Jak nazywa się widoczna na w tle góra ?
501 2021-02-27 21:04:43
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
502 2021-02-27 20:58:21
Odp: Pomaluję sobie świat na niebiesko (35 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
Niesamowite, żeby nie móc nigdzie znaleźć miejsca na nocleg
. W Sanoku zwiedziłam Muzeum Historyczne z m.in. Galerią Beksinskiego oraz jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce od XII do XX w. Polecam ! Zabrakło juz wtedy pamiętam czasu na Muzeum Budownictwa Ludowego, dlatego czekam Jolu na Twój kolejny odcinek relacji
.
503 2021-02-27 20:44:40
Odp: Leskowiec (8 odpowiedzi, napisanych Dojazd)
Mirku jest linia autobusowa numer 7.
Poniżej podaję Ci rozkład dla dni tygodnia i soboty/ niedzieli.
Zejść należy niestety tą samą trasą do Rzyk, możesz jedynie sobie zmienić szlak np. z czarnego na serduszkowy, żeby dostać się z powrotem do Andrychowa. Bo z Rzyk masz najszybciej.
DNI TYGODNIA
Linia 7 - Odjazdy z Rzyki Mydlarze - Kuźnia – KIERUNEK : Andrychów Dworzec autobusowy
04:59
06:02
06:33
07:01
08:03
09:12
10:40
11:38
12:23
13:22
14:33
14:53
15:33
15:55
16:53
Linia 7 - Odjazdy z Andrychów Dworzec Autobusowy - KIERUNEK: Rzyki Mydlarze - Kuźnia
04:31
05:35
06:05
06:33
07:35
08:44
10:10
11:10
11:55
12:54
14:05
14:25
15:05
15:27
16:25
SOBOTA / NIEDZIELA
Nie ma w weekendy odjazdów do Andrychowa z przystanku Rzyki Mydlarze – Kuźnia tylko z Rzyki Jagódki (trzeba zejść przystanek niżej do pętli)
Linia 7 - Odjazdy dla Rzyki Jagódki I do Andrychów dworzec autobusowy
04:53
06:42
08:00
09:32
10:52
12:55
14:42
16:35
18:25
21:12
504 2021-02-25 11:16:15
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Jawornica
Bukowski Groń
Cisowa Grapa
Smrekowica
Leskowiec
Jałowcowa Góra
Lipka
Wielka Bukowa
505 2021-02-24 21:25:14
Odp: Powroty w Beskid Śląski (45 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
Rzeczywiście w niektórych miejscach jest łyso
ale jest też całkiem sporo fajnych, zalesionych terenów z widokowymi polankami.
Mnie najbardziej dokuczały zawsze tłumy bo w miarę łatwo tu dojechać, ale da się tak przygotować trasę by zaznać nieco prywatności
I to by mi najbardziej odpowiadało, ponieważ coraz bardziej zaczynam doceniać prywatność ... ![]()
506 2021-02-24 20:17:36
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Ja go znalazłam nad górskim potokiem
. Darku na pewno jest to czyściec
. Zadajesz zagadkę
.
244 - sprocket73
201 - kisiel
97,5 – Cyberniok,nena
88,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks,cwiartka11
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff
507 2021-02-24 18:47:01
Odp: Powroty w Beskid Śląski (45 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
Ja ogólnie rzadko bywam w tej części Beskid Śląskiego
Ja również, dlatego bardzo chętnie czytam relacje Jolanty. Nie wiem dlaczego, ale Beskid Śląski zawsze mi się kojarzył z uschniętym drzewostanem, wyciętymi połaciami lasów
i jakoś mnie do niego nigdy nie przyciągało.
A tu proszę Jolanta udowadnia mi, że się myliłam
, dlatego wezmę Śląski pod uwagę przy planowaniu wycieczek na ten rok
.
508 2021-02-24 18:38:36
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
I niech ta wiosna już przyjdzie i trochę radości w tych beznadziejnych czasach przyniesie. ![]()
509 2021-02-24 18:37:18
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
To może jeszcze jedna zagadka botaniczna.
W naszych lasach można znaleźć taką oto roślinę z rodziny jasnotowatych. Dodam, że jest cenną rośliną wykorzystywaną w ziołolecznictwie. Proszę podać jej nazwę.
fot. nena
510 2021-02-23 19:00:06
Odp: Powroty w Beskid Śląski (45 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
Super, 14-tego i 15-tego lutego można było naprawdę nacieszyć się bajkową zimą.
Warto było się wybrać wtedy w góry
W kolejne dni wiatr i odwilż strąciły niestety piękne śnieżne czapy i szadź.
Słodka ta ławeczka na szczycie Krzakoskiej Skały
Dalej Jolu, czekamy na kolejne odcinki ! ![]()
511 2021-02-23 18:47:24
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
przebiśnieg
przylaszczka pospolita
pierwiosnek
podbiał pospolity
512 2021-02-22 16:56:34
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Już niedługo wiosna
! Filmik z Tobim super ! ![]()
513 2021-02-22 16:55:13
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Super !
W takim razie pełny punkt. ! ![]()
244 - sprocket73
201 - kisiel
97,5 – Cyberniok
96,5 - nena
88,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
30,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks,cwiartka11
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
1 - Jiff
514 2021-02-18 08:42:26
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Szlak niebieski z Ponikwi na Leskowiec
A konkretnie Gustku jesteś w stanie napisać, w którym punkcie tego szlaku wisi taki obrazek ?
515 2021-02-17 13:42:19
Temat: Problem z logowaniem na Forum (5 odpowiedzi, napisanych Uwagi na temat strony)
Dzień dobry,
Czy Wy też macie problemy z zalogowaniem się na naszym forum ? A jeśli już się uda to znowu każda próba wrzucenia np. posta poprzedzana jest takim dziwnym komunikatem ?
Czy tylko u mnie jest taki problem ?
516 2021-02-16 19:09:11
Temat: Bajkowe zimowe walentynki 2021 (0 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Przeglądając relacje ludzi na FB, wielu tegoroczne walentynki, nie licząc tych z Krupówek …
, spędzało w górach. Ta niedziela rzeczywiście była piękna, prawdziwie zimowa. Jeszcze rankiem nic nie wskazywało na to, że słońce zostanie z nami aż do wieczora. Do tego mróz, przy zachodzie na szczytach było jakieś –10 stopni, jednak przyjemne ciepło słoneczka nie pozwoliło marznąć.
Wybraliśmy się tej niedzieli na Porębski Groń i Złotą Górkę znaną trasą, z osiedla Pod Górą przez grzbiet zwany potocznie - Ostrą.
Od samego początku towarzyszyła nam bajkowa sceneria zimowego lasu z licznymi tropami dzikiej zwierzyny.
Im wyżej tym piękniej
. Takiej właśnie zimy nam brakowało. ![]()
Widoki na Czaniec, Roczyny i Andrychów z trawersu pod Porębskim Groniem.
Doszliśmy do żółtego szlaku. Tu już mijaliśmy pojedynczych spacerowiczów z psami, rowerzystów, pary i całe rodziny.
Południowy stok Porębskiego Gronia został nieco ogołocony z wysokich drzew. Jest teraz bardzo ładny widok zarówno na północną, a teraz i na południową stronę. Na szczęście rosną młode drzewka i za kilka lat znowu będzie tak jak dawniej
.
Widok na północ ![]()
Prawdziwa artystka z tej zimy !
Śnieżne koronki
Jest i Porębski Groń ![]()
Ze znanego nam z mierzenia azymutów miejsca widokowego pod Złotą Górką nie ma już praktycznie żadnych dalekich widoków. Drzewka wyrosły i zasłoniły panoramę. Tylko gdzieś między drzewami sprawne oko wypatrzy Królową oraz Pilsko
. Mocno podświetlone przez słońce były jednak dziś lekko niewyraźne... ![]()
Do samochodu zeszliśmy ze Złotej Górki w ciepłych promieniach zachodzącego słońca bardzo stromą ścieżką, wprost na domy na osiedlu Pod Górą.
Czy dane nam będzie jeszcze w tym roku, albo kolejnych, przeżyć tak piękną zimę ?
517 2021-02-10 20:27:45
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Hej, co z moim Walentym ? Mam zmieniać zagadkę ...
?
518 2021-02-05 19:40:18
Temat: Koncert online zespołu Caryna (1 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)
Moi Drodzy,
dziś o godz. 20.00 będzie można obejrzeć na żywo występ Zespołu Caryna, w okrojonym nieco składzie tzw. Małej Caryny. Nie wiem czy pamiętacie projekt "W górach jest wszystko co kocham", cykl koncertów poezji śpiewanej i piosenki turystycznej w Teatrze Banialuka W Bielsku Białej. Gościliśmy na wielu z nich. Grupa Caryna była zaproszona na jeden z występów.
To były naprawdę super koncerty. Jaka szkoda, że już ich nie ma
.
Dla przypomnienia
https://www.beskidmaly.pl/pun/topic2417.html
Link do dzisiejszego koncertu online pod zdjęciem ![]()
Transmisja online w Tawernie Keja https://www.facebook.com/40426070625807 … 0870423184
519 2021-02-05 19:06:26
Odp: Wyprawa na kroczące drzewa z podnóża Beskidu Małego (3 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Darku bo to heroiczna walka o przetrwanie. ![]()
520 2021-02-05 19:03:07
Odp: Pomaluję sobie świat na niebiesko (35 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))
Przysłowiowe trzy domy na krzyż, w tym jeden z noclegami.
Trzy, ale jest co potrzeba ! ![]()
Piękny odcinek Jolu, podoba mi się bardzo
. Powiem szczerze, że ja Beszczadów praktycznie nie znam, nad czym ubolewam. Byłam w nich może ze dwa razy, krótko, dlatego nie zdążyłam się nimi w ogóle nadziwić i nacieszyć. Muszę to koniecznie nadrobić, dlatego Wasze relacje są dla mnie bardzo cenne
.
521 2021-02-05 18:51:03
Odp: Wyprawa na kroczące drzewa z podnóża Beskidu Małego (3 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)
Świetne !
Wszystko chce żyć na tym świecie ... ![]()
522 2021-02-01 21:53:25
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Nie wiedziałam, że trafiłam
, stąd opóźnienie XD.
Niedługo Walentynki
. Gdzie wisi taki Św. Walenty ?
523 2021-02-01 21:43:45
Odp: Wiśnia krocząca z Kęt (3 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)
Super ! ![]()
524 2021-02-01 21:35:33
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,026 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Cudowne zimowe widoczki, miód dla oka ! ![]()
525 2021-01-26 21:37:09
Temat: Stare dęby w Kleczy Dolnej (2 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)
A tu kolejny skandal związany z nieuzasadnioną wycinką starych, niemal pomnikowych dębów w Kleczy Dolnej. Trwa batalia o ich ratowanie. Powstał nawet Społeczny Komitet Ochrony Dębów w Kleczy.
https://www.mamnewsa.pl/magazyn/giganty … e-uratowac
A poniżej informacja z 19.01. 2021 r. o tym, co się udało do tej pory w tej sprawie zrobić.
