baca ale chyba P. Kubień nie pierwszy raz strzelił faux pas pisząc o BM
I nie chodzi mi tu o drobne nieścisłości dotyczące wysokości szczytu, ale o ten tytuł - wulkan - wygasły - w BM - no nie mogę ![]()
351 2013-03-31 19:28:06
Odp: Gancarz (26 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)
352 2013-03-29 21:40:21
Odp: Palmy zimą podszyte... (37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
(wszak wizja spuszczenia mi „łomotu” przez Jolę za brak takowej nie jest optymistyczna
)
Weźcie ludzie przestańcie!!! To już drugi raz dziś, jak muszę monitor czyścić. O biurku już nie wspomnę. Tym razem kolacyjna jajecznica. A to pieruństwo ciężko schodzi ![]()
353 2013-03-29 21:11:52
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Dokładnie przy niebieskim z Lipnika. Twoja kolej
62,5 - sprocket73
33 - baca
29 pkt - kisiel
23,5 - jolanta
20,5 - Dariusz Tlałka
20 pkt - darkheush
13 pkt - MK, Gustek
11,5 pkt - harnaś wołoski
10,5 pkt - nena,
8,5 pkt - MF
6 pkt - łysy z łysiny
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - kruwad, Macieks, rufi, Miluś, Bisqp
2,5 pkt - jardo, marekk500,
1 pkt - teksański, Inga, Paweł, wizjoner, piotr, bcFan,
0,5 pkt - kris_61, stary, wawri
354 2013-03-29 19:51:29
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
O w mordę!!! Całkiem zapomniałem o zagadce!!! Już się poprawiam. Gdzie (przy jakim szlaku) można znaleźć taką tabliczkę???
355 2013-03-29 11:40:04
Odp: Warunki na szlakach (586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)
ogólnie brak słońca (nie nowość
)
Ciotka!!! Wiesz gdzie mieszkam, przez Ciebie oplułem monitor kawą. Biurko też uj...... ten tego, brudne jak stół Durczoka. Ktoś to teraz musi posprzątać. Zapraszam ![]()
356 2013-03-28 14:34:53
Odp: ,,Hrabskie Buty" Leskowiec (14 odpowiedzi, napisanych Historia Beskidu Małego)
Z całym szacunkiem dla P. Jarominek, ale...
(...)Radosław Truś w swoim przewodniku "Beskid Niski" podaje (...)
(...)Zbigniew Kubień w swoich artykułach "Hrabskie buty czyli tajemnice Beskidu Małego"(...)
... mogłaby Pani redaktor dowiedzieć się wpierw o jakim paśmie beskidzkim pisze. Ja (my w sensie forumowicze) wiemy, gdzie są te tablice, ale zwykłego turystę takie informacje mogą zaprowadzić w przysłowiowy "ciemny las".
Wiem, czepiam się drobnostek. Jednak Beskid Niski leży kilkaset kilometrów na wschód od Małego.
357 2013-03-27 16:49:15
Odp: Inna baza noclegowa w Beskidzie Małym (18 odpowiedzi, napisanych Gdzie nocować w Beskidzie Małym)
Mareczku - osobiście znam PTSM w Stryszawie, mieliśmy tam kiedyś Zlot. Wejść można "z buta", ale tylko w sezonie wakacyjnym. Co do warunków w PTSM "Pod Jałowcem" w Stryszawie, to jak na moje wymagania mogę powiedzieć, że warunki były niemal hotelowe (pińć gwiozdek)
Zasady - hmmmm. Zakaz spożywania (ale ten temat mogę Ci zredagować szczegółowo tylko na PW), ogólno dostępna kuchnia z wszelkimi wygodami, grill, boisko do piły i kosza, bardzo tolerancyjna pani gospodyni, obiekt dostaliśmy we własne władanie na noc jako kilkunastoosobowa grupa (to znaczy ten w Stryszawie). Równie ciepłe słowa słyszałem od znajomych z forum beskidzkiego odnośnie nieistniejącego już PTSM w Kalwarii Lanckoronie.
358 2013-03-26 18:20:55
Temat: Kalendarz 2014 - laureaci (8 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Wędrówkowe foto miesiąca - laureaci
Styczeń -

Luty - Widok znad Bińkuli w stronę Klimczoka. Autor: tomi12

Marzec - Żar ze swoim lustrzanym odbiciem na tafli Jeziora Międzybrodzkiego. Autor: rufi

Kwiecień - Białe krokusy na Polanie Turbacz. Autor: nena

Maj - Widok z Koskowej Góry. Autor: MF

Czerwiec - Majestat Jej Królewskiej Mości. Autor: darkheush
Lipiec - Dolina Łomniczanki. Autor: MF

Sierpień - Kapliczka – dzwonnica w nieistniejącej łemkowskiej wsi Regetów Wyżny, w tle Jaworzyna Konieczniańska. Autor: nena
Wrzesień - Grzbiet Połoniny Caryńskiej - Czerwony szlak prowadzący z Brzegów Górnych do Ustrzyk Górnych. Autor : Czarownica z Pogodnej

Październik - Ćwilin i Śnieżnica ze stoków Mogielicy Autor : piotr

Listopad -

Grudzień -

359 2013-03-26 18:09:02
Odp: Kalendarz 2014 - odsłona druga (marzec) (22 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Smutna Komisja Kontroli Gier i Zakładów z przyjemnością informuje, iż w miesiącu marcu, nokautującą ilością punktów, zwyciężył...
Żar ze swoim lustrzanym odbiciem na tafli Jeziora Międzybrodzkiego - autor: rufi (52 pkt.!!!)

Na dalszych pozycjach uplasowali się:
Miejsce 2 - Widok z Hrobaka w stronę Bukowskiego Gronia - Tomi12 (10 pkt.)
Miejsce 3 - Widok spod Jaworzyny - Żar, Jezioro Międzybrodzkie, Nowy Świat i Hrobaczą - MF (8 pkt.)
Miejsce 4 - Kwitnąca wierzba iwa na stokach Gancarza - nena (5 pkt.)
Miejsce 5 - Schronisko PTTK Leskowiec od Przeł. Midowicza - darkheush (3 pkt.)
Zwycięzcy jak i znokautowanym gratulujemy ![]()
360 2013-03-26 18:01:02
Temat: Kalendarz 2014 - odsłona czwarta (maj) (16 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Wędrówkowe foto miesiąca - maj
Tematem miesiąca maja jest Beskid Makowski. Zdjęcia proszę zgłaszać na forumowego maila beskidmaly@gmail.com do 19 maja 2013. Głosować będziemy od 20 maja do 2 czerwca na podobnej zasadzie jak rok temu, czyli:
1 miejsce - 3 pkt
2 miejsce - 2 pkt
3 miejsce - 1 pkt
Tak długi okres nadsyłania zdjęć spowodowany jest tym, iż terminy zaczęły "rozjeżdżać" się z miesiącami w kalendarzu i niemożliwe byłoby zamieszczenie zdjęcia z maja tego roku. A przy okazji będę miał chwilę oddechu od tematu konkursowego
Regulamin jest dostępny w tym wątku -> http://www.beskidmaly.pl/pun/topic1812.html!!!
Zapraszam do zabawy!!!
361 2013-03-26 14:47:04
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Proszę Cię uprzejmie
62,5 - sprocket73
33 - baca
28 pkt - kisiel
23,5 - jolanta
20,5 - Dariusz Tlałka
20 pkt - darkheush
13 pkt - MK, Gustek
11,5 pkt - harnaś wołoski
10,5 pkt - nena,
8,5 pkt - MF
6 pkt - łysy z łysiny
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - kruwad, Macieks, rufi, Miluś, Bisqp
2,5 pkt - jardo, marekk500,
1 pkt - teksański, Inga, Paweł, wizjoner, piotr, bcFan,
0,5 pkt - kris_61, stary, wawri
Moja zagadka będzie wieczorem.
362 2013-03-26 14:38:37
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Chatka na Rogaczu.
363 2013-03-25 21:26:02
Odp: Palmy zimą podszyte... (37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
364 2013-03-25 20:31:26
Odp: Palmy zimą podszyte... (37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
i tu spotkałem po raz pierwszy Darka tam gdzie się modlą a nie tam gdzie leją piwo.
Dziwne i niespotykane nieprawdaż???
i tyle widzieliśmy tego chorego wypalił jak Justyna dopadliśmy go dopiero na samym dole Pewnie bierze te same leki co Norweżki na astme .
Tu się mylisz, nie te same. Gdyby Marit przyjęła w krótkim czasie 50 gram "bitwy pod Grunwaldem" Justyna byłaby bez szans ![]()
365 2013-03-25 20:17:36
Odp: Palmy zimą podszyte... (37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Nie zabrakło Neno, jestem na jednej z panoramicznych fotek Darkheusha.
To Ty??? Jeśli tak, to masz gościu minusa jak z Gronia w Bieszczady
366 2013-03-24 19:56:43
Odp: Palmy zimą podszyte... (37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Pikuś nie chcę być złym prorokiem, ale jak to dziewczyny przeczytają, to Ci się dostanie po doopie żeś się nie ujawnił
Już mi Cię żal ![]()
367 2013-03-24 19:06:40
Temat: Palmy zimą podszyte... (37 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Dowiedziałem się w sobotę wieczorem o tym, że nazajutrz mam być na Groniu JPII. Aby się pomodlić, w końcu to Niedziela Palmowa. Ale ja tam za bardzo praktykujący nigdy nie byłem. Na dodatek lekarz ostrzegał - zero wysiłku, zero piwka, zero papierosków, zero seks... a o tym miałem nie pisać (dzieci mogą czytać).
Chyba się konował mylił. Pomimo uciążliwego śniegu (miejscami po jaja), pomimo mrozu, pomimo zmęczenia czuję się bardzo dobrze. A było tak...
Rano wystartowaliśmy z neną i jolantą na Groń JPII. Szlakiem emeryckim, ale za to bardziej widokowym niż podejście czarnym do schronu.
I to okazuje się wybitnie słusznym wyborem. Widoki wypalają ślipia...
W połowie drogi dogania nas niejaki marekk500. I tak zostanie już do końca ![]()
Na Groniu masa ludzi. Z resztą podąża za nami, przed nami, koło nas dobra pielgrzymka. Pod kaplicą kolejne (nie)spodziewane spotkanie. ferdynans!!!
W połowie mszy urywamy się z ferdynansem, aby zaanektować jakiś stolik w schronie. Niebawem dociera reszta ekipy i można popalmować
Już, już mamy się zbierać, gdy widzę kolejną znajomą gębusię
maurycy!!!
Wspólnie ruszamy na Leskowiec i po drodze spotykamy kogo??? No właśnie - kogo??? tomkosa i Bisqpa
Ten Beskid już dawno stał się dla nas za Mały
Szczyt, jak szczyt, ani mnie nie zachwyca, ani nie powala choć pewien widok zrobił na mnie na wrażenie. Tak, to ten poniżej...
Resztę może dopiszą inni. Jednakowoż - dziękuję za tą niedzielę. Pomimo czarnych myśli kołatających się tam gdzieś w mojej głowie, dałem radę. A może to wpływ towarzycha i "eliksiru szczęścia" ferdynansa
Komplet zdjęć będzie jak ogarnę i jak Picasa przestanie stroić fochy ![]()
368 2013-03-24 08:06:53
Odp: planuje coś ktoś (18 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)
Podchodzić bez obciachu, zagadywać, puszczać oko... jutro nie gryziemy
Ale tylko dziś nie gryziemy
to ja czerwony pompon
Będzie okazja Ci podogryzać
No dobra ja dołożę swoją polarową czapkę-pilotkę ![]()
369 2013-03-23 19:37:41
Odp: Niezbyt honorne wyjście, ale będzie lepiej... (17 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
mareczku - czy masz w tej chwili na myśli fotkę reprezentującą mój albumik, czy też jutrzejszą relację ze zdobywania Gronia JPII??? ![]()
370 2013-03-23 18:17:30
Odp: Niezbyt honorne wyjście, ale będzie lepiej... (17 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
[spokojnie, nawet życzenia spełnimy ...
Wiedziałem, że mogę liczyć na kogoś dzikiego i nieokiełznanego ![]()
371 2013-03-23 18:05:08
Odp: Niezbyt honorne wyjście, ale będzie lepiej... (17 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
O żesz Ty, a ja przeczytałem "Pozbieramy, wytaszczymy, na górze... zostawimy wilkom na pożarcie" ![]()
372 2013-03-23 17:53:30
Odp: Niezbyt honorne wyjście, ale będzie lepiej... (17 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Może się jutro z Wami jakoś doturlam na Groń... Oby ![]()
373 2013-03-23 17:44:19
Temat: Niezbyt honorne wyjście, ale będzie lepiej... (17 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Pierwsze primo: zima dała chyba wszystkim do wiwatu.
Drugie primo: chciałby człowiek wiosny, a tu 23 marca, a za oknem pi*dzi jak w Boże Narodzenie pi*dzić powinno
Trzecie primo: zdrówko uziemiło mnie na kilka tygodni, jak nie miesięcy, w domku
Czwarte primo: jak zobaczyłem dziś po południu, co słoneczko wyprawia za oknem postanowiłem...
Piąte primo: jak na warunki fizyczne schorowanego emeryta nie mam daleko.
Szóste primo: posłużę się Wiki -> Pańska Góra aby nikt mi nie zarzucił, że nie byłem w Beskidzie Małym.
Siódme primo: co ja poradzę, że mam w Beskid Mały 30 minut spaceru od domu
Ósme primo - ultimo: byłem w górach. Może szczyt nie najhonorniejszy, może tylko chwilę, ale widoczki przednie. I przy okazji uwieczniłem trochę "mojego" Andrychowa
Pełny albumik po kliku w obrazek:
374 2013-03-17 13:26:44
Odp: Auto stop (4 odpowiedzi, napisanych Dojazd)
Dochodzi oczywiście element ekonomiczny
I tu chyba trafiłeś w sedno sprawy. Nie każdego stać na, powiedzmy, cotygodniową podróż środkami komunikacji publicznej w góry. Z własnego doświadczenia wiem, że złapanie tzw. "kciuka" z wielkim tobołem na grzbiecie nie stanowi jeszcze większego problemu. Miałem okazję, po raz kolejny, się o tym ostatnio przekonać wracając z Koconia przez Suchą do Andrychowa. Cała trasa "kosztowała" mnie 3 (słownie trzy) polskie nowe złote
Choć wciskałem niemal na siłę kasę za podwiezienie, nikt nie wziął (dopiero busiarz w Wadowicach, ale takie jego prawo i obowiązek). Przypomniał mi się też pamiętny (dla mnie) powrót z Rabki do Andrychowa - też na kciuk. Koszt - zerowy. Do tego sympatyczna rozmowa z kolejnymi kierowcami, którzy byli uprzejmi mnie podrzucić
darmando - pomysł przedni, jednak zastanawiam się czy go nie przenieść do "Planowanych wycieczek". Było by w kupie. A w kupie siła, kupy nikt nie ruszy ![]()
375 2013-03-17 12:20:00
Odp: IX Zlot forum BM (105 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Tak więc stanęło na tym, że zlot robimy jesienią i tym samym temat chwilowo idzie w odstawkę. Co do miejsa spotkania, jeszcze podyskutujemy, ale faktycznie może lepsza byłaby Skalanka ![]()