551

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dużo bliżej, ale nie trafione. Mała podpowiedź - miejsce skrzyżowania szlaku żółtego i zielonego. Strzelaj dalej. No po prostu nie wierzę, że nie wiesz gdzie to jest wink

552

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zimno!!! Bardzo zimno!!!

553

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gdzie znajdziemy Św. Huberta???

http://lh6.ggpht.com/-8y9hZ7PrQ1c/S6-ASb9dDXI/AAAAAAAAQWY/dZkGZs5j_-o/s576/DSCN3167.JPG

554

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

)( Kaczyńska  wink

Postanowiłem zmodyfikować temat, tak aby dotyczył całego pasma Beskidów - od Wołosatego po Ustroń. Przecież jest tyle ciekawostek związanych z tymi pięknymi górami, których częścią jest Mały...

Z Bieszczad przenieśmy się na drugi koniec pasma - w Beskid Śląski. Za niespełna miesiąc minie 31 rocznica śmierci Zdzisława Hryniewieckiego. Kim był Pan Zdzisław???

Skoczkiem narciarskim, ponoć największą nadzieją polskich skoków od czasów legendarnego Stanisława Marusarza. Miał być faworytem zawodów na olimpijskich skoczniach w Squaw Valley w Stanach Zjednoczonych. Niestety na kilka dni przed wyjazdem na igrzyska uległ ciężkiemu wypadkowi podczas treningu na skoczni w Wiśle Malince 20 stycznia 1960 roku.

Upadek spowodował uraz kręgosłupa i kolejne 22 lata Pan Zdzisław spędził na wózku inwalidzkim. Zmarł zapomniany i borykający się z chorobą alkoholową w swoim mieszkaniu przy ulicy Zegadłowicza w Bielsku-Białej 17 listopada 1981 roku.

Więcej informacji w artykule na stronie sportowefakty.pl i w Wikipedii.

Jak dobrze wiecie wpadłem po uszy w bieszczadzkie klimaty. Tak się złożyło, że na fejsie kolega Kaperek kilka dni po naszym powrocie z Biesów zapodał to wideo do piosenki Na Bani...

Ja, drążąc temat, wyśnupałem na serwisie YT amatorski filmik, dokumentujący ten dramatyczny 13 września 2006 roku...

Inną sprawą jest, że z Bieszczadami wiąże się legenda polskiego rocka, czyli pionierzy polskiego punk rocka, zespół KSU. Jeśli ktoś ma wolne pół godzinki, to zapraszam do oglądnięcia dokumentu TV Rzeszów...

557

(4 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Już jakiś czas temu zrobiłem sobie swój własny pamiętniczek górski. Staram się w miarę możliwości aktualizować go na bieżąco. Kiedyś był postawiony na innym hostingu, ale jakiś rok temu postanowiłem całą treść przerzucić na googlowego blogera, ponieważ ma przyjazny interfejs użytkownika, a że robię się coraz bardziej leniwy, nie chce mi się babrać w HTML-u wink

Zapraszam (klik w obrazek):

http://4.bp.blogspot.com/-X5ZqKANpFt4/Tqwa5xYv-AI/AAAAAAAAAPE/gI_QNc36P3E/s400/banner3.png

Wiem, że również inni forumowicze mają swe prywatne stronki (o charakterze niekomercyjnym), lub współtworzą z kimś strony (linkowanie do Forum BM i strony Ojca Założyciela będzie mile widziane) tongue . Może się nimi pochwalicie w tym temacie tongue

558

(314 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Na moje oko to opieńka miodowa, ale co do tego ostatniego członu nazwy się mogę mylić...

Niech się wypowiedzą eksperci wink

nena napisał/a:

Trochę tą trasę znam, więc coś mi tu nie pasi ...  myślę, że darkheush coś strasznie na wstępie nazmyślał

Ani trochę  wink

Ehhh Ty prowokatorko - dobrze, a więc będzie darkheush'owa wersja wydarzeń lol

Trochę nazmyślam. Było ich dziewięcioro: Brombella, Kaśki sztuk dwie, Grażyna, Jacek, Gennaro, Tomasz, Memezio i niejaki darkheush. Uprzedzę trochę fakty mówiąc, że tylko tych troje ostatnich nie ma jeszcze ukończonych lat czterdziestu.

Poszli z Obidowej na Turbacz, a dalej przez Stare Wierchy i wrócili do punktu wyjścia. Wyszli w warunkach sugerujących na początku wycieczki popełnienie rytualnego samobójstwa. Jednak z godziny na godzinę było co raz lepiej, aż w końcu gdzieś między Turbaczem a Obidowcem zaświeciło słonko. wink

Już na podejściu na Bukowinę Obidowską zaczęły się pierwsze narzekania na to, że trzeba pod górkę, że brak tlenu, że błoto, a tak naprawdę to wychodziła z nich starość tongue

Przy schronie na Turbaczu zaczęły się marudzenia, że zimno, że Tatrów nie widać. Normalnie szkoda gadać big_smile

Kumulacja narzekań tych geriatryków nastąpiła gdzieś między Obidowcem a Starymi Wierchami, że trzeba w ogóle iść cool Jakby balkoników nie pozapominali to mieliby łatwiej lol

Zejście do Obidowej dyplomatycznie przemilczę. Albo nie!!! Zdawało się, że do dziadków będziemy GOPR wzywać, bo nam poumierają na szlaku roll

Żeby nie wyjść na totalnego malkontenta, powiem tyle - bywało gorzej big_smile

Komplet zdjęć tradycyjnie po kliku w obrazek:

https://lh3.googleusercontent.com/-R_qo4kXm1pM/UHsMO13Yd9I/AAAAAAAAEDg/0am9Hynbopo/s720/DSCN7298.JPG

P.S. To może być moja ostatnia relacja z wycieczki, ponieważ jak emeryci to przeczytają, to mnie zabiją. A wiedzą gdzie mieszkam big_smile

560

(16 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zdecydowanie IMO the winner is nr 3 - 3 pkt
Po głębszym zastanowieniu 2 pkt dla jedynki, a punkcik dla czwórki.

561

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

piotr napisał/a:

Wygląda, że ten wink Ja go znam z licznych wędrówek letnich i zimowych po Słowacji i z opisów różnych wiat. I coś mi się wydaje, że rejestracja ma jakiś związek z szałasami Beskidu Małego wink

Też mi to "pachnie" Twoją wrzutką ma forum npm dotyczącą "7 cudów". Inną sprawą jest, że ja menelowe relacje czytam z bananem na pysku. I to takim nawet nie od ucha do ucha, ale wokół głowy lol

562

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Czyżby ten sam menel z forum npm??? Deja vu???

Gadamy z menelami. Witaj w klubie big_smile

Nie napiszę relacji!!! Wrzucę tylko kilka fotek i poczekam, co inni nakłamią. A jest o czym zmyślać big_smile Było nas dziewięcioro - Brombella, Kaśki sztuk dwie, Grażyna, Genaro, Tomek, Memezio, Jacek i mła.

Poszli z Obidowej na Turbacz w pogodę sugerującą popełnienie rytualnego samobójstwa. Tyły zrobiły się okropne, na tych słabszych czekać trzeba było godzinami na mrozie (no może nie na mrozie, ale w zimnie). Sapali, dyszeli, narzekali, że za wysoko, że brak tlenu. Tak to jest jak się z czterdziestolatkami+ w góry wybierasz (tylko Tomek, Memezio i ja byliśmy w wieku poniżej lat 40-tu na tej wycieczce) wink

Żeby nie wyjść na totalnego malkontenta powiem tak, bywało gorzej lol

Kilka fotek:

https://lh4.googleusercontent.com/-m8dmjXDnEMM/UHsLLHf43II/AAAAAAAAEBk/bIun8gMArYw/s576/DSCN7284.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-YAAPtgVytMc/UHsL5zgj-tI/AAAAAAAAECY/GxzjuX3s5hI/s800/DSCN7288.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-rGpzAFaOmR0/UHsL_R91TDI/AAAAAAAAECw/ctlT1MsdpeA/s800/DSCN7291.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-w0sMiBCBWXI/UHsMMvpawII/AAAAAAAAEDY/rHtamZ34kD4/s800/DSCN7296.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-R_qo4kXm1pM/UHsMO13Yd9I/AAAAAAAAEDg/0am9Hynbopo/s800/DSCN7298.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-KLct_0llZ24/UHsMwZIg9sI/AAAAAAAAEFQ/4OpRvoHDylY/s800/DSCN7314.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-p3i66JQHmDk/UHsM4TRRHmI/AAAAAAAAEFw/vhTcPs_MWQ8/s576/DSCN7322.JPG

Resztę zdjęć wrzucę jak już inni nakłamią nt. tego wypadu wink

P.S.Tak, to co przeczytaliście, to prowokacja w darkheush'owym stylu tongue

sprocket73 napisał/a:

Wracając przechodziliśmy obok chatki Ani i Rafała pod Potrójną - pozdrawiałem telepatycznie Darkheush'a

Niestety darkheush całą sobotę z musu siedział na doopie w domu. Za to teraz rusza uratować weekend gdzieś w Gorcach wink

565

(129 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Administratora powołano do wojska. Stoi głuchą nocą na warcie i nagle widzi majacząca w ciemnościach sylwetkę.
- Hasło! - woła admin.
Odpowiada mu cisza.
- Hasło! - woła ponownie admin.
Znowu cisza.
- Hasło! - woła raz jeszcze.
Po trzykrotnym wezwaniu bez odpowiedzi, admin ściąga z ramienia kałasznikowa. Krótka seria, sylwetka upada.
- User unknown. Access denied... - mruczy do siebie zadowolony administrator..

******************************

Dzisiaj widziałem najszybszy sposób zasysania danych - 32GB w ułamku sekundy!
Odkurzacz wciągnął mi pendrive'a.

566

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

grzes napisał/a:

hej to ja grzes syn tersy i wladyslawa
ojciec pawla i adasia
maz joanny

Trza było napisać, że Świder, a tak się musiałem domyślać. A wiesz, że mnie myślenie boli tongue

kolega jarka bromby bogny dzenaro i darka i oczywiscie teraz wszystkich

Zapomniałeś jeszcze o swym największym wielbicielu czyli memezio, który używając słów powszechnie uznawanych za wulgarne i zawierających ledwie wypowiedziane zdania złożone i groźby karalne, "zachwycał" się Twoim chrapaniem na chatce Ani i Rafała przez sporą część nocy lol

Powitać Człowieka Orkiestrę smile

piotr napisał/a:

Zauważyłem, że jest mocna i asertywna, więc da sobie radę wink

Ja przecież też jestem mocno asertywny. Jak mówię, że nie odmówię alko, to nie odmawiam lol

Kaper napisał/a:

Największe podziękowania należą się jednak Burkowi za to że musiała się ze mną dzielić

A czymże się to z Tobą Burek dzieliła??? Mam nadzieję, że nie legowiskiem, jak ze mną Rudy w bieszczadzkiej stodole lol

IRONY MODE ON

piotr napisał/a:

Gratulacje dla czterdziestolatka od innego prawie

Wypraszam sobie, ale chamstwa, góralskiej muzyki i tej insynuacji nie zniosę!!! Jakiego czterdziestolatka??? No jakiego ja się pytam??? To, że jesteś ode mnie miesiąc starszy (Ty stary marudo), nie obliguje Cię do tego, aby mi ubliżać i nadawać od "czterdziestolatków" big_smile  tongue
IRONY MODE OFF

Jak wiecie dotarłem na zlot dość późno. Było to spowodowane koniecznością odespania nocek w fabryce, w przeciwnym razie bym pewnie "padł" gdzieś po drodze. W końcu metryka mówi sama za siebie. Już za kilka tygodni będę sobie mógł z pełną odpowiedzialnością nucić tę melodię wink

Wracając do zlotu. W końcu dane mi było poznać Akala i jego rodzinkę. Do tej pory jakoś zawsze się rozmijaliśmy o przysłowiowy włos (od zlotu na Rogaczu w lutym 2011). Dołączyła do nas również ruda sab - przesympatyczna młoda osóbka, która chyba nie do końca zdawała sobie sprawę w co się pakuje wink

O pozostałych uczestnikach zlotu mogę powiedzieć tylko tyle - miło było Was znów zobaczyć Mordy Wy moje big_smile Dobrze się z Wami spędza czas. Zupełnie przy okazji wpadł do nas Tomek Węgrzyn i zostałem zobligowany do przekazania pamiątek z akcji "Sprzątamy Beskid Mały" dla neny (której to koleżanki nieobecności Tomasz nie mógł odżałować) oraz jej podopiecznych (nenuś - suveniry do odbioru u mnie w Andrychowie po wcześniejszym ustaleniu terminów wink ).

