Nie żebym zapomniała, ale życie pokrzyżowało mi nieco plany i na razie nie jestem w stanie osobiście zająć się organizacją spotkania ani w nim uczestniczyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się ktoś inny tym zajął i jak macie tylko czas i ochotę to zorganizujcie jesienną wspólną wycieczkę. ![]()
101 2025-10-13 13:09:55
Odp: Wiosenno-letni zlocik ... ? (18 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
103 2025-10-06 12:51:18
Odp: Mała Fatra zawsze na propsie! (9 odpowiedzi, napisanych Karpaty (czeskie, słowackie, ukraińskie ect.))
W domu jesteśmy przed 1 w nocy. Ukochana ogłasza koniec swojej górskiej kariery, że niby z mojej winy.
Optycznie trasa wydawała się nie taka bardzo długa. Dopiero teraz sprawdzam dystans. 25 km - tego się spodziewałem. Przewyższeń 1900 metrów - sporo. No ale w końcu Wielki Krywań powinien mieć więcej podejść niż zwykły Krywań w Tatrach
Wycieczka w starym stylu. Kiedyś każda trasa była "źle" zaplanowana
Naprawdę podziwiam Ukochaną i to, że jeszcze żyjesz …
MF pomimo, że „mała” w nazwie, jak widać, należy do wymagających i miejscami bardzo dzikich pasm. Przypominam sobie swoją wycieczkę. Nie mieliśmy wówczas tak pięknej pogody, jak Wy, ale też było ciekawie.
Fajnie, że pokazałeś MF z różnej strony . ![]()
104 2025-10-06 12:22:04
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Okolice Tyńca zaskoczyły mnie na plus. Część leśna normalna, ale Wisła i Opactwo bardzo przyjemne. Fajne miejsce dla Krakusów, żeby sobie przyjechać rowerem.
fot. sprocket73
Tam gdzie byliście to Brama Tyniecka, bardzo malowniczy fragment doliny Wisły, między Wzgórzami Tynieckimi a Skałkami Piekarskimi. Jest to najwęższy fragment doliny Wisły o szerokości około 400 m. Teren ten wchodzi w skład Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Byłam tam kiedyś z uczniami na warsztatach przyrodniczych. Dużo ciekawych obiektów tam jest.
Widoki z orawskiej wycieczki – cudowne.
Przy opisach wrześniowych wycieczek się ubawiłam.
Pięknie Ci to zdjęcie wyszło
fot. sprocket73
Dojście na Skrzyczne od strony Niesłychanego Gronia, to wyższa szkoła przewodnictwa[...]
Może dlatego nazwano go niesłychanym … ![]()
Ale już od Skrzycznego widoki mega, więc o podchodzeniu już zapewne zapomnieliście
.
105 2025-08-03 17:42:25
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Takie niedocenione to Pasmo Pewelskie, a jakie piękne panoramiczne widoki są ze szczytów.
106 2025-07-28 10:24:48
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Ciekawa wycieczka ![]()
107 2025-07-28 10:20:27
Odp: Mała Fatra zawsze na propsie! (9 odpowiedzi, napisanych Karpaty (czeskie, słowackie, ukraińskie ect.))
Piękna pogoda Wam się trafiła.
Gdzieś czytałam, że wyjście na Małego Rozsutca jest trudniejsze i widzę, że to potwierdzasz.
108 2025-07-28 10:13:53
Temat: Historie frontowe - Porąbka 2025 (0 odpowiedzi, napisanych Wydarzenia w Beskidzie Małym)
W sierpniu, w Porąbce odbędzie się kolejna edycja wydarzenia “Historie Frontowe”.
Do świetna impreza plenerowa dla miłośników historii, militariów i lokalnych tradycji. Wydarzenie przenosi w czasy frontowych opowieści, bohaterstwa i pamięci o przeszłości.
Miejsce: centrum Porąbki
Kiedy: 22-24 sierpnia
W programie m.in.:
Rekonstrukcje historyczne
Pokazy grup rekonstrukcyjnych
Wystawy militariów i sprzętu z epoki
Spotkania z pasjonatami historii
Koncerty
To świetna okazja, by wspólnie uczcić pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych, do spotkania i dobrej zabawy. ![]()
Wstęp wolny ![]()
109 2025-07-04 14:49:20
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Nena, dzięki za korektę - Maciejki na Macierzankę.
Jesteś niezastąpiona
Nie ma ludzi niezastąpionych.
Kolejna fajna wycieczka. Ładne widoczki są w tych okolicach. Tylko tych uschniętych lasów szkoda
.
110 2025-07-02 16:28:03
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Maki i chabry
Byłam w maju z uczniami na Pustyni Błędowskiej, ale od strony Kluczy. Tam jest ta Róża Wiatrów - platforma widokowa, ale nie wiem czy płatna, bo jakoś dzieciaki wolały pobiegać boso po pisaku niż wychodzić na platformę.
Wydawało się, że wejście było raczej nieodpłatne, bo kas tam nie widziałam.
platforma widokowa " Róża Wiatrów"
Pustynne kwiatki - Maciejka.
Te kwiatuszki to macierzanka piaskowa.
111 2025-06-24 22:43:23
Odp: Wiosenno-letni zlocik ... ? (18 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
W sierpniu też będzie fajnie
Pewnie, że tak ! ![]()
112 2025-06-23 21:47:33
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Ale cudownie, tęsknie bardzo za Tatrami Słowackimi. Krywań
jeszcze przede mną. A Tobi niech żyje jak najdłużej. ![]()
113 2025-06-23 21:41:59
Odp: Wiosenno-letni zlocik ... ? (18 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Niestety z powodów osobistych nie będziemy mogli być 28.06. na spotkaniu. Proponuję przenieść je np. na sierpień. Co Wy na to ?
114 2025-06-15 11:40:16
Odp: Wiosenno-letni zlocik ... ? (18 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Super ! ![]()
115 2025-06-09 20:59:19
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Świetna relacja, ale się ubawiłam !
![]()
116 2025-05-27 12:25:58
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Super Januszu, zadajesz. ![]()
268 - sprocket73
204 - kisiel
119,5 - nena
97,5 – Cyberniok
96,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - cwiartka11 , teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Janusz, Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - Jiff, kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
117 2025-05-27 12:24:05
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Najlepiej jest odwiedzać Wyżynę Krakowsko - Częstochowską właśnie wiosną, kiedy białe skały pięknie prezentują się wśród spoczystej zieleni.
Urocze te nadsze jurajskie dolinki. ![]()
118 2025-05-18 18:32:22
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
zgadza się Januszu, ale jaki ?
119 2025-05-12 17:57:06
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
Zarówno wczoraj, jak i dziś był piękny dzień na wędrówkę . Udało Ci się, jak zawsze
. Tobi w ramce - mega. ![]()
120 2025-05-11 20:15:21
Odp: Storczyki (147 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)
ruszyły storczyki w BM - na razie pojedyncze, bo pogoda i temperatury nie rozpieszczają
Masz jakieś fotki baca ? Fajnie, że wróciłeś. ![]()
Niestety jest zimno, a do tego bardzo sucho. Fatalnie. ![]()
121 2025-05-11 17:22:43
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
[...]przejście grzbietem na Gancarz
To przejście łączkami na Gancarz jest bardzo przyjemne, a wiosną w tej soczystej zieleni to już w ogóle . Próbuję sobie przypomnieć tę burzę, ale do mnie wtedy nie doszła. ![]()
122 2025-05-11 16:29:42
Odp: Wiosenno-letni zlocik ... ? (18 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)
Zostałam dziś wezwana do odpowiedzi. ![]()
Podaję propozycji spotkania forumowego 28 czerwiec ( sobota ). Fajnie byłoby znowu się spotkać i jakieś ognisko zapalić. ![]()
123 2025-05-11 16:24:17
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
Jak się nazywa ten rodzaj skały osadowej, którą można spotkać w Beskidzie Małym, m.in. nad Wieprzówką.
124 2025-05-11 16:23:11
Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ? (7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)
268 - sprocket73
204 - kisiel
119,5 - nena
97,5 – Cyberniok
96,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - cwiartka11 , teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500, Janusz
4 - Jiff, kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner, kris_61
2 - kanton
125 2025-05-04 19:14:53
Odp: Nie ważne gdzie... ważne z kim :) (1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)
No piękna zielona majóweczka
Te ciągle przybywające zabudowania rzeczywiście psują klimat, ale co zrobić, tak jak pisałeś, życie ... ![]()
