501

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Jak nazywa się widoczna na w tle góra ?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eVfuO8hlVrLdhpUX02Dbe7hZGVH9TwkmIizTM8xN_D6K-n7FeknZI3Meb-oFoY1K3FSHPoc6etIJKxt1oyrVIlwCiCEWdy9qwclPRCJnclhxO86788S_xJvl5g32agfpHFATrZDKqYGlCCw7i952gieg=w1280-h720-no

Niesamowite, żeby nie móc nigdzie znaleźć miejsca na nocleg yikes. W Sanoku zwiedziłam Muzeum Historyczne z m.in. Galerią Beksinskiego oraz jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce od XII do XX w. Polecam ! Zabrakło juz wtedy pamiętam czasu na Muzeum Budownictwa Ludowego, dlatego czekam Jolu na Twój kolejny odcinek relacji smile.

503

(8 odpowiedzi, napisanych Dojazd)

Mirku jest linia autobusowa numer 7.

Poniżej podaję Ci rozkład dla dni tygodnia i soboty/ niedzieli.
Zejść należy niestety tą samą trasą do Rzyk, możesz jedynie sobie zmienić szlak np. z czarnego na serduszkowy, żeby dostać się z powrotem do Andrychowa. Bo z Rzyk masz najszybciej.

DNI TYGODNIA

Linia 7  - Odjazdy z Rzyki Mydlarze - Kuźnia – KIERUNEK : Andrychów Dworzec autobusowy

04:59
06:02
06:33
07:01
08:03
09:12
10:40
11:38
12:23
13:22
14:33
14:53
15:33
15:55
16:53

Linia 7 - Odjazdy z Andrychów Dworzec Autobusowy -  KIERUNEK: Rzyki Mydlarze - Kuźnia

04:31
05:35
06:05
06:33
07:35
08:44
10:10
11:10
11:55
12:54
14:05
14:25
15:05
15:27
16:25

SOBOTA / NIEDZIELA

Nie ma w weekendy odjazdów do Andrychowa z przystanku Rzyki Mydlarze – Kuźnia tylko z Rzyki Jagódki (trzeba zejść przystanek niżej do pętli)

Linia 7 - Odjazdy dla Rzyki Jagódki I do  Andrychów dworzec autobusowy

04:53
06:42
08:00
09:32
10:52
12:55
14:42
16:35
18:25
21:12

504

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Jawornica
Bukowski Groń
Cisowa Grapa
Smrekowica
Leskowiec
Jałowcowa Góra
Lipka
Wielka Bukowa

jolanta napisał/a:

Rzeczywiście w niektórych miejscach jest łyso wink ale jest też całkiem sporo fajnych, zalesionych terenów z widokowymi polankami.
Mnie najbardziej dokuczały zawsze tłumy bo w miarę łatwo tu dojechać, ale da się tak przygotować trasę by zaznać nieco prywatności smile

I to by mi najbardziej odpowiadało, ponieważ coraz bardziej zaczynam doceniać prywatność ... smile

506

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Ja go znalazłam nad górskim potokiem smile. Darku na pewno jest to czyściec smile. Zadajesz zagadkę smile.

244 - sprocket73
201 - kisiel
97,5 – Cyberniok,nena
88,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks,cwiartka11
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff

Dariusz Tlałka napisał/a:

Ja ogólnie rzadko bywam w tej części Beskid Śląskiego big_smile

Ja również, dlatego bardzo chętnie czytam relacje Jolanty. Nie wiem dlaczego, ale Beskid Śląski zawsze mi się kojarzył z uschniętym drzewostanem, wyciętymi połaciami lasów lol i jakoś mnie do niego nigdy nie przyciągało.
A tu proszę Jolanta udowadnia mi, że się myliłam smile, dlatego wezmę Śląski pod uwagę przy planowaniu wycieczek na ten rok wink.

