751

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Brawo Wawri

Jest to Chrobacza Łąką z Sokołówki

Odgadłeś więc podzielę was, ale niech sprockert zada kolejną zagadkę bo był pierwszy na tropie

34,5 pkt - sprocket73
20,5 pkt - baca
17,5 pkt - Dariusz Tlałka
10,5 pkt - jolanta
8,5 pkt - darkheush
7,5 pkt - harnaś wołoski
6 pkt - kisiel
5,5 pkt - MK, nena
2,5 pkt - MF, jardo
2 pkt - Gustek
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary, lowell79, marekk500, Wawri

Ostatnio edytowany przez baca (2012-07-05 18:27:57)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

752

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A może niech Wawri zada... ja się już nazadawałem i pomysły się kończą wink

Ostatnio edytowany przez sprocket73 (2012-07-05 18:31:28)

753

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Może być

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

754

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

co to za góra i mniej więcej skąd zdjęcie?

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/2500/22588/thumb/p171glra2n1tjf12oj2dcntc1qnq1.JPG

755

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Mnie kojarzy się to z Czuplem 654m - tym nad Straconką - wtedy fotka zrobiona z drogi do gminnego kamieniołomu... hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

756

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

tak oczywiście punkcik smile

34,5 pkt - sprocket73
20,5 pkt - baca
17,5 pkt - Dariusz Tlałka
11,5 pkt - jolanta
8,5 pkt - darkheush
7,5 pkt - harnaś wołoski
6 pkt - kisiel
5,5 pkt - MK, nena
2,5 pkt - MF, jardo
2 pkt - Gustek
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary, lowell79, marekk500, wawri

757

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Dawno nie było nic o .... kapliczkach....  tongue  wink

Gdzie stoi ta kolumnowa kapliczka?

https://lh6.googleusercontent.com/-V_0kG9-inYE/ThSsA1YquaI/AAAAAAAAAf4/PR-SDrqQbPA/s512/SDC13829.JPG

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

758

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

We Krzeszowie.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

759

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ano, we Krzeszowie...  wink

34,5 pkt - sprocket73
20,5 pkt - baca
17,5 pkt - Dariusz Tlałka
11,5 pkt - jolanta
9,5 pkt - darkheush
7,5 pkt - harnaś wołoski
6 pkt - kisiel
5,5 pkt - MK, nena
2,5 pkt - MF, jardo
2 pkt - Gustek
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary, lowell79, marekk500, wawri

Czekamy na zagadkę big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

760

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zagadkę oddaję pierwszemu chętnemu.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

761

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

darkheush napisał/a:

Zagadkę oddaję pierwszemu chętnemu.

darkheush zastosowałeś „chwyt poniżej pasa”
Jeżeli z góry nie zamierzasz uczestniczyć w tej zabawie, to nie odpowiadaj i nie odbieraj innym szans.
Po prostu, tak się nie robi big_smile
Proponuję by Jola ponownie zadała zagadkę, ale dla chętnych uczestniczenia w zabawie smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

762

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

MK napisał/a:

darkheush zastosowałeś „chwyt poniżej pasa”
Jeżeli z góry nie zamierzasz uczestniczyć w tej zabawie, to nie odpowiadaj i nie odbieraj innym szans.
Po prostu, tak się nie robi big_smile
Proponuję by Jola ponownie zadała zagadkę, ale dla chętnych uczestniczenia w zabawie smile

OK. Zastosuję się do powyższych zaleceń. Jednakowoż chciałbym zauważyć, że ten "chwyt poniżej pasa" jest powszechnie stosowany na wszelkich forach górskich, po których się szlajam, gdy ktoś nie ma pomysłu na zagadkę. Ale może TO FORUM jest INNE...

