351

(26 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

baca ale chyba P. Kubień nie pierwszy raz strzelił faux pas pisząc o BM lol I nie chodzi mi tu o drobne nieścisłości dotyczące wysokości szczytu, ale o ten tytuł - wulkan - wygasły - w BM - no nie mogę hmm

352

(37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

marekk500 napisał/a:

(wszak wizja spuszczenia mi „łomotu” przez Jolę za brak takowej nie jest optymistyczna wink)

Weźcie ludzie przestańcie!!! To już drugi raz dziś, jak muszę monitor czyścić. O biurku już nie wspomnę. Tym razem kolacyjna jajecznica. A to pieruństwo ciężko schodzi lol

353

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dokładnie przy niebieskim z Lipnika. Twoja kolej wink

62,5 - sprocket73
33 - baca
29 pkt - kisiel
23,5 - jolanta
20,5 - Dariusz Tlałka
20 pkt - darkheush
13 pkt - MK, Gustek
11,5 pkt - harnaś wołoski
10,5 pkt - nena,
8,5 pkt - MF
6 pkt - łysy z łysiny
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - kruwad, Macieks, rufi, Miluś, Bisqp
2,5 pkt - jardo, marekk500,
1 pkt - teksański, Inga, Paweł, wizjoner, piotr, bcFan,
0,5 pkt - kris_61, stary, wawri

354

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

O w mordę!!! Całkiem zapomniałem o zagadce!!! Już się poprawiam. Gdzie (przy jakim szlaku) można znaleźć taką tabliczkę??? big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-tOtIv9svMcs/TmuT23pNUYI/AAAAAAAALt0/EVq__HwvCIE/s800/DSCN0071.JPG

355

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

nena napisał/a:

ogólnie brak słońca (nie nowość big_smile)

Ciotka!!! Wiesz gdzie mieszkam, przez Ciebie oplułem monitor kawą. Biurko też uj...... ten tego, brudne jak stół Durczoka. Ktoś to teraz musi posprzątać. Zapraszam big_smile

356

(14 odpowiedzi, napisanych Historia Beskidu Małego)

Z całym szacunkiem dla P. Jarominek, ale...

(...)Radosław Truś w swoim przewodniku "Beskid Niski" podaje (...)

(...)Zbigniew Kubień w swoich artykułach "Hrabskie buty czyli tajemnice Beskidu Małego"(...)

... mogłaby Pani redaktor dowiedzieć się wpierw o jakim paśmie beskidzkim pisze. Ja (my w sensie forumowicze) wiemy, gdzie są te tablice, ale zwykłego turystę takie informacje mogą zaprowadzić w przysłowiowy "ciemny las".

Wiem, czepiam się drobnostek. Jednak Beskid Niski leży kilkaset kilometrów na wschód od Małego.

Mareczku - osobiście znam PTSM w Stryszawie, mieliśmy tam kiedyś Zlot. Wejść można "z buta", ale tylko w sezonie wakacyjnym. Co do warunków w PTSM "Pod Jałowcem" w Stryszawie, to jak na moje wymagania mogę powiedzieć, że warunki były niemal hotelowe (pińć gwiozdek) big_smile

Zasady - hmmmm. Zakaz spożywania (ale ten temat mogę Ci zredagować szczegółowo tylko na PW), ogólno dostępna kuchnia z wszelkimi wygodami, grill, boisko do piły i kosza, bardzo tolerancyjna pani gospodyni, obiekt dostaliśmy we własne władanie na noc jako kilkunastoosobowa grupa (to znaczy ten w Stryszawie). Równie ciepłe słowa słyszałem od znajomych z forum beskidzkiego odnośnie nieistniejącego już PTSM w Kalwarii Lanckoronie.

358

(8 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Wędrówkowe foto miesiąca - laureaci

Styczeń -

https://lh4.googleusercontent.com/-4lE8qSDbsVQ/UVHXKLaaVxI/AAAAAAAAP0k/_BCYLiK5z4Q/s800/pytajnik.jpg

Luty - Widok znad Bińkuli w stronę Klimczoka. Autor: tomi12

https://lh4.googleusercontent.com/-5ry03bbx5Ns/UStcwIdQ45I/AAAAAAAAPwI/mzC1T9NvajI/s800/02.jpg

Marzec - Żar ze swoim lustrzanym odbiciem na tafli Jeziora Międzybrodzkiego. Autor: rufi

https://lh4.googleusercontent.com/-oy6x7F6KEKA/UT2SuK4ihrI/AAAAAAAAPy4/6TmbbUWppYc/s800/05.jpg

Kwiecień - Białe krokusy na Polanie Turbacz. Autor: nena

https://lh5.googleusercontent.com/-QwAGWY0VrEM/UUQ_vk_ixuI/AAAAAAAAPz4/mkevv3sKzQw/s800/01.jpg

Maj - Widok z Koskowej Góry. Autor: MF

https://lh3.googleusercontent.com/-8lEgJ_YVSDA/UZt2A0FMJrI/AAAAAAAAP8E/U2Ij_Ck1VAQ/s800/04.jpg

Czerwiec - Majestat Jej Królewskiej Mości. Autor: darkheush

https://lh4.googleusercontent.com/-RhjaGSu8iyc/UcB5-MEzXPI/AAAAAAAAP-Q/nChIwEjF6Kg/s800/03.JPG

Lipiec - Dolina Łomniczanki. Autor: MF

https://lh3.googleusercontent.com/-buvk2nOBh2U/UeVO3W8Es7I/AAAAAAAAP-0/vTG9x1bsWJo/s800/01.jpg

Sierpień - Kapliczka – dzwonnica w nieistniejącej łemkowskiej wsi Regetów Wyżny, w tle Jaworzyna Konieczniańska. Autor: nena

https://lh4.googleusercontent.com/-7bsJu9AELbw/UgkvRJD1paI/AAAAAAAAAyk/LSjOMUHmXaY/w865-h649-no/1.JPG


Wrzesień - Grzbiet Połoniny Caryńskiej - Czerwony szlak prowadzący z Brzegów Górnych do Ustrzyk Górnych. Autor : Czarownica z Pogodnej

http://www.fdm.szkolenia.cal.pl/kfm/uploads/2.jpg

Październik - Ćwilin i Śnieżnica ze stoków Mogielicy Autor : piotr

http://www.beskidmaly.pl/images/3.jpg

Listopad -

https://lh4.googleusercontent.com/-4lE8qSDbsVQ/UVHXKLaaVxI/AAAAAAAAP0k/_BCYLiK5z4Q/s800/pytajnik.jpg

Grudzień -

https://lh4.googleusercontent.com/-4lE8qSDbsVQ/UVHXKLaaVxI/AAAAAAAAP0k/_BCYLiK5z4Q/s800/pytajnik.jpg

359

(22 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Smutna Komisja Kontroli Gier i Zakładów z przyjemnością informuje, iż w miesiącu marcu, nokautującą ilością punktów, zwyciężył...

Żar ze swoim lustrzanym odbiciem na tafli Jeziora Międzybrodzkiego - autor: rufi (52 pkt.!!!)

https://lh4.googleusercontent.com/-oy6x7F6KEKA/UT2SuK4ihrI/AAAAAAAAPy4/6TmbbUWppYc/s800/05.jpg

Na dalszych pozycjach uplasowali się:

Miejsce 2 - Widok z Hrobaka w stronę Bukowskiego Gronia - Tomi12 (10 pkt.)
Miejsce 3 - Widok spod Jaworzyny - Żar, Jezioro Międzybrodzkie, Nowy Świat i Hrobaczą - MF (8 pkt.)
Miejsce 4 - Kwitnąca wierzba iwa na stokach Gancarza - nena (5 pkt.)
Miejsce 5 - Schronisko PTTK Leskowiec od Przeł. Midowicza - darkheush (3 pkt.)

Zwycięzcy jak i znokautowanym gratulujemy big_smile

360

(16 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Wędrówkowe foto miesiąca - maj

Tematem miesiąca maja jest Beskid Makowski. Zdjęcia proszę zgłaszać na forumowego maila beskidmaly@gmail.com do 19 maja 2013. Głosować będziemy od 20 maja do 2 czerwca na podobnej zasadzie jak rok temu, czyli:

1 miejsce - 3 pkt
2 miejsce - 2 pkt
3 miejsce - 1 pkt

Tak długi okres nadsyłania zdjęć spowodowany jest tym, iż terminy zaczęły "rozjeżdżać" się z miesiącami w kalendarzu i niemożliwe byłoby zamieszczenie zdjęcia z maja tego roku. A przy okazji będę miał chwilę oddechu od tematu konkursowego wink

Regulamin jest dostępny w tym wątku -> http://www.beskidmaly.pl/pun/topic1812.html!!!

Zapraszam do zabawy!!!

361

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Proszę Cię uprzejmie wink

62,5 - sprocket73
33 - baca
28 pkt - kisiel
23,5 - jolanta
20,5 - Dariusz Tlałka
20 pkt - darkheush
13 pkt - MK, Gustek
11,5 pkt - harnaś wołoski
10,5 pkt - nena,
8,5 pkt - MF
6 pkt - łysy z łysiny
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - kruwad, Macieks, rufi, Miluś, Bisqp
2,5 pkt - jardo, marekk500,
1 pkt - teksański, Inga, Paweł, wizjoner, piotr, bcFan,
0,5 pkt - kris_61, stary, wawri

Moja zagadka będzie wieczorem.

