Super, najlepsze te lodowe "stalagmity"
!
701 2019-01-28 11:00:14
Odp: Obiekty jaskiniowe pod Bujakowskim Groniem (20 odpowiedzi, napisanych Jaskinie)
702 2019-01-26 18:48:04
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
no właśnie ![]()
703 2019-01-26 12:11:18
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Dzisiaj zamiast do roboty pojechałem se w góry.
...Mam to samo...
![]()
Kurczę, zdradźcie jak Wy to robicie ! ![]()
704 2019-01-21 13:22:54
Odp: Leskowiec 922 m n.p.m. 19.I.19 (4 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Nasz Mały też prześliczny
Ileż to daje SŁOŃCE ! ![]()
705 2019-01-21 13:21:26
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Cudowne zimowe obrazki ![]()
706 2019-01-19 12:04:08
Temat: X Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach (0 odpowiedzi, napisanych Wydarzenia w Beskidzie Małym)

Więcej szczegółów na stronie Wadowickiego Centrum Kultury. SZCZEGÓŁY
707 2019-01-19 11:37:04
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Tak jest !
Twoja kolej kisielu ![]()
209 - sprocket73
163,5 - kisiel
77,5 - Cyberniok
76,5 - nena
75,5 - jolanta
68 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
51 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
18 – Karo
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
3 - cwiartka11
2,5 - wizjoner, kris_61
1 - pbsk
708 2019-01-18 22:26:35
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Z pewnością myślimy o tym samym miejscu
![]()
Zdjęcie pochodzi z 2010 roku i teraz teren bardziej zarośnięty.
To już 9 lat minęło ... . Jak ten czas szybko biegnie .... .
Moja zagadka. Gdzie to jest ?
709 2019-01-18 22:01:38
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Na Kamieniu, albo pod Kamieniem , jak kto woli.
710 2019-01-16 20:18:23
Odp: Lutowe spotkanie w Chatce na Potrójnej (39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Jestem chętny....
Super ! ![]()
711 2019-01-08 09:08:26
Odp: Lutowe spotkanie w Chatce na Potrójnej (39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
[...]Co do trasy to myślę że nie trzeba już jej zmieniać, chociaż z warunkami śniegowo-pogodowymi różnie bywa, no i też może ktoś wybrać inną opcję która bardziej mu pasuje
Też tak sądzę Darku.
712 2019-01-07 21:45:49
Odp: Nauczyciel pokochał Beskidy (3 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Teraz realizuję to, na co wcześniej brakowało czasu …
Zazdroszczę
Ech ten czas, zawsze będzie go na realizację marzeń za mało ... ![]()
713 2019-01-07 21:08:31
Odp: Lutowe spotkanie w Chatce na Potrójnej (39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Moi Drodzy,
właśnie dzwoniłam do Rafała i mam ostateczny termin naszego spotkania. Pozostaniemy przy lutym, a mianowicie 16 luty 2019 ( sobota ). Niektórzy tak chcieli …
. Chatka na dzień dzisiejszy jest wolna.
Bardzo proszę w imieniu Rafała, o indywidualne telefoniczne umawianie się na ewentualny nocleg z 16 na 17 lutego (telefon, kto nie ma, można dostać pisząc na do mnie na priv). Rafał chce bowiem wiedzieć ile osób będzie nocować, żeby móc jakby co komuś spoza naszego forum, chętnemu na nocleg w ten weekend nie odmówić, wiadomo, oczywista sprawa.
. Lepiej zrobić to wcześniej, niż zostawiać na ostatnią chwilę.
Poniżej podaję też poranne sobotnie autobusy ( Linia nr 7 ) z Andrychowa do Rzyk Praciaków ( przystanek na pętli ):
Z Andrychów ( Dworzec autobusowy ) : godz. 7.40, (na pętli jest o 8.11) 11.32 (na pętli jest o 12.03)
Z Andrychów ( Przystanek w centrum z ul. 1 Maja ) : godz. 7.44 , 11. 36
Dalsze ustalenia, dotyczące m.in. trasy itd. podamy sobie w późniejszym czasie. Śledźcie temat !