Z serdecznymi pozdrowieniami
Jak zawsze niepokorny darkheush

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

763

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

darkheush napisał/a:

(...)
Zastosuję się do powyższych zaleceń. Jednakowoż chciałbym zauważyć, że ten "chwyt poniżej pasa" jest powszechnie stosowany na wszelkich forach górskich, po których się szlajam, gdy ktoś nie ma pomysłu na zagadkę. Ale może TO FORUM jest INNE...

Z serdecznymi pozdrowieniami
Jak zawsze niepokorny darkheush

Ja nie zalecam i nie nakazuję niczego.
Jednak coś mi w takim zachowaniu nie pasuje sad  sad  sad
Dlatego cieszę się, że nie uczestniczę w innych forach górskich, skoro tam takie ….
wg podkreślam mnie zachowanie jest normalką big_smile
A ja ostatnio dawno w zagadkę się nie angażowałem, bo nie mam czasu i bym musiał coś wymyślić,
dlatego odpuściłem i tą ostatnią zagadkę  znałem. Zobacz na zdjęciu jest tam moja tabliczka.
Ale jak się powie „A” to trzeba powiedzieć też „B”
Dzięki za pozdrowienia, od niepokornego darkheusha
W ramach wdzięczności wysyłam swoje big_smile smile
MK

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

764

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Panowie, ale właściwie w czym problem? Mam wrażenie, że wytaczacie armaty, żeby strzelać do muchy. Po co te wielkie, pogrubione i zupełnie niepotrzebne słowa o "chwytach poniżej pasa" o "niepokorności" itd? Niech zada zagadkę ktoś, kto po prostu ma pomysł na zagadkę. To jest ZABAWA (celowo wersalikiem wink) i nic więcej. To tyle w tym temacie.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

765

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No właśnie, nie kłóćmy się już, bo nie ma o co.
Umówmy się tylko na przyszłość, że jak ktoś jest zdecydowany, aby nie zadawać zagadki, to niech nie odgaduje - tak jest chyba lepiej.

A ode mnie coś prostego, gdzie zaparkowałem auto ?

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka36.jpg

766

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Parking przy kościele św. Maksymiliana Kolbego w Oczkowie

767

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tak jest, auto stoi pod kościołem w Oczkowie smile

34,5 pkt - sprocket73
20,5 pkt - baca
17,5 pkt - Dariusz Tlałka
11,5 pkt - jolanta
8,5 pkt - darkheush
7,5 pkt - harnaś wołoski
6 pkt - kisiel
5,5 pkt - MK, nena
3,5 pkt - MF
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Gustek
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary, lowell79, marekk500, wawri

768

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zagadka ode mnie:
Gdzie znajduje się figurka przedstawiona na zdjęciu (miejscowość).

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/2500/22639/thumb/p171oet1n31urg1qabru4g8ikd11.JPG

769

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

no toś pojechał z zagadką Czy to są miejscowości po południowej lub zachodniej stronie BM?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

770

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No... kwiczę tutaj, kwiczę...  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

771

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A wydawało mi się, że to będzie prosta zagadka ...
Podpowiedź: figurka stoi w głównej bramie do jednego z kościołów parafialnych na terenie Beskidu Małego.

baca - po wschodniej stronie BM

772

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Czy chodzi o kościół w Krzeszowie ?

773

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tak, rzeźbę można oglądać przy kościele w Krzeszowie.

35,5 pkt - sprocket73
20,5 pkt - baca
17,5 pkt - Dariusz Tlałka
11,5 pkt - jolanta
8,5 pkt - darkheush
7,5 pkt - harnaś wołoski
6 pkt - kisiel
5,5 pkt - MK, nena
3,5 pkt - MF
2,5 pkt - jardo
2 pkt - Gustek
1 pkt - teksanski, Inga, kruwad, bajka
0,5 pkt - kris_61, stary, lowell79, marekk500, wawri

774

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To lecimy z koksem dalej smile
Wie ktoś gdzie to jest ?

http://sprocket_73.republika.pl/zag_maly/zagadka37.jpg

775

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Wilczy staw w Kozach

JIFFNET - górskie ciekawostki