362

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Chatka na Rogaczu.

363

(37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

tomkos napisał/a:

a to zależy o czym się myśli na mszy) smile

Ja zawsze o jednym big_smile

Przyszedł czas i na mój albumik - klik w obrazek. Enjoy wink

https://lh3.googleusercontent.com/-dUw_BU8LxuE/UU8zQHf_ROI/AAAAAAAAGFg/NBeVFk5E-Uo/s800/DSCN8004.JPG

364

(37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

ferdynans napisał/a:

i tu spotkałem po raz pierwszy Darka tam gdzie się modlą a nie tam gdzie leją piwo.

Dziwne i niespotykane nieprawdaż??? lol

i tyle widzieliśmy tego chorego wypalił jak Justyna dopadliśmy go dopiero na samym dole Pewnie bierze te same leki co Norweżki na astme .

Tu się mylisz, nie te same. Gdyby Marit przyjęła w krótkim czasie 50 gram "bitwy pod Grunwaldem" Justyna byłaby bez szans big_smile

365

(37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Staszek napisał/a:

Nie zabrakło Neno, jestem na jednej z panoramicznych fotek Darkheusha.   wink

To Ty??? Jeśli tak, to masz gościu minusa jak z Gronia w Bieszczady lol

https://lh5.googleusercontent.com/-1wS1eCr_inE/UVCjsL486sI/AAAAAAAAOvM/MArznQetjOg/s720/DSCN8011.JPG

366

(37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Pikuś nie chcę być złym prorokiem, ale jak to dziewczyny przeczytają, to Ci się dostanie po doopie żeś się nie ujawnił lol Już mi Cię żal big_smile

Dowiedziałem się w sobotę wieczorem o tym, że nazajutrz mam być na Groniu JPII. Aby się pomodlić, w końcu to Niedziela Palmowa. Ale ja tam za bardzo praktykujący nigdy nie byłem. Na dodatek lekarz ostrzegał - zero wysiłku, zero piwka, zero papierosków, zero seks... a o tym miałem nie pisać (dzieci mogą czytać). big_smile

Chyba się konował mylił. Pomimo uciążliwego śniegu (miejscami po jaja), pomimo mrozu, pomimo zmęczenia czuję się bardzo dobrze. A było tak...

Rano wystartowaliśmy z neną i jolantą na Groń JPII. Szlakiem emeryckim, ale za to bardziej widokowym niż podejście czarnym do schronu.

https://lh6.googleusercontent.com/-d0zqKTHgfwE/UU8ygDF2iwI/AAAAAAAAGCg/BW5VZx6ZfB0/s800/DSCN7966.JPG

I to okazuje się wybitnie słusznym wyborem. Widoki wypalają ślipia...

https://lh4.googleusercontent.com/-7O42TPJNL9U/UU8ytsCmwjI/AAAAAAAAGDQ/_pR9F159tCU/s800/DSCN7978.JPG

W połowie drogi dogania nas niejaki marekk500. I tak zostanie już do końca big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/-z3BVJSIzyaQ/UU8y6E83UQI/AAAAAAAAGEA/dyAzPaSoKN8/s512/DSCN7987.JPG

Na Groniu masa ludzi. Z resztą podąża za nami, przed nami, koło nas dobra pielgrzymka. Pod kaplicą kolejne (nie)spodziewane spotkanie. ferdynans!!! big_smile

https://lh6.googleusercontent.com/-3rVxLe1gPjk/UU8zceJ90jI/AAAAAAAAGGY/fX-24_G5hhc/s800/DSCN8011.JPG

W połowie mszy urywamy się z ferdynansem, aby zaanektować jakiś stolik w schronie. Niebawem dociera reszta ekipy i można popalmować big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/-_RxjFWdJOW8/UU8zrU0-4-I/AAAAAAAAGH4/t3-zOyE5NfA/s512/DSCN8036.JPG

Już, już mamy się zbierać, gdy widzę kolejną znajomą gębusię big_smile maurycy!!! wink

https://lh6.googleusercontent.com/-SMSfXk_HK60/UU8zuU095SI/AAAAAAAAGII/LtgfLa3IFfU/s512/DSCN8039.JPG

Wspólnie ruszamy na Leskowiec i po drodze spotykamy kogo??? No właśnie - kogo??? tomkosa i Bisqpa lol Ten Beskid już dawno stał się dla nas za Mały big_smile

https://lh6.googleusercontent.com/-qpdj35xOShc/UU8z0FFquzI/AAAAAAAAGIg/rDM7jASe_0E/s800/DSCN8042.JPG

Szczyt, jak szczyt, ani mnie nie zachwyca, ani nie powala choć pewien widok zrobił na mnie na wrażenie. Tak, to ten poniżej...

https://lh3.googleusercontent.com/-w0tmskjQY54/UU80Aa82RcI/AAAAAAAAGJQ/_NOmcN8sePw/s512/DSCN8054.JPG

Resztę może dopiszą inni. Jednakowoż - dziękuję za tą niedzielę. Pomimo czarnych myśli kołatających się tam gdzieś w mojej głowie, dałem radę. A może to wpływ towarzycha i "eliksiru szczęścia" ferdynansa lol

Komplet zdjęć będzie jak ogarnę i jak Picasa przestanie stroić fochy lol

368

(18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

jolanta napisał/a:

Podchodzić bez obciachu, zagadywać, puszczać oko... jutro nie gryziemy

Ale tylko dziś nie gryziemy lol

nena napisał/a:

to ja czerwony pompon

Będzie okazja Ci podogryzać lol No dobra ja dołożę swoją polarową czapkę-pilotkę big_smile

mareczku - czy masz w tej chwili na myśli fotkę reprezentującą mój albumik, czy też jutrzejszą relację ze zdobywania Gronia JPII??? big_smile

nena napisał/a:

[spokojnie, nawet życzenia spełnimy ...  lol

Wiedziałem, że mogę liczyć na kogoś dzikiego i nieokiełznanego tongue

O żesz Ty, a ja przeczytałem "Pozbieramy, wytaszczymy, na górze... zostawimy wilkom na pożarcie" tongue

Może się jutro z Wami jakoś doturlam na Groń... Oby wink

Pierwsze primo: zima dała chyba wszystkim do wiwatu.
Drugie primo: chciałby człowiek wiosny, a tu 23 marca, a za oknem pi*dzi jak w Boże Narodzenie pi*dzić powinno wink
Trzecie primo: zdrówko uziemiło mnie na kilka tygodni, jak nie miesięcy, w domku hmm
Czwarte primo: jak zobaczyłem dziś po południu, co słoneczko wyprawia za oknem postanowiłem...
Piąte primo: jak na warunki fizyczne schorowanego emeryta nie mam daleko.
Szóste primo: posłużę się Wiki -> Pańska Góra aby nikt mi nie zarzucił, że nie byłem w Beskidzie Małym.
Siódme primo: co ja poradzę, że mam w Beskid Mały 30 minut spaceru od domu big_smile
Ósme primo - ultimo: byłem w górach. Może szczyt nie najhonorniejszy, może tylko chwilę, ale widoczki przednie. I przy okazji uwieczniłem trochę "mojego" Andrychowa wink

Pełny albumik po kliku w obrazek:

https://lh3.googleusercontent.com/-CtE3LVQWspY/UU3VUhePWAI/AAAAAAAAF-0/zxh_lZw1tN8/s800/DSCN7934.JPG

374

(4 odpowiedzi, napisanych Dojazd)

mareczek napisał/a:

Dochodzi oczywiście element ekonomiczny

I tu chyba trafiłeś w sedno sprawy. Nie każdego stać na, powiedzmy, cotygodniową podróż środkami komunikacji publicznej w góry. Z własnego doświadczenia wiem, że złapanie tzw. "kciuka" z wielkim tobołem na grzbiecie nie stanowi jeszcze większego problemu. Miałem okazję, po raz kolejny, się o tym ostatnio przekonać wracając z Koconia przez Suchą do Andrychowa. Cała trasa "kosztowała" mnie 3 (słownie trzy) polskie nowe złote big_smile Choć wciskałem niemal na siłę kasę za podwiezienie, nikt nie wziął (dopiero busiarz w Wadowicach, ale takie jego prawo i obowiązek). Przypomniał mi się też pamiętny (dla mnie) powrót z Rabki do Andrychowa - też na kciuk. Koszt - zerowy. Do tego sympatyczna rozmowa z kolejnymi kierowcami, którzy byli uprzejmi mnie podrzucić big_smile

darmando - pomysł przedni, jednak zastanawiam się czy go nie przenieść do "Planowanych wycieczek". Było by w kupie. A w kupie siła, kupy nikt nie ruszy lol

375

(105 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Tak więc stanęło na tym, że zlot robimy jesienią i tym samym temat chwilowo idzie w odstawkę. Co do miejsa spotkania, jeszcze podyskutujemy, ale faktycznie może lepsza byłaby Skalanka wink