101

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

baca napisał/a:

czyli można powiedzieć że duże odległości były

W przybliżeniu:
Skalka - 95 km
Chabenec - 94 km
Durkova - 95 km
Dumbier - 96 km
Chopok - 94 km

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

102

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

a ja jestem teraz w Gliwicach i podziwiam sobie nasz Beskid i Babią Górę Zajefajne widoki

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

103

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Znalazłem kolejny fajny programik na stronie internetowej do symulacji. Nie trzeba ściągać map ani oprogramowania tylko wystarczy zaznaczyć punkt z której chcemy symulacje i już, a efekty też są super
a oto przykład

standardowo z Potrójnej))))

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/10000/5000/15003/thumb/p16a1grqee1o89gsn2g21sdcb0c1.jpg

No i oczywiście Nasz kolejny cel  Pradziad i Keprnik z Leskowca
http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/10000/5000/15003/thumb/p16a1js17e1jfh5bcq3h1a3k129k1.jpg

Ostatnio edytowany przez tomkos (2011-09-19 20:51:54)

104

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Jakieś linki??? wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

105

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

chwile Darku coś  mi net nawala  ale zaraz  wrzucę resztę


tu jest stronka i już wybrałem menu po ang

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panor … mas_en.htm

Ostatnio edytowany przez tomkos (2011-09-19 20:30:33)

106

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Już chyba wiem Tomkos wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

107

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

jest też i w kolorze

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/10000/5000/15012/thumb/p16a1kk06916b6kig1g5lgiq16jv4.jpg


łatwo i przyjemnie a dodatkowo pokazuje max dystans!!!

108

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

nawet jestem zaskoczony kilkoma sztuczkami tego programu np:najeżdżając na szczyty masz odległości a jak klikniesz to przenosi cie na mapę))) ot bajer smile

109

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/10000/5000/15015/thumb/p16a1l3jta11hdqnjm9mn5i80n1.jpg

To tak powypadowo smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

110

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Na stronie internetowej dalekich obserwacji znajdują się zdjęcia z Żaru z widokiem na Wyżynę Ryczowską (jest to południowa część Wyżyny Częstochowskiej) smile http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=13504

111

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

darkheush napisał/a:
marekk500 napisał/a:

a tak przy okazji, miałem nadzieję na szybkie spotkanie na szczycie 12.02 podczas Twojego chatkowania, (pisałeś coś o wschodzie ???  wink  wink  wink ) a że miałem "pogotowie" to musiałem być "w zasięgu" i nie schodziłem z grani  wink  Jaki był, jest TUTAJ

Dość uważnie przeglądnąłem Twoje zdjęcia Marku i jedno zwróciło moją szczególną uwagę:

https://lh5.googleusercontent.com/-jKRwkd_xglA/T0ZVx_PXtjI/AAAAAAAAOg4/ZRtVwD2QCdY/s800/potrwsch021.jpg

Zaznaczenie pierwsze:

https://lh4.googleusercontent.com/-CsGlIlY1M8Q/T0ZVwSY4iNI/AAAAAAAAOgs/J84GHUD-1sg/s800/potrojna1.jpg

Dumbier - 98 km
Krupova Hol'a - 97 km

Zaznaczenie drugie:

https://lh3.googleusercontent.com/-RgQXJFG4UPw/T0ZVxgxaiVI/AAAAAAAAOg0/eJPJNOcs2S4/s800/potrojna2.jpg

Skalka - 95 km
Chabenec - 93 km
Durkova - 94 km
Pol'ana - 93 km

Krótko mówiąc gratulacje za uchwycenie Niżnych Tatr z Potrójnej smile Dalej to już chyba tylko Jeseniki big_smile

Oj brakowało mi tych analiz smile

112

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

lowell79 napisał/a:

Oj brakowało mi tych analiz smile

Oj tam, oj tam tongue Zastanawiam się kto pierwszy, świadomie lub nie, złamie magiczną barierę 100+ na Potrójnej smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

113

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

darkheush napisał/a:
lowell79 napisał/a:

Oj brakowało mi tych analiz smile

Oj tam, oj tam tongue Zastanawiam się kto pierwszy, świadomie lub nie, złamie magiczną barierę 100+ na Potrójnej smile

Musiałbyś mi pokazać gdzie mam wycelować  obiektyw swojego aparatu (kierunek), aby przynajmniej podjąć walkę smile

114

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Mówisz i masz wink

Celuj pomiędzy Żarem a Kiczerą - Velky Roudny w Niżnych Jesenikach (133 km),

https://lh4.googleusercontent.com/-71DrShKM0o8/T0ZwCJCBxgI/AAAAAAAAOhM/d62L-u3HFYc/s800/potrojna1.jpg

lub ponad Bujakowskim Groniem - Biskupia Kopa w Górach Opawskich (148 km!!! absolutny max co pokazuje symulacja z Potrójnej)

https://lh4.googleusercontent.com/-cSxzFbC1yro/T0ZwCF81wuI/AAAAAAAAOhI/eEqyxAmdsS4/s800/potrojna2.jpg

P.S. Adminie proszę przenieść te nasze dywagacje do tematu "dalekie obserwacje z BM", bo zrobił się off-top wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

115

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Tylko potwierdziłem swoje przypuszczenia Marku!!! Gratuluję zbliżenia się do magicznej granicy 100+ z Potrójnej. I zazdroszczę wink

Klik w obrazek daje max rozmiar
https://lh4.googleusercontent.com/-Rz5-LEcKi-0/T0a-U16SEvI/AAAAAAAAOiQ/GLKsaSsqMhs/s640/IMGP7799022312.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-NcXASjeJIrw/T0a-TtcZVFI/AAAAAAAAOiY/U0XjzOHW5Ts/s640/potrojna.jpg

A odległości się potwierdziły:
Max Distance - 96,4 km
Krakova Hol'a - 90,5 km
Dumbier - 96 km
Krupova Hol'a - 95,4 km
Chopok - 94,4 km
Pol'ana - 94 km
Skalka - 95 km
Chabenec - 93,7 km
Durkova - 94,7 km
Latiborska Hol'a - 95,2 km big_smile

Ostatnio edytowany przez darkheush (2012-02-24 00:06:22)

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

116

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Gratuluje tak odległej zimowej obserwacji z Beskidu Małego smile

117

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Krakova Hol'a - 90,5 km
Dumbier - 96 km
Krupova Hol'a - 95,4 km
Chopok - 94,4 km
Pol'ana - 94 km
Skalka - 95 km
Chabenec - 93,7 km
Durkova - 94,7 km
Latiborska Hol'a - 95,2 km

Miałem szczęście być na niemal wszystkich tych szczytach i widzę, że wiosną muszę zawitać w Niżne ponownie, bo czekają na mnie jeszcze Skalka i Salatin...

Ostatnio edytowany przez piotr (2012-02-24 08:49:57)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

118

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Jeżeli szukacie dalekich  obserwacji to jak już kiedyś pisałem trza polować z Leskowca,JP2 , Gancarza i Złotej Górki.  To są miejsca z których można ustrzelić Jeseniki  i tamtejsze szczyty tj. Pradziad,Keprnik czy Serak a odległości to około 170 km.
tomek

119

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

oj to ja widzę, że Markowi udało się taką samą dobrą widoczność złapać jak mi jesienią we wrześniu smile Gratuluje

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

120

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

ależ dzisiaj był dzień na podziwianie widoków spod Czupla

Oto moje fotografie

Spod schroniska na Magurce
https://lh6.googleusercontent.com/--solLu4GjDo/T4iF6Z2gtxI/AAAAAAAAKZg/gFaIJe_5Ti8/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520083.jpg

i

https://lh6.googleusercontent.com/-aiy8QYogcx4/T4iF7J8lF2I/AAAAAAAAKng/4h8fZFr2IGQ/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520084.jpg

z polany przy ruinach schroniska "Widok na Tatry"

https://lh3.googleusercontent.com/-xBmjv5RERt0/T4iGiM-Cd5I/AAAAAAAAKnw/kWlU4RvSsJI/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520121.jpg

troszeczkę w prawo

https://lh4.googleusercontent.com/-rt5pgm5KDc4/T4iGhuTBqCI/AAAAAAAAKns/RJtIYPxUEUQ/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520120.jpg

no i coś bliżej tym razem z Czupla, ale również piękne: Tatry

https://lh3.googleusercontent.com/-FFVLQ53uemI/T4iHDxmTxII/AAAAAAAAKoM/NGDvKZMdDKI/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520151.jpg

i tak

https://lh4.googleusercontent.com/-a6A3-rA-3-o/T4iHFMT3KDI/AAAAAAAAKoQ/VppdAQeWsBE/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520152.jpg

Ja rozumiem, że koledzy zrobią piękną symulację

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

121

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

nieźle ...  cool smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

122

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

Ja dzisiaj jeździłem w okolicach Żywca to ledwo co Babią Widziałem smile

123

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

była widoczna tak
https://lh3.googleusercontent.com/-9TOSopj_eVE/T4iHCKGKYII/AAAAAAAAKh0/oa19oJl9YvE/s800/prze%25C5%2582%2520przegibek%252C%2520magurka%2520wilkowicka%252C%2520czupel%252C%2520prze%25C5%2582%2520przegibek%2520149.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

124

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

baca napisał/a:

Ja rozumiem, że koledzy zrobią piękną symulację

Koledzy są rozleniwieni, więc tylko dwie pierwsze fotki się im chciało analizować wink

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/500/20780/thumb/p16qmp3ul9plcimaaft1h891l8a1.jpg
Osnica - 61,8 km, Vel'ký Rozsutec - 60,7 km, Stoch - 62,9 km.

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/500/20780/thumb/p16qmp5f58c971rfr1dsq99d17kd2.jpg
Chleb - 65,6 km, Vel'ký Kriváň - 65,8 km.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

125

Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego

ja rozumiem, reszta później I tak z góry dziękuję

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz