301

Odp: Warunki na szlakach

W tych warunkach zaliczenie całej zimowej wyrypy będzie raczej niemożliwe .
Chyba , że organizatorzy puszczą kogoś na przetarcie trasy wzorem innych sportów  wink

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

302

Odp: Warunki na szlakach

maurycy zimową Wyrypę Beskidzką odwołano, właśnie z powodu warunków pogodowych. Ktoś się tam podobno wybiera, ale na własną odpowiedzialność ...

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

303

Odp: Warunki na szlakach

właśnie o tą nieoficjalną wyrypę mi chodziło   smile

Tutaj jest link do niej na facebooku , gdyby ktoś mimo wszystko był na nią chętny .

http://www.facebook.com/events/100465693473111/

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

304

Odp: Warunki na szlakach

Widzę, że pogoda w tym roku krzyżuje większość ambitniejszych planów. Ja też czekam na jakąś poprawę, bo w takich warunkach zdobywanie nawet pomniejszego pagórka staje się "wielkim wyzwaniem górskim" hmm I pomyśleć, że dwa lata temu niemal w dokładnie tym samym czasie wstrzeliłem się w kilkudniową żyletę pogodową, a śniegu było jak na lekarstwo.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

305

Odp: Warunki na szlakach

piotr napisał/a:

Widzę, że pogoda w tym roku krzyżuje większość ambitniejszych planów.

Jak się wcoorvię, to jutro pójdę zdobyć Pańską Górę w Beskidzie Małym (całe 432 npm) lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

306

Odp: Warunki na szlakach

darkheush napisał/a:

Jak się wcoorvię, to jutro pójdę zdobyć Pańską Górę w Beskidzie Małym (całe 432 npm) lol

To może się spotkamy, bo ja od Nowego Roku też mam ciężko gdzie wyjść, poza stokami narciarskimi wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

307

Odp: Warunki na szlakach

Masz mój tel??? Bo samemu mi się nie będzie chciało znając życie. Jakby co, to dzwoń koło 14 lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

308

Odp: Warunki na szlakach

Śnieg w BM jest coraz bardziej mokry.Tam gdzie nie ma ubitej ścieżki niezbędne rakiety.Mglisto, miejscami dosyć mocny wiatr dzisiaj był.Sporo świeżego śniegu.

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

309

Odp: Warunki na szlakach

Sorry Darkheush ale ja jestem "wcoorviony" od połowy stycznia. Niestety pogoda jakoś się tym nie przejmuje  lol

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

310

Odp: Warunki na szlakach

nena napisał/a:

maurycy zimową Wyrypę Beskidzką odwołano, właśnie z powodu warunków pogodowych. Ktoś się tam podobno wybiera, ale na własną odpowiedzialność ...

Wypady na wyrypie zawsze są  na własną odpowiedzialność. Nikt nikogo za rękę nie prowadzi i nie pilnuje. O tym mówi regulamin wyryp, który zaakceptować trzeba.

A I Prawdziwa Zimowa Wyrypa się odbyła. Ponoć szło się lepiej niż rok temu (sic tongue )

Szczegóły pod linikiem na FB który podawał Maurycy wink  vide - https://www.facebook.com/events/100465693473111/

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

311

Odp: Warunki na szlakach

Mówcie tubylcy, czy Kroku-siki wychodzą spod śniegu? I ogólnie jakie warunki w wyższych partiach?  smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

312

Odp: Warunki na szlakach

kris_61 napisał/a:

Mówcie tubylcy, czy Kroku-siki wychodzą spod śniegu? I ogólnie jakie warunki w wyższych partiach?  smile

w wyższych partich wzdłuż szlaków w wielu miejscach "żółty śnieg" Zakładam, że to część tych Kroku-...
Jeśli pytasz o "kfiatki" to musiałyby dorastać do 0,5 -0,7 metra by wyszły spod śniegu.



główna zasada zimowych wędrówek?














...nie jeść żółtego śniegu  wink

313

Odp: Warunki na szlakach

bcFan napisał/a:
kris_61 napisał/a:

Mówcie tubylcy, czy Kroku-siki wychodzą spod śniegu? I ogólnie jakie warunki w wyższych partiach?  smile

w wyższych partich wzdłuż szlaków w wielu miejscach "żółty śnieg" Zakładam, że to część tych Kroku-...
Jeśli pytasz o "kfiatki" to musiałyby dorastać do 0,5 -0,7 metra by wyszły spod śniegu.



główna zasada zimowych wędrówek?
  No cóż,  pozostaje czekać.
Dzięki za info.  smile  smile  smile













...nie jeść żółtego śniegu  wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

314

Odp: Warunki na szlakach

Na krokusy musimy jeszcze poczekać sad
To zdjęcie z połowy drogi czarnym szlakiem na Groń J.P.II z dzisiejszego słonecznego dnia smile
Śniegu około 50/70cm ale ścieżki udeptane.

https://lh5.googleusercontent.com/-1Kg4_2Ugf5k/US_elJTFkyI/AAAAAAAAJg4/f31GeXOO3-c/s640/IMG_8604.JPG"

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

315

Odp: Warunki na szlakach

Jakie obecnie warunki w Małym, ktoś był? Ile jeszcze śniegu pozostało?

316

Odp: Warunki na szlakach

Dalej mnóstwo mokrego śniegu . Byłem w górach w  czwartek co prawda nie w BM ale w Beskidzie Śląskim tj.  Skrzyczne - Malinowska Skała - Magurka Wislańska i Radziechowska z zejściem do Radziechowego .  Na razie polecam trasy podobne do tej którą przeszliśmy , czyli gdzieś w wyższych partiach gór gdzie śnieg jest zmrożony . Przy zejściu pojawił się bardzo nieprzyjemny , mokry śnieg i zaspy do pasa , a na samym dole straszne  błoto .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

317

Odp: Warunki na szlakach

Może podeślesz jakieś zdjęcia z tej trasy? Szczególnie interesuje mnie odcinek Matyska - Magurka Radziechowska - Wiślańska - (Barania). Mam tą trasę w planach jeszcze na tą zimę.. Jaka widoczność, szlaki w tym rejonie jakoś udeptane, czy trzeba brodzić w śniegu po kolana?

318

Odp: Warunki na szlakach

Ja byłem wczoraj na Groniu JP2 i warunki złe. Śniegu na górze może z jakieś 15 cm ale bardzo mokry. Niżej błoto bo wszystko topnieje , szaro i buro . Lepiej siedzieć w domu big_smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

319

Odp: Warunki na szlakach

teksanski napisał/a:

Ja byłem wczoraj na Groniu JP2 i warunki złe.

My nocowaliśmy wczoraj z rudą_sab, Dakotą, Achimem i Jardem u Staszka na Gibasach. Masakra!!! Miejscami 50 albo i więcej cm nawianego śniegu, wszystko mokre, ciężkie, chodzi się bardzo źle. Mieliśmy zamiar iść w niedzielę do Groty Komonieckiego, jednak +4 stopnie na staszkowym termometrze skutecznie nas zniechęciły. Żadna przyjemność kopać się w tej błotnistej brei. Grota zostanie do poprawki big_smile Ale to dopiero jak śniegi zejdą wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

320

Odp: Warunki na szlakach

Macieks napisał/a:

Może podeślesz jakieś zdjęcia z tej trasy? Szczególnie interesuje mnie odcinek Matyska - Magurka Radziechowska - Wiślańska - (Barania). Mam tą trasę w planach jeszcze na tą zimę.. Jaka widoczność, szlaki w tym rejonie jakoś udeptane, czy trzeba brodzić w śniegu po kolana?

zdjęcia robił kumpel i  jeszcze ich nie mam . Co do tej trasy , którą planujesz to szczerze odradzam , a przynajmniej nie w tym kierunku . Szlak w ogóle nie przetarty , a na trasie niebieskim z Przybędzy , przez Matyskę na Magurkę Radziechowską jest tragicznie .Żadne słowa tego nie oddadzą  sad . Proponuje wyjechać tak jak my wyciągiem i zrobić trasę przez górne partie . W ten sposób będziesz przemoczony dopiero na koniec  tongue . I żadne najnowsze wynalazki tego nie zmienią  big_smile  . Chociaż nie lubię korzystać z wyciągów to przy obecnych warunkach to jest to jedyne sensowne wyjście  smile .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

