701

(20 odpowiedzi, napisanych Jaskinie)

Super, najlepsze te lodowe "stalagmity" big_smile !

702

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

no właśnie sad

703

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

sprocket73 napisał/a:

Dzisiaj zamiast do roboty pojechałem se w góry.

marekk500 napisał/a:

...Mam to samo...  wink  lol

Kurczę, zdradźcie jak Wy to robicie ! big_smile

Nasz Mały też prześliczny smile Ileż to daje SŁOŃCE ! smile

705

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Cudowne zimowe obrazki smile

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50124900_2548820251858764_75409906206769152_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=7286e465315dab8a4b1f282d64b67a63&oe=5CD07C63

Więcej szczegółów na stronie Wadowickiego Centrum Kultury. SZCZEGÓŁY

707

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak jest ! smile Twoja kolej kisielu smile

209 - sprocket73
163,5 - kisiel
77,5 - Cyberniok
76,5 - nena
75,5 - jolanta
68 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
51 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
18 – Karo
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
3 - cwiartka11
2,5 - wizjoner, kris_61
1 - pbsk

708

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

jolanta napisał/a:

Z pewnością myślimy o tym samym miejscu smile
Zdjęcie pochodzi z 2010 roku i teraz teren bardziej zarośnięty.

To już 9 lat minęło ... . Jak ten czas szybko biegnie .... .

Moja zagadka. Gdzie to jest ?

https://lh3.googleusercontent.com/lRSR89o7_0yh0gEhFQ_i0FW2gO92k7nBuhJpWaUT62w8zcmrsF3BVMSp2ugLYwu3HUKeONwxaHBBS83FiJYxvsQQUguDP_0klpRqFtD1ITMDcvh9BmkwYMiertm_rshMhFOVpIQ5aNadE7MC5il5HyafoZNv5lT5LnEz0GkTtLMdYn3hkYH9sBfBVwcS-OTjlB5yJFxhi8qu9QpGRHYyDaTs-cB2ZFyeE7JRThCT-f6z7kfmy5lVkUZGsm6LQylR1Q85S2S4bn98s2if1P9dUVxbrdrFOuB2f0qkdeLDQ71autxw_TcTyqft98rKOg0cOgVHaoq0TYMMBPtnBDxMM9pVO4w8SvTaySEPdJG03SYrOqmrbRTI0wUP2cGkkGniAROLG_125twRORYQOe27SpeSjBPsTNuf27vabcd-ZjH4Y4gJoV8DhKgKSp7vx2lMVIYALkhid-xkG2GluyPgdrB7JO2xSx-2NhicRFOYZztyo-GwYT9JIqVLyObgoII9DQNf9Af1Z06T7kfyo0ggEPlzlANZk-H4yXNjXaKSaUeJKsjve71YgG0gKWCi-PCurvf7DZlx31ALcc030cx9guq5VwEeuUhbI4IEILSXJGpsK1eUYdjPhFJfEEiougj1KhhlkRY9w_tla9ctsfnRzPbHfw=w1281-h722-no

709

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Na Kamieniu, albo pod Kamieniem , jak kto woli.

710

(39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

marekk500 napisał/a:

Jestem chętny....

Super ! big_smile

711

(39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Dariusz Tlałka napisał/a:

[...]Co do trasy to myślę że nie trzeba już jej zmieniać, chociaż z warunkami śniegowo-pogodowymi różnie bywa, no i też może ktoś wybrać inną opcję która bardziej mu pasuje hmm

Też tak sądzę Darku.

712

(3 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

MF napisał/a:

Teraz realizuję to, na co wcześniej brakowało czasu …

Zazdroszczę smile Ech ten czas, zawsze będzie go na realizację marzeń za mało ... big_smile

713

(39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Moi Drodzy,

właśnie dzwoniłam do Rafała i mam ostateczny termin naszego spotkania. Pozostaniemy przy lutym, a mianowicie 16 luty 2019 ( sobota ). Niektórzy tak chcieli … big_smile. Chatka na dzień dzisiejszy jest wolna.

Bardzo proszę w imieniu Rafała, o indywidualne telefoniczne umawianie się na ewentualny nocleg z 16 na 17 lutego (telefon, kto nie ma, można dostać pisząc na do mnie na priv). Rafał chce bowiem wiedzieć ile osób będzie nocować, żeby móc jakby co komuś spoza naszego forum, chętnemu na nocleg w ten weekend nie odmówić, wiadomo, oczywista sprawa. smile. Lepiej zrobić to wcześniej, niż zostawiać na ostatnią chwilę.

Poniżej podaję też poranne sobotnie autobusy ( Linia nr 7 ) z Andrychowa do Rzyk Praciaków ( przystanek na pętli ):

Z Andrychów ( Dworzec autobusowy ) :  godz. 7.40,  (na pętli jest o 8.11)  11.32 (na pętli jest o 12.03)

Z Andrychów ( Przystanek w centrum z ul. 1 Maja ) : godz. 7.44 , 11. 36

Dalsze ustalenia, dotyczące m.in. trasy itd. podamy sobie w późniejszym czasie. Śledźcie temat ! smile.

Na Potrójnej teraz miejscami gdzie zawiało nawet 1m do 1,5 m śniegu. Piękna zima smile

PS. Termin styczniowy, żeby nie mącić w temacie – usunęłam.

714

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Odważnie ... Dobrze, że cali i zdrowi wróciliście do domu.  smile
Na kolejne dwa dni znowu zapowiadają się obfite opady śniegu w BM-ie.

http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_ … amp;id=667

715

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

pbsk pora na Twoją zagadkę wink

716

(3 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Spieszę poinformować, że nasz skromny forumowicz o nicku MF pokazał swoje fotograficzne dzieła, przedstawiające perełki Beskidu Małego, zwanego Pięknym smile w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym im. „Bolka i Lolka” w Bielsku-Białej. Wystawę przygotował Dom Kultury w Kozach. Wcześniej można było ją zobaczyć w Teatrze Lalek w Żylinie na Słowacji. Pana Mirosława często można spotkać z aparatem fotograficznym na szlakach BM-u. Z zawodu jest nauczycielem. Teraz jest dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego im. „Bolka i Lolka” w Bielsku-Białej, wcześniej był m.in. dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego nr 5. smile

No proszę, a nigdy się nam tu tak nie pochwalił … wink

https://bi.im-g.pl/im/92/2f/17/z24310162V,W-Szkolnym-Schronisku-Mlodziezowym-im---Bolka-i-Lo.jpg
fot: MF

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów fotograficznych i nie tylko ! wink

My MF znamy ze szczególnie pięknych "4-paków", które aż się proszą o to, żeby je rozpakować na pojedyncze egzemplarze wink.

Pod linkiem można zobaczyć piękne zdjęcia z BM-u autorstwa MF-a smile

Nauczyciel pokochał Beskidy.

717

(39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Dariusz Tlałka napisał/a:

Mam już propozycje trasy lutowego spotkania w Chatce na Potrójnej. Proponuje by spotkać się w Rzykach Praciakach końcowy przystanek autobusowy, a następnie iść cały czas żółtym szlakiem na Łamaną Skałę, Zbójeckie Okno do Chatki na Potrójnej. Ja mogę się dostosować do każdego lutowego weekendu. Teraz tylko czekam jaki termin by wam najlepiej odpowiadał oraz godzina spotkania.

Darku tak jeszcze do Chatki nie szliśmy, więc propozycja jak najbardziej do przyjęcia dla chętnych. smile Oczywiście, jeśli ktoś będzie z jakiś względów chciał dołączyć do nas idąc inną trasą to nie będzie to myślę nikomu przeszkadzać. big_smile Najważniejsze, żeby cel został osiągnięty i spotkanie się udało big_smile !

Proszę śledzić temat, postaram się podać w najbliższym czasie jakieś namiary na autobus z Andrychowa do Rzyk - Praciaków, jeśli ktoś chciałby skorzystać z tego środka komunikacji. smile

718

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

W wyższych partiach dosypało śniegu, niżej bardziej deszcz ze śniegiem, lub bardzo mokry śnieg, ale dodatnia temperatura powoduje, że śnieg będzie się szybko topić.

719

(5 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Pięknego świętowania wszystkim życzę smile !

https://lh3.googleusercontent.com/Tf6DZrgn7A6GnaOTnuSKHXIQyHa7fPpDySwWq2jFtGCe_zzzBU-LGiOweMw_HrW4N-l9TvkkqgLbFosWg4saqnqMoAqiA0rp095U2nETkMVF0zoM6bGFmI22Xr09HXFWugLyaFCQ8b3qyk4NGOW5WUpPWtReRObAwQeCJjDrdxe0-Cltqv7-oQ1KE_sg0oAZe7MPtn30k9K93YZT9kTIR-a4NZlvMbqtZHsRbkG_juQidjGoBgQXwT1V2mGjo_gCXhQOcO_vY8lcSpQvR55ZNjkPkEx_QJO3e_V5_VdVxij4mN-af0p8-oOlvTOxUOMoSwpzNC2q1AGYAZEHV1D4mAx30OCHKV0Wb-q3aXukK2Dtj3wgyp6QEFezgLR2jInw-ypfjknX4FQSGgYZaa6nmB4SNSpetP1BA8_3x8jf5pwSJ0UF-HGUsNT3GbbvPE9peLD2k3opn_ZQnzXjubIFzBoeQ8jDDkbbBnxbEBdG7l1Q2U6YlTwdht3Jv1NV2OcG4fdwqKx-ZYfhyEF_wyd_B9rk37ibipGPk612XRzyjqut2RMQ7gA09APRAms_rtA0MUlCH_DX1l5FP7UAVoMZpewHFqDySVzijezjWuyJiq8gz2yfIm3LnIVzuKg8c_tFNMkIBO0FdryeLE-9BRMAc-Zyug=w792-h584-no

                                                                                                                                         nena

720

(39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Bardzo się cieszę big_smile ! Darek myśl nad tą trasą big_smile

pbsk napisał/a:

Ja również nigdy nie spotkałem mapy, na której byłaby oznaczona "Ostra", ale potwierdzam to co mówi nena. Tak właśnie nazywany jest przez miejscowych (mieszkańców Czańca i Roczyn) grzbiet odchodzący od Złotej Góry w kierunku północnym i lekko na zachód.

I dobrze nazwałeś pbsk - grzbiet, a nie szczyt, jak ja to zrobiłam, bo to właśnie jest bardziej grzbiet, dlatego naniosłam poprawkę w relacji smile.

Co powiecie na jakieś weekendowe (sobotnie, albo niedzielne, albo sobotnio/niedzielne) miłe forumowe spotkanie przy kominku w lutym w Chatce na Potrójnej ? Możemy oczywiście połączyć z fajną wspólną wycieczką do Ani i Rafała smile. Mam wrażenie, że popadliśmy w jakiś marazm … big_smile !

Lutowe soboty: 2, 9 , 16 i 23, a niedziele 3, 10, 17 i 24.

Styczeń pominęłam z tego względu, że zazwyczaj w tym okresie chatka jest prawie w każdy weekend zajęta, a myślę, że fajnie by było jakbyśmy mieli trochę więcej własnej przestrzeni smile.

Proszę się wypowiedzieć w temacie. big_smile wink

Wykorzystując niedzielne okienko pogodowe wyskoczyliśmy na Ostrą. Popołudniowy spacer zaczęliśmy w Roczynach, na os. Pod Górą.

https://lh3.googleusercontent.com/-SR14JKaCrkel6swbU4P76Ri71yM82bWQ7znk5lzZzzMLD2oAB4BzabRL7kvdIcSQ_F_ifeUqWqLF07lF0-EgI2D2rREb7yMvA0j-9eqRFtoMkloD0dFP9AIzUXvdj7Rs8dE7PJ9uDVBIHkogY6F53jzMiGu4oTTVdqbbjzT4h6GSnjs59Il72cND5_bTFHv48vgGAXEkv-X5A4o_9U2nAF5D09YPvwC076FqgB9mf9b0KSquV86_n-6zypldA_UweiQP9Y_CUdsP_44MvWm9Zp_vUQziQAfImBshmI6EtDrSwFWehlHmCGRvn8m5MffpZciNkWK0ArMbU6aCzw4CbXVDEwcDXga0VX-gIj1-e9wVTvhxsTOjD5V-E63DAH-Tox3JsanhSDHhSIHAxMa7pCAbbcrFyEzZ5dCh1S0e7XLG0gPPXRrJGVAA1p3-0WKXQwsKQ7IJOPpuj6W5Jgp0kzrkLN8LUiEVJQMIVJ28-02IHKsMLxLd7uQIrg8Qrc9wQhdzk3uJHla0NhpmvbeFZFHTbOnVjHy4Oozai6rhPCXWlUXEZ8jDOuIRnT-swlNVxTKW2sMdZ6gnljvuit6AktjDu5lTjMrKqhE7gF714IB9RZBszo1HHDJ_FvFCDfbJNreXbK7pZMic7H3KZZM4hRJ2A=w1281-h722-no

                             https://lh3.googleusercontent.com/PP_Xm_cQPRmqSo9ak08UnyTCqJb9fEZ7IlM8ivODBaPEFtYXKzl6cCSBz8KJSA9g1u8DWuL2NpOKYp3C9QuVaMYUrfJ-1H7h7fRL40u6u0w28qTotpcwUalAmLrZYSF-h8AmV48QD303fzNn53j9VsIUWqUcw53TfFPr8QcWgqdOZRWNOVtT44s0THYXhUtKU2mC7m3CKYywh1pidM1vbRpu3lipUVhLzbOMSOy6eRCs-TVZgyg3kzun0gpZoSXhLX0RDMSDKrMBAYVRsrx65LxlHREJsvlsQhtRLf6mvuKUOvt73lcPkZfPspcW6TD8shbDjWvWMB1Aa8ymC6H759yCXQ0dGlEtvWiiiRO69RqcGvyrToZb6C2aHloFmXQHHEnDLAFyKuDsh52-HjIlZOMg-KwtMRBmlvk0F2qTB0JMetsuL5LyyDVfQIdWMHvhJaMJs2ej_1got5fkqn77dP9HOAN5sOBZTvxevX8yiJaiUqlY0oFgt2ErGQiXAxr7w4kXBUlxfJnQwqgiPPn85-CWDM2Ir7YSrbgbTibz0u-Cd47MokxRo9VUNhekgMvenksMJijdFjtZ5n2f3p4jUPS1q6oH4wmjRXSOVfRFZqxGPGVk35fLWQX4a5iLaVzwWvfWBIgzmCvIPDmpVrHfJpCMWw=w506-h898-no

Śnieguliczka biała (Symphoricarpos albus) , roślina miododajna, żywopłotowa, dla człowieka trująca, a dla ptaków, szczególnie drozdów jej owoce są pożywieniem. Jest to przybysz z Ameryki Pn. Jej białe, gąbczaste jagody zdobią krzew nawet zimą.

https://lh3.googleusercontent.com/LGPlKvSvi1g6NiGNMhPClPckk28Qeqogz_JGrLTWahFr5nqL-NqgqDWQ6dGNshJRUa2KrTm25Q3DhgDTQgelR8lU6nOdpFmn_78rakPUEB9-YY_YuXwAgx0y7yWu5zZ03ZSD1XrGqt8wgs70DcotJA_e9w-eh7IaQpI5xf7lx_fgHbvCn42uyVr0ZM8gkTOH0QjvAwudrPEqWhoxFGhmlfku2mxq7Gxft5eltZaSZqM8eMi4feLjt8dLqCyLVAwkQ4LpS1Ajdm_8pSnRu1Ct93aVDXNph8GDG-G7az8qbFahzgqlyNwoOYpNNX6hHgxq4vlVkDggWPog0blGWPNkq8kfyKG2BdSRSOLAgFkFnV7EOGb-kZ921gY1__m4vaPucR-ufINZvyds9VWG9LV2cLiRP-02NBANl-UkhViH4FrB26Wi66u1YIVCWpC8Tl4NhRRTrAzZdI16W_HT64X3gj6aXKwxtU4PoUl3uCDh_aKhM-Bbpo1AxcT4PgxjdaSfd0mO62Fp9gY1SfWUx0CTYjsgCJQ68IoP17wbNS5AEog3oYPsJwRSqN1P71d5uOmcSJfZaIVdDTTN9ETKdRxzmddQiTPpqce9z-5QYrAHZHxSMLKbvVLL3XkhW2WIEpyZRFIEtEfZIAito5BKyxCsE4WrCg=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/mioWceydRRe2OL2N2jXoMMsvLgHsccWPM734XuJH-n9Izu3wCaXI8VadDLRDaCbrUkV4hp-w35x54SgGUOoDOrYXVVpRiUekI4hjC0wHpKrjaxDWC5mLcmjrD00bIxc03gNSkuWTDMdyCDp6Q-1pZW6hmOGQpTgYmuMRMYUIaU0041KTMk6aFPw9ma73GnoaFxgS6D5VE4DdVc0wlkW9bsvgAx7LUbOCfGZqVBC5rySZnYkhWSy50aTpVQtarjjkMATQpZOT7InrZdDqs5WEH0873sttultjP8SXgFCX3ZKxt83G0P_a14Z4Iz42uE7PHrNzxgthTB9_UvmxEg-FAMf7t8Dh4PFUxYQMm1PTSA8m32V2KJSeEPq78YrlmkewFPLPlD_IZ1gpIXHH22jSayAx0-lo8v4bIJiaNfsVLZfeC2XCUEO3qqmC_Gpg5ws5B_DjSeSIymIbjTTmCYCgFZjtJMYSd7lHPW2DhIshGS-Z82fE9_evuO73eVonV2SRghP4M5eZLAyUOCYisCWpn9thiSOGTIiXWTY30Hpk3eSsoKP4SeR1aEHpKPtZiB-nAopUWqkF4_7iTeUMwX0HSl596egvF6KG0ZpXpaH9-wnsYr-qetZjNLPGKhOQFI5igskkhkPXS2AyC94LGFlZRL4KyA=w1281-h722-no

W pięknej zimowej scenerii, w ostatnich promieniach słońca, wspinaliśmy się pod górę osiągając po ok. półgodzinnym marszu grzbiet Ostrej.

https://lh3.googleusercontent.com/CMmQLPrrrgvQZAHXUcSBt3t_k7rAL4ApqQ2VF3lMArfZGqOGBT46pD90HmkFF9-4Z6Hi2jNPPcPyKu0RPan95HIHnAR6QmCR4NA4b_AnGN-lEcpLoG1TKyj31mzhbSrna6Z-EZRmFJXsMjmNWdnAijMtRSCk9HbJ5XQZlK50iKwFreadZuuoijHCIIb5T28R_EfwD7-oXDyngZ-Q4WUs6Q5mJ8oIuU45AmtS4OUFdoR8Lt2uBeXxiBmqhrvZ70Q0DeBXoWkR2fIK7Bg2ycSzayCOqpviQ79HICQJmRD4Q4KE8sSGMKuFOnXRz2L2_dMSpo-QfT00BEXmb4D7iwjkRa6WENx_B0RLMyMZnpCJfpOEVO4CDnjczfoFrdsiybGar533BHd4kXlb2RERX9CAiI-k6lyQ05xGQ-svlh24-pC6sJS4lDJ5BhSXBm7IuIhg7N5gZ28tuvu7lldIpqyJxGUorfvunfRJj-wvQXarDuhWiCMjFABSAGw4MAHRnPj7rEuzFWJR1wvIYuTP3iGd6gSZmViGgkQVbjgadyaUEq-rAvJf7GcodLiYQpdwuFxQP7uWZ-2ktD23HuCcIIo43YSuJHaFR4ltwJmVOXANOyG4NkqUG0ikmv0l3XwIAY_bvQdter3NyQ3XNj_IyBZWvgfa9A=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/Gxgz2eR8seM2p6pKERm7Oab52rr7hu3T12agGzQzq5vlO-6WWZWM3YwbiW0SqCVGJ9nctSoG1g7BI7hrU3l6Bgqqq47NMibVlfZLqgKrY87ndBfWkNRLWyIoNRfZR0DQfhH1eDLnfwPe5rM1OAttn2LAZcjeDFGI94DnlwSYTreZpmCZWk0Z1q3tWn4Nyac3_g3sT45jXe5nHTClq4am8rPuD_PAhQYSs2f2M6bjgdjXc-i821WBiTFmpwlpPw6bcubp3iob-TOjZjuHA1croHshay5r-HGBbk253HCw6EtkPXEI2e6h22YOkaB_xEgBLCeo3fm5LPABGFSUaabqiL2MrSoOAmC7wmQ6srNx0dum9p9yDSTlxc-LM32lLOve9xmH5mdww1fn3a0zgpKJEKk7wu9WrORFB8NpNfFTj2c0UvIyn7DhUOEpCgjXFW0F-uvOKizRi2nR9D5GqaUzWkmnXUQJML1v3vgek6ueORnsxsblcX4lcDiwwiSXiVqF6RO3JiHIuT2GVPTB_sWfb5VHG-yD4wAb-hr8mXHF6i8tOhzwPB50-mJKHzDST-LhMh1g4Azg3oZOUUALn6B4vXg47m6jpJjKN2AONSlm18zLuJXsb8Ybgk05pBJCuLC67lGyZBC95jFiyMTpgiZvMBR5Uw=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/eNcPWD2g43QV_dAfm3YQcNnd0G3tE5HY8JS7lTmhXs_0EdDzfz_R-_nJj3XHM9Cd342I0DK5gtt6HS6lJVrYM7FxfN8U512foz4DSeEbeRqdJ7Z2H8WHqQTEVst4U-gMKahtrKlUABmgVup7IIMb2LNcBaKpOskP_5kfiZclSOaUfM3DSkjcRztvXbnVd8zsHeUle6mmRskndHnMQSvaQwAl2SU_adl6YyfTiuXvQ5Pu7rezl__y2cgQwWxxew3YcVfaxmwHIjvuWCnM_SDDqw8WwnFUAX0iX9O-xboAAp9duVUSIfZQ0mWEjky8CMKB5t2UR98mwGUvoLvmM2uQh10xpvU6Wf3Z3x70e2IeABATX9TpAyQgOnTcZs35bHE99opkRbURL-KMwjeBto77GvRcowG8bKPeaCtEbKqS-SwXF9GeU0cOK0LcHAU5_oLzDdL7b-UcI3krfNsyeriNOpcZbhDrdArjbQc0qgxirxV2qvDxnnSzEhBI9jvukRjcPowMBCzfnDK24ZoE9xPWPCF2TgcD1HY67anroiy6xS92ryWRAPLwB79NArEclk0-5n6qSEsvntsgSxFF9ur9Jw35uiTLleBrFpNv4IGTyLxTXl8b4MwJ2nGG-7OKJ9oD6aXlbWJGqo5Fmwqr0Om7KqAUmg=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/fproQ8bswpiM5_qIkLgebCDCLPbYymuQ9YwDZp8o7opKMn8M0OWFqS_Us847QOUJWK26nZ5EJ6XmMeB4j0lFa8nFsLlUAKDT0KDMnYtUoyKFlqeSACwgBlLjA-qRK9lSZ0IVHJAW6-1g8NzF6x2wleErLqMrLkuW3NQK2jYSp87TRr3nJAeuoIfh4ct1ARtFaKmCv85oz3UGjQd975z53eUJZucKVcSLtAd1x3906BcReAnItS0KMfe0WFwhakhnDah_n6jl-uf-Qsv-q9iqe0tS8Azqbcya2hd5FLzdDuigWvvp18H0s05lAV53nz4-boIh0Akry8IPON-nEVdq47GWgf9_12qpk9Q0vWPiC-UFIVJVM287GrYXU15qOGi8SHM2PP55sGdcZcArqfK9v3WopoO8nO-dxYuafr8clGRLFBA2AjMGhUB5N1AsPlJqYDUEv5hRuaPKMbszcu1GDU1yifGki4twS-xTvKYzjqOf3vhMD4o6ds9nutruTcgEneEO8vUy13Jn8z0LYvJRMEhpQ_JOAhaVsAl7FRgPEwFiC_GUtx1Q684cG3VFYFwjm89R_uUf_9QkT4oUy-H5lFitleXSJEAlv54dLleu-xLMqXQCvJfENVqRGmMyzCbxhUr6wYG1ZpmhTk_d0aRZDFKEvA=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/CMmQLPrrrgvQZAHXUcSBt3t_k7rAL4ApqQ2VF3lMArfZGqOGBT46pD90HmkFF9-4Z6Hi2jNPPcPyKu0RPan95HIHnAR6QmCR4NA4b_AnGN-lEcpLoG1TKyj31mzhbSrna6Z-EZRmFJXsMjmNWdnAijMtRSCk9HbJ5XQZlK50iKwFreadZuuoijHCIIb5T28R_EfwD7-oXDyngZ-Q4WUs6Q5mJ8oIuU45AmtS4OUFdoR8Lt2uBeXxiBmqhrvZ70Q0DeBXoWkR2fIK7Bg2ycSzayCOqpviQ79HICQJmRD4Q4KE8sSGMKuFOnXRz2L2_dMSpo-QfT00BEXmb4D7iwjkRa6WENx_B0RLMyMZnpCJfpOEVO4CDnjczfoFrdsiybGar533BHd4kXlb2RERX9CAiI-k6lyQ05xGQ-svlh24-pC6sJS4lDJ5BhSXBm7IuIhg7N5gZ28tuvu7lldIpqyJxGUorfvunfRJj-wvQXarDuhWiCMjFABSAGw4MAHRnPj7rEuzFWJR1wvIYuTP3iGd6gSZmViGgkQVbjgadyaUEq-rAvJf7GcodLiYQpdwuFxQP7uWZ-2ktD23HuCcIIo43YSuJHaFR4ltwJmVOXANOyG4NkqUG0ikmv0l3XwIAY_bvQdter3NyQ3XNj_IyBZWvgfa9A=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/kVjIwRuC09uuCfksewQPpU8uOVTTNznHBL9OTPG34ecQ78EEPzWEwBlvzCQZh_OCBzDU7r3ZtJxQbtlcsMwEaoWdUUuf0XO1mrkcQV_dtRaIpYYWHlWskw6dOPlZkREkyYdxJ9Zua8ND7pztbHlEbZTMZFQBbeEYlrvFhI3lSC6w7GNYj_oP46r_aKTZ9-nNe50HDhrFab3BGR2tWH8psrWbQRZs6a_VsHb2LZ4WosQ55TfZ-JZcBKzDyjKMpfFhZdDAqqCNoSWIhHEZ8fPSoeZ5Dyd6A7MhsFR7OBwv16iWeLmOaQ_AFCviF8ZED3_PK6wBTOj9Dy0knqB47TM6A53mXukPtxL-UtnFEgEbUJzZNKMsNeOkHPox04RRWWuLr0VoR1yRDGCJ1a7DcL7F6jCx3rIXbErVMyRF0b5eieQPtZrimTOUy8rNW9Q4cENlrrLlnBoWgvHBFYyxkHHGg64AB0LIZXp9_HiL88AtBqfaLXc4rOx4QSdxCCSX5-tL9p2mCW3lvb3W5xHDJ1gt1eCtmUpWuLcMokpaak8iAa_HhoHX_e7xxCRPqXs1Qvs-BlOLMlpbUEYm1PgV1h3sHq4vUwtUtEJHUQuwYLen-udXbvf3JvU43GziJEFN6DCJ4PBAjtDYt3bA5j26pGwItETxUQ=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/nKu47zi_nUCIY3OTGp9u27Wdf3kmbwyAp6ATFb1QK9P0mCxwtlffeFiiL9eZXQ3p-2P5tNrc26TPX9J027oHo-HCc0hCWyCAJGKRefFJ8qCBMhXM0UrS7yVXQ4yVX330UNIqOrycXFljOtq3QAGezbNcQf_9-BGr3nznM9pppdKGChdtcuPy28OjgB5Z1UuCQ3EcR_oXROnb6ssBP8WBbN_YzvkHmUHe93S1stcr8pT412HdPNtH53ilA8l1ucTXxki3OGKMhc71TlMM16lN1T6Dl73YCD8ewqpmOYKb0dae8WcgS8KmF07_YovzMtwNST-pq-D_ZcAXjDmq-mYf37SUUTT-FIR32vaq1wYwVrRL3JbKAYrdCkwuNMMkZMxFARvketaAkLO3KOIinaZymqivBG-c3EWEvh-2SC0k4XW77yW2e5faIINnV73HZHr7_NQkciHjE0iFQmnkfQvGD6pEgG_dcLwI2O0IOslVtltdw9Jw79leI0JjSCCFkYdGBq9H8b-0XOnmRHdjcqJvmGOks1bsc4pR5CuggiwJNOCnvOnbLemNiWFKg2O2o81jxldxyle_sJGn0ya3QzdGHFzpLTGR3k-QRNwNY7G8qobm6M3C4S_f57hTkbR6eeihSxXiOx4gqOEYazta75sgHbg9pQ=w1281-h722-no

