1,051

(66 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Radosnego świętowania wszystkim życzę smile !

https://lh3.googleusercontent.com/0tt3YHUcughIjQznI-qv4htGVbaUUArYBHJp47d7VQKwCaMr6k5iLXHLspTQRKSAf0Hd4LK-_bouIm7jN1GC6st-ylcE5jeneERq_Ocb5FfJwgN7YRPLlZ2K-j4LuEK0md7hZQioNbyUc07NdE5mU-vER87wP2K3kcuCavm1rpTYrfLw3CLJcP_KfmMpkDcIR7a6Kl1kD2Y2iTbQJWDf-pxYE6ZPagnyIyrbn3deAC_SiMNX00Uspq-H_N1X3zMopfx9_CyIC130T-rsQMuEiSjAscmkIjIowYWNDAkxZKi_bm21zM2NWXsoh8704u-HeDEoZL0C1zAHPHwTNvdqC0QGnsR2owGXS8-nZij4R6eFxbPsRZkecgTM39Z7Hq62Zo2J4xQYOdxDCh3zWopCbyvRK1QUGaXSAZ6fpX7vmbiH0EECKTil5xtScRcXYzuELv9Pp82Bpp5Qu9OAtcz8hjRpVktw_VhB-bDwZE70ZrtfEWGjYg_WxtxW6ZLTyyEayC-ryM2dhSvQMW_Qd5d51IzchTw1lPcuSYD0jt16lVDli7v07XUv7TMSU4JMpGDvonrXTukcPEIuB6_boCbKTV-DHblDFxn6aXAFDlj7iICMmhDtqSiq=w1168-h876-no

1,052

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Eugeniuszu potwierdzam jeszcze raz to co napisałam w moim ostatnim poście.

Eugenisz Kępiński napisał/a:

Jednak nie czytasz tekstu dokładnie, stąd przyjmujesz za słuszne to, co powinno według Ciebie być, a faktycznie nie jest.

Wg Twojego toku myślenia Eugeniuszu, to samo można by powiedzieć o Tobie.

Eugeniszu Kępiński napisał/a:

[…]zrównanie rzezimieszka lokalnego Niemczyka z Rudolfem Hoessem, jednym z najbardziej znanych zbrodniarzy w historii ludzkości, całej ludzkości, który nadzorował bezpośrednio, osobiście, zagazowanie miliona ludzi, budzi moje przerażenie.

Nadinterpretujesz moją wypowiedz i podchodzisz do zagadek zbyt emocjonalnie wink. Nikogo z nikim nie zrównałam, odpowiedziałam tylko na Twoje pytanie. Obie odpowiedzi wg mnie mogą być, abstrahując od życiorysów obu osób, a np. skupiając się tylko na znanych nazwiskach, rozwiązaniem Twojej zagadki. Obie te osoby są znane. W wadowickim więzieniu nie spędziły dużo czasu. Historia Niemczyka jest historycznie późniejsza i może być z tego powodu częściej przypominana. Rudolf Höss znany jest ludzkości z innych, dużo cięższych, grzechów. To są dwa bardzo różne życiorysy, których nie można porównywać. Można np. zestawić „popularność osób czy nazwisk” (słowo popularność ma tu pejoratywne zabarwienie) i w tym przypadku, tak jak wcześniej wspomniałam, pytanie należało doprecyzować, jeżeli chciałeś otrzymać konkretną, tylko Ciebie zadawalającą, odpowiedź, a nie oburzać się i denerwować niepotrzebnie. smile Bez tego można wg mnie uznać obie wypowiedzi za poprawne. Ale jest to, podkreślam, moje zdanie, z którym można się nie zgodzić.
Jeśli uważasz, że mój tok myślenia był zły, to punkt powinna otrzymać Jolanta, a nie ja.

1,053

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

Proszę podać imię i nazwisko najbardziej znanego, osadzonego w tym więzieniu.

Zarówno Niemczyk jak i R. Höss mogą być wg mnie Eugeniuszu odpowiedzią na Twoje pytanie. Nigdzie bowiem nie wskazałeś np. o jakie lata Ci chodzi, czy jakie inne kryterium należy wziąć pod uwagę przy odpowiedzi.

1,054

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Ryszard Niemczyk

TNT'omek napisał/a:

Dario na ostatnim zdjęciu Neny, jak po liftingu  big_smile Zdjęcie miesiąca!

Prawda !?  big_smile  wink

1,056

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dokładnie tak smile, stalle są/były przeznaczone dla wspólnej modlitwy duchownych, w tym również zakonników, która na początku odbywała się na stojąco. Dopiero w XVIII w wprowadzono do nich klęczniki, a w niektóre posiadały też misericordia.

179 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56 - Cyberniok
53,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
34,5 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

1,057

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

MF popraw literkę ! smile

1,058

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Moja zagadka będzie dotyczyć poniższego mebla.

https://lh3.googleusercontent.com/1-hmXOfZSA8HkukNThTMA7k8himHHHnfl-k2sem0bdpvJ_hpirewzeKTPMf-blzvGnY-fIXOLJ02NobOnLxlfu6V6jdKLBP8QXZaXZ7XT5D9fnkvq-kIXrHid9IzLgPwliVtheeL2a27Rzdp7UpaIivChzFn0nwLvMl6MEHOoNvb3OmqbonHn-CWWTd6gOb3DeM2aeWYN4k-jDD4PVXXvv4ZVg4VnO-idHPf1UjLqQ1gUbhnm1mpqnxdjftLvaKBMuDI0U5FX0adcl-MYaONHIpNfJUGqYf_4gdaqaR4WGZipBEY7slpLzOKz2eMsIHlGpO5ScYkRealAhMBN62u16owuGOIiQOIgNavY2mke95JU8Zi0jl-x_4NiLmLdNEQedfJrnALSWwyot_iB7sjVXaceu7dka42ErnCEVD2dGibX1eU8GQ_mxfUvUpUyPd5ScOoRNKec1Q_qSSkq_j39fXWiXac7Y8U_jB8dOi4OzrF94juJzOfOhRj1c4hb6MlaXYpn9n09-cnPfUj6UfvMsDy0mYS-XfGRTHzG5-0eOPxZo1l9mMWaKoUVV7cliilRA8ovu_D9yAx2fYoWcfYXEre7jBj0xFF3sauSg3Nh3B3OFM006wY=w751-h549-no

Zazwyczaj stoją w dużych kościołach np. katedrach, klasztorach, bazylikach i kolegiatach w części prezbiterialnej. Są kamienne lub drewniane, bogato rzeźbione lub malowane. W niedużym kościele pw. św. Jakuba w Rzykach można zobaczyć 2 tego typu skromne, ale stylowe mebel sakralne.

Pytanie dwuczęściowe: Jaka jest nazwa tego typu ław kościelnych i jakie jest ich przeznaczenie. ?

1,059

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/40000/8000/48180/thumb/p1bd7fk1a7pi811icnml1jkk1enr1.jpg

Na budynku dawnego T.G. Sokół w Wadowicach też jest tablica pamiątkowa. Zdjęcie zrobiłem w 2002 roku, ul. Teatralna 1. Przejeżdżało się w góry przy tym budynku gdy nie było obwodnicy.
T.G.Sokół w Wadowicach reaktywowano. Budynek zupełnie przebudowany.

Przebudowano i praktycznie nic nie zostało z jego dawnego wyglądu. Te wieżyczki były piękne.

http://www.wadowita24.pl/wp-content/uploads/2012/01/wck.jpg
fot. Internet

1,060

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zdjęcie 1. : Budynek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół"  - obecnie budynek jest siedzibą Wadowickiego Centrum Kultury. A tu ciekawie opisana historia tego stowarzyszenia ->  Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"
Zdjęcie 2. : Budynek Męskiej Szkoły Powszechnej , do której w latach 1926-1930 uczęszczał Karol Wojtyła. Jest na nim wmurowana tablica, która ten fakt upamiętnia.  Obecnie jest to budynek Urzędu Miejskiego na pl. Jana Pawła II (magistrat)

1,061

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak jest ! smile

179 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56 - Cyberniok
53 - Gustek
52,5 nena
43,5 - baca,
36,5 - MF
34,5 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

1,062

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Co to za szczyt ?

https://lh3.googleusercontent.com/-TbVnY7Uo0OA/Um1sDEWmP9I/AAAAAAAAMwE/cZhmYJ8SFpU4w59Va3o85Y9iKegeZMAHgCHM/s1280/100_9815.JPG

1,063

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Bielenie przeprowadza się w celu ochrony młodych sadzonek drzew przed niszczeniem ich przez zwierzęta roślinożerne , najczęściej przez zwierzynę płową, ale również zające czy gryzonie. Zwierzęta zgryzają najczęściej wierzchołki, młode pędy, a także gałązki. Metoda ta polega na stosowaniu różnego typu środków chemicznych zwanych repelentami. Nanosi się je na drzewa poprzez smarowanie lub opryski głównie jesienią, gdyż zwierzęta czynią największe szkody w porze zimowej. Repelenty stosuje się najczęściej na drzewa iglaste, ale również liściaste np. dęby, buki, jesiony, graby, lipy.

A tak, rzeczywiście, "Nakarmić wilki" miała jolanta  big_smile . Moja była druga część. smile Z wiekiem pamięć już nie ta sama ...  neutral   big_smile

1,065

(4 odpowiedzi, napisanych Karpaty (czeskie, słowackie, ukraińskie ect.))

Piękne foty cool , jak z jakiegoś deszczowego lasu. Narobiłeś mi "smaka" na te Martinské hole kisielu ! big_smile

big_smile Ja tam się nie wstydzę big_smile

1,067

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gaiki są chyba bardziej w lewo ...

179 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56 - Cyberniok
53 - Gustek
51,5 - nena
43,5 - baca,
36,5 - MF
32,5 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

1,068

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Co to za szczyt ?

https://lh3.googleusercontent.com/pK5sTthGvYPqVTguUms9wCY8Vc34wCI407ym2_OHeWk4ZyHULdvniPvdsr-u77NHVFeOgiT5vjdM-4y_1uYWnk93ZOLwZoR0L7NJ0VqO-0S353wszOAkQmt74AuA4IxkF4w7uvP6qwfRwq4u7RsKnl-4lA4QpwBiOsUyCsCD7sBD19KMG1td5jr6gpwNLx6N3aHoJmkDbEYZjqsxJ9QZPnSUtTlejPj4MsJn1lsFmJgtYgS3YLwskbThbv1GSdkH6O-g7PflrKLMfNc6rVAxZGzWh9yy3zOrAcTJQ8sEimHfvHWzqaPesmmEgQp2jgWF2_iZK6noe4jXzFKl-VG-lCpcuJLFWX4LubiSB0UmNq8hIX9Tbkk-yVwkLt3ofl26AN-Jf48xGuxY8i5GchqGJBdigMy0bFLZqKGz_MVxclpPFF9Pip-m7xinqcoyJwhsfh4Hg8fX8az3tjFIyeJ71OSNFjyZHBpZJ9X7SO-I0RCooVo0UrDseormSVGFSLI7sc9HURonwGyxUebS6zCiSC-lsFDaDGS8eJhe4rzjuzlwHnB-KcxRFRomZNG7Yti5zm7MnFZkRiUD2h2-pNx1KViXlHGZpsgLvVHPdglg7nBmSyBAg_eA=w1168-h876-no

darkheush napisał/a:

P.S. Książkę Ci muszę w końcu oddać tongue

Czy Ty masz może moją książkę o wilkach tj. "Nakarmić wilki" Marii Nurowskiej ? big_smile

darkheush napisał/a:

