Temat: Miechowice - szlak dydaktyczny

Tym razem zapraszam na krótką, jesienną wycieczkę szlakiem: "Ciekawe drzewa Lasu Miechowickiego".

Szlak znakowany jest kolorem czerwonym i biegnie fragmentem ul. Relaksowej, potem przy granicy lasu lekkim ukosem skręca w lewo, gdzie wspólnie z czerwonym szlakiem rowerowym,  przebiega ciekawym leśnym duktem wśród wielu egzotycznych drzew, przez jakiś kilometr. Potem delikatnym  łukiem od lewej strony omija Dolinę Trzech Stawów, gdzie spotyka się z żółtym szlakiem prowadzącym ze Stacji PKP - Bytom Północ do Grzybowic. W okolicy Domu Opieki "Wędrowiec"  szlak skręca w prawo, w Drogę Różaną, by po ok 300 m. dotrzeć do Stawu Różanego. Przechodząc kładką przez potoczek, dalej szlak prowadzi do Drogi Ronota, którą po około 700m. obok leśniczówki  dotrzemy do punktu wyjścia.

Oto kilka fotek ze ścieżki dydaktycznej.
smile


http://2.bp.blogspot.com/-DBNSYugKayY/UJEhFgJuQzI/AAAAAAAAClM/o_w3INfa_A4/s1600/nowe+004.jpg


http://3.bp.blogspot.com/-dGlm7d75Yj4/UJEjdUwuHpI/AAAAAAAACsE/nbFL6vuDAms/s1600/nowe+081.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-TrQALONxoi8/UJEjUMCiO9I/AAAAAAAACrk/TeulzdNizHo/s1600/nowe+075.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-BeHwnyYqj3w/UJEjfoxtHTI/AAAAAAAACsM/3jt2kQpMoMg/s1600/nowe+082.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-CqDPu4g-8hE/UJEjyyUt0iI/AAAAAAAACtU/FEfHSyjwQjU/s1600/nowe+091.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-RbzCgMh_l4k/UJEkJpymWwI/AAAAAAAACuk/oQlzkcuXkgY/s1600/nowe+101.jpg

Więcej na:   http://szlakiibezdroza.blogspot.com/201 … yczny.html

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

2

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

Takie coś lubię... odnaleźć trochę piękna w sąsiedztwie blokowisk.
Popieram takie relacje! wink

3

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

Fota nr dwa w poście zabija big_smile

Przyznaj się Kris, że to upozorowałeś. Jakiś halogen w koronach drzew???... tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

darkheush napisał/a:

Fota nr dwa w poście zabija big_smile

Przyznaj się Kris, że to upozorowałeś. Jakiś halogen w koronach drzew???... tongue

Taki wtedy był poranek. smile Podobnych zdjęć było więcej, ale nie wszystkie sposób umieścić .

Takie coś lubię... odnaleźć trochę piękna w sąsiedztwie blokowisk.
Popieram takie relacje! wink

Masz rację sprocket73  Czasami nawet nie  trzeba wielkiego wysiłku, tyko innego spojrzenia.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

5

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

kris_61 napisał/a:

Masz rację sprocket73  Czasami nawet nie  trzeba wielkiego wysiłku, tyko innego spojrzenia.

Zgadzam się i bardzo mi się podoba ostatnie zdjęcie. wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

nena napisał/a:
kris_61 napisał/a:

Masz rację sprocket73  Czasami nawet nie  trzeba wielkiego wysiłku, tyko innego spojrzenia.

Zgadzam się i bardzo mi się podoba ostatnie zdjęcie. wink

To bardzo się ciesze. Tnx.  smile

Pomimo krótkiego dnia, jesień tez ma swoje uroki.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

7

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

Fajne kolory tej jesieni. Pozdrawiam  smile

8

Odp: Miechowice - szlak dydaktyczny

Złociście, świetliście... zwyczajne - niezwyczajne cuda do porannej kawki  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile