576

(12 odpowiedzi, napisanych Ciekawe miejsca)

Szczegółową mapkę znajdziesz tutaj

577

(56 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

jasiomateuszek napisał/a:

Tak samo błąd na mapie compassu z kapralem

Coś już chyba o tym kapralu czytałem mad

578

(256 odpowiedzi, napisanych Szlakowskazy, tabliczki, znakowania - kapownik)

http://i58.tinypic.com/30mxrsz.jpg pomarańczowe kółka z czarnymi kropkami oznaczają rzeczywisty przebieg szlaku. To kolejny błąd w tym obszarze nakreślony na mapach.

"Na najpiękniejszych beskidzkich szczytach odbywają się wyjątkowe nabożeństwa. Mają nie tylko cel ewangelizacyjny, ale i promują piękno beskidzkiej przyrody i piesze wędrówki. Nie wszystkim podoba się jednak, że zwieńczeniem mszy jest rozpuszczenie nad górami setek balonów. - To zwykłe śmiecenie - zauważył jeden z obserwatorów."

http://i59.tinypic.com/25uobup.jpg

Zapraszam do lektury:
http://www.beskidzka24.pl/artykul,setki … 23982.html

Mam nadzieję, że Kościół wymyśli rozsądniejsze zwieńczenie tej plenerowej akcji. Pozostawienie po sobie śmieci, goszcząc na łonie przyrody uważam za działania karygodne a organizowanie tego na taką skalę to po prostu głupota.
Natomiast komentarze rzecznika kurii i nadleśniczego pozostawię bez komentarza, wykazują daleko posuniętą ignorancję.

580

(38 odpowiedzi, napisanych Etnografia Beskidu Małego)

Też się ucieszyłem kiedy zobaczyłem Twój...słupek smile

581

(38 odpowiedzi, napisanych Etnografia Beskidu Małego)

http://i58.tinypic.com/2z3oyf9.jpg

Słupek ze Skoczowa. Co może znaczyć WD?

Czy na Słowacji można legalnie spacerować z pieskiem po parkach narodowych, czy uprawiasz partyzantkę?  wink

583

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nowy świat??

584

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

99,5 - sprocket73
74 - kisiel
42,5 - baca
37,5 - jolanta
27- Gustek
21 - nena
20,5 - Dariusz Tlałka
20 - darkheush,
18,5 - MK
16,5 - MF
13 - Bisqp, Cyberniok
12,5 - harnaś wołoski
11 - łysy z łysiny
10,5 - tomkos
10,5 - 740715
6,5 - Miluś
6 - rufi
5,5 - lowell79,
5 -  Macieks
4,5 - Klimek
4 - , kruwad, teksanski
3,5- jardo, Tomrod
3 -  mały pikuś, bcFan
2,5 - marekk500,
2- wizjoner
1 - Inga, Paweł, piotr, Staszek
0,5 - kris_61, stary, wawri

Tak Łysa Góra!

585

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Próbuj dalej smile

586

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

To nie te szczyty  tongue

587

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

http://i58.tinypic.com/2ai3i43.jpg

Co to za szczyt na drugim planie?

588

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Wilkowice?

589

(1 odpowiedzi, napisanych Zadaj pytanie)

Zapytaj andrychowskich detektorystów-szperaczy, znają każdy cm2 miejsc, z których można było wygrzebać zardzewiałe militaria smile

590

(19 odpowiedzi, napisanych Wasze galerie)

Pantoflarz?

591

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Sprawdzę to specjalnie dla Ciebie big_smile  i umieszczę focie

592

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

sprocket73 napisał/a:
Cyberniok napisał/a:

Miejsce, z którego zrobiłem zdjęcie leży gdzieś pomiędzy pierwszą odpowiedzią Kisiela a strzałem Sprocketa big_smile

aaa... tylko z e ja strzelałem Kiczora, a nie Kiczera... przecież z Kiczery Babiej nie widać wink

Kiczera czy Kiczora to takie samo słowo, różni się tylko zapisem fonetycznym. Pomyślałem, że piszesz o Kiczerze (827) obok Żaru (758). Moim zdaniem winni są Wołosi, którzy mieli niezbyt rozbudowane słownictwo big_smile

Następnym razem będę bardziej skrupulatny wink

A z Kiczery widać chyba tylko sam szczyt Babiej.

593

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

http://i61.tinypic.com/2ch5g2a.jpg
Ujęcie z parkingu "Zajazdu" na Przełęczy Kocierskiej

96 - sprocket73
67,5 - kisiel
42,5 - baca
35,5 - jolanta
26- Gustek
20,5 - Dariusz Tlałka
20 - darkheush
19 - nena
17,5 - MK
14,5 - MF
13 - Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Cyberniok
10 - łysy z łysiny
9,5 - 740715, tomkos
6,5 - Miluś
6 - rufi
5,5 - lowell79,
5 -  Macieks
4,5 - Klimek
4 - , kruwad, teksanski
3,5- jardo
3 -  mały pikuś, bcFan
2,5 - marekk500, Tomrod
2- wizjoner
1 - Inga, Paweł, piotr
0,5 - kris_61, stary, wawri

594

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Miejsce, z którego zrobiłem zdjęcie leży gdzieś pomiędzy pierwszą odpowiedzią Kisiela a strzałem Sprocketa big_smile

595

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Błądzicie Panowie:)

596

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Nie jest to podejście pod Portójną. Strzelajcie dalej.

597

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

Na pewno wink
Proszę określić lokalizację.

598

(7,750 odpowiedzi, napisanych Quizy i Konkursy)

http://i62.tinypic.com/ve8b49.jpg

Gdzie zrobiłem to zdjęcie?

1. Otwierasz stronę http://pl.tinypic.com.
2. Wybierasz plik graficzny ze swojego dysku twardego.
3. Wybierasz "PRZESLIJ TERAZ"
4. Klikasz na "Kod IMG forów i paneli dyskusyjnych"najpierw lewym (aby uaktywnić okno) a następnie prawym przyciskiem myszki i wybierasz "kopiuj" po czym wklejasz kod do swojego posta.

     http://i61.tinypic.com/2e4x15e.png

5. Oto efekt:)
     
     http://i61.tinypic.com/9hhzpj.jpg

http://pl.tinypic.com