676

(3 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

ferdynansie byłem z moimi gośćmi z Wisły jakąś godzinę po Tobie na Potrójnej i pokazały się Tatry, a i wyparzyłem nawet na moich zdjęciach Niżne Tatry z Chabenecem na czele. Ledwo widoczne, ale jednak smile

Teraz idę się smarować. Przypaliło mnie jak raczka lol Relacja będzie jutro wink

677

(121 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

A mnie ciotko dręczy od zeszłego tygodnia ból mojego kolana, w które pierdzielnąłem się na dodatek zdrowo w robocie w środę. I cały mój wypad ze stokrotką dziś stał pod sporym znakiem zapytania. No ale twardym trza być, a nie mientkim tongue

P.S. Przy okazji miałem okazję zobaczyć popielaty płaszczyk niejakiej neny udającej się do kościółka. A ja jak zwykle, jak bezbożnik, w góry w bele czym big_smile

678

(121 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Szukałem, szukałem, aż znalazłem...

Z dedykacją dla Neny z dzisiejszej wycieczki na Leskowiec. A było się ciotko ze mną wybrać tongue

https://lh4.googleusercontent.com/-m4I52NpcAPw/T4MTYPJAFEI/AAAAAAAAAjQ/48qa10lXyYE/s800/DSCN6016.JPG

679

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

IMO coś takiego:

https://lh6.googleusercontent.com/-qEAZKSGK6AI/T4CQuIIpNZI/AAAAAAAAOi0/8BO21EA7CMA/s800/zagadka.JPG

680

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zaryzykuję.

- Rogacz (898) i Czupel
- Żarnówka Duża os. Podlas, grzbiet Nowego Światu
- z żółtego szlaku z Żarnówki na Hrobaczą Łąkę

Jeśli nie, to się poddaję wink

Fajnie było!!!

Na Bereśnik dotarłem wpierw PKP, potem PKS, a na końcu jak prawdziwy turysta - terenówką Remika wink Po drodze zgarnęliśmy jeszcze Wujka.

W Szczawnicy lało...

https://lh3.googleusercontent.com/-36m6litVuwA/T3yPsQdR3AI/AAAAAAAAAeM/Kx_ZZaucmHk/s800/DSCN5946.JPG

... pod Bereśnikiem już sypało, ale widok na Pieniny powalał. Muszę tam wrócić latem...

https://lh5.googleusercontent.com/-53Ros2fQ_NQ/T3yPuO7wCPI/AAAAAAAAAbg/GBcyV4zPF2o/s800/DSCN5947.JPG

... wręczyłem prezent...

https://lh5.googleusercontent.com/-vXjJ3AWmi3I/T3yPxHak1mI/AAAAAAAAAbw/1vJs27EL8Mo/s800/DSCN5952.JPG

... a potem nastąpiła część baśniowa weekendu z łącką na czele. Zdjęć brak tongue W nocy sypało... odbyła się Wielka marcowo-kwietniowa Wojna na Śnieżki, a rano przed Bacówką było tak...

https://lh4.googleusercontent.com/-HQmn_xmR9XA/T3yQMzIk0QI/AAAAAAAAAc4/q1PuWqyqp4M/s576/DSCN5964.JPG

... potem wyjrzało słoneczko... na chwilę... ale to wystaczyło...

https://lh5.googleusercontent.com/-4jC1gIv_5QI/T3yQWsnOnQI/AAAAAAAAAdQ/ZvmXP1wOqz0/s800/DSCN5967.JPG

... zrobiła się prawdziwa zima z widokiem na Trzy Korony...

https://lh5.googleusercontent.com/-uCHlIaTRous/T3yQq8z1e-I/AAAAAAAAAdw/eIcY7KIQpcw/s800/DSCN5971.JPG

...koniec, kropka.pl

https://lh4.googleusercontent.com/-Q1X7Mj2qG40/T3yQzFMP-9I/AAAAAAAAAeI/sfT0coSXzU4/s800/DSCN5974.JPG

P.S. Fajne było znów co niektórych (a właściwie wszystkich) zobaczyć. Dziękuję.

P.S2. Ujku - jeszcze raz STO LAT!!!

682

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

lowell79 napisał/a:

Skoro nakreślasz tu antypatię to wyjaśnij wszystkim na czym ona polega.

Oj coś mi się zdaje, że wywołałem burzę w szklance wody big_smile Ale tak czułem pisząc wcześniejszego posta, że może on być opacznie odebrany. No cóż.

Zapewne nie każdy z Was śledzi na forum e-beskidy.com każdego posta. Ja do tego jestem niejako zobligowany od bez mała dwóch lat. To właśnie tam pojawiło się po raz pierwszy określenie "wrogie forum" odnośnie FBM, z tym że nie miało ono wiele wspólnego z autentyczną wrogością, było to bardziej na zasadzie "przycinek" innych adminów beskidzkiego w moją stronę, ponieważ był okres w moim wirtualnym życiu gdy udzielałem się częściej tutaj niż na e-beskidy. No i tak już zostało. Oczywiście w formie żartu - przynajmniej ja to tak odbieram. O żadnych autentycznych waśniach nie może być mowy. Sam wiesz lowell, kto i skąd się przeniósł na FBM. A miałeś "nalot" Czubów na forum około lutego 2010 (I zlot). Niektórzy zostali (jak ja i Kaper), inni przyszli później (xaga, sprocket, mirek), jeszcze inni zniknęli na dobre lub udzielają się bardzo sporadycznie (janioł, Djinn, angi). Więc nie mów mi, że nakreślam antypatie.

Wystarczy się przelecieć po forach (FBM, e-beskidy, G-S, n-p-m, FTG, appletour, babiogórskie - te dwa ostatnie w fazie niestety agonalnej) i zerknąć na użytkowników. Te same gęby na avatarach, prawie kropka w kropkę kopiowane relacje, te same nicki... Jakieś deja-vu???

A może górska rodzinka???

I to pytanie pozostawiam bez odpowiedzi... To na tyle z mojej strony...

683

(49 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

1. (4) - Grota Komonieckiego
2. (26) - Potrójna
3. (10) - Skały Zamczyska

684

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Witaj Robercie i do zobaczenia na szlaku wink

nena napisał/a:

(...)w gronie Beskido(czubów)lubów(...)

Chciałbym skromnie zauważyć, że określenie BESKIDolub/beskidoCZUB (pisownia oryginalna) jest zastrzeżone dla sympatyków i zlotowiczów tego mniej znanego i na dodatek wrogiego forum, któremu nota bene administruję tongue

685

(15 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

piotr napisał/a:

Nie taki zły ten tfurca wink jak się skromnie opisuje.

Piotrze obiecuję, że jak wygram w totka (w którego nie gram), to kupię sobie kawałek Bieszczad i... zdziadzieję do końca big_smile

P.S. Jako, że za ostatnie komentarze pod moim albumikiem mam obiecane duszenie, powieszenie, ćwiartowanie z posoleniem, Sodomę i Gomorę, Armageddon i wszelkie ziemskie kataklizmy spadające na pewien blok w Andrychowie, postanawiam zacząć grać w totka czym prędzej tongue

686

(256 odpowiedzi, napisanych Szlakowskazy, tabliczki, znakowania - kapownik)

Tabliczka pod Smrekowicą legła na ścieżce - wraz ze ściętym smrekiem. Chyba zacznę nosić ze sobą jakieś narzędzia, żeby można było to odkręcić i przekazać MK do regeneracji wink

https://lh5.googleusercontent.com/-ucKmznp23Zg/T29E4Ujcy3I/AAAAAAAAAIA/e8almjvSfD0/s800/DSCN5884.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-EPluOSJ_ZxI/T29E6Yfg3AI/AAAAAAAAAII/10rFDBYxxFA/s800/DSCN5886.JPG

687

(15 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

maurycy napisał/a:

a Bestyja siedzi skromniutko i nie komentuje

A co tu komentować??? Relacja napisana bez pomysłu, zdjęcia tym razem też siakieś takie nijakie. Albo kryzys tfurczy, albo kryzys wieku średniego tzw. zdziadzienie tongue

kisiel napisał/a:

mnie to google+ ostatnio strasznie denerwuje i jestem juz sklonny zalozyc nowe konto na picasie.

Jest jakaś metoda rezygnacji z G+ zachowując konto na Picasa w "dawnej formie". Ja nie pamiętam jak to się robiło (miałem ten problem przy zakładaniu najnowszej Picasy), jednak wiem, że ostatnio walczyli z tym ustrojstwem brombella i jardo. I co najważniejsze udało się.

