darkheshu udało Wam się bardzo to biwakowanie z ogniskiem i piękną Babią w tle smile, że już o wschodzie i polowaniu na fioletowe nie wspomnę smile.

Ta poza jest mi skądś znana … big_smile  wink

https://lh3.googleusercontent.com/CTPxk150bXCYbvDUfShJczOQWJrBkYV2wDfXtDO_5X_Dhk8hXD6LOCtub728vyDqdfiJPnm_uDuIeTMPFkT4Q-90SUGx0CYTJxAWyag2ubtKdGWPCS_eyv59GEpBkVRWDmU_xnFHd1BQ2CAIrqbTORLCFCxl4V3pTBm8Au5MDQR6WcuJ-3Wz5pDxni2QJS8K1UargsSIAZu1FJGeWzje8lUR6d_K3upmDZr3CCm5O1sp2ZpDdi3jhX9FvuJrPXclXaAEEGdA8nT-L--gy8dT7J-tZIYXFtwVpVF3FtXxt36HhF-4kAEOAwKqLHgMStGkRGGeEdgdpgbu_barwzIaHZfHrpZxhdSUi5t6ZJoE2TC3SsfHcAYzF5MzhMKOZI4YjH8y_INY62NwqqKdsvRbi--zbPtaVp3nRlyopZlh11hTGS2Wm736tg-9D6_NxpDhPCyCCbUZZlcKQD6cgmV-_JZEOMeKR0o21C88z4AxtSzuk7VUGGmTt4zLHMXEP5oOGSokUxAAZueWwAtZx8Ibj3RR8aXhjBIS-Abw_q38B3TkhjLbog9R77v0-kUeavwcJ_8dj79LNdc1bj969VPlsu13Axw-WHghsGMcc6hdoqFApuqos89TfmH4KreIefFNMCliU3yjjK0Obmo7TBljhHbWA0mBasrFCMr6rVXhECM=w952-h633

1,077

(103 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

darkheush napisał/a:

Nie żebym się czepiał Panowie, ale dlaczego na "nowej" panoramce nad Pasmem Policy jest info, że to Beskid Makowski??? IMO to kardynalny błąd!!!


Ja się bardzo cieszę, że jest nowa tablica z panoramą na szczycie Leskowca, oraz z tego, że znaleźli się dobrzy ludzie, którzy ją tam wytaszczyli na górę i naprawdę super mocno przytwierdzili do podłoża, ładnie pomalowali. Prezentuje się pięknie. Jeszcze raz bardzo za to dziękujemy Panowie. ! Wiem, że nie mam prawa się czepiać, ani tym bardziej narzekać na coś, ale kurczę … skąd wzięto tę panoramę i tak jak pisze darkheush, kto ją opisywał … . Jest tyle bardziej wyraźnych i pięknych panoram w necie, ale zapewne też w archiwach zdjęć, chociażby naszych forumowiczów, zapalonych łowców panoram, że myślę wystarczyłoby słówko, a porządne zdjęcie by się na pewno znalazło. Chodzi o to, że wydano na nią, z tego co pisał MK, wcale niemałą kasę i szkoda, że za taką kasę stoi taka, nie oszukujmy się, „marna panorama”. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, co absolutnie nie było moją intencją, tylko takie miałam po prostu odczucie, jak przed nią stanęłam sad.

W sobotę 1 kwietnia na szczycie Leskowca było, z tego co nam sprocket73 pokazał na zdjęciach, bardzo dużo osób.
A w niedzielę 2 kwietnia, wieczorem, na szczycie spotkaliśmy tylko jedną osobę, za to, zarówno na Groniu JP II, jak i Leskowcu, pełno wszędzie walających się śmieci … sad. Bardzo smutny obrazek … .

https://lh3.googleusercontent.com/tuPhJ1haXUMEJwtNQ6025DO0iKemTWKzPQXRJmc8diJV1JULYn9a5QOeGyrHfMRyjjwyvDyBsH0uQaigAgGRgn98c9gC9S_zxbn5MlSf3RUVoujtagYRaZMhMFkhWAgdpLsO8s80uPI5X0jhUjNcuNl5dwm36ulxpbZk706IONYd3hz1qnYrFCTMZujiZz_lvh6FeZlcUnegdLr5nuPKxeCXMMeXS3Ilr7I-iSHeKB0SC7yuofS13UypLV0Vre5rGoLDQnDR9z46ghCvu_-CiA3pfl_QxkWrd9XwynsgvG69LiRmVJ8-Z9g2tZZy8BrZLv_ghay186wubt1neGG_j8c-A7JzFPijYVpWJg5hVkLvT042iRi3W_ZCvCRYahI0RULXnxD4bmZMexZEeK9HSwwwOAeFSKOPVVRW1co_G38c_Dd-_TsCBoi0SQhe3k6M7yzAhuSK-_Ge-T_mfrd08M_JDCypTLptJmhC4FPhDspCnWBzJppkAbdj4MBGlEMuGTCFys7hANMTgZ-uJVHQTKvtOLcgZHPEo9cVHMWqXG6m7bQZl4sUOa1cw_dsPnu9D9o1oG1P-eK9hsVhxsJk5xmpR2L-dVSoZebqgn6W9sqsQBcolKSe=w1168-h876-no
fot: nena

1,078

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To jest pułapka feromonowa, albo jak kto woli dyspenser feromonowy, a pod linkiem mechanizm działania https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%8 … #/editor/0 Ta akurat na zdjęciu to typu ekranowego.

1,079

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Dziękuję za info sprocket73 .

1,080

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

sprocket73 napisał/a:

Cudny weekend trwa... temperatury jak w lecie. Beskid Mały został odwiedzony.
Najpierw poszukiwałem krokusów na polanach powyżej Rzyk. Niestety albo odwiedzałem niewłaściwe polany, albo co bardziej prawdopodobne, tutaj po krokusach nie ma już śladu.
Ale jest i tak ładnie smile

sprocket73 byłeś na tej Polance u Zielińskiego ? 
Czy to znaczy , że na Semikową nie ma się już po co wybierać ?

Jolu dzięki za zimowe focie ze szczytu WR – pikne ! big_smile Miło było sobie przypomnieć sierpniowe wspinanie i piękny zachód słońca  smile

https://lh3.googleusercontent.com/51rd_kybR6D5vCT7T-ScKTX0DYiqbqiz4JLKOVqBXYDOIN-zAylcuhdHX82XpAnM3eHAjVIupx80FW0=w800-h600-no

Piękne te diery również zimą. smile Lodospady prześliczne, ale rzeczywiście istnieje ryzyko, że któryś może się odłamać … neutral

1,083

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

sprocket73 napisał/a:

to może z Gibasów ? wink

Dokładnie, zaraz z lewej (nie widać na zdjęciu) stoi wszystkim chyba znana kapliczka wink

sprocket73 Twoja kolej ! smile

179 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56 - Cyberniok
52 - Gustek
50,5 - nena
43,5 - baca,
35,5 - MF
30,5 - Eugeniusz Kępiński
27,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7- teksanski,
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek, Staszek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

1,084

(103 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Bardzo Wam dziękujemy Panowie smile Piękna nowa tablica, piękna inicjatywa. Nie pozwólmy, żeby praca i zaangażowanie tych ludzi poszło na marne. Miejmy czujność na każde przejawy wandalizmu czy innych niewłaściwych zachowań w górach i zgłaszajmy je od razu w powołanych do zwalczania tego typu zachowań, odpowiednich instytucjach.

1,085

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

i jeden i drugi strzał - niecelne smile

Tylko się cieszyć z takich wiadomości ! smile Formularze się przydadzą ! smile

1,087

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

Napisałem o osobie duchownej na pierwszym planie. Przy takim założeniu dzieci nie istnieją w opisie, nie są duchownymi.

