Temat: Pierwsza wycieczka

Pierwsza wycieczka


Nowy rok najlepiej zacząć od czegoś przyjemnego. Z tego względu, że pogoda była wyśmienita na długie spacery, postanowiłem pochodzić dróżkami, którymi nie chadzałem od kilku lat.  I powiem Wam, że wycieczka bardzo udana pod każdym względem. Co więcej, odkryłem nową polanę i nowe źródełko, z którego wypływa woda tworząc dolinę.

Przyroda bardzo szybko zmienia krajobraz, natomiast o tej porze, kiedy nie ma liści o wiele więcej można zobaczyć niż w porze letniej.

Trasę rozpocząłem od Miechowic -  przedłużeniem ul. Dzierżonia w kierunku Rokitnicy. Potem skręciłem leśną, dziką ścieżką w kierunku Szybu Zachodniego byłej KWK Miechowice. Zwiedziłem również zrujnowane obiekty, ale o tym innym razem. Dalej trasa marszu biegła inną leśną dróżką, aż doszedłem do szlaku żółtego im. Z. Kleszczyńskiego, prowadzącego z Grzybowic do stacji PKP Bytom - Północ. Potem przypadkiem natrafiłem na nieznaną mi ścieżkę przyrodniczą, wyznakowaną  tablicami przez m. Zabrze, którą doszedłem do szybu Ignacy. Stąd czerwonym szlakiem rowerowym doszedłem z  powrotem do Miechowic.


https://lh3.googleusercontent.com/-IkEQMbpjeXE/UOMpkv-x-4I/AAAAAAAADjY/Mwb1eoV74ps/s912/IMG_2198.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-K9jJusa7uD8/UOMYTOfoWiI/AAAAAAAADeU/beX5a2On4JI/s912/IMG_2204.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-Eq2U3rmpqHs/UOMYUjHbBlI/AAAAAAAADek/h8tZJavVT1A/s912/IMG_2240.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-tIAanPMGC6k/UOMYUkaEYgI/AAAAAAAADe4/6apy0c9J2r8/s912/IMG_2241.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-ZVtNLrFs-FQ/UOMYXXSwJrI/AAAAAAAADfg/M7hoFzgLkCU/s912/IMG_2269.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-2d9WqKEPfpk/UOMYeXgWnNI/AAAAAAAADhc/8U0L4MzHx3Q/s912/IMG_2285.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-WopPnFlZPoY/UOMYa1ywi6I/AAAAAAAADgY/axd5Fkr3hZs/s912/IMG_2279.JPG


Więcej fotek z opisami na blogu.  http://szlakiibezdroza.blogspot.com/201 … eczka.html

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2013-01-01 22:08:25)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

2

Odp: Pierwsza wycieczka

Dobry początek Nowego Roku smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Pierwsza wycieczka

W taką pogodę nie można siedzieć w domu  wink   smile 
Poczytałem bloga, obejrzałem fotki - cud, miód  big_smile
Pogratulować wycieczki .... i zacięcia odkrywcy  cool

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

4

Odp: Pierwsza wycieczka

jolanta napisał/a:

Dobry początek Nowego Roku smile


Z nowym rokiem, nowe plany.  lol Co z tego wyjdzie, obaczymy pod koniec roku  wink



W taką pogodę nie można siedzieć w domu  wink   smile
Poczytałem bloga, obejrzałem fotki - cud, miód  big_smile
Pogratulować wycieczki .... i zacięcia odkrywcy  cool
-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd


Czasami się łapię na tym, że najbardziej nieznane tereny leżą blisko domu wink

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2013-01-06 09:19:32)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

5

Odp: Pierwsza wycieczka

przy takiej pogodzie każde miejsce warto odwiedzić Super

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

6

Odp: Pierwsza wycieczka

kris_61 napisał/a:

Czasami się łapię na tym, że najbardziej nieznane tereny leżą blisko domu wink

Ukochana chora, więc wczoraj poszedłrm na przydomowy spacer i zszedłem trochę w bok, ze scieżki, którą chodziliśmy setki razy. Poczułem się jak na końcu świata wink