526

(56 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Tak Darku, była petycja, odbyły się też jakieś wstępne rozmowy, ale co z tego ostatecznie wyniknie - zobaczymy.

Informacja z radia Andrychów z 1.10.2020

https://radioandrychow.pl/rezerwat-mado … e-wiekszy/

Informacja Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot z 16 października 2020 r. po petycji

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s640x640/121774532_4577066442364305_685162110748735159_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=c7ibYdUBclgAX-fKCzE&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&tp=7&oh=74944e497ff9fb46cf83fb2e5a55bdf6&oe=60360332

"Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wysłali maile i wykonali telefony do Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. To właśnie Wasze zainteresowanie sprawiło, że RDLP i Nadleśnictwo zdecydowanie odcięły się od decyzji o wznowieniu wycinki w wydzieleniu, o jakie ma być poszerzony Rezerwat Madohora, o której poinformował nas dziś rano leśniczy Leśnictwa Rzyki. Nie wnikamy w to, w jaki sposób, cokolwiek zhierarchizowane Lasy Państwowe mogą funkcjonować przy takiej niespójności planów i ich wykonania. Miejmy nadzieję, że takich oderwanych od decyzji przełożonych strażników Teksasu nie ma tam więcej...
Wasze zainteresowanie sprawiło również, że temat Rezerwatu Madohora i Beskidu Małego był dziś jednym z problemów podniesionych na sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Bardzo dziękujemy też posłankom, dzięki którym w trakcie posiedzenia komisji głos dzikiej przyrody i Rezerwatu Madohora wybrzmiał, a w szczególności Daria Gosek-Popiołek, Gabriela Lenartowicz, Urszula Sara Zielińska, Dorota Niedziela i Anita Sowińska."

Miej na oku Darku to cenne miejsce.

528

(6 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)

mirek napisał/a:

Z tym logowaniem jest różnie, raz normalnie a raz siakaś weryfikacja typu ; kliknij na foty z rowerem. I wyskakuje takie coś;     Jeszcze jeden krok
Prosimy o wypełnienie kontroli bezpieczeństwa, aby wejść na www.beskidmaly.pl.


Mirku
mam podobnie. Raz wchodzę na Forum bez problemu, innym razem domaga się weryfikacji przeglądarki , albo kontroli bezpieczeństwa. Skoro jednak to ma nas zabezpieczyć przed botami, to trzeba się przyzwyczaić.

Nie wiem, jakie jest innych zdanie o czacie, ale wydaje mi się, że w naszym przypadku chyba by się ten pomysł nie przyjął jako forma porozumiewania się. Myślę, że odwiedzamy Forum lub stronę BM o różnych porach. Szukamy albo konkretnych informacji, albo coś sobie czytamy, albo po prostu odpowiadamy na konkretny post. Pogaduchy na żywo ???. Nie sądzę. Ale mogę się oczywiście mylić. big_smile
Niemniej cieszy bardzo, że Admin cały czas z nami jest i o nas dba ! smile Przy okazji - pozdrawiamy ! big_smile

Darku i ten występ podobał mi się, jak dotąd, najbardziej big_smile ! Do twarzy Ci w tym kitlu ! big_smile Super ! smile

Darku niesamowite. To może trzeba gdzieś wyżej to poruszyć, pisać do jakiś organizacji ekologicznych, wspomnieć o wycinkach w tak cennym przyrodniczo miejscu. Może do Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot ? Przedstawić im Darku cały problem.

https://pracownia.org.pl/

531

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Strzelam - Kiczera

532

(6 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Staszek napisał/a:

Ależ mam czerwoną twarz na tej fotce na podejściu. Niestety nie pamiętam czy się zalałem, czy też krew mnie zalała.   big_smile

Oj tam, oj tam, wykluczając od razu "zalanie" lol, myślę, że to od tego przyjemnego mrozu na podejściu cool

Przeglądając kalendarz i relacje, stwierdziłam, że na Leskowcu i Groniu JP II byliśmy ostatnio w marcu 2019 roku. Szok! yikes Postanowiłam więc, że w Nowym Roku odwiedzimy jako pierwsze, te właśnie miejsca.

Niedziela pomimo niezbyt ciekawej prognozy pogody, wg której niebo miało być zasnute chmurami, wręcz przeciwnie, okazała się bardzo pięknym, słonecznym dniem z lekkim mrozem, wymarzonym wręcz na górską wycieczkę. Na szlaki ruszyły w tym dniu tłumy turystów. Od samego rana sznury samochodów kierowały się w stronę Rzyk Mydlarzy. Na pętli w Rzykach Jagódkach za namową Staszka zmieniamy trasę tzn. zamiast tradycyjnie od Kuźni, wychodzimy z Doliny Zielińskiego. Chcieliśmy w ten sposób uniknąć „obijania się” o turystów. Jak się okazało, pomysł był bardzo trafiony, ponieważ tę trasę wybrało jedynie kilka osób i to głównie do schodzenia ze szczytu.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3f9QRsZKb5-UCSDQUStuZXnBOCZOCWVx-qFSN8Vy5GU-8dW8gDXm1mmHXdxJj4pCjrl8up_tnw9i1Ml3R4yHYC-XaezHBN-4sW-Pz1SPDCOEE2gd7_7afeFn39y3huf8wLG3oahQtVmozqnD77KDAxOQg=w1280-h720-no

Trasa z Doliny Zielińskiego była bardzo dobrze i szeroko rozjeżdżona, mocno ubita, miejscami śliska.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cvZ30IT_6unyH1epJKUJLr02dATnQjxQXBZ0iryf5zbPIsxNfbhRozMgmNOvlPmzKnN1xFZRvqmsgHVWfHBzQn6638Jv4Imb8iM1o674A689UxnWapER4qmxAZaHVPSW1VQDqdfOau2HFeKcnROGc7Aw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fz9IjOmaBGV-KsEBHuZuLU995IFuhJidQbJIysb2eccTUzKbnsDhBj5j-Bk4q79ckaZB5K-Eob2Nw8UxZGrWcMgHiJWY-YaWjMCEjEsUB1RnjWs0IRdRgUXBGMO2DGt50mNrFZpCyLtcNNZaFcqTEo7Q=w1280-h720-no

Wychodziło się przyjemnie, lekko zmrożony śnieg skrzypiał pod butami. smile

                                  https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3f3am9g6uLt5-9UvTzqiK5N3zDlY9L83EUo-KPF66ERnSYmy1RUnmSOx9vQalDy8Mh6Q8ovuGRmNBRpfVoDB-5NdnF0hHW8HUtqUeVjV5AFgMT3qb5s2JkrGhvL1H04xwEEmigykreJXgH30ib8OXmoig=w492-h873-no

                                  https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cZ2-oQhJS0dhTlQxC85smGqnlNdtogGOKRA9_oFmNQinjwYM63Ua-phKnbB1KvpzxVLhH2ZQPni9az3MAVH1g4i0ej-niMQ118avAcEARzd2civg6WC-aBUpyl-Yl7fJpw9Sq914jo5Rme0nNNRCzfeg=w492-h873-no

Idąc nieco na skróty wyszliśmy na czerwony szlak, a stąd kierowaliśmy się w stronę Leskowca.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cLesRv2eDSAxT_MMyrJCvyJml6eVZFRb_wPcAyIaPAR5EP8EeHnf1VieygEwBDDYcMkXoShlVJj987Lk5S-t5EvLtJlGbyu2Ko_ldawAMrcWV8pXZNmuc30XbOIzNqY1Gw3JdctB49_62iXVR9nk7aOA=w1280-h720-no

                                  https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cB-TnC-nlmqj4xYG1YN8CtoXTfe3l7Y1yVQbVOwQhPHJCq8K1nFNBwJb6E9To8NHglyurU_aNzi_bnrYE5bIS-CNbQPeFJXJkVRAH4Y0CZcLX8LIYFvfsxdaSHu-Ji_1by7psv7Trn5pxycDLjUlYDBw=w492-h873-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dUf8EH_eqZ_lMprLcZvTA89NVqQMYVbUvR5zV2Qoo7CNf77IZlr1JRqLE-HZ4uuLlJian5kkYHIonJG-M8NNYM7BQdNC-RfhGBx6ZhdVeh1m9NJJMmrdUSU4xY6JeZLsx9fjS3QTsJmiH8VPygjMK5JQ=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eBp_TbDL0ppFZhTKVLqOvWM75owRkVyC_wULSWlrd21VnKKiLnlz-EKj2mV_rpImKcQs1_Yn3LA0JwkXFsV2kUubv6PUtf4-sW5sM1zgPpHWeQr1Xb9Ps-7O1MWNz6_UodUXrTZ2G9nT9cNh0xCoDh5g=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dZu0breiY0qf78NSspR1_X-mtcqqez1YqahOSTraVoVLVUy--xrHafNG_8y53k6WC0RWFzkvHN8DLfgE8c9ipZt-3iSS1CJ_Z3YTgeC90n4KdK4Jzjo-mlJiRPtDt0OvMrxuX0XTrGktqAQrnienwh1A=w1280-h720-no