508

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

I niech ta wiosna już przyjdzie i trochę radości w tych beznadziejnych czasach przyniesie. smile

509

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To może jeszcze jedna zagadka botaniczna.  smile

W naszych lasach można znaleźć taką oto roślinę z rodziny jasnotowatych. Dodam, że jest cenną rośliną wykorzystywaną w ziołolecznictwie. Proszę podać jej nazwę.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3e6RwqmIoQQA4DKP1prlPOMU7JQ_p5bz2wisRNLgv3Q0W_OMIId7A0w1GSGHM8QmuMbjKg35r8ywdDtLX80medXVMS2O8wPLcZKwbKvosqro_CFJjHJocIOumcGXMoS2qRdah65lkiqP6yYpQ0Oj62aTQ=w1164-h873-no

fot. nena

Super, 14-tego i 15-tego lutego można było naprawdę nacieszyć się bajkową zimą. big_smile  Warto było się wybrać wtedy w góry big_smile W kolejne dni wiatr i odwilż strąciły niestety piękne śnieżne czapy i szadź.

Słodka ta ławeczka na szczycie Krzakoskiej Skały big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eGdnRSQRVTB9mM0xHdLnhpUgzkO89JCPu1CL-eeZSstmwIW4DI3A-WmiDk01fkFRHpck47pzCgomfqM3FumhiXh-eqWYv6Digzfn70gUdQWDS0krKveBVXrf9UBY58G3ynnpz_IQUb7XOBI8RSRo_4Iw=w1311-h983-no?authuser=1

Dalej Jolu, czekamy na kolejne odcinki  ! smile

511

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

przebiśnieg
przylaszczka pospolita
pierwiosnek
podbiał pospolity

512

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Już niedługo wiosna big_smile ! Filmik z Tobim super ! big_smile

513

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Super ! big_smile W takim razie pełny punkt. ! big_smile

244 - sprocket73
201 - kisiel
97,5 – Cyberniok
96,5 - nena
88,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
30,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks,cwiartka11
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff

514

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gustek napisał/a:

Szlak niebieski z Ponikwi na Leskowiec

A konkretnie Gustku jesteś w stanie napisać, w którym punkcie tego szlaku wisi taki obrazek ?

515

(5 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)

Dzień dobry,

Czy Wy też macie problemy z zalogowaniem się na naszym forum ? A jeśli już się uda to znowu każda próba wrzucenia np. posta poprzedzana jest takim dziwnym komunikatem ?

Czy tylko u mnie jest taki problem ?


https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dgU2fXsKTluL9l14hHHj0pfzgJRecqJn4nYn26Fg1zWOAlnLwrNzSiypUaVFarVD43EEo4UvqQyT90Zr_2AQzq60Hc4wnjy60e7WnfMe1uLIaJyCJSGTsa-Zmyz0L0mS3wQNkml6TixR-S3xBrzf7xbw=w1136-h724-no

Przeglądając relacje ludzi na FB, wielu tegoroczne walentynki, nie licząc tych z Krupówek … big_smile, spędzało w górach. Ta niedziela rzeczywiście była piękna, prawdziwie zimowa. Jeszcze rankiem nic nie wskazywało na to, że słońce zostanie z nami aż do wieczora. Do tego mróz, przy zachodzie na szczytach było jakieś –10 stopni, jednak przyjemne ciepło słoneczka nie pozwoliło marznąć.

Wybraliśmy się tej niedzieli na Porębski Groń i Złotą Górkę znaną trasą, z osiedla Pod Górą przez grzbiet zwany potocznie - Ostrą.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3exWIv6CL3WL7UnPEU7OKZmtuhzSzUYt5x8bTdJXRg96z4P5mehOAvfXVoVnl3pTR--vJuLy1f0s3MxmMoejpUl8AGjWCQpTDgUpxOgVefdFJu1TdOnmPBroQhOBFXo2fsUtSNW3QHPEyn0X3y1HcvjLg=w1280-h690-no

