1,201

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

baca Twoja kolej

50,5 pkt - sprocket73
26 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
10,5 - nena, darkheush
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,202

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

ok, a zatem co to za górka

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/5000/25304/thumb/p17agig5nhl3qa3o1jtoi8q3n1.png

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,203

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Turoń.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,204

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No

50,5 pkt - sprocket73
26 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
11,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,205

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie to???

https://lh6.googleusercontent.com/-pVJMgBn-Lxo/TiP1erg0NaI/AAAAAAAAK9A/mAGA-mGez-Y/s576/DSCN8657.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,206

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Prawdopodobnie „to” znajduje się przy schronisku studenckim „Pod Potrójną”.

1,207

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

"Prawdopodobnie" masz rację big_smile

50,5 pkt - sprocket73
26 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
11,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6,5 pkt - MF
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,208

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Moje pytanie:
W jakiej miejscowości na terenie Beskidu Małego znajduje się poniższy pałac?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/5000/25320/thumb/p17ahngt9c1spc132ffih1p1b1bg61.jpg

1,209

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

W Łodygowicach.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,210

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie trwało to długo smile

50,5 pkt - sprocket73
26 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
12,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6,5 pkt - MF
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

1,211

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Byłoby szybciej, gdybym miał 100% pewności, a tak musiałem użyć wujka Google wink

Co to za góra???
https://lh5.googleusercontent.com/-k7DeI1hZVL0/Sb0MsCdrVLI/AAAAAAAAApg/4awjvuLrFEc/s800/S7303808.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,212

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Złota Górka

Ostatnio edytowany przez baca (2012-10-27 20:18:58)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,213

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Coś jak ta pierwsza tongue

50,5 pkt - sprocket73
27 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
12,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6,5 pkt - MF
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

EDIT!!!
baca nie edytuj tak szybko postów tongue Złota Górka była poprawną odpowiedzią tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,214

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

a bo piszczę równocześnie coś innego więc rozumiesz wink

Daje, Na jakim przysiółku mamy taki gażdzet

https://lh3.googleusercontent.com/-hzT5fUGx-sU/UEYb6fN_t7I/AAAAAAAAR8Y/zgbmZ9UrJw8/s800/rzyki%2520praciaki%252C%2520na%2520przykrej%252C%2520s%25C5%2582onk%25C3%25B3w%252C%2520zakocierska%252C%2520potr%25C3%25B3jna%252C%2520jawornica%252C%2520bol%25C4%2599cina%2520wojewod%25C3%25B3wka%2520061.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,215

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Pracica?

1,216

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

50,5 pkt - sprocket73
27 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
12,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
7,5 pkt - MF
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,217

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie zrobiłem to zdjęcie? W pobliżu jakiego szczytu?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/5000/25338/thumb/p17ahrv8n01cki1m8l1kf017om1eem1.jpg

1,218

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Coś mi tu Kiczerą koło Żaru pachnie roll

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,219

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tym razem chyba wujek Google nie pomagał  smile
Lubię to miejsce, chociaż nie wszyscy będą go mile wspominać - myślę o uczestnikach zlotu PTTK we wrześniu.

50,5 pkt - sprocket73
27 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
13,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
7,5 pkt - MF
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

1,220

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tym razem nie pomagał wink

MF napisał/a:

chociaż nie wszyscy będą go mile wspominać - myślę o uczestnikach zlotu PTTK we wrześniu.

Nie mów, że jesteś naocznym świadkiem tego incydentu na Kiczerze???

Sorry za off-a. Zagadka: w której wiosce w BM znajduje się ten pomnik???

https://lh4.googleusercontent.com/-xzbFoVYgkvs/SFOSWeU_jxI/AAAAAAAAEFY/6R_mmtK0vfc/s512/S7302193.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,221

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Pomnik w Kocierzu Moszczanickim

Poświęcony mieszkańcom wsi straconym na szubienicy przez okupanta hitlerowskiego. Stoi w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przypomina o wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej w dniu 14 sierpnia 1944 r., kiedy to przywieziono z Oświęcimia i powieszono 15 Polaków, w odwet za zabicie 5 osób konfidentów, współpracujących z Niemcami.

Ostatnio edytowany przez Gustek (2012-10-27 22:05:33)

1,222

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Dokładniej i bardziej wyczerpująco nie można było wink

50,5 pkt - sprocket73
27 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
13,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
7,5 pkt - MF
7 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,223

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/5000/25360/thumb/p17ajfa9q71d8dsm618k318ce1tb22.jpg

1,224

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

stadnina koni Hucuł w Sułkowicach?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,225

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Hmm... chyba nie, bo Sułkowice nie mieszczą się nawet w najbardziej szeroko pojętych granicach B.Małego, a przeciez zagadki mają jakoś dotyczyć tego pasma.