1,001

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Piknie i zielono - jak zawsze. smile

Ehm ... czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi i co się tu podziało ... ?

1,003

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dokładnie, pamiętam, że wstawiłam tabelkę. Poprawnej odpowiedzi udzielił Janusz. Nie wiem co się stało, kto to "zwinął" ... ??? big_smile

Dlatego podaję raz jeszcze punktację i Janusz zadaje kolejną zagadkę.

84 - sprocket73
140,5 - kisiel
62,5 - jolanta
60,5 - Cyberniok
54 – Gustek
54,5 - nena
43,5 - baca
37,5 – MF
37 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod, tomkos
18,5 - łysy z łysiny
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61, Janusz
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek

1,004

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nie

1,005

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Za tą piękną wiśnią ptasią jest szczyt ? Jaki ?

https://lh3.googleusercontent.com/0OXjKpGv53pitiNRwMiwUyt7QRw8WOP-adHwZ505OBh_ylu84XHXzR3LoSEtoFv1aiIplkQpNhIYToaTBxv0jXKhd4Vy0NWV6FilTnw1s_D6NfbnIcPZaRXbJn2eYj9Om6WV4dnIneutC35gnVgi058481HlDtp0VxFvlyqkHa5JU46Mf0M3nkyxMhh-Ze0xSIXVTCtX6x_dD5aeBeyxfSSDdSlPV9MpOkYRN-nfn8jl_A0o0j66OidL9pR18uMG3LcF1UZYTMguDsFHDgxhV4ZjHZZPCwTJT7OAQ-clIN_Cy22wAENHVCrS7XbTc9SAmVMo1yzWjHiOi9mc00YNG42Xurnpk_gN6fst3aTu72T6K13bQXYRE8JCTjJ0Sp7-otVcvHmN64CvhOO-KLSPUAXZF5AkiwCFBS83YbyOncYd06I1JGIvoz7CMapGrdP7n9lda-ruu9_4v5cN7QlinT0eNBtMT2GPXe2mFaPpRWkyV8KRBtaHNDJodFWwSidTFMtos-SsSGX2Y_3D3IRsejWJfGCQ3AKhtRjMSYg6D5PNn6rPZIKy3CsbPH_whRmYsP9wbfVVGbwtCtyRmIB9Mb7klFsTvoXbQGYBkmn5FdJGMPsDTrgD=w1168-h876-no

1,006

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Oczywiście Groń Jana Pawła II smile - 890 m n.p.m., dawna Jaworzyna . Na zdjęciu - górskie sanktuarium p.w. Matki Bożej Królowej Gór  smile

1,007

(32 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Ja zawsze próbuję zrobić syrop tak, żeby jak najmniej pozbyć się witaminy C. Niestety obróbka cieplna (wrzątek) niszczy tę witaminę. Również nie jestem zwolenniczką aż tak dużej ilości cukru. Jest niezdrowy, więc trzeba go, na ile się da, ograniczyć. Będę robić w najbliższych dniach syrop, to postaram się podrzucić potem swój przepis smile.

darkheush napisał/a:

Kogo tam interesują Tatry... albo jakieś polany...

Taaaa … no pewnie ! big_smile

darkheush napisał/a:

[…]a kto nie był niech żałuje […]

No zazdroszczę Wam tych widoczków strasznie, chociaż Wyspowy, właśnie ze względu na te „górskie” wyspy, przy których zdobywaniu, jak piszesz, można „zdechnąć” naprawdę big_smile, trochę mnie zawsze odrzucał na inne pasmo … smile.

vidraru napisał/a:

"O poranku mój miś chyba mnie nie lubił, bo strasznie chrapał […]

No cóż… Misie tak mają … tongue, nie tylko o poranku, bywa też, że w środku nocy tongue big_smile wink

PS. vidraru rozumiem, że miałaś na myśli Gałgana …  big_smile wink

MF napisał/a:

Pięknie tam! I zielono! Jeszcze miesiąc temu wyglądało to zupełnie inaczej wink

MF Twoja fotka jest śliczna smile. Ech te nasze góry i górki, o każdej porze niezwykle urokliwe smile.

Odgrzewany kotlet, też bardzo dobrze smakuje ! big_smile

Jolanta napisał/a:

Na nocleg schodzimy do malowniczej wioski Čičmany cool

Te Čičmany nie tylko malownicze, ale i malowane big_smile !

Jolanta napisał/a:

Kľak zostaje więc na zaś tongue

Zawsze trzeba mieć coś na zaś ! big_smile wink

Widoczki ze szczytu bajkowe cool ! smile Piękności wiosennych bez liku. smile !

Łańcuch Małofatrzański ma to do siebie, że, aby się wspiąć na te najfajniejsze szczyty trzeba tak jak piszesz raz w górę raz w dół i to przy upalnej pogodzie, potrafi wykończyć. big_smile Ale widoczki za to są niezapomniane i warte takich poświęceń ! big_smile.
Dziękujemy za pokazanie nam nowego fajnego pasma - Gór Strażowskich.

Czy po Kľak’u są w planach Góry Inowieckie ? big_smile

1,010

(12 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

MF napisał/a:

Dawno tam nie byłem wink

big_smile ... wink

1,011

(12 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Czytałam, że na Policy również rośnie. big_smile Gratuluję Gustku. Na Twoim zdjęciu dopiero rozkwita smile.

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/8000/48434/p1bhirl6h2k471vb1apvs5rtso7.jpg
fot. Gustek

1,012

(32 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Zapowiada się ciekawie. wink Prosimy również w tym temacie o jakieś przepisy na potrawy z dzikich roślin, które już przetestowałeś. big_smile Super, że będą to rośliny rosnące na terenie BM-u. smile

To ja jeszcze dorzucę tę forumową zgraję ... big_smile wink

https://lh3.googleusercontent.com/TzNp1Xwok1N6o8WW7XvX_ti0O7U4RwiItJ7w5NMWXG9LOuRGgyvruGlhXVM6Yaja0jYDtAdmrnelXGCwjzpOsYRL52ZI6wArWqQmRZwBhrTsh9NK6K1EiB-KqDlE2CaLtP675WYu50k3P4djP6uth23kWixPljHwga3ni0KhfMgwugY0SEolFOZRPr091T6ZtRNAV2t-ZJdhqikuFawy0Kxt7Dxpqkv-ost4mIoS8qOqBme_EnDnv0TLRXu9A1tId5Zo947RttYj0L1tTuS7Kc-GupUFmQlppCHRvAYsN3O4Ddg00VNOsRhu0bjzHMqR-6mNo9cCSN9lrXgXpo8e7I428RlzJvi6s0y-SLhCcFenQyiIEeRK5cE1EO10RWl2VUBvJZlr7SKIblhlssfcfmbeZe400QhiEVw0j7qALIoRZ6FVKxvaty_W8te9LNreivbK7MThMSRSrdladmf7wPypF51Eis6cwmyB5TYvMT0U6wsUf6QSqSBT4bLRqXnW68O6w0afI074VOksb9g18SI3evzCntb0RtxrPl42FXXB41udZOgzdTt5RenYXNbnlHPFpoWX3m7d0GoTfn7cOVbTCidjrQIXuBk01lYBlZUZkP--dnMD=w1168-h876-no

1,014

(12 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Jolu kusisz big_smile !
Tak, wierzbówka kiprzyca potrafi upiększyć nieziemsko. cool  smile

1,015

(12 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Dariusz Tlałka napisał/a:

Szczególnie ciekawe są wycieczki w miejscach w których jeszcze się nie było, bo pozwalają one poznać coś nowego smile [...]

Zgadzam się z Tobą w 100 % Darku ! big_smile

1,016

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Kuba z Beskidzkiej Chaty napisał/a:

Bardzo lubię to forum, korzystam z waszej wiedzy i podziwiam już od kilku lat.

Miło nam bardzo big_smile !

Kuba z Beskidzkiej Chaty napisał/a:

Interesuję się dzikimi roślinami jadalnymi i wykorzystaniem ich w kuchni. Staram się propagować wiedzę o tym, co nasze - na wyciągnięcie ręki - a co niejednym mogłoby się wydawać egzotyczne smile

Super, przyda nam się znawca dzikich roślinek big_smile ! Liczę na otwarcie jakiegoś ciekawego tematu z Twojego kręgu zainteresowań  big_smile .

1,017

(12 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

sprocket73 napisał/a:

Największym wrogiem Policy jest Babia. Stojąc na Krowiarkach wybór w którą stronę pójść wydaje się oczywisty.

Dlatego, żeby nie kusiło, trzeba wybrać inne miejsce startu. lol

sprocket73 napisał/a:

Widzę, że tradycja powrotów po ciemku została podtrzymana wink

Powroty po ciemku są fajne, bo można jeszcze zahaczyć o księżyc i gwiazdy. big_smile wink A ciepłe, jak ta niedzielna, noce aż się o to proszą, żeby do domu się nie spieszyć. Tym bardziej, jak się wie, że w poniedziałek trzeba o 6.00 wstać do pracy. big_smile wink

nmzc big_smile, cała przyjemność po mojej stronie wink

Wielki Chocz napisał/a:

Bardzo przyjemna wycieczka wyszła. Polecam Wielki Chocz, tym co jeszcze nie byli.

Byliśmy na Choczu forumową zgrają zimą big_smile. Wycieczka super, tylko widoczków nie było ze szczytów żadnych – mgła wszystko zasłoniła. big_smile Przydałaby się letnia, albo wiosenna, jak Twoja, wyprawa na Chocza wink.

Mokro niezapominajek i innych kwiatuszków w tym zarzyczki górskiej (Primula matthioli) – w Polsce pod częściową ochroną od 2014 r. , goryczki krótkołodygowej (Gentiana clusii) (pod ścisłą ochroną) i pierwiosnka łyszczaka (Primula auricula) (pod ścisłą ochroną) - piękne ! big_smile

zarzyczka górska
https://lh3.googleusercontent.com/MVJNDV_5VEMq-7AG2RPLqqWEos-7Oc2JpegMfsLZgeeOueVkFHi7sA1VJzbgmq6BrSXGJgsFi3SVnr-KNONCzofgCh-vaEnkgLrqVTcsvGhvUASfG3kxH1EuERx243iLZwvkcj0=w1280-h854-no

goryczka krótkołodygowa
https://lh3.googleusercontent.com/jm7leM6vndfmIKNNYeBYm8jFD-yYcTLQrx3KoSQILgq5Ry2Wtgzf4yQfVvq-lW7ZyDepSS4-_V8hV-S_yAUkuggzmieyz8oBaYtt9SwkUKOi-PKtuuzSbQsgsD69x7vRiF95gS4=w1280-h854-no

pierwiosnek łyszczak
https://lh3.googleusercontent.com/kTihJqYzTAJoAaiq6BcqUnSXlH8OK1fX068E358fWlofg2E8TuYoegdJn_QCEDM3zxgaRK2u8qB53eDjzbgqUSYkt-_ZK6ZsE4QMNIkSJgEft4ZPr_JuxYKiBHLZ63P1aIySQnc=w1280-h854-no

fot: sprocket73

W zeszłą niedzielę wybraliśmy Policę za cel naszej górskiej wycieczki. Jeszcze na niej nie byłam. Zachętą do wędrówki był post i marcowe zdjęcia MF ze szczytu. Pogoda wprawdzie była piękna, jednak bardzo wysoka temperatura dawała się podczas podchodzenia we znaki.

MF napisał/a:

Tym razem wybrałem krótszą wersję wejścia na Policę - wersja dla zmotoryzowanych - czyli ze Skawicy-Sucha Góra (parking) na Halę Krupową i dalej na Policę. Powrót. W sam raz na krótszy dzień lub gorszą pogodę.

                    http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/7500/47823/p1bannc1mr15kt96mcfb1t6kqu31.jpg
                    fot:MF

Zgodnie ze wskazówką również wybraliśmy Skawicę – Suchą Górę na początek naszej trasy. Lekko tylko zmieniliśmy miejsce, w którym zostawiliśmy samochód. A mianowicie wyruszyliśmy ze Skawicy – Suchej Góry z osiedla „Na Patorocznej” (ok. 650 m n.p.m.).

https://lh3.googleusercontent.com/5Z7jBSryVqOztIeZtfgD1hxOAXnBZ_MSY8m4xO9fRZ2wKsJ09AL-_e9ddrDQjrTmLZ4JISei6r1IuwiKiQXXM5AEcflIM37-XkBGBunbynQpcDr0Q3JXgw2M0AowJtTh57XL-ZV_sIWPzCAfXVlJwV2UI_SkPzpAQWgdg-C-fQ0eAaQ2xbWmxpW80TYoFjTUseheUh3hwSGg7QSDM8KAK38GoBctvedhJvwYLE6B1dlhzM_5yO5Uc84rcwBJCeCx871lQ0YSLBwAd8wh_Up2MkEO0Ks-MSd1Fuqc0UbmjYcEfyjU1G53NRjRSop48IP6GSkP9FquVbAJuQEwfKTECwwn0l3SnMYa3ieY_pNAjNOMlYg6Rit75m9w6hcGAR5clTP_zFZh2GIQs3pkIxA87s3fc_e5FJQVExmrfI51NW_4fHYDqHIFTiAqCzW8CRUyDk4Jvpme4Ou9OcA7Ys9zdFYDK6fZ4AFPHkI641692Pk_PafNtZoN_DYceZRKysRfrw_6nG9Jr7fdiBEknkzyiQYX-oVE0NuIILMF5g6VjgAz3CWwtSJydDu357r2Heiw7XxbgbJRn5Qr-8-1WdrcWSNFSt4gMIY2-CD1Lh88E4XxxXVuNWe94do2REH-vWAjbt2CH4QBrQtY8HNzPoEkH6CIdVumLcCO-xwa08QK9Q=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/DYIQ6gfp4N2rimYjDPysgaPctlqVHMcTkmUm0Tydf_hRfzlUh0fGbmGNMzu-odGxnjuFSJLRVw4Z_doUckg9Ei2u5Rt4g2MSzLBV5wJyeDGwE8Op9oat0dvBBOpGYlhIKknw7Pvne04x9DXZGQlxUoBDBulcKuIoRzgOZ-ZydulzQJdU5BfBnppD9ISdPLtsD7KTMiA3kNZW49UYrvFh8KEmjxnrwJuhHpd5pbFCSt0aOGIHMEXFBMgV6TwwIQZ9C3XsguXRYtGtE0beXnB2jKtcjZCJzwhNnIohl8Q7OIsP6hEaTbMOPZwvCybQP2CkrDzVgYB7r6HB7VLknLvFmn-7aCJI7pyljcYRNpovD8Z0cTZvelPDpMlE-rMzdGWnC8Ber88ZkbLvuhzBfvUvScvacUz4ws0JoCASL_KAJJwYqMp5KIEpgOOZpiSF5WzsyQngXctbvP9tCkslTUQD5ujBkFwxTxPFMsNdA7bQtOQJnYp4etl8z5VffmQ0d-H7OBq4k2bKyfYi1EtJOlPhCTH1TdR4ydvqOcI5ZNk-oIAZ-tzLy2NskzUE2SXAyBk9pLTdrRSHKslIDLg5PHaiHJrR1pvrLjmd_dcsml4KZK3xe-0e3ida5jsCDbn8914FPqi2NNKIqBm1TS2N09VJ8Gv3SVXQnhP1ZYrLrrOsGg=w1168-h876-no

Z początku szliśmy bezszlakowo, podmokłymi łąkami, nad ostatnimi domostwami.

https://lh3.googleusercontent.com/fuAFFx9U3AbBKapC2KVFDTl8sLAPNb2ECM4Dr7d8dn3-vz__KS_IzE7YugTJHxJxelYLTNgh2RsM-HarpyQURpLF3NNkLWicUscqKMu3I8KIB5eYV8JSzOWZ0knWVOFB6wvGkUaW1UMrw26Wr9ailL2p48wUdBEnZwWaqw0cJ802h41ekGhSytvcSGnCRWaUY2p8u2JtcHpDzRsc0o35yFL_zAH1XxiXjpKX2N7AHy8Pv6UhbS1Z_vBraXmLdJ3tIXQ70apM1MiiHx3VZfPDXQnOFh-jCyhKppRh2FSSOwI3lpYY0YGJ3Za4ffZ1CkuoaJH3D6N_odz2yxMwN65Z7gEKSu5_V0QdzQVtCckXcZ0bAUl3a4VB7TaR_8gmtTDFmeLCygr6xCoeJMWqJReGLq9VqKNcxuLh-IalGltsEk4d7HOytcv1Wo5sWCbP9jKbzErccdvoCWL7Apb5in4izrKBNKIzPuTRiEo91-yH-Z3jkI68ag0P4wjbK5n3avseD4pCITSDrBtogihDdVZEzcvOt_seUS0PW_DdfJ5oQeho4g5k1NzQcPvU1-DLHxG6TixFYjg2azetZ3efzJV1rudZCt5xcCP7gpfktvGDzso0FkN_EXfnPUdFNIp5bOQvmqtIDyO4YciB46Zc8ZXWdf8ovD4RPVeBFFzt1FUMxA=w1168-h876-no

Mieszkańcy łąki wykorzystują upalny dzień. W końcu długo na takie dni czekali.  smile

Chrząszcz z długim ryjkiem czyli rozpucz lepiężnikowiec (Liparus glabrirostris). To największy przedstawiciel ryjkowcowatych w Polsce. Do tej rodziny należy także kornik drukarz. Jak sama nazwa wskazuje dorosłe owady żerują na liściach lepiężników. Dziś jednak, jak widać na zdjęciu, rozpuczowi spodobały się młode liście goryczki trojeściowej.  smile

https://lh3.googleusercontent.com/uJXCAxLDbCO7GnPdavxc_7UEdpuT2K-Y8x72BB3jk497D9vCKW-VMye_sNV-wcyv2GwHZhmL2MP1ZJgM4q36GFA8NMRclbJOYc9lNzKw8kwpsw_UwkBTJ_dMmOEKvEK8O4aXq5OdAyHPw6I9S5CuC8PdLVYsk9U0SKaILl9AgX1kc2mmB-dbfTwK3JN4T48mIOScyvdUpGvSJ-yLpuZePL3pcTLZ7-mwqgW8t2XguSp0z3ntkx092H4TYvh1E8cFnXBVSqP-3PpA_g7Vj2A9lkumkJKx_6cikdR_1pp8pzDSTkdO03gsTtx_ROp5qHvKMpQXdqz2cv2eozb6--XaAxL_72L5-lLgRwNNZopFy7FX0GXNm8WfaY91HOdBMDro0utS4x-TNZydiQnhyQN3g2WDT5Wz5HY7yf9mTKfDDWeLxxXqzR5IlGMCinlcBDpMk6-7i-tjsyo5EFvVkWidO8HTUVQsvJTKkLur-cEwzvpZtk4OEN65xxFS7QrRgYEwl3c_slJSVUTYf0baztd53IXhDJBnBf67N2pax7iQmXtiPNkWMWeRsUsoq5FfFI4Elh9NLCDqjk9eW1m5DiEgRud_kvSDnNq_nUzjURIDfrti2l2rMa-tnM_pR181cAkKKRtPvDAdjsOj4u23YLbW_YGHSkdjYwC1wts7nazvvw=w1168-h876-no

Klecanka polna (Polistes nimpha) to gatunek osy, która buduje charakterystyczne, otwarte gniazda. Robi to mniej dokładnie od innych os społecznych. Wyglądają jakby były sklecone, stąd nazwa. Gniazdo wykonane jest z masy papierowej i złożone jest z jednego plastra, który się otwiera ku dołowi. Komórki nie mają żadnej osłonki. Osa zakłada je na ziemi, często wśród roślin zielnych np. na łodygach roślin na charakterystycznej stopce.

https://lh3.googleusercontent.com/NhhlDmAehncirQ_X-jWRL8Bvo8jgIzgjrl-l47iAukjCaDYXUrl8vq-pGG3vYhELxVplQqNmnnH87gDlQ4s9cX7O8oICfezYh5lm6QZAHo-enxoliDYJO_Yx6z9NUVR5DScMGDXHYehLn8XrjGRK8YbIl3KbuYPL2Y0G9GwRQTc3Un2PnemmSGp470xENN8kq1z4hP8IcOpAp74k5ozrJyyv2T9ckD2AuPlX35inctn9tb3mE0wN1PZyJ7iILCUnAic8G1go2eLfiCyQK0MG7vgRS5s3f1qa9ngFEBXkUnrv_IJ7gaQcrVhvf6YCKX82hYZY8yDNAz9LEGV9Q-sMIETf-1z1UIAhwxy3YUf3vtNY9DBAoGZqFHFyj42gX_lYy0-lMzFZjVN70iP0Cm-s9aV43ydhe0bjKPQOw5f_eP4Bcnn-W0DL6rGevExGgHciBUtpB4lKUFgaIn6Wj3oIyaTZgINs2GjD5hleucVkAtgykpnYERn1ZG2IzJQ-G1AdW_kMyKqScMxtAj543yh5xAIPTYUSh1VC2kVB3UgPmZj39lW8HBVKXXlrJtnT7XyvxX1vd-WI5OHcUyFe6fCFP7DBgPJROfUS686_VTcm5sZ1moA6lpu8X7NyFJJSKHfsPbJeZAes7ObotxhnIp1GTTF9auMgmtIsQo1heHdqXg=w1168-h876-no

Dochodzimy do strumyka, nad którym stoją pozostałości po drewnianej chatce.

https://lh3.googleusercontent.com/h2zfYSsvICcnJkyxZ6S6pvkaSyFcYVeNDLSRxnC-fboWZkcD_ZpJeUQGAhMsYaTkVXhMdiEAO4XmoNt0dYscm4wIpDlp2r0nGAcwV6ZJxJTBLCYUeDjEqBoDDSyfX9Qp2Zbfyq13SQBSZVxDsNDH8RSd7Cmfx1z9GmllXfLUtSlFeibgGU790SJKjJ0q8bpbo1pPWp5sNGepFpM9oLUQNw62pGq3hPW20EolP5XViD2SF8Y9lf_4DBQiyDL039N1Y0NpWqC36ydbfiAgXSlrpsfopavtUtFaC_MtxTjimIr-_XbOpKioKpo4K4hQPTDNVEpBOGqo_YM2WbWk1qL7AGv9u-LueS3tbwe4qk994GW01qOSxOC_ybXxGBSgjrwHDGUNbVGo9rlP7w0-zlefFJiYrbbo8DuSWhd3yvh9MLYHzwH-yf7PVxFfyn1jYotHniv9ReXPcnFM1tBlvjKeb3Ky8gelgvBaZSEzpTItpjBdb1swEAGlAwEVAQ08FJlRyzbAVX2j7IprZIsahxHrGdskcnwLPPj-Cd3JmISh8ww0XknWXY3ZbH7lQeep5QEiS1MquPLo0e23VtXSz-2TEcdp5wAx5NAf7dKbZlWdYqKbBFblm7gaHJvGKmnK0BJoQ4BP7ldV6K4mSP9I3LCAfSJzPqJsFf-GxswSePORag=w1168-h876-no

To chyba miejsce po piwniczce.

https://lh3.googleusercontent.com/TOohgN3EFLBjzsVs-XmjNx-4uS-vPFGarWEhRJeprWBrmAB0nvisYaF7CvtWzX4CI1Q0XJRXy3Bgm2lJtTgO79nTQHHpFfzlWctrOx-JM7Af21yk4Kf-PFko6dBr1N6_x5NdksfM8GXcebwskn8ufNqwYhYx3bjLlLggnDKUO3z6CJwOY60-9ZVp7sBhVoEQd_t5MqcYDC6xBcucgIj2zTSsGp0Pba9QwTNP_VY736CwzB83eOVgvAqUQOmNkfp92VZda5DpYmA-k4NbM8Ni5TIjwwSYj-Mi9UY-RFe7OQnhop0tskVTCbWZX53_fky0jmRgBZ8c4DcPlgOQY8xA1n6vanSI_A9meKX3JoO73YEzL_ve1s2L_qlEEXn8P4fAouQBHnsXuhf5v4rCmfpJbl9cDzxMVg6BCn4rhoIANYxA5T8FxLA1SOhWE4rMOx9-lneQUD8g-U0aOxN_OBUjzMHByvTPn18-vhVqa2xx98Xo2Jxji40cFaRVkPYfQDEJIaBlPAGbjq1Sg_xTNGBbHGu1shkbKee0ONEp9hh660eJ6mPdzAkZ-V8cAOYVq19LYcQlSvn4W3yqKuUlQKq2qf5TmXLbTggQMZ3ZL5YeboArReRhd88NrR58jhGnFrR9bZ7MDzjx6HZanKoay8ZtSOoSnT7a0utAMW3cogAVOg=w1168-h876-no

Zatrzymujemy się tu na chwilę, ponieważ z tego miejsca są piękne widoki.

https://lh3.googleusercontent.com/7ieVpsc-eB33p8PXU7htM-YOGlf8LPTdT8Qk1L4vXavQytR-tB07wv2rgt8yJMI-Fcoc_IA4veQS2XRdxfpYg05s02gHKInGq5ekQJYc3c5i5KBvotYGCl8Zz593JjGKoWCCxkBMiyvuZUjEL_iaBgRYW0ocuNTtRs7bdKTYZbkoaZ_z6SfbW7DHdxV8XwrW9pQ9UrJiHBvhTV3k1KOnWMttT7OK-2RmKim4dZ7q6K8QuS6CUNIY-l1f-h6JBfti3w7zH4EaAbHSRMF92h86M2t2Vi6PTFbfRHc9iBkm53jRnw8fX1igDFYk1bo2oQ9O9UN9wcTRxvS55YnQMr7SS2d5U1KuYHuwhNjYumwQlDcEX77KQSF7pcNpJSYwlO7Lx7MWF4ezZd7942uMbh2L8nZonnglMFvbHwPeLXuzIvBV1J43McGAp3HCXr_t_zZOC6Dhct6wET0hNJl5v583Iid67dzjRaKfHKDha4jp_51tVb2cqb-InhLjfqZU-VloOpx2jZNNYDMQoJCLS3AOKPVr9r_L_48udDvhPK82crbGunWO3jwNc0r_7AuHSgZr6rnKb_1FDZYphwXPuhykX86S806uY1kGWNSg4EW9HLhCZyVIbE06FU-TB6GSy-thsM2QsZjvz5QhZNOymnz1C7QGzV5V-Qw1NlsHQcqifQ=w1280-h337-no

Następnie ruszamy błotnistą ścieżką, właściwie to idziemy po kamieniach po potoku, aż do pierwszych żółtych znaków na drzewach. Cień młodej zieleni buków i wysokich jodeł pozwala trochę odpocząć od słonecznego skwaru. Praktycznie teraz cały czas idziemy lasem.

https://lh3.googleusercontent.com/ZENMULGU7lAcB-2FoC64O7s3wtn0O7q4d0idG2NJyIV-VaGVcWIiTF1gBWu3XmQTrYq7sPVQ3du_t4hxyvO8doPsiZWqPtn2VOtQ12CXRaY3_LBP1Tlrze0KCCxkBhgaJ5HrhsGxV_JgAthIvxWMjjdHJOMBsbfpdiP9AU306AEk6eV8A2xEnZ3Xzy0oj1_BBy5jlRZy_w7pt2PlwWH89-FIvJAFw4MyxeSPcJHMA7Ec_jAIXhFdXP04DFVVuRiEyVql1SGlUcD6z7DRPA5YokNtAifHEganfnvWxI7I0ZE_au6JysLV8sck_rlN6sBYSxftMQm0OYKt1CyygF4XxqRlay0F7Cmf7VuNMU2-Q0CoKqjhJ2EJ-cvMI2jdKg_g332DJEMRM5_lCWZkkCg_ojdHIVHammCPQJU3USgl0o9YfGyHuE1SubQ3-8HRzPp2sQ7Mdp_oKGpOSrdSEdzTDaa1QymQ9h-aQmrAqsOgQzLnojDcl6D7StUhk20xrlXi1zIeZgHSPa6Gv0oa8GNP-zbO_I2VqkTUAMDWbB2uMz61qCGyPVnjK13KKRk4pVGWMTY9oDpej4lmbtLss2Y9pYYbzX0Qcc6oK-rttpkZEOR_y74-nLjWaLHZf0aabO0b_HMRtfRtM-pVH9Pe3pdLLq1ADTj7C_-1TLrqt_Dgog=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/snyvScImS8_S_NlOleBn3w3yt1VmW7JX1z6xkZvPy1lOJGatN57HJqZ0BKgDn7cV7qZV34-_oOJ3lkoBQhRv_Y_wbffwaWGRDVD8j3IK-S4yzOlaMABEsM-El-km5aReRu6koQWGyVQqHXTT1UMIZ65d0DurvXU2yD-ROauSpW6vDYZ7PjLIkFGwra0XVkB5VJixRZCc1A1Tlcl8azLyylvuamVfRBm0maA5KqWCnQu1ZcGSoJ8f0B2-uPZvbm8uq03C8K3eqFq3ChyK_NLGVbXHPNRSL39NAn80QwDsVZskJNQDdmQh8OdDOCay01SAeqFExng-RsUYcnnAWRVC78kN5vAG5Wnxm2xNVuq1229sCAkbCDpdt4UlA1jsuLPwy2K4Fn73Cd72aULz8TvpH46Cj5oogulFkd3AQjvYiSu5bsnpy_zY5D1deLQpK5jTBMmBS-D3HyoCwrLl2cNjk-4PiVMI4wM0ij9z-8ny8f2fN6Sr4L6z6s78i0eGUsApXxNrZSs3WNzULIEyGuc6k80r97IgFpPoOxCoM5V0QIfKWyK1mNkwYxARiFKYi3Lr6VLBPEdZHJ8ypGQltErOX6r7BkZSSrJIrZiaIzwICY7qJUgrCvhfexTmgmer2yKiJmx2hFMjnQqX8WKsrHwPEnoy-0lhxyCpHcdHWfe3jg=w1168-h876-no

Dopiero na Suchym Groniu podziwiamy pierwsze tego dnia dalekie widoczki: samą Policę, Złotą Grapę i Okrąglicę, ale również pasmo Jałowca, Lanckorońską Górę i Beskid Mały.

https://lh3.googleusercontent.com/F_aD8xDXWqYG_UeFfSMOx-P9PXXLyzMzAIud8rtQnlSkQJEMU9ty830C7cvn_nfTgv1Q0qIoTvIbPPuyUk0vSrxjC16deSdZqwffSwH7HpDZqcLZ3d0U5qjHOOOK2cTgLNBUjk7jaPIhT5-MpWDSif4d_Iuf4FlHQ-5qD4O-mYXSZhwkQSnQG5xz0Yu_IRast3Eb9bPQWypWPuB8QCPHNQyvagIA9km7GI2uZdRZCsImqK76EDI0ih8-m2C1ro1BQbr1GlKqTXktCmogYkHYuT5b1tLP1hOmAinzpbgWBsk7M3ucTElinfsg42pFneFxhXVBA8L7ApI9iE0VZRHH0YfY-ejRhCmsfU62KqSbUSt4gircU4i-YwP84XwQb1N9RnX9B1W9vbILpweEXnWBSneANdihBA6yLTNbVchEgUjtvC30EchuB-E_GTU6OUwL7upnUcMMVcN-2b48gQz0fivxZtPG5KYmyPHzXlWOitZzVLthtGRZk5Mwax8xiCd3lTdNfxFT_SgGlkAM8nVDxiSTunMOklzEfCZILBqh9F2Lv-lWpfzESn2Lj15mbi-hBflEYQkAn_6RMPfkI9Va1UjyyDa2CMWzhvVgdhbQjwull7tX7HjZ6vZjQ-IWecMk-O-gTgynYNvCssjFiIkE1hBxcTZQ8cmZd30Xs2DV0Q=w1280-h443-no

https://lh3.googleusercontent.com/5zUWs4wyoqjlhARCU6MG6lifHbTUjzwBlPsoD6_m6QaLhxbo0KFKxKF4OD0Q3j_6xhg2GTX2bee5B17-2kDpPd7qvN4_bttFHvUk-0rTX3JJ1qkb4ZORcChsKEQWtYhQVgk78coJuesiO1u4Uqv3ICgc5n_Mz-2H3uM7GzDxYoqJkXUvuVMVjmK5M_nYlJsAieWxKRUk5s-Dw24LpdrJ6I6-JS-Bu5MjGiCkB6w3lYQRX0X2KMEL6hbMir2VsFTnYyeIUapRkUpTEDgY5wcVn1PhDv2APy1gYvR7wjb6kwrXgzS5PypXHi9QKZC8YnF_8NyADa-UdZzsMdlAWNsB6Nqts_oX_CL-HYskiCR7k4LHj_Pz9zScX2TINtdYCZLb0CcWFdFU407t5UxYBzmjMCzJ-SXpuKL_4tgEg8fURH1pBPH3FULWdOZU0fljh8FVDu7zy0P4gsZAnvYx2EiH4uhfwvU54q1MsCQ-EFFsSYcGlOQnnPRBtp3XDeR2cXgGfD-q2al9lPQp8seuW5iOZhW9OIZUTzmnqLS47AenryyVqPWWK-tsVw47ATMiqzRMpvtnWAg4t-ROM6ne_EdOYr7w2mJYJYidvmrIqT9VvMaDX4PBOlbS0O-y-H2F3AcfEjRHQL9-cWBidumpNUUYSddIaumVb12HiMa9cjm2FQ=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/rEmBBpUmjIiepJD1qqsfpZtoA-b39LHrIWB5G0VhmNE4gNCbDr9lt1C7D8bd4SBIOljR60S5rxZ9ouUfzeBL4_CrI899edFg6JNGyeo1NNAuA75v35caJ5bCNTtPmwvp5vzJZr9T6mQjmWuL9KdwYiSYHf0jCQ-r67BalXqt7r_kKc_ENm7HWlVkzLZfY-qPYHN6FVWUu6_o9DjXXq4AnKvwTzworo4b4ygdKkPqxRoWFX0G-5dM8WvcBJh9cg8a-gyuwdpCmD6KaudUaPE_5rJEAJTS-_ztQXMsMCZ0GYgzIMf5ixIg_sL1vPzUEu81cmD_Fm6srA4ChDTV2i4O4dA4yFjesuZyOgb-M9FdtTKHYKQE-Tzky5NY2VSo7KtdcHanO1cbepXFq6g69SDaaPJhfdBvKuiDHBmDznp_99lPVACyxxFTlKlgCQ8ThxpDlpRREL24FVC6qpKJGf7dKFA7oIcHrfWylhomHxBfJL-WzQVvqjbIt1sBKnnHwaMU7tct59EwlkxWyWJveTwjnoNppBezlAtoXTsVhkmLjU3Dr2jM2KV6KQd7TjKaTW19Lyshlqmfs2004kuPpBaEG8w0yO4Ab4rjfMPNVYG4OPfvvk_vNLti2HGg4vNH-mc1GI0Q2w-LHoV6zH3hDHc_qaTA07jMVRY2AnEkV01EJg=w1168-h876-no

Idąc dalej wg mapy Lasem „Miśków Brzeg” dochodzimy do miejsca, gdzie szlak żółty łączy się z niebieskim.

https://lh3.googleusercontent.com/odLk6OBtlPqpznWze_Q0vedssd9-bHpd1AFSZzu2OlgMrhM1bKCtXuBRJSyjY3BZK01sQYbu4xUyn-8riof-eqrP1R-Jfng3l9fYMKTPB3JlWrXwZ4QSvd53GRkBRw5RP-ytjENRDVxs72bhOht19XiEfM9z6_bKaTVHchNa20-TjHa-6b4GGtSKlkJaxEwSRN2N_n0p68i6MOXpINiXEnCFBSdlc_PoQrrpmmdZX3xNnmzeceMXQRYPYvtwMHVdQciY3Gdfpufj5TaMFmzeL8UtWrftH6bUOCq4eTTx2Cc9maQjKOY_fre-ZpVnICAwrh1El38i_xlUkLTbE9CRg7pL0bMdnEwqS6VEFWv27rFfMge6ZylYd5pMMvyDDE1HHoP8dsWt_Iely1h5Un5jdDYqKdugvK70AJ3BwlFPHYqio7wAPjrR4Oapa0n8e2I-hHo-thv-ctKY-1cBL2X3R2QswbZVPmG-7VyFXMZXxN2v219RRkdGYPRuRhPOVdu8DRfxqWIsKr8p794WweE4lS4gpZkf86zwsJFTh9b0yln3UYqsO5AwFPlu5WywT1xOfmQrGxmAd3YgGp5nCDhpnstf7dpGvHbzPRhlE3YYHP0NC7OFkVFmpKpsVWNc9FLWGIQlqAPuMXSebxjUGkTzXcVX8ykspyAUFp6yCa3LhQ=w1168-h876-no

Stąd już niedaleko do Hali Krupowej. Zrobiła się pora obiadowa, trochę już zgłodnieliśmy, więc padła decyzja, że robimy przed Krupową przy leśnym strumyku szybki gorący obiadek … big_smile.

https://lh3.googleusercontent.com/I9nuNNHUyXgL3SzdGjIguwW8v3I6zdkGm5HI0QY5DPCgX2aHGmADHF6Z6Q1ke1m6onXr4DqJ-a8CCOvGVv0a1BeqDVx7rV3rnL72uJUwEC_26MHkFVoM_WJDoF-AdRBy6JKjzZr-JN5Qe2DX7jRSNNMpPdwnhKWnJclQ2rTFrSjNv2zKkTLDg_FxgP_R9bCHMLIDzc6h2wUrKLGJqmoYu1481W_5l8GOI-cBQ0_c3VoQILOU_6Ff8kXWw-6pvO0lmTPR1R6We0as8kYN0_x7NhnhtpBCbdd2hHCVZN3UeHY5cfz55kio3IBPqnyDq9TIPnN4OThMOit2yj1w3a-BwJ1fXRene9b77-SXZw0HwpdRRNCyJnC4B7H8YDc3IexDSHxH4Ye1eGwtMQi4vyRGT7AYcEZS1fFtyL3TxEFbHAz2jtet2OY5OKuNpPAahkDr_IDfhSWERQ_pjstJglJj_08At29l2pF9m7gFNisPREPjnC5eg6E9IdTaXxt1bEcTT_d-s-c-Je10vdOKq8-ljcXyOtvfhALSJGHDrY34A7iYZEVbSU8H8Ixppz9p9u8tFgNdy1hdcEyJwJE8LRSv0u4ZfwrouuNZtE7WsyzqnsPIXJ4uKDtrdeNYZ2kdwAuyI9oCltlINJ5RPCwZiVLrxMbmwfPyqeUpw179lLA6Pw=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/pYNAAFtVqlcS1xhZTDbqnwjJFPwm-parrHRkpSZvKVnURCo5u6yNna3piFj8ypIJz6mxc3tkXJ3ysXS4M8h1FeeijjHVR6HK8ylWZNFjEWRs3W9hKtOllPkBhchyMhlobWSCrC3S3XQ8zfJgcVINoo68g9_fnFqZ-uJ1onjbQA9hzTrmxHOgvhmxg7y8pwI7YpfVsp6mpRVIAOjAD4qT-O0w3NLWmIkMrGJxSo8t_kbHnryjZHDev4W32oPSupji5NZpFxMz95UdlLx-hEa8INUOXsGHlqQVij0bbOldoAEzy1NOReh4YgvDEEE1UR8QQyez2Q_Q-ISiS2JeEkIFGu_bf2QfbEpVyzHI81zRikhWf3ZaYGBr7wA5oZ3cx-fle9CpywbVzeskWWiPJvEItIqsAdmox-8lEfdWqWrZ5qDQsViIo4WRm_I1yjfUbKaGMtF_GZjSw2qhhcQlqztT1PfitavS30BBwkL0C-0e0wjXXFDPOK5ddaRbR6hZUSFw6l23ZO3B27rW2JWKiDSy-vh8PXQWZJoAbYatr6CQWakKn0YG6lsKi6Xr1Mxz9Nf6qZyZMJ7c00OiOQq-DIxUDLqes1YzIt8x5uQUWYmzQJC9eX-VOpn_iYeRQ60S7xZjMG7QlCRDtXq8jJ8gDzn9vb9v1iKvLCB5iQzySe0G3w=w1168-h876-no

Po opróżnieniu najcięższej części naszych plecaków big_smile, wkraczamy na rozgrzaną słońcem Halę Kucałową (ponoć błędnie przez niektórych nazywaną Krupową). Nawet szlakowskaz ma niepoprawną nazwę. Hala Krupowa wg mapy znajduje się w nieco innym miejscu. Nic to jednak nie zmienia, ponieważ widoczki zarówno z jednej jak i drugiej, praktycznie tak samo piękne smile. Przejrzystość powietrza, jak już wspominał sprocket73 w swojej relacji z Wielkiego Chocza, nie była tego dnia najlepsza, dlatego Taterki można było podziwiać w błękitnej poświacie. smile

https://lh3.googleusercontent.com/-Lnk7ATRQpDrEBoLvxXE1yrtuZ2HzMfVDjoVs-ipHuq8RZSVDi24ut9FHYsuPIUcFUiH25G_BUpnHtm9CRq2tDrkJBhS63tulFBAWWOCfiekDvxMEF0HMLDbRQCivabsq0Ukumv7cNI7f90fxyQdai4RIn6gxhsFAfSgdk0kjlb4dnB_lfSErs-DEQncxEa9lcKLi-YTY79qloCHND5StwwO7tjS1TK3vYdOPRvHIDyp-f9Gl3B9j_UewhEf4yEQESFbcJtmBl4Z4BqAtsA0b7fwP595ifV_seEuOkMyQC3OWl1vgY92c5FG6XhFi-k7Q4pd38mbIEZYTOrn_EkQmGXCQYZa_43X7POG6IpAXOMC6KqC9GLjzTO4TnNBj8hfhiuBgr3Gn_N4X4LSupXGQMTAXNi3BQmr0FTGzdr4BCmPhIGOa4POYfde4ZKZS7PjVClcnPWAwfpjB1am_BTO9uTAPlnfSl2tJpoLhXuQUi1tw_N-lREWA3sW0l_i-nUXKxZSj8aPtyqlwVhQoICaJGO6DSYArFH1JibQAF1tSTE_v6tPAAn-F7DekaW3VbFzBFpzfAf0S8QPxuj80W9916jkgXdoq6_MzXeORLgcpOH9q2pBook6yxtWgV1EI9-zT9_qTc7egRKdezD4JByaAna2s759jNicAC67YpSzuw=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/MRY4_AioOZ1uSzGxxW9s20FuRM5P7cWdLzCeRkGei01CDl4Ql9_10jtPWKoMWSr4mBqWCFkZ0CJQ6tGx8foahs6mucXvq12qbGNz_0gYESjR8lKjWMLea2ZoHclPWeSjtLS5u3t0Mknc_R-K6PJry6Yg9DVvEQ5nf4kuAzjnelwhLxdvRSI_54a8ni6VZlLZ9pWwtQlV12FYiy0neVS89-QkM615e4yHPCrVXCnxyCIwtSSBrP4jI9_XOimlQ27RzO_kwzAZMIFGEqzQcDoAQ6nz45GNiMvrhPk_N1s3rfv46ZZV9qjxdfwCSs6lIR4wwAZqSNn8Jmgrw07NCVdJwKJpHrbeucyQ1tgmRiJusvVUHmuqOv6UZA_OpRzPUIHGwcZElYZ-KvUAVD7mexucEMVjEB1hogMbSGXoCJsq1rwYjerFKXj-y98ZZ_sor_0U47eOsBXV_f9vxnjhe6cBJZBBfGq_NZ5K_9fUXy9bVDPScpYcqCcpu8HUWmZyVoQfB81-B2iSUTfljxwSOS09tbexHFvR7zTQVqsyvDIcwEvEDcERJLPetQ6LYmgNo--R6vNcziw6NwgZz4_5OxQ60gGxXVc6hjo37Mv810BE6TcP0JK2KVtWZm4rh3fp6xfbCZtNTNzea_wgb-Q26kqkxtlFMZwH-nb5Ys4r1JAPXQ=w1168-h876-no

                https://lh3.googleusercontent.com/DQk5Ni1qxDXtcpvyhmU2puyFaA8wHFnr3Hiabg3HwHeGxYl-gS9Y2WqwDG1_d1TVk4h6SldxPlzBM96605ISXrzjKVEkKuN1VHjBvcHs1JONpGPLguiUgitJRAANbDfY-PUNyGrTtzf1GT1tC7FoFCCTOq6P207kxgAKSL5XoPy-7HJUAe6GC5PyXcvnDzkxwazVyTiWv8hq1hAFO4D8rLtDDIJV89i9Nw2r-36Ud7Ah85Hf6cjBEDCaOepX0q0p8aMObybRDDGMSWWIgxSiPDtKo7RcvCCpffQxg8PsI2zjIL9uN8pVCTKFQLt2ibBcIFMQDXVshMrbXmgOE9cKtA0GGHu5KCS9e7kaflFsY2w3t4HNHoiChha-ahzUeOVfE8FsMNIbVpE21to43vdw4pXQHaESq6gjV_sy9U1yTdgoMk2JsTocFOjZ5dD3Gr3BxixUgEZV99x32X9ZsxESBsl2m22GZ88FnRQIOCRwamZ590_XsNgaXjcyixUleqKehYQIn6TZycmTArpLu4MuModYVfHzM5Gd_C03S3UewY-p8PSMKj2ve9fc1BxdNJG5_LyGzUsE7aqeCOtO6KOS87JlvpZWuFw8qta_NKDj0ymntPBCxbcPnR5oklFOPyyQc7ekA0ymqxuPcmmNoHHYf4NshG4G6ma6MW9dq77zNQ=w657-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/lJM8ALHhZ6_yJF0oJCcjwhNj7QI1R85yfFpx9sMC0PW1xJLQ7idd_13rY4CTxXG30LAwoEId6xrx5_OkqIdKExUguZgI6dnZNP8MUUzoieKeMcHLGDThEEUSkTpu3xazWY7Kv2wgX3y-ecOfi2rJO07FpVNZD2msynU2Rc34LkzNnKMjfNZ01dgWK46Ajj3JUWFKdmFPM9wfkoDrUcgMlpf_zACEb8cPl2WgLl8FEVTdBZyeUXZtZiVh3YGx9Y-KlLOVcKlBuWl5JD5gdRUOv3kXJmoqxhWCWo4EW1pJ_WcGDpoCATe35jD6qKiuY4Umelk--T7m3JiT1bMILnafDDjKlxXDMR4kl5F05dPoXiZ1eu9QpHfnz3HMC7zABqHStSV416TV53-U6KXz5ruV7GRZ82-eEoIMW3_xlWyYgX4t-DifdSMiAyZuifbE2_Kc_vNaPtvO4gfOGER1pPy6JaMh6J6_7p6wGn18CSc-ohr0oBwMBkZGrQ69XIfVH9IlnNUKQAryI9hlQoWLPk7xj-nQC6gLHls0z_R4K6udOdDnzIWaVw27J6MbVswi-nWxYY0wUFSJ1t5RNgf5oILc8GVDTCh-JXQngtKO0qObDAzppU-vaTtOizD6Y_TKpe-d_LxapEEF0x3Slwu0QNUXMZfV6IRyKc7xkz2pE11IlQ=w1280-h363-no

Mały obchód schroniska i przez Sidzińskie Pasionki, na których rośnie, a o tej porze kwitnie, niesamowita ilość borówek, wchodzimy na Jasną Górę.

                  https://lh3.googleusercontent.com/6ksSZeFxhp8AY4t9KFuMp7YEuYk8HD3eWl3iQYwQGt_QMJxlXZY0a48wq8u27QchpP7S6lczey3LhXen-1i75hpdpOuCYlOGxAl8ptJ7qzdQDP5bM7Uy_t41-O_ZAMj6TykZKK-MVL89al5S6bVOkdpkjty7ASeuxl7hliQvccIP4O_webY20hjNZdUJ2_hEjq8mMKYlB0A0CxFT10Nox1Cu5VlnzO0Sniw03bHC7Hm5olEkbs6nq67haf4H0DQ4Lbx9l7kmL2AFAQV7yVvmtawePgo6LyPJOjBVcRi-l139pCsK7A2-2vQ4E0eirkd1Cc9wvR27tNSbPNa-tIXu7-2_TV2da7PHNoFU0NZWRB-B3ocbix0k_yPaKxazhvc1S2M80BLGFS0_eJnvGrASuAcLOYpcBqrNvC9gPWRihMSc1y8VvmToLQADRRtFkKIz-pTZpi3K7IdYXQsCqwqWhwn_Omuh2WDd4F9Tj7bZwcRB3m3Sz4-f2F_jm8vLrAOfVPdqPQonQ-zfL_NcDlLM_UdtEqdBQ3JuSN5IJ8tDtdzglWu2181OA3uIyNuascyQTizoIt6VRlIK4TdHUbDWC9xAtN5Y75aE7WF3tEIajY0CzmK1oKw-fFF4K1r4jjug0MTnZ7CAOZw_SZK6iQFFsXgIaKS8pF4ufn9D7iXuyg=w657-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/fYDX3VxEh9wOP4Q0jWgydYB6slhtBHeRI6PCmq9Xe23InxNG8FlgZPFwXx9VfgV71H9_z6yTTyphcCLIut7WeoTF3mHwBFyl3uFwMZ8z6hMN3vqKeB0fk_paD7cDdsl21EDbcvJ9JNqWMkAlzKZn3z7ESfUIDSBLJ-cPhOIu8MN2A4m17iGxvKe1z4BN0-J2Aw3q76QjALWsuKc9AwRZyW8igAtuAE9c_Lra7JRQUu9m3g9r21NPVSK7bzauRhFt-9ujasImoyoKA5IfDavFiIyBw_svy3SpZiqcetCG0GUIRpopHzX9qrO9GZyycpA9xvrhkRieAwet4FUeCBtOTAo7VHrpyffPbn-01rBy5mYO8PzjHrJkwlKx_OUQx0ANdOdA7ev5CK6nqh5u1Y_LFhS3cOPLMiG2la6G_l_iNFRdRxPpXNWkPRFYETY8p-xUs9ih7Z5X1ytx0jqf1sIRybIYdxtT4_B5XqO9lu9W9sUyFfmVkWf6VCFyHtTScSOszFVG--NapPr_WoAMW36kD733zCmFT25TLgT2daAgqbk3BGZ3Tz8QPio-KjfQEYF5YM6ONpVyW8D1eie9UbBTOGUhdOvvx9ztZR8tA-9Um_VZf5n_zLWOMUEGstvsH1CF71nfrGFKbn2ntI4Rc2HNZCX92QxqGVdGhBxpFvYwJQ=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/7fJC60BwJqXwZTjui_4OjOQZGXhX0jliro-rLwes8FBfr2K1AGybXlj6AtUYLChuVzRzcvT8Uetk9Vu-z0xaA4ZxyHNk9vBiYNbgeD__VDU08dKdLkTX8KTXs5kEb355mHqE3Fr5C4gUk1x-HQdNGktZ7J125jiSmWTho9KRTu79oSeIU7MzKTQM-7lVmdDIUnluQrupZTUVRzyYVqul6kZ0z6mXNnyjsnwcYzXbKQpcfTxqOuAPc0Z750OUYXvcjXMv7cWX6Q9X07gWGTAAKpweWkD602JGJYa5a8HkJWN32t1gFjpUd74WbiS-5OVbwxyoyYbwJWGW8g437HlQfSKYMU1_Bxbu5B6swsz5Cjfll-6CG4uE8oUhHMa3aIbGE8idBXHtwdVYBAaq-CYGI6v2-wY3e6cEHU9turqF-tO62FW3VIvu0wnXM9oOmRXbLn2YAF5mmupt6ndOEQj6XKgBLUf5YnS5Lv1mcDiEcwt1BI1llo02zOTHC0mtkOTrhnn-Raqw_oU9J8H2X6pRkaOj9-rm8KbjdAOlljZMVrB9j-0-WCb284_NyTKVReuQ5HVG47HGlEryYFmx1lyZA3KUpspc7aXf9dR_zH_4yUapOYYQELX-vla2yX7aBzWySuickeAzQRUvlUR-N6euBgJZc1YWpiwjLjb35QJWVg=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/H8iAiZU0iQmrpEc8SZ0prvxQPTMWwcnzsSV1nU1pgYN1JL1zfZPERHas62B61dxIMgJaKO3hKANZxnGZaquUjIvmVdiC89aP7HOf4_s8VSUc0RaYW6WWq_hRSejoKAY4TWwTpSDvmuaxpz5n9LdCiRh7rstBlPMs6hAykXnqiWWVaEVJ9TGxUIT7BIkpltKjI-t2ZzyUj0Y4xoSM7OpsLnnnqg1Tg0zsTFAJEdnNmp_eDeN-u61NKHfOclsy8DJRrGoA0jo_mzDfTwSIKhLnUb16tMlRBtIEgC-aM8-CzSv7damZsTxN4eXRXeCrav2H5fhz6gIS8I5QkLSlppr_VI-cNBkAPmPEM4504tHNh7AY7xPOw8xstaiHY9znd-mi5mA8_rzgzmHBeynwGyn3fphgU61x6q-cbC_c5S5Ew5xuoc7PZDhAguZgJzcVrF9z8EqMYFwSrs8ur6ay-7Sh2knM6l9um7JaKMJ-zkO8Ko75DDsYD_M82wy31RkNCYzfX6EjO60OYtKJVy0wiJYT35Sjf23BhdXl50XOox3Ti8izGyd5vizA1dWL-KbJnz9n6RIDNd7D2kgf9IiJTiP5z33sSeXnA1Z_2vmFbEgnL9eHfuygRaHWhFx_Szj-i9umz3mugUayC5G2PdC_SkxX-XMnyeWttOzmSCPHYeRkLA=w1168-h876-no

Tu zachwycamy się kolejną piękną panoramą. Tym razem w kierunku zachodnim, północno-zachodnim i wschodnim. Widać Złotą Grapę, Policę, na którą się lada chwila udamy, Pasmo Jałowieckie, Beskid Śląski, Beskid Mały, a jak się odwrócimy najbliżej nas wznosi się grzbiet Okrąglicy z wysokim masztem telekomunikacyjnym. Aż by się chciało dłużej zostać, tak tu pięknie. … smile.

https://lh3.googleusercontent.com/7r_L_o_6dN-SUIchfEVS74dEIO4g7QtqXaj76FLOM-TtTVTXLQkUwRja6wWWqcT5iAYahtRuq2ou51Y8N6d51lIGlOp9eiqWUEjCJu1S9Vyrlt9Pk-HJRUA_iT2Mpbq59j4npunZO9xU8SxMnp5-wiWEKtAu2ZeTQuqWt8WhPeIf_2tVGou9IfbFGAAtEjaVVgAwoeMFXBfUL9l9o4GYLj77_JabuQflriRsAxoCteW8AKgEqggMNMQLuH8UTFAItk6AjmXhvUiGF3NbI2MgXUauFCIWU0FtrBk6Gnm5VUIGDa3OEa8bNjUbBUkMb2SGC6taI3JgzFGD9z06jatFnDZ4lYqXuk_6sfLs80BX6rD9y77of_NID0C8OG15EI8CM8xPX-LxDlGNEfvNCOZ9ftgrMTbZLEr3T2NiWc2DihJ4DT0H-DgDf46vYt7C1a3ZQbpk_fPvv6tfNfKiYKTIYf2sFY8QwdBeLL56JWgOpVWEc6VbevgIEG5Imnn1cGFoAB5bInLO7TOuLGx110w2I5hLR659vyTVLbwNijm9g-PYQu4RL9HTtoc5KS0cYrMdzECszL0LP4atQ-f5z46sC-LNSBZCo7PR2amdTjxNBfZoXbN6vcU6KoxS_IuQtGuHw2l50e8BplU2GrkRBPallawQKD_hI5SAzf6P6XKFdg=w1280-h674-no

Jest już późne popołudnie, dobrze by było zdążyć na Policę przed zachodem. Szlak czerwony na szczyt prowadzi w dużej części przez Rezerwat Przyrody „Na Policy” im. prof. Z. Klemensiewicza, polskiego językoznawcy, który zginął w katastrofie lotniczej na Policy 2. kwietnia 1969 roku.

                  https://lh3.googleusercontent.com/9TAso6I_uMQWm0Yxl6dYTl3dlJE6nI5ZPFHr5fvXpUWvgT-PlgNIf15SOhmnUu4QTXFRai8T_KwRQlMwnQUhAChkGZ8mdWr5hQl9qVaJtz9MXOyF21IDqvuz24xcqJIK7iTeDOK5OE5VG9zm5it1HyjkNhi1CJtRwoQKRdrnxIkdx7gONdQxiSrYUR0LqSAnMaMkVRsS4eFUOIUytAWvtpICBfc4FHYbUY1cFD3XvbW_X3B8UE5Ppiil5xgcUyjvq7TeiQBhUVsvGQymwlgR4HADMiBqrkYLvew0SooiC1WO6rcA69-TkNO29M9-Jlt4x95tUG87jDzXw-LdvYRIzrGS4hXsES1kQYectXuiNPEdoF_jpYMyKAvzR3zCsKFjfEWBADYvVYC6zxkhVS60idcnUmQkxSYZ4AE-8A0DYypjaOYVDT-IEwCoU4fRVpoy6VBw5vE4PBBD-Lke4QIrvcgSzE-vkvzwFyzQ1W6w-ITmRUA1XJbw6XMUHy8OaDXyJnVob7o6KsAZnPJvPij9-r3CuwkCuuzPwAMcSnz5M2aJvNQIF__T8HEJaaeFl8zmlG2Lp_AAoubZC0gtw_kQnNqPHvoiLxb5C8LxkdyYeXKgtv95bryRFJLS6QXwVkD000Mu8MqhYjPCPRq5PYyP0_gh6__o-fT6flWZip8Uxw=w657-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/3d0ZT5cr8-M5IMQQAbt7eXJ5Fs8FN8h_E_rrdYNKPIvCeUFDXZrnoywRGQ_y6j4URN0XJWjpZ4fgQYD4IizpYO9QMW3ERC-uSebF3la7aeOlj-XGBTg4BRE7v9cNiMNSHsmZHcRakw0evAcXQuGmBzLzT6Ai5exNu9HJgGIPhIGD5cN3mreVJdjGzzWDxjH8qzw3lnvYR6kbv4_Q7HvcapVlWnJ7sUaFYgNzyfApf_NqBkF7_XI9DU3nvBOMP9Ib-YGjTOEYc_xrmIkDmTf2m8cmBhnWkjDlqRdRJ-eTMvDj8vqSgFRqnXlpFqzhOFlo529b6MynCme8RVUa2nK5aEbB5GFQ3aL5GZ5Logqkwo9hV5EK6i98lXOhENNIDIuQShc8j_5Zy7MBzNleeQBqOuvTwc6pSFwP8aHwe7bIriLbe316jqnigDTamI9FfQnUiHefTfBbk-o5oTtZ5TP2IUS4y_SAfewxxsec2j2xWd2hVeUM1hO9iBZYlElesI-9p3Upu8o5_g5tueuLXu44Vb_f7G2lN5chEiReN_QUAC-lH1NATNcMbKyWZEufF2OkCRe0BJinmNaqjYS7vknsVDMPGfxYrjpSGjGUvp23EPA75P-aA8ZS3YQtFhKILEVHJehaJmdkBINlKoWyaLV_ZES6Su6x0ZPHRgvCtq0slw=w1168-h876-no