Tu już bez przerwy mijali nas wychodzący albo schodzący ze szczytu turyści.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3d_AFstjdcFDnLu18EEwVKxZUDvHoxBrUsNxPIWn5B9SFiCEHXHfZPNeqi8GZqJyX2lzQVrxdrBwsWgZUdCWDkzgiRHIc_9O9S0KgL_sb7ZaTqSn1E_U-Q_LLybrn1jfORmtf-jUEMpMAjpQ9DL9d64Ug=w1280-h720-no

Na niebie w tym czasie pojawiało się nieco więcej chmur. Na szczycie tłumy. Śnieg na polanie od butów był tak ubity, że utworzyła się na niej twarda jak beton powierzchnia.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fo-gxT436ZpAjMa6K3QOKugw-BO3NZTRjrj5wZ_HI5imRe6LFWT-_n3344p_3KF-YG8jRQJsbRBGtwS3Blqk8Pk7P13981w5VrP9B6HkXspo_iz3CLX1Dh0B5xw8GEBOE87VWnjnbTdVgvb5o6H9PtNg=w1280-h720-no

Zerkamy na Babią. W tym momencie wisiała nad nią spora chmura. Nie czekaliśmy aż zniknie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cW06P6Tencxrb57pqy01FNnERFsmJccVQFLmGDPY0RhXSxsrMGQpToeaP1T1kY_jKHmZXlRxAWlGvwTosCLjuehVQ7V6yY2Dm_DIuiL5HaPvtSZoAT1uZ-aZo_UCKD68pXOcDc_K5SE-dK3h9gEF1dbA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3d-uWx1-oDCpfVStULH7Jc2UBFJpAzC8jplUTnd9UyTVnADzzm7mUhehiz2iliYlGxc2NF2H2ozdPe-NYu3HUkBSMHGYHud5KnABAF6Ksw_BwzVB_ehbaffUYS9wb3vn6v0yrTM26lGJZ-35olFKLjngQ=w1280-h491-no

Nasz wzrok zatrzymał się jeszcze na polskiej fladze …. Jaki kraj, taka flaga ? sad …Wiejemy stąd big_smile.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3e-6tuWtwBNqTU_37fitpWVdWB4T0fA9lqJyhv48vIpdRej0fmWLiGWafutrw2hYnWKcpO8JEmzsQApQgp_1UMx5GbLKXseM7w_oNtjiUc1jLbJ_hu2eBMX6cfAl8Tke2XCdliIzHqcUeGLHe3mQNTehw=w1280-h720-no

Na )( Midowicza z daleka widzimy co się dzieje przy schronisku. Polanę Bargłową opanowały dzieciaki i psy. big_smile Wokół schroniska wre. Omijamy zatoczoną drogę i wychodzimy aleją buków na szczyt Groń JP II.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dXdZNBq5yd8XpU9eez_PE6kwFYLT0Nc_l-vcDWxClMO8Sxj6zO4jCcjxmaoCnBoKBuyQ9D8Tk_Cysgoslw8MkNhxvNngQeuP1K26XGJPNIRydekTwmprylo8rAHPKxF_7kHu46_ODe3YX8VYnb-eTFvQ=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dPhIcSxwwotR3m1Hg3hMeSIYtP9P4evCFZF_Y-oHbOCIe76UXSP07SYkxcSBDerrxp71R4Q2QU4Ju4X5NEoQ2cwou2_LP3FlhuRMOFQFFbAed-7DuD2g6BnTRH6NqhFntCHdWnkUhuFMG7RFTn99lVIA=w1280-h720-no

Tu za to spokój, cisza, piękna szadź i szerokie widoki na północ i północny wschód.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3epxABcyfngyPRSUfWJBrI-bi2i8zOcbKiYl3cXOS2F3bhss1T7pieaJW0qmSmzQvX3Jk5K1yYIfBGdAv1lEgOWm2Dcxiw1FEaP5IYttoxskcz_LUSdtE5SJXze01uIwsPwXYdeAoWyc_hoL0vAA_fZJw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3ed0TOtY-OZkO-mN6imMN22iuPqZfdJ2DE92Jje0ip6QRMUmESA8XnO6Il7zgIsPohTn8hc3xEfTj6htp1MLGHtyhuagt0cafrvps1evnacQIXaHJT3u6i4gd8gGsEvMv1WdiLefBCJgx08MmG-EooO3Q=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fOKLSOyYuGbKS-t58C8lk45BEgAODT1YDTjHFUpd20ZeqqYMAZqRjwqIkJnk6DfhbUmKIl5IJLrqOCs_ME_EETj9JGl5B7St_-pWmqLDX2bQlJZR-VuRLV_deivsi45UcpFpw1vQOpJHMY8hMIbMaJBA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dmG1lcLcSw20foat77pfLowMZAw1I1KUK5_H2ElxB79ESbFdDMDcHF0vCZHGz2wcD711Ms6BzyL2Hz0bx8WQGuJtH7XlkkTPMo5bbzl6Ugko4kpl_buYLaPVu2KK1wI6f0N4PQb9eYV9sJ6JZC4E6UDA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fEFHJ8t9k_DkZ8A6jWZWniusnYBTqs8Omm8UoloH6mFGDajgVSdoHRQkBeKVzUWMFDzTdeQLaqBGFDXwIvsU6s2yuqz0iJNibugp5fEwZmchOoPqpr24LlhhIU_nY96s5IHuEJ84GHZ2NFwHtc7C2HWQ=w1280-h640-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dtkFNeMmzuB26YffImA3bVPr9vSIWuXF9ov2hyucIlqEdvgm8YXOXTwFtF-DLH_-6h44b7nqC9DY2pMNtlnjXAkvzPYOJ1oADgud4Wi7gr5BsVaEc_FgQy8FfOkUJA41-Kc4oyBmoTELdJjUUCndU26g=w1280-h640-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3djoWnye-Q_EIASQD6XOMs0AiZeSvTi3w91C5hWGZyw7CgN3JClDsIcLAvH-EhbAhJS4LzJCOJ9EsoPZGUyy4Ker8wGIGYdpTp6nXCIZ7SjNsb4z2LsYqCNqgOplpGOelPuPDrHL1ZijtDeiq7G730rOA=w1280-h509-no

Schronisko pracuje, wydaje posiłki na wynos, gospodarze nie mają tego dnia ani chwili odpoczynku. Taras na zewnątrz i ławeczki wokół są pełne ludzi. Słychać nawet obce języki big_smile. Wypiliśmy na szybko gorącą czekoladę i udaliśmy się w stronę )( pod Gancarzem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3ebNtXhzMuWAEkSQnam5VdNZLNgwbBYtnp_z-zYnx94Hyhn68hn8-_ZxGmSRpgV-ajMGckyFWpV3df71-08jzXK8JD854LtMRHgbXLmsxHVeuFOO9mRs9VME6FZdyFw4dWnYAtl7swtQlalLoxFn8d_VA=w1280-h398-no

Turystów spotykaliśmy na szlaku praktycznie aż do Gancarza, dlatego ominęliśmy szczyt odbijając w lewo, do lasu, kierując się w stronę Doliny Rzyczańskiej. Między drzewami mieniły się przez całą drogę ogniste promienie zachodzącego słońca. Wreszcie byliśmy sami. Co krok natrafialiśmy na świeże ślady dzikich zwierząt, głównie dzików, saren i zajęcy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dIerJa9RoZC5-tnpOnzmyk4VgUwKWJvQLvmniRZfWS7LYMl6Bw1yc8BYaYsbF35pO_AJ6NcpCy9eH5TsahRS_IZpUx2XAwRwRRuoFRGk03TEPUo4MXWaNUh_TfG84F4SHXeX0WP2XINwYDiczao3LmqA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3f1OvwBBE-47HF-ItlMi3zeWu3UXztQiTA2hDJVgqgQ610t8nXsFJa671Lec6MWRWl1lo0j-dE4KNulqwcxsVwHn-RPSuxNLCBZ8lWgFmbgkINpUx3Lq6MNdCg-PvKmT8lk0LeAmDUxSNgBGHS-qQ6mRA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dIKFYw4npJTKgouQxYKF-M7J5KjMdwCQOJaMtipAMo6Dti0QT-66r5jBoWBNpnOjNccMQNtfaYZpi4652Ze1kUvVi1Lx2MA2g5equXhf1-WKKWOH5_OUAuj1NQRnkZAVHHOBBx0IbZ1LBb8ZEWcj52_Q=w1280-h640-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dz0GUhXDxDNkWeB64ha53p-JCgpiAXY-60DVtDF8QRPCnL8_s_ORzdvizPcOw93OZBtY_EuZ-Cd-2y6KvROMJ-kYXVVFWJmJIf98w4jHwGT2EGxScuJPbuKCHyH_jvcCcpCg6pBpZLcYW4ynkQzxs5Xw=w1280-h547-no

Naszą wycieczkę zakończyliśmy tradycyjnie po zapadnięciu zmroku w blasku i cieple płonącego ogniska z pieczoną na patyku kiełbaską. big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3d_8jaUQgzgLjjYLeRQrkdZWouRZKOLYS_KcZjyk4YmsLsCMQH_WKm_rPai_Yp5NcTv7Um0i9XkDb5sxsHV0mwicqRXMFxCfonF1rzHndGM5mGWdN9nPUWcy-oPli2Q82JZ-ALWyCrveXsSfW1eoAaKTA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dceMxseQcgZ_oBcwprfRBjw3LA5wOOesSLD8CILi_dcboK5kiAkAVpIqRmhk3nukDuOMsZs6iTXQfpKs5-MLFqcbxgA29IQLvMFRD35BJsFkt7mQgHdBcOtMT_H8hIa_INGtch6kkrzNcLr3HlqBYi8w=w1280-h720-no

534

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

sprocket73 po tym co widziałam w minioną niedzielę na Leskowcu i Groniu JP II, wcale się nie dziwię Twoim zdjęciom z Żaru big_smile.

Jolanta napisał/a:

nena - chodzi się, drepcze - z tym nie ma problemu, ale mam straszną cofkę jak siadam do komputera

Mam to samo Jolu sad

A odnośnie kolejnego odcinka smile . Fajny kawałek trasy i całkiem mocno zimowy. smile

536

(7 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

sprocket73 napisał/a:

Nena, masz rację, forum ledwie żyje.
Czy umrze całkowicie, trudno powiedzieć. To zależy od nas.
Na razie widać ciągłą wieloletnią tendencję zaniku takich miejsc. Bardzo szkoda, bo nie ma nigdzie takiej skarbnicy wiedzy o BM.
Ja wychodzę z założenia, ze trzeba robić swoje. Nic na siłę, ale warto się czasem odezwać. Może jeszcze kiedyś spotkamy się na Potrójnej wink

Nie umrze big_smile, nie damy mu big_smile ! , ale masz rację sprocket73, że swoje trzeba robić smile. Jak fajnie byłoby się znowu gdzieś „zlecieć” big_smile !

537

(7 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

mirek napisał/a:

Wrzucić relację to byłoby co, tyle że jakoś nie bardzo wychodzi mi wklejanie zdjęć.Niestety mój angielski jest kulawy i  nie bardzo kumam co nie tak z tymi zdjęciami .

Jeśli masz Mirku jakieś zdjęcia na dysku zewnętrznym np. na dysku google lub masz konto na gmailu, masz wtedy dostęp do takiego folderu Zdjęcia. Tam możesz trzymać swoje zdjęcia.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cLszSYwleGmzjCfULk4eIkIHjSzyUAxmTY8T58s5jrXSzxEstYgBPbsea4Vs_HsjfLUAY1MOOj78I_CUXLEp6laXoxRfhRvMcz8-_fRBrDxH0yvJGX95LVOuIGASBN2bDFy8426116nfm5k0v5nr0Mvw=w298-h472-no

Chcąc wkleić zdjęcie na forum pobierz stamtąd link do danego zdjęcia, wyloguj się z konta Google, następnie wklej pobrany link do paska przeglądarki. Wyświetli Ci się pobrane zdjęcie, klikasz na nim prawym przyciskiem myszy, pokazuje Ci się zakładka, klikasz w niej na „Kopiuj adres obrazu”
Następnie wklejasz to co się skopiowało (będzie to link do Twojego zdjęcia) na forum między dwa takie znaczniki [img]tu wklejasz ten link[/img] i gotowe.

Próbuj ! smile

Dariusz Tlałka napisał/a:

Nena to nie jest mój debiut w telewizji. Wcześniej już miałem okazje być w szklanym ekranie tylko nie aż z takim rozmachem big_smile

To super, ja myślałam, że to był debiut big_smile. Jak dla mnie ten dla TV Bielsko obszerniejszy i fajnie zmontowany no i tytuł "Mistrz paproci" rozumie się samo przez się ! big_smile

539

(7 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Drodzy Forumowicze,

brakuje mi bardzo Waszych nowych relacji z górskich wycieczek. Z zaciekawieniem czytam każdą Waszą nową relację. Tylko sprocket73 okazuje się jest z nas najsilniejszy, trzyma dzielnie fason i co by nie mówić, dzięki niemu forum jeszcze żyje, albo zipie, jak kto woli big_smile. Dobrze, że jeszcze Darek Tlałka od czasu do czasu przypomni o swoim nowym odkryciu smile, darmando próbuje nas rozruszać muzyką, Gustek poda aktualne warunki w BM-ie, a Jiff zweryfikuje przebieg jakiegoś szlaku. Dalej tak trzymać Panowie ! smile Nawet zagadki nam coś ostatnio przystopowały  … sad.
Z Nowym Rokiem obiecuję się poprawić big_smile i zachęcam innych do tego, żeby wrzucali zdjęcia i opisywali swoje górskie i nie tylko górskie wycieczki. smile

Pomimo coraz skromniejszej aktywności, to Forum ciągle żyje, dzięki Wam. Ja odwiedzam go codziennie, i codziennie widzę są wejścia, co mnie ogromnie cieszy. To Forum powstało dzięki nam wszystkim i myślę, że nie pozwolimy mu tak łatwo upaść. Jest tu bardzo dużo cennych informacji, zdjęć, relacji z wycieczek, wskazówek, nie gdzieś wyczytanych, ale „doświadczonych na własnej skórze”, co czyni je najbardziej wartościowymi.

W tym całym koronawirusowym chaosie Wasze piękne relacje i zdjęcia mają na mnie, ale wydaje mi się, że nie tylko na mnie smile, terapeutyczny wpływ, pomagają zapomnieć o szarej codzienności i otaczającej nas ze wszystkich stron, niestety, beznadziei. Dobrze, że w górach jest wszystko, co kochamy ! cool Nie zapominajmy o tym smile !

Rany, jak dobrze było przeczytać jakąś świeżą relację i to z nowego roku big_smile Dzięki Jolu ! big_smile :*

Darku obejrzałam i wysłuchałam, super debiut w telewizji ! smile
Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś docenił Twoje, jak dla mnie, niesamowite zdolności ! smile. Raz jeszcze gratuluję i życzę kolejnych niezwykłych pterydologicznych odkryć ! big_smile

PS. Wywiad z Darkiem jest od 8.45 min.

Darku, ogromnie gratuluję wspaniałego tytułu, który należał Ci się od dawna ! big_smile To się nazywa być pasjonatem. smile Masz niezaprzeczalny talent do tej gromady roślin, którego Ci nikt nie odbierze. Mam nawet wątpliwości, czy ma ktoś szansę z Tobą w tej dziedzinie rywalizować i być lepszym. big_smile. Cieszę się, że mogłam Cię poznać i super, że jesteś w naszym forumowym gronie smile  !. Życzę nowych paprotnikowych odkryć i jeszcze wielu sukcesów w tej dziedzinie. smile

543

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

sprocket73 napisał/a:

[...] Ludzie powinni się trzymać razem w tych trudnych czasach.

Dokładnie sprocket73 ! Prawdziwy przyjaciel to skarb ! big_smile

544

(126 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Dariusz Tlałka napisał/a:

Nowe stanowisko bardzo rzadkiego i zagrożonego wyginięciem w Polsce mchu płaskolistu lśniącego (Hookeria lucens) trafiłem przypadkiem w Beskidzie Małym, u podnóża północno-wschodniego stoku góry Ździebel.

Super Darkubig_smile

545

(261 odpowiedzi, napisanych Miejscowości w Beskidzie Małym)

wizjoner napisał/a:

W 2018 roku, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na Łysinie przy ul. Szczytowej postawiony został Krzyż Niepodległości. Wraz z kamienną XII Stacją Drogi Krzyżowej oraz drewnianą rzeźbą Matki Boskiej Płaczącej, jest miejscem nie tylko kultu religijnego, ale również znaczącym znakiem patriotyzmu mieszkańców. Tu zapala się znicze za tych co odeszli za wcześnie, ale i dekoruje w barwach biało-czerwonych w święta narodowe.

Są i fotki tego miejsca przysłane przez wizjonera smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fWgUnjfa1HN8gli8HKWvHZVg8fBV7_DWmrNMbGkBg_YblrxYaek5KAgyO0zzRHLl7qUeZekehA2jJZfn93NOYNMvytW6lmFbaC1-21nZ7ENymLywE7Z10HZxWN9VdRtaY5Z8WfFFhJ9Hgl7_2Zw_GvKw=w1165-h873-no


https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fC2cFdUMO3ev61jZsHVUdn9IqHg1mCtqCx90xf3b8F0qotGlA_YBlEpzQrHtPzRl3L_kjb3bZoU2jkI2j522QpdPMfn4mm3DenNzgdoDRy0jeZDg_OU3uis0t923X9UzP2RgfIScwCWGxMs1uhkpUtsA=w1165-h873-no

W dniu Wszystkich Świętych

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cneobGBOF2oSotjEdzMMIfc25DhUDEr4jtrRm7G3QC7hY4v0Afg21Q4VpWtYynAP49Cud3IPSyPmBQicqKUGtvePsva8KF3kCm8CvnPCL3-GCHQhgTzEEnPz7WzzGvGSC912Q90YoY1Wkd8sW0OUjG8Q=w1280-h854-no

A ta poniżej,"burzowa", bardzo mi się spodobała smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cR4Ig8ardw9WcpkqJz3eTmwBNHDwUyweEwF-QaKyHsEXi81EQb5SWL4YapRFRtWsA_i1lpnhvlNHa6YAnlRrm-nPSD5cldDIeN4S-8UslbXZN-Z8Eoc-5a7x-Wf_LUdG8xxJq_oqX1RDbQunUOQxUB4g=w1280-h854-no

Autor zdjęć: wizjoner

546

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

sprocket73 napisał/a:

Dach był zielony.

Zielony dach pamiętam, ale chyba elewacja zewnętrzna też jest odnowiona. Ładnie smile

547

(261 odpowiedzi, napisanych Miejscowości w Beskidzie Małym)

wizjoner napisał/a:

W 2018 roku, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na Łysinie przy ul. Szczytowej postawiony został Krzyż Niepodległości. Wraz z kamienną XII Stacją Drogi Krzyżowej oraz drewnianą rzeźbą Matki Boskiej Płaczącej, jest miejscem nie tylko kultu religijnego, ale również znaczącym znakiem patriotyzmu mieszkańców. Tu zapala się znicze za tych co odeszli za wcześnie, ale i dekoruje w barwach biało-czerwonych w święta narodowe.

P.S. Chciałem wstawić zdjęcia, ale nie udało mi się. Zdjęcia są poniżej 200 kb.  Może ktoś pomoże, albo umieści po przesłaniu na wskazany adres e-mail.

No właśnie wizjoner brakuje koniecznie zdjęcia smile. Adres mailowy przesłałam na priv.

548

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Fajne późnojesienne wycieczki smile. Czy mi się wydaje, czy schronisko na Magurce nabrało nowych świeżych kolorów ?
Ależ tłumy na Kiczerze i Żarze  yikes !

549

(15 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

big_smile Super ! Dzielny pies, wcale się nie dziwię, że tak się zestresował. Widać to było w jego psich oczach. Na szczęście wracać już tam nie musi big_smile !

550

(15 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Świetne ! big_smile. Podobała mi się bardzo końcowa odpowiedź Tobiego na pytanie redaktorki. big_smile Dużo zdrówka i radości z pieska ! smile