qp6bRGKqnXGnWu2BcA5u0x2W4EDByjK3etkTpFzfLouQ6uZlCnjuSp-e495h4nldtqErtF-QQNcmoiiwcxU762KpQPhY3udzvaVQL_HXyB9_viQPoXyJ4WJGZsACkt3w=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/KK3qLetgcTAjNUZV8uZiqI663-XukkJVayLgqAl4ATWneKsBfwbxrwaZqc0GQqdBj6G90i2ZhjltEG89HcbWGhfioefKWXsBWUIR0taftk4mscLfLm0-xOng1Ttw1E_aplGBwXOneez2sOLvlhNfRujaTJfysqLeBsZRbPZB71b1XNJlqR4jT2G0MfVDgXj8kigGQ2VhJWQ2WKZHAxZItFCgxVhG5wHxglMJbniXwHl6DQC6xyr2sF06nabFJQEagTSEbQ9NeVcNTRqlAixhtcTicPz-8_rs4y_t6hEpMttSyOKDF18NKLbzzGUam1nloUoddso3W-idgS7_mndzcujqa0ErhELVYRjULSZZy7lYR3b8qPK466K763MSQJF49fJ2Xy3ERvLM08kpxGHRc2TouVh_mza4pX1KyXrq28nZ9f0YsnFv8PPPJ2AePy-rU6smqFrEuBU6JjfEir1uYWUkv6Cl7tN5M6gr2MDzF9SOVas6wnEBCAt7vsLk4ej-qcq_f0emd09tiL-fVRUKPNkif46X6zXM-sIRdlYnR-vwwemhE-zSHStA5O4Ge-V5SwBYNbVnB5otMFhhhjk7JXPxnDHYqFScu50rJsOvpw=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/rz5lvgzE_8FNEgUdYoKUyr_l2jDxhxpsgZLG-JkpfTQXcdMOmdhkvAX-pd6kMWVYDFN2bgFENeWpQT5kkoCdT5rCCPHcCPlIwkoRSW3fPvOjT47ffuP6SuPv_ZGrIGhu13KLzfvCkTb6EtDA7JlKTj1F16G4LC5zGyv6Xqa8ck_WzaScOnATrZC43_aRkGn4Aewr5gpiqRZwwSbdqd_ZbMTpiC3TRG_zrV1QU_-H-z15mEgK2dQMfCpxJbBjSg4z0eFHq-In5cJ1kU6zv-nLLQO7SrHe_-uT5sS_GeTvr7ZOT56yrEWCjenssRKCxoFD605p87uhQ36YA1acBRDIQRSIgqAzJcILtP2WTGPjkL0YpxOJyHLTcrqDsnNPO1QMprDljnkIGONhklRupulw4o5RQoYYX6JoWPtXszxqJBhiCWr7o_q1WCW86lp_JIlQ1Bdu0KP4eE35urT1oYyr8iDY8dk6xX87EB-b_kRqYlmwbyBItJvfgxA56BcPkcW4NTkN9X6bP1UEDzqSMnjpb-5ivU3Fbn9HlHRO1RkZR-qy1R2A5An_Cc3D0pZhXNaJYNA-3IUHm0ypyNiIO3THU3VXf6kdOhT6M6BWN7jqeA=w1186-h889-no

Po powrocie do ciepłej chatki (na górze nieźle nam dowiało) herbatka, kawka, pyszne śniadanko, a chwilę potem, w drzwiach zjawia się nie kto inny tylko - kisiel ! big_smile. Jest nowy owocowy płyn ! big_smile.
Troszkę wcześniej opuszcza nas marekk500. Cóż, czas i nam się powoli zbierać. Krótko po wyjściu Marka, do chatki wchodzi  kolejna, tym razem prawdziwa niespodziewanka, nawet 4 niespodziewanki big_smilesprocket73 z Ukochaną , Tobi i Junior big_smile ! Zatem otwieramy specjalny dla kierowców trunek kisiela i impreza toczy się dalej  … big_smile.

https://lh3.googleusercontent.com/8p539uhrVhjbMFxSDuSAEIEBytbskKQ-Jaaa5RCd5bfqm60eqG-lH-pqip6wc1Fu8DwcY3aIeF0E6VIISEsLos7-4G4z2aVlkJX7aPYkPq839til9nWixKjsFb8mfJNrQGsjo583V4LU1pQhfKmggLySUSHGpXykvSSWC-AAWE1NKI06IibX9MfbbDeZJUK4ZGRa-6WkUMBxYy87OZAe_WdalKFIDePBGlHUVC1Kx2jGoOa4JdSmKZVpwQykO4h4XyoLjGhFoOF1Ql0zC7xpOE8yrATl_UAgGng998c6jPTZpdtyDBlQ6qLAOaDo9JFTRcPK4h_F9Rwe9_2TNWGO26AlqxGn__wRCORqOLLdBPESZC3ntdJ198qk92tmcmeupWzQ5evT-qi-ZmJX9-YlO9R8A-fQzYdY4eMkQJfD5guvWs-bmjWup0Q2uqLHuVP0CXOLMQTCCzBzpErCuYQPSB7WJywYXRQjivHJW_9x8n7jwIMQqnNJT_pQjZJDP2QR5F3L8gHZuOky-xkoX0Cs5Pt7qJ7VJXZT9guevp0BUfVu9yUtRS8V1050wuLpNoF0nQOvRewIO9Mqdw3qMLlx2Js6Gai4nTjXs3U-eWM-Kg=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/Q3sbKtjrqRLQB_VIczGUOSoyqzAElkA1SmJv6uALHNw8WJ4UhV4saJH1tbtkqHxYZqCaaFMzkl7U9cjj_GeAzJrX7AlqFxYqhKWy23wa4AQUQXzxlhhCHg2_yTTvOHzmWqXtGNEGJlIfJkRXsi7Cfko5A9GJq67s0SBWSGphK3M8AZYrs9EkG-47T_ZMe06t8RoyNU5MCi966M2GZihGhUUqR36n9L8r0pKdfQa6RYsC2ikESnwgoM0npnhoLOC2K3l9tvJUJdHuE--KXOCLWroorM3--_lKra2RomaHKlN4nPPzF-jcc2lEBnLuq2JwHmeQ4FF7C38rA2fQUiA5eBbHLGlnl-p_xnYq2C2ISG54J33M0hE8IAOci5PWXrxB2t_p1rhqy0JYBx-O7NUIVSGe_z6U4Gft7LZIknmBrmkkuqtA-EStHcXTKVvWTgBBdH-fmaW-AjfQkYB_sqwovjt3LNl-U9LaM9GVYb8bVt9jBTQD6pXur1tnHcF_2on9WM9sNbKes_updBuY21XJXVca8ukRJ6Sd79_P7me_6cCe2c8uVDS3xS970GWiizMDKRI93DMl-knwdIRnWIwA8zFXzVk6IS4Ua3ChN9_mnA=w1186-h889-no

Następnie wspólny spacerek na szczyt, fotki, upajanie się piękną zimą i pora się pożegnać smile. Rozeszliśmy się, każdy w inną stronę big_smile, ktoś zauważył, że jak : Lech , Czech i Rus lol.

https://lh3.googleusercontent.com/Nhq-D5-U1e2x3B9zN6kKYENm9sHu8lv2Hk9rlwO_I704Fxyj_yU7jsKb8iP15kZOf81gv9hPuGZIWpcOmM-7l9t_dHlU0W03pLORU_Nu7d_y1hqvxgGhK6UyNfwc_QjMe_mU7L42Qxta82RX20olXM0Izuul8T0lj6mQHaeUZ5lCc-040gGInPKeBNPjjdATLVWJ5Ew_LvEXdOZva6hKKAsJwu_c0HkCHHT0gZeMUq7xdR8SENR_yfP440-r8gKvCmlrSafKKqsDyOoEfYsBDNhJhzoxHcIDnciCHeB-loGvlGxa_KDAIfMj988qRDO-4RxVZFmaLK37Cu2-KVULqjlP8arTj8-TKhomjdPBnHUoYlJCxUQqo-iYJmcNPAhgVCRh-Pe4WieYGPRSfPWU7ZDK6dlUr5bANpejOC0pAQeSMuD-b0HX_pCUDXmnxXcSiLvvcA2pE49EQb_HQge-ZGY-E24fItH5JbVoewg-07w9QbB15F_IJ9tKnMpyW14hVOYu6T9BmG3S_gEc5x4xzadEeyUaOVOaSlirJTdjR_wy8ah0j4-dLUL7MfQtHcVKOvdC2LNTNgrFQucY3o51OZCCaPAYnu6IxeMj_-hkPw=w1186-h889-no

                     https://lh3.googleusercontent.com/C8WDuuY7NDlijp5_AFxoBGgIhco_IU7KDu43Bu3ZFgJGuM67TKgUIv2qlFyrrgpBMW3n5wBCTE1q_1pJWgEJ_J_92Uta4Fg0BR-ZoPdMtRV7mlsfawKvqrNVxLDVkSd7V_PAh2akINK70m9KAmEYJVMK-elHb2dIGopRLBtyMaJe9lJint9YCrs7_9gzeXebHa9Z8-5Y_n0ZQD74D13eTcZpU0JC2z2mFUHJ6Nb_U24PvRe2hf600-kJ1vm93aqWg_4DnD0RPc0hxKdfuyhAUnDls2ZN4trEAKBEiyRhoz59SALR1rsC6bFswwZqpxLmHUviOC1ZESeQQ4XY6TdnJLUPCtXYQgKtf0i1f1-DCVhhfpucmdE1koIQSFLuKxNptwlzvBuI7Mtte-rCwXpg3Zf2FFlzibkwjA0moraRpDamYrEb_RvjMGr-REcBZD7ryUFYDLtbFj5OgKZDnSaiESznVERDLTUGxAA2xaXhSE6cDnsMzv3GHb0NXd_YoP9BL6nrURjUgKjX6zgx02dQCmr4OJal-1OoqTpRub8pOpOrWcgW_z7KAtScbWgASf7n1NCDaVUggPTxM5_f8pahU6B4adsPuCIYo7ZBWm8IFA=w667-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/1vrXDa5bvgNPOp9K4wyq3x60KqWs4nZHia-gDxMX_P_JU0n7kQtojMfUdC52hUpsGcuJxIDsdCTEqXdzSnMT7hjX_4Yy_VBi-KRbhUHhfv1sfckutnwyj8Da8_vRjUiafFGAy50P1uKySIG5t6N6WaBSaJkGwxN8xYCeCSNGfvbL83OjIt2BiWcZLxtDlJR1Ts4xHf3QP5dICQAEjcJOsy4H9zPXd4jquGglx8n-Q27FwytpSiSzxoGNCndRiuBKUNVX25dy5iHzBOkJs3isJxnjOTzizZYScd3r8uQazGb5o-lJjf9TuvRr4mj-tsi6vFl4791NXJTA__3pFN4agz0PEKb_EeFzx8ncKXA1uJ3fUNVTjjmZZvgpYr117Dutr-Wuovlq4LOYAXpW1mzJgxvs6q1hEc08u6mQew9HgKaH-hI_oA-ibKUipaNv1D_5ug4A2BBwpdm2jrCYb9QZ_Ts98pNUPuIFf0v4CCvfdV8eSoQOUGJVjuapbejsBSijqF42AjCCMenqciNdEpYlYtPzMLtfLfF_bSw_S8Nc2EYJCv8Mv3G3JYDATIx9hNbYZU6lCPS6-ddmMjDDX0BWjn6r2bn7gDxF6VNyzqySDA=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/8GtOl4P-HO5scWX6dUpzSgLF6oTxsuYR2-Sk7Qgv1nxsX4igdLP-SxToi7WV9B55LNLx5jdzA5PGzESFRT9t3ahP5dmLnww04hieX5bZDE7Vs9-DNG-64ONjPdwpsKzupX44HFUnXv5TKKIFizYiN63kVQMDjk3Zsyj8Emyrs7m-5tnVavLZ0WadWxUDzGgejEF9eBuf1XIEM9bXtHU5N_v5WodhvDCKi4zE9-YBnMfdSEEKgpPl5TGtnVaCKWqw_Cw3p27KR2wnzpxYhe16HNH5B8ugiTCF1BpZr6rsBoK1wWpHmgHDHbsXxJwO6yVBuWsWPIExdv-Wgle2PGn70PXGv5vvyqkdepjM-wd2RcLpTaAvezv6qma44T4VgaIB85HvfRFjtLk5qFmTGG9Kpf-epkv5r7FITzvLJU5ruDbvUIbqf93iQfkwhvZfh4FsMvJBACBwDLUABSX2Zf1xvjDBR7zlf6GIwx6GhZr2utSRsmi5TAn6tlA19diJNrbLMnQvA4EclY69wC3_IrAnl2_XSSfS72OzQSU9-iRHLji1K6p__lETuYveukngjhmPzvORFLIYRWkh8vu_f9PF1rPhgKOfTwMRhFRGbvVPTQ=w1186-h889-no