.
Na Potrójnej teraz miejscami gdzie zawiało nawet 1m do 1,5 m śniegu. Piękna zima ![]()
PS. Termin styczniowy, żeby nie mącić w temacie – usunęłam.
714 2019-01-07 16:39:57
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Odważnie ... Dobrze, że cali i zdrowi wróciliście do domu.
Na kolejne dwa dni znowu zapowiadają się obfite opady śniegu w BM-ie.
715 2019-01-04 22:51:29
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
pbsk pora na Twoją zagadkę ![]()
716 2019-01-04 22:39:44
Temat: Nauczyciel pokochał Beskidy (3 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Spieszę poinformować, że nasz skromny forumowicz o nicku MF pokazał swoje fotograficzne dzieła, przedstawiające perełki Beskidu Małego, zwanego Pięknym
w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym im. „Bolka i Lolka” w Bielsku-Białej. Wystawę przygotował Dom Kultury w Kozach. Wcześniej można było ją zobaczyć w Teatrze Lalek w Żylinie na Słowacji. Pana Mirosława często można spotkać z aparatem fotograficznym na szlakach BM-u. Z zawodu jest nauczycielem. Teraz jest dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego im. „Bolka i Lolka” w Bielsku-Białej, wcześniej był m.in. dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego nr 5.
No proszę, a nigdy się nam tu tak nie pochwalił …

fot: MF
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów fotograficznych i nie tylko !
My MF znamy ze szczególnie pięknych "4-paków", które aż się proszą o to, żeby je rozpakować na pojedyncze egzemplarze
.
Pod linkiem można zobaczyć piękne zdjęcia z BM-u autorstwa MF-a ![]()
717 2019-01-04 19:50:34
Odp: Lutowe spotkanie w Chatce na Potrójnej (39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Mam już propozycje trasy lutowego spotkania w Chatce na Potrójnej. Proponuje by spotkać się w Rzykach Praciakach końcowy przystanek autobusowy, a następnie iść cały czas żółtym szlakiem na Łamaną Skałę, Zbójeckie Okno do Chatki na Potrójnej. Ja mogę się dostosować do każdego lutowego weekendu. Teraz tylko czekam jaki termin by wam najlepiej odpowiadał oraz godzina spotkania.
Darku tak jeszcze do Chatki nie szliśmy, więc propozycja jak najbardziej do przyjęcia dla chętnych.
Oczywiście, jeśli ktoś będzie z jakiś względów chciał dołączyć do nas idąc inną trasą to nie będzie to myślę nikomu przeszkadzać.
Najważniejsze, żeby cel został osiągnięty i spotkanie się udało
!
Proszę śledzić temat, postaram się podać w najbliższym czasie jakieś namiary na autobus z Andrychowa do Rzyk - Praciaków, jeśli ktoś chciałby skorzystać z tego środka komunikacji. ![]()
718 2018-12-25 21:29:00
Odp: Warunki na szlakach (586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)
W wyższych partiach dosypało śniegu, niżej bardziej deszcz ze śniegiem, lub bardzo mokry śnieg, ale dodatnia temperatura powoduje, że śnieg będzie się szybko topić.
719 2018-12-24 15:00:55
Odp: Boże Narodzenie 2018 (5 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Pięknego świętowania wszystkim życzę
!
nena
720 2018-12-18 23:28:27
Odp: Lutowe spotkanie w Chatce na Potrójnej (39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Bardzo się cieszę
! Darek myśl nad tą trasą ![]()
721 2018-12-18 23:26:58
Odp: Niedzielny spacer na Ostrą (7 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Ja również nigdy nie spotkałem mapy, na której byłaby oznaczona "Ostra", ale potwierdzam to co mówi nena. Tak właśnie nazywany jest przez miejscowych (mieszkańców Czańca i Roczyn) grzbiet odchodzący od Złotej Góry w kierunku północnym i lekko na zachód.
I dobrze nazwałeś pbsk - grzbiet, a nie szczyt, jak ja to zrobiłam, bo to właśnie jest bardziej grzbiet, dlatego naniosłam poprawkę w relacji
.
722 2018-12-17 16:00:07
Temat: Lutowe spotkanie w Chatce na Potrójnej (39 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Co powiecie na jakieś weekendowe (sobotnie, albo niedzielne, albo sobotnio/niedzielne) miłe forumowe spotkanie przy kominku w lutym w Chatce na Potrójnej ? Możemy oczywiście połączyć z fajną wspólną wycieczką do Ani i Rafała
. Mam wrażenie, że popadliśmy w jakiś marazm …
!
Lutowe soboty: 2, 9 , 16 i 23, a niedziele 3, 10, 17 i 24.
Styczeń pominęłam z tego względu, że zazwyczaj w tym okresie chatka jest prawie w każdy weekend zajęta, a myślę, że fajnie by było jakbyśmy mieli trochę więcej własnej przestrzeni
.
Proszę się wypowiedzieć w temacie.
![]()
723 2018-12-17 15:32:29
Temat: Niedzielny spacer na Ostrą (7 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Wykorzystując niedzielne okienko pogodowe wyskoczyliśmy na Ostrą. Popołudniowy spacer zaczęliśmy w Roczynach, na os. Pod Górą.
Śnieguliczka biała (Symphoricarpos albus) , roślina miododajna, żywopłotowa, dla człowieka trująca, a dla ptaków, szczególnie drozdów jej owoce są pożywieniem. Jest to przybysz z Ameryki Pn. Jej białe, gąbczaste jagody zdobią krzew nawet zimą.
W pięknej zimowej scenerii, w ostatnich promieniach słońca, wspinaliśmy się pod górę osiągając po ok. półgodzinnym marszu grzbiet Ostrej.
Ostra to nazwa lokalna zalesionego grzbietu, odnogi Złotej Góry. Na mapie nazwa nie widnieje. Miło było podziwiać znane nam z wiosennej wycieczki miejsca, tym razem w białej zimowej szacie
.
724 2018-12-09 22:52:06
Odp: Hodowla szkockiego bydła Highland Cattle w Beskidzie Małym (3 odpowiedzi, napisanych Zwierzęta Beskidu Małego)
Przeurocze te kudłate krówki i byczki ![]()
Rasa ta staje się u nas coraz bardziej popularna. Jest odporna na nasz klimat i choroby. Może przebywać cały rok na zewnątrz. Nie potrzebuje budynków, wystarczą wiaty do ochrony przed słońcem.
Ich naturalnym środowiskiem życia są bowiem tereny niedostępne, głównie zarośla i gąszcze w górach północnej i zachodniej Szkocji.
Zwierzęta tej rasy są bardzo łagodne, towarzyskie, szybko się oswajają i ponoć są bardzo inteligentne. Są również bardzo opiekuńcze wobec swojego potomstwa. Rasa jest znana od V wieku, a w latach 70-tych XX wieku zasłynęła znakomitym i nieporównywalnym w smaku mięsem, które jest chude, soczyste, o niskiej zawartości cholesterolu i bez tłuszczu okrywowego.
Powiem szczerze, że fajnie wpasowałaby się w Beskid Mały.
Kto wie, może będzie u nas więcej takich hodowli. Podobnie jak kozy, czy owce, bydło to może robić za "żywe kosiarki". ![]()
725 2018-12-04 20:26:21
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Skąd wiedziałeś ... ![]()
209 - sprocket73
162,5 - kisiel
77,5 - Cyberniok
75,5 - nena
74,5 - jolanta
68 - Gustek
65 - Eugeniusz Kępiński
50 - MF
43,5 - baca
28,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
18 – Karo
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
3 - cwiartka11
2,5 - wizjoner, kris_61