Temat: Kapliczkowa katastrofa
Moi drodzy. Będąc ostatnio w BM zobaczyłem kilka zniszczonych kapliczek. Teraz zbierając do kupy kilka faktów mam coraz większe wątpliwości, czy były to zniszczenia naturalne, spowodowane upływem czasu, wiatrem. Ciężko w to uwierzyć, ale czyżby ktoś celowo niszczył te piękne obiekty?
Olśnienie naszło mnie kiedy przeczytałem temat o kamiennym szałasie pod Cisową Grapą: http://www.beskidmaly.pl/pun/topic730-p5.html. Dużo postów została poświęcona "forumowej kapliczce" z figurą frasobliwego.
fot.kisiel
Tej kapliczki już nie ma, chociaż była dość nowa i ciężko założyć, że po prostu spróchniała.
fot.sprocket
Piękna kapliczka między Kiczerą a Żarem, niedawno odnowiona - zniknęła całkowicie

fot.kisiel
Kapliczka na Kiczerze

fot.kisiel
teraz zostało po niej tyle:
fot.sprocket
Nena kiedyś zwróciła uwagę na kapliczkę na Gaikach z ciekawą figurką.
fot.nena
Teraz figurka jest rozbita, sama kapliczka wisi pusta... to się nie mogło stać z przyczyn naturalnych.
fot.sprocket
Zniknęły te obie kapliczki z Czupla. W listopadzie 2014 jeszcze wisiały.
fot.sprocket
Duża kapliczka na Jaworzynie leży rozbita pod drzewem (nie mam zdjęcia).
Bardzo chciałbym się mylić, ale wygląda na to, że ktoś celowo "eliminuje" te obiekty. Te kapliczki wisiały latami, niektóre nawet dziesiątki lat, a teraz wszystkie są zniszczone ![]()
Ostatnio edytowany przez sprocket73 (2015-05-10 12:57:36)