Odp: Dalekie obserwacje z Beskidu Małego
czyli można powiedzieć że duże odległości były
W przybliżeniu:
Skalka - 95 km
Chabenec - 94 km
Durkova - 95 km
Dumbier - 96 km
Chopok - 94 km
Jan Himilsbach
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 … 10 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
czyli można powiedzieć że duże odległości były
W przybliżeniu:
Skalka - 95 km
Chabenec - 94 km
Durkova - 95 km
Dumbier - 96 km
Chopok - 94 km
a ja jestem teraz w Gliwicach i podziwiam sobie nasz Beskid i Babią Górę Zajefajne widoki
Znalazłem kolejny fajny programik na stronie internetowej do symulacji. Nie trzeba ściągać map ani oprogramowania tylko wystarczy zaznaczyć punkt z której chcemy symulacje i już, a efekty też są super
a oto przykład
standardowo z Potrójnej))))
![]()
No i oczywiście Nasz kolejny cel Pradziad i Keprnik z Leskowca![]()
Ostatnio edytowany przez tomkos (2011-09-19 20:51:54)
Jakieś linki??? ![]()
chwile Darku coś mi net nawala ale zaraz wrzucę resztę
tu jest stronka i już wybrałem menu po ang
http://www.udeuschle.selfhost.pro/panor … mas_en.htm
Ostatnio edytowany przez tomkos (2011-09-19 20:30:33)
Już chyba wiem Tomkos ![]()
jest też i w kolorze
![]()
łatwo i przyjemnie a dodatkowo pokazuje max dystans!!!
nawet jestem zaskoczony kilkoma sztuczkami tego programu np:najeżdżając na szczyty masz odległości a jak klikniesz to przenosi cie na mapę))) ot bajer ![]()
![]()
To tak powypadowo ![]()
Na stronie internetowej dalekich obserwacji znajdują się zdjęcia z Żaru z widokiem na Wyżynę Ryczowską (jest to południowa część Wyżyny Częstochowskiej)
http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=13504
marekk500 napisał/a:a tak przy okazji, miałem nadzieję na szybkie spotkanie na szczycie 12.02 podczas Twojego chatkowania, (pisałeś coś o wschodzie ???
![]()
![]()
) a że miałem "pogotowie" to musiałem być "w zasięgu" i nie schodziłem z grani
Jaki był, jest TUTAJ
Dość uważnie przeglądnąłem Twoje zdjęcia Marku i jedno zwróciło moją szczególną uwagę:
Zaznaczenie pierwsze:
Dumbier - 98 km
Krupova Hol'a - 97 kmZaznaczenie drugie:
Skalka - 95 km
Chabenec - 93 km
Durkova - 94 km
Pol'ana - 93 kmKrótko mówiąc gratulacje za uchwycenie Niżnych Tatr z Potrójnej
Dalej to już chyba tylko Jeseniki
Oj brakowało mi tych analiz ![]()
Oj brakowało mi tych analiz
Oj tam, oj tam
Zastanawiam się kto pierwszy, świadomie lub nie, złamie magiczną barierę 100+ na Potrójnej ![]()
lowell79 napisał/a:Oj brakowało mi tych analiz
Oj tam, oj tam
Zastanawiam się kto pierwszy, świadomie lub nie, złamie magiczną barierę 100+ na Potrójnej
Musiałbyś mi pokazać gdzie mam wycelować obiektyw swojego aparatu (kierunek), aby przynajmniej podjąć walkę ![]()
Mówisz i masz
Celuj pomiędzy Żarem a Kiczerą - Velky Roudny w Niżnych Jesenikach (133 km),

lub ponad Bujakowskim Groniem - Biskupia Kopa w Górach Opawskich (148 km!!! absolutny max co pokazuje symulacja z Potrójnej)

P.S. Adminie proszę przenieść te nasze dywagacje do tematu "dalekie obserwacje z BM", bo zrobił się off-top ![]()
Tylko potwierdziłem swoje przypuszczenia Marku!!! Gratuluję zbliżenia się do magicznej granicy 100+ z Potrójnej. I zazdroszczę
Klik w obrazek daje max rozmiar
A odległości się potwierdziły:
Max Distance - 96,4 km
Krakova Hol'a - 90,5 km
Dumbier - 96 km
Krupova Hol'a - 95,4 km
Chopok - 94,4 km
Pol'ana - 94 km
Skalka - 95 km
Chabenec - 93,7 km
Durkova - 94,7 km
Latiborska Hol'a - 95,2 km ![]()
Ostatnio edytowany przez darkheush (2012-02-24 00:06:22)
Gratuluje tak odległej zimowej obserwacji z Beskidu Małego ![]()
Krakova Hol'a - 90,5 km
Dumbier - 96 km
Krupova Hol'a - 95,4 km
Chopok - 94,4 km
Pol'ana - 94 km
Skalka - 95 km
Chabenec - 93,7 km
Durkova - 94,7 km
Latiborska Hol'a - 95,2 km
Miałem szczęście być na niemal wszystkich tych szczytach i widzę, że wiosną muszę zawitać w Niżne ponownie, bo czekają na mnie jeszcze Skalka i Salatin...
Ostatnio edytowany przez piotr (2012-02-24 08:49:57)
Jeżeli szukacie dalekich obserwacji to jak już kiedyś pisałem trza polować z Leskowca,JP2 , Gancarza i Złotej Górki. To są miejsca z których można ustrzelić Jeseniki i tamtejsze szczyty tj. Pradziad,Keprnik czy Serak a odległości to około 170 km.
tomek
oj to ja widzę, że Markowi udało się taką samą dobrą widoczność złapać jak mi jesienią we wrześniu
Gratuluje
ależ dzisiaj był dzień na podziwianie widoków spod Czupla
Oto moje fotografie
Spod schroniska na Magurce
i

z polany przy ruinach schroniska "Widok na Tatry"

troszeczkę w prawo

no i coś bliżej tym razem z Czupla, ale również piękne: Tatry

i tak

Ja rozumiem, że koledzy zrobią piękną symulację
nieźle ...
![]()
Ja dzisiaj jeździłem w okolicach Żywca to ledwo co Babią Widziałem ![]()
była widoczna tak
Ja rozumiem, że koledzy zrobią piękną symulację
Koledzy są rozleniwieni, więc tylko dwie pierwsze fotki się im chciało analizować
![]()
Osnica - 61,8 km, Vel'ký Rozsutec - 60,7 km, Stoch - 62,9 km.
![]()
Chleb - 65,6 km, Vel'ký Kriváň - 65,8 km.
ja rozumiem, reszta później I tak z góry dziękuję
Strony Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 … 10 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
[ Wygenerowano w 0.027 sekund, wykonano 11 zapytań ]