darkheush napisał/a:

P.S. Będę jutro (najpóźniej w niedzielę) w schronie to mogę Ci "zeskanować" jadłospis big_smile

Słowo się rzekło, kobyłka u płota. "Skany" pełnego żarłospisu z Leskowca wink

https://lh4.googleusercontent.com/-EUElTVpPGPE/UXNaiu5Wx3I/AAAAAAAAHBU/0lPIZ5_caec/s576/DSCN8229.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-xPH7lIYnEZ8/UXNak7j8VQI/AAAAAAAAHBc/AiH2nSORv0I/s576/DSCN8230.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-bX_0cR207WI/UXNamxfCTWI/AAAAAAAAHBk/HIgeW8NvJ0o/s576/DSCN8232.JPG

Podejrzewam, że będziesz musiał szastnąć monetą i wydać ze 5-6 zyli na zupkę wink Czyli standarty PTTK-owskich obiektów. Ja osobiście polecam na Leskowcu pierogi z mięskiem za (ostatnio jadłem chyba rok temu) całe 9 zyli.

P.S. Będę jutro (najpóźniej w niedzielę) w schronie to mogę Ci "zeskanować" jadłospis big_smile

328

(17 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Jutro lecę "Zielińskim" na Semikową <zaciera rączki>

P.S. Czemu na forum jest takie ubóstwo emotek???

329

(10 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

sprocket73 napisał/a:

Przecież pisałem, że śniegu w lesie cała masa.

Rzekłbym nawet, że w trzy doopy wink

Zdjęcia po kliku w obrazek. Enjoy smile

https://lh5.googleusercontent.com/-7-yUSn3dn10/UXF8WpZpcRI/AAAAAAAAGhk/qc6F9gw1k9s/s800/IMG_9350.JPG

330

(115 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Pierwsza tegoroczna wyniosła wink

https://lh4.googleusercontent.com/-ke9FpsnXAnY/UXAEdN6X1vI/AAAAAAAAGhA/poDfpHCSM7E/s800/DSCN8137.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-sO7pZh_bsV8/UXAEbq24pyI/AAAAAAAAGg4/0Rqz8zAL5hE/s800/DSCN8136.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-9gjPXhryAnM/UXAEWNwf1SI/AAAAAAAAGgw/5iOIWo51_EQ/s800/DSCN8135.JPG

331

(5 odpowiedzi, napisanych Gdzie można dobrze zjeść?)

Pizza jest wypiekana na miejscu. Ja o ile dobrze pamiętam jadłem podczas MSB kwaśnicę. Z kibla chyba nie korzystaliśmy. "Umyło" nas dość dokładnie na odcinku Hrobacza-Żar lol

I jeszcze link do oferty:
http://www.pizzadominium.pl/miedzybrodz … ar/cennik/

332

(10 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

nena napisał/a:

A może spłynąć zamiast zjechać  lol

Co kto woli. Interpretacja wg własnego uznania lol

nena napisał/a:

Beżowy kubraczek – bez komentarza … big_smile  tongue

No co miałem napisać - Czerwony Kapturek??? lol  tongue

... krótka opowieść o tym, kogo powinni unikać nowi forumowicze na szlaku big_smile

Jak zawsze będzie sporo kłamstw, ale po kolei (jak mawia znajomy dróżnik).

Z Rudą, jak to z Rudą - ciężka sprawa. Od dwóch miesięcy obiecywałem jej Grotę i się dziecko uparło. Ja w naiwności swojej myślałem, że ciepełko za oknem wytopi więcej tego białego w górach. Jakże się myliłem. Srana odbieram naszego przedszkolaka spod Tesco w Andrychowie i grzecznie za rączkę (no prawie za rączkę) prowadzę do... baru. Bo do odjazdu busa mamy jeszcze sporo czasu big_smile W busie na Praciaki wpierw spotykamy Krisa, a następnie machamy znajomemu Beżowemu Kubraczkowi przez okno wink

Ruszamy do Chatki na szczycie, gdzie ma nas oczekiwać Memezio. Na początku nieźle, ale im wyżej, tym bardziej przybywa tego białego. No i można by usiąść na pniaku i powiedzieć jak Heraklit z Efezu - "Panta rhei" lol

Powyżej szkoły już błotno-śnieżno-potokowy armagedon. W butach zaczyna wesoło chlupotać big_smile

https://lh5.googleusercontent.com/-F44GeeFKWfA/UW2Ns30U1fI/AAAAAAAAGcA/x1qBaUH0frU/s576/DSCN8099.JPG

Krótka nasiadówa u Ani i Rafała. Z tarasowego widoku nici hmm Zbieramy się i lecimy do studenckiej. Moja ławeczka chyli się ku upadkowi.

https://lh6.googleusercontent.com/-IYQv8Hm2xU8/UW2N0zkFE2I/AAAAAAAAGcg/JJSTclHrhIA/s800/DSCN8103.JPG

W studenckiej kolejna krótka nasiadówa i deszcz. No to tak dla formalności, jakbyśmy mieli jeszcze coś suchego lol

https://lh5.googleusercontent.com/-UTe4Ygd94sQ/UW2N8JfrFNI/AAAAAAAAGdA/6JD_gy3N0Bk/s800/DSCN8108.JPG

Wizja Groty oddala się z każdą upływającą sekundą. Zaczyna się rycie w tej cholernej brei do wyciągu. No nie mam szczęścia do Groty w tym roku. Decyzja - schodzimy z Anuli. Robi się późno, a do domu daleko.

Przy Wędrujących Kamieniach nasze dziecko zalicza kawałek chaszczingu. Takie preludium, bo jeszcze nie wie, że tak będzie wyglądało całe zejście z Anuli lol

https://lh6.googleusercontent.com/-XSJ5dZufuN4/UW2OFVh_d5I/AAAAAAAAGdo/x45WtUq-3jw/s576/DSCN8120.JPG

Anula. Plecak - pierdut o gl... jaką glebę??? O śnieg lol Jedyny tego dnia widok na Tatry lol

https://lh4.googleusercontent.com/-zGkYdOPUCsQ/UW2OSApeWMI/AAAAAAAAGeY/Uvkjfh1n5go/s576/DSCN8126.JPG

W dół, przez krzoki, oby jak najszybciej, bo wizja uciekającego jedynego busa staje się coraz bardziej realna. W pewnym momencie dochodzę do "genialnego w swej prostocie" wniosku. Po co schodzić, skoro można zjechać lol

https://lh6.googleusercontent.com/-qdGyJII8WZc/UW2Oad9TM_I/AAAAAAAAGfA/w8-Sd-zuSzk/s800/DSCN8131.JPG

Ruda postanawia wykorzystać ten fakt i zejść, jak Bozia przykazała. Memezio trenuje zejście stylem "na Małysza" lol

https://lh3.googleusercontent.com/-5QaSfEhkyic/UW2OXlpXFfI/AAAAAAAAGew/uecIV0fH5m8/s800/DSCN8129.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-lS-mNy5sKR0/UW2OUfrEEXI/AAAAAAAAGeg/VizGWawx5yE/s576/DSCN8127.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-_Xbh-swjnzA/UW2OZC1GdmI/AAAAAAAAGe4/61ry3s9QQjM/s800/DSCN8130.JPG

Po tych "sportowych" emocjach nie zostaje już nic innego jak doturlanie się drogą zrywkową do żółtego szlaku (kolejny mój "genialny" pomysł). Od jakiegoś czasu przestałem zwracać uwagę, czy idę tylko po kałuży, czy też środkiem potoku, za to Ruda postanawia sprawdzić jak się siedzi w strumyku big_smile

Tu miało być zdjęcie, ale nie nadaje się do publikacji lol

A potem. No cóż. Knajpa pod wyciągiem, bus, kawusia u mnie w domu i koniec pieśni. Pozostaje podziękować za niedzielę całej ekipie Waryjotów smile

Zdjęcia będą - kiedyś. Na początek filmik z dupolotów przy Chatce Studenckiej wink

334

(27 odpowiedzi, napisanych Gdzie nocować w Beskidzie Małym)

Do tej dziesiątki, którą wymieniła Jola dodałbym jeszcze:

- Leskowiec, trochę poniżej schroniska w stronę polany Semikowej jest bardzo wydajne źródło tuż przy szlaku
- Zembrzyce, końcówka podejścia na Starowidz - kilka gospodarstw, więc i woda się znajdzie
- Trzebuńska Góra - dostaliśmy tam od gospodyni wrzątek (!!! big_smile ).

Co do nr 6 - w Palczy jest sklepik (zaraz przy drodze i szlaku) na tyłach którego robiliśmy sobie obiad dnia 3 wędrówki wink

335

(18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

nena napisał/a:

a to będzie co czytać i oglądać po tym weekendzie big_smile !

No będzie tongue Tym bardziej, że z okien busa na Jagódki widzieliśmy beżowy kubraczek radośnie machający mnie i rudej lol

336

(18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

nena napisał/a:

grab sobie, grab ...  mad

No przecież to moja specjalność. Wiem - smrek tongue

337

(18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

Wiedziałem, że na Ciebie nie można liczyć tongue

338

(18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

nena napisał/a:

Na fioletowe fotki darkheusha i rudej sab zresztą też ! big_smile

Ciotka Ty lepiej zacznij parzyć kawę. Ja piję czarną, a Ruda słodzoną i z mleczkiem tongue

339

(18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

Planuję jutro wraz z rudą sab odwiedzić Wójta Komonieckiego i jeśli czas pozwoli poszukać czegoś fioletowego. Startujemy z Andrychowa busem o 8:40 na Praciaki. Jakby ktoś się kręcił w pobliżu, to niech da znać wink

340

(115 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Ja się wybieram do Groty. A i przy okazji może się uda zaglądnąć do paru znajomych dziur w poszukiwaniu fioletowych wink

341

(115 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Obiecany żółty:

https://lh4.googleusercontent.com/-n1dlGLI3YQo/UWbFhFHBarI/AAAAAAAAGbU/D1WGp2N2_U8/s800/DSCN8092.JPG

Fioletowy sprzed kilku dni dziś prezentował się tak:

https://lh5.googleusercontent.com/-bswzU0CIHR4/UWbFav-UC4I/AAAAAAAAGa0/TODMB_O1cjw/s800/DSCN8088.JPG

No i do wesołej gromadki dołączył kolejny fioletowy i kilka białych big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-gpRLNHLmXW8/UWbFcNTJuoI/AAAAAAAAGa8/Ivv-w9azqig/s800/DSCN8089.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-ExgtjbGEf2U/UWbFdj7RcHI/AAAAAAAAGbE/l9yQWfA9BW4/s576/DSCN8090.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-uFxduPWolSk/UWbFfGwQAsI/AAAAAAAAGbM/vSwyLNdsNIg/s800/DSCN8091.JPG

No i nieistotne, że one nie są (jak twierdzą niektórzy) "prawdziwe" tongue

342

(115 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

nena napisał/a:

gdzie znalazł filetowego. big_smile

Robisz filety z krokusów??? lol

P.S. Sorry za offa wink

343

(115 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

baca napisał/a:

Pod twoim blokiem pojawiają się już ?

Dokładnie. Dziś zauważyłem drugiego (żółtego), ale straszne maleństwo. Poczekam z fotką aż podrośnie wink

344

(9 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dwie propozycje kwietniowe:

Zdjęcie nr 1 - Białe krokusy na Polanie Turbacz

https://lh5.googleusercontent.com/-QwAGWY0VrEM/UUQ_vk_ixuI/AAAAAAAAPz4/mkevv3sKzQw/s800/01.jpg

Zdjęcie nr 2 - Stoki Turbacza wiosną

https://lh4.googleusercontent.com/-Yl3c23I12Mo/UUQ_x3qsmhI/AAAAAAAAP0A/20JkGEJWW10/s800/02.JPG

Głosujemy do 21 kwietnia wink

345

(115 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

maurycy napisał/a:

Wiosna idzie smile . Wstawiam fotki z wczorajszego dnia

A ja jedną, z dzisiaj. Pierwszy tegoroczny big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-X9HafYcYFqA/UWLzTZuY68I/AAAAAAAAOww/vRHQ5gkhNZQ/s800/Nokia_pic0138.jpg

346

(159 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Kolejny fajny dokument, tym razem od "Planete+". O wyprawie na Mount Everest, która próbowała znaleźć dowody na to, że pierwszymi zdobywcami Dachu Świata byli George Mallory i Andrew Irvine w czerwcu 1924 roku, a nie Sir Edmund Hillary oraz Szerpa Tenzing Norgay 29 lat później.

Enjoy wink

P.S. Niebawem kolejny prezencik dla lubiących oglądać od dziadzia darkheush'a. Bądźcie cierpliwi tongue

347

(22 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

"Skały w Targanicach" kojarzą mi się ewidentnie z tym:

0486 -  to na 99% Warownia na Trakcie:

https://lh4.googleusercontent.com/-omSCZcTfBLM/UV7UKAvFtEI/AAAAAAAAOwU/HohxjBf1n2k/s800/warownia.JPG

0487 - chodzi z dużym prawdopodobieństwem o to:

https://lh4.googleusercontent.com/-EpAz7bSrCiI/UV7UKSnEfmI/AAAAAAAAOwY/LpTRtgTMtIc/s800/targanice.JPG

Nie dziękuj wink  tongue

348

(22 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

Odnośnie "skały w Inwałdzie" (0488) - prawdopodobnie, a właściwie na pewno chodzi o inwałdzki Wapiennik na zboczach (nomen-omen) Wapienicy.

https://lh3.googleusercontent.com/-0ynAyWcCuwM/UV7RHrbmhII/AAAAAAAAOwE/oT8neiiQ0xo/s800/inwa%25C5%2582d.JPG

wink

349

(22 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

Witaj!!! To tak na szybko. Platan koło kościoła św. Macieja w Andrychowie nr 0493 w linkowanym rejestrze:

https://lh6.googleusercontent.com/-TqJ2iu0KLjg/UV2bbt3WQJI/AAAAAAAAOvk/ikk_pxFtToY/s800/platan.jpg

Widok nocny wink

https://lh6.googleusercontent.com/-UIqAWECfxcQ/S9isca0ArjI/AAAAAAAARrY/705W3EsWP7E/s576/DSCN3480.JPG

P.S. Jak coś mi się jeszcze przypomni, to wrzucę wink

350

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

maurycy napisał/a:

ale co z panami ?

http://piweczko.net/zdjecia/tatra.jpg

Akcent górski jest. Jakieś rozsądniejsze propozycje??? lol