1,326

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

MK, musi Cie już trochę meczyć ta zagadka... spróbuę więc postrzelać.
Znajduje się na dolnym odcinku w pobliżu Straconki, gdzie szlak robi ścięcie serpentyny drogi asfaltowej, która zahacza o przysiółek Zakręt?

1,327

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie w tym miejscu sprocket sad

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,328

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie mają szczęścia moje zagadki.
Dam inną z zapytaniem, gdzie i na jakim szlaku w Beskidzie Małym znajduje się ta kapliczka?

https://lh3.googleusercontent.com/-f0_lIJ7uYDg/UMbQ2GLAnZI/AAAAAAAAIYU/Mi7Yx9Gb9Y8/s640/DSCF2671%2520Wilkowice.JPG

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,329

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Off-top  wink

Jestem jednak ciekawa, gdzie ta skałka się znajduje - tym bardziej, że to moje tereny  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,330

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kolejna podpowiedź.
Ta kapliczka znajduje się blisko tej skały big_smile
Czyli na zielonym szlaku smile
Jolu napiszę, chyba, że ktoś wink odgadnie big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,331

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Idąc zielonym szlakiem z Wilkowic opuszczamy asfaltową drogę, szlak wchodzi bezpośrednio po ostatnich domach do lasu.
Po chwili dochodzimy do Starej chaty (stodoły,szopy), ala sklecona arka na Leskowcu, mijamy polanę która zarasta i tam przy szlaku znajduje się zagadkowa kapliczka. Po chwili kiedy zaczynamy szlakiem piąć się w górę (wąskim wąwozem odbijamy około 5m w bok w stronę skałki zagadkowej widzianej od tyłu. Po pięciu metrach i wspięciu się na bok wąwozu ukazuje się nam w dole jakby stary kamieniołom ze skałami. Wszystko jest bardzo blisko zabudowań w Wilkowicach.  Swoją drogą wynika, że bardzo mało forumowiczów tym szlakiem na Magurkę Wilkowicką maszerowało.
No, ciężar mi spadł z głowy.
Teraz mogę się wyłączyć i iść na „forumową emeryturę”
Przydzielam 0,5 pkt. kisielowi za uszczelenie szlaku zielonego.
Kisiel zadajesz zagadkę smile

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
18,5 pkt - jolanta
17,5 pkt – kisiel
15 pkt - darkheush
12pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Ostatnio edytowany przez MK (2012-12-14 09:34:51)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,332

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Przyznaję... nigdy tamtędy nie szedłem sad

1,333

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

sprocket73 napisał/a:

Przyznaję... nigdy tamtędy nie szedłem sad

Też to muszę naprawić wink
Co by nie powiedzieć, nasze zagadki są bardzo kształcące  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,334

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

sprocket73 napisał/a:

Przyznaję... nigdy tamtędy nie szedłem sad

Aż wstyd się przyznać ja również  sad tym bardziej, że mieszkam blisko i znam dobrze te rejony. Szedłem kiedyś asfaltem na Magurke, w połowie tym zielonym szlakiem ale nigdy od początku

1,335

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

to jedziemy dalej z tym koksem smile co to i gdzie to??

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6500/26612/thumb/p17e7mvdipnb6fjvamtdac1r8j1.jpg

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,336

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Kapliczka kolumnowa - Krzeszów smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,337

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
19,5 pkt - jolanta
17,5 pkt – kisiel
15 pkt - darkheush
12pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,338

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie to jest?  wink

https://lh6.googleusercontent.com/-ALid2Hlkd8Y/TAE0i1Cp7oI/AAAAAAAANG0/vDB1TnXnKp4/s512/SDC10131.JPG

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,339

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Chatka na Rogaczu tongue Dokładnie pokoik "za kuchnią" cool

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,340

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Pamiętasz tongue  lol

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
19,5 pkt - jolanta
17,5 pkt – kisiel
16 pkt - darkheush
12pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

1,341

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gdzie znajdują się te wychodnie skalne???

https://lh6.googleusercontent.com/-ewwObVbT80A/SiK0u6Z4PjI/AAAAAAAAWUE/a0pGlkFsvqc/s800/S7304404.JPG

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,342

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

kamień?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

1,343

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Bardzo zimno.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,344

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ponad Dziurą pod Bukiem, po lewej schodząc do Czarnych Działów....  smile

1,345

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Straznica.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

1,346

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Przyszedł Klimek i pozamiatał big_smile

Twoja kolej wink

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
19,5 pkt - jolanta
17,5 pkt – kisiel
16 pkt - darkheush
12pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
7,5 pkt - MF
8 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - łysy z łysiny, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

1,347

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

smile

- ktoś tes to tak majstruje te przydrożne świątki
dające pozór sielny na wsiowe porządki
na porządki drogowe przyleśne upłazki
na ścieżek śródwądolnych kręte wywijaski -
- ka ino spojrzyć drogom idącemu wsiową
wszędy dojrzy figure tu starom tu nową -

Pytanie jak w cytacie - "ktoś tes to tak majstruje"?

Ostatnio edytowany przez Klimek (2012-12-14 16:13:08)

1,348

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Jędrzej Wowro

1,349

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Odpowiedź perfekcyjna! smile

52,5 pkt - sprocket73
29 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
19,5 pkt - jolanta
17,5 pkt – kisiel
16 pkt - darkheush
12pkt - MK
10,5 pkt - nena,
9,5 pkt - harnaś wołoski,
9 pkt - Gustek
7,5 pkt - MF
5,5 pkt - lowell79
4 pkt - Klimek
3 pkt - łysy z łysiny, kruwad
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

Gustku, teraz ty pytaj...

Tymczasem zachęcam do sięgnięcia po Powsinogi Beskidzkie sąd pochodziła moja zagadka:
http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadat … 24&QI=

1,350

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

wieża kościoła w......?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/6500/26687/thumb/p17edi200k609187i1rbh7n61efb1.jpg