https://lh3.googleusercontent.com/y6BGDO_xv7l-4Cq7m7yxmlJCyQF8oSnyrZ7se0N41jcoOjX1hKVbWrqmAWfvezhHL7ZkTozzI4qznJhRSRp_ptU4ZaSVMt0Ud-0Dmy4bxylstbrI65qE9x6wAZQiG3NeiZhX220soBdwk4PUyeFNd_OWQqc_7pqGl0np_U33OXhx2S6CY2W7x47J8W5CbM7FJIByedWJ7HWJ-54e2I2TvlM3qWPNwtnw5_EXFrNUErrHtOa7i_djEcktAaH2Zz22g75Nh3QFyiiHqYGLFh7si9yPdPdLPglsTu8ZjXm73yf10OqDANRUjPoIRDmEEY_PfraGkbt-acnKNiTgoVsfAk2rfnbzE8Xp-fUGWQiQeAvnt3y5e5QSq2uU_MjDT6My4VUBJ4tURTIuQ7eWKi-_RyeIxitYCoDALcXf9dynSaJstg8PFaSQkaxLzNfzF9iXxQ8Zo7kUmnPcaz7IhmLl5NgjAGcpSltxSWNMHLmbxBY8wHXQG8ZMloDabHiFLQQ4UuO4fMfW7AcVuLspssW6i2srvvXWduu_yDKC84SSTNG_WU77q2GL0f6aDiyVB_wbB6uOgL8hvdlNBXKpD2BPAbNUj3yU5-yvmj8VEqNXBQ=w1186-h889-no

Jeszcze raz dziękuję za przemiło spędzony czas. smile Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, już w Nowym Roku  ! wink

„Rapapara, rapapara  … lol

872

(17 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Cieszę się bardzo na jutrzejsze spotkanie smile

kisiel napisał/a:

Niestety jutro muszę iść do pracy  neutral  Także widzimy się na wschodzie smile

Ech ta robota, zawsze w nieodpowiednim momencie ... big_smile

vertigo napisał/a:

Udanego spotkania; poproszę o toast za nieobecnych wink

Wzniesiemy, wzniesiemy ... big_smile wink

Czy ktoś może wie, co się stało z tabliczkami na drzewie (szklakowskazem) na )( Pod Gancarzem ? Nie ma ani jednej tabliczki… . Stan z 5 listopada 2017.

https://lh3.googleusercontent.com/ZtIQS5naTLB-myQ5gbDu_gUHS2Z7mFXyfxS63Ol6jyiKEmUo_pvBwr7Jkd9IycDOnoLOyTt2v4o8NQCqojjcMdMrqrjgqq9XVudcK4GVGpTh6lrls1gbK30dK538U25U3FgbloJukDR1hkbz9JYhPh012h5sFNThWzUhaYjaodpjYfGmEIwMQ_UXypwvpOLPU5Hj5XmWoEyhVQF_R--iUllCdBY0WU8128ci3iIb1sNmZi5puQxtA3oQbQ60KchzLTtrUBF-CG3MN1YwhpARQC10-qTjRpHaWq-Z63b4qILyqXuJVPIPOwfgfscwBH9PmtDD7Ne_vtTMtP3yHxRBPghWfhmFgzvIWP96gyyishzEse-QB08bJ27llskm_Nk8ICkA2le03ib7joKqCI42QCbUsmULGlYBE65-4q4EfE9O5IuQ4IUQ4PG8UCP5heXMPYVdhqepg2IoeRw1RcPYa67cEmbTehR5LdC7OPltCxKzzzPkPnmUF3XRlwLb7rH768cnO9ZXc3B6YA1z_JLwKFE7bYsPitt2uCtmmEBJSCvjpp-mM9AJKfvTHQE7x67Ce6OkLnT-qof02JeX7bmP6-udlBwxLVP1JZaoHZwyvg=w1177-h882-no

Wisi tylko kawałek listewki, do których były przymocowane tablice.

https://lh3.googleusercontent.com/DR5IPoxCCdQ4D3I_3kb3NnAcg2yqx1Aeu3taLEd9436ISSpEWT2hRKOZvUNXRxxH2n73NrJ3FL_nqTwhA3RVR-e12E54YJG66TNLnJ5J7PBi4a8bObfur25pK0wI5iROlxpPDxLHsVX16tRwIiHtRgC3UkTUDvVU0yiigMGmCVWZIuDL650s5sjueLb4YMLiCXsIqkjKKgKLXJLiXKQOnFpT4IsbjukPdKDRZG8sb3w40ZalUxiGXsmVfKzR80wigA-9-Ng-y6Zj9Y3ZcnYR1bAKDV-mz83vaySXuP0YvjG4VWemLOU3Rfdq3vEXSHYr5YR5wmH--VOfjprp_YoXyEd-0EkknMmlVll4q-Fga7oZs_iNxc7kQXQFNu34oCawlvTIFPDPxdc7AEsvbGJPZPsR0kyd3rxrnMd93xdfI0nr9KQY_uhTVJbAOHDw5jtad1EJf_0oyWebcnpiVtfrr8zYgYJffoq5-r206YAMiLfpD68cP4i-jN0GrgWhwwY2Xs2KXD1hlPTuKRAmivKwPMTD23wxGhBnaVP9eZksVIWvGi_pQjlITTeCndUxMwt1yaoWdMtTs_QXd5vNndBbb5Ga9GfU92Pq1PGDk-BYWxOYMZKxlzpH6Sj6HsiLbv1cYs3KJgJJvBn-Xxlk1PfX8G6yescNceYwsrI=w663-h883-no

874

(17 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

marekk500 napisał/a:

Najprawdopodobniejsze prawdopodobieństwo jest takie, że postaram się być  tongue  big_smile  big_smile  big_smile

Świetnie ! big_smile Przypominam, że spotkanie już za 10 dni. big_smile

875

(60 odpowiedzi, napisanych Wspomnienia ze zlotów)

No tak, wszystko  po kolei big_smile Po nizinach przyjdzie i kolej na pokazanie dzieciom Beskidu Małego smile