876

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Ładny weekend! Potrzeba świeżości wink
W piątek wieczorem na FB wyświetliła mi się fotka jakiegoś strasznego miejsca - Čertovy kameny w czeskich Górach Opawskich. Myślę sobie - to znak, ze trzeba jechać na zagraniczną wycieczkę. Dość daleko, ale autostradą można się szybko przemieścić.

Zaczynamy z miejscowości Česká Ves. Dojeżdżamy do niej z Głuchołaz wzdłuż doliny rzeki Biała, która mocno wylała ostatniego lata. Skala zniszczeń jest ogromna.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOzY9DZ91Ug3p8KjYEBqAM_qk1cmg46f_J9ZRh8faY-qZHMwMiYdVbmIpi6iEgwV4CMd4Nz22XEp9s9TDiCL9_xb7ZW8BTEncb3TYdiHKbDDG2rKXnVZMqd0NbeWc_7T9fEAsvaCUrwYaga_TzJzS6uOA=w1154-h768-s-no

Poranek bardzo zimny, ale jest już wiosna definitywnie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPI8HWNBwwDrNTtb4cSH_1PmnojyDRTlQb6Z71R6RYyY-nX2R4GdykfpVc-mzW6fMSSXQ_yUxOsmFFeARv13_uDOR2WXAdf4LIpnotquvlLVuimriW_Rnseb6NbN6W-8wREXvmHaPb683K4DxcwTVkhgQ=w1154-h768-s-no

Idziemy niebieskim szlakiem. Jak tylko pojawiają się w lesie skały, zaczynamy je eksplorować.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP4Nrrhka_I7bOOO1rKOagt83aecRe53KFYuBdS18icyB7s_Rz_PWOfiqiSae6A80So3nv_aSmhmixm6LUKH6PCYiv23iZZYzYBvQOslbmLaUE-W6uIeLHz70vRE2kCrlmvRr2QDzjATaE00qMj3r-jHg=w1154-h768-s-no

Ukochana od rana pełna zapału.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMzwszfZzjnZ1HkjJg0QseuiPnKIX8ZPQoJp0ty5jfggj-lc5U0U7Y-hEs0m4HicooJfXxwpCG_80He68qvEkDZ5PBo8WsB9cn3D3ryzNdkoWHF1z64VXKD3NjL3J0otW7yecemy_kNZ2kbLJt3OmV-hQ=w1154-h768-s-no

Pierwsza zdobycz smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM-tRfyHiGh6NhZ4uVVO6kKy6CMtjYfyir2PPXI576LAr4mK1531B-h1Xt1B4L1uy7YBkpcsa9NdfBHhiYKiTM38cwG8qTJ1o4fbEjM488x0JVs6qBMsafzK7H_L1TZtsqrXUJBrZ0mKCOLOBiX757Lhg=w1154-h768-s-no

Wyżej skały robią się poważne - tu nie dało się wyjść.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMJNcakwr5DhafcpewPtoLRGkL-CuJsfom1WrY_50PdTW33ov8ol5oOvqn0vajq-HUTJ0KaEJoytEh2gjyJeOmWPF3EmlMi7TXBWkOSx8Y5bQc8feSsH9JRouyhAmeE_X-y-ORtAQdzzCngjI6EOAnFMw=w1152-h768-s-no

A to główna skała, na która prowadzi szlak na sam szczyt.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNx7h25A64SDhHpRaFrNoIAM9Uaju_kK9Utat6vE3DKJ9s0c2LB7zCDTFoiLr_ckg3RJI4CPMTEA85SsuqV8-dfYFg4-SobwLqbHszP3TmuhXXoqQDuWUVL1OOIN-Lx4bCCphFPhQO0--lZiU69S6TM_g=w1152-h768-s-no

Chociaż nie wygląda to zachęcająco dla piesków.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMj3bYMEa5J-Ho5N_GDzE_gJiLBpI5qAVV0649HEMZuanUBmaUk8lMnWsekRsvmJstpemauEMbf87G8xHhdH_UgVMo-NvyRWDg6w4WoHgRSclwiwswHEW3CoGaUvOShZGGcW19Y9K4LCGRfKFiCPffL5w=w1154-h768-s-no

Z bliska robi wrażenie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOo7lHLxCU7Nq2Y9hwQgwDPVOmosaoRoyNeLu7YqL0W0joT5borBeJWxOfasu9v1KTdE5R2NAdGYRckrPjL4BzhKWnA4osBxUli-XHD6soBYux5TlxmihOHvsogTRkefZfgOx5GWnK1hoSJFmK-X-85Dg=w1154-h768-s-no

Super miejsce, ale nie dla piesków niestety.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMf2YGNd_OJjRp-9-YqOqsK_5028k9CzTUQwrNu8JvJSRAVof0AiwODGyvS31ZCIuglOBzA8cDT6GSpvZVyZA_hagKw-AZhr4cjTBiAShB0ph0OTV2ckRKHXIGgFUUe5CxJZyXl9Jz8fOTohKR4dx2zbQ=w1154-h768-s-no

Chociaż Tobi bardzo by chciał...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMV7PfRBppvlIDGEeclmNfIM6WTSj8NGacZUSui3FxVPbgf48QuCmVnaHfHq5Cgtd8ofY-8aHTuoduBMgo06PHoMpK_sM2UdtILPRjwfadJx8VA9EBSa3ghoPthWG2MaFsd0cLVw7FEmBhB4oEHSZG3Mg=w1152-h768-s-no

No i wyszedł. Chociaż nie wyobrażałem sobie zejścia wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPE4jwYudwLsV1Xzj7r4k9kZJxB0deggHuHBce4QdeoiOsf4N1C0I7YWYavoZepmG13dv_VrqNqPPacvaFH0R6RdbNCKLXWS1KYwA0RwL_LruaE0qld6uONCY7dw66qumb8X1m9hBWtnxqoS2OMS1jxLg=w1152-h768-s-no

Najpierw widoczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNwxGwWFx1M056b4v962cHMDAaytE0Sz2MELIvFqh64tThOgo1VQVEDPcIzqb5pTVEE5IJV2wdSbbkfu8DYvEZYBcXiY5KJDutLYe0L6ZO00l3m3TvUVlwFeTDToS624TyKXQqVDjZBf0m22nKG4Qkpzw=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNzNI7jS-Aj9lYxOCkO_81fFlGerx0xIQvekEUP3-3MukwifNHZBUrrPBpebxvehQSkRb1cRDYn46m0MzY2FH8UZ0xbOjsxqyhr9bBEvCWcZVm1cxesOYpzEhx4Q1NdBzTBKdTY5FY8tJDXHhOyKBox4A=w1154-h768-s-no

Potem kilka fotek z drona tego bocianiego gniazda.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMLWM7aRuDr4wFcqxBHb8T_aAiD_8DOuWuMsHrO2hEYMA2sB09vaphfvTD3aJkH_CSMp9rHBTXq9A7VR9hdV2xgeeKsb2CuN13xsZKKpzbaLfPlgkm9URObQgObof-0InAu8SEHRPkN3BvjWsexLpUoKg=w1152-h768-s-no

Super miejsce - prawda?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOgFuQcIqT8-Yjs4zzYvTXH2dciH-eAmZa8l6y-PbJbviDi9Lh5V1tg11fxaHcjyiF79ZxBSSVrCxeAWlItmJUPCoVpGcG2U0aQNbrLRB3Yf1GZ4mjyvOf6Q9wgtDKbGs8gg0PLuq7lMo7IBeU9AlvFtQ=w1152-h768-s-no

Zejście niestety nie do ogarnięcia dla pieska. To wina Ukochanej, że nie zaprotestowała.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOEiAWblqacKraa0NTocPJ2jlgip3FxQ1uVCcqExMPJKqNhDy-uCJ5qyqg3mt7eaYeZf11DYzHIwcmPxymRsRylMDLU103hUdyhcJWBAu62LePHpGDzVMiE16ZJHARI3cQ_gCK1fv7QKKO5MtfVjiWvtQ=w1152-h768-s-no

Kolejny punkt wycieczki - Zlatý chlum.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPtRpGrH_-JILiEtgiR9GUGdLGaerEyFed9dUKdULD0lp6ti26H4QlXLvRhklZX0kexp7grn0rcp9ssSgaKLo9C99kzKm7DaoOV362fVCnjmQ9U6FFQJW-ZVTkDO2r72-oAWWY3Ux1OhSZLDgNXTfDzUQ=w1152-h768-s-no

Na wieżę nie idziemy, gdyż całą gotówkę wydajemy na alkohol.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM0OKqHkEw7x4VCuKu1sNfWZA0lM0Sb-aqUH_8gwP2OOy1tL8UTfIMR2djBqmVF9k10LHfObzQKG8xirLOjmbhGHtVB327xctsLhekyKSSa6qK44A5yZlJDMpJPmUfzYPy-FulCyNp4zzIf7nbX-zkFMA=w1152-h768-s-no

Szczytujemy na Zlatým chlumie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP-JoT4AcEzXqVWd7f_XMMDLyshzg-QjCaH0xdyFZN9dc2uIWCSM7bEizQfhgsA3g4yN95YegC9GR1PO3unThumJPKhiESDF-bnd_HL0D0iaiQlAvhEdsyO7zLKTcY9-1IkckgxEkc9hUkU-p2BeLITLQ=w1154-h768-s-no

Schodzimy na  Křížový vrch. Jest upalnie, bardzo przyjemnie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMqaT9-M1HPhIV5Al-ogbhvPfHizcAGUlBLC1Yf9b41aHxrCoJvcMWw4FY-goP7fFeZRcTdlL3Q-o40KRSny55xCBpH-PtvwD5PQdkApDC_gVubOWdv7yftleaGxtY6g8VJwCnOH6g-koLG5ifPDC2FSg=w1154-h768-s-no

Specjalnie dla piesków pobudowali poidełka na szlaku.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPVOIFHbol2n7QCZuR8WmGycW13rcY-dPMDgtldjatBaX2QrnJDQyHWPejZhg6XQ6B3Jt6d0GCl5Uq0XuGPxb3lmZXR_gv5goHd_7uWjF6V82vDlKxwDBvLnMO4mDvCUa5xDu5FT4vI4ggJ3AmIFRAvZw=w1154-h768-s-no

Křížový vrch - punkt widokowy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNHeDIhyQFbM0PYr7YS-gfrR71MLpPBxaVyCNA_LL7SwkKoW2wxUgsIX_08sb7_owEFTbKwv79fmkwVzfcsrRDzulB1CjPJLz_E6LejTqhSXZ3P0ehJZb2aLQZSHMEc2tFVrhBNkJxlVsbGQatdwoGUnA=w1154-h768-s-no

Miasto Jeseník.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMahyLTQKVdBslfiJfMg3QI4acjqU6PeAF-07y866eUuggdK5ETvjAbhlU3IlIYywy0e1Z6kVDGSxyyMv7dAQM5CV6KOQbbmBpbxuFNoTNljoMBeya9I5p60iQXfwVtHdws6ldCUjm3etQTBbjVSka5Dg=w1154-h768-s-no

Ładne schronisko/knajpa.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMQMkouDz9gjmhv27LSTi4JzhFhF9Qf-UloagwC_jtwbhWRciEeJcLm2AboQr_UwtbXuEtoB_7NA5esD-M4_pMSdqibnC3-zVwuuAZBYIzgtz5Epodrk1DGEZb7838VwQooA3q36SbtHsmwcuTQLQy6JA=w1154-h768-s-no

Oznaki wiosny - lepiężnik.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOOIhcXcyPZ4y2NzQJAyhU3dsmSCBFp_qMxZT9LAb8Q8f9-hAPfZ8madSJRgTRV3qu3tmWiPazn0xaNOwOUL-o8Wv8LomNzx3M2Xoj6wzs7V9JTtOC6c5uH1Wgtha6PjNQzgIZQhliPG156mqkqQTxYCQ=w1154-h768-s-no

Pora zdobyć najwyższą górę wycieczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMyeNO8H1cBXSXCqU-cqg2Bvp3RFHNS0peh3DSZicaZKJO61FCUFWdr8Qzq3VlMuOiyhPiD1khe3y57I437Gq3zCe1RSGDVJhiDCijgoCBr0N__iPGmNKbMo81apcg4vHaPXx_KtJdbyX1pCYVxN2JCWA=w1154-h768-s-no

Widok wstecz, w dole Křížový vrch, a w tle Jesiomiki - Šerák, Keprník.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP9I-tbFAgep-EyoTX6KLe2bzrBkBdpHrV3HxURKbw2FGoKWhYaVWcNyqJQx0BI9TlK-zfh_gy3ZwXw_bplj5P4WpRnLcOg1FLAkSuLOfP1szbY0aNMlhDRFB3AS9ueI-ZfiUGWF21NhhaIKjQdyefsxQ=w1154-h768-s-no

Przed nami Bílé skály (922 m).

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMBkEhHXkNILQ9KYGTLabWTM6TNrCNLB5XhWSLYnk6j-5MtrFuRO0Jjq5wKWv6Ux0jrmta1g41Q83RIETawhXxboLVSO1Rw582oCI_-g8HeJx67IT0qliltnDHLQLIvrcSUdLXEQh_H9TcisayVs_8fTA=w1154-h768-s-no

Widok wstecz na Zlatý chlum.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM7JPZqausslp_XB8d_JxVDS1V4KdODyPbZ01_qW_z4bBMEoWv67SLd6_B6jT89NuiCQrhqG_LiTm7N2zTKz2U-8DywoNN85Y7d_wlU93jWMO459mqXQ0oArVsgoKZzWtcRO-QKqftHhePh-W4ecBcKXg=w1154-h768-s-no

Idziemy dalej. Chlapecké skály. To nie jest wapień, tylko coś zupełnie innego. Raczej nie do zdobycia, to co widać to najłatwiejsze do wyjścia miejsce.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMVwi7ih0H7zkKHq_6l8vEm73yWWKKuU2aJrzAHXqUsxrKPDIzOUfPimHCWGIo7kDVygDy8TOoMEN8SAm9429-rMvamA90_QiP2IDOn0qBbkEmnFgtB8czBaAk4ozEzKQGBScCaafZdKsM__2siDv4cUw=w1154-h768-s-no

Wypycham w górę Tobiego. Ukochana znowu nie protestuje. Spokojnie je kanapkę, kiedy my ryzykujemy życiem dla lajków.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNWvPybU98nmyWhyug6ANgUHzrfLG7vcYZdtkhLW4TblpnlJY0_5yTmydkjZx28_vzGJY4BgZ_27_2vvXdJZS29xqUQBY1x4KKk8cVlb_V-3A8DRkx8XP_U26N2GNyPjkavbNZjWhAvLfVyUFOy6BZzIA=w1154-h768-s-no

Straszny widok w dół.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPUdXw5ER4OD8yHrCV3BlmYXGpHdnmxa98Hj-YOCHckOCy1B6dtoyg0R0gV25ZypF3f_znV6PbG9SE3IHgdC54qaJPdhJOLt7OzopMdzk-4uKN_eMQpsDj1kWiFdK5tuXu1qOJlV_1NG0TpzIktU54j-w=w1154-h768-s-no

Ten płaski teren to wsokopołożone torfowiska w Rejvíz.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMmEwnO-WnAQSnsfTmZHSHrWE7E4YsYwcpYUK4bmnAmbLtPgH9d403TcWnhThbCucSPEcE1V2kz6V2fcwiAlD4fVYiaG8N3b8-JdZPApGT3mQj_uyOCwwDIduiB03GJwYeEu9ScjBe7oEKYj63cRUpyFw=w1154-h768-s-no

Zejście jest o tyle trudne, że Tobi zostaje na górze, bo ja go w dole muszę złapać. Piesek jest przerażony.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNbw8QLsuTMlA1gedbqgJJ7bbp0OHFgewTLUPXloZKMZewA2Pci_f4GGKgnFllkb_C0dFsIhjWl3CewGrMnyccdVUmU-q_DhqXrD25N_jtHB1cyEroVUry2twK4fDLHhILRkxShUaoI2dXgbIQh-tk0zA=w1154-h768-s-no

Nie byłem pewny, czy będzie chciał schodzić szczeliną, ale spoko, odważył się. Widać jak sprytnie wykorzystuje tarcie o skałę, żeby nie polecieć za wcześnie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOlN1sa9GR0ujx3ZeODHE546mpoLjv2aO_xZLMGrH4z4uKJbpysyA2TLpUGgYIv7nR2oVH0oOhgpwqKtdoEFOQyiSq9xSRz-vBln_JryHBqPuI1rXRzdRXVufBtbE06WJpIYJDz9cSy-C3iX9xkuNnF1w=w1154-h768-s-no

Torfowiska w Rejvíz. Szlak prowadzi kładkami.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOBaeHnl4imQuOJoS1w6HvIGr1j8Rx-EqW_bOqE41aql33lN6mmECtUWHZwtqsVu60wnXs3jhlr7CXblwAMeHmc9VDTF460ZI494zC-2BfP1CsA1DzDDKHWgwZc_Pf_DkSGzCXgY7_J3raZbCEDmsiwDQ=w1154-h768-s-no

Velké mechové jezírko.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOicB4efMInx5XvkkQBebSJjfzybwosv_RAE9TwASbM1d9_ykHuWAN70W2oGsqu_rezBAIOQvN0P0Svbet9zbUgVeesULCxYSCQswT-Xrko7JW7D6eyCr4UwGp1PgFk9nErGN-w1VEtVkMmWaK1TkJlvA=w1154-h768-s-no

Zamarznięte...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOUDYUeM2sDR__7BcgSJTMzlEzx55krumy8cLj6agKYt-z64lm7krU2M-W0qxvOZRbeUg9G6zdCJXMmwWqQFjyjhQCUWspw98BmEYwSXotCsdqrNCNGi8nEqVkEVelyWFvxOXstoiLfjuopShZa3aIHqw=w1154-h768-s-no

Potem okazało się, że wstęp na te torfowiska jest płatny. Myśmy weszli jakby od tyłu, a wychodziliśmy przez wejście. Akurat była jakaś liczna grupa i wmieszaliśmy się w tłum. A nie mieliśmy pieniędzy, bo przepiliśmy wszystko wcześniej... Teraz już tylko powrót do auta.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczONtmpbNBtvUzivdKpTlStMp7ZIAhagdcV5dykSfI0Yetu0KP1RkK2OZYRZX_SJ_lCrwqGhoNXV1fY-1yX9mUz09B6hzzElVLAtbrOg88VKMp7umrv3DQ_W1eDZOV_qbkrMEO4WHExFVU5Kg-L-tClQrg=w1154-h768-s-no

Na powrocie brak atrakcji poza piekną końcówką dnia.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczORhyGGTmHzXOoMDnmqha02hNIZpWu9elCueW1MrmssVeHBpTQ3-S9Mx9xDQNaO4VXMgTrdtEJ8rUSL88quAWhOrVDnugcCKq-1hfQtGO_KT38_OfdQYbW_woFihma07je9KDiFlzxMXp2dsE5mvSmY-g=w1154-h768-s-no

Solidna wycieczka bardzo udana. Tereny ciekawe. Fajnie mi FB podpowiedział smile

877

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Po sobocie byliśmy całkiem solidnie zmęczeni, więc na niedzielę konkretnych planów nie było. Ostatecznie, żeby nie marnować ładnej pogody pojechaliśmy na Jurę szukać kwiotków smile Zaczynamy w Szklarach przy cmentarzu.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPkXaataNKKl38vY6Bj4zFRm6l3MmYFH1mVDkjACkcpvkiTjJlQSdArMx9zw5_MTgStxPkAnMK9X2qd44EgHzjPd4OBuc5IZK_ff7FBxQl0jVtLYc6UF4Vaj4wL7UUEha2M5xtCye0izzhb-XA2-gnXJQ=w1154-h768-s-no

Okolica znana, więc trzeba wymyślać bezszlakowe warianty, żeby było ciekawiej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN1FhGU3KOyBLEGRYQzn6_xWg0FP-mqgEmH9_njmVfdWUILJaUYyVs8dbdOV8XaSJIvBruwZyXfOFu3WexmM8726vn9xofzUfCZkOvLk26-M6sLAIIZmcw0wmK5PKT-0d9yWGjuXaeuXq-hGCBUELclCQ=w1154-h768-s-no

Trochę otwartych przesztrzeni.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNN6Ek6tuy2ndFNj8bgo9r5J81yypZv_5ymGGa3KvWsD5rB93KWaNnH4Za1wB0CEnes69j9VXiOIb3X6iDJ-n6BB7nMcVXJu8QNu_bdSbIT__3L33i34Hipb9EQdeQ0cq4c-YiFVWnKsXVVuDnBEqUDvQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM_EI2MEoKBTcMMWpvrYwWlBSO2iRtu3addJBnLvN8ZsalsycZMY4FqnNP49hwNNpjPU0yywz-xggTa1GEUyciyFTHJ-KpBFUKZ6zePmPy24sXbeXtyKm0FKDTwojfs0TPGBo4vZ6Axb0zLdaTF404UdA=w1154-h768-s-no

Pierwsza świeża zieleń.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOfRFBzkSLQTy9yIXCUbumMtHVcGdsd_8k9le8HHkNIfUCVwP3Ad_FKXwzU8xu8nd35s9Tu-iuESWAJbTKZf9YkbLhAcG2zTKnzYtIyHDbKlaUUIIBDgBDDqPvvJJkCFXV3Vw52_PjLsF3UkjrIMetRiw=w1152-h768-s-no

Ale ogólnie suchuteńko i brązowiutko.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP_pGFEhJvZvhiYZYzjKdvgiQSFTdckMIwk7HLpFoxNv9agGjt6J9Cn-VKe4hQ6LUSNJHIv42ILFAdbZ3buCGFxnyox_hAQqaztSdMyKdNPEMlhWVHuAUTV-1y-rSoJprn1hoIOnIJaL_8eXmoSfLiQWQ=w1152-h768-s-no

Widok z ambonki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMQLDzoazCV-cZtwf9VY2AOaId7_p91Cny7xkjdJuk-_lZGxJfNhhdMW-ETELtSweXDRaK8Ev2XW71TBUm56GUkkDeGkxoHDlwhWPQah5zSenmjpPbcCRvag09i8C3oWesaLsL_iRELwd9Yb61LVyhghw=w1152-h768-s-no

Pierwszy kwiotek.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOumMrcCsxPqolVqYutZpdqIZxJD9y5o3xvSYlisE6N_ZHEIZNE6Ex7Cplu6Vujp3iFu4mSN69l3H5yYUUPYQu6zx8Nh5uOI_AhAkIESL6gW2aimjkmOicHn-inhV8sctiPY2YTef3pA9cezNFXQHRlcQ=w1152-h768-s-no

Idziemy w stronę znanego miejsca z przebiśniegami.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMHuHMQM5epg4JChc5ZcvRy5fwBnnIGnJD_3YBbr9yc127SVix-mrqI1gVzYulxBKhWNqzvv3OC7sf5UCXvDeH3bpD8FeOO8MR8F86__eb3cdSbEK8Y2MKhwCEBvQ-n5QfsXuf3f-VqQiz-Gcx_--t-6Q=w1152-h768-s-no

Krzyż nienarodzonych, to tutaj jest kwiatkowo najciekawiej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOcsZztKFxBVMCWYfe8Bf6nVxLvzTdN5rZmcqtRe4PD6oKOnz40rIMdEtLzUvfQwrpenylNPban1Du-BAa344aIURcM-wVcZsq3enMZJpXgBri7OsXkuLAyIx8PMfsaIlO386MapBOQlZoAiOiMqtzcFA=w1154-h768-s-no

Przebiśniegi już takie późne dorodne.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMNUK1a6-HHDAPNRnHW4GyPeHTH3NoTKxLjuMjWZdDo1uOMk3mF6HgwP9vargwp5RVSMXnXZjzU9F5F75vcfD7Wi7b8Lv8_O91B1N6j2u-SoAPczJN7uw8RgJckOuSF0eIVUvkIHbtjPL7jpoz__8b6Ww=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP_O5-GYjpfNHLwlecf6xlJ_Q_yCc0-0kt3c8KoQ_4IG_d2b3L9sNA5fCK3eIj0ry29ow0ATGGy9LVCiVX-KFZECcD_KuTC9lHLEKIkpjJXtvTST6J7_Fs7ihaeT-RXyVH8v3Bh89KeX--QIs8zvBtGHg=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP6HcRQ6UEXGP86HOBoajJNvp6KZCizXQCLfzt_k4hWts8dkg8t_Lh110omn2xS3OsQFteD-VFSUFPu8AwnN7PpykY-IIn3uJcMlAJ1dsj9_ak0Op6puLFH9vKmhGJEBST1JyWBBOkmmFYejp5DIzKLZA=w1152-h768-s-no

Miodunka.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN18reu0QJ-YgdCnx-czaGAjH64FAsc1kh6LaFqmtbOxsdyo9iqW63sX1qwU_LkC0xgncfa17VzkjxOByrUcj3GS2ScMIlvxiB7etSGppo7OiatMuimoADFUjW-CiNLwVz6sC8BSe0PnxxGrAmUbAkbRw=w1152-h768-s-no

Przylaszczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNLEs47sVU5OgNYUQc9NrvO_rbwVmzL11En4EpmoFvGyCv-krjkwqqYKE7cgtdSxFTw2c5yD6AjXl3GLmBX0Dt_H9C0BUDISKNnt_OnqTEOQcUTxIfnlEMhKvd235cjMSTWRwExBK0_TlwQSNrD0NugSw=w1152-h768-s-no

A nawet zawilce już są, czyli takie późniejsze kwietniowe kwiatki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNPAIkBBvSa_Ny_xQ4mGs933GxAYDH8H0KADg_Nje6hv1z044xSQIUDk9dQwJ7_KiSmJdOg7IUKNj6YWq10pS6hSxmVXIF13UsY8K9HKg-ruJetGlVi3HIMD55ccbn8lV_6fI74i17ES46ZDcKXYIieqw=w1152-h768-s-no

Skałka na powrocie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMIG2IIz2ZktBicvfmC2_Z13KsNellYj1r2pAmUymo1q3SDhqIS-lHmCZP369KJtc1f-uI_iz1QSjGdbtiygg9AFCI0BJQwKmwWP-q9ZhqPAMGDKdDX8gmrtkOa4SrSBGXL7eJXPcTHTHrAELjM2pacqg=w1154-h768-s-no

Taka to była spokojna wycieczka smile

878

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Kurczę, jakie cudowne miejsca do odwiedzenia i niesamowicie już piękne zwiastuny wiosny smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

879

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Jura. Zaczynamy w Kwaśniowie w miejscu pamięci.
Prezentacja nowych kurteczek. Moja trochę ciasnawa wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNeRytTL7wzy7J3YB9XLsN_iGkkDwL3GR0NdMM5KU7Q-wPidAltdhNUdHVdVTawg-IPM_kacy5Kqah3bLVd_NqLviikkqONlOCPjdctUuFdQzW8X7sqFL1ahBz5r4iTG3q7dkxltlTfelnOizv9-Sj0kA=w1154-h768-s-no

Dzień słoneczny, ale dość chłodny z powodu wiatru.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOZS6EjzKm5kBgMN3YeBSpshyy3_zwJOqWmUtrs12qzWsyT9eqUgdvSoohaEZDJORWsyHpqo8RLmvxno7F5iWALPWOwvDlmBQ6DmNU_3_YS6kr1HK8qs79sjTXRj3k1Y7hUkEcoLJGgfz3C-6AmJ30dhA=w1154-h768-s-no

W zacienionych miejscach śnieg.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNMsxGAwtWiyktY2Ti3D1RC2HJFLXtweD9X3fwNEm8iBjfuC53tKj1lpl6ytpqjtH0bETQIpnKlX7gIJ0xXkn_0OEKW4OiCaINWSFH_zdeMwKkHVj9fmTMzb3-v4Nq2NtRfWaaRH9z2Hz59VsJYJ6L1lA=w1154-h768-s-no

Zamek w Ryczowie. Tobi kiedyś wchodził na górę, teraz już się boi. Starość sad

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOU9NKDrV6n_EbDxlJUiPH4d9jY2osfIGlqVHwxTd3gbb2iWtWC79kzCu8bsu0VLOsEw2KdJ7sgVqbK73bbmgQfpriBCisBAWYl59Tz6aT31LOAkUApf7AEvmxn5ZRNax-DXNT-G59UAIEiRDJHToZD_g=w1154-h768-s-no

Jak to na Jurze wszędzie skałki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN4FWGEJs0rn6evQy46GrJ3ozoPENiN1sAnDUvyjI1lX-Vj73XV9Flo_DDxs4BZgTrVbL761IU2bYW9AEHS9k7a2MTsraFgoa4bKSSwpTD3yWF35BEj1CST15P5bbCY2oWQMmjJZ7IoIasl55ANhjrz6g=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN94QHwcSi5c8sgS0yksaZa6QcmjeUMKzQSayvmXACsV3hYq_AbB7bbCRxni1LuRDl6760dNDkG2amG5FIEtha-gBTXZCIef5HbGGWpdxHs69pM5_hqKe-2BJqikjCjFUM8ssIwf6MOl0jb7PpYPu25Og=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP8IEJFYK5HIGK9kot9QpKTRhzGTh_xAMJNUlb0gEQG9JK70ak7ryk9caNBBYvUrmAgcHvK43ckC0AynkOgTm5I7nXJoTMdJPPRtVOUYNXjhxoysscUzMzSopLrj491iavwa9VRCBbJdxuFzfCBIO4d7g=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOzRO7PnyuiPb1XH3F0YNfHzbzl3kohh6kwdZVcL9ymZLyjJsB6W3giLLyjxvys12NHIlmPX09m2X3ywIXloQqblkpD-BHyhlaPfKCrnrteqBY__j1NdSPsuVIMdlTDHQOG7tnuOZC9TS_8UP_J4UR8GA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMZ3vJiC1NwnuIL8rQ4WnglBp5RG7gqbur2BoeMyheqQ6LHOYJXEkwUSUNMdzZJ4UKYDPlj92vNpjUGa0_Ch0SHgkh2Et0vmuz_6NQkvhSnnIE12xbDhzGKPbi5o7xkvwKTGEComvdsZzEcWC81U1nF8w=w1154-h768-s-no

Sporo przylaszczek.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMTfr0qORj7Y64vxZKw0bbeiYJWRwXrfb6rHv55Bc55Gu_Qo9KVJlhp3dU_bSeXKdyuOj4Z7ijOZlBgymQqTk-hiqVZ60ZKq7uClDYbrZKUG5EcQMc4IAi7o-cS4VuYjcC02TwCQ4YzPdNyuWJSAERkpA=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPGyDu2JzlSUqyLSvl4Xu09bZ3vOcPV20dKdc-q4tdp6wSN-w67k02o-H9vYsQ_NSdOtLIrb0DvXtBPGH9q94Go0H43tO1iHQQXPwjYWwFU9Z7oD1pZ-sUTqVhjtrORotkRvLyvsEMD8-eiO83xFPQz0g=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN6fcag9_YSwOPht5NgusRnv6bMFZrYNUKNMPLaNNl_fvNONoq7rXa7iqargQ03xQCishaxHoJW29A11mz9kr6Szd61hJ0XnnlyzBWWf6gYqxToiufwj0mDnWml_goTnF_OuuOvwxRQJ4nuCx8qxy5ENg=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOUiuJLbGKbDv-nQEOVbwG-tgHbECNJVyM1y_ZBv9kWdR1eWu7VqzgbbEtuzZ6akHtxD7UKMZsVAIzd2MzCQnOUAvFtRBrTi6DOUVSv9XblprdJj4ItCxhAxN5qB1oJNfy1VMZ00GxH_Du9Vtizm9gfUQ=w1152-h768-s-no

Są też inne kwiatki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPLoSZD_YIyaMAmtDvFgZG-w3LT78wSPVlW6hhFRizxwP3TKEbB-7BIonQcr7zNKskzxXknvln5hn_ytYdee-eXNrAIUCcd6dY7tZa5iN7vNcKuz1IR7oGindr8Y6ZFgHOca8H52UplssQoWBaODE0IIA=w1154-h768-s-no

Łazimy też trochę po lesie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPaZOQzyY4zdoDvgis8K7ZeTpRKUyvEZTwpELUCj4VKqAweVa1lhFV9Id7bZpa1vPoCrqCXZpKBTPx-wlrrio6TeAVyun9VWHmK2QzFSzXajvetg7XXXwbij9FB09GJ-YqjGmVKq6RGM8fqaPVniiH9Ng=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNj6eL5Tsd6UG0RxcfcPygI3lKBgxM_6kylBMocOs8lsaZyUWCzT-nN1qOHPH2FqGyiJTmXlKnJQwTD2UqfHq8OezvCVGdgPzAfEsDn49APCSNpLR4_1RuRRjAn_QvkQ8af6UDm0mBsAEn9GmZGS5Lo6w=w1154-h768-s-no

Wracamy przez Góry Bydlińskie, gdzie spotykamy przyjazne koniki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO7Q75hPJLAZSOdm6QLS8QVV4FdhwiVt0m5XIk2nb_pPOz8VGAg_Y1QgcXnxZyN4-H7d7iigR0NMa5H9DORRofX0yC9CUcoXRcRWJpfG3mnI67Z8n6n-tRUn0zYerEMe2a-tLjtOCKIdqFMxpk5JuJj4w=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMbnaF55PdGKntb7Qt5PXJLXmlKfvMmZus_oRLVaYLCxaMk9tf-E84-QMNjV3qsJAhn6ZvWgsovhH0cxIoE7r0EY2Gy_xyGZlRQyMCMeFJZtbJzp-WmxeXOZ2yzbOrnI5Osu1i1nogs2EFEOEs0O2WydA=w1154-h768-s-no

880

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Kolejny weekend. W sobotę najwięcej słońca ma być na północy, więc jedziemy na Jurę do Przymiłowic koło Częstochowy.
Na początek Jaskinia Magazyn. Wejście wygląda faktycznie tak, jakby był to obiekt sztuczny. Jaskinia jest ciekawa, można przejść niskim korytarzykiem i wyjść z drugiej strony.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNF8V_njRPp5TU9ZKq0jbvTIrKuRWv0SmmPDamO7qxrrJcot9f54y5vjiDcR1byb07irqPRLOsBI9PgnbT3ILO1h06C74M6FvTRdcPd4h8H0UGZ1npbIwHEL4yRf43ZkXuhcD8dR4rAgtDkpyOPUKG8gg=w1154-h768-s-no

Kamieniołom Kielniki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNjgFI2G1CD4eV3p4uqnNA4GTdJK56j0oL-rQyAv1pSHiPoSr9HAfmXZzzTEosTOioXa64BwCL2LDuJ8OFYFiHVagQn7s0zbhtcmLD1EUUO0e6-aQNnqASF7VQa7AfnVQPpviBcLBmShQKbOcJgTRkVBg=w1154-h768-s-no

Jałowiec.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN94joiqjmMA7zMqN3NFiHV-OeM3zYRWjUzOfg6EYGkWfR_20Hoxm6j1Sy3admm1lbY0EsAKaCzMIjcWK4kKbuOCAB5iFWWm30ekAf_nBJuX1nctVVbR2aPoxQnlvOTy_i5TBdpn0FXsv7ysx0bDaFNpQ=w1154-h768-s-no

Widok na Zamek Olsztyn ze skałek Owczy Grzbiet.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN15EwJrqCA7Fo_w37OxVObENCuukuGt-YdS9JtixjpsM8mxbL6Z0uwYQn1n8aY7Vm-ycTqjRdofoGARe_rCgYnCccjPvl5CyjKaSKXPnVqqD5DRcIAsMqzj-4zIHPQ4g8IXuczaMx7wUC49lpnkolvYQ=w1152-h768-s-no

Wzgórze zamkowe fajnie się prezentuje. Niestety jest już całe ogrodzone. Ostatnim razem jak tu byliśmy jeszcze ogrodzenia nie było.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNsX6UY18jb7383uTI-8SwpYNLflXwqlLUV7eIQmxZLzVfpqlbL-gf8eJwkNuRq2RNGV0_oeIWI5KamTdjUIvTUAaeK3pUcT6iOoJ5eqPIyhYMgSufs12wwmMhvyugrfA1bHXJ9evCB0uR-IX2rYFrCXg=w1154-h768-s-no

Skałki: Biblioteka i Szafa.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMCEw3qdu8qNVWQrOw8lBFPzuIkK455kho3kGG5oWVTAIbp2ScFAm27BUnN3USA83GoyfGP-98BkK3g0Nw0frheVDaSa4PC9eYoSutyn6eP9XMOaVjlN4m9knqEjQtkRRWK6B6WuLd2jgkubnuDLKuzEA=w1154-h768-s-no

Już za chwilę wszystko obsypie się kwiatami.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOprG721Zj8aiS99X-qs5OeGjh-MbBDvCvfRXYet-UVyW-U8-mnPuU46udl7v7x5kmWJ61M2JiTQ-BOFUj-10AcMTfn2tBsRLTO3fbEybAx8nv00kiwqA2AvBs9BpxXIyYXdUXTNHL9MzRqfS3ePMk2Yg=w1154-h768-s-no

Pierwsze już wystartowały - wiosna! smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMn10unjByxwo60d-GvUHpWwWFEBxgkYiqpV-hiMs7KJCLkL2_vCVYJMpy2jZQLHCWTOGi7SiIlkXzhK2G7m92-GMotU3wvr-Tyf5zp_IQ5fHVbFqT5Q3svkEPzu97yqnOiZVsVOzd18BnXz_AqB-zD2w=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMcQ8vv5LCjr4gk_VKJMRwZaw_brFEk-NitGAsuzQpxB5qQNZNGwIefgLkDBCHKQlBZaJDMq1WyUPa93NHnjAGKOLgsOYgUUOUxkVS2_ccA-ha6ye1_PY9AV-BjvDNEpBBxKrAcba3-7JbmzL561dbxzw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMUUzf-D63R3gCSOGvrUm6GTLNL4i3pgsaQi5F__dydgmk3Bz7AQQHzMo1q9aXWgfd9mlzUhykD0V3xR63nIpNka3jOaw5cvBsgM5CfrfUmFA7T6pe51aAAtbQyH4iK82BZgcATmya5pPBgl4PLJeiKQg=w1152-h768-s-no

Wstęp na teren płatny. Cennik skomplikowany, niby tylko 15 zł, ale osobno zamek, osobno wieża, ciężko się połapać. Natomiast nikt nie kasuje więc po prostu wchodzimy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOFA6HdjlMI6GcSKXqQ77K-O4N8wunDwznrorIPq9D9QQdrfd44XIU59-gudSey11kGrSEgLYR9VRJaAM2JVEQ_-kBuTc4chZYAIfwV08-mdOcAIqwIrmTJhqAxF1JPw2wGbU_BbhC3DCYVXfIjN-6JPg=w1154-h768-s-no

Uderzamy w skałki wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMiyLQt4B7bRqODJXwzURPNIkgQ7hbztqI_Asqyg_E17Yssl9J-8bu-sGYkKSVEUCmNpJoWqWkdeGhS6oG2MyYXphWC3BaPyKm1eHvE18ZDao57ZCaD4DOrFnS6CQUpL4EX5nqa1h0wKJi6rYaUoRPIPw=w1154-h768-s-no

Wiosna atakuje mocno smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPo-eg3vKWyLevAvPrZG8pMtsiDZqojyCqnyBMr3QpFrbJfdHJ-JyJYBC2mX4pW7RBg9yhUa4a1LxQajA9ppc_z2KEIVzX_KN9JOtigc0evGmrAuvFQ0SmSMyaDA7A78MTk0GtFnrZx6bavjg7cVPm6Eg=w1154-h768-s-no

Oglądamy okolicę. Jest tu naprawdę fajnie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOP8h50y6BjvR1Mty2bwAcCz5qxqQIwJ9EU0yuMNaEj2oSWKnu2iMCtJzPU1GW6g0UcdMYYvlbP-aRaCWiIll-wpYWut_oow-tmj0tZRQb2mi4BHqF9mogezRastlPQuhDW3XBrGgJFvDOVoZzw_0ovEQ=w1154-h768-s-no

A potem idziemy dalej, na inne skałki w kierunku północnym.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPztbaL04cPNoI-Ee6mBFbQPkRmq8ca7rZf_8p_0xkVxeTxEuZRsBII162EDDz_fBxdDhMITg6geFEkeRfqkqfWH37YIDtCYpnAgGjao0dP2eSjUJmdYA5sDlorek8oULtN4Pm-hXcbOy2YS8ctrrgeog=w1154-h768-s-no

Przemieszczamy się w kierunku Gór Towarnych.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNjWOt2eYseQv_vSkrQHi20fLVF87fPp8Tobik5JF1e99kZykq6jyfzlqwBzUppvuIL4-yGD_7r5JWcvcG9qj-Pp90_xtNy9xnEyVi0eu0AR7dUpwWQYFSivDV8UstpX5e0sjSL9swjHiTwVzTfHP3UaQ=w1154-h768-s-no

Przemieściliśmy się. W oddali Olsztyn.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNjiVsZxpBkln91JWt7xtwHcQ0oxcrfaI_A2Yn0677U64jBOViAk5UztSq79raXqP9Ndt7-BI9mmGgsr6CSX1xvIU1PG0R_mVeDgINIqiDpN9OydGVLl-Rj-80jATxTPgHNpC9rWGFeAeQZUAvvrsSXng=w1154-h768-s-no

Góry Towarne.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOPh6nk3kCseKFQbKRDuMPvxhc2kZ9QvFvRqkEfCGZPSE-BeA70W9OYbub8iWG9cG2rywcowTD_ZwwwfuwX5BXq73mjHlup1UUvfoRjkSlPz1xeWYVQh4jRW4M4qLVWTuSD2oVLtcmXnrxhBNLFVwo0bg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMd5ESuTnmHJwN90Q0cMAUnEF6ZBkAZn5-2Cv7mUY7tmKK-uR9KoDPB-CmLV5-ReDmosTyq5KxqxyZojp7vP9McOQ1LRz5SIQgXxdbr1KuEDuIH4KPY47Q8aY8RF_mejN4UVoPJmvyZWFgXB-6ERRfKMQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNaAXdqlPmC2NJjq5SUk631LzDwy3qr7ZOjBVRL0nlTX0avgKc6365l9Cbipx7GUccA9fbedm_OhZdSa-iQDB72p9ZgBfjDrXwopQjcpio5vACbWYvn3hFQOWrdBPUpfKFVLZRoV2VLEOEBmGmnzt3q-w=w1154-h768-s-no

Oczywiście szczytujemy. Poniżej zdjęcie z najwyższego punktu widocznego na zdjęciu powyżej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP7iQ8QnidHl-ldCyTxqZktq8p5I9qCDG4dLJjjdUY3ZD6DqEqUWBvT563M4Tf4NCMTJibUZdFe75-9GkaKYpbMl1X7naHrEqVPO0D3WKl94wiq4YWzQpQAo8qTRKre_iOPw1YjoVg6sG-AYLHDT_iXIg=w1152-h768-s-no

A tu szczytujemy na Górze Towarnej Dużej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPxKOHFq3fl1iFJiN6zxR7UOJzQWL_0Vl8huw2rlDGFanova2PvkGzm1AKgVTjM1qYVuacG7Xpc3TQzR-iXCwehXfGKeQtv4MCzc5D9EDWtfmXvOnMyD_2nrW-rhaQMv9q8UJydnul0LGGqCGkp2cEEFw=w1152-h768-s-no

Eksplorujemy jeszcze Jaskinię Towarną. To jedna z ciekawszych jaskiń dostępnych dla zwykłego turysty. Wejście wygląda normalnie, potem jest duża komnata z której odchodzi dość długi korytarz, coraz niższy i ciaśniejszy. Dochodzi się nim do małej komnaty. Fajna przygoda.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOvbT9hdUARNmyTLfbq1wAPTbgdSRfVX1-5EmFbN96Ru6rWEf2xW0CG5nHGvG5mcbvqIQissfwKcHPnXvdWh446p-zFYHMzz3k1jBO4rwJgr29n-vWLM8sIJadSy3vzn0fD7VV8QhRzcUCX-GeFlIq70w=w1154-h768-s-no

Są też malowidła ludzi pierwonnych.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMIG1EIjUBCGC48Xsf52Ej4dGWcExgw5l1om2-bYPvr3Edks95bGu8dpEAosjiyjRpsK5bGaqIzQDMGoyUdrBWtPkdfXcggvQENTMUnyG-vis-zRiVWrM_KbR9vEZoq3bwQFwSZ8jc4dMYJ1z7WrlBK-A=w1154-h768-s-no

Taka to była wycieczka - kolejne przyjemne szwędanie się po Jurze smile

881

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Niedziela miała być mniej ciekawa pogodowo, ale koło południa rozpogodziło się i udało się zrealizować fajny lokalny spacer.
Wiosna osiedlowa ma się dobrze - forsycje smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO7Coo7h0q3tem8dKQ4_BTAKgvpatBjeMPJdeiJNXiyEesev-8FsmRa3VWNYnMfb3SvJ-Ya8DCAY9XvNvkdpXSTgFS5pZuOU_T7SSkBk4dun4q6r2l9zlLMRQ-vFoxUiVG6Ly0cTnV2gFWf_jcEX_OFrw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMAXGWiSeB6v5FKh5oHbPje3RCaUDHUYLcIZIrU3YuaZmQAuS0TXDKJQAOdIFSQn_8bi8g9dLo8hZoeQAnQ0WcgDTb92ud-F_Qv5fesSzn55XYGPA4a_a-6gOtRPcnqZ22zJ4xGb18g9UCkQT-MOy3S8A=w1154-h768-s-no

Pojawiają się pierwsze listki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMxER4emNd6xFeksO6toDEabXevGW2ZdaxEM2CrxiopzpVXktOjkwbo1yID_YZERKAqT3FQo3RCTEqRBtP7XQR3UMw1MqDImicqjyMbmdpNKXGg2tX9wiTONuAHWKbeDoEIDHlsEikIf7Kh03PZK52G9Q=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOY-jED4uEV9OZGVOYlhT7QP2lx38ClfXWsaWDq8E0l65WndzbTvXMbFk9kGj5YHaeZkjrNX2n4dN-xiX7Pcymgwr3SlpGD7MkhZNKpPO-1u4AgteeU1IPZi89sP3KVqyL0z8RSCm0W1SIwribSLNoyqQ=w1154-h768-s-no

Na łąkach kwiatki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPDrSJFJKhSjyVurq9pHUvnsFFH_jYrK4D_EnaQx6L5PrX_0LH-80WqLsR3qiMSZ1EOfVuG7Tt8_1skU0BR87wfV5v6K8lkMywuYgJZskV6kmPvsLHeSKbO9tsEhZhizfIYAEhffOYPVceg6JjJRVb9Ww=w1154-h768-s-no

Głównym celem jest miejsce gdzie rosną różowe przylaszczki - jedyne znane mi takie miejsce.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPrSteWc_DM0AufoDAUiEnJvg-yY64EcBcQ3Cbqmu7NgTaKYKClQxzLk4Insv4HDVCsPNa4SNmjbsy29EcSNAV5qCSxNvH4BJwx8kdTJPt70zYHPHRBCzTnQhJJfp3U_ZSYaZjCIv5SwxkHrKE2z6YMcQ=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPMuDApwmvGredq8CsZoYz6Jx1rp_Q4ONvfoeK5q3mDYXRVmV3dBrk5z_75ABHC1TkqhBUjnVIsX5hbT56XrR5YcPBajbAqdROo7XyVrMOXWjEr8xnrwwT1s3qH8aIn4Kj-qSBTkd_7aqnVQyi_dR7K9w=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN_5UKTeqlF6grByujcBpYT83BUIqW3xWGkX4qupusxUxvjDzUAQb74JkxKSon2x5DDXfGY7OwFIRkW1BQfVUDCZ1U2W2m9kRGwzTt8S8t_MYwQ9h6-eliVWty4yUnlxpesprJ1Gw4v6KzuX9HNlcWL1Q=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO9ILNSF1-LHE5qisXRpS6MknjyEeilXkR2eP65cMJf0ypa-M-LajbzNsnQKEjxfmV31Ucmijo0oPWikxdo5NUV2afBjeXsvrFZxI9lJWyqvR3TjU8ngim-bKMRjXf_AID8WFxfi83W7bSa1owNLF8YnQ=w1152-h768-s-no

Niebieskie też są, rosną wymieszane.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNH-S_59wrcLZeZjPVr8YqfjGfAkJ5Rmt1i8Io2h_dV5Haed1Et1W581git3qk5fnNLyHwFzfO9bbELFlswnUu8wH-0rv-v5LtVPsJ1aGVt6kaddT7HX01qcdhCGcIgaojPYQGQhw6IZHsHhitbeUo5Bg=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO2Ys0BriCwxRmN_5OQI-jzlFgxX7cMf9dLiy6uozhFRXkOBNm5EQZibiosNYGb5bmxVyrnE1zbv_yUU5cYcE0dv187Hxc16Hy38xDPansn9Mf0b7B54lHVRMKAHTrv9uURTkokzCM0Q6oZPnBoLte1_w=w1152-h768-s-no

Na koniec bukiecik dla Ukochanej smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNVG207dw0MjNCmw3YDhQmIAfEpxwt7MKmEsSAg8vznlG94LNzWRpQPYCu-tlO2JyuysbHDp5Pqf69lxDn1h39FnRFp6aX5ZJQ9ydBWsPERz68sIDbOFymOAra3fK9Kn5gJuce6YSFMh1Jp0HezuBOQKg=w1152-h768-s-no

882

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Bardzo urokliwa ta nasza Wyżyna Krakowsko - Częstochowska, praktycznie o każdej porze roku, a te różowe przylaszczki wymiatają smile. Tam wiosna zdecydowanie na wyższym poziomie, u nas przyroda budzi się nieco wolniej, a zapewne ten zimny weekend, który ma nadejść znowu wszystko opóźni.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

883

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Wielki powrót zimy na weekend. Ostrzeżenia o burzach śnieżnych, arktycznym wietrze.
Faktycznie zrobiło się biało.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMYMKllSFrkkqQu_7Qm1_pJXA_YaL6oaoKtBGC8Om1gvNDT4Km7Rjx5owZVv49Pmlffuya343-1rhPLCsQfmufa0ewLdJwhhvLfLnTATrhyQrytGyfPx25acidLK7xIXdjlP0SNkQ4TsNFFwXM3fSG_TA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO-RnnJaCeaSDPNkv3_Pri9ViUfBIwMAh6RMPDp7dD8HibBMKc_NMzzyUIrQd0MHf4pAdB8rfNUV-nGMqZ507eua2MfLPYuJQjC6s0czSQRbreW9LTtPZ1EHdrt3VDU2lHxeU25_epLlZm2gdgve5Kw2A=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPNnwg8LIdR2kve9PUaG8Vw8NGmY4m724XOHBg3IuJNDdo6mICBLDc2d4sbaA0_1FG3jO29IXJhKE958vd80bmn3UIXm2ynHSlwaCmD1yqplFrj7aP-F5GjvXvDIVZufDWLJh1O1suapHZPBFY-ZVcjXg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN2rzL6GpCbCy-KFw2Vajzw9QSTnl9ytR-uQBS7zaK1lCvRfX1YE5N-CrQZHFpsJ-bkLbS3v-17Ornpkwmt5pdhb-_x_nvRMQKnh3O59OV3TckoTY-Wv2NZVXFAKmunwX_N13ShNxPcS88yqT9SAWhfeg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOJPi8j1obO-oJjsqPWqcifLvlwhI7I8BcU0LJMrlmxMChkksFYjKzi2bNI1mLNr4D88K_R4XubphRorr0yCPpUP7w333PgysT-xM3u2LfUr4es-o5MqPfa1WHge2O78UawuD3U9IaBYTy1YijrNNnang=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPlXOKmAmVfq8XhDVrTPXpe1EBPjSo_Euudh4JJMxxl4rnpeYgIPdlRHxkTme5v90iqoDNm8SoLY47blN3vsFztCvfJF6GyYFPhMVW5TBnJlT8oGt613GTkn_2prT3ALCKtEdPIexPZv70uluYDyEEEeA=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN4C461vgWgT_HkT2BMOSo7-uTZw0sL3LDn5wq-VA2fgcZ-Ci1VC9TwWgplO3XMWwmcGzP5YXiU1CcvjkVXVeDMxicZqKdLbwxkVQBc1G4HiESUrhILp7bi-JIyZFWP3iGN1OwDd5s8098aj96FO2vmOw=w1152-h768-s-no

Osiedle Sfera.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMXwyZnt8mHX7eFQVT58ZB_7NPXOUtDdDAac-Ey2gQePtwNgnXmHOy61v4QlQ-_rw2lYjlLk-AQo00LZrucFNypv1aSkIRDD1dtlj5-KtSku1i_LlBj5E-diqMXPoGuNoY7Wh0Zt4TZvBXO6x8x45GZRw=w1154-h768-s-no

A to Geosfera. Nie wolno z pieskami, ale z powodu ataku zimy pustki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPEacgNfSIYv0o_YT7ROw17k3pnRhd9Othjmvc0KgYcb3ZuMT6qKZAku58SiCvwwC0_VKoWAqCD4wMpxeOmNVnprSkDneFQ_jlbA2tjJkf2cEUu3njsZOnKYKp0Bbg0Yr2SBep4Nt4GiYRySzTw4Q2zsg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNF6-tVJtKGbF758MNeRZRzbYxsqh0p9AtiqbKyeryx5IwcOwnF9qRISW0X1WjnNOQPrS_ne4nFYmON0GhEVqqh_fkOl1BZWhvN0ACqMW5DZ9YWvjAxcts_wuVWkkudDKbB51ZaBQwV78pkJXl9hsDwpw=w1154-h768-s-no

Sasanki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMQPysNcpjqlbRoNon4on-BqLDHntJ4cFDUHfHrTOloBhB2KCwtWnPSNR8GZTZMQgw9KhQGclvVtESTD0tTJZziEpcrdZ4SnXt7OOR9ymaGzMXkymah59iXZbEDqZ_mihOLTpmph9YztEVNeHiKvUlwZw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMGrWLsGZCq7-cmwupA9S6DeUqyjtgodSETN3N5HVH_Nm0tbjRvJWIFMq8fnQD6ZCZw6mqfQIapny-eC6b5QL4-6ZkDtpeIYlIejdFMLcmDY4KaFF1oRIKRJP_UqU6ykiU31rvNVdlLX3bf3Gmej4vJog=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNT6GDCExs9UWb5IujKbiaz-GsRMCD-0xkd5diex_PX5kW80RAx3XuKxaCwg0Uo5-vHTLk_0dFc1tDbUmktAQQGRMY7vWwrRj-i4TGg_D2oXejnOTGBPg19GYmPy00qiD7wFimyBZf-_hhaFLCgMFCfvg=w1154-h768-s-no

Różowa wiśnia.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP35f0WRttar4OeAvLWD6bpLjYawrQxwsNfnV0OxPc2O4Ro8FzDp02JarEhSgGLhUahDQ6Y-hlW6o1Dalf8RYO0VBe_XEY3C8DyBzCSgcEBzhu02KGfNCeEUfaPFNg1m5Ug-wmcUXoEw49uIir2853BDg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPmrAETu1HpU6S_AJzzZbxyuJKYPjgKyMsdaEsqADK0xh0IqTvm6fj_4EaXXitDBHg8xaYXuogutwaTXo6eNQgsilizzrcXTdNzIU1OwA6Txd-c1QMq_j1rye1R518hJ2oMV1Tk4sOkGPjllONZcHIJGA=w1152-h768-s-no

Ogólnie robi się zielono...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM1yN1oa5norFwVuEoXCzTUjs7vW0OINEtc2xLRd7WOIDVf3hWaTVh0vL-ZMD-TBBqhRjiQCpjrXHueyZSYQ7MOYvj2mIBdXll547GN97sYV5M4wqk1SDdg4YFq5dG6waPVZ3IHP7GGLOsHoOGl5WV5_Q=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNIZgxtSxJyZ7hBdeu0hGo0_ZZ4m0aJMCBS5VWXTzRPOKkOQZLsEI_oEmIKDGJgxBRokAIHRTW5OVxZtOWQ93a5BKVAzYO5K9iS5Ebh3E7f4pRbsAPLgeNqDX81oASEk3qDbq2_X8iihi2PxWl9S4GSjQ=w1154-h768-s-no

Pora wracać, bo zbliża się burza śnieżna...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOdnXstqLqjTfda5hgmPYNXVLCV4Jz2VFIiwab7lNfi6z2KwUJf7BGkA0XEU77cthkddaml0hbZJ-rcqdPUaFp20JvldfD5MUnNUbUODRDMjJ1BtoquNl0_bk_2kLGwgTkUvPC4YQr6zNFQ8sg8sEMeIA=w1154-h768-s-no

Paskudna ta zima.

884

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Uwielbiam wiosnę ! smile Trzeba mieć szczęście, żeby uchwycić ten moment, gdy wszystko nagle się zieleni i ta zieleń jest taka mega soczysta oraz gdy wszystko wokoło kwitnie. Wcale nie jest to takie łatwe, ponieważ ten najpiękniejszy spektakl trwa naprawdę krótko. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

885

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Trzeba się było ruszyć z domu.
Cel - Zakopane smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMRi1tsMXBKBEYSFf9PzRVRJLKW8X2O3L_sQARei9dhP_ZhI_Xor-0Es6aFhp5iNeNTGblD_J1CfLYVc2moCqW8Ibxan2COfWOHhpJq9BBE1tQERUp9IJBsjbhOuXLvXEmy0mUYzT9eCReDF5-BX9ka_Q=w1154-h768-s-no

Idziemy na Antałówkę zanim tu wszystko zabudują.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMZA00QGb19aA7vVnL80dt6mWrV8Mk12xcKhcKHtYnPhZ_tVdewIdcaLW3731rObg8I-_Ig7bV5-Wf0dYN83sgf50ptN3aZ51Z3r4rOMuuUwtoewMlaJX7SEgCwR3YfbyAFaYBsjiu4ZDbXZ8JAeNwpUw=w1154-h768-s-no

Jakoś nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że naprzeciwko krokwi jest taka górka.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMu7Q9DMuYHFX0hTpwo1sANZsyNBjgTyAGnqyAYb_5QJsfgRiTpovL4d3j99S1ZWw4IdrzIfFCx5Bv-Ee6kk5LWbNuypL_tLtKE6eDd9fHWLDVIVuuhKjM1O5gfHd0XGqf5qeuGleUw-Fq4pDGILaZD-g=w1154-h768-s-no

Jeszcze jakieś krokusy się ostały...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNk_t0XkvdSfrkyKyO1eMMBIXm13hvvQHi2WoJRbz6j5M0M8J3U8aE-V71rQNohRYTA5Mgk9bIDJYo7NZpMp_y2ujQsyx6it-eUZNjOvOkcbAkvhL5dSKY5nhewVtZINg5LH3XOOwwM0EvI7Dt2koFdTQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNY3T8amugKaw3Wl-Amm95L16YsofdIDJImzptPKNaZRE-4eGQC7X1teRWeYoJyn4P6zu8BiViyTwxSxvt6wQIWBox8fGp7nNBEexEbb0Cr1q9wIyGTMibQeqITZY6vvme3JW0dNRwkwlHdrrmULp9Eaw=w1154-h768-s-no

Łazimy sobie po pustych pagórkach w centrum Zakopanego.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPtyHOYqcO88AWcl5HwRfv044h3_uk_iMrXmuzEh54goINOrlqH8KSco5WC1wDlhN9IRtsGL1AQUkxwiuYKj6lO4HHLqACdpHXBWYFq_GMr5sDY7J60RakbwCOJZa4P37niolYsJzI-3vitxFM-0alg0w=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMu2BbmQo-DmnI3oWS35f1lfFnVlJM5s4uISPUji8i0u1AKfkU8XjrfXEvuqNqU7VWzgvMccOovV5iufMD4YeVWhMnX7VGx2brLpfBVRxtgh2YDhVk5iZ8Yw2r4w75GiOcMwtz4DUOnviQoqpaEWyRAIA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPqdnsZkIPVGv8AA6VQHpw4xZfE-Tn7drWo7xJptX11J1qydXjaY7rh58cw1SM3bfnhfMwCR-kjOCiSoIwktSrRx7ICrzJFEiNR4wZ7Wv5vJa3avu7iquFvRdsB88Ho8jUP--7Yw30EVKpYcm-51wKazA=w1154-h768-s-no


Sporo tego terenu tutaj. Bachledzki Wierch.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO32TGfA1_4j8QYGoYULho_mNfBTxJ409GSXGcC9urpN0dvXQ8lIOQMrzerIzE9xC-dB5Yj1GLsh65D4-snu6YMfA_Y_HCzAcoxM1E2etehddGz_fvbgpPc8vEq-0D_Q7VoNkkcSgMFjpMGNZu5vSKZ4A=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPO_JaJozI5I4PCrhexqfnkShnojujAy2dQAsuOVE0QWQW5MiLQNI1hsySMNES-4sZvvk8aXEClFegbVSczOobSieydjicJImfeo1IgU7jYTjJyVimcBy_Dc9-LPisKtg9_tVM99XLZ2ezyiWuYlESkfg=w1154-h768-s-no

Więcej krokusów.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOozZ2XPYA6SrshFvQ4tWFuiaHEdcyViqB-p1G_jUpi3-BN5QJGYNwv8TpD2Kb6MSmJwcb6gQY1WWVklM7IcWn9AbiSmwAiDhui5QfE8Hanqez6vapyi19pCCr9IxFqcUOzUcysRwvIJWZiyRv70DqRyw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMMcHAf0eVBU6dqNrV961BX4sCJ-6TZYArDJqLygR67JkDwlp0lRHzb7JBfM2Ys-M5Vd1HRHh0IQdJ0FrF_g1kdlAOrxLDqMdeZSHsIXnU_RA_H_031qq1KbjunQuEHtkC8Kkt96rceuh2c3pZ9M7XFrg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPMb9N54aErLXb_ZGWU8ux0OqfRVEV1bflril4gstMjp9o3kGC1bUlMqaHmUgy45CWc_0I-xdIGOZJlU0VG-_cnFts-kN0WZTRQv0geiNdciAerSOrxeKxViRHzYkno5nMrAyljqTQdH2x-VMzk8ohFjA=w1154-h768-s-no

Walkoszów Wierch.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNXuEl7sr5vo-uegw4cFjjGiJG5O4-aD1Ud6PcGjb27i-t5SCFcx6qNOgPuCorF-YUOPRYJH1PyZXlv20HYhxtdcRACDpCBPtBciaQEsA9seIiVyJIVHtQBCRu8DfYa9gqgtSFZX70S5fMsB2MWsPErgQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNoivqM3VnjK3O-HGRMTPst1HjnzpEQy6R68T-vh_IEAl5995DaoDMsx-McbJOlwbCJy3pWD6gMkQYBH3cJ0UKdA90SMPVtWMKljTT746aWKvkUiWnrPJDadrp2e42qBST9XB8xGjOEQOIl0dsvze5RcA=w1154-h768-s-no

Nienazwany wierch.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMLs9uz3aqpNa1k9gijSpatSBVREOcqFjXwLijjkMZ1c4Yrg2Jlgc0n8rxSwgIc8pjyM0Z-4isXPnJiaR2HP_8xtGnd1XJPwrZlBqS23gRzyas-lf1f5lQ5VEl_q5-jUwJIo2Vh8asH9M7JHB5db8qZmg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNBWWB4_4aZnuT1CUfu4G9QlkbFyuZ0yHsWfSlZ_GS-dzki0LJRPlwIXQnjQy4F0h-QRCcwGNvoKixk7EFHs_EprE7a2wTby-YVtkZFCFp8h-Vhbgq65K-L6Oa7132AS_XM4UToNpaT6PqaHNpGE66ANw=w1154-h768-s-no

Tam byłem kiedyś z pieskiem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMa039ypipYzAWo2hyhA5h6TBEKYqhrMO6baNb9Smslhh82aG6V87ysbvVZCMs_Z7andD9CRc8rA2S-SMov-C-tQUU79XKXv9h8PHlABJhSjmVlj4MZt-zaQ1FkCffVLByK8wqf1q3grEGw8vozY2BW8w=w1154-h768-s-no

I jeszcze krokusy na koniec.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNixvAqJ6VuUgUOOc-F0-PxSs2RZFu2t2W-yQWY8x1rczxn6AmIwWXP-lQA4MVQTCln17OCsmYpGR2N30z3MPgHerVfNYihLLGFpvc3Hf69Oz55JA0XGfHCf7bU0ocAo6wL8sxBjnQexEaWQXejVlFhrQ=w1154-h768-s-no

Straszne pustki w tym Zakopanem.

886

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Jak widać, lepiej wybrać coś na uboczu, krokusów gęsto jak w Chochołowskiej a widoki na góry mega piękne ! cool I najważniejsze, brak ludzi ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

887

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Dzisiaj upały! smile
Ubrałem krótkie spodenki i poszliśmy szukać wiosny w okolicach Sławkowa.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN1iTWeeLMIqHFz0L7aCjbOKSQhnF0Lkh73TqnYZGxO_wpzaNIcFUmzT9r9ZOrvGJBWRzT7uLr5oeOZISEU0jKg2v6wHvlR8gTBr9pDlcak9mEdHfTm1E7Ir8N78Xx1EugPN8Xla-XjYGngvX_glGyyoQ=w1154-h768-s-no

Cmentarz Żydowski.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNmKlYh3zTT5Fz9bpAoZ27IRBDgkrSsPN8WDDqKQEdHPH4ZgJiix4if6wsWqGfNovxzIMn_FbJQhbD2kyEMIiCOQioeC60H3NsYF5YXvFl3SrceWSoKHAUKAEq6LAzvdIa-2bmbEf3GEO-8BhlZjq-Ccw=w1154-h768-s-no

Chyba najlepiej zachowany jaki widziałem, z tych dzikich.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNByVvTcBUG5mml4jP3S0CCul2OGbj2dcz45PUvtyzRF2u-2LocRunVpq5UxHPuo2qtPik0vCjYeNXlcOmFoYohiKJ6GkVy0d1LwqriqrhqZduGpv_wyAkIAEUhOK_NBIWos6wvv4Tk-a3-IyGzeRiT4Q=w1154-h768-s-no

Wracajmy do wiosny...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM3tOFpvqgQpqNCaChVlC7m0NLeRy53UE70xCSyj21SAYDkQt2fuu5mhNuEhOcViNOYkOlvom9fff0JRGAAsFcxCWVH1R42AWHdbClIof9bP7PeGYMoyEmt48s9SA6PhDXJqxs0JS6OFf4-74P1urMIpA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMhKBHFNLQw-ZNWiEXW1HmFxZFkbsC6OA2L47ekCDxfH6-tkgXfZgjgqp7vJjhyXzDZooU9MXgd10s7yq1G5X56_sFFzSM3BS1gGZeC4b0drQpc9uGGqwQpPt6J8SRpNg3iuMCOe_pLgqkumEnY816CDw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOwrbtbxvi0VeUTuEntunKxUoKRzSnQpXc_pdGO0611sAykhK-3gq8GTFH6_EfvIFS6VM2ZjiUDOGGp4q5NWQMoiKt7uMev7OVoUK8vnDbUtcMIKrCa11Cj-0FTctprNizbqwXzXvOLA5jAo1KuapuEgA=w1154-h768-s-no

Dworek w Laskach.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO4u32RtXKDV_CZHnXfbB0Xc-2VbvtyFJZxyAsq5iRdvWlSh11B5_Qqc_DXjwc65kUHY4RD0wmcE_A-KzpaQYXdMbT3QnDne-1WSSuyG_J6PG9fEJACYLKig2ijRvPmLTxX2LIIPuwm_onAWxq1f1vYmg=w1154-h768-s-no

Skałka Trawertynowa.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMkaLriDu51QlrgWxObAo9y-cxQCXWHAMVNIFTtLnsCk7t4q1Z77QmyEx3MZh4sEpUnJgfgT15Go_rIRQ0FN4AJwJzOBHNHxAyPZS90WZYAtDCYN4WJeO5jv4-vufSXEzcBEJm6jbFu5jYpbO6pYlzRYA=w1154-h768-s-no

Zatopiona jaskinia w owej skałce.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP4mEwfQ41ZI6JUtGmlZl5lvweV_brizZtZsNbXxOrAxBRJdxYPN4fKsTgwpHAFQkgJKMksnz6UZyN2uIpMjXehryFBFPD8R8YcGmNBASr2YL4y6ZTc2SfiLap7mqx246zkeVTHZeli4thnLIViVBRYIg=w1154-h768-s-no

Ciekawy kolor wody.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN8d5Mu99DRIE88v29YXouXSXjGWXyxsedyEjQWTdMl2GDsHVr1hVyH_vhiKGfyxpsWK3EsxwsRSAg9zz5wKiHZUdb-zYt-pMDiLkCCw3dmQK1WkoEqU7jiW7CcUXBzitpNAfg0AnXpIJVDEdTslM0IsQ=w1154-h768-s-no

Stawy rybne na rzece Białej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPpB8jTqL3t1gKv1OQI6ukHGuYdR3DrpIH_BLYVCWWxgLAG5xDlNuSOWgjDS0S9MZ7zZ8dud-ZrOyHgUI-qtkVg-EAc5Qa4mottBYevOaQ-2GVUWClrOl5UdsIiuxb958agyt6gkGTBj8S1ETdSeR5yfQ=w1154-h768-s-no

Potem wędrujemy lasem. Ukochana marudzi, że nudno.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNohQr4L_88QQABoIa5h2ZAWsR5GAHtfXhNV1BSaVn0QG_EnEEAj8lcXGK8FAAtRpXd9kx-NSYXv5U5FfhrS6tDOh-pEsBaarEMQ3Tb9Ebzu3vvxxQvsYfG-nuRU_60cKmGpPVd7o35egVPexhumFrhzw=w1154-h768-s-no

Piaski w rejonie pustyni Błędowskiej. Ukochana marudzi, że ciężko...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPrQsGjcx9jJQrWCfJt3JFKDWRFpGDVlR6HLcJlSR2c8uRYLYEWaNiVpGo0kzZka43pxhXPX6LdM3STzoBvwNlyIVNZNg__2yTHl4yT6LbSjeoeYChfxteAUli3ZjYbnog2lGh54UwzIdAa2mSQ0R6BVg=w1154-h768-s-no

Dolina Białej Przemszy,

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPwxsP7MvkATLAlr_ghbbBPjQVa2zQI47PsFMKAyscxA1fQaNzRR5krxslmpfeVSJwSq-ag1Y1NTG7wGVtNTMQcUKl-tUgpwtJcUkuD2Rhto5GfmUY4dyfCJwIRS-WghisIRjmje480nrGWDth1hAEoxg=w1154-h768-s-no

Coś zielonego wyrosło.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNPgzsEzOK5T32jff2zKsqbJiIUzpGZj82NwqVD5GnU0ZICxdARlEviUpn5PwJmlq-tdW0uhofN3WX3A46fr-w92DXAlo0bEkdXhRWm_PdW_x0jAolnbThO807y3BB2JgBo9b5HYx2FUVpz_9nUx874aw=w1154-h768-s-no

Platformy widokowe, ostatnio były wyłączone z użytkowania.
Teraz nie było już taśm i zakazów, wyszliśmy na górę, a ona mocno się chybocze.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMrZYyBj3_NvSFKHehCNNNyH8eA4zJF6RNsf0uGiuBvXHiooA-EeZLSeCjEv1JyYZdPGgEW68CSdIQbjZ2ZqTUEVwkrcyuDziZ4051QwPW59paEkRYc3APvF4udAeCMaOD82s2z4JJsU3IrIQc7jhYSEQ=w1154-h768-s-no

Bagniste tereny.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMHVpoqm0iLHziN-Ij4-UO4BHjlP_9fRn7wQEVsZ52Jvv6_JyPWvfYnOR2tt6JvWgcouxkvURa4U6lfKQHQNNOsZoovRb4_L10BeMZxnWK5KzmLSnqmKozBBiW0bc-0xVIKAyTWkseSVPEXavEtKdkALA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNjjy3gt8H7CHYmjhBxVhF2ufSyBe6W98i7UIybhuBdIARGNZTk0r5-Xjl1XxgcwdzhnXZh22iNrDtlQ_lAOQ3sgGnlMdd2-iEVIPVGHymbA3Pk-US-YVgGNO_Zh5tuzxUs8q792vwh8C9ntEKpNzbYUw=w1154-h768-s-no

Zielone tereny.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM4KaoszXDwxDpYG-n4pDdCjTK7LyscSN_IwWRkxs_x7AMrR8WIcQ_X3HU1NXGxPjT6OLGTYu-f1nhmDA_f5jZPweEMmR-j1EDdTTf5DFOkiSiGiz-GQ4C0UoQvDxgqEMwGylVBrd0eulBaIpRuoUNufA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM2k07LNIZAfZ_JQsyiaqp1Vs7FLJw5uLkoqBBmE8nAGyg5cn6SeXvtSOggqWmahgJbgKSQn2j45c-hIDYZTnCBVR_e-WEkA6Vq-jEdBw83x02-h1hK-m4iESIrJTBb67CzwdRPerhf5s8my1OQPjW0KA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO3WL7VFwQ6TddrZffEQYHYcfjXaTaLyvt3M90cbxorzjQ_DN55nFlRNXDpVaqvIlkG1B7zkDOhsG6uACRgc4Z67pfnJ4_pjJG6MpJT0WCKLXWNv9ehgC_Wn60wtCfHvd_eHBjldZdgUGxFcnzYcFWYtA=w1154-h768-s-no

Miałem wrażenie, że zieleni przybywa w oczach i po południu jest jej więcej niż rano.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPfkKIWtXAK-KJMS3kLMw5hTFAz1VTALlT5cp97yKNPRHajAv9jvhfg5hqQICFLPIwqdjIl3-QsznH3AJOemKSwGPqvsFjVXTUg9BytshecStYLMg2xGCTenkujUxUEulSQBk7DvA9SZ3jMSRBYYWeJqA=w1154-h768-s-no

A to główny punkt programu - Dolina Miłości.
Ukochana podsumowała, że beznadziejna.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPLwlb4a1RAX3EGn3Rh7D7ZsukFarSveeda949Xv8iRW0mJmIh_Yy97k3GNUV6YqE88Aga9x6r2Vjy06O38lujfTyps9zSYYrwGUYxZEI0j6c4w1FZlS5Lk5vL890vY4LMVcXP1JKvERXb_3QfhDsxbIg=w1154-h768-s-no

Wąwóz w Krzykawce.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNWqbFIT8AbfDUo_pL9xksT14aZY7gn762QSETmADAVT4q1X-N7kzQnsP2HHrttSyHCd2BAIsv8LHFjYLYq6VIF1rofVboJi1wGhicDZTup5NpD8JH2aIvDhlMByKlrsN1sGHc7N5OwQ8-Fiana5tzHaA=w1154-h768-s-no

Trochę otwartych przestrzeni na koniec.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNXngoALMR9NbFewvqE0si5PptNpUelhz89Bv9ii-KsV4qAVOoCz-npxrz6zBCWMLsuFh2mrX6P_-bmtwVeuCWEjuuDHpleY7BL6O8P4AiRJTjXZhSqIRDbDXtbupkmXSQabXYuBDkps-IQX_s766fiGg=w1154-h768-s-no

888

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Masz rację, zieleni przybywa z dnia na dzień, ale jakby jeszcze coś przy takim cieple popadało wtedy byłby prawdziwy jej wybuch. smile

Ostatnio edytowany przez nena (2025-04-17 16:33:04)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

889

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Czwartek. Drugi dzień lata w kwietniu.
Poważna górska wyprawa na Grojec.
Start w Trzebini.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPkNWakpWRmZf_1xb84FnbLR2546RjXk5-BzQnkhruRlCFFJ4cBKCD9ke-mw3G2vYSnUsaU3UU2BhU13nnl1F0s8jmPQBCv7ts4xu6Zzbth2A-D1WH_dKTWn6rYgOAqWt32oQkl_YzB9Gk4xxYI_McjqA=w1154-h768-s-no

Tereny po których krążę są pagórkowate, otwarte, przyjemne.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN3ojRCaFL1gADs77zWljN3ZMtIozh6Vvg0uqE_lIzhPdbRbPxsuB5oo5KV6kERyQvsIZWdmRPGAWbb72bRmdUfhi_abbJynL2KTufDiiuIN-T6Qfn4ir9kXkZi1wONYlKRyAO2uNXfYMktkdDeR1HmBg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOpVCD8UtW_0pFIOxTwIVgRVAMWSBv2dwy0eWMUZ2vgJTvqe8HZBGGReHNpmQIHuX59W-nGSKrq-fHWfZHM6UVLAi-juHwNgFg7CcqY8mMPJlDrKsV5etElo_LMiCdu2avuoo7hASpGn2_QN7NjU5KhSA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNrSMZlShsjAeV6DikeSK2sDmZc7t1Oo5qVXDLFrzJSx6C4Yx0Sg9CuLtvnJbStXaEXRxqQTk9e32FpKXrHmAC1xExBJY_g-KJ1PRu3ZTuNauwCcgigXg8MnClz30rqPZoGmtQvyNX0k_J73v1yd6pwAA=w1154-h768-s-no

Przychodzi pył z nad Sahary. Warunki się pogarszają. Temperaturę określiłbym jako upał. Krótkie spodenki i koszulka na ramiączkach nie pomagają.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMOR6qcAbaQElhBjC4xPx3EPvVFktnr2ad3RSC5oFmluJ8uIhP5jSZgLqhRq4Wub-jO1-HfMPI3dsElL0yKrADdcZzkJQVYbKRDTsXaY-p-UhbzkiRr_u2fri42rf0EREsGew52bjMe6ehMbL5FAWedyA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNnPEZC1Bjg6EUXDw22lRRSMkgs9Bxi91FFj17boJqyR2sQ-47_xClEunllC1DNPwszlapO5NEZ6YETLlwzuPMTDDksqODtTpCBoKbbYjCcgyu8JHw9ZsYQBdzIszHNAXJCKgNxQCNYT3kYPbTNOgzdfQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNhAcIIy3foslQB_q6BAGTp4bu7-kl7WjL6-oNuES0P8fOtu1Md2KHKDbekROo7HFe2eumzSHIztjnW89KvtJVjPg-y25-YGt_9BcfMHuV05Je6zstFJKOi_0l9YqMdibDAk8VNiZ-5Vgqa70mg0zjyTQ=w1154-h768-s-no

Rozpoczynamy atak na Grojec.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOh_EAbQm6nlbfefNVJIjpseghaSvlHe7Gv92jxmPk73g6kcaHXbFRJnJJYSn5ZnA8sS7m9IULVnHd1FpkPyMyV6jvZttLlNW9hJxVzGsHl9bi-GpVVvNizDufj6Y_SVIzXUhiA3sPxNX6LfC_iKTcM2A=w1154-h768-s-no

Jest ciężko, stromo. Uznaję, że należy się wycofać.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNPBev5CEWgSEAk1ZksXEX3iB80e0XSfT0Oey4jNLTj-NroWDcAIpnO9MQ5MS_psAtoqTvPOIFc_1zltd5qVwpcj2i9iVnJin_UZeRrFTutnP9EfmqrdSBtTe128H23gyzG6seAxo_myqGfKQVe5KE-XQ=w1154-h768-s-no

Ale się nie wycofuję. Zdobywam jakiś grzbiet, szczyt. Nie wygląda jak Grojec. Wygląda jak piekło górskie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOhGGDyHMTzw16JJo5sB38k3LgPtHCQeZaMI4tb67IZJ--5kE2uLmL5h3Q4z-MR-z43vYEecVnoI3xY70JaEQuRlwJaNWuDfdkuRkoYmIX49BuRGIkZWt0-oGhH-068LToztg75M4qpRTklOkwnt2-H-Q=w1154-h768-s-no

Na szczęście Tobi odnalazł szczyt! smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNZqHVB_mlldd-k1ZgECke9Zfm27FHa_4FwivFISEfLmssq6i-x265aHCaIAOGF7nlUKN2jc7DiU0WZSX6KFgqNxrQGQOWp3wzD6i03esRxU41yoIKIGHmYtAeMVXYSWI7kR32aUJssGuyOx_SoNCDcag=w1154-h768-s-no

Teraz, po wycięciu krzaków, jest trochę widoków z góry, ale szału nie ma wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOpcW0RUXr5gSxsgY1jx7jKEs-fxFL4uS15TDC7JUC9v3Xhn-4cUr_2jnPW9KSSS9tLfKsHLud774tgim1WB-VWYHRe4-7TMGXPW8IM4yFFHKG1ak4AFSObixB1puDvCmLM6lmjASQfmkvCKPjqAynk1g=w1154-h768-s-no

Pora wracać, bezszlakowo.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOU9XnbKpGvGs7WjEvomckCdXGus1-lR9YKXVSgwdqoXccw3rvHgAzqQykTE4QxE-KcOI43w29h2Fyba-t1JMJINWMvzpStBBnaUEMjoOfL8hqzZRwlqm2qHmLUhm9D9TbMyg-vr5qVeLyG_T0ySQJCiQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNz2eKvTQlp_Aq6wkvWetMpynDN7e89NgaFrEDDiYKXuFVAqvfqliCSIrKfFeK3ucdxNHOOYDQIspzD_IPbwTC3G2TqydwofGZ8Gx_63zsAHs8amn8qH4yziUdDTqgX2ymyGCPmstcKhvo6TDipyVKxTw=w1154-h768-s-no

Grojec.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOWOdwIDrKIDZZklNkgyvB7pLdZYkq9p87oJuWCsyXPi2IcE7vFEhp0ULL4sZp83h8ftu3o0dVv8Fw2z_Tbw8y2hs8z9TaeIfhKDjL_WUmXWZmTZppcB_7N8NZN1dMO4ufQ4tG44nFoaptjX1m8MKEjgw=w1154-h768-s-no

Taka to była wycieczka...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPE5Kr2jaLeYXwUunFIJKjbdUTK6iTBIxky5AEbBpqRjdZiAFfNvWeHMd1XJ6E1TUTkTFaEq8IiqGL__uTk8ygq379LiPkT_4wZ6O2cn7esdyT-6vzWkej26VruYjzDk4HwzU-UR7KCmpKxNjwIyD5FLQ=w1154-h768-s-no

Spaliło mnie słoneczko smile
Wcześnie w tym roku smile

890

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Jak tradycja każe, dzisiaj byliśmy święcić jajka. Nawet w większej grupie. Z samego rana było pochmurno, ale szybko się wypogodziło i zaproponowałem spacer. Ostatecznie jak się grupa dowiedziała, że ja pod pojęciem "spacer" rozumiem przejść się do Gródka, to wszyscy uciekli. Dziwne, bo pogoda przed blokiem cudowna. Nie gorąco, piękne chmurki i tzw. żyleta.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMyrKXCqOCJ5tWbpYmEyGoi-tB2YFdI1Pq-0fnrQn7bGPIi6P3ZwZ_cmJPdCagOtn_PwEU0i0HOaGuCTK-cLfPfocHASnT4FJVnYRHz6VvpxrpqHZ5ajYPTcVhhpDbjf19yGGJQmXp8OHyLPmPYAwlZGg=w1154-h768-s-no

Dywany stokrotek.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNCyMJsbOHJCjmVWeIdwXvW856KxHWsiVHBcoP_4PFPNJ7lrxTJe8T8PXU93EchIR2t0q95XZLJPaadxslrJIklZaeGhdE5iBGP5KLgyasepwyN-KkIGDDh0zZP3qqP7oV7M0jTQAQCfUdqK0skaLZtMw=w1154-h768-s-no

Jeszcze rok temu nie było tu zupełnie niczego.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNHmi5XOwEAV1IPXvcIK0Q9mKZZwkQf4vNTLDc_aIN2ojjuwiRRaINfywX5fRxdyS6InaMhREP-qEOYBxthnTxyF-bQLSLwk3bngIbPaLMOG4qxv0K8T3cY9HeYlK3iUiWhAS-D8huFbECL7Xq8BRrc5g=w1154-h768-s-no

A tu jakieś 3 lata temu też nie było niczego. Robiłem piękne zdjęcia maków.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMEoavr74eKM4ZXTUZPXv78zfoJyB29uEe5K1xYYiwmmHATK6JpDrCgrzmH4tvt3VPqp-ifcLuqtRU5xEXsJJB4W6iZPkmr_NAe5bYSspSJgIPdD_J_9wvVD7_kMAqjObtWNQ89NGkOWoyjJtAh57nLTQ=w1154-h768-s-no

Murek przy Geosferze. To tutaj przychodziłem przez tydzień codziennie i namawiałem Tobka, żeby wskoczył. Jak załapał o co chodzi, to już śmigał równo. Dzisiaj wszystko zatoczyło koło. Znowu go trzeba namawiać. Ukochana już się nawet zdenerwowała, że męczenie pieska. Starość nie radość, jeszcze wskoczył, ale z wielkim trudem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOoXqMNtaLaB85_Gb8K0qZJlSZrcN6wHrkhlXLLmsi90ZzSfG5GiWnof9iAwtB2N-DhFSonVupvTz8ZkO_4X0Y8jSHpTWpKtnFRdVuj0Q4uQaDYwa1bUsZzcobC3PgytZsVDrUVZPGL-yD-I2PpqEI9Uw=w1154-h768-s-no

No nic, idziemy dalej, zielono.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM01SxmIdt55IGbgeK2DaMIDUAajHJU5bn7eqEEcPOkfbfRxkYjpw5F53sYLoGkabk12ios9w07Fl6SHNx91lt9tUfPczAykgkgQOx__-JjoMgtrUbHfPzVDVlJFYf15lMKGWqciR6lch8brlwHlrl3EA=w1154-h768-s-no

Eksplozja zieleni.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOPnvwcyg9fBPUm_5FWgZrWH-r9Um_HE8XPA7foELRJ4gIIapwPMMjJodxdJuSpYDfjNV7fPzypH2zqAp3kz7ubTQH2orMDTWlpqq3eKPfuGHHh5opn19QGTOgI6cgLJ6vQd89r-R91dO4K7gzWWfOptg=w1154-h768-s-no

Arboretum, zryte przez dziki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMCELkBu0KrmPvS-1fCcHKV6vglFxFNVwuVsAfhw_0jqd91JpX3ImsMuuVWMBxhLtQyifDGClQrDJL2hcj9OfEmF7WLmY73oGC2RikNrB-bxtCVZvolSU7wUXN-GZTG_8hNhdVQo2_TTGSRbVYmrhu5qQ=w1154-h768-s-no

Basen dla nurków.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOhHHfqartJXomkatXn4JF8sFyiMqqUwuwPSfBsp08nNzVSE182xVdTblA1zez0Xgsx_-ft_mRe-7NHNK4bY2DHgDvlLxoW4n8FEe_FlYsNkTCHhXte9eoQ2ACiTcFmt3KFBm7_rF4ovMCjVZjr80RhfQ=w1154-h768-s-no

Gródek, wody mało, kładki suche.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMgAyFvx3aFPWHhCbyO0D2hGkCsK-HCFOVXGR5qRhL4MXAApXykPCKgUf-zzX8UN3cTfGwDL52eOQOnvqkx8xI80vL2q5aYtyzq3JzIluqILfEmJ7ez7IUdXEOKgsYMidruTTdYq1PRsHGEYQizWSwzCQ=w1154-h768-s-no

Ale kolorki ładne smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPyWWipSZxbuTJdz3eV1OUwIMEoHhFmMaJpWWjJMKoDkt-az71aplP13if4IJ8CuYwaV62mDTVrKB6IhOfssVaNNkHFMaGTduie-47apWd4ZwDi9SF1iMID3LSRnqH_FE2BJW0iidbJiA3FspCc9fMx4g=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNd9QHyPzDawOjLun6oQESEPGlL5cKMk9cexrOsX_4fzt02-6NNO6zK-rd74S1x0gBLn7tAR068nxBmtbsXQYQMJKh6WPQZ5qOjYXc3TsB93OpqS8Nhc1RLCmp3NdkauGloskR9VorARjh4XOZhyQl3ww=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNNiANUjZIyHva2kfp8NnySmc9WguvDoTgHBjoexwZndO1VJc2CgEUuiuXPKfHif4ZO5i42pY6mTHsDLlMx2rdPK1TwBpjCjcCokq0Hab3vgQwBGJf0jpyNZhE0E3K0851T4sleMhCcGuG2_vzdJxjS1g=w1154-h768-s-no

Wracamy "naszymi" zarastającymi ścieżkami.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN-FMUA63ZRknzwdhedg4K27fhHetpRRXTDRcanaCC_as0RKlndqr48ZUqeJ0YNgwRULTJvS4xKnqAzCXPE5nUL3jNWeJ4hTSXuuI85TVvpzfi0jOF_SK3cBV1ESjlqqMC1ultK9SFG67D8hRv5hhvCHw=w1154-h768-s-no

I znowu te otwarte przestrzenie i obłoczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPLRmMfMzt8vm5ERV46QzTEuncXbRqls5osagHB4ysVZ7zkv2L9uxJRx33oYDBW_Eg7HSI3lX9mj_V6mP_RzaL1wHF9iftmB39vWGljuamJHpcPh9AqwewZmh-l8iBTqhZzE6MVsyKUlNpy1qixgZsLEQ=w1154-h768-s-no

Taka to była wycieczka... tzn. spacer wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNE3tT_-Oud3kn8bJ2Q69oBk5RKnJF_HWIwPyMn3jwy6zs7xUaCHCppQXeMvu8CyKryKLBBW8fXMUtbtlN6Q_FV6OFEw92-zwUn1STckj9_DcIa49wkS_8mEXOlyx-Iot8383KxV6NnqDJRw5-dvtcwhw=w1154-h768-s-no