A Twój albumik zniknął, bo zmieniłeś jego nazwę na Picasa nie poprawiając linka na forum wink

688

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Zgadza się.

14 pkt - sprocket73
9 pkt - baca
6 pkt - jolanta
5,5 pkt - MK
5 pkt - darheush
2,5 pkt - MF, jardo
1,5 pkt - Dariusz Tlałka
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kisiel

689

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo tongue

Gdzie znajduje się ten obiekt (kolor szlaku i skąd, dokąd prowadzi)???

https://lh5.googleusercontent.com/-7e3BslFNVCU/TmuUBGPxzdI/AAAAAAAAL2A/_pQ9jLIiWMU/s800/DSCN0087.JPG

Z uwagi na późną porę oraz konieczność spędzenia jutro ośmiu godzin w fabryce, ewentualną poprawną dopowiedź potwierdzę jutro około 15 wink

690

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Przełęcz Kaczyńska. Szlak zielony z Gancarza do Andrychowa.

691

(15 odpowiedzi, napisanych Relacje z wycieczek po Beskidzie Małym)

Ahhhhh bo zapomniałbym!!! Jadąc autobusem na Jagódki widziałem niejaką nenę. Na galowo!!! Chyba do kościólka wink

A ja bezbożnik w góry, w byle jakich ciuchach tongue

Miało być samotnie, zrobiło się prawie samotnie. Krótko mówiąc był to dzień spotkań. W autobusie na Jagódki z ferdynansem, na Groniu JPII z kisielem, a po drodze z lepiężnikami, przebiśniegami i samotnym podbiałem.

Miało być samotnie więc w plecaku wylądowały kanapki, 5 piwek, w kieszeni mp-3ka, a w uszach słuchawki. Żeby było klimatycznie wybrałem jako podkład Dom O Zielonych Progach wink

Na Groniu JPII melduję się po 45 minutach marszu. Chwilę siedzimy z kisielem w słoneczku wygrzewając nasze stare kości. kisiel schodzi do Jagódek ścieżką Zielińskiego, ja ruszam w stronę Leskowca i Potrójnej. Śniegu zdecydowanie mniej niż przed tygodniem, co nie zmienia faktu, że idzie się źle. Jak nie błoto, to mokry śnieg po kolana. Jak nie strumyk na środku ścieżki, to strumyk pod warstwą śniegu. Krótko mówiąc zima wcale nie ma zamiaru odpuścić tak łatwo, choć widać że jest na przegranej pozycji wink

Odwiedzam Olafa, chwilę rozmawiamy przed chatką i uciekam do Ani i Rafała. Królowa pokazuje swe lico.

Robię teraz rzecz dla siebie nietypową. Czyli na trasie zmieniam wcześniejszy plan. Nie chce mi się brnąć w tym białym g.....ie na Jawornicę i do Targanic, więc schodzę czarnym szlakiem do Czarnego Gronia. Po raz pierwszy w życiu. I nie zawiodłem się. Widoki, widoki, widoki.

Gdy dochodzę już niemal do celu widzę jak w stronę Andrychowa śmiga autobus. No cóż zostaje 90 minut oczekiwania na kolejny w Czarnym Groniu przy złocistym wink

To była piękna niedziela. Kolejna w tym roku wink

Komplet zdjęć po kliku w obrazek:
https://lh4.googleusercontent.com/-tsRUJTPg6R8/T29FVOi0laI/AAAAAAAAAJ4/Bn18Nqx0Q5Y/s800/DSCN5914.JPG

693

(121 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Dziś pod blokiem zauważyłem (sorki za jakość - robione telefonem)

https://lh3.googleusercontent.com/-ylyWmv51jEk/T23nxj7vDzI/AAAAAAAAADQ/Fn4iG7H_zl8/s800/DSCN1390.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-m3mWOppdEuQ/T23nzRmtjHI/AAAAAAAAADU/5377TsmzUgA/s800/DSCN1394.JPG

Marku fajna wycieczka. Zawsze lubiłem tam wpadać wracając z Jury.

maurycy napisał/a:

Z okolicznych atrakcji polecam tez ruiny zamku w Tenczynku .

Niestety muszę zmartwić potencjalnych zwiedzających. Zamek Tenczyn w Rudnie został zamknięty na kłódkę. W tej chwili ponoć można się tam dostać tylko nielegalnie.

Są i zdjęcia (klik w obrazek). Enjoy wink

https://lh3.googleusercontent.com/-s7gPOUYCtc0/T2bvzZbbHsI/AAAAAAAAPDo/icrkx3NNOdc/s800/DSCN1306.JPG

P.S. Lepiężnika wybrałem celowo, aby uciszyć te marudzenia na brak kwiotków lol

Paluszek doszedł do siebie więc postanowiliśmy się z Gennaro i Memezio wyciorać gdzieś po BM. Padło na Leskowiec od południa.

Startujemy w Targoszowie przy górniczej kapliczce. Chwilę szukamy szlaku buków (jak on jest fatalnie oznaczony).

https://lh3.googleusercontent.com/-tQyxGaQKKo0/T2bvaeN7NNI/AAAAAAAAPCg/1ewUTnUE4bM/s576/DSCN1297.JPG

Jednak po piętnastu minutach dochodzimy na Gronik i do kolejnej kapliczki górniczej.

https://lh4.googleusercontent.com/-JpUkcFqXBcc/T2bvjkjzR6I/AAAAAAAAPDA/JNgQRcU6NEk/s576/DSCN1301.JPG

Tu mały rest na uzupełnienie płynów. Po chwili ruszamy szlakiem buków. Idzie się dobrze, jest niesamowicie ciepło, mówimy, że te temperatury bardziej pasują do lata niż kalendarzowej (jeszcze zimy) smile

https://lh5.googleusercontent.com/-4PtfQvS8uGo/T2bvwy1LHwI/AAAAAAAAPDg/7IM5gZ2jxF4/s576/DSCN1305.JPG

Gdy dołączamy do czerwonego szlaku na Groń JPII zaczynają się schody. Śniegu już powyżej kostek. Jest on bardzo uciążliwy. Im wyżej tym go więcej.

Mijamy Polanę Łazy.

https://lh4.googleusercontent.com/-4NB1Bpoy1v0/T2bv6p77a_I/AAAAAAAAPLU/7gKe0YPrNGk/s800/DSCN1310.JPG

Buty powoli zaczynają przemakać. Ile nam zostało jeszcze do Semikowej??? W końcu jest!!! Ale - o matko!!! Jeszcze nigdy nie widziałem tak zapranej śniegiem Semikowej!!! Na krokusy trzeba jeszcze będzie sporo poczekać.

https://lh5.googleusercontent.com/-76gRrGqH2E0/T2bwEzFLmiI/AAAAAAAAPLc/uiDv6UHIDrA/s800/DSCN1319.JPG

Chwila odpoczynku i ruszamy dalej. Ostatnie metry przed dojściem do węzła szlaków pod Groniem JPII to po prostu galery smile No ale w końcu jest ładnie wydeptana ścieżka do schroniska.

https://lh4.googleusercontent.com/-pxY5c_q1usI/T2bwUGu9HOI/AAAAAAAAPFY/hhsDZiGdXDI/s800/DSCN1330.JPG

Przy schronie masa ludzi!!! Jak się popatrzyło na ubrania niektórych to się nóż w kieszeni otwierał smile Adidaski, krótkie porcięta etc... yikes

https://lh4.googleusercontent.com/-uYzSSM2v5gQ/T2bwit_LrlI/AAAAAAAAPGA/SWXA6I5V3-w/s800/DSCN1336.JPG

Przerwa na jedzenie i browarka. Gennaro z plecaka wyciąga również pewien smakołyk wink

No nic trza się zbierać w stronę Leskowca. Autostrada. wink

https://lh4.googleusercontent.com/-rWdWfL7UDno/T2bwly5qkvI/AAAAAAAAPGI/ACr805pSMOY/s576/DSCN1337.JPG

Na szczycie oczywiście pamiątkowa gruppen-fotka Tres Amigos.

https://lh6.googleusercontent.com/-L57bksAapaA/T2bwpq9hntI/AAAAAAAAPGY/M9NXz8ypBPs/s800/DSCN1341.JPG

Idziemy dalej w stronę Smrekowicy. Już nie jest tak przyjemnie. W nawianych miejscach pokrywa śnieżna sięga 1,5 metra. W butach armageddon neutral

https://lh6.googleusercontent.com/-oDhLRBQGy3Q/T2bw7rbBctI/AAAAAAAAPLg/64IFRxq9Tz4/s800/DSCN1349.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-ayMQ6SzDX7o/T2bxO8XutwI/AAAAAAAAPIg/WK6otpPOT8o/s576/DSCN1363.JPG

Docieramy do węzła pod Smrekowicą. Krótki odpoczynek. Podziwiamy widok na Potrójną.

https://lh6.googleusercontent.com/-YNtjrJQ6JHc/T2bxQf9G_7I/AAAAAAAAPIo/GJGFLjjXxM8/s800/DSCN1364.JPG

Zaczynamy schodzić w stronę Polany Suwory. Jak do tej pory było ciężko, to teraz zrobiło się prze@#$ne big_smile Jak na złość szlak nie traci specjalnie wysokości. Śniegu po kolana. Mijamy kapliczkę pod Czarną Górą.

https://lh3.googleusercontent.com/-jaF-PjqThp4/T2bxllLO8xI/AAAAAAAAPJ4/EskWkBQcYyI/s720/DSCN1374.JPG

No nareszcie szlak się przełamuje i zaczynamy w końcu tak naprawdę schodzić. Im niżej tym lepiej, co nie zmienia faktu, że nie robi mi specjalnej różnicy czy idę po wodzie czy po suchym. W butach sytuacja, przy której potop szwedzki jest dziecinną igraszką lol Rzucik matrycy na miłościwie nam panującą Królową...

https://lh5.googleusercontent.com/-kjmWNnbLTXw/T2bxuPPybQI/AAAAAAAAPKY/MAq1njpniaY/s800/DSCN1378.JPG

... i dochodzimy do Targoszowa. Jeszcze tylko kawałek asfaltem i jesteśmy przy autku.

https://lh5.googleusercontent.com/-cr8g7AX_f2g/T2bxwKyGPPI/AAAAAAAAPLk/E1X9QvkjbOo/s800/DSCN1379.JPG

Reszta zdjęć jak się uporam z kompem.

P.S. Jeszcze jedna ciekawostka. Jadąc przez Wadowice w stronę Targoszowa widzimy przy ulicy jakiegoś rozgrzewającego się biegacza. Nagle mówię:

- Gennaro!!! Stój to chyba Piotr!!!

Pisk hamulców, cofamy jakieś 100 m i oczom naszym ukazuje się Piotr w całej okazałości. Jaki ten świat mały smile

697

(586 odpowiedzi, napisanych Warunki w Beskidzie Małym)

Zrobiliśmy sobie wczoraj pętelkę Targoszów-Leskowiec-Smrekowica-Targoszów.

Powiem tylko tyle: JA PIER@#$Ę!!! Jak wspomniał baca wcześniej - dołem do około 600 m chodzi się dobrze. Wyżej w granicach 700-800 metrów jest około 70 cm śniegu. Jeszcze wyżej, czyli powyżej 800 jest go już dobrze ponad metr, a miejscami w nawianych miejscach sięga spokojnie 1,5 m!!! W dodatku jest to bardzo mokry i ciężki śnieg, często pod spodem płyną strumyki więc po kilku godzinach w butach mieliśmy armageddon. Krótko mówiąc chodzi się bardzo ciężko. Nie ma się co łudzić, do prawdziwej wiosny w górach jeszcze kilka tygodni.

698

(121 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Dariusz Tlałka napisał/a:

Wiem że w Beskidzie Małym można je obserwować już pod koniec marca smile

Śmiem wątpić, ża tak będzie w tym roku. W górach leży masakryczna ilość śniegu, o czym miałem się okazje przekonać wczoraj.

699

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Mały falstart jardo tongue Patrz wyżej.

700

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

W drodze wyjątku uznam odpowiedź wink

Chałupka stoi sobie w Zagórniku na os. Biadasów (jak się dobrze przyjrzeć, widać tabliczkę z numerem domu) wink

P.S. sprocket73 moje PW już w takim razie nieaktualne tongue

12 pkt - sprocket73
6,5 pkt - baca
5,5 pkt - MK
5 pkt - jolanta
4 pkt - darkheush
2,5 pkt - MF
2 pkt - jardo
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad
0,5 pkt - kisiel