Ta poza jest mi skądś znana …
Ciekawe skąd??? tongue

A stąd ! big_smile tongue
4 kwietnia 2010 - nasza pierwsza wspólna wycieczka big_smile - 7 lat smile

https://lh3.googleusercontent.com/rlKU6d6lyTFg7SVQjAule9-4NQSfBQ735mHVTrYGmSWTB0U9AWH3uzA9mR0dyN2A3er3FzWc_TSoa5duPBcApEUMSj7ZupE5-qcnJWLqX7nrQY_78pxgTwjT46xVRj1Cz8hN-RdCGFSIGcf55MGB4tgptIFYy_oNiDEQLgROkrtn4qpTQS1P2_sV06RltXUwIB5nihTsgfnNTLCzuew4lAWAxxrqAGwYQnaOgCgjzLMmxW1KOVSG1CVCRb1h7yYt8z3ibT0gXc1YdoeE_VFk3Af7YXejGm9cRk99l_2ONzcMmqiJ8BuqWTx54Z28gg6trx68bCF77SEqvDCxy63Sf-pzqswhLAf94IemP4Q4njXQxU9Ew7d7tI9e-tfvIFNAjIJw7DDNmdHcJsqaX1YZF5ZvFanS-ASOUh3swFp7DMvI8bOAskl-b6dFYE-Xm2tsFPffsg4YvvJuBD4QLTdWaZnAk3TlMIdkX3rdED1OshuhftxjibWJbvx8fgIRED5b7cSyG_FKRH86ZEYAMABX2u-fqUWmF14JPNYFork7M7I7xNxcxgiKAfGZhUS8St1jf-BvVtCd7aSepffIZWzeP58Hryzu0jXynpYz2J4Hat7AoA=w1168-h876-no

1,071

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Kocierz Moszczanicki

1,072

(4 odpowiedzi, napisanych Karpaty (czeskie, słowackie, ukraińskie ect.))

Ech te urlopy hmm . Fajne, ciekawe miejsce. Zimą groźnie wygląda, latem lepiej big_smile. Poniżej dorzucam jeszcze krótki opis trasy oraz kilka letnich zdjęć Dawida TheDeep’a, które znalazłam w sieci.
Ferrata na Martinské hole

W niedzielę 2 kwietnia wybraliśmy się na Groń JP II i Leskowiec po południu, kiedy już większość turystów schodziła lub zjeżdżała. Ja tłumów nie lubię więc jak się tylko da, omijam je szerokim łukiem. Sporo z nas odwiedziła w ostatnich dniach te miejsca. smile 2 kwietnia przypadała kolejna, 12 już rocznica śmierci JP II i raczej spodziewaliśmy się , że mimo wszystko nie do końca będzie na Groniu pusto, jednak wszystkie uroczystości zostały przesunięte na 1 kwietnia.
W planach było odwiedzenie krokusowych polanek, ale po tym co pisali sprocket73, Eugeniusz, kisiel i darkheush stwierdziłam, że nie ma już sensu wybierać się na krokusy.

Przy strumykach i źródliskach pięknie kwitną za to lepiężniki białe, żywce gruczołowate i zawilce gajowe.

https://lh3.googleusercontent.com/7ojjCORYGvJjWmP5FL4KZZpG5vg0r1MZ9zjhLhGkw6oqdip7eQULfHrAJRVffAO6r7lkPzU4lAfxarhAoBeqlpz29QLbx6BW55ABB7OO9Iuvk4oJwI4pP7e0XjLgsvD0m2WcNlps4doudVySYYTbyYw6DUDgygLVIfhdC9kCknTlyEYOMDNYya5E_psSs9OwskZAlq3QTPCrr3GTQB1J0wew6k2mlY__R4c7zupcXoFJHFnFzrM9TI8AUrD52Tgi_-RDI7MaK02bPLjp4DG_qIwHFh2DB8vCPUmOhyfOPZFYKyzm1ysziB05zGTGvVEgTtmedQo897XqpQNLaJafSO97DXhWX3hnTGMlV7wTzoSlLzUw7Y7E6ycEv3SqLh7uZWaEO63-Ct6NMeUtpIops9-wy45xn_EUDSfOSTx5glawsZTRZeyJX6uLxgC45zwPrEm9Sfc99BBo5W_wNum0U8Qjj90kTM7WDQ4sCX8fNSAXMBnLNPiYn9HTw_CCB_D1RtCeA-bKZsO9KmX2ZwjHnMLwVu8_W8lHnUSds8r8rDfTZ9Q6RmyVnkpyrmNKDNCVcUCvv5FZZP0rIbad3brP25C5NcoD-EUE3L8XxrtuC3TSHhbmlwf_=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/qTOC2GdFXZKAu_QGH_epo-nKDySmCOeAXF8NfJW5aOeTwgmv8Asc3BBcrfGJnJXiaDSTwjcPLG02HWDfv8eu0eM2TRfplxdZYF9CvgTaz-Cl5d9WSDgrmBwXQHKMW8yWFp-2Z3ZijioW6iEa0imW8eblvZ86WVlMLLftO3ec2amzNLIrD0oR99nm2CkwnVbDvwVQpbaMjdH8vH0EsafFxpZ2MVl_1uzuU0KmOt0Ps4IKPqlCjvNpZSy5_WiXHudXtqd3755lJSi0b38wY4EmaWlTMIZrhZTf0fjyQszwQd2Bo2c9OdsNhHvr23cixvkrKCpmaXOe8IuqS898vxZ_guAB83ktXOM_FmzifXisblPFoNO6aP7XSoXRlUApd29hXZd5UeDp0hwX-ECqbwSL6okOx1XLRBWpvA_V5m4TODFACVthMhUaOuOICF_eFx9TfDXUiQYUQMOh5u5VStuOGEBig4sl3Mw5jVEu2UR418nSP97JHOwJAbNCpCuUFfV5DFRCJGtqY92RTcwcsQGAX86nx_zaAv15nNbRLLCl9BlCjUzK4FeJOewpVkD5X5FcZlqX6o4zqSCOl3aI2jnCiIQajNDm-bs1FpKXTPtg1XxR0Q8UnM3M=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/keNf0tQVF3ybD9FFh2l9-japCc-RyUcVYuTeMDlUJ8sDnzLLAoZpioTWxnnIBIoLDzvoBIjElWkJRClQME-m2acJEgmvlE21weMedFXHWvdGNyw3W7RCXbvSqwn1y2NHmVKqbN4pnPNYo10d6lDMe4GLV-59JQvT8wtQRzpg4I-nq0ubqJA4t06x42O9lun0gVD_9Gyz3i3U-fu0_uU8UFe_REL5_VGnDRzYeio9rhIQmRdktQAObFwnJ97tyc18hrIX4DpxJ0we3pecxV9dvIg-AWIOZzxz73xafwxRA1feGSlBXiingYd_MgIrpaeQVYp0nAkwe2On_k8qW_vmE8znon5qs5_wF5k5naIy24NkNZKfPcXeKm8e_Tm2VUfFfc-SgDxnafG256ra8thidYRTtVgNvhtzsCqpkHS_7WrZGm5V9y6hxq21wTJlGEbvlJWNPNu0cOHP-J8tyHHTNdgth9mln0Htk4BgRPqP4iGVgJgAaMctyY-gipI9WGdr-oc5OC1t5v3Z2ygQBoG0UPRna2KXTmVonaMtGLui7jzHUmWqbDcvT4kod4DE9wCvbXpEiS7tenOagIjJ_YVVr1QGcw_LA80avElsXrnvtlTz4Ws_4rfc=w1168-h876-no

Smutny widok z podejścia sad

https://lh3.googleusercontent.com/gwOLj49wtxCwQHGbXAB5z3SVG2KOcBCAOVb3JniaJYX2R2m93bEoNCcWPXqXtLOt0hzt4qNLBW94ExmWiKJ6OgFy1C5lAptH_TaOdyoI0JO8YS0uE0Zq8OTRLYqbf5yS3Roisg-6WxkUxP9eS6gV5Mf1AfFXqjZL1hFfdltc24bWq3nasckRZjOXZzz-CoZ-j6Tj5R3iZBqlEstU_vyhMNX-_rbRj2vbyoJPw_WhbKEkcFbUx6obO7jnVSxvuwVBXzNXvs5gWN2b8swpNrYaSSLHWJJs97jeAHCU-gvjgU8LPO_6asIbF4RJKXqici9SLkGNS6fbsyTPJoMhbjRUuhxO92wHrYG20yPSLi3mJNowOKkmvc9I6hU4qdhSrHmlHcxyTGpeO9qO4nxo1C97r3Q688GrWASCGZ2Jr2j7_UeU1Ad4EHSmiTjQSEWgQKT7hA-0IdMFbNFP29QgbJZgRBM0pBrU4RzS25_LCXVJN2GBe31CJdU8RKinCHocuIucYOz9lrFe_QmZ_NWE5-_PQBRU6ELDJEOm6UjU1D01waf5OmBp6GCWuqPA1o8qjjIfMD8BVbu4lPCz9eEUiELFucbiJdE-WKMYy9KOGDnK3X5kcWZ_W4Jq=w1280-h616-no

https://lh3.googleusercontent.com/YJ6In4DdEbc5FAHjCfc2XMLK6UbSwcjo7STF1jYy1WR9IIVWU1DdnoGu6n_x4d5_V5Tx6cfctFAw-mwQKZ_TmhGeGYlZP1_8-lCLTb2eUhtyKjgFHn45ip-uY-ttgDY6oQoF-Z7ScDCh7PsFlPdw0Y4uiNQh3eb10I7SAAycpXB8T1SJQN3caIloVfH7FFwC3uWNz2hpVSvsBTNJRLliBFN66DLJnZqW1zyt7Kj_pBE8zuUKbwpdwjSnioHbY1jW9bvgdEg7m695riyeAgz51NGJb_qbVJ2RlWkZBVHTS89-_C5z4BNwanJtNmpC1wpSkDmfdIAX218NZB1TCSUErY-bIdIDy3VsqEyZagweSfakeaCryGkTaM9APgWPCd2kJuPPxraqtT0Xj9cFWrc3YL9wWzpojDQ3c1iuE-JHRzsrnzdlZJR6wdfc2_HdaGq6nXdLY-RE7H4s3Dv_TogmmTRwVcjyPkFrfTmPFoBRc5nQhe4m0hcae70Sg32MQxNMWXFBjj9V1JO9BDHaks87844Zs8ynOsuCJq8-vQ49MTQUoo6GSNLe046VqLt8n7W5ye7hmP5jB0h8IDYmMb-LyMOBz3Gl6zgdvP729qByXNCKRKc-jl13=w1168-h876-no

Miłym za to faktem jest rozrastająca się ilość stanowisk przebiśniegów na Polanie Jaskula oraz w zagajnikach na stokach Gronia JP II. Między nimi kwitną żywce i pierwiosnki wyniosłe.

https://lh3.googleusercontent.com/b6MMCVgCJvKebTbWyQJ-64zhHuxcq54JvJ8h5KFW_AwK6je_zYohojPHUNNtHVdznkxit0a484AlIhvbUz4gFQd6tsU9wgDVza8oiKwo5uehZmDYyzv39AJJ83wPVzYbErQaKP_0GQQ6JJBNOn3uq2qsQ2g6BNbkldr89Ofy5_PTSdg__2jNGj4q26aIz6PKTTaXYomWRONJ2kEudZT-pTqGNvQBZefoLB-ret_Mv3EclcfBA6P_0vX5IZQi6Jtkf6hn64X8heTf0_TmLvzTfKeVSZXD2Xho6IvHJduUk9cA_zpAGBq-0914L9kE-e25f3DIv7asFZZb8VU4uNwipTEPhGwmWZXeHKMDNi1hIwBsnejLx73t9uv6hWZJ57attscTlAIAP7yEWrA0W88hb5tUJQvpyngFk6Ftk6lmexVT2cFM86ii4UTEJUCs-KxEv8mx9xHUsUFD3E2YnKkdJkHrr6vKFWJKkDOfHAqhTYGQbStlzKNLhP0LTijXNG_Yd01px9aGB0ykGyLwtnX8bijxRODgg-4WKnpQpYAjte4JKpXUz6-hGJ0tJcS5aTtDnnqal9QQZ--pJzvrrkDhhmN5aSF2N51cQgrf004cepHUd-xKLq7F=w1280-h421-no

https://lh3.googleusercontent.com/foe18nKVVzHKI-iM6cFOWqsv4D4ykGUw3PUIk2lXAFEmV_ESib997VlYUzFZdf8mO2lCN9Sv-2Wi2aq0FrZ6pHAt4yiDOtVznPoRbeWehe9Jrr815-CpgM4anMLBj8_RKaSz9d3TPDIRLSGdyfARJzJ2mOgpquwd9pyhsAU4YYeKafAEe4onVBEvIExpSsp_VMxyw2J82n99leD4Ny4ifOyh097nlEE8DGM1N8aE5vWH9omgmaVWYIhQlpvsqxS3_z7HQHrg8LLzPelsPQFUDY4vrxE3L2J3FvVKGqPuHPe0vQZkzVWrRRHcQZEPPJP6GL8f9y0hn7r7b159KXLtwgW43GqluJMnIpsu6pIFvDDtNedXkhTPUtLTonf6LRT5T-Xzc19mSS_h_gWm7DIIXOzQcfYo7sQLc8s6jWkUYAfNTgwiCvHSVDr8wf0PvOHpM48uWKuZvKu4fV7gWpf-jiAYVGTXv75yR90J8iHUcgTWZiyWWQdqNJhvyQ15BWOv-JduI_fHvBDm3mLIXOKEzZpZcL8s771gQ_dUfxaisWDyiNpMqRJwx_X63Y0YtoMDzhl2kzpdqONt8sFUyq-xwx_JdkATLQ0xm6CrhODXhGA5Pxl28L95=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/nHKMMKU-XRDHT7zUCjAl3ryV-0foazflZbwEsAj4Zs1dIAJqiSS6mhG383dX95GpKe2wU-5n-qP2fzW2eMnbwCwJB0DNfx9kxgYQgwOtJGAWqdGJwi-AYYpF2y6DzYwOu_hlghthGPsxTVRdPTXwC40LvLq1xzAB-C0BiMN6Jn0Tv2X9d3CsSsWP0jx3aTqMljm4RmpxcuT47qEVrLKHgdBolF_qmuFYLIehceG--gUC-Rg0bZGYPaaAY4qwe5OkPt0oe_tmCFAbCteoze131dvXqE22Z-lj6cDtKiq0xbIj0AZKg0_6dFu9J5sGMi5PY4QVtFvQdod-XViA5OIfbt7PU8TegKvh2Ycbw4GVXxsjH1hjWKQgkxNCirRp2yc-76EtyUXMnHekJi3sNhOTkDa5qpcxLTRabyZYmxqxjvCi8J0Qs08XIunZ9LKqkWpjdLwmsCNW1me4P5VB-w3HOwelY2lJNr0AXXyaV4FrtazRcNInbElhBTCx8xDqGx-bq5nP_rMruvs-4uIer38qUQPu42ZE4MdhIclpi2IUnqHodxowgZkcptk7wn4TUUjxE5t_WRg4naA9nl_5I-Ji9Dme-Oq4vYFZIGcAYRvx8L2DI1c5F0Nx=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/tpvhrKVhHUxKuzMG1zrAltEWY3rCmm9bMM4eWlgE1OGn7XkUoqU_CcZ6R7qgtzrFFNQjoAO_fqeAnEWUP7bW_05zBz-DD93J-R765_D1wlPpQwfAnI572bHW9ea4Zv7MSVd2zOXF3JFEzryyX_9H9wRHVpPdaNV5cmny1Gh1O7n_nei3ob6CKJ-qlw5NsSqoWQrVYu2F1SpfDxhtNQ_uITJE4QSoV1u5YuwP6xR-fNPUpFPKAmCsiP_UJEoS3OwdzOttIf1_5TpLS-smrbzKelXCWMC1u56JHaJ324JLQcy__EClxW1HboBqnd0_DD6F8nqofR-84RcH2DO4DD3NZUFa2ZJL4H26jLBZrkm1JCxcVrn6XZJYea-L5VZXk3uXZEJAfuHb8zz_sLVtJzpZyMr0Vp3oxqEypkqpGoRRzqMySxvgrN9tcDXsF9nXLW0DLCCX0pT6Z33fos56es8wv-nISXWGlqK8LMIBosCz4jFQ_8qts19eBVOgXfq7AAuChSkDE_HUuaN_ft_QPAF6a_F9QJq-ZKcgaAuzfNVj-P_MJXwdgmIjKMrw8OzuevQhGYwHeLuCffpDlrWKIzoPcxk2gXLaSFtkH6oEw8IDjqf4p1TUz-Y5=w1168-h876-no

Kilka bardzo ciepłych dni sprawiło, że wszystko nagle ożyło. Nie wiem czy nie za szybko … . Oby jakiś pogodowy psikus tego nie zniszczył.

https://lh3.googleusercontent.com/zFFtnaGO2h1nhZG97VVKL-WZnG4K1x2fnSpONpVtPdGR0f-qnXIfpFXWeyrmW_Ezw5gfLQQ8uRZ9GBGKlJJzAyrpikW8GGfms15EfSFFZSooLrwQYsDw6_tAt2mGyb-FCvR8JWWUarCXu0Dl5xrHDDBFLJ04TEYEC7kY22ZwFQjSiRZwTS70AyrTi6-Cp-XCiTsNan_UxEP637QGa3ubyB_SpxnTqo61QkxNTQIcVp6181SfMK-mUPheu7iaf3PjWLiSh2EhYjeaMG8-RGQZ8qhxychJ4uZ64lasiyLwXEGaoRc3PlubYCaq7B1OS-1NrPUYP5jeiqdIZLmaSXfiUL_PRu6tw1WtrQDrXjLOO3OXTBJeOAPuRtTvxL-z3QNVIby30PYB9unoXEud9nyCgS5sqA8Z81wsAy0vS7aY91WyKoUPzZx-BIKWFkPKGir-hRcr9tnja2ASQGaNmB0JbgpGE4YOIGw-hs8fF_5oVisNvXNaDOZzqHwZUnkRQu1kpFgLTHTLkF3owtoeYp566PjQJm63C5nCqTDuKU7cGjEGZsrUWYKV-7IVK7nLWQrROhSS1beq3z1ror7OnE-gQIic3s5pF0KduC9T4ZUgQUewh1Fs-KS7=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/-8HzPN5VJguvzItqK7-qSGRd0L2oW9KLTY4csuMPmS-2xV_JQnqqqSOTvp0S7SVqvGFvCe7iVVSU4B4SiyiJuYScVi_7iV_fBnAV7au9DYTH67qo_BFFhDmYyg3O2jw1LuPg3BQhMqiUM5qxlM-JjekUOrsFXTCnrzJbazdSxB6BwHB8LRCmoepAYzcVRVAtfpTKfSyCgJ0-QwexNtkVwfBM58tsormQJ7bzOyG9oVh1glYe4Pg6GZMcd3DuDIvPm2e-z6lIoVaa9Df-idPkcuoQQSGMmWvGCOVBdkdCKwHinA0RC4AEz7YJntYO1iHL06UyBMoFKi3ezq6JLnXdfMlv2xz1aoLI-0bIZpl9_BfnSEeuE7lWMIWwydorBWLQ4UAEs0iQvnF2two2wAQsEzMyKCO32ICJqxWO3o9U7W_uh9gRm095Wx4KkWIGKTVArACVtVDykgLc-l4uKufaN7AgoHbLMFOfOMJA39ZhedTKcvHbWw30IL1ZNEM5ALB3hD-mbovFsjPEGkkMxELkUaYbVXaY8jpLYFpAJjzYBpLKhyyyI_r4guM_tQWpk0skQXUABsukYAoGLNgKh85SNaW1EM9fsxik8uSFq0eMP79-Y7cPW8Og=w1168-h876-no

Tak więc spacerkiem delektując się popołudniowymi promykami słońca i bardzo ciepłym dniem doczłapaliśmy do schroniska. Z platformy górnej budki wyciągu na Groniu JP II podziwialiśmy ładną panoramę.

https://lh3.googleusercontent.com/Nfa7rOQyAfaO2HUViFwZBwUQC0f7_zlRZJxDo0jumDxfV_QGTqMrIIOerj9Ss-ybdkY6ARDBRSAhHbvIIgx5VawjDrvPKVI3H2pqjw5YTyOYB8IeGwKPtFgwwfUES4i8lqYZXZHmD-GlvLtn1pU5X7eLuNyLNPQqs_Q2BEjmBXv1Fw7mIr8wln5Q5hB_AxdoiDvS5w2-TRn8SkTAmHNScHbqvKdbo8LH7s9LvHAH9Np1S13tpRkC3ehNn6uqX90_LgxA3mYgJLE4hIirUf4QQhVG-PV4O8VNkCtRLbCq76dXPFq21UaOBB9XV5ALNOns0x5KDnSWO3HSRCjDCPBothF5IXX5kAEydm57brrRjQKnU_TLE8uOoe12FggvIF8n4m47H4sa1su4VMXgDrKuIeVxbe_uKMgU33HBC8ytwNAb_F52hG114mIYu4BF8gFHJunuqJBZCbLIdg_VETreJNZwz1cN_-acMZ3mK0jJqd9oAe5vi9LQcHaVzoNIfGxiTcFUgVO9PFarH1VHw9Uyh-7oL-Rz7AkFUwiWMdNzKJeUNb6h4i6oewAOzZQZPlO1dipvS6RGfbn_vOgX1OLwjPcp3fNLA94BmWKBUxB2YT4zLetoEydB=w1280-h624-no

Przed sanktuarium jedna rodzina zrobiła zdjęcie i szybko zniknęła. Zrobiło się całkowicie pusto i cicho – tak jak najbardziej lubię smile

https://lh3.googleusercontent.com/mRg49RP9KkrSeH3Q7Ntd-H02L2ZFsejwbHcDs-52t_cFRMddvCwWAN-0zUZ9f6J6PlGI6LetTmEl5lG9OFtD-0sjygbmSgq0zFXxGo3gMwz5EOe0yODoCgCsu0WxycXYRhb7KaniZTNHphN27bEpgqNzaCgXAzXStegVpGQoaLEZKZotNa2ow4wN-GfnecA5JFtQlGYzZ0pcmaDJBXRahm7i_9DVfLqgvuMAgP1ozQX8J4QHop75cEXpmNySym3sg5iiExuqKUCGZ6WdHRl8qmSsmq7vMmT4HmGGRhbItBoaPwwAAEXYT6X8rnKsSXSD5g8sseBw3vjV1f1WSCd3ihTyh1Fiw6VbPNW6ewkfTZZjGjJgbml9A5WarWBd8RQcGH7yI7RoOfpD_n0kCoJrGVCYsn7-sQSCCdv-g8l8BabxSNofnJyAVZFgeRpb2N3QioZNajFSCV8uJD9slzq9oAGVfTBjbBT170dnmyCyznyHcGuXiRiNye6LNTiYDZAOYGhLNA_yyk7DQgHREGVbw9o25vQN5BEuF7VmTdvYwnOoRdhGUSw-Q6FRYY0Tm_0riV1AiW_1mL01-sG6OpaLObdZYjCGgeO3tIBvVZBKPh26f-tNmjeB=w1280-h559-no

Tu udało mi się wypatrzyć białe krokusy ! big_smile wink                 
                                                      https://lh3.googleusercontent.com/BOOEiNxY9OtMVOz_iyCXYy5X1iBSq5jNoVRkYLy6M18qLCe_tjhXVPp_pSyUxZ_PSb0D7WgTI6Ciqfg3JM9DGIvWB9EbwCbuhruwv0MPwTMTtmz6UwqWRq01fEeWYq8Hdy5oEb5-n_KTfsTevTZXBzY-nwrUsPjeVaAbNMR27g3BcTnP8XV0n58BFtjL-dyYPHmG0NaJMy-7NEPOVcRAfxQGpRLYpmu_bwNAqpR51NSa_DyE8zRhjtRIsOYGARsK0s37z2pzfNTSsPoDp0C8LdPK9oPSRYWQ-tN-uIM7OpOp3N_LCgTn2oLW0gSkPUPL5Ow90mfYUuKu7NksV3hmWGT8tdLI6WVg7vn00h0eyci2ltAlAqRu1scgJjsxpZt0wZyQbqo0c3XjoeixU8-2KGba-BqDwFOskOEsdHJPsn13SaNVmHnNIsfCyi_22VQYE9Jv3NYhL8b9cysJrH4ALDt0BPqRHK8e94TpLJY17u9NthRcyeJIfc-guwMqKbRq4nt7i54FysvDQWijTzv53YB50XJwC8jQLY9Cw9xqHHVw7WkMq2aNydXu-3zYFmaPh5HTW2suMP1FVP9FT9NaF_Mi26XLg0WQqTbAeE1UBLMCCoh8Mmif=w696-h876-no

Na koniec postanawiamy jeszcze odwiedzić szczyt Leskowca.

https://lh3.googleusercontent.com/s6q2QM0jAg7okHFCEDWn54x2awW4FpNjpWNmk3ButcC4mUw4NvDquwDoEcSzFvG1tZjxHyuSnFhP1jc2Ccg0YqLQTcMcMuUDyUUexIpQS27IvlgIoDrQAt6rCZuRh1MlmEAgF0bc-rSW6xrFLix6m8XQhfpGjnLriZ49PVuMj26k4wttHt47FTw4TqCCJuhYlclZh-ZSWHiwGsUXCbl8QV9wMUj3rPPnU3X7dbwOjBNB1yk92aRm9l9uoupvUywcMUZlAFHkWTUkDY-IN8u05LRcSIvB0WXtW6eu-q10Lc6O_KEexT0Fyb9_yObIryct_8ode9ECAMsoL2ss6A9eB8c9VkLQB_nEXhlJs8dj6t3C1plEICb-5lfjLnr-64arZ-0fiOmscQgfjxORp5OzopUxfW6nKW_BDhTsWakcVXq0FuPFYiq0kolRMrxNoxzGWedzTLRUJ3fAnAUW27q7983z9G_Gvjq1NRMgj3P0SZ7Xzi45JtEmCEWiYUE-HKvZT8T0iPChM6DJMEAByhcoCw9g3Itpi4ZgSQV7Nm4T0eozv2Azf-GZ-nTnspgDzr3U5-sDZgGtrH6lr_PyCKTmzu0pq9GAejlBHlxMdFdOznzf2XHADbMI=w1168-h876-no

Znalazłam Eugeniuszową limbę z zagadki smile. Niestety już z niej nic nie będzie.

https://lh3.googleusercontent.com/HaZc_5JdwHSEqnEHZf2ekjx1B_TqLfwQFoM9hjMiVkgdGX6SALgVxr2y1wh42uIGiNiznxyddv_6yoIAR2QmLH7e7DS1QMLLFWD_mraUb_EYtjfPxS0am45cDfSRwm-OI_1_YU9JksPplJbg2NRB3Yj2kMXh-QApGDxhffPgJL3ZhOaxuyqNLXFpbn4S_OiPod9u4nYRH3KH7y09ivKUs0aZZsUPbzfFDuadrR6g2RzUtAk3DJS2IT2WnUQLO7-B67ECsmGe31AtsOFhrum4mx_feBxe4Z93R5IuArEyk7FHq7mQxWrXzk8ABYkMO8dj-xdS7502cWMwe33CJKYMICaLkTJlHYVzAmj93xVzWIp69EQ9zIlY1fRQC9soMTb-iotKr54jfQDrQHKWUv510v9CrywCs0Lj6JZ23k16YCZRw0hvvrnymeBFtxcxQd6Webh9E90_CixRfDzoZzqhtZqxDMu8N-RM0fVKofVS0830saahTVwhUxwETh5mO727t4vgJc0yMxxt9687lOwJ1MrycMu_LNMu8seQPgCuAep-8YOxHMAZeKPPGVuJtAhp789XlfzER2fH7yPAjOxsRcespM8j3eVeF0JPo7fLl14fZH7hrb_s=w657-h876-no

W blasku zachodzącego między bukami słońca docieramy na polanę szczytową.

https://lh3.googleusercontent.com/a7B0SCiDh_G_KtZlw5Zg3BsXLQMrG9s04ZdIdQ2_O8Dpswq8CAfP_d_FXubZSa00fj_sg_koqNm7Xz7EZIqlVDnFhHvAniq4AIfSke05h4j8l3NwC4hdzNDNOtXyYvnQ2sQ8vn7haJbHTWyzsTE7ZNK98hoXEjd1SkH_pLJ19hZsqW6WSBBqGAvJW_xOByXYaE17b0F-i5EjjMRMZ19zaZAGkS6uGoJ4hsnYtvNbrXUPJvb0FxfUuQbx8wlaCucoxJyP3lBau3nUWT6KSbOFYKk6irro4OuanmJ08yfifcjMkkd-MPqLgL8-SIXTVDPAN1DygeH1908jzjuiedhTX6aTw9t3B9ldDAkeMMjJLsY-pSRJwQ12ECoV3zBsVjfxQeW5X4vxkDYFmowwMF5sRd2Sz_zvnAPQqPL2KU789zsExwOFDX4ENj8qg8ctkTwim-iWVTPufpo6XVVnyq13uHExCM-O0iC91WETqSou7YI4sbBp_i9DWIjdiwmyq18vX1bY-TY5VLjZu8S4cM3I7XKid4zOcMBdR4HPLiZ7Z3RqyGENBVoCgKihSwRiRM3wG2uHlbHY-26x-f3lBs4qfeE5G8snPWqLrWO5Pv5geI4zvB0Flxdi=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/nK4BnDT699LsQPc2_nlLvR8aOW5_I3N3XFckwIvawEkWNGBFDwawvsE8P16dKAtkEulnGBrgmRCucL8nK2vl62IEAytZzHE_UMnYxYUAVWfLHYC4RGXsIIc4hX2CXAAdKB1bhlQXhzAVwRq1uqCg_14LnAFL0sAvwsYDbYyTqN8z0KVWuD8Jjl12BfoR609BrQNu1H_WlQ1n44ZaQwrpTpYflDDnFHlZlaYdXEyyr9Da36li_IFJkh3IXsDg4rb3vPukFqgJOLc6AjmbMskiHveXa33DNgDwtBPiqAl5z0G6rNGzJJkwlEQoCWvRIBqZLttbXS4WAje_3nQ52aMpOlWBdLev5zswgMOi_eWufU-mVKxGglP7P45IYEdUsOmhuF9jpQn00F-TZbQw-U_S1NQv4otBPd7daleR5lhZTl4uQI_IMSOBybWKr_SJSCfIsqNNhS3Vh1L6yMvnpY_M68kzjL1dvZ2jlVIozpQHMdDeddk5rlmwwXcp_Bgdxpb60_SQdiSkXgw8hPZvoSAUjIjXrs8wyR4Ku2jzWB6Zn0oSMHE4HrOi3bTNzJTSg_4w3BwG4RsPHIBc0p2bRIyw7TWRPnqi35DryA6bxazPHCt6IYh9dNHD=w1168-h876-no

Zerkamy na nową tablicę widokową i wiatkę. smile Stoją ! Za to wokół nich oraz w pobliskim lesie mnóstwo walających się puszek po piwie, butelek i innego świństwa. Przykry widok.

https://lh3.googleusercontent.com/tuPhJ1haXUMEJwtNQ6025DO0iKemTWKzPQXRJmc8diJV1JULYn9a5QOeGyrHfMRyjjwyvDyBsH0uQaigAgGRgn98c9gC9S_zxbn5MlSf3RUVoujtagYRaZMhMFkhWAgdpLsO8s80uPI5X0jhUjNcuNl5dwm36ulxpbZk706IONYd3hz1qnYrFCTMZujiZz_lvh6FeZlcUnegdLr5nuPKxeCXMMeXS3Ilr7I-iSHeKB0SC7yuofS13UypLV0Vre5rGoLDQnDR9z46ghCvu_-CiA3pfl_QxkWrd9XwynsgvG69LiRmVJ8-Z9g2tZZy8BrZLv_ghay186wubt1neGG_j8c-A7JzFPijYVpWJg5hVkLvT042iRi3W_ZCvCRYahI0RULXnxD4bmZMexZEeK9HSwwwOAeFSKOPVVRW1co_G38c_Dd-_TsCBoi0SQhe3k6M7yzAhuSK-_Ge-T_mfrd08M_JDCypTLptJmhC4FPhDspCnWBzJppkAbdj4MBGlEMuGTCFys7hANMTgZ-uJVHQTKvtOLcgZHPEo9cVHMWqXG6m7bQZl4sUOa1cw_dsPnu9D9o1oG1P-eK9hsVhxsJk5xmpR2L-dVSoZebqgn6W9sqsQBcolKSe=w1168-h876-no

Udaje się nam dla odmiany trafić na piękny zachód. smile

https://lh3.googleusercontent.com/6o5z33q6-h4_yM-a0YGP32Da2XM8WS-0Z3td3LkLk4jralqPtDxSsU22EmkKvl_0ORbZchBe6L-BPSK8QNbT4QXF1vnMt2Y-Ubaua6dOrJvHhP6R8jpNZou043wmiCNCKpZUuGRd1neCd_JoGq_0B7fhw-T4KxFLZeBc3J1hvPW1ZXoEg_6dwiOlwnvN1kZL-1_cD10D50xw8DU8RKn7zhOSPf97qTgb7D9GpcpxsMIhMMIV4KgfRsWtvnR8Dm2UVr6TCyBCtYpm4OXUHXi78dWiBTtqnf27jEBfKcZoKZban3CAC4XakFRsDQMg5A6PuJLVLawXuCsCrGu3ONsDOfxDlZLK-lcC4EnuL4qsMXzkFQ6OcRVmqgsH4GRDHTSmNwEf4UEH8bbiP8Mgr9d_mC2KOw4yZ7R1qP4yxdt47kmaMqMFLR7hS9xKkoKghjSMeF2bB9xdUy1H7XkVM1Q4FjCmM4m_n21tqI9qHrMPvu9_4UO2_hgdurHPiy6kPhSTu-JeA46mD5g4qSiToZa56DAftlu6PYUjX8hdPRn_aH14oxUAsp6j3rlKzWtEUxrZESfVda5rRUuzU_5pI7HcfcufeyhN50tuZdIvBPe7AKRbKidxq6eL=w1168-h876-no

                         https://lh3.googleusercontent.com/GuYO9vMqsBGkJJvPuQ7fJlWibxCDJg5KCUyIXLLx1JaCFF3gJ--WeHx6pCMVo3M3GtSDCUnz_VQne0VOerpePmSYbXSFUcU4y0lc7i2ldqcmssMMA6qfNOXe9lH5OEhjYM79-1KjBLwDjdWSoyrCiqexyfVMvu-aLLQ6KVVDJXS4DjgAaDJYUAzXtssMtUBYEOdHWdajWtOVJgKyvxqkib1-UyGWWy9oGOfN3-IVEecEqCw3-cGXGUV9AYyga1InC1assf9JSpasVQZnLO-iRcwICeQZyVD6ZXk-bq5LbM6ooZCNnC7ESjidfulEYfWCkFiuSH6Y7wyg-HvtN7VSNgpU4S2CnIDYaUESNPnxGGWzT9YLBSauIAvvOP_T2eNYWbpIhDooDVS3IXOAWw1inhfVW-UkG7IFXWpngL6cB89c64sGAQh1mlNkKa5zHcys0SMItCMgxNH9XHOFo3ILAoIBtzjsF-PVo5rNhaMkKvtEIJSOXvaLtRwvUP1vjPwgPW8S_E4O5FNLebgm-8E9LNe9MpFkL7Tp_uJTql8HKg3xIosoxLWU2MKk0EY4faAwrVHXuVE8HgynaeC06c8FVkZCAXqcvuHapeqPxJiT4WWAoCNlszbg=w600-h800-no

Jak na tę porę dnia jest przyjemnie ciepło, niemal bezwietrznie. Na szczyt dochodzi jedna osoba. Pyta o krzyż. Schodzimy po zmroku czarnym szlakiem do Rzyk Jagódek. To było piękne popołudnie, warto się było wybrać tak na wieczór.

1,074

(11 odpowiedzi, napisanych Tatry (polskie i słowackie))

MF napisał/a:

Czasami warto zaryzykować i wybrać jednak Tatry wink

Pewnie, że tak ! big_smile Czteropak mówi sam za siebie  cool  !

1,075

(103 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Wielka szkoda, temat gdzieś umknął i nie został odnowiony sad