Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?
To ja sobie strzele, ze jest to w Targoszowie, gdzie w prawo odchodzi zolty na Leskowiec, a prosto idzie zielony na Smrekowice.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Strony Poprzednia 1 … 50 51 52 53 54 … 311 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
To ja sobie strzele, ze jest to w Targoszowie, gdzie w prawo odchodzi zolty na Leskowiec, a prosto idzie zielony na Smrekowice.
sprocket73 też nie ![]()
to może Zagórnik, koło Wapienicy?
kisiel to nie Zagórnik ![]()
Strzał typu chybił-trafił
Międzybrodzie Bialskie ![]()
Międzybrodzie Żywieckie , szlak żółty na Kościelec, odchodzi w tym miejscu czarny do Czernichowa.
Gustek podał dobrą odpowiedź
Skrzyżowanie nazywa się Potok Głęboki
Jolu byłaś blisko - ale
z drugiej strony jeziora ![]()
52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
16 pkt - kisiel
14,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski, MK
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri
Ostatnio edytowany przez MK (2012-11-23 20:33:57)
Nigdy tam nie byłem.
Widząc że jest tyle spudłowanych strzałów , skojarzyłem ,że to musi być nowy szlak .
Dzięki Bacy który w dziale Forum Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w opisał nowy szlak
" Szlak żółty Międzybrodzie Żywiecki - Kościelec
Międzybrodzie Żywieckie BUS I (przystanek pod kościołem). W tym miejscu rozpoczyna się nowy szlak żółty którym możemy dojść do Kościelca. Po 20 tu minutach marszu dojdziemy do rozgałęzienia szlaków - nowy szlak czarny którym możemy dojść do centrum Czernichowa, przystanku BUS, oraz do węzła szlaków prowadzących na Czupel (niebieski),Łodygowic (zielony), Przełęcz Przysłop (niebieski). Po 50-ciu minutach marszu dochodzimy do szlaku niebieskiego, gdzie są umieszczone kierunkowskazy na Rogaczu... "
wykonałem proste działanie matematyczne 50 - 20 =30 min oraz potwierdzona na mapie dolina potoku Głęboki doprowadziła do prawidłowej odpowiedzi.
Ostatnio edytowany przez Gustek (2012-11-23 21:00:40)
Co to za roślina i gdzie ją znalazłem?
![]()
![]()
![]()
Zagadka trudna dlatego podaje ułatwienie:
Znaleziona na szczycie Leskowca przy żóltym szlaku,
okazała bylina, dorastająca do wysokości 60 cm. Posiada silny, specyficzny zapach. W Polsce rośnie w Sudetach.
Jak się nazywa ta roślina ?
Zamiennie podaję drugą zagadkę dla tych co nie gustują we florze :
Jak nazywa się góra w prawym górnym rogu na poniższym zdjęciu ?
![]()
iłowiec?
Tak , to jest Iłowiec widziany spod Gołębiówki przy budowanym administracyjno-socjalnym budynku zapory Świnna Poręba .
Jeżeli chodzi o pierwszą zagadkę to jest wszewłoga górska (skąd się tam znalazła ?)
Kisiel zadaje następną zagadkę.
52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
14,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski, MK
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri
Ostatnio edytowany przez Gustek (2012-11-29 23:02:33)
gdzie był ten kierunkowskaz i na jakim drzewie był przybity?

Ostatnio edytowany przez kisiel (2012-12-02 11:39:21)
To naprawdę trudne pytanie...
To naprawdę trudne pytanie...
Rzeczywiście ...
Sądząc po formie pytania, ("był") , to spróbuję odpowiedzieć w ciemno ![]()
Chodzi o stary szlak żółty, który mijał Leskowiec a teraz idzie przez szczyt w kierunku na Targoszów.
Przybity był na buku.![]()
łysy z łysiny napisał/a:To naprawdę trudne pytanie...
Rzeczywiście ...
![]()
![]()
Sądząc po formie pytania, ("był") , to spróbuję odpowiedzieć w ciemno
Chodzi o stary szlak żółty, który mijał Leskowiec a teraz idzie przez szczyt w kierunku na Targoszów.
Przybity był na buku.
nie takie trudne łysy z łysiny
i to nie jest ta odpowiedź MK
Przy schronisku na Groniu JPII, poniżej dawnych sławojek, tuż przy ścieżce. A drzewo o ile pamiętam, to świerk.
EDIT
Chodzi o ten szlakowskaz???
Zgadzam się z derkheushem tylko drzewem jest z tego co pamiętam, czereśnia.
Kisiel szkoda, że zdjęcie pojawiło się dopiero dzisiaj, a ja bawiłem się odpowiadając w
ciemno ![]()
ale i tak byłem blisko
zaledwie 5 minut drogi ![]()
Ostatnio edytowany przez MK (2012-12-02 13:31:04)
Kisiel szkoda, że zdjęcie pojawiło się dopiero dzisiaj
Mareczku, ale u mnie na picasie zdjęcie z podpisem "Tabliczka do wymiany - jedna z ostatnich na Groniu JPII." wisi już od... 26 czerwca 2011 roku. Trza było uważniej przeglądać moje relacje z wypadów. Byłem wtedy z neną na Groniu. Pod schroniskiem spotkaliśmy ferdynansa i wspólnie pomaszerowaliśmy na Gibasy ![]()
ale i tak byłem blisko
zaledwie 5 minut drogi
Z młodej piersi się wyrwało
5 minut jak dla kogo - dla mnie 10 ![]()
Czegoś nie rozumie Darku?
Co ma Twoja relacja z 26 czerwca 2011r do pytania kisiela
gdzie zadał pytanie nie umieszczając zdjęcia -zagadki?
Dopiero zrobił to dzisiaj rano po odpowiedzi łysego z łysiny i mojej.
Po prostu zrobiła się z tego zabawa w ciemno ![]()
Chyba, że na Twoim komputerze zdjęcie było widoczne, od wczoraj, bo na naszych nie ![]()
![]()
uuu, nie wiem jak to się stało ale wydawało mi się że, zdjęcie wkleiłem? albo nie wkleiłem? przepraszam za całe zamieszanie
Zdjęcie było zrobione przy sch. Leskowiec a drzewo to rzeczywiście czereśnia
daje po pół punkta dla darkheush i MK. nastepną zagadkę niech za Darek. Takich tablic już chyba nie ma, szkoda
52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
15 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena,
10 pkt - MK
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri
Ostatnio edytowany przez kisiel (2012-12-02 15:04:23)
Tym razem będą dwa zdjęcia. Gdzie można znaleźć tak oryginalny (
) sposób znakowania szlaku na środku asfaltowej drogi???
i kilka merów dalej...
Ściszków Groń (obok Skał zamczyska).
No kto jak kto, ale Ty musiałeś wiedzieć
52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
15 pkt - darkheush
11 pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri
Co to za przełęcz i szczyt?
Strony Poprzednia 1 … 50 51 52 53 54 … 311 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
[ Wygenerowano w 0.101 sekund, wykonano 11 zapytań ]