551

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Romanka

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

552

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

baca napisał/a:

tam masz Pilsko, Romankę i Boraczą czyli Żywiecki

I to jest pełniejsza odpowiedź niż wymagałem smile

23,5 pkt - sprocket73
14 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
5,5 pkt - MK,harnaś wołoski
5 pkt - darkheush
3,5 kisiel
2,5 pkt - MF, jardo, nena
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

baca napisał/a:

a tak przy okazji ty widzę, że dziś na Hrobaczej byłeś a ja po drugiej stronie bo na Czuplu wink


No może na Hrobaczej nie byłem, ale w okolicach Porąbki. To był rodzinny wypad w góry. Dzisiaj miałem bardzo dobry widok na Czupel, właśnie z tej polany położonej na południowym stoku Bujakowskiego Gronia co zrobiłem zdjęcie do tej zagadki smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2012-04-13 21:02:40)

553

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A skąd ta fotka została wykonana i co to za osiedle wink

http://bacadom.republika.pl/zagadka09.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

554

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kozubnik Potrzykowo z Czupla ?

555

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

hehe Pewnie

24,5 pkt - sprocket73
14 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
5,5 pkt - MK,harnaś wołoski
5 pkt - darkheush
3,5 kisiel
2,5 pkt - MF, jardo, nena
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

556

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To może coś w ramach "dalekich obserwacji" z B.Małego smile
Proszę podać nazwy dwóch zakładów przemysłowych, zaznaczonych strzałkami.

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka25.jpg

557

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

W centrum kadru Elektrociepłownia Jaworzno, z prawej Rafineria Trzebinia???

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

558

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Darkheush, pół punktu mógłbyś dostać... ale całość warto jeszcze doprecyzować - czekam na kolejne propozycje wink

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka25b.jpg

559

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

a mi się wydaje że są to Elektrociepłownie Jaworzno tylko, że Darka to jest III a ta mniejsza to jest II

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

560

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ja potwierdzam słowa Bacy. Z lewej Jaworzno III a z prawej Jaworzno II.

561

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A ta miejscowość z białym kościołem to chyba Chełm Śląski?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

562

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tak jest, to moje rodzinne Jaworzno i pośrodku Elektrownia Jaworzno III z najwyższym w Polsce kominem 306 metrów, a po prawej to Elektrociepłownia Jaworzno II.
Zdjęcie wykonane z Żaru.
Punkty do podziału, między Darkheush'a i Bacę, a kolejną zagadkę zadaje Darkheush smile

24,5 pkt - sprocket73
14,5 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski, darkheush
3,5 kisiel
2,5 pkt - MF, jardo, nena
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

Ostatnio edytowany przez sprocket73 (2012-04-14 23:21:26)

563

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Jak nazywa się przysiółek widoczny na zdjęciu???

https://lh3.googleusercontent.com/-JL5QLxl4cMo/TJO7Xn7Z4EI/AAAAAAAAU2M/IfTGK9bxMgk/s800/DSCN4642.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

564

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gałasie ?

565

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie inaczej smile

25,5 pkt - sprocket73
14,5 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski, darkheush
3,5 kisiel
2,5 pkt - MF, jardo, nena
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

566

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Pytanie brzmi jaki szlak i w którym miejscu był zawalony takim drzewem przez dość długi okres czasu?
(co najmniej rok - obecnie przeszkoda jest już usunięta)

p.s.
Jestem ciekawy kto ją usunął, czy ktoś z forumowiczów? smile

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka26.jpg

567

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

jest to na czerwonym szlaku pod łamana skałą

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

568

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zgadza się smile

25,5 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski, darkheush
3,5 kisiel
2,5 pkt - MF, jardo, nena
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

569

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

a gdzie to jest i co to za przysiółek
https://lh5.googleusercontent.com/-jcAAMWPhQmc/TUQnNngm-yI/AAAAAAAAEeY/Q0FtSrrzXko/s640/praciaki%252C%2520czarny%2520gro%25C5%2584%252C%2520zakocierska%252C%2520%25C5%2582amana%2520ska%25C5%2582a%252C%2520komonieckiego%252C%2520praciaki%2520040.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

570

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

os. Hatale pod Potrójną. Ostatnie domy przed podejściem na szczyt, tuż ponad dawną szkołą.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

571

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

zwie się to Równia ale skumałeś miejsce

25,5 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
3,5 kisiel
2,5 pkt - MF, jardo, nena
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

572

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Spotkałem się również z nazwą Równica. Z tym, że domy mają chyba numerację os. Hatale.

No to ode mnie coś łatwego. Jak zwie się ta góra:

https://lh4.googleusercontent.com/-HMCH30VFs1w/TdEqlbWlWEI/AAAAAAAAJRg/e2ZWXhEgp5M/s800/DSCN7855.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

573

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Żurawnica ? big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

574

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

albo Kamień (grapa)

Ostatnio edytowany przez kisiel (2012-04-16 18:07:52)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

575

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nena Twoja kolej. A tak przy okazji szybko poszło - 2 minuty 26 sekund yikes

25,5 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
11,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
3,5 pkt - kisiel, nena
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach