1,276

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To ja sobie strzele, ze jest to w Targoszowie, gdzie w prawo odchodzi zolty na Leskowiec, a prosto idzie zielony na Smrekowice.

1,277

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

sprocket73 też nie sad

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,278

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

to może Zagórnik, koło Wapienicy?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,279

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

kisiel to nie Zagórnik sad

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,280

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Strzał typu chybił-trafił  wink  Międzybrodzie Bialskie  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,281

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Międzybrodzie Żywieckie  , szlak żółty na Kościelec, odchodzi w tym miejscu czarny do Czernichowa.

1,282

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gustek podał dobrą odpowiedź 
Skrzyżowanie nazywa się Potok Głęboki
Jolu byłaś blisko - ale wink z drugiej strony jeziora smile

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
16 pkt - kisiel
14,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski, MK
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Ostatnio edytowany przez MK (2012-11-23 20:33:57)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,283

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nigdy tam nie byłem.
Widząc  że jest tyle spudłowanych strzałów , skojarzyłem ,że to musi być nowy szlak .
Dzięki  Bacy który w dziale Forum  Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w  opisał nowy szlak


" Szlak żółty Międzybrodzie Żywiecki - Kościelec
Międzybrodzie Żywieckie BUS I (przystanek pod kościołem). W tym miejscu rozpoczyna się nowy szlak żółty którym możemy dojść do Kościelca. Po 20 tu minutach marszu dojdziemy do rozgałęzienia szlaków - nowy szlak czarny którym możemy dojść do centrum Czernichowa, przystanku BUS, oraz do węzła szlaków prowadzących na Czupel (niebieski),Łodygowic (zielony), Przełęcz Przysłop (niebieski). Po 50-ciu minutach marszu dochodzimy do szlaku niebieskiego, gdzie są umieszczone kierunkowskazy na Rogaczu...  "

wykonałem proste działanie matematyczne 50 - 20 =30 min oraz  potwierdzona na mapie dolina potoku Głęboki doprowadziła do prawidłowej odpowiedzi.

Ostatnio edytowany przez Gustek (2012-11-23 21:00:40)

1,284

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Co to za roślina i gdzie ją znalazłem?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6000/26096/thumb/p17cnfafulngq1rr13n41q4mn351.jpg

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6000/26096/thumb/p17cnfbevaogb1hmj4gv15ieo3f1.jpg

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6000/26096/thumb/p17cnfbq1811in1anu7np16rv1dn32.jpg

1,285

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zagadka trudna dlatego podaje ułatwienie:
Znaleziona na szczycie Leskowca przy żóltym szlaku,
okazała bylina, dorastająca do wysokości 60 cm. Posiada silny, specyficzny zapach. W Polsce rośnie w Sudetach.
Jak się nazywa ta roślina ?

Zamiennie podaję drugą zagadkę dla tych co nie gustują we florze :
Jak nazywa się góra w prawym górnym rogu na poniższym zdjęciu ?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6000/26256/thumb/p17d6qt5s51l1r1jk7fa91cc48851.jpg

1,286

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

iłowiec?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,287

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tak , to jest Iłowiec widziany spod Gołębiówki przy budowanym  administracyjno-socjalnym budynku zapory Świnna Poręba .
Jeżeli chodzi o pierwszą zagadkę to jest wszewłoga górska (skąd się tam znalazła ?)
Kisiel zadaje następną zagadkę.

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
14,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski, MK
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Ostatnio edytowany przez Gustek (2012-11-29 23:02:33)

1,288

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

gdzie był ten kierunkowskaz i na jakim drzewie był przybity?

https://lh3.googleusercontent.com/-WnQZL1choqI/ULpaaL2oH4I/AAAAAAAATfc/AahWgbOPZwQ/s700/DSC06457.jpg

Ostatnio edytowany przez kisiel (2012-12-02 11:39:21)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,289

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To naprawdę trudne pytanie...

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

1,290

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

łysy z łysiny napisał/a:

To naprawdę trudne pytanie...

Rzeczywiście ...   big_smile  lol

Sądząc po formie pytania, ("był") , to spróbuję odpowiedzieć w ciemno wink
Chodzi o stary szlak żółty, który mijał Leskowiec a teraz idzie przez szczyt w kierunku na Targoszów.
Przybity był na buku.
big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,291

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

MK napisał/a:
łysy z łysiny napisał/a:

To naprawdę trudne pytanie...

Rzeczywiście ...   big_smile  lol

Sądząc po formie pytania, ("był") , to spróbuję odpowiedzieć w ciemno wink
Chodzi o stary szlak żółty, który mijał Leskowiec a teraz idzie przez szczyt w kierunku na Targoszów.
Przybity był na buku.
big_smile

nie takie trudne łysy z łysiny smile i to nie jest ta odpowiedź MK

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,292

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Przy schronisku na Groniu JPII, poniżej dawnych sławojek, tuż przy ścieżce. A drzewo o ile pamiętam, to świerk.

EDIT

Chodzi o ten szlakowskaz??? big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-wtSnGnaQeog/TgdhJDWs5BI/AAAAAAAAKb8/_KcTWNrkZyc/s800/DSCN8409.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,293

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zgadzam się z derkheushem tylko drzewem jest z tego co pamiętam, czereśnia.
Kisiel szkoda, że zdjęcie pojawiło się dopiero dzisiaj, a ja bawiłem się odpowiadając w wink ciemno big_smile
ale i tak byłem blisko wink zaledwie 5 minut drogi smile

Ostatnio edytowany przez MK (2012-12-02 13:31:04)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,294

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

MK napisał/a:

Kisiel szkoda, że zdjęcie pojawiło się dopiero dzisiaj

Mareczku, ale u mnie na picasie zdjęcie z podpisem "Tabliczka do wymiany - jedna z ostatnich na Groniu JPII." wisi już od... 26 czerwca 2011 roku. Trza było uważniej przeglądać moje relacje z wypadów. Byłem wtedy z neną na Groniu. Pod schroniskiem spotkaliśmy ferdynansa i wspólnie pomaszerowaliśmy na Gibasy wink

ale i tak byłem blisko wink zaledwie 5 minut drogi smile

Z młodej piersi się wyrwało tongue 5 minut jak dla kogo - dla mnie 10 wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,295

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Czegoś nie rozumie Darku?
Co ma Twoja relacja z 26 czerwca 2011r do pytania kisiela
gdzie zadał pytanie nie umieszczając zdjęcia -zagadki?
Dopiero zrobił to dzisiaj rano po odpowiedzi łysego z łysiny i mojej.
Po prostu zrobiła się z tego zabawa w ciemno big_smile
Chyba, że na Twoim komputerze zdjęcie było widoczne, od wczoraj, bo na naszych nie smile
                             big_smile   tongue   smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,296

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

uuu, nie wiem jak to się stało ale wydawało mi się że, zdjęcie wkleiłem? albo nie wkleiłem? przepraszam za całe zamieszanie smile Zdjęcie było zrobione przy sch. Leskowiec a drzewo to rzeczywiście czereśnia smile daje po pół punkta dla darkheush i MK. nastepną zagadkę niech za Darek. Takich tablic już chyba nie ma, szkoda

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
15 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena,
10 pkt - MK
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Ostatnio edytowany przez kisiel (2012-12-02 15:04:23)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,297

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tym razem będą dwa zdjęcia. Gdzie można znaleźć tak oryginalny ( wink ) sposób znakowania szlaku na środku asfaltowej drogi???

https://lh3.googleusercontent.com/-AwZMNNtJvVU/TMMB8HDTm7I/AAAAAAAADNE/HYzppY9o4J4/s720/DSCN5269.JPG

i kilka merów dalej...

https://lh5.googleusercontent.com/-TkDfc-t85kc/TMMCBxbOhiI/AAAAAAAADNE/ma4rJRFeQjs/s720/DSCN5270.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,298

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ściszków Groń (obok Skał zamczyska).

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,299

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No kto jak kto, ale Ty musiałeś wiedzieć wink

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
17,5 pkt - jolanta
17 pkt - kisiel
15 pkt - darkheush
11 pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,300

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Co to za przełęcz i szczyt?

https://lh4.googleusercontent.com/-jlFMMg7QaGo/ULuIEsFiKTI/AAAAAAAAIVk/XdALrMhl54A/s640/IMG_3319.JPG

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.