76

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Rysianka smile

77

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Romanka smile

78

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Czoło ? Trasa Ponikiew - Groń JP2 ?

79

(6 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Dziękujemy i wzajemnie wink

80

(11 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Ja także w niedzielę byłem w okolicy, szedłem na Markowe i nazot, może gdzieś się udało minąć ... wink

81

(122 odpowiedzi, napisanych Skrzyneczki w Beskidzie Małym)

jolanta napisał/a:
teksanski napisał/a:

Skrzyneczka jest, potwierdzam wink

Super, czyli dzieje się, zabawa trwa! big_smile


Tylko wpisów mało smile aż 2 smile

82

(122 odpowiedzi, napisanych Skrzyneczki w Beskidzie Małym)

Skrzyneczka jest, potwierdzam wink

83

(23 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Ja na Bliźniakach co roku jesienią widzę w lesie na ziemi duużo listków jemioły a tzn że tam rośnie na drzewach a tam są iglaki w tym miejscu więc być może jemioła jodłowa ???

84

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Sprocket  i Kisiel powinni grac w swojej lidze 2 osobowej wink

85

(58 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

MF napisał/a:
teksanski napisał/a:

Ps., Czy ktoś wie co za budynek budują na Lipnickiej na przeciwko kasy biletowej ????

Ma to być nowe schronisko. Jeszcze go nie ma, a wątpliwości jest wiele ...

Zob. Skandal z budową nowego schroniska pod Babią Górą!

Dla mnie to jest KRYMINAŁ !!!

86

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Teatr jednego aktora wink

87

(58 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

MF napisał/a:
teksanski napisał/a:

Zastanawiam się tylko czy tych tyczek nie można by było ustawić np co 20m w parti szczytowej ? Obecne ustawienie na nic się nie nada gdy jest wszędzie biało, mgła na max 10 m oraż śnieg i wiatr zasypujący ślady.

Na tyczki też zwróciłem uwagę, ale z innego względu. Śniegu nie było zbyt wiele, był twardy i zmrożony, a szlak przetarty. Z tego powodu nie było większych problemów w poruszaniu się. Problem może być większy przy obfitych opadach śniegu - wiele tyczek było powalonych. Nie wiem czy była to wina ludzi czy wiatru ... Przy tak silnym wietrze tyczki nie mają chyba większych szans?

Raczej nie ma tam powalonychtyczek no może kilka gdyz sa one dosyćwysoko obłożone kamieniami i mają stosunkowo małą pow.
Gdy śnieg zasupuje ślady jest mgła bardzo gęsta to przydała by się większa ilość tych tyczek.Przecież koszt to praktycznie żaden a jestem pewien że było by dużo mniej akcji ratowniczych.

Ps., Czy ktoświe co za budynek budują na Lipnickiej na przeciwko kasy biletowej ????

88

(217 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

http://pracownia.org.pl/aktualnosci,1205

89

(58 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Moje ostatnie wejście było  jakieś 3 tygodnie temu gdzie już na wysokości Sokolicy wiał wiatr ponad 100 km/h !!! a czym wyżej tym gorzej.To jest dla mnie fenomenalne jaka to inna góra latem w piękną pogodę gdzie nawet dziecko 3 letnie może wejść a zimą gdy warunki są extremalne. Stąd też te liczne zaginięcia, zagubienia w okresie zimowym gdyż ludzie nie mają nawet pojęcia co ich tam spotkać może.
Zastanawiam się tylko czy tych tyczek nie można by było ustawić np co 20m w parti szczytowej ? Obecne ustawienie na nic się nie nada gdy jest wszędzie biało, mgła na max 10 m oraż śnieg i wiatr zasypujący ślady.

90

(58 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Nie ma jak Babia smile

91

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gustek brawo Ty wink

132 - sprocket73
107,5- kisiel
49 - jolanta
43,5 - baca
36,5 - Gustek
35 - Cyberniok
26,5 - nena
22 - darkheush
20,5 - Dariusz Tlałka, MF
19,5 - MK
17,5 - łysy z łysiny
15,0 - Tomrod
14 - Bisqp,
13,5 - rufi
13 -  tomkos
12,5 - harnaś wołoski
10,5 - 740715
6,5 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek,
6 - Karo
5 -  Macieks,mały pikuś
4,5 - marekk500
4 - bcFan,kruwad,
3,5 - jardo, Skorpion,
2,5 - wizjoner,
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, Staszek,
0,5 -  stary, wawri

92

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Ok daje nową zagadkę wink

Co to z miejsce ???


http://www.fotosik.pl/zdjecie/10d91c9c5afb270a

93

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/4000/44234/thumb/p1a4r0vpmn7b2c9ii6950kdc51.jpgGdzie można spotkać taki kamień ? Na jakim szlaku ?

94

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Łamana skała ?

95

(0 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

https://www.youtube.com/watch?v=_aBJwCJA2nQ

96

(55 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Dzisiaj między około 16:30 byłem na Złotej Górze i w pewnym miejscu wydawało mi się że oprócz Babiej widzę teżTatry! Czy to możliwe ???

97

(25 odpowiedzi, napisanych Bieganie w Beskidzie Małym)

bans napisał/a:

Gratulacje.

Mam tylko jedno pytanie - gdzie ty w BM znalazłeś grań? wink

Mylenie grani z grzbietem to popularna pomyłka...


https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra%C5%84   ...do się podciągnąć wink

98

(4 odpowiedzi, napisanych Zwierzęta Beskidu Małego)

Nawiasem mówiąc  3 lata temu na Pilsku znalazłem tropy niedźwiedzia pisałem tutaj o tym.
Myślę że dobrym pomysłem było by się wybrać gdy cały BM pokryje śnieg i poszukać tropów niedźwiedzia , wilka , rysia , żbika ??
Byłby ktoś chętny na taką , takie eskapady ?:)

99

(4 odpowiedzi, napisanych Zwierzęta Beskidu Małego)

Wow dzięki za odp. No to miałem szczęście smile

100

(4 odpowiedzi, napisanych Zwierzęta Beskidu Małego)

Dzisiaj w okolicach Sokolicy idąc na Babią znalazłem takie ślady wychodzące z Kosodrzewiny.
Czyje to tropy ???

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/4000/44024/thumb/p1a1epm1is1bfs1ch681gr0g7h91.jpghttp://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/4000/44024/thumb/p1a1epmcn5iap1ok99rpiih7ta2.jpghttp://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/4000/44024/thumb/p1a1epmnsoarub6q1rd21eiv15kv3.jpg