321

Odp: Warunki na szlakach

No cóż , zima nas tego roku nie rozpieszcza, a słońce chyba zrobiło wielkiego focha. Dzisiaj u mnie mgła zasłoniła wszystko, zimno, pada mokry śnieg, zaczyna też mocniej powiewać... jednym słowem pogoda depresyjna big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

322

Odp: Warunki na szlakach

No tej zimy, to miałbym ciężko przypomnieć sobie jakiś pogodny weekend. Ale idzie ku lepszemu. Przebiśniegi już są, wczoraj widziałem lepiężniki w Koconiu wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

323

Odp: Warunki na szlakach

darkheush napisał/a:

No tej zimy, to miałbym ciężko przypomnieć sobie jakiś pogodny weekend. Ale idzie ku lepszemu. Przebiśniegi już są, wczoraj widziałem lepiężniki w Koconiu wink

To dobry zwiastun na kwiecień. smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

324

Odp: Warunki na szlakach

maurycy napisał/a:
Macieks napisał/a:

Może podeślesz jakieś zdjęcia z tej trasy? Szczególnie interesuje mnie odcinek Matyska - Magurka Radziechowska - Wiślańska - (Barania). Mam tą trasę w planach jeszcze na tą zimę.. Jaka widoczność, szlaki w tym rejonie jakoś udeptane, czy trzeba brodzić w śniegu po kolana?

zdjęcia robił kumpel i  jeszcze ich nie mam . Co do tej trasy , którą planujesz to szczerze odradzam , a przynajmniej nie w tym kierunku . Szlak w ogóle nie przetarty , a na trasie niebieskim z Przybędzy , przez Matyskę na Magurkę Radziechowską jest tragicznie .Żadne słowa tego nie oddadzą  sad . Proponuje wyjechać tak jak my wyciągiem i zrobić trasę przez górne partie . W ten sposób będziesz przemoczony dopiero na koniec  tongue . I żadne najnowsze wynalazki tego nie zmienią  big_smile  . Chociaż nie lubię korzystać z wyciągów to przy obecnych warunkach to jest to jedyne sensowne wyjście  smile .

maurycy dzięki za wyjaśnienia  smile  Spodziewam się tego, że w tamtych rejonach występuje słaby ruch turystyczny i łatwo nie będzie. A kolejką hmm trochę nie w tym kierunku, choć napewno się będzie lepiej schodzić. Jeszcze poczekać na pogode, bo w takiej szarocie nie chce się iść gdzieś dalej

325

Odp: Warunki na szlakach

Macieks napisał/a:

Może podeślesz jakieś zdjęcia z tej trasy? Szczególnie interesuje mnie odcinek Matyska - Magurka Radziechowska - Wiślańska - (Barania). Mam tą trasę w planach jeszcze na tą zimę.. Jaka widoczność, szlaki w tym rejonie jakoś udeptane, czy trzeba brodzić w śniegu po kolana?

Mówisz masz  smile

Tak wyglądał odcinek trasy pomiędzy Malinowską Skałą a Magurką Wiślańską ( zapadanie w śniegu do 50 cm  big_smile )

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/9000/29279/thumb/p17ll8edj31jb81qkq6sn1rci1pqg1.jpg

Na szlaku pomiędzy Magurką Radziechowską a Wiślańską zrobiliśmy sobie ognisko na śniegu smile ( tutaj już zapadanie do 80 cm  big_smile - zresztą widać na zdjęciu takie ślady za ogniskiem  yikes )

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/9000/29279/thumb/p17ll8esph5qmutqo0ptmomfc2.JPG


A na koniec było generalne suszenie  big_smile .

http://www.beskidmaly.pl/pun/extensions/hcs_image_uploader/uploads/20000/9000/29279/thumb/p17ll8v3v0rn61o2b4r11a13ht81.JPG

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )