1,101

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

)( Carchel była pierwsza, o której pomyślałam patrząc na Twoje zdjęcie Eugeniuszu. Pamiętam jak leżałyśmy na tej polanie z Jolantą i podziwiałyśmy Babią big_smile. Pod kapliczką zrobiłyśmy sobie mały popas big_smile. Szukałam zdjęcia, ale niestety nie udało mi się znaleźć. Powstrzymało i zmyliło mnie tylko to, że poprzednia zagadka, też dotyczyła tej przełęczy big_smile


Kolejna "skałkowa" zagadka (zdjęcie troszkę rozmyte).

Gdzie jest taka skałka (jest to fragment większej bryły skalnej).

                     https://lh3.googleusercontent.com/lQQegn0EKYNy6ntj8JxaWg9eK7sFHR2PY3-UglHXuhqt5KZkzYiPrac5ObXgnzeFv2SUX_7qFIc3iYoSOw40kgzQbrp-Kh8pcL4jMQyQofOceWzSpbds5yMtToGdiuh8HfW2NFn0LiS9DoUO6tUT4vq0ZAcHY9w4BRIJh5bEPOzG6OPkAldlTbdliX2itzxe1zZWB_sMZgOlJSTmQOzR2orVqrNuR_aF3DYnDhggRxQlSX3x8kJ0cXhyMAjSFLwn0KkApzBv8rLTN1dHKRIhzIz7BjFaZQs5JqnswAgOyBrTOCNdibv7kdPq6rIzYtZJXqGVvNNpJmf_cDcDT1p7dPnpp3JNpF1pv5HT2CVb4J1WWPbJRHBS3n16_uGXXB8SFtMbar5ktKXesBEtb6H4auyRUuXPeyr34jso4GBv0TehgliFxaAGh5cXWRAo3iFVJXcu1HLf-YtlZGAGcDOfE7cK2mRYMokkiBgGOYKBUnz49um3U4AMI9o8_urRfWLQ6SbekLqeOghhmeLr2i_O9k8RMvBGuURIoBi2UVVrqGDWUoaguyBOgyReOdmIPafNW7-PdG0pr8OMYsG0MAWpgznF0tqF0NO-2Vr99j24NvHR6g=w600-h800-no

1,102

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

)( Carchel

1,103

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zdjęcie zrobione na czarnym szlaku widoków ?

1,104

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

)( Bukowska ?

1,105

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

z Gibasowego Gronia

1,106

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

MF napisał/a:

nena przy okazji Twojego pytania przypomniałem sobie konkurs ogłoszony kilka lat temu (!) przez Dariusz Tlałka wink
[...]
Nagrody dotąd nie odebrałem big_smile Czy to jest jeszcze aktualne? Czy uległo przedawnieniu wink
[...]

Osobliwości naprawdę były/są wspaniałe!

MF moja nagroda to się już dawno przedawniła lol, za to Twoja jest niezniszczalna big_smile !

1,107

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Strzelam : Zagórnik

1,108

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

sprocket73 dokładnie o to mi chodziło big_smile Ta skałka jest między Potrójną (tą niższą 847 m), a Na Beskidzie smile, przy czerwonym szlaku. Twoja kolej ! big_smile

178 - sprocket73
140,5 - kisiel
60,5 - jolanta
56 - Cyberniok
51 - Gustek
48,5 - nena
43,5 - baca,
35,5 - MF
27,5 - Darek Tlałka
26,5 - Eugeniusz Kępiński
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
18 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7- teksanski,
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek, Staszek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

1,109

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

sprocket73 napisał/a:

a skałka z dziurą - rezerwat Madohora, szlak czerwony?

Skałka nie jest na terenie rezerwatu Madohora. Kolor szlaku dobry. big_smile sprocket73 może spróbujesz doprecyzować.

1,110

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Elegancki punkt to jest COŚ ! big_smile wink Tak naprawdę to przyglądałam się tej Twojej paproci bardzo, a wiadomo , że na nerecznicach to się znać trzeba big_smile, strzeliłam , ale jak widać  tym razem celnie ! big_smile

Moje pytanie:

Gdzie jest taka skałka z „dziurą” ?  Podać przybliżoną lokalizację i przy jakim szlaku się znajduje.

https://lh3.googleusercontent.com/Fegasdz4NsQrk8V7Vmd2zt_BOcWlvr_qCV6dzOtjuzZ2mqKQJkmn3453RlhkRp8NNXQlIF51Yn12-G82H1cTtCM3AYiGNtitUGONxfCn0c1QgqrerPFHIlNhMdqDN8yqtT1suIJouu7Sr2BYPq-SIh2SfnWhPnO3-iLzSSVq7G4o8bQRwTSa3hpUcaz-JMF8LfAYxUAaOQf1JA2O6uVYHmnmPH0mCj4U4N2nwTXennyvVCqlqFYKJj9caJ-yOXwg3f3hsvD0FThhhPthS7thRtKRQVoPPmKtPTJ6OSoSaLrTFGQBJ7r915re7knSsGyuusETTwNwSbmrGpDTtt5aECrUCi20PDhdhsbE7vssKLbYy0vEze0AMbLmLEe4-se9j_35TWOWs0iMbwIzpKEuTOcibb8XshtnoKeToax4lDMDVF43rYEF9ADo6J5AvfbXj2y6ETd0Cv2eA0lGNUkFqNur3XE_PJZbHrS5dTCWaV_tp38VYs_Q2i2lV8UJRuD3Ezz4ow6aHKhkA9YwaZzLPfHzhGuGdF6uVzJgimwRyC0Xqf4EeSC5Tevrun9uAHzkzHhQjXrp1NrEXzK3LLBGBZBileQzJ_YnwRjk7Nkj-XLWNcQKrFTW=w788-h768-no

1,111

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To może nerecznica elegancka (Dryopteris pseudodisjuncta)  big_smile

1,112

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Bujakowski Groń

1,113

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Złota Góra

1,114

(29 odpowiedzi, napisanych Ulubione szlaki Beskidu Małego)

kris_61 napisał/a:

Pytanie do Neny smile
Czy z Rzyk (Jagódek) istniej wygodna droga/ścieżka na )( Pod Gancarzem?
Dziękuję za info i pozdrawiam  smile  smile  smile


kris_61 z Rzyk Jagódek ogólnie nie jest „wygodnie” wyjść na Gancarz, ani )( Pod Gancarzem, ponieważ stok południowy praktycznie wszędzie dosyć ostro pnie się w górę. big_smile  Niemniej zerknij sobie na fragment mapy poniżej. Grubą czerwoną strzałką zaznaczyłam Ci drogę z Rzyk (os. Kopry) .

https://lh3.googleusercontent.com/BWL569oABBBti_mv9YCIc69bBk4staGkz0t8lV8JpLcSsPU11FRCaTlXRvt0gx-xD2jh5aZKq1_N4EBSnTn1XX_pT1-B46M7nXQ8fJwxJLVTZDGccE4_j7CkIS55TuixbDo5Wa6sNdebR_bQFGl_nr_442Eovn5eO8cD15aM9ivh4P2UQ7yTFAXPp-pqua_fKFHwGvmVfWKKOAnqzJOvkS4VrY34VAMn2ElQoYNKPxiL5V9cvk1zF9sXgMSvyjPZ69jJQch-Gd_GZ8YnfYeeAFvXT24DZDm6FFG7rtbElUa6KfJsaj4ed8ygRkcAoGXQ_UZqQhnezceqT7Q4fmxFC7zEzsTp8f2MZmy2BcqJkx7i9Qwp2OOuRxjdvzV7KFladjO5kowYcfp6B87KIHpjgxBuoAWCX_A-1GLCPS3O1OK_vzB9xZk4DiJS_dMhPlcKIajw3zyOyTHXSW9ccPLlJSq57RlJrZfDuadDkgYpzE6XiQ53iIPpHFyHWUCHlyJKNMvkFJ75dqROzGRAJiaRo-ill0NCh39XscTyjTe_C_XxRI1NjVeyMT5PdNL1fVeqisOVFNiR37r-PeXlRAWaHDLqkNU5wulKrdeRprRw8JSduXcA6PI1=w1280-h720-no

Prowadzi nią wg mapy (ja osobiście nigdy nią nie szłam) Beskidzka Doga św. Jakuba oznaczona białymi muszelkami z czerwonym krzyżem na niebieskim tle. Poniżej pokazałam to znakowanie.

                              http://www.wstarymsaczu.pl/wp-content/uploads/2015/07/szlak-%C5%9Bw-Jakuba.jpg

Gdzie są te Kopry ? Jak dojedziesz do końca tj. do Rzyk Mydlarzy, tam gdzie stoi słynna kuźnia, to nie kierujesz się tradycyjnie drogą w prawo na Groń JP II , tylko kierujesz się lekko w lewo od przystanku, pod górę. Tam przez moment prowadzi droga asfaltowa, potem się kończy. Po lewej stronie będziesz mijał domki letniskowe, potem na górce będą takie 4 jednakowe domki „Beskid” ,

Domki „Beskid”
http://eholiday.smcloud.net/eholiday/img/foto/big/sv2325/domki-beskid-rzyki-330197.jpeg
Źródło: eholiday.pl

a na samym końcu pod lasem Dom Wczasowy „Joga”. To będzie ostatnie zabudowanie.

Dom Wczasowy „Joga”
https://e-turysta.pl/zdjecia/galeria-glowna/max/93/Joga-Dom-Wczasowy-Rzyki-938769.jpg
Źródło: e-turysta.pl

Tu powinna przebiegać ta droga, która z tego co widzę wychodzi  prawie na )( Pod Gancarzem. Nie wygląda jakoś strasznie big_smile , a najważniejsze , że nie jest to długi odcinek. Jest jeszcze, jak widać na mapie, na lewo od tej co zaznaczyłam, jakaś droga leśna, która idealnie wychodzi na )(. Ale ta oznakowana z pewnością jest pewniejsza i szybsza. 

Nigdy nie sprawdziłam tego odcinka, więc jeśli się zdecydujesz to opisz nam go później smile.

1,115

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To może ja sobie też strzelę big_smile Może jest to droga z )( Isepnickiej na Kiczerę ?

1,116

(4 odpowiedzi, napisanych Zadaj pytanie)

Tak czy owak, trza nam się cieszyć z nowych odkryć ! big_smile

1,117

(50 odpowiedzi, napisanych Tatry (polskie i słowackie))

bans napisał/a:
nena napisał/a:
MF napisał/a:

Mnie również wydawał się raczej niewielki, ale to może złudzenie. [...]

Być może patrząc ze ścieżki w dół, wydaje się, że nie jest duży. Najlepiej będzie to sprawdzić samemu. big_smile

Ale na serio uważasz że zdjęcie z ludzkimi postaciami obok kamienia to fotomontaż?! To już lekko traci o paranoję wink

Ależ bans, doszliśmy już do tego, że to tylko złudzenie, z góry kamień wydaje się niewielki tzn. niższy od człowieka, w rzeczywistości jest wyższy. Obiecałam sobie, że tam kiedyś zejdę i zrobię sobie z nim fotkę, tak dla takich niedowiarków, jak m.in. ja. big_smile wink.

1,118

(40 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

MF napisał/a:

Nadkomisarz Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej dla jednego z portali internetowych przypomniała, że złamanie zakazu wjazdu do lasu zagrożone jest mandatem w wysokości 500 zł. Jednocześnie zaapelowała, aby w razie zauważenia w lesie osób łamiących przepisy, niezwłocznie poinformować o takim zdarzeniu Służbę Leśną oraz policję i najlepiej przesłać zdjęcia lub nagrania wideo z wydarzenia...

Co o tym sądzicie?

Niestety niewiele to daje … Policja najczęściej tłumaczy się tym, że nie mają odpowiedniego sprzętu (za drogi) i ludzi do ścigania quadowców. A swoją drogą co to za mandat w wysokości 500 zł  big_smile ? 5 tys. to byłoby już coś, wtedy myślę wyeliminowaliby się sami.

1,119

(19 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Super, bardzo dziękuję MF i Jolu.  smile

1,120

(19 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Dziękuję MF za podpowiedź trasy. smile Zdjęcie rewelacyjne !  cool
A gdzie dokładniej jest ten parking MF ? Na mapie mam tylko jeden parking zaznaczony, niedaleko szkoły. Czy jest coś bliżej tej Gibasowej drogi. np. koło OSP ?

1,121

(19 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

MF napisał/a:

A tak było na Policy dwa dni temu wink Szczyt wart odwiedzenia!

Nie byłam jeszcze, muszę się tam wybrać smile.

Z pewnością wędrówka powyżej 1000 w miękkim, mokrym śniegu do najprzyjemniejszych nie należała. Widoczki Wam te „doopowate” warunki trochę jednak rekompensowały cool , no i Gałgan rozbrajał wszelkie niedogodności wink big_smile Widać, że zna się „chop” na rzeczy big_smile !

https://lh3.googleusercontent.com/-9tUORo1ykn7aF3CCqeu6vYbcrrAoCfPkAA0AHr6CwKdmmiD3GfCeDevaZxfRrn1_dzhrC5CCIM17pHGTE_yHkVGflD7APZ3k794FOKUoT9d7HVGmcN14QFiQMEutlzMTjSv55lzDPhc4Y30Dq1not7kMlqPEsK43YZNZ2HDrpwvOxccUBhI4HlTDKZQmwJqRoCXfCc0g4KKkjKzLGBDLXEB8JEoclbUEUWVxMJvnYLch9tzkXUEbNlkXCv58Rd_3OWwStDbok2dhLYB1k8hIJqQSQLftwu4ci09HiUijxUIvjkOWVUV0DHTW97p5q6h3zQX2azlelvQoeBo1hGr1ef2yRGS6-F21yrHeNE3t8t9WTBNH_2hJkx7d7cnIKoXKRbq7Z0zwRIo7TyV4pcoq0OqG7sqDC6uRgViDQk603X-1IzxXUVjItOfqbUhI4hoF5kLVu5__tIAccvGo5Dom2HnhMk1cZNIlGyuGYPMsSQjSYP5xRCj-RbWTHdggR3SnUdIgbUOxb3G2Nyo50Rnk7WTCSx1QlUEXVI5_d8rmu7Jfr18LYxNNdF5ycwGRNZHZiHPcl8mC2Tjx-vgA1oVcFvKfxQJWqzDpT2zVbI57pD1CfOdGrAe7Vlf0ekXxNUDaAX8YrtAYHYN1NNvhhR0wKhu_nKk3BJvscfhng-9NLk=w844-h633

darkheush napisał/a:

Niby człowiek idzie po zamarzniętym śniegu, a tu nagle jeb, po samo udo, i weź się wygrzebaj z tej breji. Za to widoki wynagradzają…

Hehe i to mi się najbardziej podobało big_smile !
darkheushu co tu dużo pisać, super Wam się ta wczesnowiosenna wycieczka udała. Jak na wczesną wiosnę było i tak bardzo przyjaźnie ! Od razu polubiłam Gałgana ! big_smile
Ech, byle do wiosny !  smile

1,124

(81 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Gustek napisał/a:

[…]Pozostałe miejsca występowania krokusów :
Hala Rzycka,Długa, Stara ,Klimaska , Mydlarze i Zieliński jeszcze nie sprawdzone [...]

Sprawdziłam wczoraj jedno ! big_smile

Na łączce Zielińskiego znalazłam wczoraj 3 fioletowe pączusie big_smile ! Kilka ciepłych i słonecznych dni i tu też się pięknie „zafioleci” smile.

https://lh3.googleusercontent.com/700UmBM4S_kMkDlYOOG-8wCBptzBw-8ZYU7RyKry4tum_XySeFtEjvtYfKxFGAdFW1Cu-AZHgj1J6L8hfv1AlMx2UBztCYNNR999da3QLpaNrX-jAaMy1bxakI3ZBIxraCS3RJsu8uXQ4_okbUCsSK6Dtz-fva4x5IyBmael5HAi5Yi8UgaZT8mYTOLoFUPA_ElQd9CG47Oy0VSfqk7AkS2sz8OlQ3RarUtvSoKC08tUi-acVwTObjIH1Lul65VDOUHlysqaUZ6HQQd9Cu6X5s35BoTMioE1ehGNBAiLwkOEGSWn4x23o8WSAMo-rZeTIhHqxkPQEuPILwctVZBqwD960AIVrXBRS-JREXMg2A1KAdu79WVQBqpJInR4RNNa3y8_vDuOtDh9klNrGRLRJzsSN8qlS0yHpmQdlFS_uVYVFQZV6_P4hyviuDnB1CweXVwKxLHnGdXzhitKPMkLi7YkPBRri_S87uDgZkVHp-Cb10e8PNi29LO7FigIvDW6mP1zLAagiMmkEs8ipCQxxrxHbfVIMCWVH9cUWNIWx04ADzV8fS7e0BluG8wnsDjrs67uHsuKxXF6HAhCwr0PzTZxTZnKJxWJbfxQ-MjJWZsAeC-wQTGo=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/F6IovyUibni1g3LYBQY9vb-GUYO7vBNdCbl2s6XKQJmf1LWA6soYEhOA2YZPQPNBybFF_3-wEc7DV7QukDuM1jNYuYouhlKsa-MxwEGfKfPZCAXpEWkXTByFSVc9GUK7RXxLn147tjycKD38ytUSs1-0xnO9-PFr2nJn4Sjr27eAb3w7PXcKO9QQsuVcuDxj20S_i29bnWV4mAnbEGPgm4kl1kPFpP1v92Gry57OiGWEVb7KYj_jyQkTRmifAgGEhXqA1jH8u_5Rb7UMDzFscR46-JNI9tf8IDepzMamQC7wRa2yjH444CjnXVcllCMxoEzVMmzn_zcLupmKV6_VgNdi8BoDyonuf1hhx43hRZ6wKMaFd4XOnophPXdCHFt17PEjEiJRQeQC3FNlN2GavI5bTIq4blygUpSj5tUAygO38XevNOspNtEBWlypAIEL2gPQpBw21aXjdEUesNbCIGr5EGik7Fdi1dsfhKsww7vGg38CmWKzz8TJxfdLWrGS436Oe7IXk99taRh9FKpDyY0svGMryaqilMhgl2Sv5mR3DHyyNXEgrGPceUF1cQmI1dHa-wLlgnMsTkOfKUUIq7eZCt3t86Z2uiwJ-bnws1hj67L0IHOp=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/LkK8Y_1qMlFk1hT9pDoaUegpl9t0tmT6dshCinzV3FwxqSwI_ubhq0dpJV2Sgxb2oxs6T2Evf8n6NPNGHL_aHPzAYpV-D8J49utb1pwBmJySLqJKiVPPFzsMUQbha0S3QNxnt1YjhJSVOVXwmjN7lPVbxsM9hHJcQ0rS4ayVLjUeu5E37z78nSiNoM5FQKh5iDqNKdDbR7cyYaJHQagaNcUFShrt3-DeIP-Czk0vVddHBvGkNUr3iMn4wkUJ-dEzp7M9eLr9yrC-JJK-WR8-f0LkJWkcMYGPTXIlfcwDHEGqhSGLXhNpFGNhfRRoCb0GiUodI7sJrSonJfJdtccd91zxQQ9EIs56gTp8g_LGgAtMciunawYXcXwB9lal58inN31ewDq5cLovrweby5IRZnEO3SKYDaXGDJPqxLDEovN_oQezg9fPHQkPPJ9oVLxiUetQmSkpUpmC1CZc70esiOE2uz1FFZMbaNKIaUs70sJjF7tGPBHRsbvVX38wP-FlemIXr9PlITnkz2G9tfDCEmOg-BzHy6ttsurHWFw-KILUviTIwxUvMdXmrZZtjG_p04yTcIqGAVI11oZgQ7pxSid-z_EKvD8UErjC1FKOmupW87lgd5Is=w1168-h876-no

https://lh3.googleusercontent.com/S9VxfgcqmrrihFqfdXcnzIIRtuWY2dxLn2ADTVJpIHy6Abv3VYg3kG3bMqjUGvOn8-ht-d_g7sXzK8HQa3A2_Ry74qHxbDAz5mb6IcYvOivOLcHtO5lsGm82K8vB_6zUkDnNPWIQHMRwoIQDCTovL0Ua0Oxe8e9Sdmr403MUacILX8yO2gY3ng6vaFG4_UsK-kPWaB2YTmIhpdnYr5bNzL68cyBMG49cBH1Hn6xuBJ0MOqHjmfU3WjB8VlHEtkXCf7CG9DjAZQcTxdMmOq9UUbke9_xuJD2ZIEGKIMThQjmrJcS5ayB2KorLBOgyGJj7ErCYFx701ZmJfBOFhKOg69XGwEtduxmNzoABo_wG4FhFJKtqarps0nPufQnnfrf0FdpFGzw8WtLxAegmpkP9UVEpnvtlPBtMllqHeCYaXWpx3iJ9tnp7dnKJyM_AfrLivGhnA6hpi9TzfKoXX7imauiqgvK369K0FJCKcoV5BozOP9AepNP6i3ndq39Snr2lrDAwUM8Tlwba3Wv98-tVI_rsVaqb45_PEPRII-mzXSXbitqZfoTc5gRp1KhK5KTFi0q99tuL0aIFujReyCSJZF58M_anuVV7NazynrdrSyctGzDW9VmX=w1168-h876-no

A ogólnie to jest jeszcze dosyć szaro i ponuro, tylko donośny śpiew ptaków wskazuje na to, że wiosna zbliża się dużymi krokami smile.

1,125

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Oj makra roślinek cudowne ! cool Dokładnie, jak się wie, gdzie szukać , to się znajdzie big_smile ! Gratuluję dobrego oka ! big_smile.