Temat: ??/14 - czyli polskie zimowe osiem tysięcy
Może nie wszystkim wiadomo ale...
9 marca 2012 roku, około godziny 08:30 czasu lokalnego Adam Bielecki i Janusz Gołąb dokonali pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068m n.p.m.) w Karakorum, w Pakistanie.
Wejście odbyło się tak zwaną drogą japońską od strony północno zachodniej. Zdobywcy dokonali wejścia bez użycia aparatury tlenowej.
Więcej tutaj
P.S. Dlaczego tytuł "9/14"??? A dlatego, że dziewięć z czternastu ośmiotysięczników zdobyli zimą Polacy. ![]()
Jan Himilsbach