891

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Wielki Czwartek rzeczywiście był nienormalnie gorący. U mnie, późno w nocy, termometr wskazywał +23 stopnie. Myślałam, że się zepsuł. big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

892

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Pogórze Wilamowickie, czyli łąki i pola z widokiem na Beskid Mały.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN4t99_-L02MC7PcrM7BntlYgvg9VraTvaWtlssV5ZXAuq5TFYjv7je1ACSiPy5tJG103LvRqdHKYj6l5qq-roFOJQJWNA08MnIaQQgMOxBLrdX71yzrdunGCxxib2kCj5KjVDtcMofK5X-dO91H_azdw=w1154-h768-s-no

Zieleń wciąż cieszy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOSITJQA1xIlaNHr4v3c04Oy23lm794yobZ_FwM_zNwJOhxVQZCOeMpXTa4Td2XSkWkyttEuhnweKDORCf9fpfA1yZaTXUggLXaUIXTvvgCOCJe8YOTeKSTS45BoacjweORUVwWxKKWishyF_e2Vlt5GA=w1154-h768-s-no

Podobnie jak chaszczowanie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP0QlYWyY7vvdVwJM3yy9r4S-gLDKmIASVWkmLplp1krxpQ_IRd0CyToXbnPpbYbueY2uJn789Dezb2wBshpkDsE2MgGbmx52bz--hJc29-WsV8JGNyYzmUbL5INSrZM9L4IacqsqoPYa5c4SYoYuWBHA=w1154-h768-s-no

Ale przyjechaliśmy tu dla otwartych przestrzeni.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOZjIclPbvgHe9-RGApxoXsVgnafdJ1l9bDg9Yd17ic7aO6rpKEpEVZ7qfToCqNxmooGPI29oYrQm0e8dEGjRmtfY-1uuHR0e0lEN-6CeEglgRCSZATKoQmRX11tY8GI9eQEBMGTKi_0g1_GsfG0bF9NQ=w1152-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMMIkpsSd-uDI-gFuuHX07O0lYYDIeX8X6WcgcRJo4milTCWEPsTxodwoKR22qpKXQPR3iWNlR3q5idnG8B7WxHDvc9niT30WHuwjd20AqwvX1cPQ_16qi-P5n1XboxyIAM4U55syvBlewBVoX__7Se1w=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM5YJLYCen0fPfw1BMliKXfSWIQPA8fw3bicVGPx6wlvXXRmk_A0MQjAq2D8PehG6Zwa-2gsQZfWpHJIB2Mz63qud3gc5e1gAE6tyALPRGmRQlGO60y89_yo7bAOmXLkAxMcQRayM8J1Ptgczqgl4eh2g=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPodPVbp2ZyPtbubBGq71K2QPxluD05wIv-Qv3ZU9zsAEdyt8JMBrrKUnTm5Q4pUuo4nFiwVKBfSBNm40ahnFUayr7Rn_wQxTYKcrzfRrrKA36l2Prm0dFX5oXaBFi7NgY0kOqYg_xmSfZ8HO_c-2-9Aw=w1154-h768-s-no

Sympatyczne świnki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOgpXaVJpYq1cbHyr-waHKiG7NXkb9T6ErHx_GeLtZcCgnRfkENZBbHEF-Un8ZZ-AniPgyBX_ROMTSqTy6Nhwv9LNjdljH0N6GhFuTHN6niGNJ3Bs5fezW3SkArFu3D-DaCk6tRJwd8Fp0zVv_x7Cvbfw=w1154-h768-s-no

Krajobrazów ciąg dalszy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPJhkw_vBAXBPkji0IGIcZAGa6YlmSdP4sNhoBCh2gW_Ur4k3GoTqYFFIabeXUfEMS-UwaakxRr4jej-hL2d2R63dioRcMuLzdv6x044brY_yna6aEp92UlbIH5Y7aNC0n33vxHO2kFvEGWjRjgVDfluQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPYaAXnB2UvZufgQ_IV8xBcHb9UtfOd3H99UGaA1doDXfOzt2cgfAleYNh09wfIfDpG28CSjQ26IYRDfcLc7LPkOHLW3P4seyrz1FtSBU-Ad4TXp2zbvZlpB694_1p-M0gTP_9h-sqjHULX0piU1IxQ0g=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP8UfCmFWVbh5DHhkkOx_S4MwDi0rtAYSdsXqNbHTZv1CMM3PAyvyHzq2-JEqUvkQ75rQckx4GCvXcF758xfH-koARsJqaeAXQcycpnau5mIThCzaN-D5VfJ4HxDvHZHZqYAOm7nOkExJZPVLwQDi9_rQ=w1154-h768-s-no

Beskid Mały na wyciągnięcie ręki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM6EjYGWLHXVxFu3L5w7EN_c-zSOpJtAJAz-kdJ4fHbChrpMp0gzKKEYP8UXE08ZNN5P58r-XfJ5LVWu0zQzft6oX-7Zsqb8hmqDRjBE6xJBpJlxUI3B-o1XtfthdbVmfmQIQbX1WKOmHEuLFONqmujSg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOGYmtzSSAHySmiqajRjGgJ2jIqbsRiW6r-uIYV2mRsOeHaYFLMDXXL5yFxKDR8sPMo0rLFrTG6fQkZhKxGO21jnHNfgIXbg2QyXUzMPJiLZVyzusjl2IPKprMszlUwy6kjJrVvmdHsVre7u0X_ld-5Zw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOi7C06TssBYYpSlHAzgB_eteLI2nNZHndOFYNhVxv1B520MgXSohmOlrhoEB2iIrDke8ipnFvudbH0kpCG0bkq-GdetlEOJkUrxoPmulJljfL5Hp9QQYThbIUYIaV-beg8iqEUqQfed1hbb7EjQlC6gg=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOG0kFq7ZOokQX_wXFOsz0YRpNDM2uJTCbppV0gKgmvTeb0EvkCJymbhE1ZaTDgKWiIn0r-JCke4FfV1cnLoNQbYFTve0WsxdolVjHOW_Nua80gSxu1XKni1VRMH7GG9rGopiF2IXbuD4TfjB1MiqtqIg=w1154-h768-s-no

Dowiedziałem się czegoś nowego o sarenkach. Podążają za ptasim przewodnikiem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPqMc9hvpBgVSP2Nb5UqjRVlYuuYP4XGqei4ACYNn5o26ZDke4tjlZjaY_QpmQaMUmWPMZoicg-m78xi7r1sJ2uBi8BQiUYmICAuNXSzwcIJfBBpRZfvlbMxX4-Dn4QizSmwkRuAC5ztjQ1RYz4wp3nuw=w1152-h768-s-no

Jeszcze krajobrazy...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPIY8ON_aUXN4PepliDxLZNBIY4dxBpf8q5E5M2YnUJFksz7NY1hmK9sBunIcXDWF7mbFf_tNRvgTd74WVeyDa0848cOVcPPPoEKGuuwXcGxQCpcs7km0teyPttPeESKwTEumskoizx0po7yp7Z7_JE0A=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNAF2ZJ2ZEsnsyPbCs-gfBN54IZ880JePoVZ4JXzuxTWtdcV_wTWRuWXb2LI1OEwneR_8zDngDVR6ZU-0bNkB6CYcfh0jr1hQdYmigf4CQrfIvJ4J8NCUJYN_1gQUkhJBJv921xmLzH67Z4cEQdK9LWMg=w1154-h768-s-no

Już kończę...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOQFtFXAVzKns8ESRr9yomyrsVNGhAqhJ_8bdTtgfcngnOokMEdcBbLVdK8lGbthOBmLRdbRR9uD45aGPbsAssxC9lYeCuJNxGHjHNDAhXEP7Q7ZqkGFKquysKDxyjwovH_IH47o7__aUrJ7eJsML-oEw=w1154-h768-s-no

Skończyłem smile

893

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Oooooo,widze ,ze byles w mojej przyszlej gminie.Tereny piekne i widokowe.Z ciekawostek dodam,ze Wilamowice zostaly zalozone przez osadnikow z terenow dzisiejszych Niderlandow,jakze mi bliskich.Ponadto Wilamowice mialy swoj jezyk,ktory do dzisiaj jeszcze funkcjonuje.

894

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Wiosna na całego!!!
Ruszamy w znane i lubiane okolice Tułu.
Zaczynamy w Cisownicy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN05QzWxdAdUHZub10cBxd1LkAi8jBGzrBzdmUqmBydxPOYensuLeB6nOePlLNvtqUvjLaxICBpdrpmp2fnAyLaJcQQWkBPAYvCDPcF7ZCnu94ZLu3LhrLDoWUV2LlVMTEPm88opfh_sK7ArZFYX01yDg=w1154-h768-s-no

Na początek zdobywamy Malcową Górę bezszlakowo.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNGQXiYpQ4HPb6R12NyMv5M6iJH3wnCLimak00Li_CRLdzq9OM0dJz0HXseNqMqcN9EPcx1vV3BnMZu9c1uczbzlhFllV-GCBdlpnYXGa98dgFPYS6phNxXetRgq80JyEJhuEqxEzoHaTGG6JNDpvIr6g=w1154-h768-s-no

Potem przemieszczamy się dzikim grzbietem w kierunku Grodziska.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPySmD1orwaX8OVqI5llNuYi-IdBD27Qimd5frQt9fijQFkPvo9roi6zWQZGpaTXwfhuoau-SVT0vASMK8j8NW5B4d0oEUyWQof1FLfzMvPz4DPi7l57WxSG7mhLvK4T-8v9NFR13bgTrI3W0K4WTQ_mQ=w1154-h768-s-no

Sporo łąk i widoków.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMw0q0_TC_nebLwpcMRuLuE4scpz5cKwcXsHaqdSHOfu5xZ0hYM4kjuqPXDKo7o-bXUoX6RnCwz1SIJmNJPnodEp82nnbTEVkK3VHNZy1e9j1U9qgn9ZyRSiMj0v34B24cDzH72ij2yGzxV8Ortfq6J1w=w1154-h768-s-no

Świeże bukowe liście.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNftysQjCt3JC6b4mX3ZmQy_nmpW-PnmHV4nlrXIsbZAWzy9BPpttLBHSk_XjShSpFmytYg1_CTvtlWofeWp6d89yTiRwgOVumeBvTz6bD88tkjcEnm5L95wjIRGH54gDR7r93YBpF8V7iB67ZOavJ3qg=w1154-h768-s-no

Troszkę porządnego chaszczowania.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMvYPXC9Cr3J5Npiw7LSnc3W-NfOVC-ckKU1kgsl4Cu66v9HQ1f5Vtkrc8Px6yaUCJfCbWVu4_avtGFxuBSIf38M35ePiWSRDspS9vYrO6B8ffbocBumETxN_u_B_aRldaoS1Y1DmRT0IyNia8wBtNQGw=w1154-h768-s-no

Widok wstecz na Grodzisko.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMYUMQWP7Ysl1BWXTXsTUCSEigLIg8iI4GIL3AZgfPvzAkYe0EpDDWDMZwBHnFwFQY7SvZ97BjnVlh0iFHxUvOuo1-X9b6ZoY24F4vQru5El_zObA6-x4pfqHKzsLC5e8ylI01UpX56_Eycxi5i8lv7Kw=w1154-h768-s-no

Mała Czantoria w tle.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP9oeBdEuxMny5tiKqp9smaD3QMviy1YHD97WrJDxqMyFubLayJM3BM6UFjSp5VEL0Gvsb7eovU5ra8RG26ceQs7KQvwKifFLq2Bl-BXISPeRF81ICTQ4JZmgPOjbiWo3K4lZCvvNZ8oRckYzpIzkW6kg=w1154-h768-s-no

A taki widok mają pszczółki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNwkWv4v9--sWu_lgYu78gl2tvhCYG5dpAtg7dOnajCqxVZQk7MlF5wptt-CN_s0N4IqGPOOEF70uuKoPzCLyjbYm-Em4yzoClaDf5K-Zi7j8aexBxm_NYCFbU8up_TFi6PRv1pGdFk4PiZxlliiJAqZA=w1152-h768-s-no

Wygląda na to, że na Polanie Budzin powstał jakiś obiekt turystyczno-gastronomiczny.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOmtOJPbiuSzn9TXgcLXLxTsqDBy1oOJQ1NsMFCR9I4V4gL1Z2jCO7dNe5v7vmHWhUu_4eK-s3YOevCGR_W9ED0QVWpiu5oek21VqK6QBrEyrWgMj_PE6KdLDLYyRKBc7eXcLCHm9vuAm1QSQtLsO2SuQ=w1154-h768-s-no

Klasyczne widoki w okolic Tuła - Mała Czantoria.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPU6wUUAISj9k5EpLe0-NkxYCkKEkUOgUz9J3nTv7D9FlmvdbcXsF40BMwB62zPtfcB4K_BysRwtgRSCN0E9UUdwNT_JCSX2VHJdIEcz5zRKRzLNO7aKYPe4vzc2eWBvQWQ1WCM3C2ZDRbNUX3BIgkFlg=w1154-h768-s-no

Tobek zadowolony z wycieczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOvuM9mra3sk0RSZF3q-JrkTk3SF92L87lNSyKVR6HIPmhIpTEP1kR31Nks2RGOcte5BqatpTA5mef0DnkKxEPy2Q65jNEa5Lc0fqez9lJPqXc_u_wkxgGVo7G-3RqlOFEZ9GFth4Wu3NK4iw3qO5YPWg=w1154-h768-s-no

Pachnie czosnkiem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM7tz3SgbK8PkETl2ONjhlOm7QV0MKDgAjZEYm-gczwbUOeE5rdCcM2QOTzxTnx9CCa-vgF80NONmMGPfAsgoeeOVkeZryd1_qyOfVtZbZBm83k92-04d0_3oLD3hBM5QsXHP50y3BFaiMBjrzDbbKjSQ=w1154-h768-s-no

Kolejny widok na Czantorie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOZjpnEOaRcDTmhRrNYEGAbgoaPmoyrtlls8iHCYpDWJdKl3r4UgjuGzjecVlI96vpS4YIjAsbCf-HuTV8ceXbTkwDOJIKtV8KK5ahhxMBy0byWCUdbF3Ow-wjouxvo61fPevJgFBKT4cr1qd1dz_QrWQ=w1154-h768-s-no

Tułowy grzbiet.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOJDaoJ531eILAt6SDd9gVe0CGzDWA6sGfdUtLfOYacBdttDmKwQhhYtVF_XiHUzU2E7rxKaE5DQdXXsymFUTBP5hvoQuyGWjuC5MAAbplu9wLB5Cuce6alROQCLDqqqJHaxgGOuXzBWokx51L5Y-8dZg=w1154-h768-s-no

Zejście na stronę wschodnią.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMCxkewZA9ihBajaX1ei_hmY_lgb3wmJ9QN8Lbrwdpx36IUKUnpojlQwM-K7SSvHk5Z3pyZYOeJgGWfP7mlqov3HXbsK7b7lwKbK388RVs1N0OVx3cMfCxOTI6zNWguI7jQ6IWMNIsgLrWjtPrl2EIjiA=w1154-h768-s-no

Tu jak zwykle podoba mi się najbardziej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPcsEKRj7beqUrMGHuUjNHoiTYho0vI5SG-y0RUpZ3JLn5PwNYIGl8Ychoq2tjXtZrv6zXUWFWBYJczVN5GfaNrCsHaCzlkUtXe4IVB8ZT4Fcu296AG-fRL4dFPW6OUZ2wsCi3k6NlGb3lDE8oDI197HQ=w1152-h768-s-no

Dalej idziemy na Mołczyn. Pasieka - Pszczele Miasteczko.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMM2L6c_LluNP62z0U4eS7o4ZfqKQPifCI8K6tPU5AhQRHBl2QHx2PvOfNopQW26Y98f-w8E7hoPUUe94Sv-PICZU9BJvD2cF9dFcGJ1_iVWsKU_AHheLCaIsBPb9jgL0Vq1Xk3M09_qpSWsyq1J6zLEA=w1154-h768-s-no

Zejscie z Mołczyna w kierunku Dzięgielowa.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMf-P4EYIXN6LE1FmjQY_CXl7YGmE-bdb2hPr8ZHnHpigcmVZzRD5q33Le5W-dUcJq3Jbhb2oSvwF1iGytnjF8myXu-wJIqLjjBrQ1w8M4EGyBmJ_djiVz53rQkRg2J2FpIhrSM4WU9k32X3yzxtVBvnQ=w1154-h768-s-no

Eksplozja zieleni. Parę dni wcześniej w tym roku.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNtoICpGYU4D0My2Y4NWlXlz1mvc1oPbrRUuzAOCkXSLDiJJIu-t5UoDKYE7ARMyPp96CeO-W5uyK54PDRxaQUVUrXGpMNZe6nYxgUd-oy0NsC9xzsPH6yo4RGgrjdiw6oovfc5fqfg-hHEbeKvG832ow=w1154-h768-s-no

Widok z Wyrchgóry.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN0tgWwnH17X4h5GC7o1ZNFU-qHooAYkfPMJkNctMxmebeYfzkW0fAP3YFn4XP-6owKNNZTjiQheY5TGtHIkXiVF3YGisOvcp5WQefTicY4EpMukII2yzE-zJ7igcLCXK4YaLOBCuQT3UjKmApa2NnZcg=w1154-h768-s-no

Drewniana rzeźba ciekawie pomalowana.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOBS9aju9X3N-NMK5TeKbEHypX3qrp1n0EfogvboqsxP773CjHmjm_h_RZbA8Bs3WtbDeXlhe_eHSato42SNW85Bee5xuloWMmwM0BCdcWc_j5J3bQnOlANiU-yiydS8fVmnEu167qA3OmxMszyo2Z_tA=w1154-h768-s-no

Na koniec idziemy autorskim przejściem do Wąwozu Ajsznyt od góry.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN5GcmmVqdUDZyHq_Jlj1oLvZ7oZT73HdHCA2msaK34qDFfkVb_We7_gK3oVh1vyQH9VVs2NJb6fW1xmExgPmnYZzX_XWQPktN6KOUAYgNETNipHe2WhqGKPp4qnWhH-dV4Ct0BVimXBKPpnqOOnuCLoQ=w1154-h768-s-no

Pokazuję Ukochanej, którędy rok temu wyszliśmy z Tobkiem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNu0_ZP3DhBzUvxlnEwnQIYLS3ufkjCZmg9oAa8KZGd6u1hHEMxabOAOJAYlc9107xxVuLBkK1ZPgJSdhJwEC58Nbuh1hV1U2c4FMEDLiayzmhjr6uFPwAQhaqqsbjsUYp5cTvyWp0SqRxZv7pLTFH8yw=w1152-h768-s-no

Taka to była wycieczka smile
Fajne te okolice Tułu smile

895

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

sprocket73 napisał/a:

Fajne te okolice Tułu smile

Fajne smile i wiosnę mamy w końcu cudowną ! cool

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

896

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Długi majowy weekend zaczynamy dzień wcześniej od wycieczki w Beskid Śląski.
Start w Kamesznicy.
Dzisiaj jest zachmurzone niebo, ale tak bardzo pozytywnie zachmurzone wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM7ItWaUMEJIq3KMFWdb2o_KerN5_oD4SVVNPYmMx_XrjmDeDc7qm8vAr-NMEH2-6GcaqiX4GNZlZ5xnOTJsx5K8-694k3jSWVsugGZ67GiOmQux8L_Ypx_m98x4xBbkv5ZAbeUmqfFg-AYfRM0VsTuzA=w1154-h768-s-no

Snujemy się szlakami i pozaszlakami, przez liczne przysiółki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOFi8mpgJxJPgIJmzvmJJ9eQNe6007qqFTFJWYgbDZchlB9xsTtFefBEPkjQWYED7rXWcHPyWXiZFobSkLCgzCb4FkumzKSyKj5g8AL3QxvHtkxyt-oCJb7Q31pvO9PZT5zbhxXFybl5oMsyiivxCKfyw=w1154-h768-s-no

Fajkówka. Bardzo przyjemna okolica.
Tu leżymy chwilę. Warunki są idealne. Ciepło, ale nie gorąco.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMpR0HTi_FlAVAY-lBAHH-4mFume8R8Wx5-Kh4ZDABLJqXed5lZ9JKvn50uZ-8kQjbjdGWExmjH86nudBwvCWXskniB3KxOXYe0PvvhTV8Ca3KTNr98QQfyXHBgjMGlplIRk4ti7w9C1tBUL6l8ih9HCQ=w1154-h768-s-no

Zieleń wciąż zachwyca.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO0aqhChY4ZNCrqv-_cyAkMIULdEdI8HAy6xZW0mH5rqTKpT3Xfsw5nIRvdnl12dqF_Cnwep001JkAC_tfKd2JkNPmrLQ0pMwHCZMGIJ7rBivldkOi_3WzgiIIQulD-fvdx9ba5Si_wIYh41-Ftj3Hk_w=w1154-h768-s-no

Nawet szlak jest zielony wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPQD7i_avNLUjXe9f0oOmiFcMvUAe1RiNZUXaVdTcZ51FoNFa0xhGsGdsv6YYyuKRfLumBF-OBOYnDwo7dGaBPHjhp1I5X6tZAn7I2CLYaTzgAYHLH4rkze8i8rSH2NfVDlXPhGnSzxaRjIUyHsMWfbwQ=w1154-h768-s-no

Podejście pod Mały Żar.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP1P8zXzsN-N3gpSzhCrVyee4PJciwCGKbQ-7cAO2ZaI28qEIi9WGZAhmGha7tVCTQQBmxMJ5Iku3pDheCEE2wnjjEJj9KzjK__Ok3spRRQ2ih-gsvmHEjgxnPZxMo5oi9n_yLWtIyfoG_lJh2FJ4NDXg=w1154-h768-s-no

Chciałem pokazać Ukochanej skalny mur.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPZ3gjGGmfvN7bv-kWjZRRUF5Nq4Cfs2fxTHJLD8JWZTqHaH3i0k4ha0u6PLyqilHwoNSFGSFik3YMIuAiHRbXC82Dnm4qt_0o18HH77UUt4mGebe-AHnNTWqAC-yGe675wUVaRtokaHVbEbm8VlYk6yQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNN9SHwGzON93A_lcVw4t-W_haSRtpFslJqDGb8Y_yi1IcnK1HZLziPaQrlnvodljvUvZJ-7-bClXbvfgCGv3y-T1PVcH3kCRiqX4-ya0jotLnZPSnrAznr9VudJMakTWJUO77Ic4SPuO9lJWN7n-orPA=w1152-h768-s-no

Byłem tu 2 miesiące temu, ale wtedy zupełnie inaczej to wyglądało.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMZYcaIb-f0EAQI_XBeeNOtK8mr5bWivjwzNeoEKHgD7y3zNge05GvR06HeDJqpQNY2IjumJPyC9cfDmcp3PDAGTMstWWz4nXvWZMjej0KHHfBUQbrvEh1DPWZggs2Zt-i0M8ZLQQkKSZA-lZjC_irWJA=w1152-h768-s-no

A potem łąkami na Małą Baranią. Chciałem tu wrócić jak będzie zielono i szybko udało się zrealizować plan. Cudna okolica.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPTLXzIWZxMnsQYgnORXZ5EHsTVYNqsDMwOWpYCBOBV5tMTo7TaZCtTqXQgXWAKAiBnHz5IR9hilOAf_dft4TWxDlbM43uWr7ngTGJguRk1plNH-xs05d6RefEOKN8azs9b3j2E4kpcbJwQrhFA2jZN3A=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPeAzhcLAw35HNSRavKu4fvPpP6H3aJu8pXLMvX7pCkROD6fsyn4lbTj44AJnRkTOFCJRHNLrVDzo5tmxk_85csKy2t5K9fHr7jq-2DMmDwK28XXY0lWrPoIihE5k_PfCvX7_sP1oWmxS_1QLajgC2C9Q=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMCR8nK39cleOwMcJFcG-avGn9CKP2-u6nVatiSAzn5CGD6YGGTtr1XGVmBpxtH7MM04-U0x5z3ijeCl_xoWoGG_qlCfWS7aHTBg2EO1_r_Fq_PezPBEtq7gpnzS3GITlqdlmfrqDV-3sFquv0JyKTBzA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNpfPXmmpz9JWlv56tNpVGXWJWa963WOLavWr2zC_TRL8UbtTpJrq9bf2vIw18vZIy5K-m5cU5oU4Q8brol3USF7sjoWqowWus4_6XaAPXq4sQx7nYY-sGB6AVvXvwAZzHeWm_Mg490HNcAO4dg0mewjQ=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOZ8iJZuYKvfEDO2xYKiGRQLNGj9N5H5GGIc79tNBqe4-b-JW1SN3s0RNGmtCLIaber8e3Qa3MxlPq5O4CrymAasMrHaMHjCozYPHZr9nUcYqNQlYIJS2fnpnTmwU3hPbq03KibeTAQQVwL4xsZ8KiaYA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOycAS24MG3aVWZ5pSqamp1f34MTQU7HtGZTDnO1kNHcjsMbHJaxrdsjnDC4HM-9aO3-FDeWTCbeRR3zu1JlQgay-eGaGuWiPkFd9YDTP277lumm1L9i9ablfDyYnovkoHzn7nthkL1bWW-SReqXK4zMw=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOTQ6q0jYvUvy3HGZ9T5NcLrj-f87TG4B7NBj2NU6p10I3C5WOoPgqMYAein9ZrNhFJG0LYLM6eapItmOXlLMOJLRzxJwi1SJhJzzq1QT0ETHWkxQVgfPXlDasXLt1ttBMh3F7fvSDAffNBaWgo6DGuaA=w1154-h768-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNQ1f19LXwPUrrjSHOH8rTxk_BUAii-PO9E87yN24ZMoqQE_2bJHuw21vUAWFku2EOIPraixWoieuVyIXlBoMOxcjhlPyib-YBrtbSlpq7eNInYfVM1E2za7C8pmFHZDvQEpb26LMW-ukd5hPYsjbwo1g=w1154-h768-s-no

Na koniec zejście do Kamesznicy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOfHUmkO2GryDxOVY0e8dCVQ315ohQ8Y6QVTOSTjWIbJhHRPftRhW3--1N1ph6toy2a1U_WJgF-k6Y6Ry0B3qHzcJG8TOOJKZluN6JDVaWNKJ3Pp7UzqOsGOGIY0cKyX277Scup0-UK_bbCpNhNPLZTGQ=w1154-h768-s-no

Taka to była wycieczka smile

897

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Zielonej sielanki ciąg dalszy.
Tym razem Beskid Makowski. Zaczynamy w Palczy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNarEqPkMXIfm-yS6LDKh89R-Ncwjc2oigVasXmzLSvWNQZebv0YBfVdL8k7h-7fhHlhNbQ55yIfEbArBTz5afJAkfc8iD0G2y7CFwElJ0AX6wPpoPLRHoRpYXkO14fExn6c46D4ZcQ5uoqj_80wHOC2w=w1154-h768-s-no

Czerwony szlak w stronę Zembrzyc.
Trochę lasem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNqRMK9WX3gvZvLBzOWEfQwSaQQKtVWc3KI7ICQ7Mi0LgVEvodzzgVCIMza6Ki72Vxoo1iLJQfV6f7IjBb21lynHrdiHX8UR7vhn_JQHn2oGVnpueLw11oAwsb2xTF9nJg9aQzDCRxOWZJVmzu9ZGwDYg=w1154-h768-s-no

Trochę otwartymi przestrzeniami.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczORKBDkTsGukm4rE7rjYy3JArm6uCx5iUAMF69Dy8OUpQ7hhI0mYbsSvJ0xBSqvzMM948BeR4rfmdcOBj9zpV9_1BPkbzJYFuXoZv9NWkjPPF820a9SRZ90dHumnkP9Qvzggw9h-Ii1y4Kgr24_87z4yA=w1154-h768-s-no

Święte miejsce.
Liczyłem, że znajdę tam informację, że przechodziłem tędy 8 czerwca 2007 roku. ale tego nie dopisali - niedopatrzenie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOt7kqcUd_7ueYNy9mAKGPFfKdubjU9z5dYxykGB7fGBpClsjhxsEBincGGp2SfINj41opUz1HRyOlMUlIcCag4MM3HPF7WRIyRkkpyZD-qFA-9bIV_Axj9wgjJQiNHrSaAJbk8O2U6k22uwRjumVQNAA=w1154-h768-s-no

Domek z basenem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMDVynvweAygLiOetmavFm9p37tXgHMNx_xVtOkJY1mXm14CDYCs8Ue201iXyxlbKAOoiheKvscCt2eg-8ZFSZytG1BgaBqxiDgt99hYZvu0BEhGI59aKc3zX5VyjLth7C9RNq6I1aj8Aj1vjbB7pRmqw=w1154-h768-s-no

W okolicy Zarębowskiej Góry porzucamy szlak i idziemy bocznym grzbietem na południe.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOeramCwc9leKAfOCTqfm3anN9XdDEJ3-QeesM2gaK5DbggXTkG0fWl9vcqr6sLxg8lPS3ZFNpuNCOCCJKiFYt_mAHbhHE87AwVzQpes0_s3l9w5j3tpvURBbaHDRKa7Q9yG1dNMVPXcZ3g8Sgi8HMixw=w1154-h768-s-no

Podoba mi się tutaj.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOedMA9hV_HfOkdjXCRCAYuqFwbpMRi-njohLmSMt38RNi-040ysbmpg-eWkVV79YbGP0dZbfJ7eES4PhH2K9birD_ryW5DdshJcJ3-aHxQjRrAy_9Uu5Qrv0SkXJGy5sR0j0DJ7sinH52wmsO35cW_SQ=w1154-h768-s-no

Przed nami bezszlakowy grzbiet Jachowskiej Góry.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPwCQig0F54gQ6ajq45MIIm1Sz75a0KT1gtHU6YqiF9BE9MVxdlV2zuh8o9JBs1J-ECTkWU6xaNw5rUsfk_rZy4I78CvxGwgqtlsnQmvBxgfxjAvbCUAzPWK3fGS0JOkPnBqOTlB6l40SUi7x0di6cnaA=w1154-h768-s-no

Schodzimy do Baczyna.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMaBDU3sWg32-3y7BBErqalDoBlC0sjB63H-WSQIyWgnJaBb2DY40XNI-UM52tYySRnf8efRCG1YFnscMsc2JnWlPP6nSLVIR_Ch7RG1GLCPZ1i8xPfvnxXpa0DjbyVVwI4cgQkA9ugG-pQnu9nLu-mgw=w1154-h768-s-no

Przekraczamy Paleczkę.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOBSUzw_yE5brSx7WWfGZGM3H6BBd0UzQmALUTVHR0wUz1NLwKjYmZesDq7kSY5P6-2aMhhm3DDpPDQczw_AyR4DwWJNXuI2fH7JWLZwvY60kqKDMPZg__LJUHry5fssVxz0xJgzMnRlfGG3rn--tVx7Q=w1154-h768-s-no

Tobi mówi, że woda już ciepła smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPOOuR7hvB2wEKGNygWldIk0KyDoMwj9fQj3YuONSQWbojvdjMlJBWmdtNGYH5Yt_guVAbW8C-I10biljqrEJANOMUegPM5h_qNGK9_ShaDUwq-tEuEfcf3k_aCgwpO9XJYHW8m9seWNHVAbFVqMiTu4A=w1152-h768-s-no

Wychodzimy na Bucznik. Widok wstecz na grzbiet którym wędrowaliśmy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO-sJhWah2BiwxZ54UACZESt4ttC9lA9qIQwdSaoHLNfK0QeHopVwSvh7yjDJAYIl8TYqqhbgeo2B4nNMoAFw1bq5vlg4SWt6_5KNzTw8o7c6GwyuCLoa0kLBRqXyM3C4fMsUb-DXLYDvnOkbQqBU_1lw=w1154-h768-s-no

Las mieszany.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMHsutp-qlRPLr-1Dpsv2oHslVGwhn0M52kNaUm1WbPDIpQyu8ldYXqslVXq0nv-A6ZyPEEXPRwY58YAO5009liWhI7nkR1ws19hiBmr2c8E3WIqJrqfFT1QgFq17vOFTX1qb6xsQxJI-TRCESc2EoIzA=w1154-h768-s-no

Szałas zbudowany przed gminę Budzów.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO35LYxUVL69qWqp_wkXCN_hvr230JPqrdSRAzatLars-JC9hEzMMQi3w2UG0PC2XCschDuePCPJvIm-ttzgAgUZ_fzDNnOCIhTLD-Ba0-f92Ww-D6M3oGHVNjpl4GXIE2Lf0rrAGm0rWTdo_8ctBQNUg=w1152-h768-s-no

Wypoczynek z widokiem na Lańckorońską Górę.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPe8yyBJYjKyosfHl5PQY8BpRaZThbq8S82CHnqjKVeGMYSJj7rw-M__HK9SoM4aVjZvtnNXBPsnE4hlP2EH4wsxrd2wYgngtLHMau5uzSOfHfWZ_v_tkTX_VhofyYbiYZ82wjggzDWjNrR4l0Gn5584w=w1154-h768-s-no

Pasmo Koskowej Góry.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOJsBOQMJRM9zEHsDtlg4eLS-4H3oIuf2t2pZWpszkX3Il4oC91QtZ0miOF9tUHaiqTwiZuH23Sc2MicM0_ISL21t_oLWUa2JnqmVTOjAaXpko-Wa-si37XdDUkK4NakEcbNkLycZo3zP7QSEQKkq6jGg=w1154-h768-s-no

Schodzimy do Palczy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMQ78-OmVETATvsXjEly_D_mO5xjANZaaiIPV0WIz5PdEBCBh727Msh--nj6x9vTs3YnZRjTFLuP4drvzDmLtuyoiwXoEDFwRoqtUPrB3_alINZYNV_qaBMUSlr0XLEZmmApsTzd1DlOjxe7QmZabrCnw=w1154-h768-s-no

Na koniec wnętrze wypasionej przydrożnej kapliczki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOwHETamtW__zK9OMVB15nnPYJju__bXtllePYxKGsj8aX6HEmsQT4zs1U7TT456dcY0_NI9lqMkzFNxOikUEzdRCAhzzZyX0lZhVq9En1DR9W8uNr_p_9sK7HxNjXOuCk_qUca5StcYcyio6QW9nKywQ=w1154-h768-s-no

Taka to była wycieczka smile

898

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Po 3 wycieczkach na łąkowe pagórki stwierdziłem, że potrzebna jest jakaś odmiana i wybraliśmy się na łąkowe pagórki z widokiem na Tatry. Czyli Podhale. Start w Leśnicy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO_tWacGdVIdFroS2V5X_SlcO_zE4EePcX9Q2dTaikCy9wZrROZIzDUynjlFV0T7N6AsM_f2O7x9EBxGIOmKgnM7Ck8qnfc73Wfn7vhFi937x52IhO2zAiKcjwXmRP7VSpiPUGkaaWp9BnXC-VzDLh0yQ=w1154-h768-s-no

Widzieliśmy tego dnia setki, a może i tysiące nowych domków. Pewnie ze 3 lata temu tereny te wyglądały zupełnie inaczej. A za kolejne 3 lata będzie jeszcze zupłenie inaczej. No cóż, życie...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPkolMeBqZfayvnm1l3f3F9ZSOMyPkK2miTA8nF2rOKsa56WeWqqRX-mSaV9qCEK17YdIKTIlXdhXWMQ1cOdaghLVYuA9K1lZ-EUXIytP56Eun_ZnXAPMqZXOH76Mr0WnJo0DCgT1_Z-UWip1KAJieP3g=w1154-h768-s-no

Pierwszy zdobyty pagórek - Stasiki (780 m).

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOBDFPT0hZMlEJ6Dox3z-AaLXgk77KmgbGi7fUYYPAKC_ws1-IdT4X0NUwU6KNcDboXmZWsx5XDY2ccsKww0FeollvhTrA6471T3iyAUascKgLrAX5eY5chGpkFz-ooIFpIIfg1Er8EjrNex1uNvHwE0w=w1154-h768-s-no

Łowiecki się pasą. Miastowe fotografują.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPGyNo26PzYS7JAnn_9Kb15vT06DXKG_xZujeNqABULtADTrRr_yqgF4fP3BE9lgUZ8hfqaejaqIL6rBTjprArH92FMh--Kc-_kS_jPgzlxeg6ZR0_jgEpUKPnrbgJaegXkk93wUF_xTm9PFMfBcd3ZKw=w1154-h768-s-no

Pscółki pracują.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPtPbZq8AGzia-_L-9Dc_f23UDARqGmaY_wek7vRtUIk81pD-et278-pA1r48VHl4EAQiEOS1sprnn8fQ85HYzlsS8Ayw1MDdPT4SjZaDwuPQKI-5eu4sCnU5ng8Rsb8lOeqLJlhjQn_zEc_lz7K6KDUw=w1152-h768-s-no

Stefański Wierch (877 m) i widok na Gorce.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNuASOUPfLejMflSMEVev6wz3ETIbMzRaMAsOAMsXUsR7d518pJOLKEOd7F6qfReCrAWaFwk7JLjZf_hAldjl4gCN3iS32jk36x5fO18OMtFJcK7dMoGU02BE_PzCbnVcQLK0AyjB-3zlJw0IfFI5MyCQ=w1154-h768-s-no

Tatry z domkami, wiele takich zdjęć tego dnia zrobiłem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOV005C8tb3H7lN1JG0D3vdv40h2MaZi1cbreRcG803MDj6ZD5KIrFn_cmmDSq6_MMSbW2RnMrtuBI-f-zfU6g9vhr8v-Jq8Ipl17oQq_1oYzCfRwyItA6VGWDHvdAm_z-YyLC9shse3eeVIfphGC03Pw=w1154-h768-s-no

Kawałek niezabudowanego grzbietu.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM8qfRJMorngfvV14kD1bUoeXzbTfMI75yIKrPOXnfCqmpiwb2wm51ANOWgSnIfEpxHPJ1bU90Bmbq-6k-Xz9eWDSZo4hxobWg2OZNXUr_J2K1LDiEZAmWq8wVto8CjVfVJt05ShxUxtz8E7zApiG3Qjw=w1154-h768-s-no

Zbliżamy się do Tatr.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMO2P4Gou7YiOhiOJGO30S0BU2sRkQqd0-cQYyEaEY_ByliZbt0kkboZiljn6saXIRymuw1JzzPLyI52jdbRL9D9sYHUGvn-6acCbCklWd_6RQ0eezC4zgMjiaihidNQXgm13p4jcjjYvFqMGhLnGEN0w=w1154-h768-s-no

Pilsko, Babia i Pogórze Gubałowskie.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMEZERI9-ZdZafg6fg7KrU2HIghkeOJFahJGjIZ9z0X0ShCF0-NsVd9BHGFK86LOwU6VdN6ziZ0MRIpM6g7RXV2Xkn1oDKYPqUe5-X2VadkBbdKzBDqkN1WlLZSYT7kH85urzw_uk7qCgT20rWSwteJNA=w1154-h768-s-no

Gliczarów Górny.
Widokowo piękne miejsce, ale budują dosłownie wszędzie. Największą wadą jest główna droga idąca przez miejscowość. Wąska tak, że samochody mają biedę się wyminąć. Całkowity brak pobocza, chodnika. Nie ma nawet miejsca, żeby coś takiego zrobić. Jak w tych wszystkich domkach pojawią się turyści, to będzie tu jakiś koszmar.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNhzSCqQEGRGqNhZY0v4K8ZIJPZdK5oApk5wiHYbSUX3mE_ueLuATxKTzOjxwnoZjHwJ3CBk3liZS5URfKhDGxX9VahfziPZFzIAKhZdqb49U5KFIoaZsN2UIlMfCdQvrKLcLaYxMjHKwLAgko-ebtQ6w=w1154-h768-s-no

No chyba, że cel jest taki, że będą sobie siedzieć w tych domkach i patrzeć na Tatry.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO1XLWmNbyHhiM76NkReTdfy_kvK7se4OAP2ArQmIJJYndMjwvu5soHmaRKu-CxwwVv7ppkXEaUJOp_gupg97YtA9GrHbiuHeFt_2DLJ2PdXjkodcGR6zpuPOO9wTnkky438iaczNhky3BiMKDXeM8zFg=w1154-h768-s-no

Z ulgą odbijamy na grzbiet Kotelnicy. Tu robi się luźniej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMGbiz5I8jVBY0-0Fs5vsS4hGJp1peo8jRj-dh9XtinXARvEOLMtPpmzxhlm2DIIluYwpjXyWUrDorMgrr906-PhJzEB2bstmB6q4UecUa4fD94CKS-0fFo7TCoYg7qFfLJTRU-c8ufcl5PQC1__ZssiA=w1154-h768-s-no

Znajdujemy niezabudowany jeszcze pagórek. Koszarków Wierch (968 m).

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMnY-L6nIbGH-0C_E-v0Z-Ian6-iRpc78RF3WxU3wjcfruMhax6sA3XwK2R3khIZQF2gme_zCYSVjUyej-aZLB9zTMphHQnUosDuR9_khtjoJmIp-X3E2FnHFim0wAwCNSTrfMMR-yJCjoEnNNYb-tpDw=w1154-h768-s-no

Znika asfalt. Jest szeroka szutrowa droga.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOPxLFqrTgBJLdjGD_kxGjYRG3E0xGBt6ZXyI_8LCtdxM0gPAoTTJ8rGF41DOJrB0qRXTPGpSFCeXjMo2yLeRpVYKMEbUZ-Qa8mdwkmn8w2OC2jafAOlp2egY8dCdeuOx-PKXtuXe-2AbhsAKuUoOgj2g=w1154-h768-s-no

Kozia rodzinka.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOmXNLbX5PZdqcwSlUPm0nKt-rosA4VuVWLEH7Fs6jfftrIMdXAQrDsTSmgS8ZRV5gQ6CDD9XhGuvuCVbH9CIDh5vwzuMKVUYM-Oq9jTphI-HC-qY-6pwz1Xi9HfuoIZ8aBEMhkhds669yUBwycxyQ78Q=w1154-h768-s-no

Widoczki na Taterki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOvIxZwNAg5NUcYyJc8U6UaK2zcvst5D3ex_jmBRkdNRcz9T52kjjxp6tGqitI0wL9TeQrxRw454LsCnMmKFndZ2r0JDy0dp0MDNjB58Snd07iTHJuikNiiW31473yMOUl0d4K1atBTFChJ2PMuNwR4Lw=w1154-h768-s-no

Fajnie tu wyszły Bielskie. Widać, ze to nie takie łagodne pagórki jak się czasem wydaje.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPhnghoqcd17jULRx9ru27QH_kNJXkbUTuvCyc1cCqGL7vEs35jbGwqYyaRhs1b9pHHULhIVolso4BPH8WjQgO6TX0U3FAqSfIp_U-giTrwFqyFiQv8vsMK6Nk8d3XsmWHj72fM9x2WcYWgr0ye2sxBJg=w1154-h768-s-no


Założę się, że za parę lat będzie tu asfalt i zabudowania po obu stronach.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOx2MFab7HuoApnf9QgtK-UoxKSgrvGvgGHtaZ-wJalOhDedweXi37N18lOmj-OxdNBk6Ai2sSWGaIB81K4XGZu_mY9dVN75QrQYNFVFlzDVxluMA29B-_BNxBKHMV4nR3ZkYpo-1td0Rb6Bk9UsI52og=w1154-h768-s-no

Jakaś sztuka na Jankulakowskim Wierchu (938 m).

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN8C6D4YLN75NghpY2Peql46J-HkZPTHjyRO9iP0DOxoXZkYq2azgBJ7RuDiX6lSbQ197tVvPBr63OX4Cl4hDkl6gdPj3IZQxUnkKjzu-I2iPm_yxdGbTW0676oyesePUQBgbmd4uYC5-_vyhk94B9k1w=w1152-h768-s-no

Pamiętajcie o raczkach!

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMIp8NtYyFWPD79X14o8SJITBORd2qH4dM7GWjy5hxazIG1vD2uyFauCMe-QIhUNDc3-8mwfTlvaBZZyvB6EPShyx6aN4ybvyeEydCmh1-CLojmAuf5UOQFV0VcH2Amm632Jtiw9akQeRp41Hwgi3bWLQ=w1154-h768-s-no

Trzy Korony.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOQ9JxoYoY3GTHfgrOCbufALUORCaOJcxobjp8cfDKJOgJTSAMo4XcM88IMExgWpF3dmivR9NlHbGrhrIxIWIczPVVfAnPXC8djK39y0eMa8URTHoJcoH1goBdk-1YK2RiwGQyP27py9hPZm4_9iVQ6gw=w1154-h768-s-no

Jeszcze jeden widok na Tatry.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP3HQWg0uxCK6ddHn1n8Cw73dxNuA_cimXvQp1jhJySsCFaqAjR4ZqwLAecgDPdoJ2N9pw-tqzicmMek-4qU6L9L4GeexYXkvPbwIXTpST9nWd8JgmzTtmvpQIJAv8v8s9MVhNkt5ef8Mvmq0ETgfjd6A=w1154-h768-s-no

Okolica pustoszeje. Szewczaków Wierch (907 m)

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP3lDMTzLIPLIUJFU9k1Wfw9iO1wCTPTQk2UK06W2CNfA4cO065pBnd8XazGsdlm6qpxTdrtNwiC_cUyLBvF6LzIZYDecaYuzg5vNStaqF2CfUHrEW56OSE-cSseXbfW4S0VJHQJXKQy4lvMKvt2OTMLw=w1154-h768-s-no

I widok z niego. Ostatni...

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMCdoe1k5UmZ6-EEyrbieAVXB7Ibyx7UC9_oNephVNFQOf_vCUJ6PNbJd2OZmsTnvinDcRysUz1FDLqS7775FOLxLm_q8_Lubeh0Vjk4vQ4tntTW-9ESECHfGHaJKfK6FqboityrFjRQVyKY4gi759Rrg=w1154-h768-s-no

Schodzimy do Leśnicy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPeGSbncq739gB5E7m4IGbYPx6VdU7hJU2aIeW_Hxi-UZmvEOzxMOFUXArPAxnum7fnFQuFA8NPtawsqv-HlLVJBYQXt0ZqaG0dgG7EbvEoNA_01l7UueaxqHbc7HDv-UtQX2vza8Uuh1qEOZSmMwj4Vw=w1154-h768-s-no

Ciekawostką jest, że całe te tereny nie są na tyle atrakcyjne, żeby poprowadzić szlaki turystyczne PTTK. Są wyznaczone tylko lokalne ścieżki spacerowe, których oznaczenie w terenie, jak to często bywa w przypadku takich ścieżek, nie jest utrzymywane i po paru latach zanika. Żałuję, że trafiłem tu tak późno. Z drugiej strony ciesze się, że trafiłem smile Lepiej późno niż wcale wink

899

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

No piękna zielona majóweczka smile Te ciągle przybywające zabudowania rzeczywiście psują klimat, ale co zrobić, tak jak pisałeś, życie ... hmm

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

900

Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Na sobotę planów nie było. Wyspałem się do oporu. Wstaję nieco połamany, bo przygrzało mi mocno słoneczko na otwartych przestrzeniach Podhala, a poza tym 3 wycieczki z rzędu na starość to już nie przelewki. A tu Ukochana już w górskim stroju pyta się gdzie jedziemy. Sprawdzam pogodę, burze dopiero popołudniu, a tak to całkiem ładnie. No to czas na jakieś góry, bo łączki mi się już trochę przejadły. Beskid Mały, start w Czartaku przy pizzerii, gdzie czasem wpadamy w drodze powrotnej jak mamy ochotę.

Po drodze termometr pokazywał 28 stopni, prawdziwe upały. Na razie niebo bezchmurne, klimaty takie letnie, a nie wiosenne. Przygrywają świerszcze (czy koniki polne). Można wyczuć charakterystyczny zapach rozgrzanej drogi gruntowej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczO8aw3Rm3NKVaicTHCX763yabsWzsJpJzm3zqPG_8YL4k1PuT80dlbT8TIIxrB5G6H9HxBg1bzeXZTV9nsLgfSRSp4eivL72cCiU36uQCyQGFKRIbvkKrwdGcFx5cc_HH8cIbk6zB9E2As-1CtmkJWM9w=w1154-h768-s-no

Dzisiaj dużo chodzimy lasem. Najpierw Iłowiec, potem Łysa Góra.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPqIDeks97z6rPg4V8A-HF1XkJ87gbwMaflTFuVpNelyI6CofrCZSU6E2j_mPxpVppcZ9inXwB8TL8F9OFzdErI1mw2kVyLK5YaYvmKWOWPXFRRqqVzlgODwwpeN10pXxxcJDXSdJC8qKymiTmo8vuo2w=w1154-h768-s-no

Na Bliźniakach porzucamy szlak.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMM_LRL1Y1gd0kNTc6yvsqoEgTI5Mn-MFZquIrKQTxai6RlcJ9GZxRRv3JKCveOLYg9XXdhFutfjIZNVfUgtruc6-oiRvokZCMzz254STOZ24-FAGSvfsLrYE6JxGXg3g7LALM4f-WJK1gbprUtGC0JSw=w1154-h768-s-no

I robimy ulubione przejście grzbietem na Gancarz. Trochę łączek nie zaszkodzi.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPUXtxYmxi5d2gdKYg0fKVfAXkocQEQeQ0laDezRW-Ya9C3IrtG9e9LKhi9-QHS4whTgUrZt0i82asW0LiSJB7nA52Ciyhz-Jo_M-1JuNotBSZrQBGJO-BiH9iDdSwsmMa6eNSrTnQTLQZRUqxBV0brDw=w1154-h768-s-no

A potem ściana płaczu na Gancarz.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNnCIUMbohQ5UfBni8OWKC_1-TBIQBiemWgAa1p_voOLJF55E93AsnkoIp-U5DfrTr01ShSW3diim5Dk4DQXxNaGI66IHVhwarpCWZfKXTtP1VHxbiSLbJ1CuHi5W71SlVsm06-hq5mq8djBhtIQ0sjSA=w1154-h768-s-no

Pogoda siada. Pojawiło się zachmurzenie, słychać grzmoty.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOEPWsN8cL5HaU53ku4FgBQJ9g0rJQ-6I9w-qwNJwtuYMLCAIGA8ejIQPt4p59zb-3MLFn5FKL_g2Y7rQAebFjtSybK0_kDhWocOBCOZycT9wBU_OPGMr7ZqFA39VEL7rYEJqZ0hc9-3sYG4eI0lvW__Q=w1154-h768-s-no

Przy schronisku można nawet ją sobie pooglądać. Przeszła bokiem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczN6yJ-GmVUTu3c54ocpILoogPYAPKt9n0My7cwabXCrtBMf67-TLi5iakwOJWRPmrCXrT2VIeN6y0Q7dTXojLFEax6yeFMnQhOXLPiXkyCn4m15HSKOO7kncKAMFiDNAuoNfOlRH6fdMy2d62FYNrqaIQ=w1154-h768-s-no

Ukochana nalega, żeby jeszcze iść na szczyt Leskowca. Nierozsądne, ale idziemy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMfi_uJoZqJHzEZHf1eEp4P3RwG4eLXbE6aYQsT9-G5UJ7LTcVsQsBR6q7e2HhvzNyrczOgtSE_R8tAVJnSyf7uJzYfQ4Y9q8CBwZ6gs-Y30qE3i9_k0NhpizWsal2EOEl3NjDcmPBqVOmhhNdAFFUABw=w1154-h768-s-no

Widoki na Leskowcu kończą się, drzewa coraz wyższe, zasłaniają. Jeszcze jak są bez liści to coś widać, ale teraz podziwiamy widoki na jagódki.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMkwq6GBZzLbLGNIQnxvZ_tww-7h1TaZl2gAp6MChyPB9peGGTm9LzDmK7cJgGHf7pP9L6kS9wo2vVq3MJBKhUWFNBdBtyCFYPdbEtkpmm30BmSZHKu7EBvaQo6w094ZNpoRfltzBMfzfXm7_DFUjSF7A=w1154-h768-s-no

A potem pobijamy rekord zejścia do Czartaka. Wszystko przez to, że na Magurce Ponikiewskiej na tabliczce było Czartak 2 godziny, a to wychodziło 19:12, a burze miały być od 19:00.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNFa99bf-b3nwsRf3Fupm2EtPjviVR7tA2QzkbzwlQ239hqLrhW9iMIdKo_yJFKXVq4TajRQDZ9cJNkky1rfBIeCGiXAOBqEdDoss5QizTVsQJpNSWBHUXaSwV6V3nTt3q4Ul4FDS1PnD_Tm0DjFMXOOA=w1154-h768-s-no

Po drodze Tobi jeszcze urządził sobie sprint na skałkach na Kamieniu. Jak był pierwszy raz w górach w 2014 roku to miał problem tu wyjść. Byłem ciekawy, czy cofnął się już w rozwoju do tamtych szczenięcych czasów, ale nie. Póki co pokonał skałki w stylu Aleksandry Mirosław smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP9VoMKUR7QPXNSBRGm7ITRHpd16U2GiJgjATlH1lfqZozNI12e_ZO_l27HZjmx8rYLfrvLAWDFg6EdOo3hKbE9eQoZfybK7CJpMRG05d2eC3khwveCOXTwwS14SCZZXPv1fJYS-FIQNKtZL67sSR8uhw=w1154-h768-s-no

A nam udało się zejść 40 minut szybciej niż czasy tabliczkowe i dzięki temu zdążyliśmy na styk przed burzą, która też się trochę pośpieszyła i była 18:30. Akurat zajadaliśmy się pizzą jak przechodziła.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNrIXRi-1c10ghlTF9bdfJ9WHj33-aZEPwKahal4OgxJEuggXE6CSaXBRWmRGdLuN1TD5SDiPzZugMEaqbOQ18whF3LtaZC6Sho-cKjcCdv8-WES-eDWEfDwWUyHdpeov80rVQZm8xTzpUnopg_gK1qXQ=w1154-h768-s-no

Bardzo pozytywna wycieczka. Radosna i tętniąca młodością: moją, Ukochanej i Tobka smile