Ostra to nazwa lokalna zalesionego grzbietu, odnogi Złotej Góry. Na mapie nazwa nie widnieje. Miło było podziwiać znane nam z wiosennej wycieczki miejsca, tym razem w białej zimowej szacie smile.

https://lh3.googleusercontent.com/P2YXGRazZxlx4I7m11Rax6IKF3iMB2SesmMRR22m9ScsSTcF_ptI4JclTXwJZFWjyUOlxZeNCHNy_SnAncsxhwa5GWq5HyNZEonxfn9Eqkb9jBjLQMRpcobNYrNNww08ARSE5vuqagh0EJs6c0Xisg5fh6GdeWdSMRva7_6zQRyj7q0BIQmmCe5MHWc7pHYLnTwEMYOJ0rpqSVHq4_qO2Lgu9oVGqBy73Ir07sdOSI-JZTVF-WEwsnwJaF9-bTon-JHQjIcMxI0t3zcu2coW7xk68X017mjk4iSpeXv3co3YK1HAw1Hhn5XJcGrl6Y5tvn_kckaRntOTwuHVhSV7FrEC3Sl8ulT3R9cmvaz5LcgNUVaHhf1enyNorOIILkCnkc8sSvZMxzABNfZFrqujur1GockN1DG5yugiwfos4u67o7zmkK8Fd7Nrp-qJrFHJUn_f2Ae80Wm8p3OZgVdoCzUslVUVOquVceJ0glCYdvUZXiRgheZDg5OeSTx-LQLq6Mk4PDmSbKuoCOEG3BXTvqiMjWQhJxoTmqD9rcz_8Pja69kPKW4MUDDgEko1K9bEFwwSEiYQc6MwqiPrJrDiZITMsLvx8eDM1lsuA0mHoR197OswX5weR3eDNI1ecctbVstvb_4_m6Spxp3t9UXMLm-bkA=w1281-h722-no

                            https://lh3.googleusercontent.com/nobm653LdyANiEnGNdOtfJl_7opGJAHG5eOoOBIoHk0stmLMOrPnvwHYRl1tk9JGIjvABpV824JLeW80XbPBDpK_0oOh3qYpGCPTJwPsWBq7jMp9wYTQRXjOi3bKCjpbz4t96xjJ0yqZkuqz7Z2GoKK-gsPCRd8SJHgYeLo8X0GNafcZvYpsvuWs9LeOaKAKtTtnWCR4yR_DsivKSh9z78T5wv27YViud3L9jafWUUsvB3gx5MBvmMDFDI5xZ4rmxCcokve0VXW4vbLK-RBhwbw8ijywDc5cNi6iP-7MkSJtvAwY_aXc8gAy1ZrLGsScAlNIqouoiXRz9vRPsheKLQLT4_YhYJ6iEJXUihdwjhkMi9oFMIjIzRT5YjQLd-y3FgGVBTWI9MZX6MgK0dHFsj-9CLVjz0hRveihJI27Nara2JUUmoQn4ZkNUwWidO3FEdKxR9StBeOStHuMaRQB-Wh0KwDuSCqKMnBRrCteD4MFOinDvbLzUNvM9C8UuL2wF6n8KxwhVlqLbBECOmcVhPmF-nvTH3t4LJ6CXAWBVIdL5T39yg0wjk5b5PIBhusR8zVRjS6UnL5rQ9Jt4vZ7b_nInJQWyw9N-ydJ0Th483Db5clE_HssjzQMH9G4GHaNXIHAuPxik6Brc0Yw8wLkF0vkgw=w506-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/VjjsqgU1FrB0pr8dwhUyzSeBsQCfwE20K2iwGO_m9BaBfLumgyhMb8KSMNHHl1Z_7O_sIFWvqgT-evu0uuif6YFGLALBwtJK8hESEqD2HoQcTOvAKCmLrnJ8xQYyAWPJpcQ886KDspg7iUq6sceSP8rDaRRH9Jlc2EJL-WbE661U0VFFHhJD3Ka8LS8q2wxfbCHy86jz4_JOOnAM0gF3uUjbdn9k2Znn7WGpQ0u-lmh6QNOq5p0Nj5Q9dshOECrAk14dvJMYi0eKJfHA7VU9ane_HixScmD9CzheAGcHK-6ou9CzysY1nHuW_5wIybluy4tF-c9B47QnKJ7h2H416WpDiqvSydROzToCy6YMOKbnXfr3uOEGniOZ6Zt0lY8su6AhZmWey_Y41Y_zVfGkeg1qm2C2FG5F3T0HC08i16FCxgX67WjYilEhphyMbdoN6CcSkerZwKFwwsBA95tjRdZQjfkBQRqTZI8vUsfWvD8stwB8MpkSgnFBFovdpAgM7zurCoIL9h3jxr_WIs30kzXAs1h-TrXDe7JAArSRur8eIZd9H3n7OYFAktFHi0eKdB3gUDrhDZUl0cKlqQElMqbddCo7_2rBdN2fw85-Ei51CISO6iEKPe4PthJbLDnIJFuT1WeXBVkLbLrcXK3IEtVbEg=w1281-h722-no

                              https://lh3.googleusercontent.com/vDyYBH0aQ-VDXcBcwvFoUekDnqMb7MIRjrCxCRAcrnsUKZ2CUhqkTWJcNJCtVKandre40qW5Tu6tvSHQMT2YhyRrMyKJeBPwoYjiOOWz3cboTOElMtNcDQBmcPFAUmOqZod2RmGIl2sYpGX64_YMUiJJZSi0yiYNosxaQVq3DPXymOnID3Lipe1HDbNegEt7Jw2-odBciD4AZpWnXmEKPAUQYfhM_JftfjwckPhIhTwh_5Ps3umkzFkBVyGk_pl4yyfRwqZrsmk7GE688GW8yUV6refIeGuX5Zb1vVxEvoMJnawcDPK8ConB3EZZJjb_1WovGnEFKkbSXT3e8cnxHAN7-GvqC0GBs7H2qrorWusik1ggH7Z_7bkZOjkbbbDXDO-K4m6wXgqX1Jvtod8YMPCTnTtOViwovSPDGzd5ZYTkSgNWQSlp7O25fR5_VVceg_RbAec9X64sMO90BrYw1HT8Q398PFTeZpUtCv8I5n8NXf8oWbiGciTIZBqYOKIURERWL5yUkW6k1KzXz-zPcFHI66vvrYawEAM4knZIJZu4Hglm_oyLKC807IUEX9F_wolcDXtD-s74nxi8NXHLgOYm5czD14zAM1RgX12UkSfXHBsvzVGnrbm8e_kapMEh8vJMM8IhZt55OdlKuq3ffQgVJg=w506-h898-no

https://lh3.googleusercontent.com/TRzCiibY5CvCGHGA0V7JAmTXoCxW31-4SwL4_oBAlg6Wlx_giTnkkT2eEajxWNsNKLwuuy8yQUJd65Z7_PW1DHCsRCj4dxEPrZyqqUW4R_JlcHYI_Q4DmajTsutXXiwen0gFvFxc9Dlp8f3ZrYdMGik-trGbA55QZOlK1rGHbFn0aR6hjBSG5G-6AobslKhAFPjIVeJuj-8XrVzHBD9v5tu0x5ae-ESS_aNd2qNJ7AAePZbdcNha_5sMTBms-1ev0vmYMvj6HDoy5ky0JeXt5CEfuw_b6dOYtI4EGo12zB9NWTKxZmcQtIbzxcrhSeA47EzDpI-D31sb-s50mmyDT7gJcPp_ga4UnNsouQkZhU6LNV6K3sx1iW1wyJ6oKa4yrRi4Y9n6Gh8WFqPpCap0WS9U2aJxGFUbT8ANp6suWXwvsTPGEa1Th8mKjTMj7rrpsWUiSUBRLZMf9Zmw_H2mZ5eKUISL-g47OeYGY1KsRaB3lF0dsCsjvsDuFJ5rh4QtpEtha4a5RCIUux8lwKuelXsrs2ua7HEI_CpOn962GGF6ycJ0Yt26uNRV9TAoVO1naYezku71KJHCUygUyNL1Y4Nb8Sr7Ca6aVF01C4cGKP1o69JNElykc0aFCMb1eirHVk1s9k-lFr_wUZaXCfn7xGn6Lw=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/EbyBV-J9BShnEVhl4_t7T9PF2WvLWg8L1tr_1q16Tchukwh-mxG6ajxh8UBsLr3f7m1r8Uz-epLQ85YjcUr_-k7ZcS2LubmP0_mcyfH4HIE5Y_Wvog7FAMte_5oCZhe_jQD0lj08NJC1M-bLo2aQfpobrWYcdouFZoKZW3vpHSX1boEnSrvSwOw2eKf4rX23r_WmTM9w-XLV8ia246mXbvGgarZbBEB7smqNy2P6gqRoLjE22gzd9oHZ5-3tqnjJREdZpUtZ0E6UqVFVejjRHUo2loSbJNzLOWDkLaqKO7bJxoOcRWdh3bqE2DD-8ecce4DzZguIGtHiBYqL7TWon4HVIzsDjdLwQkbXestsv-99xoNvvIRpc-eY8cGkFMdv0EOnIPNPYWXzl8Bn9_0fYTtGzLxzfsr1yi9Chnt0M1QdltK3BgIagcYDW0u0CcebSz_vyYIw9MDNaYQhipQPzh6OVE_mLry35mO56lc19fUNwfkpMHmV0D_mqeTZ6mudWCC95RRf6_KhdAbQlocySkvSMgzeyFibhtJMPoW5oFySDgL_v0rgoWzn8bxRTCYUmiiKTsqxbWd31pu8F0uuo3dtHDHwv8NsYMC59CiMltCsNsHvGxODxfGDyZImxylxpqJkRsupmz3BclqiEX0Ah11xPA=w1281-h722-no

                                     https://lh3.googleusercontent.com/9lSHN1tho1y-pUkZ0JNOfQnuviRkAGqL22mgqKJbBIWObrH_u1grCDd1T0EiSrs5QybXvmHR_ygWkyP2chGmn6R_K-m7ZFK6EdztjPrnWmaAxDKHBCQCohQZCrxZLAkWiTYw1vmVkUg3JWhtFIWiSXGv-Hd75_JLOJOuALbzkjjjQ0Cram3iEui7jQ78MRbnEXMCZZBbFGmoSY0RFM_oVTCmyBYAoQ9y94aeONVlQMxKWioLHGtefajX7jBnphCt9uzYoCMrw7FqeYGf9D-0bPYD66WspG9XN_ieMLVNkrYCprJzQGiownB2SBRt6DeLJdyueQh71cKOlPulLqDhTgZLYHUPO6SMoMP22Ikc-EWjgnpo-Zk6ATPzoy80GHvVs3z2HZ-TMe8kwqwxGdQRfU4a0OWbcaSjv4ZMYxpWXtOVhGwRUQ3YmHI8VQ0o4mpkVk8FnUhlDHedSa_oFgaCkITeC3QKP6noPYQ8cO8TeQdzR57r_oPIyYVXsgO_w7hBboihwmcxhLzbE8z5RTQotWQ_L-rdcyYJzzWqdjDzzS0ud4lSwvlaF96VAwhXDdpNmyExaYE_Pg3tUbCWwTiMdQZnCJbQfu1KKu7Qhv0hIxj9Vx2S_78Yd7Ws7biWcdyW3pzl3w4e5ClA75-2z4sVLVPjHw=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/PcvVeW_687Fb_X1ft3A4Z9Fz1FjUdXrJMsmWK-OvLFnz46VFw2V4GIkVZExkXisBcLqEJEAAwfS8_tK5aPU6tqZ8i28W9BE6FsjZQvfK41rlIqH8lJ9tTlT-jWXpF1K8Jol4hK9RoiumE1Unp79Xv0sb74ZjTLp3f9ptx0uFWG6BPyqUBv6Dy7PwFHlgyBK5_HXxZPjk0lOaqDJJUVF105LGAA-o_iUUIY4HU2ejBYUXXcK9PxSPWFm6jxFKH-xR7ZAfCJCpWs8VO9tZ2AZ_YtbNe3dP3oWmTt4HHjWRWUusqmbtfnyEmkjuIbC1aM18bUqHxOXEKUEYkh10YkXYy1aokbY2wWkAQSValHSGudY0CP148DGxp28JdaJKpU3NQbmowPRrDn2mpNT4OTvpFRZBT1zgUkFlQBwXWZcJeBwgVPPDULFcvbUzbm8YqSdKdS2G4j8moOehFr8irkP_M_3mtv7suJZGslhapObWSsDdXwGYeJoUkw2Ex0tMl0nk_1RQRSkuOrQKNrPq1jU5JwmTdJRAL8Z4AdvL1JVj7U8aDyiOExWjTIyIPFZVBYNVTf7LqviUv-mQJIspH6E2nvaCPEcQ0IVuBzveblDcssrczYMB1jflerpBEnLpnTXY_4nVMB2jBOu1MAm_cYIO4pplAQ=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/lBtFcwKgZrStGTvukSdOHnv5eV5x5H0sKAXOYowgvBlLhXwwCjqN25cApug1ArWdlBAZjHVWXBsfeSmbi362HCGwtSrJfLwaBtvgKeEZUM6zKCrjPQp0vF8zE_UuHE9Lkr3g8wNmIV2TJk3iwNwtKzGop1nx_spCzCWZhdEjiyd9q-VjDpr8DbJkD4qQgW47Ch-UB5UblZNT39Lu6y_ner1pFLfvM0PwK_CXBucQFQjXEiJx2_flaELfJqghivFXvZTmguwUkj4u7_94MudiAYi_IKq7ia56nir2R8yOtHqiNqP_kW9Lzk-hTxZOiz8GkvcIe3lconUQnFCJEtK9vQjHnufTzMo7MqsaeFoMqBubLyfuc1wD_NuoJpBfDidbDGErg1G4E71F__0xd55PEfJUqmnUWsR77KugoNzV7tVePb4FCHFnuwRCQe337WYCBYissGycBFTyzLRbZEZjagzao5U75NAtSZEL8no2Zi-vWzCXIz1__pOX1Y8T0IlgaQ7g-DtKbz07AzbTlZbpXtRZlVetK5GVKNNb8rWL6iuCKjWqwzpim6KW2lq-F2VL4mnyosHESNUK6EBGuvpCYKL9QajqJA0WdD3-P8rGzn7-SwmICfuKYJ_liCjyNNYSadiUYUfeQ_SVl_r6Mn2-g52m-w=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/hsG0OcjA-9Cst-AvI0RrJ9a17n3oUSMMvp7KbB2Zs9UZKsNFbewwJCKjytJAua00fF6f0NUxQhLKfE9IB74JnuXQ-V4LlD9z8vNbcGkxND9CTmDYbz4YPIfMR3eDcefL1d8btGNzuoMSBMSPmEFSv1TDF4SPTIJ-PkLyY2xvFisZf53t_4y7OLQKDh-uIFQj_FWfOY2sknaFRg9X4S2Acx_vTym0qlN2-L9KLzqwjd8RqVwDe7LqhRiyUDN0HYubam4o1Br1k9isT_c-xJUUhh0Q3aMKf3b1JC0QRlGNo4XQmsYAWQoRGT3AzI2JfSHv2nttUKmPgeUej3simDOHomqKD84TtyTQgGuZu6RRSQgN4f9hoBUGMKXDpEKgKbYRZtVCpoST9mOod5ZhqepYH7wiGMxxLL6d1Soq2zUGhGPbF7ipp6K6Kd4bd1Wt56MJWRO5HD-ZzbJktKzzxWhQOLkc9SXM07U4aJYxGykLebvVtZpOp_NNVy7szHr1q2R9rCVEhdXBUO53mvJZdLSEY9EsOS9Yq1dvEAVU6RF9hY7f2N13c0uQEKj8TZHgL8KEV3fW4t5WJfAiOydMxOP-kYVelpln2ZTgNXdtFl7NeNJMOTC6XyUzDl6ivYcE-HRSldO9AsVBgY8rOP3l1cJheuhnuA=w1281-h722-no

                                     https://lh3.googleusercontent.com/1sV31oHxMfFOh-znX6ao0dh2gn2A3sd9S_s8kOuNvAPSEWS0gwbITJyhX9Rg4GUnjFmpbh3Aw8MvQ7iTMsOJXnoOypy0czqQMiLZS-YVyg8zPf9llQtVQyTU29ORA2huJYZ5UzEBdcszEXGj-IdR9NV5osl4FvLfPZQBl8KdlnEgKiO27IeuYSxsloq5-w-ktBI8orc7uvPQobmygge-XvogqqYPwv3RCbuPHOvCvH-jNPkrlWRboytfFG_nYJ7TaKUlCe80h1Ycry43NrSWgbf-DP_HQ80p3L54EDWkaOvp_mI9wQNDApXWMzF25PwPJ09pPQz969QxTH0l-QTg5FfAOhRUIUEdUJT4RpsYpfMF-IYSM8seZesOqaB5V5IEYNftzWWly_iHVAGTC0rR0VtKH8M3PSNFVI4Qdz5FjMdqj_5LmDVmVN8mM1zvjQShge7XSvZzPhO_HA84eolx6_XMod3erHp1bH0VCeNCbttakDNrWUIq_QCL5wz8ZfpGH0LZgtGgc0TV5vKDU9Hihtnj5Lavi8XnHLxhtEYeBtg6Ldz1lhAeFJNmvgDmrVmNo0BtDDqQz-Yn7YPOX13vkEgvJGoY2TZFKVDQ696WD9m3MDTcbkyernIXFU5ygaQEZ6XVgEr8Odr4w9frEQ91QLmBTw=w1281-h722-no

https://lh3.googleusercontent.com/dpi6XP2Aw8QYNAULLKrpD9S0IsYD1wdjZ9c523oJIS1RzkcHYztthZzjY68XFJWE9IV5AFpU16vqg_23rL4X4zWetPIu_VNvKGPJq6HDX-NYqz8WE82OcvnAuFWhuPA7l1RaOnbZfQ0v4uBww7davXbSG3HSFgLbRTodLkh0TRm66_f8MSHver6WvYt2-L9swE66L2tnpAWJpjZf9t074Bh1QZp28USbOz5f6deIIMxZw-LMjaqmi_mHGDQcxfpK7Xi2yD2TUSUa6m5ox9k6A38f81YicA10xYCBFpUFsxyeyHve9zjABTuCgT95Rv4z0FDQKIWzPPZvVZYvZ7rfnLrCJmZOp7RtyroOIL5b3jCbt019qWVLrBBKDSTFj5DLl0eiygEvL5lON1-I_bJEXsxSQxsNDE7Zl4IAEUkYAjFgLB7FtBWVB2ph0i6MKtrBQS0OtHP12sYFNk-nysMQ717wGHAHKX5jM24m0ydICxG1WVfA78JuQdV1xj_0y9UMte5drfFVwW7e9ZXI_w0XJx5Ls9tAGAiv_RVrSgIV1ZFc9pYsI1MF3JSJ2B-mr7C8Fdizb057q8c9oi3qoJKqq1zCT2jPoB0S1xWa_l4DIGaAhlY4e-90jos5Kh49_xyEhXfeOXzgBwrYC3K4CQWnPNLuHw=w1281-h494-no

Przeurocze te kudłate krówki i byczki big_smile

Rasa ta staje się u nas coraz bardziej popularna. Jest odporna na nasz klimat i choroby. Może przebywać cały rok na zewnątrz. Nie potrzebuje budynków, wystarczą wiaty do ochrony przed słońcem.

Ich naturalnym środowiskiem życia są bowiem tereny niedostępne, głównie zarośla i gąszcze w górach  północnej i zachodniej Szkocji.

Zwierzęta tej rasy są bardzo łagodne, towarzyskie, szybko się oswajają i ponoć są bardzo inteligentne.  Są również bardzo opiekuńcze wobec swojego potomstwa. Rasa jest znana od V wieku, a w latach 70-tych XX wieku zasłynęła znakomitym i nieporównywalnym w smaku mięsem, które jest chude, soczyste, o niskiej zawartości cholesterolu i bez tłuszczu okrywowego.

Powiem szczerze, że fajnie wpasowałaby się w Beskid Mały. big_smile Kto wie, może będzie u nas więcej takich hodowli. Podobnie jak kozy, czy owce, bydło to może robić za "żywe kosiarki". smile

725

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Skąd wiedziałeś ... big_smile

209 - sprocket73
162,5 - kisiel
77,5 - Cyberniok
75,5 - nena
74,5 - jolanta
68 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
50 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
18 – Karo
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
3 - cwiartka11
2,5 - wizjoner, kris_61