Od samego początku towarzyszyła nam bajkowa sceneria zimowego lasu z licznymi tropami dzikiej zwierzyny.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cpTJ_XUc8xZwGgua4P3bBBxR7PdVW2FIEwAQlcS0B6L_uA0zmTBom3K9OHGoad1WK0Ry-s4rgLz4kbH4o1avI5sVpKnqj1fCUeV_fBQLK0vmw2957Oubuc4Rojcfy-BGsFx82hoyllLa8mex-Q0MAr_w=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eKeXwJKRR6WjFy5k5nNBhlPDtQXpmFTEHyjGfEPLPaI7n4H7glkPN4pP32d_0BNflcIE5FjgsTGbzXZFsLVIpdwW9U0-Ph5rS1J5dOfJ-EcWyyd4shyBcPxjq94nmsgEhxiMMN0xMU2koaDoES11xhTg=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fM3uEiA1EAeItRJFrh6jYsA6NSD736JKVqWOBTa4evG4TuoNiFaGHUhsxtZrUPUMQAN-QA_KAl_B8zdanee2NghiRi7iyMq4N50nz7VWIep50huyXT_iNt84kTsqg1-NGJWJQo3DWnNVWyj5ZLAb7zwA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3coCpc4kPJCaUO01w4WtQCwuhueTx3cGGqd9NjZR1EUjVAQEMRsfANcx26b1wduLzLa333uSUofYMnyloKFQqpVVAyOZx8uOkijzZ1VQccbRSZALM6aGoGntJmPubVaak3pUi-YOxdszMgETvf6VVXXtQ=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3f0Uv_hYLtfGodGyq6a4jB2-nzCXCg8JV17f3B0L-0eJVnLV5Q8OxEKB1Brvk6NQsVh36Ma1dXFS-gpm3qSrLEU4zy9aPDl4I1JBb_jpnucJHtZwdPrO87Hyr7Md4zqd0hd0gu65UlgOp7lNcCy5DU60g=w1280-h720-no

Im wyżej tym piękniej smile. Takiej właśnie zimy nam brakowało. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3de5Z2YCyJ9eFJxGmLwtFLcY8kAm2sdselUnz_yrEdqJNwD6Zo6CQWL8xw-5zNiDBi-OzOeYPPiqy2rK9kJPr5zkMWWQSg76lZdOEAGLLlw5i1rYRB0fi-sd0F9wv8PmZZxzqeXR2hdbmC9uo6_Hg1evg=w1280-h720-no
                                   https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cw5jj7hKqleHaZf1hV2mY6SprTDzcv3mOCaAJ5a2HibDraq-K8HmriMFzVRpGxNMORx2RrfBErja3QD8SbbEFwRnhN32mo3H2VBAIZypJnsjfqF0Fd_P92BcWn3tP6XhMNXTpquVevKS6551n2ocOKag=w492-h873-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cK9I1UkixYVtQChm2LlTV-YR4p_A7TGnHyhzA49U0A0P-KkATIKfm4HwBCXN22zNng6YXA4Et8823xzarDBmzHJsXvh7L6eZywY9X8B_0aPu36A33PkvVoVBuTtZjKeO86ZvrwTWRXBRWwSJdNUsjV9g=w1280-h720-no

                                    https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fRZGVm4w5--RLGd9Bbsq6tbLKe-pS5dWXbr9qPt0TALhahk6twy_hi6iLRnBxFoko7nV47WjZ5Hl7ijmwl2TAfjHAXaW-timSxaD3jAgdYYBCdi0ORSE-DiJ3zPSkXW2ECsneZiut_KLfRvKBC2KIcQg=w492-h873-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dkUYjzdO-4Of4iWdzp4ypMY866srLjUyT4bhEY9PITiXht7zqtB0tJIQB-PiZMWrZ4yRjViTO2PHTRu-epcDiahFqSoKLkdoq_QI0LvL4r4giYhzcAXI3_nKy50oO8b0pupshmS1nb4ne9rXUHO1eSEg=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3f9vbPLSLY_V5KugL9x6YVIoxdn-OGA9P_x48nmf13U4z50TYRLIWrXGK5Mut4owcbHWXnsBSVs-mOvN9IDfDcVdM3CHQGchDUdJHQaItbPIr1BuiJtSakXiVvldmagW5dMs95uaPR4LFOn6lie_5TY5A=w1280-h720-no

                                    https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3e9UbrkaD3oJsGvrAF8bPeK5E3oNuhq95WYrGm_qmps77VOiA3pJ_RpbrZWIGpTOucOv2TqlSGwDOrTCF-tBx5p1oqud0k_zWD6iMz2uidgPgJNDzj_WzLPnpGmwqhyWLuu1Vwi4D_IQwwQfwG7ewxdeQ=w492-h873-no

Widoki na Czaniec, Roczyny i Andrychów z trawersu pod Porębskim Groniem.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cE4skjpj2KdVqmmKxOxRyfBtY1k4sf1Ad17fDW9R2aPgD2LLVrtfIxRkmfAp6bsMKQPB8nYsCIXjDcp7_3Pet7FvQrOMkX_5JF7tEJ13WvRoQFoolfo7TGb1ISSpipSm-pdAjinDo653ljGXT7NZdjTw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3c19MEhBToatLnOWEeJu09rjiKtNry4I0wlZHuvGhELNG7MUMJuml5G2N8832lwsuTGEOe9rKw8BVE63r0Me1cmxMzEuK8uL9lIYZ2M9_O3VawB2n4prIyYBvofMsRV3bTj5AXXNahRxjewH9BQXHp-Kw=w1280-h720-no

Doszliśmy do żółtego szlaku. Tu już mijaliśmy pojedynczych spacerowiczów z psami, rowerzystów, pary i całe rodziny.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3e15sZjaglWwDMFi0rGW29G14zkkw8n081hhwjhhn27EGhqXnEpsnkmRjlXQX9HIWzb0e_ONimM2nmeh95YRBw1kD4rBguBB602fOxqiFewk3N4R4xORcADrR6DjWhFQ7hlb75OSJ6RR4ydwjzkJDjkfw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dnKa2dl-SvQDbymERWcK4wWWQpP1erDifLp6tcyVOq71F8hYdgHneAaQ6atFpGineq8FrpJVh7N19wK86-NNSwcDL2lzSj2wa2XgJ-abv7ULF-IK0linL6lkR0wzT6mZgtimRvYvH4ajcd3qR0R0Zmvw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fvf8kak8pMFKUBWEdaPDN8v6hBoOxPOZ0MOxpE4-nmreOdKxMGFM-UBjHD9Y0AkYN4LGBULcJxilDu48UoRuQ5FPE7x2SCZj2jZHTCVM7tReSg0pK-zLQLUVvJssuwHJfQ_7-BJmQRHfptWgFYGE6Xqw=w1280-h720-no

Południowy stok Porębskiego Gronia został nieco ogołocony z wysokich drzew. Jest teraz bardzo ładny widok zarówno na północną, a teraz i na południową stronę. Na szczęście rosną młode drzewka i za kilka lat znowu będzie tak jak dawniej smile.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cmJkQQuSNDPcdqQFOIFIHmzR4spbYPl83wI5SRLx8isMfikbE-JL1nK8HwDKw58usOl0HMoxKfp__r53LJies6pc4L_2XqcqeEMxwtqkKb1xsfMsdHhp8Hj9RY_ve7Rb_96MPYK5ulapdl_C_rXR4q7A=w1280-h401-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cqeL9hNJ3-6oHcXfgLTm5PIKwFhGAfXsyV7eX8X_BfZ1bkek3NdjZrGnwfsF0OIrV0aUEBN4dBCmEmtg0W6IlXw0MMSeN2gm8UjhqR_2L8rrueEnXuIGZo61KIvKVle-ZlvVWdNTKKm2_XyiPJvLZpIw=w1280-h720-no

                                    https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eusofC3c914RkS9kxJOAzeE5t9BXxpEMNJ5HtfBCzAAX37DBeYDszfwMXKDT4NX7_UeNG0b01X4GAnlAha-gENTTs8-xIC_fDikeACLbqf1ra5ZjYheIY3kFBpwJHI7rdPMrbA5qjjW9b9cyZ8S1dddw=w492-h873-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dJik4PFgxLSj9ggPgUFSh0SMJ41PrzahetSvHOH3m0l2H_bG2Fkl0YOzT8wVz2f0pohFM0r_geg8qeyPyCbQLJ9ZGCLzKgfrzyVoW_x97wp9nAbaBiBigt78Z5rYkrhFSKwMEf_SkESleK7oJIw2I-gw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fZ_V9uCD8rVezc1HedhvV2-h4GFicKWv2UtH46ongbR1tRhuSsWEK9J8I0j-r9_gt2bcRw2NQv1BXIIGpW8r129P6FP3U34zSHS5yv2CK_kfs-wv5BblBbbpn5tFUtuVHGu5MNBM6aJVv7X_kFdGi17g=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fhTB9JbQLQna7qgW2MT46F5J5YGeLRd9lHBik89sSgaXvqh-gneiowNiAthe_jO44IkbDjO20hwbAu3bWZIQuuR7F0D-eBzA3Gj7nKRERr603TgcYwLjQ5vsROOKq9j96m8-sS9JGYMU5iqZoh-eAG7w=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cQrFBP_o6Hs5FMnSA9pQG6kLLx93noYY4Bwj9OOPv3mEXdIa26x6hMItiPb1DHE2DI0PL2InwApUr4HzGLCCuenxRkoREfcf_GMPKg6mzSv8xTubEZfvOGps-FVLVrfNkeGbXQzNP9PO1Cj4xAmEOzRg=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3c14vxjn23PolKvBJOypeHu8YMf7sOnjUzVyDdu05pls9hST7gNgV64eWxWnJSbUGVlXtZ61GCQYY7fI8eBhEFc7S_2GgCPkhqtNNo-SYyu6civb53Dg02wo5zFqiJPiW6w6tOdQysaKXdSr-JdwqJQzA=w1280-h720-no

Widok na północ smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3egKQ9oRqBlHGrxqlvToFiS9hrK5dgMQ200s6vwzMFXrjHc8TIDfRQ-ftS__mEr8UFXzG24MPEEzGL_6UNIFohzlvfuFyocPbRWRGWJ9NXC93VsdG6i2neb0QxIA1VTCZ2D-bwROsCCSm3BgPXw4Zix6A=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3ek_c957uiSiPxWxLXX-pmQZvRDV14G_S5GShRa_5ZyG4gxJw_ykiM5912CUtclREtTp5K_H52z84izgllabtpPEcBwXfo5ZYa1Zy_8MROdD3Itar_J0vxY72nWoS1HXvbpI2uZlQO-dGqJZAqZfPr5Tw=w1280-h720-no

Prawdziwa artystka z tej zimy ! cool

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3doO-k7nJV1IMFL63VVvnuuEqln5AwhZkQFQ9CCEYolMS7dnHjSC4922Gh9lOkZSxXccxp931wncZhKWs4c1adofcaCxwX9A1w3YCF3Jw5Wa6wP6SeYqijDY5ec97_YHUFBylJw67ZJYRj7hlqwY-00wA=w1280-h720-no

Śnieżne koronki smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fhCemhajSxHpP4eAo7ewrDfsV6faVC9gXQXXvVoMQMl6_sq9V8FpkGb48v38XACu0Ba9At6o4zSJikvdr_h0Crh4XewdKtRg2wjTjgBsWDRjLdcLAjH3Gbh5Nf0SEDjwba4yOR0Z-FVvDGJrtOjrc2zg=w1280-h640-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cfSCyQjD71t-08S-NU8_ZStVtijWszom_fvMMqhjNL-UTL46e8n094k0U8bt8AtBC3c22RDP7ArviN48NP8fP6xjW0IRYFRZTx26xEpC_ojWpbCkrRNuhVzKt1Nc7pCroDTRa4sapANULPPTvaQhuXFA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3f78nStT4N-CDsNiyS7jxlFu4nyFDtDQe2gZyBamYKiew5rUQF6-Gwh4y4zzXJvFj9E8Q0auBbG-_cqb5UboGeXcGKjwhzkwyjJsTgKCklhz1JLg68MgZK1SsU6sXoA0wUA1HHLA4dBOxfgpEflliZcLA=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cdWMFU1z2Aj1rgfZ0gvHhafuGZJQEBDQqcD-Sc3c0b_sGs9u-WKSdPBxSvUcEPfGj2APO8yiGhtxyq8WfC0hLebVkcV7MnVusRx_nidzKy3_xC3Bfbwp_mAaMYJHQcc6rnSCNepvsAzX1Chj7B8MH_ew=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3eCWnjumw6FPpXbTeLjRwgy14bujGyth375aMGS8TL8XrUUA55I5XHWaOJSMU26h8Oux8X-NB7PPh_5bdcUFS4i-QXrx53hlA0xCUqo2Pn-vX3MHe5omhLYlZOXKMDcAj82gXyZTvTv-gxRSrLz8SDKbQ=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dhgRy4ax91G3RljUWfMUySp17SuNLAQbuU2VWt71W6ctWL9FFKfO3f20U9HZKA_LxRwYehl1vsx9zEwI3rt0TMxnWqV8-3-YPrxJ4O3sRDqXdaaf6YjO1LXnpNo68y8iR_x-trbw10M6MeiGDa4hRQAw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3diSLimK7SIfoaeoM2YYscT5Yxp2qquiN5RLLeKGYEiFmufxZsuwAIs6rxJhIO1eqAGXu1SIQPPW8bWiTi3YfUgNQC2Fxeoxhc5DYUOQZukKg55zIoTgUpskBeJ-ceYkUM-0z39UEBjqHtMx6VPig51kA=w1280-h720-no

Jest i Porębski Groń smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dRJsHxsVgo1KYILgyPmA98-sE0U08tkpxoRzDcNBZ290_pVM4ng9NeXNnFLXNncxGd6k12L1Ze3Milrw7zCBH2RTvlz9gvBDISuuhr2vjqhMbwScIpEvVszhhgRP3jpxbK-HkmjzqNa01LaGlq4q3DVQ=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3ePxfO4SAn-K-fBTd7ivQt2EMaylytrUU5j_DwBk5bF3CLZ-lCVxQ0bx0GRObByfJijk3dNIRSjZK_W4es1hBjeGJ-SLPwR6P854_nIXDIDMKr2qsZdwu7lCc5VBfsONMSSSoEdazg5KjdKEZt6-zEsHg=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3d0HrVOq8m4y7PVCCTlYG55YaZLtPYQlYH8Zb94Cmndjlv1EOA6g31zQKLI-m1wSGmEms8QLCHVUaLUvg2iWgknt-Q3dtODOn-qvQwzjONm1chYZs85RWcXUsMJy-XHPnnwV_n4wRxpozveLEPQIoLtwg=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fya0TOYKF0PzBYlCN3bg7YTmKPJ2ZlfZyEyIpgaq6WhmLg24AREtmpo0OtCJ5hQS8uKmFhaEs1SCicEzxhWXJ6iUo_BD3SNkK21JPK5VUpOupH5ux_W8gA-HifRKIgnZQHTwMFbbLsy2x29YYQlDdvqw=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dOcm1XZdIMAlJ2iLfC-p1EczzuVNMvVG0OWKTFn7S4tj7CsUJwRRTf9Jj17ZZZ08Qz7tCmqpWeCkNh9rhJEt_fvX4VNqcaVOqDkqJkFkoJ6RBhf6ZJ-uozg6OaNmRXfgyT7a5eZewGupAciAiK2Yi07A=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3dmV5jI_zEUSU9tJuxC8CWX924-gUt0i592mI96LJ2uoAUqQoN9xNeknGS_yNFcphC3435WbBAygKAlHDxEzisFi22olgAGAlSR5HDjVQCR52CBIa5NOlajxV_QTP71GdsKqCbBtD_sTcIJfpi4QaGNYA=w1280-h720-no

Ze znanego nam z mierzenia azymutów miejsca widokowego pod Złotą Górką nie ma już praktycznie żadnych dalekich widoków. Drzewka wyrosły i zasłoniły panoramę. Tylko gdzieś między drzewami sprawne oko wypatrzy Królową oraz Pilsko smile. Mocno podświetlone przez słońce były jednak dziś lekko niewyraźne... big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fHZrhDzWCp8RN4r4v8r-Tt7wQkqetmlxV4eYCxinuokUSb-lIu8p1xnEic7mKgzl8MJTtAqXb8unbZ8r3ctOFKoAWA-jY4V9qo2oRxJ1EfSJ8Iwmz-o78lTR6TDlxvKGHGap-Gjvts5bYBcWeVXFNrdg=w1280-h720-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fk70MSRy4AnvniOsbg9g-2mVSkdF7iVZRhIJ_PrqRmcpg42b7U1mW8jZk8h7qpJzI_OBQ8OjlnJSW41rThfazPBtgE3ZPVoq3dQc2DPajBGc3OBHJIRqkDBt9jies1Qlm0zx0fjrITKbIRP7fb4jWhnQ=w1280-h720-no

Do samochodu zeszliśmy ze Złotej Górki w ciepłych promieniach zachodzącego słońca bardzo stromą ścieżką, wprost na domy na osiedlu Pod Górą. smile Czy dane nam będzie jeszcze w tym roku, albo kolejnych, przeżyć tak piękną zimę ? smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cFD6ckkKZ8WnSoRWRYU7Lry-s1PL2KFu8CiI7l_tYNIun6FwLM6mW51ZFnAm555dKjXyUQCFwKPA5vjn_zXm2vKs-bIjPZLVR5UPko5zIWLep8XJt5l1kCk9zOn9vJDZDk1tkd_v-wsSOw7R_brKihLg=w1280-h720-no

517

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Hej, co z moim Walentym ? Mam zmieniać zagadkę ...  neutral ?

518

(1 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Moi Drodzy,
dziś o godz. 20.00 będzie można obejrzeć na żywo występ Zespołu Caryna, w okrojonym nieco składzie tzw. Małej Caryny. Nie wiem czy pamiętacie projekt "W górach jest wszystko co kocham", cykl koncertów poezji śpiewanej i piosenki turystycznej w Teatrze Banialuka W Bielsku Białej. Gościliśmy na wielu z nich. Grupa Caryna była zaproszona na jeden z występów. smile To były naprawdę super koncerty. Jaka szkoda, że już ich nie ma smile.

Dla przypomnienia smile
https://www.beskidmaly.pl/pun/topic2417.html

Link do dzisiejszego koncertu online pod zdjęciem smile

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p640x640/143243392_4521970141153761_9108401863707744762_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=340051&_nc_ohc=A7APZfZW_HAAX_PjDn9&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&tp=6&oh=63af241b6c22f930fdbd004099fae0b0&oe=60445FB9

Transmisja online w Tawernie Keja https://www.facebook.com/40426070625807 … 0870423184

Darku bo to heroiczna walka o przetrwanie. smile

jolanta napisał/a:

Przysłowiowe trzy domy na krzyż, w tym jeden z noclegami.

Trzy, ale jest co potrzeba ! big_smile

Piękny odcinek Jolu, podoba mi się bardzo smile. Powiem szczerze, że ja Beszczadów praktycznie nie znam, nad czym ubolewam. Byłam w nich może ze dwa razy, krótko, dlatego nie zdążyłam się nimi w ogóle nadziwić i nacieszyć. Muszę to koniecznie nadrobić, dlatego Wasze relacje są dla mnie bardzo cenne smile.

Świetne ! big_smile Wszystko chce żyć na tym świecie ... smile

522

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nie wiedziałam, że trafiłam big_smile, stąd opóźnienie XD.

Niedługo Walentynki big_smile. Gdzie wisi taki Św. Walenty ?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3cLOjwD5-g7h5Gkjg6uz4HyMMr_dCoAz9XQR5favs6lJNW6muwR_715WvtEqvnanRdlGL_pAiM07orprPU8lPCRBJ2SM14rZF1ZlU85l46H2O8iFjBKnoDPXAVWZHSgVXT4dOAWo7Hqwhgjkfj_0k-ZHA=w590-h873-no

523

(3 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Super ! big_smile

524

(1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Cudowne zimowe widoczki, miód dla oka ! smile

525

(2 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

A tu kolejny skandal związany z nieuzasadnioną wycinką starych, niemal pomnikowych dębów w Kleczy Dolnej. Trwa batalia o ich ratowanie. Powstał nawet Społeczny Komitet Ochrony Dębów w Kleczy.

https://www.mamnewsa.pl/magazyn/giganty … e-uratowac

A poniżej informacja z 19.01. 2021 r. o tym, co się udało do tej pory w tej sprawie zrobić.

https://www.wadowice24.pl/nowe/kultura/ … y4p-4FUP3M