Temat: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

...Jawornica na Trójkątnie wink

Znów wolny piątek więc Dareczek w terenie wink Znów startuje z Praciaków dobrze znanymi skrótami. Zaczyna się ciekawie.

http://lh6.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFE580HNI/AAAAAAAACkw/rgOzgE4P2Z8/s512/DSCN4814.jpg

Jesień!!! Nareszcie!!! Kawałek wyżej zaczyna być jeszcze ciekawiej. Czasem zastanawiam się czy aby tu nie spotkam Marion tarzającej się w liściach big_smile

http://lh3.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFJGx0qLI/AAAAAAAACk4/zQqqOpfwueQ/s800/DSCN4816.jpg

Zmykam dalej do chatki Ewy i Lucjana jednak na Hatalach napotykam takie cudeńka:

http://lh4.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFPMu1o_I/AAAAAAAAClI/ruPbWIph_Mk/s800/DSCN4820.jpg

http://lh3.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFX4AxvZI/AAAAAAAAClY/aexMerZL7uk/s800/DSCN4824.jpg

Towarzyszą mi wierni kompani aż do samego szczytu. Zawsze mnie tam odprowadzają odkąd miałem słynną kiełbasę tongue

http://lh4.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFazR-ERI/AAAAAAAAClg/5Zeb1wq_JPA/s800/DSCN4826.jpg

U Lucjana chwila pogawędki, załatwianie pewnych spraw, odzyskiwanie "zapomnianych" fantów sprzed tygodnia. Godzinka mija jak 5 minut. Trza się brać. Idę do Ani i Rafała (tak teraz już pamiętam wink) Droga na Trójkątną tonie we mgle. No może nie do końca. Wreszcie docieram.

http://lh4.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFwYiIGWI/AAAAAAAACmQ/5mALZiDsHUM/s800/DSCN4837.jpg

Chodzę wokół chatki, a tam żywej duszy, ino mnie obszczekują. W końcu z wołanie z okna - "Hej wszyscy siedzą w domu, dawaj do środka". Pakuję się w tych ubłoconych buciorach wink A w chatce... Pan Tadeusz Płonka z Wadowickiego PTTK-u. Gadamy, pijemy kawusię, piwko, podziwiamy zdjęcia Pana Tadeusza. Czas się zbierać. Gdy wychodzę na zewnątrz...

http://lh6.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYFxnJdy6I/AAAAAAAACmU/NAKJpLps3HA/s800/DSCN4838.jpg

... widzę mleko. Cholera ktoś rozlał całego TIR-a wink Na Trójkątnej widoki powalają... a właściwie to pozwalają na jedyne zdjęcie na którym jestem wink

http://lh3.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYF0rDSXuI/AAAAAAAACmg/FMVg9UffUMU/s800/DSCN4849.jpg

Uderzam dalej w stronę Jawornicy. Znów w lesie szukam Marion. wink

http://lh4.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYF_296IxI/AAAAAAAACm4/4k36UX53Xuk/s512/DSCN4857.jpg

Niestety na moje wołanie o dziewicę odpowiadają tylko Enty rodem z Tolkiena sad

http://lh6.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYGFa0GV1I/AAAAAAAACnA/EYeT7fbJS3o/s512/DSCN4859.jpg

Wreszcie widzę dobrze znajomą tabliczkę wink Schron nienaruszony, krzyż stoi (dobrze broniliśmy) wink Wypijam piwko i w dół.

http://lh3.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYGRiJC7vI/AAAAAAAACnc/l2FGdov_aK4/s800/DSCN4867.JPG

http://lh6.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYGUxIAMSI/AAAAAAAACno/2ia2zo-88Y8/s800/DSCN4876.jpg

W Targanicach spotykam kotkę. Nie wiem dlaczego przypatruje mi się podejrzliwie wink

http://lh3.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYGaL9UqqI/AAAAAAAACn4/tvbEeGO-dME/s800/DSCN4888.jpg

Było jak zawsze pomimo pogody "pod zdechłym azorem" piknie!!! Zdjęcia jak ogarnę wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

2

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

no rzeczywiście cuda i jesienne dziwy wink pięknie smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

A gdzie ten dziwnożon? wink

4

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

darkheush napisał/a:

...Jawornica na Trójkątnie wink
(...)
Chodzę wokół chatki, a tam żywej duszy, ino mnie obszczekują. W końcu z wołanie z okna - "Hej wszyscy siedzą w domu, dawaj do środka". Pakuję się w tych ubłoconych buciorach wink A w chatce... Pan Tadeusz Płonka z Wadowickiego PTTK-u. Gadamy, pijemy kawusię, piwko, podziwiamy zdjęcia Pana Tadeusza. Czas się zbierać.  (...)

Darku,
Pan Tadek to facet który pierwszy „wsadzał mnie za kratki”, straszył sądami yikes a teraz pierwszy, który idzie mi w sukurs i wytrwale pomaga!!! ( karczowanie pod Kozimi Skałkami,  sam odnowił zielony szlak Sucha Beskidzka - )( Cerchel, wspólne malowanie szlaku żółtego Potrójna – Rzyki Praciaki, Zielony Międzybrodzie- )( Isepnicka – Żar, i wiele, wiele, wiele,….. innych, za co mu w tym miejscu głośno DZIĘKUJĘ wink.
Trzymaj się Tadku!
A co do Twej wyprawy dzisiaj to Ci zazdroszczę, mimo niepogody można przeżyć piękne chwile w BM smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

5

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

Fajny klimat, lubię taki. big_smile
Ja dzisiaj udałem się na wyżyny w okolice i buty przremoczyłem, chodząc po wysokich, mokrych trawskach ;

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

6

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

lowell79 napisał/a:

A gdzie ten dziwnożon? wink

A ten dziwnożon... został w domu. Nie chciało się mu szukać Marion i Robin Hood'a big_smile Marion została dla mnie, tylko mi........... uciekła w las lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

7

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

Ehhhh, trzeba było gonić smile

A tak w ogóle super wyprawa, fajny jesienny klimat! Czas na odwiedziny w BM !!

8

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

darkheush napisał/a:

Marion została dla mnie, tylko mi........... uciekła w las lol

widać kondycja już nie ta ... big_smile tongue

PS. nie wieszaj ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

9

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

nena napisał/a:

nie wieszaj ! big_smile

Za późno Marion, za późno tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

10

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

Ogarnąłem w końcu. Klik w obrazek wink

http://lh5.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYGWM1K3xI/AAAAAAAACs0/K9D43FCu33w/s800/DSCN4877.jpg

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

11

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

Cudo,jesiennie-mgliście i kolorowo w Beskidach.

Góroczub.

12

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

Zdjęcie nr 12 prawdziwa bajka wink

Ostatnio edytowany przez piotr (2010-10-03 18:01:38)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

13

Odp: W krainie elfów, dziwnożon, duchów i entów czyli...

darkheush napisał/a:

Ogarnąłem w końcu. Klik w obrazek wink

http://lh5.ggpht.com/_A1P4sIHvbR0/TKYGWM1K3xI/AAAAAAAACs0/K9D43FCu33w/s800/DSCN4877.jpg

Piknie, Dareczku, co tam mgła, psy wink czy inne niedole.
W zamian perły, kolorowe kobierce smile Ważne by iść smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile