Temat: Autostopem przez Jordanię

Zapraszam na pokaz zdjęć i opowieść o wyprawie do Haszymidzkiego Królestwa Jordanii. Dom Kultury w Kętach 28.02.2013 Godz. 18.00

http://www.domkultury.kety.pl/index.php … Itemid=170

2

Odp: Autostopem przez Jordanię

Jak nie zapomnę - to będę  tongue  big_smile  wink

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

3

Odp: Autostopem przez Jordanię

Spotkanie z TNT' omek w Domu Kultury w Kętach to był strzał w „10” big_smile
Sala kameralna pękała w szwach. Pan Tomek okazał się wspaniałym gawędziarzem,
jak powiedziała jego żona: „strasznym gadułą”.
I to okazało się prawdą  big_smile
Gaduła w pozytywnym znaczeniu, taki przy którym 3 godzinne spotkanie minęło jak z bicza strzelił. Wędrówka po Jordanie, gdzie nie ma pojęcia „autostopu za darmo” wydaje się fikcją, a jednak panu Tomkowi się udało.
Powędrowaliśmy z humorem przez ruiny zamków, skały, pustynię i nad morzem Martwym.
Chce się więcej …
Panie Tomku, jeżeli będzie pan organizował kolejną opowieść z wędrówek, czego domagała się publiczność, to proszę dać znać na naszym forum BM. smile  smile  smile

https://lh4.googleusercontent.com/-DboYvgV8ux4/US_V08o1vDI/AAAAAAAAJf8/-ZGdXoCIo6o/s640/IMG_8709.JPG"

https://lh3.googleusercontent.com/-iaJvnLs6Ejs/US_VSIg_sWI/AAAAAAAAJdc/WvD2fiz3suI/s640/IMG_8632.JPG"

https://lh3.googleusercontent.com/-cr9bfc4ZnlM/US_VR2SUexI/AAAAAAAAJdU/sGRqYaaeIZM/s640/IMG_8633.JPG"

Po kliknięciu na zdjecia krótki albumik.
Jakość zdjęć słaba, gdyż robiona w ciemnosciach z dalekiej odległości sad

https://lh3.googleusercontent.com/-JKqo-HYPGNA/US_VZJ7zY0I/AAAAAAAAJd0/ywS9MnVmiSQ/s640/IMG_8642.JPG"

Ostatnio edytowany przez MK (2013-03-01 08:00:32)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

4

Odp: Autostopem przez Jordanię

Dzięki MK za miłe słowa smile
Faktycznie gadułą jestem , ale sam nie przypuszczałem ,że mogę nawijać non-stop przez 2,5h. Był to mój pierwszy , publiczny raz i chyba te 80 osób po drugiej stronie mnie dopingowało big_smile
Dobrze ,że żona mnie dyskretnie powstrzymywała, bo nie wiadomo o której byśmy zakończyli;)
Jeżeli będzie kiedyś drugi raz , to obiecuję trzymać język na wodzy;)

5

Odp: Autostopem przez Jordanię

TNT'omek napisał/a:

(...) Dobrze ,że żona mnie dyskretnie powstrzymywała, bo nie wiadomo o której byśmy zakończyli;)
Jeżeli będzie kiedyś drugi raz , to obiecuję trzymać język na wodzy;)

No jak nie, jak tak!  wink
Dajcie proszę znać koniecznie!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

6

Odp: Autostopem przez Jordanię

Witam
zapraszam na spotkanie w MDK w Andrychowie w poniedziałek 10.06.2013. Temat jak w tytule wątku wink
http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/30000/1500/31704/thumb/p17s9oiso511d11g84kh71dlse5g1.jpg

7

Odp: Autostopem przez Jordanię

zapisałem w kalendarzu  big_smile  big_smile  big_smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

8

Odp: Autostopem przez Jordanię

TNT'omek napisał/a:

Witam
zapraszam na spotkanie w MDK w Andrychowie w poniedziałek 10.06.2013. Temat jak w tytule wątku wink
http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/30000/1500/31704/thumb/p17s9oiso511d11g84kh71dlse5g1.jpg

Tomek, z miłą chęcią bym Cię posłuchał ale niestety w tym czasie będę pociągiem pędził nad morze tongue

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

9

Odp: Autostopem przez Jordanię

TNT'omek napisał/a:

Witam
zapraszam na spotkanie w MDK w Andrychowie w poniedziałek 10.06.2013. Temat jak w tytule wątku wink
http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/30000/1500/31704/thumb/p17s9oiso511d11g84kh71dlse5g1.jpg

Mając pieniążki można podróżować big_smile
Nie mając ich za wiele to już gorzej.
Najtaniej „u nas” autostopem, … ale czy w innej cywilizacji???

O tym opowie i wierzcie mi, że bardzo ciekawie, nasz forumowy TNT'omek.
Byłem na takim spotkaniu w Kętach i polecam 2-3 godzinki spotkania zlecą jak z bicza trzasnął big_smile
Nie będziecie się nudzić. Tomek ma nie tylko dar do podróży autostopem, ale też talent do opowieści, wraz z towarzyszącą mu żoną smile
P.s.
Gdybym dysponował czasem w tym dniu, to wybrałbym się ponownie big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

10

Odp: Autostopem przez Jordanię

Dzięki za przychylne zaopiniowanie mojego "przedstawienia" smile
Są odgórne wytyczne co do czasu spotkania - 1,5 - 2 godzin, więc będzie mniej ględzenia niż ostatnio wink

11

Odp: Autostopem przez Jordanię

TNT'omek napisał/a:

Są odgórne wytyczne co do czasu spotkania - 1,5 - 2 godzin, więc będzie mniej ględzenia niż ostatnio wink

