501

(62 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

piotr napisał/a:

Ciekawe co byście zrobili, jak byście musieli cały dzień w zimnej szopie kiblować

Zrobiliśmy to, co zrobiliśmy... poszliśmy po wódkę na rozgrzewkę tongue

A z Dareczkiem jeszcze pogadamy

Czekam z dziką niecierpliwością na tą "rozmowę" lol

502

(10 odpowiedzi, napisanych Planowane wycieczki)

kisiel napisał/a:

Nieśmiało zapytam ma ktoś ochotę? cool

Jeden by miał ochotę, ale się dziś rano przyznał żonie do planów listopadowych i myśli, że ten dodatkowy wypad przelałby czarę goryczy. Trzeba choć jeden weekend w miesiącu "odmieszkać czynsz" big_smile

Powodzenia kiślu wink

503

(62 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

piotr napisał/a:

O żesz ty małpo! Ani się człowiek obejrzy i już jest skompromitowany w sieci! wink

Zdziwiony??? Przecież Piotruś znasz mnie nie od dziś i chyba wiesz, że jestem nieodpowiedzialny, nieprzewidywalny, krótko mówiąc pier... znaczy, ten, tego - waryjot lol

I na dodatek ponoć notorycznie łżę jak pies big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/--MLtu0Ww82g/UJIylwKS55I/AAAAAAAAIXQ/6Z4gczpXL6Q/s800/01.Nieczynna%252C%2520zdewastowana%2520kolejka%2520linowa%2520w%2520Tatrzanskiej%2520Lomnicy.JPG
To jest dolna stacja kolejki z Tatrzańskiej Łomnicy na Skalnate Pleso??? Ta tuż obok Hotelu Grand??? Pamiętam ją z pierwszej połowy lat 90-tych XX wieku. Jechaliśmy kolejką do Skalnatego Plesa, potem już piechty na Łomnickie Ramię i nielegal graniówką na Łomnicę. Szkoda, że mi wcięło analogowe zdjęcia z tamtych czasów, bo byłby fajny materiał porównawczy. Miałem podobne ujęcie w czasach "świetności" sad

505

(159 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

A w jednej ze scen widać przez moment plecak marki "Polsport" z zewnętrznym stelażem z rurek duraluminiowych tzw. "drabinę". Niewygodne to pieroństwo było, ale nic innego nie szło wtedy kupić w sklepach handlu uspołecznionego wink

U mnie w piwnicy leży taki jeszcze w całkiem niezłym stanie, tyle że koloru sraczkowatego wink Może kiedyś zrobimy jakiś zlot tylko i wyłącznie na takim "sprzencie"??? lol

506

(7 odpowiedzi, napisanych Wyprawy pozagórskie)

Fota nr dwa w poście zabija big_smile

Przyznaj się Kris, że to upozorowałeś. Jakiś halogen w koronach drzew???... tongue

507

(62 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

kris_61 napisał/a:

Ładne foto. smile

To filmik jest tongue

508

(0 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Bez zbędnych słów...

509

(62 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Piotrek pewnikiem mnie ubijesz przy najbliższej okazji, ale nie mogłem się powstrzymać big_smile

Enjoy lol

510

(121 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

sprocket73 napisał/a:

Najczęściej jednak jeżdżą bez tablic.

Z tego, co wiem, dzieje się tak ponieważ quady "z niższej półki made in PRC" nie mają świadectwa homologacji i po prostu nie da się ich zarejestrować. Po prostu to "zabaweczki" do jazdy po własnym ogródku. Choć jakbym miał za sąsiada gościa, który pół dnia mi pierdzi za płotem, to by sztachety poleciały big_smile

511

(159 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Aż dziwne, że nikt tego tu jeszcze nie wrzucił wink

512

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nie inaczej.

50,5 pkt - sprocket73
28 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
15 pkt - kisiel
14,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt - MK
7,5 pkt - MF
7 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

513

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Gdzie to???

https://lh5.googleusercontent.com/-g4YNsFBIpnU/THlbZToqWDI/AAAAAAAAUbU/ajGR3zA6M8o/s800/DSCN4416.jpg

514

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Pętla na Praciakach.

515

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Mieszczą się jak najbardziej, bo mowa o tych Sułkowicach:

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/5000/25369/thumb/p17ajpugg61kb192j16ks7v517f71.JPG

EDIT
Widzę, że nena mnie uprzediła wink

516

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Dokładniej i bardziej wyczerpująco nie można było wink

50,5 pkt - sprocket73
27 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
13,5 pkt - darkheush
10,5 pkt - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
7,5 pkt - MF
7 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

517

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Tym razem nie pomagał wink

MF napisał/a:

chociaż nie wszyscy będą go mile wspominać - myślę o uczestnikach zlotu PTTK we wrześniu.

Nie mów, że jesteś naocznym świadkiem tego incydentu na Kiczerze???

Sorry za off-a. Zagadka: w której wiosce w BM znajduje się ten pomnik???

https://lh4.googleusercontent.com/-xzbFoVYgkvs/SFOSWeU_jxI/AAAAAAAAEFY/6R_mmtK0vfc/s512/S7302193.JPG

EDIT
Dodałem ankietę.

519

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Coś mi tu Kiczerą koło Żaru pachnie roll

A pomijając kwestie ekonomiczne, czy ekologiczne, to myślę, że władze gminy, zamiast zachwycać się jakie taka ewentualna inwestycja przyniesie korzyści dla rozwoju gminy, powinny zająć się czym innym.

Przede wszystkim, jak zapewnić dojazd tym (w domyśle) tłumom narciarzy. Bo komunikacyjnie Andrychów jest "sto lat za murzynami". Brak obwodnicy z prawdziwego zdarzenia, nieistniejący w tej chwili most w centrum miasta na DK52 (i wygląda na to, że nieprędko zostanie wybudowany nowy, gdyż firma która miała go budować, zbankrutowała, teraz trzeba rozpisać nowy przetarg). Bo jeśli (hipotetycznie) miałbym stać w korku, aby dojechać pod ten kompleks, to sprawę olałbym i pojechał na... Słowację.

521

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Coś jak ta pierwsza tongue

50,5 pkt - sprocket73
27 pkt - baca
20,5 pkt - Dariusz Tlałka
16,5 pkt - jolanta
14 pkt - kisiel
12,5 - darkheush
10,5 - nena
9,5 pkt - harnaś wołoski
8,5 pkt -  MK
6,5 pkt - MF
6 pkt - Gustek
5,5 pkt - lowell79
3 pkt - łysy z łysiny, Klimek
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Macieks, kruwad
1 pkt - teksanski, Inga, Paweł
0,5 pkt - kris_61, stary, marekk500, wawri

EDIT!!!
baca nie edytuj tak szybko postów tongue Złota Górka była poprawną odpowiedzią tongue

522

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Byłoby szybciej, gdybym miał 100% pewności, a tak musiałem użyć wujka Google wink

Co to za góra???
https://lh5.googleusercontent.com/-k7DeI1hZVL0/Sb0MsCdrVLI/AAAAAAAAApg/4awjvuLrFEc/s800/S7303808.JPG

Chodziłem i wolałbym tam zastać to, co zastaję co zimę, a nie pięknie przygotowaną pod biegówki autostradę (vide Magurka Wilkowicka).

A czy ja napisałem, że Ty mi przykleiłeś łatkę???

524

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

W Łodygowicach.

MK napisał/a:

Chyba tylko darkheush i korzystał z wyratrakowanego podejścia by dojść zimą do chatki studenckiej, czy na Potrójną smile

Chyba się coś pomyliło. O ile dobrze pamiętam, a pamięć mam jeszcze w miarę, korzystałem z wyciągu ZIMĄ trzy razy w życiu. Raz idąc w warunkach skrajnie ekstremalnych do Staszka na Gibasy (14 lutego 2009 roku), raz schodząc z chatki studenckiej po ciemku bez światła w warunkach trochę lepszych, ale i tak wystarczająco ciężkich i raz schodząc z ludźmi, którzy o zimowych warunkach nie muszą mieć pojęcia (na dodatek z kilkuletnim dzieckiem). Ani w pierwszym ani w drugim wypadku stok nie był wyratrakowany na tyle, żeby iść "jak latem". Po prostu te trzy incydenty były podyktowane tym, aby choć odrobinę zwiększyć margines bezpieczeństwa. We w miarę normalne zimowe warunki jest pięknie przedreptana ścieżka przez Hatale, z której korzystam mając przynajmniej tę pewność, że mnie nikt nie rozjedzie. A już na pewno nie korzystałem z "ratrak-taxi" jak co niektórzy.

I dziękuję za przylepienie mi łatki eko-oszołoma jednak zdania na temat budowania 20 wyciągów, gondolówki, trasy biegowej i wycięcia zapewne kilku ha lasu pod całoroczną stację narciarską na powierzchni ca. 40 km2 nie zmienię.

P.S. Na nartach nie jeżdżę, więc argument dawania zarobku Słowakom jest dla mnie śmieszny, tym bardziej, że każdy z nas jeździ i tak w słowackie góry pochodzić (zostawiając na miejscu kilka ojro).