601

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No zagadka całkiem rowikłana. Kisiel ma 0,5 pkt. za częściowe odgadnięcie i Sprocket 0,5 pkt. jako że pierwszy doprecyzował.
Kisiel zadaje teraz zagadkę smile

27 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
4 pkt - kisiel
3,5 pkt - nena
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

602

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

co to za wieś ?  tongue
https://lh6.googleusercontent.com/-aHrMy8TGuXA/TBkZ9tf679I/AAAAAAAAGs0/vCcLCBaNFZs/s800/28135014.jpg

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

603

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Rzyki  /centrum / big_smile ?
swoją drogą niezwykle ładna fotka smile. Skąd Ty ją robiłeś kisiel smile ?

Ostatnio edytowany przez nena (2012-04-17 17:57:43)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

604

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

zgadza się nena, kto ma nie zgadnąć jak tubylec  smile  a mam takie swoje miejsca  tongue

27 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
4,5 pkt - nena
4 pkt - kisiel
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

Ostatnio edytowany przez kisiel (2012-04-17 18:02:07)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

605

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

no tak ... big_smile, wstyd by było nie zgadnąć big_smile wink

kisiel napisał/a:

a mam takie swoje miejsca

... mnie to wygląda na dach, słup albo komin. big_smile wink Takiego ujęcia centrum Rzyk jeszcze nie widziałam smile


A moja zagadka jest taka smile

Jak się nazywa wzniesienie na pierwszym planie ?

https://lh6.googleusercontent.com/-rcpFjthA50Y/TBkxNttKplI/AAAAAAAAEVU/Te9YtobkCl0/s912/100_8026.JPG?gl=PL

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

606

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gancarz?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

607

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

nie, to nie Gancarz

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

608

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Turoń ?

609

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

to jest stok Turonia a grupa schodzi z Potrójnej

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

610

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

big_smile i sprocket73 i baca ma rację big_smile, tylko, że sprocket73 był pierwszy wink

28 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
4,5 pkt - nena
4 pkt - kisiel
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

611

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

zważ Nenuś że  u mnie jest odpowiedź pewna a u sprocketa zapytanie, czyli chybił trafił hehe

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

612

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

baca napisał/a:

zważ Nenuś że  u mnie jest odpowiedź pewna a u sprocketa zapytanie, czyli chybił trafił hehe

zważyłam baca big_smile, cóż kiedy trza się trzymać reguł gry big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

613

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

w naszej zabawie refleks jest ważny wink

a moje pytanie brzmi... co to jest ?

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka28.jpg

614

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

kościół parafialny w Śleszowicach

615

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kościół? W środku lasu?
Bardzo dobra odpowiedź  big_smile

28 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
4,5 pkt - nena
4 pkt - kisiel
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka, Gustek
0,5 pkt - kris_61, stary

616

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/users/1000/100/tmp/thumb/p16r3bm3l0ia0a0b1qdi136r1f6e1.jpgA co to za miejsce ?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/users/1000/100/tmp/thumb/p16r0u3frca25pu8rg71kua5ep1.jpg

Ostatnio edytowany przez Gustek (2012-04-18 19:41:40)

617

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

kamieniołom w Kozach?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

618

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tak, to jest kamieniołom w Kozach.

28 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
5,0 pkt - kisiel
4,5 pkt - nena
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka, Gustek
0,5 pkt - kris_61, stary

619

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

gdzie znajduje się taka skała?

https://lh6.googleusercontent.com/-Y0Cgkg7Br00/Tp3GY1pB-KI/AAAAAAAAM40/WgrW_YlvnBU/s576/DSC02542.JPG

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

620

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Jest to Diabli Kamień, przy czerwonym szlaku niedaleko szczytu Przysłop (blisko Czernichowa).

621

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

dajesz sprocket73

29 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
6,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
5,0 pkt - kisiel
4,5 pkt - nena
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka, Gustek
0,5 pkt - kris_61, stary

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

622

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

ode mnie chyba coś trudniejszego...
czy kojarzy ktoś gdzie znajduje się ten dom ?

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka29.jpg

623

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kojarzy mi się z żółtym szlakiem na Jawornicę od Targanic. Tuż przed wejściem do lasu. Ale pewności nie mam.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

624

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

prawidłowe skojarzenie smile
to ostatni dom na żółtym szlaku przed wejściem do lasu

29 pkt - sprocket73
15,5 pkt - baca
13,5 pkt - Dariusz Tlałka
9,5 pkt - jolanta
7,5 pkt - darkheush
5,5 pkt - MK, harnaś wołoski
5,0 pkt - kisiel
4,5 pkt - nena
2,5 pkt - MF, jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka, Gustek
0,5 pkt - kris_61, stary

625

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

sprocket73 napisał/a:

prawidłowe skojarzenie smile
to ostatni dom na żółtym szlaku przed wejściem do lasu

Wydawał mi się większy, więc stąd ten brak pewności big_smile

A teraz zagadka ode mnie. W której ze wsi u podnóża Beskidu Małego znajduje się ta dzwonnica. Żeby było trudniej nie prowadzi tamtędy żaden szlak tongue

https://lh6.googleusercontent.com/-RCpKIrp4Zo0/SMKLfkYd03I/AAAAAAAAOi8/VRCkAA58dzM/s576/S7302446.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach