176

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gdzieś w stronę Magurki Ponikiewskiej ?

177

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Z wycieczki na Potrójna i do Groty Komonieckiego ekipa widać bardzo zadowolona. Myślę, że za rok będziesz musiał znowu organizować big_smile

Rio de Klin - tragedia ... neutral

A słowackie ogromne przestrzenie robią wrażenie . smile

178

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Masakra !:D Jak Ty to zrobiłeś sprocket73 ?! big_smile Czytając z każdym zdaniem robiłam coraz większe oczy. SZACUN dla Ciebie i Tobiego smile

179

(2 odpowiedzi, napisanych Tatry (polskie i słowackie))

sprocket73 napisał/a:

Jak widać po zdjęciach, byłaś w Tatrach praktycznie sama, w długi majowy weekend z piękną pogodą. A tak straszą w mediach, że kolejki wink

Straszydła jakieś ! big_smile wink

180

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Niesamowicie piękna wiosenna zieleń i te widoczki cool Świetna wycieczka big_smile . Jakie od linijki i "na kupie" budowane te domki w Podbielu neutral

Spotkanie z himalaistą Mariuszem Hatalą - MEROWAY - po nepalsku „Moja Droga”

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNHWhO39alqX7yvSrPsm3WzQt1gSYu8yaioHx8mwnmLQftIdqEzQoEZkJBVDDBywxbPwksOegAKnfVeBD8Ntmp-PIatUbr9N375nRpB3v7k_bqLPwthnr2hid3_9tRUfd9xXTrazUGTOEMF0Bu1ScwmUQ=w748-h1057-s-no?authuser=0

Gdzie : KLUB PODRÓŻNIKA KOŁA PTTK „CHAŁUPA”
Sala bankietowa Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie

Kiedy: Wtorek 28 maja 2024 godz. 19.00

Mariusz Hatala – to mieszkaniec Rzyk w Beskidzie Małym, himalaista, członek Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej, ratownik medyczny, żołnierz. Dla przyjaciół – Hati. W 2019 r. wyróżniony nagrodą kwartalnika Taternik za „Pierwsze Polskie Zimowe wejście na Chan Tengri” w zespole z Piotrem Krzyżowskim. Uczestnik akcji ratunkowej pod Annapurną, gdzie wraz z Adamem Bieleckim ocalił życie indyjskiego wspinacza Anuraga Maloo.

„Opowiem o mojej górskiej pasji wspinaczkowej i zawodowej, determinacji i motywacji oraz porażkach i trudnych momentach, które doprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz się znajduję. A mianowicie do zdobycia dwóch ośmiotysięczników Broad Peak i K2 w 9 dni, wytyczaniu wraz z Adamem Bieleckim nowej drogi na północno-zachodniej ścianie Annapurny i akcji ratunkowej Anuraga Maloo.”

Wstęp wolny!

Wykorzystałam na maksa piękną majówkę i tradycyjnie wybrałam się wtedy w wiadome miejsce w Tatrach wink. Trzeba pamiętać, żeby w długie weekendy wyjeżdżać i wracać najlepiej po zmroku, wtedy mamy zapewnioną drożność big_smile.
Piątek w górach był rzeczywiście masakryczny pod względem ilości ludzi.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPG8ceaOVsovaSdKZI_iftGHXETK7h8wBXNo8A292OhyZUmtMBG6LT49b3OnuZF9H6RhnylbSlI8_mKhcvNm3EWkhEgf7U55Uydgq2ky-561_C0lJf-cayPgbyAPoznWI_gm1SSgn0RhqfRjTi1oR6LLw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNQ6NAH2n9hkx8gxNO1B-ySDkuMRv-H0hU3vHyzt_cK1mfXwhs0iVaqEKQ7SRx11a4eHw94xbH2Xl3RV3SsDpyMWarrXPHesH8rhAUNuW6nvo0399FHhxt_lhV1_mCP2DsJCmUtyjKc3a3pamkgsv79Gw=w1479-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPoXl1UUQfClubniKJchkqjPFwNu-YXgemYWXJwOOa2o3_x9ymmBafpfif_br7qvq1erG71TLhUI05ef1C2_WGNQGb_IIb2J0dIri0uJ8u1vYgEyC02zgScUapbwqEOfr2CQRJn7DGhIEdGm5lFIjiPbA=w1409-h1057-s-no

Mając się jednak gdzie zatrzymać, w teren najlepiej się było wybrać dopiero przed samym zachodem słońca, ponieważ szlaki wtedy szybko pustoszały.
Pogoda w długi weekend majowy była wymarzona na wędrówki i robienie fotek. Odwiedziłam więc ulubione stawy. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOkzYFBDlvW2m7R3MgrYXX6LWZvglm0JjWBJkBP7NL0P-1ZGaNorDC84yhc_4RM7U9MUCFw8kq_Kyeiv7A54ehzRYFJhLn7PRalr2bHW6-3wRPHMQg24lMUlpKCIMbeBXfxmeNziOMJC3CcAm8liXdauw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPgt8Hk_zFIgigcVI8WQmTGlwyM8kRKjuK0i_fSZXx7JPzb1cDB6Eslcs0pdT49-uQ6hG1MalK5XU5RAQZW0eSkJcPRo2jewg62iDlv5cEsMezYS2BpMlzM03Q9iw3IaNmr84SCnb0Twpeyz9Ikfyhe2Q=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMaRfVHdkYYa6bln6z_HOyGMmv6ZzhNCnfcWnB13CycEN1Xk19ccuRMybbUMk-7M5Wyw27johQrG7yCkWhgA5zxUEGIWCmWz-TKiQYr-T_H5UZ7QQSm2J_-adn-5uGs0hj0rpQ1LFVsl_160lO_AZe4Rw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMO95Xb_GOru9LcLHGUw0miozQy_gtLWl6BzVmVzHsHbIJntbUgIba8FgFKKRXrOcwwDW0cKRS7IVEGuRde0FhppGflqUHplX-9BcAcqt7u9YeQ8Vys9ostdp6dfp7_D8wlIHjdbDh0GIPoq0b8uR9DGg=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMl_SusXvz5V3yRg3I3WDLTzfCcNiK2zwjtNG8L7dJnbiOtnYnEnYr9yv5RopF4-du3_VBbhQ7CthSU3pkSDNnmxwa3uNn3gtLvvMDHrecPeddFJnLjqkiBQ5s3DuSfsET6tSAh3u_P3BOYcd5qQk3Y2A=w793-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMaDNm7WmmEI3Cl8VFdAHvsKPw1fgvQ9jOUIeOifdRvPlog1sE9xaDdu3XC3JxvVZVLeWK6EuliyVtGRQFyPNqNE0BcTuJojsa9GSzsqHqJPlVjaku5EmsyluqFIJQIfg_aD8Alb3r-38RGW76ZGZFGaA=w1920-h878-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM8ly2TBE8W3NQecE8KfNFdJIV7LwgCG6DVNX6FaEINeqiHAk4stlAws8KiHH8iZbsEX5J-uRwdGodYBuqDfL6g5dXm378YXtm4CHCOzur2936oTm0epyu1ppLQU1wAi7Y109ogd0M5xEoJtJUsYnfKfw=w793-h1057-s-no

Wdrapaliśmy się na Karb.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPRQR9f63LPdJ5Y6VcRdLStZOVZ6CzF__t4T_XGBV0xqK9wcJEqPgAec3BWJytKlUuDnqppIphvjMxwrJKIGdKpV84pnoKZmQrg1j03pBgWzdj0_-CDu0KLKIcOeL48Srjx97vu6m793xaEtkLSjhdSUQ=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPj42cGqdcjr53xsUDmyFnJJwSHfnaWukQRRo-h5Q8SWOSVdnwLeU70fyjJlValQu2TXAXfcvTPo9YFqYuUCUfVll0zIExOA5jSHOIeGErbPaRHJ6PEta7ytgo487UMYi2JQzhCzax-OiiYBlNzGzbgcA=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOXMyW2tEeC4goSNz4G9YTutS_juOIeTJxNR_-MHbLrtVrnZe6Ikrsfwf8Ffa-kWenK3S1JbZJVItEFADS5tlQaGN4bXrAjPg23pKafZm3PryMLQvrYm_0NlPboThJ92i0MNJMJdPtBIfYPUXH1d7D-JQ=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMsuf-UCYcBPJrrcf6W9VTLhWR-tZiB2zAsgBcQ_RhvdEBcjHYAKLuwk1zGFthe839fb_-XPHsQ2O6A42ZPJUL81LGA74QE6i3q518BfAa4VfbOxE4Zzb9yuaRzZrvqea3ZWbtkx0IlwmO_IR1LXOAJcg=w1877-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPsalnbjjI1x8Mv8Yy-qzwJWBdRGnlkEnKsvcfYrsVR4SnMdEb-ti5vyHknCesXgMZ-4kf-KANoO_WAu8wB7o0-oNA4dO2eo9J1e6zu4oG5LAhCdX3wmh8ccxJvY4wA3-DfjUgd8kavzCR7FUOMQLep9A=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNKZ41xb0LbGkZSbp-7YjjXWWljVQdMwqANMmyLypm5iCyTjXMd2_M3YNWhYsNdo56ZX5bTmL8TgvcYOOEVyI68fumO6tC4Ih6FQIZJid1M9lKm8ajDZUqMjPNTPdm0YRZKlbWs6-ZrwUHn_r4207jUeQ=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNhMIE1EyzwGu7QWrJ3bsx7WK4unr4fj5hAPeUNPLu826zHOmlseAW75OkfdaymO4wFzTsFCqry0Mnsb_qaEFbAXgQJHQ6gdJcswQjCi7-q1gjcGF12TG7tSUKm6YjSS0Z3RRiuLo_M6ry6cuM--E52XA=w793-h1057-s-no

Przy zachodzie słońca, pomimo leżących miejscami dużych płatów śniegu, było przyjemnie ciepło i bezwietrznie, opóźnialiśmy więc ile się dało schodzenie. big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPIqlmfhvOaF44bYQY3rOhalVB8s48kUWMMbwu2IYd_DhBEhsSzqPxPeOfxcy3ijPQlDwURX2h4cN5OSTFq2dgFZSAHw98IzXTKSBphQOr5_D8Pk8n0C0DYjW9I7gF6jxCYFEI3jeDk6LK6hyiCa0rQGA=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNsQ_gbt5yU3TlxWjU4gHr6KFgNaMF83CJbtX-tdO8NOMKn8wElScRPmDd0Zo5ZZaxfDbW5A-eyi_isoxYlO08OSrrODZ9ls0qY8u-xQkqq76pT5NLFuBIqDUhmYi19kq2HMVswHe-GEwdiHuUkyw0EUw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPP4OeEN1g_sTam7Rh8fCdYZhAWs32-IHgDeu8YUxf3_XPGtMXCovztpFEUqEdhkxwwtuUOBpBUvjZtlcC8xOHjWV7qSf9UZikLnNCRlfodYGpx4ybp04PXoWAMR72yrJ5cplbdfZigzr5tdIUkVRk9JA=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMXO2hhEAudzDKVereilseHD1T4waVypNBCtFPyiVvVBBu0HzrGM0MbJ1K1BB6O-G17qWiVD5AHd-yLkghfJOUzI5t0Q922aR9p62wISJ989BgYd0IXGwmuZVhUj8883s5mxeKIrTAxkRrjdr9f4XN8XA=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPuvhQ4jX_1l0Snnc4hFwuOpm_8CeJZk_UmfuLJ0WewwAPxXMXi4IEdd4eePc7QKHOBP_V1hwEIfIgkd3ILJBPIYVRkMixgr7Qccsfx6xPXnVs5bknyRCZ6NR9ETSXIoh7xIiA8vDbRSDjy4tPwCYr4Pg=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP3APOrAS5tfIucR4ROZ71F_NIDfAnW4bzMrTwi7ajF26MNlBVEC0f0MGq-TCwkZku0bUBLiXEBIgovRjoGBTzrQZ3SnelTlJX_bVBpc5G5jRlLa1FYwH5qeBm738I5zgsUSGxOBGTMmcAQq-XhT-4Dxw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOhIhH6gjGXyee0d9Xe7aZbLgJLVfSvlB-ktPSrVJ-9XVWsrZ1sZKAH3gu79VCrKvHQWkJh_WZ5vPOMr81xBpxET6iGC8MkhO_-PFZmdVhfvO1ZCTUTphG8EqEkAQblHvMR1Ac7xApTM7_mUGezf12ABw=w1877-h1057-s-no

Złapałam odrobinę „wysokogórskiej opalenizny”. big_smile tongue

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPTtr2scRGpqodXSKLtTYqtJxpiT6hfPAXb5jpqtIYfb7gOT_bXriHVPXwL7luxab5TFeLFAJiZRUvFfAOYshtc-Ctp1idbjUACJ_yKQaNJNU9A2bjyZ9Bq9u62aLgKxOiJSYmvob54Uaq1AFBoHJZg_Q=w1409-h1057-s-no

W Tatry wyraźnie wkroczyła wiosna. W niższych partiach, tam gdzie śniegu już nie ma, kwitną pierwiosnki, urdziki, budzą się i wygrzewają na słońcu jaszczurki, z nor wychodzą norniki i wszędzie słychać głośne ptasie trele.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP8CqX6OPyb9hjO-wY-C9X0EutlXIaHp0TeCcs8D3s_utWpPR3lT3fQcDTatgQ4uPRqAiHC1IRYh6B0Od74XdutZKIdKEPAVzbVc8c3BTTjxj-JxiDNMziCv66OwnfjolSS3YUYWjPlVhXRZiaduLcEdw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP3k_v23sc1-J5vKIw-Z2_P5jucux0K2NjyI3bkb-wfLPLkqCsJ7gY61W07efRa1jcs9CDsWpkNhXn5uEiZ4Tyc-AOKW9rlw79VfC8Aa72jlz6abaSsy5eLFLkJgrPDYn5uic-LjMVhJh-5OWfczzlDcQ=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPQGO0xl1z-ALAsK2YxLhOT-4RH-OKscGl51vs1gOMq3MFkG1yVDxnygPvHmHjMPPGDYbWWxKnoj7OMrEkmN64hnv4w54BTiGfTAuMqWtLyi4ORAnBE5Yi_T9I_RBCnlLOMF22IQLP0mbgjLOTNaTjxqw=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMAxZlpvDFsi3lhNLBjUzSKlDal4xoUaMSxOsA9f8QNtwoJv0uJfVJgQQEsH0U2vrigpcD3bU7XGpKBfYHfI9l1M_Hcw7c855tWo7mSfoq5AgafZOd40uCjaarw5G5AKD2cpgK6IxgkxkoUHzJdcAvX2A=w1405-h1054-s-no

Na stawach pojawiły się już sympatyczne kacze pary smile.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczP4BpuP3IKEKdUux8KcJXfJU03JfFr6RXOTVkFngaop6R_NAWcJXDVEHjhLq82VeD9rv3CgMEm6pik9bAgGXSyo7ThZp3jkWKvXCMEldYijFUQm1GXrhuF6GKqnEengyavPGpbhrT8YLLKu-Ada4k3ifQ=w1405-h1054-s-no

Wyżej jeszcze zalega miejscami śnieg, a stawy powoli rozmarzają, chociaż w niektórych widać już ślady nowego życia. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNrrH_qPfWFs2FAvJH5Cto-SjfH7wOLBuXNxulr7oXBub_8NogkRtrBiw0Ear1JNaUwzaH68ubYJwRDe8eVHP56pnxsFvLJdf-NN3NH6Qibgkm_NzRkKPtPGEMbDwXvRQ4Gme85gUN7w6TprqYGdQT6Iw=w1405-h1054-s-no

Pomimo alertów o załamaniu pogody niedziela nadal była ładnym dniem, słonecznym i ciepłym, a przede wszystkim wolnym od dzikich tłumów. 

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNkJzyeOeJbg_FjPPwc5Wj4fmz76ojFoYF301T30HRQK692l_a6tyHbhlNZngSfk-AkwoqISK5V4mPzrcYu7P4aSJ44zO6OscXRuQ2KSJoshtQMQL2sj7dj5J28E1CiIeEd8FzxtNyi6BFaJcAQMFjsVw=w1872-h1054-s-no

Słysząc co się dzieje podczas powrotów na Zakopiance, odłożyliśmy z przyjemnością nasz powrót na wieczór.

Super ! Wzruszyło mnie to zdjęcie Tobka przy grobku Strzepka sad

184

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Może budynek kopalni w Jaworznie ... ?

185

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

No piękne te Twoje majówkowe wycieczki sprocket73. Przeczytałam od deski do deski Twoje relacje,  momentami płakałam ze śmiechu ... big_smile Pieniny oczywiście cudo, ale zaciekawiła mnie swoim urokiem Dolina Białej Przemszy. smile

186

(7 odpowiedzi, napisanych Pieniny (polskie i słowackie))

Niesamowicie piękna wycieczka i mega widoki na Tatry smile !

187

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Rany, jaka cudowna wiosna smile

188

(0 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Znalazłam ostatnio na FB.

Jest to prawdopodobnie najstarszy zachowany, a na pewno najstarszy znany film nakręcony na Babiej Górze. Powstał pomiędzy 1950 a 1954 rokiem, zatem z pewnością ma co najmniej  70 lat.

Autorem Filmu jest Bronisław Pindelski, prawdopodobnie pochodzący z Wadowic. Głównych bohaterek niestety nie znamy...
Film otrzymał III nagrodę na Trzecim Ogólnopolskim konkursie filmów amatorskich zorganizowanym przez Centralny Urząd Kinematografii.

Taśma 16 mm  zawiera 21 643 klatki. Oryginał znajduje się w prywatnym archiwum Michała Bartyzela.

Film po kliku na zdjęcie poniżej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMapwqD0z9_WaLT4CzdroWZyTTJIeInQ1_mAFkpo64B28bEftj6fYVUhw1RQhBSmLF5uYfdyYBnHrkzTS3sn8RKUP9tfB44LhSDJkH-BIstD_EUSJWwM9u_SDL3kjUSDIBPyRQy-9nk2w0R57WnQk1U=w643-h455-s-no

189

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gancarz ?

W styczniu był Bukowski Groń, w lutym spotkanie na Potrójnej, a na samym początku marca postanowiliśmy sprawdzić co tam w Taterkach słychać, a dokładnie w ulubionej dolinie smile.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMMHYmXoXm9fx1GqB_cKtN5_27gvD38jRVhEB-dntiyL0tkpW523UH7crgVh_A1Gw8AGz_wj6h0I7IQKcuDe_RGz6zUSiYG5J0QISfpqohhVB911KDVeMin-XgZkqrG1DMtPusvW_9FiD6K--ddfkCZ=w1409-h1057-s-no

W Tatrach jeszcze trwa zima. Śniegu jeszcze ostatnio dosypało. Podczas naszego pobytu, był dosyć mokry. Jak zboczyłeś ze szlaku zapadałeś się głęboko.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczM0p5Mrhcym1a6NO2JFpmHpeorGqC_T_BOGJgFHi7exEf4p9uqQ5oqt7hdvIX-8mj1AX1JK2l0NEzJwsaA_pZn-yrC4pHo_ZE88DUSKEN1_B1mPc8_tmpFwUbeh6J9USEGFKkP51IYNcC7v5NRR2llf=w1409-h1057-s-no

To już chyba ostatnie miejsca, gdzie można jeszcze pozjeżdżać na nartach. Wyciąg w niedzielę pracował na pełnych obrotach.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNSTA2gOkBTbAYO_BuVsmkHfc6B9g3HjbtPnmsmgb4VMfjLM_7kcX5BbVmH9WVHnOMsLYMTIhGiXdZjA7OZhthS7qcuFddDEkZJoFKt3lP13j1cQjOn1eL4dH_Ou8OC8BOxn7yU764R86J6J5nokmq4=w1920-h1001-s-no

Z całego weekendu tylko w niedzielę można było się gdzieś wybrać. Sobota była deszczowa.  W planach był Kasprowy Wierch, ale niestety praktycznie przez cały dzień był we mgle i chmurach. Momentami słońce próbowało się bezskutecznie przez nie przebić.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczNZIApuMAoUA2waHuVVFwlyqPtkHC2jWGYmZtg2txBtHNc1vxTFej7gZHmkxqBuU50YkYrMwj06B8BZg3CMCuVobuQFZ2GU9tTpCSO2d7pVclENzB8qlZABABvExEanB5ahNEfJuzY77e8xHcTbi6S4=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPnka4Mi3qC-BxeV45KMmFD-bmURp_jYC4bRSsQB77YCsnXBuSyoHvIc1DrOLJNAgHttvZUZStHT29ERf1ilP5on0VbBPJQrQ1UIjr3yEkD1bEwccTDTHkloAjotDlXXwOrgzgYYSxhEVvRofM3RNpQ=w1409-h1057-s-no

Dlatego zrobiliśmy sobie spacerek nad Zielony Staw Gąsienicowy. smile

Stawy tatrzańskie powoli rozmarzają.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMDvXRcaDqcO75Wqdgbo3Frv6edIwEaZOJoLpGNlrAzDyNbmfFEeadxliA9bJicgUUS3FqokSEFjaNa7Hoc7XG8ATlcqg-oFF2UiOkhVv6rJO_2Ws2j_lWQlEr5RjbUoJKcrWAEJqvqT1PTKG_gH0zT=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczPTAkCjc-f-YTzVI6GEjKIl474832gy_heKWRWSZq7gaBneBIHCAL166rHSdiHen2rgkBqeLQjj8bCs9tRgqLEvYzGupFLPDixfGXCEY4x9L7gmw-YDpTiaLshHXKPVoBPDc9TeiY_SLis7HHNoRpvu=w1409-h1057-s-no

Niebezpieczne śnieżne nawisy.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOjLhKnWURxtvZsKoWAS2naacWC8QBIEeDn9gTQPZLVWjJIsFQchHABlfJGsLISX0T4w0DsWRHrGBgEKgOPuJepatEEMurXSvZk-THGtlORhFnS0m7qs1Ad8Tx5WUmMtn-j6K7t2V61c8kUeHMEueHR=w1409-h1057-s-no

Kasprowy odsłonił się dopiero po zachodzie. Szkoda, bo to już była pora na powrót do domu smile.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczMy1tPjAfFwAONmYSHID5gqLn7UD2i6wzrz-jcCVACwRAxmV-M9MoHIX-EZ8ru7Xce6xbqfBrhIDRBggg0c44z-U3wVPvLgH4tenodJjbIxN6wqCJLJ0-_rlRqFba03vugCGEWX8lytoK-jlDow19lg=w1341-h1057-s-no

191

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Mostek niczego sobie ... big_smile  Krokusy pewnie niedługo się pokażą. Śniegu całkowicie brak, tak jakbyście jesienią wędrowali. smile.

192

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tak jest smile Zaraz obok jest zejście do źródełka. smile

261 - sprocket73
204 - kisiel
115,5 - nena
97,5 – Cyberniok
93,5 - Gustek
78,5 - jolanta
65 - Eugeniusz Kępiński
52 - MF
43,5 - baca
31,5 - Darek Tlałka
22 - darkheush
19,5 - MK, łysy z łysiny
19 - Tomrod, tomkos, Karo
17,5 - rufi, Bisqp, pbsk
12,5 - harnaś wołoski, mały pikuś
11,5 - 740715
10 - bcFan
8,5 - Staszek
7 - cwiartka11 , teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad,
3,5 - jardo
3 - Jiff
2,5 - wizjoner, kris_61,Janusz
2 - kanton

sprocket73 napisał/a:

Wyjście było dużo lepsze niż to wynika ze zdjęć i z opisów wink
Takie spotkanie po latach, głębokie rozmowy i trochę wygłupów. Bardzo się cieszę, że wypaliło smile
Dzięki nena za organizację smile

Ja też się cieszę, że pomimo różnych za i przeciw udało nam się w końcu spotkać. smile

194

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gdzie jest taki kamień ?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AP1GczOCwAjMcPeIM6c_O9KfZXD-UOWmc2Kpwi9Sp-_iYPTl65Fkml4wXPqOFga3Znq2_9sJ6k-6xg5r5YFkhvGnmCX0nZARd7U50y6Zky_ItLObtG-GR1Ko8wcwmOFC8ydM4CI-56C4XRBUG0U4FMADOrx8=w781-h1057-s-no

Jak to sprocket73 w swojej relacji ze spotkania napisał cyt. „Padł pomysł, żeby zrobić spotkanie starej gwardii forum Beskidu Małego. Frekwencja nie dopisała, ale za to spotkanie było w elitarnym gronie.”

Do końca miałam nadzieję, że zjawi się jeszcze ktoś, kto się wcześniej nie zapowiedział i zrobi nam miłą niespodziankę. smile Odczekaliśmy nawet studencki kwadrans na parkingu big_smile.

No cóż nadzieja … . big_smile Tak więc było nas 4 i pies Tobi big_smile.

Po 11.00 pogoda się zdecydowanie poprawiła, przestało padać, zrobiło się ciepło. Szło się bardzo przyjemnie i tak jak sprocket73 wspomniał, nie było czasu na nudę ... big_smile wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV860ZR7NNGPuRr_nQozzLKo49BCLTx7OXpi4n5LXSzrGSrP1jW4czyyV64OQBzCQCnIQyC8DUQoYI-MpsqosUdkVbgYbqWbSwq6ZFEFOJG7lSaf0eyydXyIC-2l_I4W37gR34C74-mwjW8xEZMzKP8Cy=w1409-h1057-s-no


https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87yIfl8iFi3LVTmWQN3ixNCvaAvxfXYJnyYQqxFxYRHI3yG1YZFwaqvG7x_0CHDlR6XUv7-rkRc2OL7_nxN5ZjGlGDM6qm6n1XnDgBXitZ6riHFlDLPKQfN2MJ3f2b89sYy3TTPUfq3Az3-yyDWx1M9=w1589-h1057-s-no

Miejscami było mokro i błotniście, ale kto by się tam błotem i kałużami przejmował. big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84zC7j4QanfpRJkQV_87JYNo4GCNC1XzlFJRnpRnsOGhXiZIfu0ApP4LM1Dh2atElClb6xvRmWoXrIIg8nULf7gX0hv0fbbvqHMFEWeGUgHUDIoteg-J2GJPmK0h_PnW62s1GALlQQlbn-rSB0oXvLS=w1589-h1057-s-no

Rozmowy Polaków o życiu, polityce itd … . big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV86psTSq7uq1V6gRLZOxGaAFPtbKo6cLRcpINMBPrKydb8Zxh45jds4bQdav7rN6NoqKBFjJg6eGKBLvursB7Lwe4Vr_XLIvQJGbEKFS6RvHonn5HAmkd_2nYuDNY20bo6f734hSsWY77l1SDAE04nZ-=w1409-h1057-s-no

Główny poczęstunek, czyli tradycyjny zlotowy piernik big_smile, musiałam wyciągnąć przed planowaną na niego porą, ponieważ jeden się strasznie upominał, a drugi, jak widać, wręcz o niego błagał. big_smile Cóż było począć ! big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84NloCElKD_fxEGwv6hIxV3yT9jzukjN0k7fXxfOfKXHDYzpNIW9i2ACkM3ub2y3YbVRWSQTrKhLr_6mID-qy13-WDRo18e5T-ITc0jZqyQoQ1wxsO3jXHU4kIZIeYzFRLu55l9t6uincVPYlARSY9V=w1589-h1057-s-no

Tak sobie drepcząc wyszliśmy najpierw na niższy szczyt Potrójnej. Od razu rzuciła nam się w oczy ośnieżona Królowa. Poszły w ruch aparaty. Później nawet Taterki się pokazały. smile Cały czas przez szczyt przewijali się turyści, a nawet znajomi ! big_smile wink

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84jxYe0hqzyVNB-I5sVYDp38qqqm_zRtKFcnnEpq4jnDplXG4v5uFurf_tq9yET9CNbSyHn1rQJt9kF2zfxQXQd2CZql6hnqY4ht7RSev5ZvqapABvt69IYRBfk3fg19MrohThAPHSoDwtYu0fxrzvC=w1589-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87G2qtzgzBQ77eQOcHhWJrPhlvx9WxaXjddiCwvwbnOFiY-a_Nfc6p9szmgQoXBGuRI91PH5RsES8E_8O7tmwF8KfSR6bXqdNEfiMbCwJXyASADWl2n_Cack-BpHeTyrOzEsyEhJk-6dVCIZrdzafND=w1589-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84Pr0NDF0z7JRg2qjejFYYJW2sauAw2jMW3dEKkQc3gdIwPQZKQF7XCZGcg3a7Yzddp43LqsG4SHwxX6OeEbs47MJXFqvxQJNIbhSck7bqNWnL4stIg35hchdojY2acuyAxb1CqloTdPMyUQ0Ek7mNm=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV866PRmJK2r3ZB9AZjlySj7tP8j7CIxqoSg8PK5ZGXcwe9EyKhtrkobOwAHRETiUDn-k78QxColtWFDJlO7PDvcXO1nlHScagi7Z5qYtnzbfTvEYuA3RLm6jKC1xDVNWgq6htUJoCVtMo0D_6TNvfUIt=w1409-h1057-s-no

Miało być ognisko, więc było. Ale zanim powstało trzeba było nazbierać chrustu.

Poznajcie forumowych herosów ! big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV875FV4xAaw5J68lwfDSRb1rwIWQdctAIy8dc8sYEQFKCq75moqh-O-yNLZ1dTKP4blmGIxuA5ERWzFtsGiOD--GL0TzmzkC8LjrrvbMY_BBlRP5pvojxTwNdPJZbx4SyzTlf8O8CmyxhD1z1G-Uw8RM=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV840jkON_UussQBbL5nN7I7YTUjcr2yrcEwBtj2UMoQi8C0Cu63aHIXE3B3K2DlYHG095zceGeiJr_prnLX9aW1hSE6EJIOHUP7B0WjIkrM7gUk4qpRBPXhZ0CyYVglLnNcsEWkT0wsO_gOumeor9Hcp=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV86xyYcu31kOXFs81hyJ23DG86Xc9oDZIFenZAnN-9H2Dko-umitjX3fCTJXxARBgt0s4lL8H9HQokqCMwU1EdcYb8SPx_DIUaUpsOvhloj2dTL4p71fZFQvWmG2KQF-uzK1JIQdrYfqrjkwpYsAC8V-=w1589-h1057-s-no

Musiał te gałęzie też ktoś połamać. :]

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV86u5p2BJKYCdnD0QNE-GsJPLh8oecRHBn3vjq3EfDHvIKv6RGzpM_WBvq5RKvqwWsbClniB1_cGxsPJp0j1rmKskQbJE4JgvGCgRq9wVT8dhf1FV6vsIXTYkDbfG6IWj34M2s4XhOujFTPuill0pU9f=w1589-h1057-s-no

Niektórzy ograniczyli się do miotełki, ale za to rozpalili nam ognisko … . big_smile tongue

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85YoBfOPASpHWY6KLmH5H-XnzVq2IAMz1_yZ1HAiIdOGDBSCZq5PrbdfRmqK1ClXCzvfJAxM_yIkn3ECx82LVyIuZpf2sKcBE62jz4wAjthc8htG27w4hCybUn5adPh7qc9keS2hnTsh02zMG8oEeDK=w1589-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87HNIoEUgMPHpRTL5prfdq1Hu07czBxc2qq3emj-amhBSixzkPtT5CwJgWWTWJiywFQfPEf8ityA4BGl4QA2AvWZRm8bLEVyJkB1t9D9OHQnpDFZFJ8bWgdMeN-qlO-uaAxxEZcmxcBf8qFcuAfnZCR=w1409-h1057-s-no

Ogień w końcu zapłonął ! Upiekliśmy pyszne kiełbaski. Fajnie tak było posiedzieć sobie razem przy ognisku, a nawet się powygłupiać. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85wbGKLSAuXATE6QD6VPwjKmS7UFVYHxQgsu5o30jEcN3_oJWgOVxtpiIpW3Ug-g4BjaadXuaUmNMRxHurYwl96yQnubNtaxRxHsJCFTlT7sZjGCi1KnFMX_fO_FH6FlZ8qwZs81mzILESLtwjWjEQY=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85dxuOP4NirZ0C4qr-SoHffMMLf-wShNG4ePlMwPN0isthxtTDiWdo9tsLjoBwcFIcZkf76PgQZ0DBD8TdqqB1DVycFTkOe54IKM5nlOoGZIhnHBXaMop99rS7GNuRQC5lJMyoc-PHRssnICQj63foD=w1589-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85OGFArXM9iHz_-PMlb0tViKkddVPIsmPJ5doLwew1Rfd1_OWm2cJoQkWGd1SanFx2AGPSX-fRv124L3ymmAPsFL8hNRgqi83XY1gq-bUUD8q-ZrDAj9nE-r9l-rhRyF2pH7J5pbXm1P9F-lRGzVhM2=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84cWl3Dr_qFAA4UYbZbNn74OrCvdb1-Xd1rR7VfJ8d0Y5TxIX6Q8rp20-2mgqRFYnjy3IicLQ4R6Em1-5BZbp4_ZhXmmdW5_fqpGn1ktdwaC71csyuhR2rZ-ezCp24WTr04dWWdYk5Ydepei6J75x3V=w1409-h1057-s-no

Wstąpiliśmy jeszcze na herbatkę do Ani i Rafała.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87aGUQ3h6me7QC5JdQbL9emhFcayYnn-WGX-i_Xt7PWxyAaIxGVzY4rmeva7RK9UNc9lyPwF6pmwp4iggFWjSYR_HaZwuXdnIGIrWakaXMHoOXwT765FdvjnN37oSZRJJfiN50sOA2m__cDPDOgQ8y3=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84zqvWc4ux024ErkSdTSBG6omK3XKf8KrX5WYl8eqIXiWeH7P63cTR2jjAeBaFISRvjmBKDe3X_AZ3tbLfUKdGznacieXKCtUVcQXcCsqHeC1ik8wFGxSP2bsnf_ba83u9egC_IUNA9HhGFxym5DtvY=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84RWMqzAjmVy_llErBZcEd3Es2bOVP3hOqMsT5zdg6ikEZAc3Yr2b4pBLd4osZbGh_XmXqUTDeGqTZTRiy1CuCV1G1ARq-JJlYLZEZW-HswlTpIff9Iaviw4FNtjBHWZjhYULIa_F__XIXpMu3HX4pu=w1589-h1057-s-no

Tu spałaszowaliśmy do końca słodkości. big_smile W chatce w sobotę było dużo gości.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87Sq11lXqmh9sJoseW-jxEEWhOWGdW128uj88ZvkS7D3jgQT6cxgBNVAkAa4DkuzqVMT7dZaAi0dllHIFsG4H-exhE79BcOkGPKcp_OX3A5bzEtv9VOZWPcAlfje3jnmvIO2p-PVF-U0iqsCdl430Rh=w1409-h1057-s-no

Niektórych domowe ciepełko bardzo rozleniwiło … big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85crJ9ufOM1vCLNCac_E2CXB9ZMb-TUCc1HQzE3uS_6J_9un5bQ2muAdAzoj0ynhR3_KVF9aiXu4icEIjOgMhTw00EVBKltcEgxQuEm_NtTQH4gFIfr7eughIxYzmxXz_mQX6MQzzjfzm0etD1rBwUO=w1409-h1057-s-no

Późnym popołudniem zaczęliśmy powoli schodzić zahaczając jeszcze o szczyt Potrójnej.

Chwila dla fotografów. Babia się pięknie wyostrzyła.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85qWDFgVG9RnzjzrnRGnKuWw2vDXAy6ifTvCSQhJgddCAM4qPjndMn0ceWNFeMDmKQyRLL6LGPh-Q9vK9nyBrSxBDKSWB-OltJw1FDsPHw9FROME0MYlbMLGnHprF1liniBNWoFqhNck9X6bjjiajYP=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85mHgKJFi73sVOTe0na3cWK-p9bCS84s4hIK2MzQN7FL1W2kjHsUwPyX3as9ch4-iM4HJ05viCXlfrLfx0PsFjg5pWf_HVXnFY_zcFBuot0p2tBrqyxQrfYlTd_pQWUQAMkTOraVJ7MpqHvLQBIJwVb=w1409-h1057-s-no

Wcale nie gorszy był widok na Pilsko i Beskid Śląski, ze Skrzycznem i Baranią Górą.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85sJfZaQ2CoqpBHiBTj4DAGle5sjBbBcqzuoA9fjnZNbsHAHN8x-GHHUX0XfKkaN4QxlPLyEODBa9i40iqZup96kvze0JQCdz4BHrB6IGVBmrjimck0lTYOCJBshSxp4P-paIo1Qzl3flBDklGxJUOP=w1409-h1057-s-no

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84ugLYb6TSWBoa2dmhagIzyCyaC3JF_5Zd6Xq8dFdQd9WMFYuQIJeXEC7zGfIhQd2QJWzkN7jgHyX8f9ws9gljW8p7S5Yt_zygRU6Y7SteQjtyn7ANFh9CGLbxuAM1EZjty7evSLJc-Ie9EJQ0PkvlX=w1409-h1057-s-no

Leniwym krokiem wracaliśmy na )( Kocierską mając przed sobą płonący zachód słońca. smile Było ciepło, cicho, przyjemnie. Chcieliśmy, żeby ta chwila trwała jak najdłużej.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87Ac053z40b3a-BCo2V7J67jnWvZN37N_ERJKcwxqChsFJJpyOxJCyzeyFGmFqiuIv1wViXn72BfFqFl5X2obdfEGqlXX6rz0D-0FwadjngSoQ3vejTATW0agtKTsVSPpHpKmSOignSqBgTptda5us2=w1409-h1057-s-no

                                     https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV87COBSyDV08aOifYo4K5YnSLCY3GYPbYvcp1vnArmP38m3z1fcMNPV7oPZCafK75ooay_i_91w8az_1IdosY-0izC8JAXKH3xyTsE_p9aH5qEIwh-RqEewnyn-TntgQusaiwWVTCGfz9ESxMub6PZhA=w793-h1057-s-no   
     
https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV85M4ocl5w9XtodpW-qyFzPWvVsWAM4kzjruo_M2cKr-dYGAsAjbzNlHowKaSgQAL2KZkzRE7M6aTPSKnj_8sXpFwKHeedDv7csOoejxmdL3fjXQkjMDlBdEFaypaV03UnJMoMxenJS_4CUWXYY0md_G=w1409-h1057-s-no

Po zmroku, przy pełni księżyca pojawiliśmy się przy samochodach . smile.
Chłopakom i Tobiemu big_smile dziękuję za wspólną wycieczkę i bardzo fajne spotkanie. Takich spotkań powinno być więcej i koniecznie w szerszym gronie. Liczę na to, że niezdecydowani się poprawią i następnym razem do nas dołączą smile.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84-FiGR4E2F5AvPDQVDMOR3KYSOGzfW7jLPRFPPEl2Z40YRPupvw_zWtzy2G79GsQU-YEP7uggimz9vyuF8kXU4wNtChnJ_HmplBMmLh9sI0NXRjYwqOwJilRjK3HjO2Attxvns81B50cCWgovjiVAQ=w1409-h1057-s-no

Zdjęcia: nena i sprocket73

196

(1,025 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Cudowne te pszylaszczki  cool One uwielbiają wapienne podłoże, dlatego ich tam jest dużo. U nas w Beskidzie Małym tylko w wybranych miejscach, tam gdzie podłoże jest bardziej zasadowe. Focie Tobiego śliczne ! big_smile
Czyli niedziela rozumiem, też poza domem ! big_smile

197

(81 odpowiedzi, napisanych Flora Beskidu Małego)

Zaczyna się fioletowe szaleństwo big_smile .

198

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Przy czerwonym na Potrójną, a dokładnie na Kiczorze

199

(49 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

W pogodzie praktycznie też nic się nie zmieniło, więc do zobaczenia jutro o godz. 11.00 na )( Kocierskiej big_smile. Poczekamy/kajcie z 10 -15 min. na ew. spóźnialskich big_smile. Zabierzcie sobie to o czym pisałam powyżej i dołóżcie dobry humor ! big_smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV876OryZqLqoFQp06BbiQapPLjdgHnf2UlnR9o3JBJRN6cLIsL_D0FEHBgX-eAqjjZ0WjEWyyEhq6lIYnhPMLzeDCn_90rRQhEuY4_Ija0Qo1ijMSy2vlpYidZK2gpnxAbev3i5XkdY32AJ8h4q89rEb4A=w628-h802-s-no?authuser=0

200

(49 odpowiedzi, napisanych Planowane zloty)

Moi Drodzy,

Na teraz nie wygląda to źle, co by znaczyło, że sobota będzie dla nas big_smile ! Jeśli miałoby jeszcze coś popadać to raczej wcześnie rano, a my ruszamy o 11.00, więc wtedy już nie powinno być opadów.

Jutro jeszcze raz sprawdzę prognozę i się odezwę. smile

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ABLVV84kLAdfi_zRdPX05VtQFdVM7cDEoRvWmQZKrZpIyUULVSr1TuFTf5Obn4QYoI5dbMWdr3RJxl-toHkUVypycpn_HTE6V-V86V15UXOrrrcH2H17UzraaCEpBjjLfJwkeY4uNzf_J5MVKT3irloljvAP=w930-h682-s-no?authuser=0