Zdjęć nie mam za wiele. W zasadzie to większość moich zdjęć nie nadaje się do publikacji wink

Gruppen-se... ekhm, znaczy się foten

https://lh6.googleusercontent.com/-maGB8ytku1k/UHHyPSxbB1I/AAAAAAAAD6U/S0qJl2HUYrg/s800/DSCN7225.JPG

Lipn(y)kowy zachód słońca

https://lh6.googleusercontent.com/-aWKR2Szi5_I/UHHyFw9BLDI/AAAAAAAAD5s/mn2B2Q8w_00/s800/DSCN7219.JPG

"Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"

https://lh4.googleusercontent.com/-f-HuN-MWH84/UHHyJshsyZI/AAAAAAAAD6E/uePwvuwXNaQ/s800/DSCN7223.JPG

Prezes zamieszania o poranku

https://lh3.googleusercontent.com/-ZyOFojHrarg/UHHyl-4eIuI/AAAAAAAAD8g/WeVsRyNQ03o/s576/DSCN7247.JPG

Więcej grzechów nie pamiętam!!!

P.S. Jeśli ktoś chciałby komplet zdjęć do pobrania to proszę pisać na PW. Na prawdę ich nie opublikuję, bo co niektórzy mogli by się poobrażać tongue

Ja na razie powiem tylko tyle. Jardo powitał mnie słowami: "Cieszę się, że cię widzę!!!". Akurat w jego wypadku te słowa nabierają zupełnie nowego znaczenia lol

570

(121 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Za chwilę strach będzie bez kałacha na szlak wyjść mad

http://www.beskidzka24.pl/artykul,quade … ,5005.html

571

(116 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Ja, o ile dotrę, będę na Lipniku późnym wieczorem (choć czy późnym wieczorem można nazwać godzinę powiedzmy 19???).

Jakoś dam sobie radę z przejściem kawałka niebieskiego szlaku z Lipnika na leśniczówkę, o ile nie dopadnie mnie po drodze "miś" (a miś jest nadal grzeczny dziś lol )

Tak, że trzymajcie ogień i zarezerwujcie mi jakieś miejsce w kąciku koło pieca, bo mam serdecznie dość bieszczadzkiej piździawicy po nocy. Miejscówa może być na dechach smile

572

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

A powitać, powitać sąsiada z Biesów. Nie ma za co dziękować za zaproszenie, jeszcze będziesz nas przeklinał lol

P.S. Pozdrów Tatę i zapomniałbym o najważniejszym - to my dziękujemy Wam za zostawiony cukier i kawę. Przydały się wink

573

(116 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Nie chcę obiecywać, ale jako ten 20...

1. Yardo + 3 osoby/ młodzież/- leśniczówka
2. Bogna + 2 osoby/młodzież/-leśniczówka
3. Bajka + MK - leśniczówka, myślę, że będziemy na 100%
4. Kaper - zależy od pogody
5. Lowell - prawdopodobnie namiot
6. Maurycy + 1 osoba - leśniczówka
7. Brombella + 3 osoby - leśniczówka (na 90% będziemy)
8.TNT'omek- w dobrym towarzystwie to mogę i pod gołym niebem
9. ruda sab - leśniczówka (chociaż namiot też może być), będę na 90% - oczywiście, jeśli można się dołączyć^^
10. wawri + 1 osoba - leśniczówka lub namiot ale bardziej leśniczówka 90% - zależy od wyprawy na wschód na Rysach w ten dzień czy się nie przeciągnie wyjazd
11. Hanuś hej! big_smile raczej leśniczówka
12. kompozytor też bedzie:)
13. xaga+bułgar - raczej leśniczówka jak się da smile (na 90 % będziemy)
14. Franka ;-D + 1 Dziunia zwana przez Jarka Burkiem i może + 1 człek -preferowana Leśniczówka ( Jarek obiecał mi apartament he he he
15. To ja tez chce...:) Dayman + nadwaga...;D
16. Piotr-namiot lub tylko sobota.
17. Memeio
18. Akall + 3 (w tym młodzież średnia i młodzież młodsza, ale pod warunkiem, że 3 miejsca w leśniczówce, ja mogę chętnie dołączyć do kogoś do namiotu)
19. Iwona Ajłona Orchidea
20. darkheush + "bieszczadzki miś". A miś jest bardzo grzeczny dziś big_smile

574

(62 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

piotr napisał/a:

Fajna ekipa, można z nimi konie kraść. Żeby tylko mniej pili i nie rozpijali przy okazji młodzieży (i nie mam tutaj wbrew pozorom na myśli siebie) lol to by było wręcz idealnie.

Czekam z dziką niecierpliwością na Twoją wersję wydarzeń z Biesów i Cadów big_smile

575

(62 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

No coś Kaperek i Memezio wspominali o weekendzie majowym 2013 wink