A czy to mało knajpek po Andrychowie?  tongue  tongue  tongue  lol

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

12

Odp: Autostopem przez Jordanię

MK napisał/a:

(...) Nie będziecie się nudzić. Tomek ma nie tylko dar do podróży autostopem, ale też talent do opowieści, wraz z towarzyszącą mu żoną smile

Po takiej rekomendacji  big_smile


marekk500 napisał/a:
TNT'omek napisał/a:

Są odgórne wytyczne co do czasu spotkania - 1,5 - 2 godzin, więc będzie mniej ględzenia niż ostatnio wink

A czy to mało knajpek po Andrychowie?  tongue  tongue  tongue  lol

A we wtorek do roboty...  hmm  wink  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

13

Odp: Autostopem przez Jordanię

spotkanie bardzo udane smile dzięki smile

w górach świat wygląda inaczej....

14

Odp: Autostopem przez Jordanię

Jeśli mogę coś powiedzieć – to było dokładnie jak MK pisał parę postów wyżej.
Znam Tomka nieco dłużej, i wiem co z Niego za „ptica”  big_smile 
Kto nie był, niech żałuje (bardzo). Czas spędzony na słuchaniu i oglądaniu zdjęć minął bardzo szybko, a było tego bite 1,5h (o ile nie więcej… ). Guzik prowda że Tomka „sztres” zeżerał…. Opowiadał jak „stary wyga. Bardzo dobrze się słuchało  cool 

I tak - na prelekcji FBM reprezentowali: TNT’omek bo musiał niestety  tongue  wink  , Xaga i Grześ, Jola i moja skromna osoba. Poniżej garść fotek (z telefonu niestety, ale gdy Jola upora się z internetem, na pewno coś jeszcze dorzuci, gdyż zabrała aparat  big_smile  big_smile  big_smile )

https://lh6.googleusercontent.com/-foEZxLqVBSA/UbjLNgbjOEI/AAAAAAAAXQ8/U0yNAS40EBA/s400/TNwDKA01.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-SvySFeOm-gc/UbjLOgccE6I/AAAAAAAAXRM/A-I8U2AFSFI/s400/TNwDKA03.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-GDqSnAG7HUw/UbjLPHST45I/AAAAAAAAXRU/dhGPTHZvGUM/s400/TNwDKA04.jpg

to jest wykute w litej skale:
https://lh5.googleusercontent.com/-i-neIb47siE/UbjLP881-gI/AAAAAAAAXRc/VS-986YeQgg/s640/TNwDKA05.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-9hrlAGsB5E4/UbjLQTwsvQI/AAAAAAAAXRk/8Z3balGoS0Q/s640/TNwDKA06.jpg

wpis do księgi pamiątkowej DK:   
https://lh6.googleusercontent.com/-2ngavI2dEtw/UbjLRN5N3NI/AAAAAAAAXRs/W2iUvLPHCJc/s400/TNwDKA07.jpg

LOGBOK, Przewodnik w którym własnoręcznie rysowane mapki i ważne zapiski - jak na Backpackera przystało:
https://lh5.googleusercontent.com/-7qEKXNWgBzk/UbjLSnHG7ZI/AAAAAAAAXSE/IC8dmCGPJIA/s640/TNwDKA11.jpg

Na koniec „sto pytań do…” czyli pytania różnej maści licznej publiczności.
My oczywiście – pełna kultura – poczekaliśmy na koniec i w luźnej rozmowie umknęło nam jakieś ze 20 min.
Jeszcze pamiątkowa fotka pod ekranem, i jako że Dom Kultury już zamykali, przenieśliśmy się z rozmowami pod pobliską latarnię, gdzie przy świetle stu watowej żarówki sodowej, słuchaliśmy dalszych opowieści (bardziej pikantnych - tych których na sali opowiedzieć nie można  wink  tongue  big_smile ).
Grubo po 22:15 z tej świetnej miejscówki rozeszliśmy się do domów. Przecie jutro do roboty....  I to by było na tyle…  lol .

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

15

Odp: Autostopem przez Jordanię

Super ! big_smile, szkoda, że wtedy wycieczkę miałam, bo bym też dołączyła smile, ale zapewne to nie ostatnia wyprawa TNT’omka , więc może się jeszcze kiedyś na jakieś jego opowieści załapię. wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

16

Odp: Autostopem przez Jordanię

Dzięki Xago i Marku za ciepłe słowa smile
Mogło być lepiej, ale...zawsze jest jakieś ale.
Największym ALE tym razem jest to ,że MDK nie szanuje uczestników spotkań , bo... projektor woła o pomstę do nieba!
Jakość obrazu , kolory, proporcje na zdjęciach dają wiele do życzenia...
Ale cieszę się ,że mimo wszystko się Wam podobało smile

17

Odp: Autostopem przez Jordanię

Z prawdziwą przyjemnością słuchałam Tomka w ten poniedziałkowy wieczór na sali, a potem pod rzeczoną latarynką miejską tongue

Mam w sobie duszę backpackera, te wszystkie smaczki z podróży, odwiedzanych miejsc to naprawdę był rarytasik  cool a Tomkowy notesik wzbudził moją ogromną zazdrość i podziw  big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-5dhss2yIHFM/UcII6c3s0RI/AAAAAAAANio/BDteJQgNe1c/s640/P6100014.JPG

Tradycyjne forumowe grupenfoto

https://lh3.googleusercontent.com/-BskUj7t_IBY/UcIIxsOqc6I/AAAAAAAANig/Mr6oHvuRRjE/s576/P6100012.JPG

Dzięki kochani za świetne spotkanie!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile