Wizytując w październiku Komonieckiego z neną, mieliśmy okazję osobiście się przekonać, że szlak żółty z Anuli do Ślemienia nie jest odmalowywany. Znaki są w wielu miejscach prawie już niewidoczne. Tabliczka koło Anuli zniknęła już jakiś czas temu. O ile mnie pamięć nie myli nie było jej już w lipcu tego roku. Co się dzieje na czarnym z Działów do Ślemienia, nie wiem. Widziałem w Koconiu przy drodze szlakowskazy jak schodziliśmy skrótem od Staszka w czerwcu.
476 2012-12-14 19:18:37
Odp: Śledztwo zostało wznowione ;) (21 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
477 2012-12-14 10:00:00
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Przyszedł Klimek i pozamiatał
Twoja kolej
52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
19,5 pkt - jolanta
17,5 pkt – kisiel
16 pkt - darkheush
12pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - łysy z łysiny, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri
478 2012-12-14 09:11:11
Odp: Forumowy opłatek 2012 (30 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Czy ktoś wie jakie tam są teraz warunki?
Na chwilę obecną - w Andrychowie drogi, czarne, mokre (rozjeżdżone). Temperatura ok -2°C. Na weekend zapowiadają odwilż, więc przez dzień nie powinno być problemu z dojazdem na Kocierską.
P.S. Ja ruszę po południu (ca. 14:00) z ekipą Gennaro z Praciaków via wyciąg (mam do załatwienia jedną sprawę w chatce pod Potrójną).
479 2012-12-13 20:57:41
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Bardzo zimno.
480 2012-12-13 20:18:52
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Gdzie znajdują się te wychodnie skalne???
481 2012-12-13 07:14:00
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Chatka na Rogaczu
Dokładnie pokoik "za kuchnią" ![]()
482 2012-12-09 15:30:45
Odp: Ulubiona muzyka forumowiczów (80 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
A ja się nie mogę pozbyć tej nutki od... trzech lat... A wszystko to przez to mniej znane forum
483 2012-12-02 20:02:02
Odp: Przedstaw się! (898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)
Powitać... spamera...
484 2012-12-02 16:49:24
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
No kto jak kto, ale Ty musiałeś wiedzieć
52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
15 pkt - darkheush
11 pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri
485 2012-12-02 16:33:19
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Tym razem będą dwa zdjęcia. Gdzie można znaleźć tak oryginalny (
) sposób znakowania szlaku na środku asfaltowej drogi???
i kilka merów dalej...
486 2012-12-02 13:40:20
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Kisiel szkoda, że zdjęcie pojawiło się dopiero dzisiaj
Mareczku, ale u mnie na picasie zdjęcie z podpisem "Tabliczka do wymiany - jedna z ostatnich na Groniu JPII." wisi już od... 26 czerwca 2011 roku. Trza było uważniej przeglądać moje relacje z wypadów. Byłem wtedy z neną na Groniu. Pod schroniskiem spotkaliśmy ferdynansa i wspólnie pomaszerowaliśmy na Gibasy ![]()
ale i tak byłem blisko
zaledwie 5 minut drogi
Z młodej piersi się wyrwało
5 minut jak dla kogo - dla mnie 10 ![]()
487 2012-12-02 11:50:23
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Przy schronisku na Groniu JPII, poniżej dawnych sławojek, tuż przy ścieżce. A drzewo o ile pamiętam, to świerk.
EDIT
Chodzi o ten szlakowskaz???
488 2012-12-01 19:10:29
Odp: Forumowy opłatek 2012 (30 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Już mogę potwierdzić obecność - 100% z noclegiem ![]()
489 2012-11-24 07:18:32
Odp: Forumowy opłatek 2012 (30 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Na tą chwilę ciężko się mi jednoznacznie zdeklarować. Jednak postaram się być (raczej na cały weekend).
490 2012-11-22 08:50:33
Odp: Problemy ze stroną (124 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)
Widzę że nasze forum stanęło po (chyba) kilkunastogodzinnej awarii. Wie ktoś, co się działo?
Rozpatrywałem trzy opcje:
Pierwsze primo - zablokowałem sobie po pijaku adres beskidmaly.pl na firewall'u
Drugie primo - Ojciec Dyrektor nie opłacił utrzymania serwera
Trzecie primo ultimo - padliśmy ofiarą Brunona K. (kimkolwiek jest
)
A teraz już na poważnie. Może lowell coś powie na ten temat, bo wygląda to na dość poważny pad serwera, na którym stoi strona i forum, a wiem, że zgłaszał problem u źródła.
491 2012-11-18 22:54:11
Odp: Jak to podpłomyki na Gibasach piekli ... :D (7 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
To od podpłomyków się w ciążę zachodzi i wąsy rosną??? Dobrze wiedzieć
492 2012-11-18 20:05:16
Odp: Szlakowskazy i tablice (256 odpowiedzi, napisanych Szlakowskazy, tabliczki, znakowania - kapownik)
Zgoda autora jest
Autorem zdjęć jest ninik32 (pod nickiem kryje się link do jego galerii
)
Zdjęcia były robione wczoraj (17 listopada).
493 2012-11-18 19:46:36
Odp: Szlakowskazy i tablice (256 odpowiedzi, napisanych Szlakowskazy, tabliczki, znakowania - kapownik)
Szlakowskaz na szczycie (na punkcie widokowym) Potrójnej padł. Jak dostanę od autora pozwolenie na wykorzystanie zdjęcia, to wkleję.
494 2012-11-13 23:43:52
Odp: Problemy ze stroną (124 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)
Forum ma prawidłowe ustawienia globalne. Czas masz przesunięty o godzinę do przodu, ponieważ nie wyłączyłeś w ustawieniach swojego profilu korekty czasu letniego. Wystarczy odznaczyć ten kwadracik i zapisać ustawienia profilu.
495 2012-11-12 20:20:13
Temat: Żywieckie pożegnanie jesieni (0 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
W związku z tym, że to chyba już był ostatni jesienny weekend na tych wysokościach, na dodatek z ładną pogodą i dobrą widocznością ekipa waryjotów w składzie: Kasia, Angi, Gennaro, Memezio i Darkheush postanowiła sobie zafundować żywiecki klasyk.
Ruszyli przed 9 rano z Rycerki Kolonii. Wokół resztki jesieni, jednak im wyżej, tym częściej Bekidy przypominały, że to już blisko zimy.
Na Wielkiej Raczy znakomite pierogi, w schronisku tradycyjnie zimno, przez szczyt przewala się halny, za to widoki... za widoki można dać się pociąć tępym nożem
Następne 3 godziny w stronę Przegibka mogę skwitować krótko - halny. W lesie jeszcze w miarę, ale jak człowiek wyszedł na jakąś otwartą polanę to z lekka pizgało. Ale czym jest zimno w porównaniu z tym...
Tuż przed Przegibkiem widzę idącą z naprzeciwka znajomą twarz. No niemożliwe!!! Przecież to Żwirek
Nie spotkaliśmy się w Bieszczadach (był w tym samym czasie co my) to padło na Żywiecki. Świat jest mały
Na Przegibku jak zwykle - sielsko, anielsko, cisza, spokój (no może wyłączając czterech idiotów na crossach, których słychać było dobre 10 minut).
Pętelkę zamykamy niemal o zmroku w Kolonii. Dziękuję ekipie za ten sympatyczny wypad, a dzisiejsze zapalenie ucha środkowego jest tylko małą niedogodnością
Komplet zdjęć po kliku w obrazek:
496 2012-11-07 22:54:39
Odp: Jak pojechali boso w Tatry (8 odpowiedzi, napisanych Tatry (polskie i słowackie))
Ps. nie pytajcie mnie o to "boso", może się kiedyś dowiecie.
![]()
Chyba wiem, o co chodzi
Namawiano mnie na ten wyjazd, jednak stan zwany "długim weekendem" sprawił, że odpuściłem i chyba dobrze, bo znając siebie robiłbym wycof grubo poniżej Świnickiej. No i nie chcę już żony drażnić (jak mawiał klasyk A.Poniedzielski: "kobiety nie zmienisz, można zmienić kobietę, ale kobiety nie zmienisz
) - w końcu trzeba "odmieszkać" choć małą część czynszu ![]()
497 2012-11-04 17:40:19
Odp: Integracja z facebookiem (28 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)
Masz rację Klimku. Więc odwracamy to, co napisałem:
Brak jednoznacznej zgody potraktujemy jako sprzeciw.
498 2012-11-03 20:08:42
Odp: Integracja z facebookiem (28 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)
Piotr, ja wiem, że Ty się zgodzisz na publikację na FB. Ja również. Chodzi mi bardziej o to, by nie urazić naszych forumowiczów, którzy tu naprawdę zadają ciekawy materiał multimedialny.
A propos "osób posiadający link" to nich to zostanie do wiadomości "wybranych". Chwała Picassie za tę możliwość ![]()
499 2012-11-03 20:03:38
Odp: STOP barbarzyństwu w górach (i nie tylko w górach)... (121 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Nie muszę chyba dodawać, że w Wyspowym to też już jest prawdziwa plaga.
Piotrek dawno mnie w Wyspowym nie było, ale moje ostatnie Gorce... Park Narodowy!!!... Rozjeżdżone błoto po kostki!!!... Szlaki szerokości hipotetycznej autostrady na EURO 2012!!!... Bo kto z piechurów chciałby się taplać w błocie??? Lepiej obejść lasem...
500 czy 1000 zł mandatu za nielegalny wjazd do lasu??? IMO śmieszne!!! Za południową granicą dają sobie radę nawet z naszymi!!!
500 2012-11-03 19:46:24
Odp: Integracja z facebookiem (28 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)
Marcin wybacz, ale gdzieś Cię wcięło ostatnio. Tak więc grono moderatorsko/administracyjne w składzie: nena i darkheush postanowiło zadać jedno bardzo ważne pytanie naszym forumowiczom.
Jak wiecie Kochani, od dłuższego czasu mamy tzw. "fanpage" na FaceBooku. -> https://www.facebook.com/pages/Beskid-M … 1851733736
Nie ukrywam, pomaga on w promocji portalu, oraz w szeroko pojętej promocji Beskidu Małego. Jednak treści umieszczane na fanpage'u niekoniecznie mogą się wszystkim podobać. Tym bardziej, że chcielibyśmy umieszczać tam linki do Waszej własności intelektualnej (opisy wycieczek, zdjęcia, itp.).
Zatem prosimy o jasne określenie się, czy możemy wrzucać na fanpage'a linki do Waszych relacji, czy nie, na forumowego maila: beskidmaly@gmail.com
Brak jednoznacznego sprzeciwu potraktujemy jako zgodę na publikację z podaniem nicku autora.