Rezerwat jest przykładem, gdzie pozostawia się uschnięte świerki naturze. Może rzeczywiście wygląda to niezbyt pięknie i tak jak pisze Jolanta cyt. "straszą" tam kikuty uschniętych drzew...”, jednak ich pozostawienie jest niezmiernie ważne dla całego leśnego ekosystemu. W martwym drewnie, jest bowiem więcej życia, niż w żywym. Jaka szkoda, że naszego ministra środowiska tak trudno do takiego postępowania przekonać.  mad

https://lh3.googleusercontent.com/SNb-L5eqyP62DWYo12l3LJR9Qjo74E_zmzYNf2u0SuUHQlyWUyg4bFO-SIoBhdssxuv3AgTNe-dBdwuz6V5DVE2X3T7IPswqxlIdT_D9GlO1Z3PklouIIQG0l24w7sRwbp4sWWy1L_0fb63ZowDhccVJ382r1yOs0s3h6o_BEwM6ykrO5Lo2gvJBGOhkTqSIai6okdskgpKm6O05FbEELeGEUYRxhPycW5Mxf4QzV0ujtT7EEYEQC-_JPNu-DsCR-_WZmyWElEgtcBimNxhJ70mW5qUaTPrQpQD_8cHK6SoRbKIndCT1GJgvk9dEEhcHuK4MfJOkKs9xfdxO5nIbKaJ6owqxnoI2o3yrG9-HnO7tfN2FrCK14UJVh65BbWO3AUnkmBCHyvCPCIn-79okKIkj8eK6NqEq1mINtIMyyYWkLE4bMiNJrhd0v6gZyfcF-7SI948jllcVP9wTWptIniVUFaqAjpNFFGesJlM3nrAj65MT9sJrslM5sYQ49VESrUcKANDkD1mfJxmbHqmIq52H2HSDzwQIjalRU1e-f0arAXB0dSqiHUQvQHJKyZpzMOqumLcG_FPKtXf_VVGbYtU6P0aVv5wejqPH8SITnwqSlwiPS6-8EsINS6bY76f7ckk5C3OTn9WoIBi6GQnbirHyzDED1bVhNSC8OKbdqw=w1168-h876-no

Pniarek obrzeżony (Fomitopsis pinicola), tak jak inne pniarkowate są pasożytami drzew, powodującymi brunatną zgniliznę drewna. Wśród tylu martwych drzew ma doskonałe warunki do rozwoju. Dawniej używano owocników tego grzyba do tamowania krwi z otwartych ran.

https://lh3.googleusercontent.com/YT0fTNpt4TERb4pXvs71eEK8KIzielrEoCmq7eTPzwZKi88uB7QTL1cmQ1cgTzqN1c_NI28z_RVPVLa-OsqxgvrhAYzzuwATEB-No1ZUuGeGeVyzgcYu4sANouA2oTfPLOwacyEQ-RYEFA-Gm-hI3z8990gtPUc6Qqhfd7TiMbhYjwSJ-Q_9WtwDbquPO2-gRsKyyRqvFInVx5ikUcvz7E0Qk4Tf9V2wlBgyPd3Up5JnLXBpkhUeb0r2TOA8QfPcQJXX06fy7zvX4AmphKHqIh0BdpJ7hxjDGWCX5dBBbSlbTa5tFo8Mzg64EwMrxMV_Krq5TsBci6CIT-nCzvTdqXfmJ1jAQUtDaBxCDPeDR0DppnH1rjtTRTQ9RlV7nd8ZINsASdZQeu5DEW2okrrLoDSD4xucLW4Qkkv0N7Vb_LSrBlmA7D2-VPAvJmyH4rDyY8FmS4ivx0NXyt7UzrA1HkBuIebCquYWB4ltBE-nRYdhLtvFw0y-G-flDlv08PtaSxVJHBLyJw6coGYrYyUFOGC6l87otXn8qQP9Rf7vEIASfa9HiD9hneHgQt0954EwX4PmSm4gfEJqkQ2iEkCL-UOe1gwWK9LWLe8kmqsiP7RsOSG-QefWe6Q8DHVxwmuXYIFNrlp1ymGZCEeFOYAgHdzXSI1jq1ASPpOcnQ8Nbw=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/I7hHWRjGQhAhgpqZj2z03Zu5EfeST2VDgYs4ewAjlBIlXOcRWcbc8ts9WyXaIU7mkGN7uCMAm1hw0jOB3x1-cxw6y0KLXF3gq1yAWaHcLcxDkBtTKIto5bVo__1hOECczvB-JmRk6aTk3UD4l9w3NM8E5Kl2Y8Yv0ApCTrm7zYMtmoO_Psg4QDKj1MnuZqzd0ucyOMmuJ3pJt7YWltt1-2EWTz07ZlbRmnYQkAFWrxlR-3pR9K9iMfyPYr3DPGYMfEvMswY6PShhRJOi-9lLReIjkP_6bB3zQfvWRNjdguelMxYNTFWZlHgP-IYJx8ZMttm7Sl7d9cZuiggfa4cZUEtKc7OstJcZ6pzID_r1PiD_ANwqomxar1iwiq21efMuNWPvcnzbBhdc-6UAUvBa0MNHoxSEjF7MbYVRRBh-EaGsL01CiLjYpPhEClOUJ0dEKumfFhxfruyd8AFSVJEjgsWsZuFHITMmpFA8ZA1lC21cuEvwExyyXJkY4A7cMkBBX-HYIKkMmuODTT8Dlh6sX-z8m_g_DLYMw8O_5KTr0QmF03TKSgUzNWaIBWPuGee2Lk5ukD-uvzu0fGMSz1YHbB-xdCBGe22HWisvR9svOl8AK7UqoP0owtK9J0aSFtGr-6Out7xZwA8F0-Le_KVvxSDMhQhHE_U08BFcDs99qw=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/bV1W7la3VdwRAz4EDIfGcE2IqbUt8DZFoRUyd-oAZTMmPqndeFHBbpH2f9OtYvfhMzor8lLOOD0qOOKJ-6XXKM3sgBZh4l-gZkNrEvXgwazRxmT5sWcLvAsEm4VvW__ID-7ELXehiHOiystAK85kpFwRgKWXN9B4y3a_3TqyB6CMJFPlWrkdZ2wJU9N9qIEY-bwWDNF8gmcqMRC_43Bb6QLfBwyrKL7IuxaiB6-q6rBQchsLpcMMeuGFrDyIiH5GGQjO_zaghCYUtH9JrZQ-dulpCipRj5_UaAiF-NEf7rEKJmdatFDSZxrBzBFY_Gy-tJtOK0DD6ks2aCVweBeXEqjyK2rzkHS5hAhKMxYWR8ysIyCqtoK0NH7Ip7kowjWYjWgbT_XH0hlrWJ0rTbwT7E2JeNEPQGJG0nYq7Gzs112cQVan4xpKjrcwFB5KTzbDlQXwxT0nbnrRMguYa9Ut7fdG6sFEEblMgskB7EsBEJVwEVSOK46OBdGTxYtm2fcnGVxnA72NIgpMKfGCs1ao_Sr8jUtcFMWnNs_bvcHL7SkC1NTGl5BvG0m8zyOW3uNo5hDTSG2DJst5fEqGfUjt19a-LwWPjTI3T0aG4yjDgEec5wX2JrW_RIoQs_I8IC-8y_zy00jMwF8EKJzAZoyIHJR-0GA9T8cDW8v13kwKhg=w1168-h876-no

Meandrując wśród suchych drzewnych kikutów, a także dużej ilości wykrotów, spomiędzy których wyzierają Taterki, dochodzimy na szczyt Policy.

https://lh3.googleusercontent.com/A0oozD4tyv70YMDsMwQuzmEgfIJWgOjNilnUIl_E5DksyizVGcghycQicXqhUh23Z8HzbjdWTRVAC46JXD6yZd3qhSbd4_pFtmMklE64-OyJKEpOCPpiwvy7REgxXFMuVUxGi3N_K_gy0FE_u0ayQNbkPdLgc3mVDYsr7IWtD_ED0qTGb1MZvo_KJj_7S0CtJf_BPBcNQfDspzd-56qu9Dyh9p0uKWabcISVGk0uzzyYvdxJM2teVf8y4HDSnP6Q7cVINR-4bxlynt1J1XDUiNfRTAU52tQ0aGXfF-WMgE9POhMj4znpqXmIiNc7Ks8RQApIK9ODRpw_FHEVqEA9r6J_Mm5IrLeVKGoZ2EEmGGYBcRNThgJujhtGYyNEoR41U4nCgh5341tjUmGUApyDsOKqhMFYLhOMHECNyASTKN5Hb3owf_JTyoDsdAyTbAH75DoxD_yMqiViJba4_XJioWrMetg53_sbiPdfoBMGcEFK6vLwOQ04wJj8IBxlPch3KYsRZPc1_BA6stlGzTWEQbWaoytkO3F4Jp3hg4186rgppUb5q34nICoX6RVEuc-2jqHDh7he8tApPiIdb-LumHxkzGWElUTIpKIvKNukIgtDoc_cpP9ti_uqEUhQaaxT99sWYSk5cfSSuJbRz6IVB_2uMmIFh45JB1Iid_akYA=w1168-h876-no

Słońce powoli chyli się ku zachodowi, ale jest jeszcze przyjemnie ciepło. Ze szczytu Tatry widać dużo lepiej, Królowa jest na wyciągnięcie ręki, a w dali migocą wody Jeziora Orawskiego.

                   https://lh3.googleusercontent.com/xN6AYzfg_7jzc8ONgqHwewamZo-y-FCKcUfvtqQaU5Qp0jR_sA8rInvh27jffpwdWZUEABqzNrJ_Vea86uGpp0dgHFCRM0UmCWVsQLrVwEpOEDbM--M-0t7rDhNdqbEozDHe8qkwKbcmxltraoYdl2XnOgfB69dtg0aK-MjrLnQxtE_-VreFdiTqBeko-Jziiof4OXvb9C7YR880up6kQFMmpALrJJwUm5aWljdRmkNQqIAlAFXuWtiNK0znadmsECb2wxfEYLiH5DWu6zgyrn6loIPqt4RyzF51pw1lXiUToEGPtSr7XLXz1M3UwQPoWN12R-efkoaOlKajrjlDWeLQgM8wNtHYKupTXPzAUMM33Lz6Gk2CQlbeRsXKJ22jPp0pmbqN4nu3w-K2Wv-uJOK1rBMvhl9HqpeNnSo1hKYAG_7ulsQDPFghqRad_U8KlR9CL9kwCjW9P9NQgxj9q7My5lEIbQiSS3voU1JvJl2GrD51Sa3I7yApmxEcAlAg9ZHU6UX5VS8fUptkYudeDX3XyCb1qgd2MXGqEP0cUaQy2n9v7ooFkt9PjV8FTw001MLKm5FAox-vE-xh1CGQitxtGzNvgA1zRxLL_8sVh3PwdJq5NFeVSzArIRwGRoIiTl2jxAK2O5iKIqDUphhFNtifT31Rw1mRHs0AUKckcA=w657-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/zlxRgnSYwPCesFvTBegfTKpd8D3a4tdcKslc2iu7vijqBxaO5lQSELieMsUG_5RJI7WZIkgakJ-yjyXdueRUn91V2UPZinO41kLKxKxD8brvyJamuPKDKv7nnnRenBzKfeHt65nv2ILrl_q3usEr59XwZQgX9y4G-jbilX-IhhFNiRCAMyQtZ-yuuOxya5C6DyzA0IIQRCTDmxdsjLgJGj5tThift4gsljXiVp-0BeiRkx9-eEMypM-uROUMNVSmH3DfT4ZeyhXNWOtq0fF1NtFx1gC3FW5GOKtLLWjIJUvmPnLO1_qavHwp1HJkyVj8MP3Tr3HhynYG6MrEhEQzDHlgeVahdconKRR3kHcjyyMnUE1QJGp0l0NRygdAGYWodfBw0gKupjn9rl1zuhvyrhJ4EWok7eSiGl-Lku2GN2CalnDxjsVNn9nh_N6LSPkTCuWvnu34PzP3w0JKEagvRAAr8XBJwUB6d16jDWewbUNHVTlknu2aSN4tZgz0_uiZeLK1fHzl6xEuMj6-cP7jMVxL4EVKtTgaWzRVfUH7C6agoiOpkTpJvtNFZ4bfw1rJg8X40kJ8PRGenEvUR7V1_GgiSaK-jJtPCvEJ6o9QSfrcWNZ6VfiCh73Np6JCT_w6DKJsSpaA4xcsP9XjasoQi2UZb5EBOkmKiuwDidVQrA=w1280-h484-no

https://lh3.googleusercontent.com/DHUFuQyz2zrZ0cHK_hFofDWFxC95Elp7WkNHn1rTkSS7PmMNh8bPSO_yQ2lWbca3Bm47jAi75yYMnMN7E_VuDOIJTsuuJQDqweWuOkn49RTh1e-Kley6-ewGUq2YByXg3-9T3KWJqbT4h276HQ07ltHGFIojNmPHEPHJLJR4FcRRBFFHHZ9XY3j1xVRP5b_Rt05kghqGd5QoJniDMzUXXAxvr418iCKgft_w5J-AgMInY_5qW5qX_XDY0Ahn4OvR_Fre5NxYBpFhSNP7ax6r_uyLsrA7SHezfW4M2XNaM4YZfB3Z64tlUy6GWhpO9gHmFvOLx7n9WH3NmO7DXeZ1ObZfGbHxf1itutnrTgq5JdipJLjnpPHMGvAcMk7U4dbaWLZEjUUJyYSQj5fGzMAU02cc5yjeK75wY4IwPO_KTVZ7iAVc9menkljnhOTmKEj1jln_DOJa3JNGfx_7qesQ0GaEp_pvng8XKq9le_XSIBBiDTCyGj-zyIOwALFhL_RX4NXw_jYZzSg7C2dZqzJBfumoe1oj9WGJ5yrJDy9hWvSLvb0n5541AyJ3epdfIMH0L1HoryQMy0npuQZiT0dqKNRW-nx0HEVt6Go_txPVp9Rqsn3VMPfHx3megYZknNIUp_MI3o93HhBUHhoaRPPfhkgUvXDt6kS_BoRq1dmtZQ=w1168-h876-no

Jeszcze podejście pod pomnik upamiętniający katastrofę lotniczą i robimy sobie na szczycie mały rest na słodki owocowy deser i podziwianie dalekich widoczków. big_smile.

                    https://lh3.googleusercontent.com/n4BhEA3GZJyVWhdmmfNj5cS3pHy7-6yCcM6fc0O2hSg91511mhpC2Cs31rIr8MmPdBxfHP2dl1VLiKXuK2sZMNLRjgN7KLXw8JFP2Fji9hkPra5TSUfRNLFD8W3tQjVHsGdegZJsLcVbUt3CiGcdKJiasHL350jj6PBYttM5OF-BPUlFdMLn7s3qP8w4rJmcP9AP6R3ekeVix10kZE6XeC028ffUDgfa329anxYatJjIsE_nX9Kx1p7bXfZvjipE6AAd3pLuHtaSuqKbtlaXsZk018Tn-krcboSefKjSWvFdt_In646_AdCxd9ZTfWxAG1x_4TM4WqV-ar8wbf2TaApDOEzY9teW8Dnxw6zcoFoEbhrJzCoQzyWiRh1wtj1IIWL_4dy10ZVBrK7fMCJCBECIPpfJUBRthflAjGYVfnZ5nX2IYNpSfozdqgWGlwaVwDfhfpKkLBYbalCJIHsjIWHRlc7Q6hgNf2UR71awV_yZE0uXtUgjumUTmPnLsNSXZwu7ZeCybQAQP_swEhA1GOnrXxsZKUV3kuJWAXp94qG6voikf1zOc9vFM9cCuNpoTHySXN9ul0u5z10mYQ2b2C8rCO6HMWJK066ZcG2V9BxjeDGcr_dc_G3U6P7OK9duXhd-MUwiw0j-afFs3d1GglmOCLHenUtd5nLvlJi54A=w657-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/yZVYmSUjuxeaL2vOt-Bwhidqcwt6BmXHShLVB6fp23aLueFYr494yuOmZa3vpsBTwBNObN7-NnhAdfGvDWJlN-1mI_71wCx3CtEsXdodWYp89QtLWS-oXzkZA5JZSoPIgxwBbKNQVBBixIVTbhs-scNb7AEpZ3_wi7_t3lr_wYhMDOwM3TpZGAdaASHT0Uk6DmRK2WNUBwikojjIpqSCZfsL62Ff09_j0HzDTfJ_5veAvs7KDDLxio_kTBeBUVAlokNBQMCT0n3J70m-34ypDFxGL31DP3thJPDieUa-iM0Lph9B2t-vS5Nz5fNEjqXCGHT079TUpqFBibIUcfVqwMROR6Jr9l-11W_wS3A4omee0VwKkcG3mOqwTcMhVdfUJ3IPgf2aMAT44j6KaxhinwJ88jyh0i045KHS6np9d5p7BJPAS9zwUktsLSdl4MWRH0Jth6n2Z3CqMK_2RnPUBrTrJihvPvbZ_lVVLriw-PyPZrbY0Zqsbo5qdHlklg2TE4S3oceiiN4lCYK16gqSv8GjDmK5JjYoQCOmZUWm6MKJPqhlnH60LXkKr4JV6_PtBMhI8uwSHP-QcjrXpW4jL2YB64QyEnz8Vgog0iVEyKpiSl9HrIJYDTGNNY6yAIAlpGlp5xMsGKiBqtvKzXPrMBm38dDXIEBiwmMlnU_ZwQ=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/msOwKFrCR3eI3roIETSx9rttRF7eU7cvgcm7qUJC8GxEo7HjwJZlj_OYh3rSgzxXZwk8K8ZYXaBiNsS4ZnOTZ_3ZiT03Gv2yjhjiC24dBOLJyps82od-PlYAN3Vx8SBGXJVAu7xSZjotgKJkMkcpOHrxJkQkJe4e7OF--UFx0Ca71wbUbTSS_hQHupfkAVCKVriYomhFK7xjWCrXChZhtv7z2zKxReTFq1uOQbAwbkJ1X9OiKScAn0RSv9DVozEiDY4RgZqkOoZGr-aj63wtT3cYiMCc3Rkulyv8V9wghg_Wzdd8CMsue765x7o6GjHhiE4A4n0L2d2BxbkpvhPNLean_ixknBYxEgiPrzorlIdVaq0E7AEoEh1Y7MGD8iowm2C7UbVzP-Ve3MqQvwiGODHrZs_WW-DT-c4zUOkz2Ys1M-HSgalIEhLxdUa7zi8qdsgDsTLb0mvUBIHcWCQHja0LFsCj22YwM9XDCiqYqaxOJy8t3G5diJie2xBwZeqCY4wFUMn7GwTISKYWiQ-Ydke_-YMb5BTpn1Y5_Z8ESA4ay8CqC_MtWVATp1c4xAq5F-ilR11YBFJTtkVfn8CNW0aTEbjtddbnjhUZHl55ZnCESIfDWQVlYE5EPV3csSsqWgkGWVxBixPqAg02edmS5eM5eOXjO6HHXX8lWTKq7w=w1168-h876-no

Wracamy tą samą drogą towarzysząc zachodzącemu słońcu.  smile

https://lh3.googleusercontent.com/aPhifsuQr3M3QVPLKmJfMIeDr2OoQqtQFD2-mQu608_RM17KepsF2R077aJf8V7fpsx98Vt5nSDlfwajCEvLNRuvbDued6aTlfSVzicbc1gRoOuJVpHwx7RRnq0hS2xLlv924u0Iv2Tv0dGPtikF-lMZjzsaRp9pnln8HtrsYWMpP6-XLdRKeXT5y80WFWMZ3GqiP4DFlk9gEZZ1skvQxXKMrGJ_djJR_niCa-REkl7CyDhLnOfzWGp0tK9P8O8_muC2wSNP_JGZtIp6qIjGIZjU2RsFeME3Hq2rgId0DwfkOyAH0EaHU-lcBBTaRjZNzzrh30-YKGI-X4mw10saDU_zwn-1ofeGEhjoAMTyUIACadNRX66qKsduWiP_sjzlf4b0jL4iThGoP-wcGsu49kvR_lBJx_Xatiajx6I_lKNLK5whnpv7Q7BgmobpLxQl6nPfbbnCU3XX_heJuXYyrpwfSnJllz_PwLsk8OqOToTx-BEISEHqLpPKTO-mta4aAPCYpqE_vSbr-c88HRE4aUN66pHJaxM78PiDKI1eIu-dzz7JFgktHM49qwvolIDVm-Ih3YMXisOLSei1yIhkU52BwgHBrFF8Zdpt_TbYmzjZeHFNro_N9dqi5sv442TWLZd9eZKICjTl5hVe2yQXZ3gJF6sL44UVdwlLrMkuUg=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/KbbDgLGCJeXnCud5JWp9nIV2czg5O8UlRAYwr8Msd7X08IOen8Z9fOhWcR5nyCD6THTqJPxeiQJgll415zKcRTHmB_CkvsdF0NG5G3AiGFUHUuxm8nnTlz2xrbjHIDc1UK-0zRIHYYyZp2Dw4QjTNLB93yDJJAY3nscE35r3HATx5IBNlF8wJ4PBCLh_HtpEFqAkMZmEuJ2pH70ayYe5YvXvtCZU5MaFKSzLwyay8zCsR74KJ0g4RPiWiL7nehqUTJ0k7VwKiJUgoDTOhJh70Mci20MTkKWIU_TH6H8Xi8RVySa6upOlr42T5r7Ykl5FxiBd2HlpjlTJD1M7Vg58pWTkOOtTFY-T8YTQnehhEQbi7yD8GbSzBiITC7bK3imCsbVftxIsws16l1dMI5P5jv512-sGEkIM1EFwCUN-Ee5sKluiuApHm6BLdX1XtuwCce0tLW-Lle_dBZojBA5ra8084eYTjsCt8oyLkKG38ID5tdgStq7CJcuitKDPwKO86eYPGGu24fc50jsYW9S_JCVYyuJkxrDu0d1b9CAyT7OCXEAJg0CHkXGpQ5wjPtAba9gAnwfbr_m6L3hIrFTgAy_u38UpQR5M8TJFfp3HZU1GLX-CIFeB4rmgUPDYjMrdMg0-5rH5D2K-yTyVbbhszwWi9hnIVPxrqvpm-Yo07Q=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/nQFd3PPt-xvG5kccMogx32WbL2EIPWzXtxdHbHnum04gHG-XO7AggOQ9D4_RL4I7YlsBAmN_UrHnHX7r6rzPmKIothfXTOUF-Z6ubS12QHXuhXaQDrGh-0_9sSJjDf1LAsvVRGgXFWfe2VppqRRmrXVOyg_t6GroasrjMro9aRkIcJLeplyQrwP68kx98ExLVvWa_viqIYI84FX_364x4LDsTcX8yMEBTAJnqP98W82iGhYpMxFcXqEr3St-0ISIrS0p1My5SILIcPGa93sCg-ZsCkEXWYQThQoobk-757zc3glOdyPq2ZVO3dd9Pd1EBT-lJycuNgl7PiePmd2MaiMWUyVYRVy18lCDNUVqJ7uBOiDIsDaJQdsgX7bX81LhYsozyCf11CYzX6Cy6ilCctF7x03JKoJa2OJ_ueouQkVHfkDceyuTBLFWNHbBBumtUQQEi-C4sjcVVoXG9gzrUg_UevuHrpX6SzCpQWY6yE4AbwwKDdT7Md9Ceu9-KDeCaq4ZzatqbMHsJcbXwXZlDm8HK-fK_3sAROaiw8cRW58Rm5EGs_CBazqw5rBex2CN6VFtCFhOK_ouDRy-0J4lySNcGRQXwclC4ykyMLw3r3C6X7hfufDBU2vj94ohK78ZrpfxCrVWuQ_K0yG6UXyjAPw7GwWox-PHV_4GGtBGdw=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/cggqhU8VG7frrMsNiaaSq9RqEjAOVUBTH3dBKAN3t7TrSF2KILJ2b1Is86QwCS1tTvG5ktumhmmQJGYpzdZPttr7RG8N7gOkcvBlluxNNSTPsPtobjU_sFXsJRQ9S_kOwoPrBXl-AxnnE_44rB7mvn4lqwW1vBcIqXyilX9QIKJQTnasOWVdSn7IycDYnbQ65wDJ8lg3K9nxIajMYI__POWuWNrLclnwkvQs0XtTublZ4LoaRnt0x2uyhZ5ij3jS7auwD46-9Jv-VS7YXo9MMuJDINEzCrxY_6mcbhLHTRcgWs046BqZ6MjBZv4tJdFAbBoB4jE_BaIDdVyCqicxp5SV5tigOm6Byp1HvhNa7IxJR0wj0FoeH_WRZfn7jCRsqCWkolsRInx4-RA-rS3ubAqoBfXfQmJNGazofmJQLA4FGlD-0XWTt6PjyFvVinK_jcimWJbCOeIKplX11BtT4pfkf97hjg-rX2PkgFvy31Re02xbZ9B2bg5AlmwU5ZDU2uv8IsErFCBB2azgCh8nNVyLmgBLoPMJOT1tRVggipROjorERMacLRg2mSHxJvkP07iEgmrbcjqjIJfCL98wENe4j2upF2N0v46nE0V2w0RBjtqWXJJLjaZUt562SDHX4qsbVG_jEbMadpmj3eyszdKZuURWK1xwjrSE3J_0Kw=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/2WVZpu6jFHSuYZqFX4Ll5rYZkc4LIGS0Ggxg7NziUxO--Kx-djRjTCyGp4Z7gbHDRgjvzPPZB9aWYQd-Mon-qrbDw6xooJTcgnuINM9FrX8akLhkiBy35D6VpkjL0CoAuVeJ1gZybQpdzgnZAFo_gzuppCN4fLdZfv5c8M5BMbosqPlTKOhMCf6bIJn7tWP6drowCOyMMlOyT7xn4kRPZfEoEJ9v2tkkyr13c5dVNN6jcma6tOtT54Baji50Iv7G0o1uW_GcCd29T_y8yaC5g1ck3r37aecJN6vSjAwd7iEN3TAHVqmgMNU08FJjfap1j88cP3I5OyH4xdySChxRqguCWAo3TMMI5Z7z07nJCArDYINlg92cRD9S-J34Wz4bx6NyPmVulFDqqHes6Rwtd0qEWzT-I_W8M50goEyuYZwcul0Z4Ezl4Z0u9r5XWz1ywjZmqH0aqHP5WgbfiMJ9csy-F5irptQu62UDzO-lpOk29Lb01IFfxHdgyXCds4p7nb0Y3C1e0GkRXHPNV_AcGW0HDO1qQu9RVhY6huKC5RXpam6K6xC5JgineAGcEl_YXfCyz8v0-LnXNw-W3C7zWrdbY53aHpz1grljrXPhJvU0TOJ5i2IQYHBNnc7XrxSoeCuwV8WA1VsJN9zeSAJkxS0Tor21sx0C94QQAeO-Wg=w1168-h876-no

Tradycyjnie po zmroku wsiadamy do auta i pędzimy do domciu smile. Ciekawy szczyt ta Polica, z pięknym widokiem na Tatry, Babią i Orawę. Polecam, kto nie był, warto ! wink.

https://lh3.googleusercontent.com/V0kqX_Bzvdg4eNMxocfaScr6VpPtpGSmmI6JVkSpGF2TZbM0dPoakt2VfcScXCfUFYWDWZkx68Bh3QTz2tQhrNLHFXjEarSEsqp7PWDwjBaAmD5ItGXy0jUBDkQinOLMd7_EZlER4U8VNz6S3d7rhPf_ixVs_BvgmyQNJeX3_8KbjhEfwbqdGsjZdmXEodHhVZOdNUapJXU6FCTZbJPiPjWrCHNh7lWJzazejhtzlOnwKG9U9axec4kF8eydk_dErWz4bTndpc6GXlGSUDs2v6HFUKJfUB66GfLpVjUpgo862TUyNzOGDeFK8n_6ddSo4AO130CPmsJUF6eUep4getaZVyQfQ5zS8AdCjiFCkz8KfNiHz3pGEfbuN9h0yZH-luNNQZnUl3FaiKAIi0BkMSTu8N_FNNew9c1MmYQ_t8udX1YK-j6xXYF41z-cEoBLi2X218sjf1njWyqt2kDT62iTDflHRnOTQckz5yR8c3rY_LbwCxfgTg3FHka5Jv4jUnznlzMNHB0WqaLL3Ngf2JyBtwUiImpPP58N8m-SPpJxROOFUUxAjFyEbLnrDpZfv7p21VLtM4A8yVgFhHhe_M-msueCPksMoMPfz5W-ei4aGrqPacLrSIjHXKA20fu6_AgsgFBKPXGHoK5Ov3RGC1HMLeRjRxn6cFwaEZS7hQ=w1168-h876-no

fot: nena

1,021

(2 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)

Na naszym Forum jest po prawej stronie u góry taka zakładka „Aktywne tematy”. Ostatnio często się zawiesza i po prostu nie działa. Nie wiem co jest przyczyną. Przez niektórych, m.in. przeze mnie jest to bardzo często używana funkcja, ponieważ jest bardzo przydatna, przede wszystkim szybka. Osobiście najczęściej jej używam. Czy można w jakiś sposób przywrócić sprawność (kiedyś działała bez zarzutu) działania tej funkcji ?

1,022

(5 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Dariusz Tlałka napisał/a:
nena napisał/a:

Ale … pamiętam czegośmy na tych torach szukali - skrzypu pstrego (Equisetum variegatum). Oczywiście go znaleźliśmy, tzn. TY znalazłeś big_smile !

Nena tu chodzi o skrzypa gałęzistego (Equisetum ramosissimum).

No widzisz, a ja myślałam, że szukamy pstrego ... big_smile wink

darkheush napisał/a:

Co dzień rano boje się zerknąć w lustro. Bo może się dokonać przypowieść o Bazyliszku lol

lol wink

darkheush napisał/a:

Chyba kiedyś dawno maurycy pisał na forum o tym miejscu. Kurczaki, nie mogę znaleźć tematu...

Nie przypominam sobie smile

Na Szyndzielni byłam i ta cała komercja jest mi znana. Reszta miejsc mniej, a właściwie w ogóle.

Czy Ty się ogoliłeś … ??? … tak trochu ... ? big_smile tongue wink, bo mina mnie zabiła lol

                                https://lh3.googleusercontent.com/b44kl_grL5SSWdt8Ybe-bOv4ndOvjEho5M6zGxPLMHh0Zc81LgUrgsAiTo1gnSPi_ntFjc2b9wbnMXlH8rYjimRfZuM5YuT4kpymT8F9_Cml1Z3Pcva9aC_MExFRCGO8y57ctuo=w421-h633-no
                                fot:vidraru

Fotopstryki śliczne. smile Przyznam, że chmury, czy mgiełka na zdjęciach są równie ciekawe, jak nie ciekawsze od lazuru. Dodają fotce niesamowitego uroku smile.

https://lh3.googleusercontent.com/I5v-znRSx76utpBGyO6TdpV3iF5e3na36fNkQ8f2aGbe4Z6WhG69yI4BZp6JrnCzOjigB7eIVDk5jQbqwE6MfRhZQkKCz60mDwSDG0l8-CjbL6WcaZ3S5_oIgXRL40m6XWjABVY=w1280-h852-no
fot: darkheush

https://lh3.googleusercontent.com/890tlz1IXtRd31-rC2b5oqBuTk4HHDhYd13VMWs0_2CSooi0js-T8mnnlv1VDHyGXQGjxklAtotOs-eTwp7WWl1KxkyosOcD-kaHjTL61IM7GEz2iMd6b0xN8v-uFisPzTQZ1PY=w1280-h788-no
fot: drakheush

Pierwszy raz widziałam drona z tak bliska tongue big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/NwgkP7i4SFILA3sD-da20MVesdb8VYVcfylOUDbuX3IHM6-vY-wahaWYsOrAvXTTirB8jxxL_t-l4wCNZru5O4zPtgWGD6OgORu7t7eLNiL6Cj-3AXOr1JIY4bXYCeJV978jnfs=w844-h633-no
fot: darkheush

Nie znam tego ? Możesz coś więcej napisać ?

https://lh3.googleusercontent.com/Aq6nRasWs30YZ0ULS1WthPowBlTJcqH3z1SIPbJ0T-gYpSydyAByQBpijGb2tSEgYMIwmaN3WnV8-RiQ8kgSMhwaVqxjqb2AC1qX2b3m6lu3GvYBRm7hgXvF2uiZR1cuwnk9n9M=w1280-h852-no

1,025

(5 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

lol, super sprawa Darku ! big_smile Gratuluję zacięcia i tak owocnych odkryć big_smile. Wyobrażam sobie, co tam musiało się dziać big_smile. Wiem jak to kochasz i miałam okazję, chociażby na tych torach w Rabie Niżnej, czy Wyżnej (już nie pamiętam big_smile ), widzieć Cię w pełnym „amoku odkrywczym” big_smile wink. Swoją drogą, ja tam tylko odkryłam puste muszelki po ślimaku winniczku … big_smile. Ale … pamiętam czegośmy na tych torach szukali - skrzypu pstrego (Equisetum variegatum). Oczywiście go znaleźliśmy, tzn. TY znalazłeś big_smile ! Dobrze, że pociąg w tym czasie nie jechał … lol wink
Gratuluję i wierzę, że ten podejźrzon pojedynczy to tylko kwestia czasu, niedługiego oczywiście … big_smile wink.