Na pierwszym planie nie ma duchownych big_smile, tylko dzieci. Nieważne, zostawmy to. big_smile
Dostałam o 1 pkt za dużo ! Do poprawy ! - powinno być 50,5 pkt.  big_smile


Moja zagadka :
Gdzie zrobiłam to zdjęcie ?

https://lh3.googleusercontent.com/sjHtrAL6HTGyZa_NMRgz6l466VWYo6RFZk66YNQICXI8SFPLDd5JmVMMH-5qqDL20k7xhnxfm6UCSWgnwQpZDbXaPrVaUtHclQeBam-IPjJcOJ0fLOAAkt97_CvFQ3157HciBW8K8K3EpumNdlLLH_KsLZ51MQekr8X1O_CwH5xjcm6gPscWhv0q5HgIEk45EYwshfOTp4I13EVYc9uIVLGxVK8ak17ZKwbXXbNhz2OOmArlgup_-LtuifFoQD95F60s-vVHJw8IcuuDq724tXVIfBUwD-k-giRkV0XONZylBEvI7RtqWxJN8gbu6PxbN9QW-tVMEkVHauSdEDLY-7TOzVHkJ6mQWogjqTkpuoYOaQOuo4JBBCjeEnDI1ITIFgkhqinFy8N_9V6D-zYQvIPcznWRkNSn_UO1tZmvjgwdVxBAMP5YHDTD3_x29Ag2_YUOSgSo1JnOFOwmqtNj_ELT0HingP3V1XTiWR0gsGyySjZZT96RJM8vPxyQ-ux3eQSp4kY1B6LnoToSeZrvIAckfSvPy2bmi2kJWylKlXF2keugUwNyBqPhEQ2H3N435dKtU2jn_EhDvQjyaiLwCtNB5bu2u1FyFrGYTM87_PCzYUIpnfkC=w943-h768-no

Prześliczne to zdjęcie Jolu smile

https://lh3.googleusercontent.com/5Re1-IjEewdxlzySCGTHRkwY3WUij7l20V265wKojXIfJrMEfWczH0EjX8hHI2LxifnCFE_OUU22OhRa3TNV5D3wNTsFEENffyyMXIr2mOmIeuxMk6nD9ezF4tcCN8H8qS7YzS4Fa6FgXel49WkijcpOjfUE4YvwmK_86_Q-2N9Isniyhvo-A9DJ6z1qPCVDQZsly0eaeN08x3GkYiWzY_YdUvP4yA_MN6D4Z3emTLVLunepuDUF_DkCTBRxaWs7aTg7r4icebjWcyBKcf1g4qyaE2GCVk84mm85z9iUi2Xbm8AaAx2OvXm6pc3Nfml961Xxx3BPFtoP2NOQEHS3mr5vhypmqyK8G7HothvrPnychKQsL8l1r8movu1JcpdkZjvoSE-pPQ8uyQyL8GLzQnHolqxxlC4T6ObAf2tDQmepSF-Uk4Way5pyxKLO9o5mwAELQaMj1u_L7zmk7epDLJEU199VWW7ClzhvHSEg36pLWu8rlOLRlkW-Qi41-hevoEa9SS1qfDIS3e6i65buIzZhUTYEWQLhfX4YgAwPuKtVISa702qrkOUfJck4nVq34TY9QPx2OWEMns2ISD2AdF2CnpoHBA_2TnRQt8QCcAbUReLyTxkB0c0_iislQE32POl1GaQMcNUW7-SvND_DStqlg2K0CfBVI5lgEyXSwQ=w1840-h519-no

1,089

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dla mnie pierwszy plan na zdjęciu to te dzieci big_smile wink. Był księciem siewierskim, kardynałem, arcybiskupem metropolitą krakowskim, nauczycielem JP II,  a jeśli trzeba więcej to tu można sobie więcej poczytać https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Stefan_Sapieha  smile

1,090

(103 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Wiatka pięknieje smile Brawo MKsmile

1,091

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Stawiam na kardynała Adama Stefana Sapiehę
Na zdjęciu jest dwóch duchownych wink.

1,092

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Mega fioletowy cud  cool smile Miałeś szczęście sprocket73, że mogłeś się urwać w tygodniu. Ominąłeś dzikie tłumy. W weekend tam będzie najazd, więcej ludzi niż krokusów , niestety ...

1,093

(11 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

vertigo napisał/a:

I nawet nocowaliśmy w jednym pokoju  smile Bardzo lubię takie spotkania - niespodzianki smile

Takie spotkania są najlepsze big_smile

A do mnie dzisiaj zagadał MK big_smile, spieszył na Leskowiec naprawiać dalej wiatę. Jaki ten świat mały big_smile ! Bardzo dziękujemy za super robotę. Wiata prosiła się o naprawę.

1,094

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Jaroszowicka Góra ?

1,095

(11 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Cudowna wiosenna impresja kisielu ze śpiewem trznadla. cool Polanka u Zielińskiego się bardzo ładnie już ukwieciła.  smile Czy byłeś może na Semikowej ? Krzyża, jak widać, jeszcze nie naprawiono.

Świetna relacja i piękne czteropaki, chociaż chciałoby się bardzo te Twoje zdjęcia MF oglądać w większym rozmiarze i pojedyńczo  smile Mała Fatra jest piękna, ale też wymaga dobrej kondycji. Bardzo przyjemnie się czytało smile . Prosimy o więcej i częściej  smile .

Oczywiście, że lepiej tyle niż nic ! big_smile To się rozumie samo przez się big_smile. Domyślam się, że południe jest droższe od północy Argentyny.  sad Co zobaczyliście, a zobaczyliście przez te tylko 6 dni, jak piszesz, bardzo dużo, to Wasze, i nikt Wam tych wspaniałych wspomnień i przeżyć nie odbierze. cool Zdjęcia Iguazu Falls podczas burzy niesamowite. Nie każdy ma szczęście oglądać je podczas burzy, Wam się udało „przeżyć” burzę i jeszcze zdjęcia zrobić big_smile wink. Szczęściarze ! big_smile

Obejrzałam wszystkie focie big_smile Kolejna super wyprawa ! big_smile
Urzekły mnie przede wszystkim góry, są zjawiskowe smile. Też chętnie poczytam o kulisach wyprawy, przygotowaniach big_smile Czy był czas na jakieś wędrówki, czy była to typowa objazdówka ? Ile przeznaczyliście na tę wyprawę czasu ? Dlaczego właśnie ta część Ameryki Pd.  ?

Mnie osobiście jednak zawsze kręciła Patagonia cool .

1,099

(25 odpowiedzi, napisanych Bieganie w Beskidzie Małym)

Brawo teksanski ! big_smile

1,100

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak Jolu dobrze Ci się kojarzy. big_smile Byłyśmy tam razem 6 listopada 2010 r.  smile

A tak wygląda w całej okazałości:

https://lh3.googleusercontent.com/kYpi66ZTRR2na4JlIGtBW6Mv4P9X82SmfvmVT9Dzh7PgO4HBjhoBeuoU647hIVax1wK8X6Bg0OLdptwPvvZkOMAxhhUzH1NK5cV0R5g3-Gn36UYXb7bzV6d1ewhSNeajlrljL3bwL-LZ8pdL6h0fSFnmJB7RXiKq_VI71KG2n6fz3CpR-IALxGvyCTPqTB0jTh3WQ6B1yzQIMSaF_-mC0NrntpEKrlRo0kPnxF4LZSTOj5CH_WwaZpVkVO7EiqVs7UWyi1XaRerd8vvUOF3tzchv4R5mgXUa5r9ScZ88vkKpRGIrVGlID7WgZkAdDgq6vrh2_Ti2Sq04nrky6UdVU-LGO-jfsGO1EUx59RB4tkV6g29sp_Z2pdTYPCJbPV5zVSDpl4JdEm_yb9nr4_29886rHGzPkDnjlJmGHtpDwYDKtTiTEhEJEU1cuUoETXoG7-sVBvwlX0D36YBU9o-YC0Y5sPyYVXtwrKXQeyyWT31X_J-Vo1EhkISdoF9bJdWVuIU3KXSAH-JuKkaMMvthi6n_5X4oijXAgztMul0bs-KYnCQB_d-KMoxblDsEURO1zrG7clcnV4OFLifQwc0kCztXc9T3zNvkHtIIeck276FGUQ=w800-h600-no

Zadajesz zagadkę ! big_smile

178 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56 - Cyberniok
51 - Gustek
49,5 - nena
43,5 - baca,
35,5 - MF
27,5 - Darek Tlałka, Eugeniusz Kępiński
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
18 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7- teksanski,
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek, Staszek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz