1,176

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Koledzy może wprowadzę nieco zamieszania w waszą zabawę, ale mam takie pytanie, czy przewidziane jest zakończenie tego konkursu i wręczenie jakichś, choćby symbolicznych, nagród lub nadanie tytułów? Bo mam takie wrażenie, że zbieracie trochę te punkty jak to mówią "sobie a muzom". Ale jeśli wam na tym nie zależy to oczywiście nie było tego pytania wink.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

1,177

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kris, to była naprawdę prosta zagadka. Ale ostatnio zawaliłem inne nietrudne, więc jestem happy smile

Piotrze, pytasz czy ten konkurs ma koniec i czy do czegos prowadzi. Prawde mówiąc nigdy o tym nie myślałem. Jakby się miał zakończyć, to już więcej byśmy nie zgadywali? To byłoby chyba złe rozwiązanie. Miałby sie zaczać od nowa? Mógłby, ale czy zbieranie punktów tutaj jest gorsze od zbierania punktów w kolejnych edycjach? Mnie ogólnie się podoba tak jak jest, ale jeżeli inni chcą coś pozmieniać, to czemu nie. To że tak wyszło, że jestem liderem nie ma dla mnie znaczenia, na forum GS w podobnym konkursie o Beskidach jestem w połowie stawki i też mi się podoba.

A wracając do tematu...
Skąd zostało wykonane to zdjęcie ?

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka54.jpg

1,178

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

z okolic rogacza przy kapliczce na Potrójnej?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,179

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No nie do końca, ale uznaję - zdjęcie zostało wykonane na Potrójnej, ale w miejscu, gdzie jest "punkt widokowy", kilkaset metrów na północ od kapliczki.

49,5 pkt - sprocket73
25 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
15,5 pkt - jolanta
12 pkt kisiel
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski, darkheush
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

1,180

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

zagadka na refleks

co to za górka

https://lh6.googleusercontent.com/-wN63RH-s48U/TVbS3bEyCiI/AAAAAAAAE7g/uKhMGNnHQtI/s640/koziniec%252C%2520%25C5%25BCar%2520kamie%25C5%2584%252C%2520magurka%2520ponikiewska%252C%2520leskowiec%252C%2520jaszczurowa%2520g%25C3%25B3ra%252C%2520suszyce%252C%2520koziniec%2520146.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,181

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

jawornica?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,182

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Jaszczurowa Góra ?

1,183

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

albo Makowska Góra Z przełęczy Midowicza

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,184

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Jaszczurowska z polany w okolicach Jaśkowej

50,5 pkt - sprocket73
25 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
15,5 pkt - jolanta
12 pkt kisiel
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski, darkheush
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

1,185

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Proszę podać nazwy szczytów zaznaczonych strzałkami:

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka55.jpg

1,186

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gancarz i Jawornica tongue Z przeł. Targanickiej tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,187

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Dokładnie to ciut powyżej przełęczy w stronę Małej Bukowej.

50,5 pkt - sprocket73
25 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
15,5 pkt - jolanta
12 pkt - kisiel
10,5 - nena, darkheush
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

1,188

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie to może być??? (nazwa miejscowości)

https://lh3.googleusercontent.com/-WCN0wi8fluc/TM2dNQiwdrI/AAAAAAAAEgw/IUAWg1yAswc/s800/DSCN5777.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,189

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

kozubnik

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,190

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Dwie minuty i jedenaście sekund... odchodzicie Wy w ogóle od kompa??? big_smile

50,5 pkt - sprocket73
25 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
15,5 pkt - jolanta
13 pkt - kisiel
10,5 - nena, darkheush
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,191

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

darkheush nie marudź  big_smile zagadka, co to za dziura i gdzie się znajduje?

https://lh6.googleusercontent.com/-s5UMQmB1cHE/S1WaTdSr28I/AAAAAAAAEAQ/QX9kXHVa30U/s800/P1160173.JPG

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,192

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Lodowa w Zamczysku???

P.S. Od marudzenia mamy na tym forum kilkoro specjalistów tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,193

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Smocza Jama w okolicach Magurki?

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,194

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

bingo jolanta dajesz  smile

50,5 pkt - sprocket73
25 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
13 pkt - kisiel
10,5 - nena, darkheush
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,195

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Wiedziałam  tongue Lodowa ma zupełnie inne wejście, wiem - wszak byłam w sobotę, a ta odwarstwiona płyta jest właśnie charakterystyczna dla Smoczej Jamy  wink

Idę szukać zagadki.... znaczy kopię w picassach  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,196

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie można spotkać taki obrośnięty pnączem domek?

https://lh4.googleusercontent.com/-uj51WafI-eE/T3YbDDNNZCI/AAAAAAAACWw/1SLo1JKEjZE/s640/PICT0065.JPG

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,197

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

osiedle Potrójna smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,198

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

kisiel - dawaj zagadkę big_smile

50,5 pkt - sprocket73
25 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
10,5 - nena, darkheush
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - MF, lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,199

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

co to za górka?

https://lh6.googleusercontent.com/-_4gnkALC5qk/Tix65QTQyBI/AAAAAAAALPY/HpfptPJQmxs/s912/DSC01011.JPG

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,200

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

gancarz

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz